0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Практикувате ли я вече,на мен ми предстои операция за премахване на тръбите заедно с премахване на полипи-вече питах за това,но много се двоумя дали да махна тръбите,можеби трябва една консултация с д-р Персеиска.
Привет dannini2,тръбите ги махаме само когато трябва т.е. невъзвратимо унищожени. Запушване се прави с други цели, не когато предстои инвитро. Новият подход, за който сте говорила с д-р Персенска вече е факт и ще можем да го направим. Хода на операцията и точно какво ще правим ше обясним в клиниката, защото май трябва да порисуваме малко. Очакваме Ви
Поздрави д-р Стаменов
но след година отново на УЗД се вижда на същата тръба.Въпроса ми е възможно ли е,пречи ли хидросалпингса на нормално забременяване и какво да предприема?Друго което ме интересува е правите ли ICSI-Mesa и в какво се състой процедурата,надеждна ли е?
Здравейте peperuda3,задавате два много различни въпроса - за нормалнo забременяване и MESA,но ще отговоря и на двата -  да има публикации, че при хидросалпингс от едната страна забременяването става по - трудно. При MESA , зависи от типа азооспермия, но  ако е обструктивна успеваемостта е както при нормалното икси, дано не звучи неразбрано, но ако е така обадете се за да Ви обесня.
Поздрави д-р Стаменов
  През последната година съм имала два цикъла по 21 дни, a другите - 25-27 дни. По-дълги от 27 дни са били единствено циклите, в които съм била на прогестерон след инсе. Хормоналните изследвания са в норма, имам изследване на яйчников резер - с отклонение от нормата за инхибина и ФСХ, но не е много голямо. Притеснява ме, дали е възможно да се говори за изчерпан ЯР,
Привет bebe_вече 2007, зависи от отклоненията в хормоните, но за съжаление не мога да кажа колко големи са те. Все пак смятам, че наистина може да се касае за намаляване на ЯР и ето какво, не чакайте есента, елате да пуснем хормони и може би ще преосмислим процедурата, страхувам се, че трябва да побързаме, но не панически, а само леко да се забързаме
Ваш д-р Стаменов
Подадох си документите за ин витро и се надявам да получа отговор. Исках да попитам докато чакам отговор от касата да продължа ли само с пиенето на Дуфастон?
Здравей Зюлия , радвам се че пишеш тук. Дуфастона е задължителен в твоя случай иначе няма да имаш мензис! Касата ще отговори, трябва!
с най - добри чувства д-р Стаменов
Правени са ми различни изследвания, това което ми препоръчаха е инвитро с донорска яйцеклетка. От това което намерих като информация разбирам че не може да се установи точната причина за преждевременната яйчникова недостатъчност.
Бих искала да Ви попитам каква е вероятността за забременяване с донорска яйцеклетка, освен това разбрах че  има период в който се изчаква,
Здравейте kali7, съжалявам за случилото се, но не се отчайвайте наистина донорската програма е Вашето решение. Успеваемостта е висока около 50% и дори понякога повече. Няма да се наложи да чакате година, обещавам!
Не губете надеждата си! д-р Стаменов
Мили момичета, хиляди благодарности за пожеланията във форума по случай Гергьовден и за стотиците Ви sms-и и е-mail-и. Вие и Вашата Надежда ме правите щастлив човек. Няма да спра да се боря за Вас. Благодаря Ви за всичко!!! Повече няма какво да се каже...
винаги Ваш д-р Стаменов
*
здравейте,преди няколко седмици Ви писах и много благодаря за отговора Ви.
Преди няколко дена ми направиха лапароскопия-резултата е проходима тръба и два работещи яйчника.Изглежда при мен нещата горе долу са добре.Сега ми изписаха Диане 35-да го пия два месеца,защото тестостерона ми е висок.Притесняват ме  и изследванията на съпруга ми.Резултатите от спермограмата му са следните:
обем на еякулация-3.5мл
време на втечняване-20мин
вискозитет-нормален
брой на сперматозоидите-46млн/мл
добре подвижни-25%
слабо подвижни-15%
неподвижни-60%
4%макроформи
Спермограмата е правена след 4 дена въздържание.
При тази ситуация мога ли да забременея по естествен път?(припомням,че преди три години имах извънматочна).Мислите ли, че високия тестостерон е пречка да забременея , при положение ,че при лапароскопията всичко е наред?
Какво мислите за резултатите от спермограмата?
Очаквам с нетърпение отговора Ви и хиляди благодарности.
« Последна редакция: Май 27, 2007, 21:42:30 pm от NOEMI »
*
Доктор Стаменов, много благодаря за бързия и пълен с надежда отговор. Хубаво е, че Вие гледате на нас не само като на пациенти и наистина ни дарявате с много надежда, защото наистина нерешими проблеми няма, важното е човек никога да не се отчайва и рано или късно решение се намира. Пожелавам на Вашия екип много здраве и да подари живот на много деца, които искат да се появят на бял свят.
*
Здравейте д-р Стаменов,
Ние с мъжа ми сме с почти 12 години стерилитет,аз съм на 32 години, а той на 33. Правили сме операция от варикоцеле, два неуспешни пъти инвтро-през 2000г и 2002г.Оттогава не исках и да чуя за лекар. Така до октомври миналата година, когато за моя най-голяма радост попаднах на Зачатие.На 9-и март направихме изследвания и преглед при д-р Даскалов и д-р Даскалова в Пловдив.Сега той пие витамините на Допел Херц C+Zink+E.Бих желала също да запишем час при вас (ако е възможно пишете ми кога ще може).Изключително ще Ви бъда благодарна ако дадете своето компетентно мнение и коментар за тези изследвания
Цитат
СПЕРМОГРАМА
 09 март 2007 г.,

