0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Количките
« Отговор #180 -: Август 29, 2007, 21:27:52 pm »
Сега е ОК :D.
Re: Количките
« Отговор #181 -: Август 29, 2007, 23:19:45 pm »
Да ви кажа 5-6 месеца хич не са малко да не може да гледате бебето докато се разхождате. Аз поне когато обърна дръжката през 20 сек съм надвесена да видя какво става - да не е повърнала, да не се е задавила, да не е забила носа в постелката... Всеки си решава сам, но за мен е нужно да се гледа бебето докато е мъничко.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Количките
« Отговор #182 -: Август 30, 2007, 07:40:12 am »
Права си, Васи! Това беше и моето най-голямо желание при търсенето! Ама такова чудо-близнашка количка обърната към майката-неееема в Бг! Изборът е толкова ограничен, че все с нещо се прави компромис. Ще спирам, ще гледам и т.н., това е положението!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Количките
« Отговор #183 -: Август 30, 2007, 08:38:31 am »
Да се предам без бой - аз я возя в кошчето за кола (засега) - и без това, когато излизам не е за повече от 2-3 часа - така че за мен това е компромиса - иначе да не си мислите, че и аз не надничам непрекъснато да гледам какво прави вътре - през цялото време я гледкам  :lol: то, купих и едно чадърче, заради слънцето и пак я скрих, ама с риск да се пребия някъде все ми е заврян носа вътре в количката  :lol: :lol: :lol:

P.S. Аз така и не видях на Мечето количката...
Re: Количките
« Отговор #184 -: Август 30, 2007, 09:25:38 am »
Каси, радвам се, че одисеята с количката е приключила успешно :P - честита ти придобивка :P
Роби, и не теб честита количка :P
На мечето количката нямаше как да я видя, но дано се отвори картинката следващия път :P

*
Re: Количките
« Отговор #185 -: Август 30, 2007, 11:38:21 am »
Ами аз повече колички, които гледах, летния им вариант бебето гледа само напред. Но една приятелка ми каза, че като стане на 5-6 месеца то иска да гледа напред, а не в теб  :lol: (Наде, не си само ти  :lol:) Иначе зимните кошове и кошниците винаги гледат към теб. Обикновено при летния вариант на гюрюка има прозорче и може да го контролираш бебока от там. :P

Мече, нещо и аз не я виждам количката, ако я има в някой сайт дай линка  :wink:
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Количките
« Отговор #186 -: Август 30, 2007, 17:17:35 pm »
Да, за жалост Касси е права, ние сме доста ощетени в това отношение. Аз също много държах да се обръща дръжката, но единствената такава е безбожно скъпа и много тежка. Касинка я знае, синята от Мадъркеар, мисля, че излизаше около 1600лв.
А и немисля, че заслужава да се дадат толкова пари, като се има в предвид, че надали ще я ползваме отново :wink:.
П.П. Сега снимките са ок, явно са били много големи :oops:
*
Re: Количките
« Отговор #187 -: Август 30, 2007, 23:59:56 pm »
Може отново да се полzват - zа следваЩото бебе например  :wink:, или да се продадат като "втора ръка"  8).

Да вдигнат ръка тези, които купиха коли4ки втора ръка за беб4етата си  :wink:
За следващото бебе де- имах го предвид, дала съм идея за наемане на помещение, където да се съхраняват "нещицата"... :wink:
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Количките
« Отговор #188 -: Август 31, 2007, 08:06:50 am »
Може отново да се полzват - zа следваЩото бебе например  :wink:, или да се продадат като "втора ръка"  8).

Да вдигнат ръка тези, които купиха коли4ки втора ръка за беб4етата си  :wink:
За следващото бебе де- имах го предвид, дала съм идея за наемане на помещение, където да се съхраняват "нещицата"... :wink:
С удоволствие бих си купила количка - втора ръка, но просто по-голямата част са в София, а е нормално да искам да я видя "на живо" първо, а после да купувам. Обаче за кошчето за кола ще е 2-ра ръка.
*
Re: Количките
« Отговор #189 -: Август 31, 2007, 11:50:49 am »
Ами аз да си призная се прежалих да купя по-скъпа количка, защото смятам живот и здраве и втори бебок да отгледам с нея  :P
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Количките
« Отговор #190 -: Август 31, 2007, 12:20:46 pm »
Ами аз да си призная се прежалих да купя по-скъпа количка, защото смятам живот и здраве и втори бебок да отгледам с нея  :P
С риск да се повторя - всеки сам си решава и се простира според възможностите си.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Количките
« Отговор #191 -: Август 31, 2007, 14:19:00 pm »
Може отново да се полzват - zа следваЩото бебе например  :wink:, или да се продадат като "втора ръка"  8).

