0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Количките
« -: Юни 20, 2007, 17:20:45 pm »
ние май ще се ориентираме към тази:http://www.mothercare.com/gp/product/B000IESEU6/sr=1-8/qid=1182346181/ref=sr_1_8/202-3388330-7337404?ie=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42804041&mcb=core. Ако не се лъжа в МОЛ в София има магазин на Mothercare. Ако нещо ти хареса могат да го поръчат!
« Последна редакция: Юли 15, 2007, 01:42:39 am от mecheto »
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Количките
« Отговор #1 -: Юни 20, 2007, 17:23:38 pm »
*
Re: Количките
« Отговор #2 -: Юни 21, 2007, 09:36:29 am »
А каква е разликата между кошницата за кола, столчето и обикнония зимен кош от количката :?

И аз това питам. Тоест едва ли коша от количката, става за кола, нали? Или пък кошниците? И те не са приспособени за кола, нали, а само за носене?
Специално за помпите да  питам. Какво е мнениет ви за електрическите. Знам, че ръчните изморява ли  много ръката, а аз както ще храня две, как ще смогвам? Тоест, дали за мен електрическата няма да е по-добре? Не че си представям как ще се цедя на ток, ама...  :wink:
Сега един тъп въпрос  :oops: казвате, че бебефона е нещо много удачно, ами ако се задави бебето  :( тоест не се ли чува, само когато изплаква?  :oops:
Благодаря ви! Касси



Има колички, на които и кошниците, и ваничките стават за пренасяне с кола.
Има електрическа помпа ДУО на Авент. Позите за кърмене на близначета поразгледала ли си вече?
Има сензорни матрачета за подлагане под матрака за спане, които следят дишането на бебето.


Касси, както си сега в Интернет, влез в сайтовете на Чико, Инглесина, Макси Кози, Куини, Авент, Медела, Мадър Кеър, Филипс бейби, Тефал бейби и т.н. Хем картинки, хем обяснения под всяка кое как, хем цени, хем рейтинги и полезност... Изобщо започни с един хубав, дълбок анализ на всичко на пазара и си харесай модели, които те устройват. И в Данет да влезещ на бг мамма, пак ще разгледаш доста стоки. И умната с пазаруването.

Сиа, напротив, много правилно казваш "столче". Car seat си му е името, но понеже много наподобява на кошница за носене на пиленце, та явно хората така си му казват.
« Последна редакция: Юни 21, 2007, 09:39:33 am от Marie »
Alexandra
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Количките
« Отговор #3 -: Юни 21, 2007, 15:00:31 pm »
Има колички, на които и кошниците, и ваничките стават за пренасяне с кола.
Сиа, напротив, много правилно казваш "столче". Car seat си му е името, но понеже много наподобява на кошница за носене на пиленце, та явно хората така си му казват.

ох, хайде пак да преговорим.
официалното название на всичките уреди за возене на деца в автомобил е "детска предпазна система". по народному - столче.
детските предпазни системи се делят на групи според теглото на детето. група 0 е за новородени и става макс. до 13 кг. "столчетата" от тази група изглеждат като кошница с дръжка. монтират се винаги с лице по посока, обратна на движението. завързват се с коланите на колата или, ако са снабдени те и колата, със системата ИзоФикс. следващата тегловна група столчета е от 9 до 18 кг и те вече си изглеждат баш като столчета. не са преносими, а си стоят монтирани в колата. някои производители предлагат и комбинирани столове за 0/1 група, които не изглеждат като кошници, а като столчета - не ги препоръчвам.

Мари, всъщност е наопаки. има колички, които се продават в комплект с детска предпазна система за кола от група 0 (наричана кошница), която кошница може да се закрепи за шасито на количката и да се ползва вместо кош на количката. не, че кошницата на количката става за кола :)

цените на Mothercare в България са ужасно надути, понякога става дума за цена, увеличена в пъти. не си струва.

за тези, които имате много роднини и приятели, от които очаквате подаръци - направете си списък и разпределете покупките между тях.

количката, която ви препоръчва СтефиЗ, е наистина много удачно попадение и като цена, и като качество.