Пробата е отделена в лабораторията

Време на сексуално въздържание – …..4 дни /норма 3-5/
Обем на еякулата – 1,9 мл /норма 2,0 – 6,0/
Време на втечняване – 10 мин. /норма 5 – 60 мин./
Вискозитет 1 /норма 0-2/
рН 7,5 /норма 7,2 – 8,0/
Желатинови конгломерати – не
Дебрис – не
Проба за окултна кръв – отрицателна
Аглутинация – не
Агрегция – не
Левкоцити /пероксидазна реакция/ - под 1х10^6 в мл /норма/
Незрели клетки на сперматогенезата – 1х10^6 в мл /норма под 4х10^6 в мл/

Концентрация сперматозоиди в мл – 37 365 000 /норма над 20х10^6/
Общ брой сперматозоиди в еякулата –  70 993 500 /норма над 40х10^6/

Подвижност на сперматозоидите:
Нормокинетични – групи „а” и „b” по СЗО – 52% /норма над 50%/
Хипокенитчни – група „с” по СЗО – 6%
Акинетични – група „d” по СЗО – 42%

Концентрация нормокинетични сперматозоиди в мл – 19 429 800
Общ брой нормокинетични в еякулата –  36 916 620

HOS тест – 60% /норма над 60%/

Морфология на сперматозоидите по Крюгер:
Сперматозоиди с нормална морфология – 8% /норма над 14%/

Тест за антиспермални автоантитела Sperm MAR IgG и IgА – отрицателен /норма/

Заключение:
Парвисемия (намален обем на еякулата)
Тератозооспермия (нарушена морфология на сперматозоидите)
Наличие на единични неподвижни паразити трихомонас вагиналис

Цитат
11.03.2007 12:27:23
 Цитологично изследване :
 друго: БЕТЕЗДА СИСТЕМА
Достатъчен по качество и количество материал от трансформационната зона.
Негативен е за интраепителни лезии или малигненост.
Лактобацилите са изобилни, като е налице лека цитолиза.
Сегментоядреноклетъчните левкоцити са необилни.
Описаната находка съответства на Ігр. по Папаниколау
« Последна редакция: Май 14, 2007, 11:33:59 am от madlen »
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Консултация с акушер-гинеколог в център з
« Отговор #104 -: Май 14, 2007, 11:11:11 am »
Д-р Стаменов,
благодаря Ви за отговора! В една по-стара темичка намерих стойностите на хормоните ми на 3-ти ден от МЦ:
 Inhibin-B   36   (N>45 pg/ml)
   LH      3.43    (1-15  mIU/ml)
   FSH   19.5   (до 12 mIU/ml)
Тогава бях пила няколко месеца билкова комбинация "за забременяване", която предполагам, че действа леко стимулиращо. Повторих ги след 2 месеца (срях всякакви билки :)) и тогава бяха от порядъка:
 Inhibin-B   40   (N>45 pg/ml)
    FSH   17   (до 12 mIU/ml)
Не знам до колко по тази нформация може да се съди за изчерпване на ЯР. До колкото знам, реакцията на стимулация с Клостил съще е показателна за такова изчерпване. При една от инсеминациите ми при Вас бях на Клостил - 1/5 хапче от 3 до 7 ден и направих по 2-3 фоликула в яйчник, като два доминантни се спукаха. Това е информацията, която имам в момента.
Предполагам, че все пак ще се наложи да повторим хормоналните изследвания, след прибирането ми в България. Пожелавам ви приятна и ползотворна седмица, изпълнена с много положителни тестове :)
« Последна редакция: Май 14, 2007, 11:40:37 am от bebe_вече 2007 »