Да вдигнат ръка тези, които купиха коли4ки втора ръка за беб4етата си  :wink:
За следващото бебе де- имах го предвид, дала съм идея за наемане на помещение, където да се съхраняват "нещицата"... :wink:

Моето столче за кола е втора ръка и съм супер доволна от него. Изгледани са 3 бебета вътре, надявам се и четвърто да изгледаме. Количката си я дадох на една приятелка, така че и там е минало като втора употреба. Смятам да си продам и другата количка. После ако ми се наложи - ще помоля за предишната си количка и пак ще е втора употреба. Аз не робувам на новото и непременно скъпото, а на удобното. Количката ми е най-евтината на Хоук, но за сметка на това удобна и практична. Тук в Германия тези проблеми за втората ръка ги няма и не е срамно да го направиш.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Количките
« Отговор #192 -: Август 31, 2007, 16:27:44 pm »
Mary_Pz, за Chicco 0.2 (cortina)- тя има отгоре голямо прозорче, през което да си наблюдаваш бебока, освен това е достатъчно дълбока и загушена,  така че според мен не е голям проблем, че не е с въртяща се дръжка. Затова пък е супер маневрена и много по-лесно управляема от Mag Endland, а и цената е много добра за комбинация количка-кошница. Аз много исках такава, но нямаше внос тогава и взехме една подобна на MagEngland, малко подобрена (Scart на Арти, полска). Но съжалявам за Chicco-то, тествала съм точно ct 0.2 на СтефиЗ и я намирам за много по-удобна.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Количките
« Отговор #193 -: Август 31, 2007, 16:57:00 pm »
Тук в Германия тези проблеми за втората ръка ги няма и не е срамно да го направиш.
малко off
А тук не е срамно като ти дойде човек на гости и върху гардероба ти да види колички завити с наелон. Върху моя има една зимна, една лятна и една "средна", и една лятна, която е счупена, но седи там, защото просто пасна в една пролука :). Добре, че  всичките се сгъват :)
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Количките
« Отговор #194 -: Август 31, 2007, 17:45:50 pm »
Като казах, че надали ще ги ползваме отново, имах впредвид количките за близнаци.
Иначе нямам нищо против втора ръка, стига да е запазена и удобна, а и за жалост тук като че ли единствената която се ползва за близнаци е на Пег Перего, но въобще не ми харесват. Но сме решили да си задържим нашата, защото имаме желание и за 3то бебе, пък току виж излезли пак двечки :wink:.
Re: Количките
« Отговор #195 -: Август 31, 2007, 17:56:37 pm »
На нас и количката и столчето за кола са втора употреба. Също имаме две кенгурута / така ли се пише  :oops:/, още едно столче над 15 кг и проходилка - все втора ръка.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Количките
« Отговор #196 -: Август 31, 2007, 20:12:45 pm »
Аз имам количка на Пег Перего, на която дръжката не се завърта, е вярно, щеше да ми е много по-удобно да не се надвесвам и надничм постоянно, но обикновено човек му се налага да направи все с нещо компромис и аз реших, че за мен е по- важно да е удобна, лека и маневрена. И ето, тя продължава да е такава и след като отмина времето с постоянното надничане :)
Кошчето ни за кола е втора употреба и изобщо не смятам, че щеше да има разлика, ако беше ново. Дори  съжалявам, че не се поинтересувах и потърсих и количка втора ръка.
« Последна редакция: Септември 01, 2007, 09:09:50 am от tzvetenze »
*
Re: Количките
« Отговор #197 -: Септември 01, 2007, 12:50:09 pm »
Аз даже дрешки имам от приятелки, които ползвам за Ема! Така че не виждам проблем с другите необходими за бебето неща!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Количките
« Отговор #198 -: Септември 01, 2007, 13:37:34 pm »
:pacifier:Подкрепям мнениета на  :flower:Мамите за втората употреба!
Темата е за количките, но количките на децата около мен са отпреди 9 години,
и няма как да получа в наследство, ползвани са вече няколко пъти!!!
Та получих в наследство креватче от племенника!
Ще вземем ново матраче, една четка в свежи тонове и мисля, че бебко живот и здраве няма да направи разлика!
Приемам от приятелки и разни други бръмбъзъшки ЧУДЕСА, вече имам няколко неща!
В тях има живот за още няколко бебета!А също и много сантимент, виждам спомена в очите им!
А и никоя не се натрапва, ако харесам взимам, ако не учтиво отказвам!
Употребата на някой от тези "необходимости" е едва няколко месеца!
А на бебковците са им нужни толкова много неща!
 yahoo_17Важното е да са здрави слънцата ни!!! yahoo_17
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Количките
« Отговор #199 -: Септември 01, 2007, 13:43:07 pm »
Нашата количка е такава, само че друг цвят (оранжево, сиво и преобладава черно)http://www.tweety-bg.com/product_info.php?cPath=55&products_id=634 Много съм доволна - лека, маневрена, сгъвам я с едно движение. Лятна е, но още на 23 Януари бяхме по улиците - космонавт + портбебе и готово. Много познати си взеха по-евтини колички и сега си купиха други, защото първите или се счупиха, или се оказаха прекалено тежки. Сега обаче ме хвърлихте в размисли... мисля да се нареждам на опашката за второ бебе и дай Боже да стане ще трябва ново возило  :ask:
« Последна редакция: Септември 01, 2007, 13:48:49 pm от setakap »
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"