« Последна редакция: Юни 21, 2007, 15:03:20 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Количките
« Отговор #4 -: Юни 21, 2007, 15:36:34 pm »
За количка аз продължавам да си дудна, но чико е марката, не са непосилно скъпи, а са супер качествени. Сега в големите жеги оценям отново правилния си избор, защото детето ми не се е изпотило нито веднъж, спи, седи в нея с часове.

Извинявам се за спама, ама в тая жега не е възможно да не се изпотят децата, независимо от марката на количката. Ние пък сме нон стоп мокри и се перобличаме до 5 пъти за 4-5 часа. Нашият щурчо непрекъснато е в прави ритащи и блъскащи движения при което просто неможе да не се изпоти. При спането там просто няма начин, мокри сме винаги. Иначе подкрепям за количка Chico или Peg Perego, леки и удобни са.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Количките
« Отговор #5 -: Юни 21, 2007, 16:26:07 pm »
Касси,страхотна новина! След време двете ще обменяме опит с нашите мъже :wink:. В този случай ще ти предложа друг модел:http://www.mothercare.com/gp/product/B000QGI3DO/sr=1-43/qid=1182201940/ref=sr_1_43/202-3388330-7337404?ie=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42804041&mcb=core. Поздрави  :bighug:
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Количките
« Отговор #6 -: Юли 07, 2007, 11:37:13 am »
Момичета, моля ви за помощ! Спряхме се на една количка от Мothercare. Доколкото знам има магазин в Малл и Леге. Звънях в Малл, но никой не отговаря, а за Леге немога да намеря тел.номер. Искам да разбера дали я имат и колко струва. Тук в Кипър я нямат в наличност :(.
Благодаря ви!
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Количките
« Отговор #7 -: Юли 07, 2007, 12:47:32 pm »
Благодаря ти, White! В Малл никой не отговаря, а в Леге не я доставят :(. Честно това е най-добрата количка според мен, като се има предвид колко тежи, начина по които се сгъва и се носи. А аз все пак и за това трябва да мисля, защото сме без асансьор.
Касси,ето това е количката:http://www.mothercare.com/gp/product/B000IESEU6/sr=1-10/qid=1183801499/ref=sr_1_10/202-3388330-7337404?ie=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42804041&mcb=core.
Касси, а каква е тази която ти си харесала на Бертони. Чета в нета, че много са доволни близнашките мами, които ползват Бертони. Моля те, ако има как да ми пратиш снимка на нея.
Благодаря!
« Последна редакция: Юли 07, 2007, 12:49:10 pm от mecheto »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Количките
« Отговор #8 -: Юли 07, 2007, 13:38:47 pm »
Мече, ето една количка Чиполино-не лош вариант, която се продава-втора употреба е, голе-долу да придобиеш представа. Широка е 80см., струва ми се лекичка, маневрена, е не е много за зимна, но има чувалчета за бебетата. Струва 340 лв. нова!!! Почти няма разлика с Бертони.

http://www.prodavalnik.com/ppc/showproduct.php?product=78484&cat=3

 Иначе Бертони е почти същата-струва 230лв. нова !!! Аз и двете ги харесвам. В момента не мога да открия в нет-а къде има снимка  :x направо ще се скъсам от яд, защото знаех къде я има снимана количката. Но е 90% същата като Чиполино.

Моето мнение като цяло за тях двете е, че ми се струват теснички, материята е като промазана, сигурно ще запарва, но като се има предвид, че нямаме кой знае какъв избор.....Това което ми прави отлично впечатление е варианта на Пег Перего-Ария Туин, но е лятна и няма пълно легнало положение. Материята е много по-хубава, с 3 см. е по-тясна и малко по-лека!

Мечето, а тази която си харесала ти, има ли пълно легнало положение, изглежда ми сякаш ще им висят крачетата  :? и този тъмен цвят  :?. Разбра ли каква е цената в Бг? Желая ти успех
!
« Последна редакция: Юли 07, 2007, 13:41:30 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Количките
« Отговор #9 -: Юли 07, 2007, 13:45:37 pm »
Вчера гледах пак количката на Пег Перего, но не ми харесва. Бях си харесала количка от сйта на Combi, но ми писаха че ще ми струва 1000лв. с доставката.
Сега писах на Моthercare да видим какво ще ми отговорят.
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Количките
« Отговор #10 -: Юли 07, 2007, 14:51:07 pm »
*
Re: Количките
« Отговор #11 -: Юли 07, 2007, 14:54:33 pm »
Ето ви сайта на Бертони, България:
http://www.bertoni-bg.com/Twin.html