Благодаря ви д-р Стаменов можеби наистина имам нужда от рисуване и от доста пояснения,чуствам се доста объркана,незная дали самото чакане не ме обърква толкова или прекалено много слушам другите какво ми говорят.
« Последна редакция: Май 14, 2007, 22:21:06 pm от danini2 »
Д-р Стаменов благодарим Ви че сте толкова човечен и че ни давате надежда
моля за съвет
през октомври миналата година бях при вас за консултация
след като прегледахте резултатите ми препоръчахте да опитам с няколко инсеминации
тъй като не съм от София и нямах възможност да пътувам за инсеминации до Вас реших да ги направя с досега лекуващият ме лекар.
на 28.04.2007 г. направихме инсеминация - всичко беше добре и при мен и при мъжа ми - прегнил ми се би ден и половина преди инсеминацията. След 3 дневно закъснение вчера си направих ЧХГ - и то беше със стойност 45,6 , много се зарадвах и не посмях да кажа на никой освен на съпруга ми. Но днес ми дойде цикъла - не е някакво зацапване, а редовен цикъл. Моля за съвет какви изследвания да си направя за да се открие причината за неразвитието на бремеността. Благодаря ви много.
Здравеите д-р Стаменов.Живея в Италия.На 32 години съм.Направих си иследвания тук,застото от 8 години години сам омъжена и неможем да имаме деца.Иследванията показват 4е сам в крити4еска/мено пауза/.Единствените вариянти да си имаме детензе са 4рез донорска яцеклетка или осиновяване.4рез донор тук немога да го направя застото закона не го позволява.Признават ли се тези иследвания при вас?Ако не се признават ,за колко време се правят при вас?Може ли август?Ако не може през август ,препоръ4аите ми друго място.Колко време след това се 4ака за донор?колко пари струва тази прозедура с донорството?4етох зеноразписа на клиниката но то4но за този слу4аи несто не ми стана ясно.
Nadezdata umira posledna!
Др.Стаменов благодаря Ви 4е сте с нас и ни помагате с компетентността по въпросите които задаваме.Искам да Ви попитам нормално ли е след поставянето на една инжекция Декапептил депо на 16.02-след това МЦ на 24.02 и от тогава не е идвал МЦ.Благодаря Ви.
*

    марги

Здравейте доктор Стаменов,не ми достигат думите да израза своята благодарност,и уважение към вас.Вие превърнахте моята мечта в реалност.Благодария ви!!!
Маргарита Полежанова
Здравейте д-р Стаменов! Аз съм ваша пациентка.Бях останала с убеждение ,че този месец ще правим инсеминация.Два пъти идвах на фоликуметрия ,фоликула на второто посещение - ден 11-ти, беше 17 мм.,а другия не беше пораснал от предния път - 10 мм.Цикълът ми е на 24-27 дни.Казахте ми да дойда във вторник ,тогава ще ми бъде 17 ден, за да видите дали се е спукал фоликула.Моля Ви да ми кажете кога ще правим инсеминация? След като няколко месеца правим първо фоликулометрии ли и чак след това или още сега? Питам защото трябва предварително да уговорим в службата колко време ще отсъстваме.
*
Днес, съвместно с екипа си, д-р Стаменов разработва специална програма за трудни случаи за жени с няколко неуспешни опита ин витро.



Д-р Стаменов, моля ви да обясните по-подробно.

Д-р Стаменов, много ви моля да дадете по-подробно обяснение на програмата. Как и кога се прилага? И3пол3ва ли се вече в чужбина?
Ще се радвам на отговора Ви.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Здравейте,д-р Стаменов!
Правим опити от три години и половина,проблема е основно мъжки фактор,но при мен има нагънати тръби,хормоните бяха в норма преди година и половина.

Въпроса ми е,имаме ли шанс за инсеминация,резултатите на мъжа ми са
обем на еякулат                        3,0 мл.
концентрация                           3,2 млн/мл.
общ брой на сперматозоиди              9,6 млн.
обща подвижност                        37%
с нормокинеза                          23%
с хипокинеза                           14%
с акинеза                              63%
брой нормокинетични/мл.             736000
общ брой нормокинетични            2208000

за каква процедура сме най-подходящи,има ли шансове за естествено забременяване и какви са.