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Количките
« Отговор #12 -: Юли 07, 2007, 14:56:59 pm »
Касси, това ли е новия модел?:http://www.bertoni-bg.com/Twin.html
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Количките
« Отговор #13 -: Юли 07, 2007, 15:08:21 pm »
White, :bighug:
Тази много ми харесва:http://www.bertoni-bg.com/Twin.html, зеленият вариянт. Обадих се в магазина в Габрово(аз съм от там) ни в понеделник ще се ми отговорят дали я имат в склада  :D.Много е хубава, лека и евтина! 
« Последна редакция: Юли 07, 2007, 15:11:02 pm от mecheto »
*
Re: Количките
« Отговор #14 -: Юли 07, 2007, 19:48:08 pm »
Доколкото съм чела в близнашкия в мамата най-доволни са от Бертони-то. Ние обаче сме с Чиполино Туини, нямаше кой да ми каже тогава в магазина - хем ги гледах и двата модела. Тежка и трудноманеврена е,  в най-легнало положение няма достъп до кошницата. От Бертони нямам наблюдения, но казват, че е по-лека. Изборът е крайно ограничен тук и много жени си поръчват отвън двойни колички.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Количките
« Отговор #15 -: Юли 07, 2007, 22:12:17 pm »
Мече, да това съм виждала на живо.
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/products_id/1298 
Обаче това което White е дала като модел е по-различно. http://www.bertoni-bg.com/Twin.html
Доста по-хубава е, и материята ми се струва по-хубава. На живо не съм миждала този модел никъде. Аз бих поръчала такава, но синя  :wink: Ти откъде взе координатите на вносителя? И какъв точно модел са?
Сигнус, благодаря за включването!!! Целувки на твоите бонбончета! Касси
« Последна редакция: Юли 07, 2007, 22:15:53 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Количките
« Отговор #16 -: Юли 08, 2007, 00:56:30 am »
Касси, намерих телефона от тук:http://www.bertoni-bg.com/stores.html. Моля се само в понеделник като се обадя да ме зардват, че я има! Чудно ми е само дали покривалцата за крака са отделни или е едно цяло :ask:. Също и какви са и килограмите.
Re: Количките
« Отговор #17 -: Юли 08, 2007, 09:03:59 am »
Касси, Мече, в пловдив има моделът на бертони и в тритите дамаски, показани на този адрес http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/products_id/1298 и ми отговориха, че това е моделът от тази година. тези, които виждаме тук http://www.bertoni-bg.com/Twin.html изглежда са от миналата година. покривалото за краката е едно цяло. за килограмите ми казаха, че са 12.
в единия магазин, хиполенд, помолих продавачката да ми покаже как се сгъва. тя се мъчи 10 минути, не успя да я сгъне напълно и ми каза - сгъва се като книга - и отиде да се занимава с друго.
полудяла съм вече с тия колички  :(
*
Re: Количките
« Отговор #18 -: Юли 08, 2007, 09:40:32 am »
Момичета, новите модели на бертони са с ужасни тапицерии (незнам дали така се казва), чист найлон си е. Не поръчвайте по интернет, по-добре да я видите на място, защото тази материя ще изпотява и зиме и лете според мен.
Много е уграничен избора ви за близнаци, но по-добре да купите една по-скъпа количка отколкото някой боклук, който ще се чудите какво да правите после :?
*
Re: Количките
« Отговор #19 -: Юли 08, 2007, 10:49:44 am »
Стефу, проблемът е, че и скъпи  няма подходящи. Има няма 3-4 модела в Бг общо. Нали си спомняш миналата година. Има два модела на ПеГПерего - от влакчето се отказах защото е много дълго и не става за улици тротоари и градски условия , а може би за поляна само и триметрови алеи, а Ария Туин четох в коментарите на ибей, че не била подходяща за новородени. Впоследствие я видях, оказа се че е като Чиполиното (толкова тясна), за 700 лева обаче, но много по-лека разбира се. Чико имат само летен вариант.
Нека се напълни форума с близнаци пък двойните колички да са ни големия дерт. :)
« Последна редакция: Юли 08, 2007, 10:52:18 am от cygnus »