Благодаря!
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    deni_dimitrova

Д-р Стаменов, искам предварително да ви благодаря за времето и вниманието, което ще отделите на моя въпрос. Ще се постарая да бъда кратка, тъй като знам, че може би моят проблем не изглежда толкова сериозен (и дано наистина да е така) в сравнение с тези, които срещам в този форум. Но все пак и аз си имам моите големи притеснения свързани с целта, която всички тук искаме да постигнем тъй като съм на 40 г. Имам записан час при вас за Окт. 2007, който ми се стори доста далече във времето тъй като не искам да губя повече време а и не мога да си го позволя. Затова реших да си направя някои предварителни изследвания (СГ и хормони по препоръка на лекар) за да бъда подготвена за нашата среща. Ето и резултатите съвсем накратко, правени този месец (опити правим от 4 месеца, за сега неуспешни, 4-ти месец пия ФК):
Спермограма(въздържание 3 дни): обем 2,2 мл, pH=7.8; концентрация: 64 млн/мл, общо 140,8 млн; подвижност 62% (нормокинеза=50%; хипокинеза=12%, акинеза=38&); нормална морфология по Крюгер=15%, с отклонения=85%; Тер.индекс=1,28.
18-ти ден от МЦ: Прогестерон=32,85nmol/l
3-ти ден от МЦ: TSH=1,48; LH=4,17; FSH=7,26; Estradiol=47,95; Prolactin=259,7.
Моля, за вашето мнение и съвет какво бихме могли да направим за по-бързо постигане на целта и какви биха били следващите стъпки в случай, че нещата се забавят? Надявам се все още да имаме шанс за спонтанно забременяване...
Благодаря предварително!






д-р Стаменов, понеже мога да задам въпроса си към вас само тук затова искам да попитам малко не на място за ползите и вредите от приемането на дуфастон в първите месеци от бременността.. изписан ми е го приемам, но малко се притеснявам.. има ли някаква опасност за плода..?? с каква цел се предписва..???
« Последна редакция: Май 20, 2007, 17:54:18 pm от scorpia »
Здравейте, д-р Стаменов!
Предполагам, че сте много ангажиран, но все пак Ви моля за отговор.
Имам запазен час при вас на 30,10,2007г.
Опитите за забременяване се оказаха безуспешни вече 3 години.Изследвах хоромони- в норма, хламидии- отрицателни,спермограма-също в норма.Посетих много лекари, но всички казват, че няма конкретна причина..Пия фолиева киселина, бях на  физиотерапия - бипулсар и радар /д-р Маркова/, приемах Клостибегит и Дуфастон, геритамин.
Сега ми предстои цветна снимка, но имам и багинална вагиноза - Кандида albicay единични.
Има ли риск и мога ли да направя цветна снимка. Лекарката, при която ходя ми каза, че това не е проблем.Предписа ми klion. Трябва да направя цветната снимка след 3 дни.
Моля Ви за отговор!
Предварително Ви благодаря!
Здравейте, д-р Стаменов!
Ето, че и аз се престраших да Ви пиша – отново със същия проблем: не мога да забременея от приблизително 2 години. На 32 години съм, без предишни бременности, аборти и раждания.
Първи МЦ – на около 14 години, от 18-20 годишна възраст имам нередовен МЦ, поддържан с хапчета (Cilest, Orgametril, Diane 35 и др.) или предизвикван с инжекции. Дори когато пиех хапчета 6-9 месеца, кистите по двата ми яйчника не изчезваха. Без хапчета цикълът ми можеше да не се появи и повече от 9 месеца.
Изследвания през последните 2 години:
-   05.12.05 г. – цветна снимка в Св. София (Тина Киркова) – не е професионално направена, защото не се вижда матка; тръбите уж са пропускливи; съмнения за сраствания поради някакви нагъвания;
-   06.11.06 г. – 3D снимка при д-р Тодоров – установена седловидна матка (имам и картинка);
-   05.02.07 г. – оперативна лапароскопия в Майчин дом при проф. Налбански. Резултати:
Матка с нормална форма и големина, гладка повърхност, подвижна при паптация, твърдоеластична консистенция;
Ligg. Sacrouterina в дясно наличие на две ендометриозни огнища;
Лява маточна тръба – дължина 13-14 см, подвижна при палпация , запазен фибриален апарат; изпълва се и пропуска контрастната материя;
Ляв яйчник – уголемен, задебелена albuginea, наличие на задържани фоликули;
Дясна маточна тръба - дължина 13-14 см, подвижна при палпация, запазен фибриален апарат; изпълва се и след образуване на 2 колена емусията свободо пропуска контрастната материя;
Десен яйчник – уголемен, задебелена albuginea, наличие на задържани фоликули, без данни за овулация;
Дигноза от лапароскопията: Ovarius polycysticus billateralis + endometriosis peritonei;
Извършени процедури:   1. Fenestracio ovario;
         2. Electrocoagulatio endometriosis;
         3. Lavage;
Последни хормонални изследвания от 03.11.06 г., според които:
Prolactin – 142.19 lU/l – референтни граници 59.0 – 619.0;
LH – 10.51 lU/l - референтни граници 1.9-12.5;
FSH – 4.23 lU/l - референтни граници 2.5-10.2;
Estradiol – 590.74 pmol/l - референтни граници 40-606;
Testosteron – 2.81 nmol/l - референтни граници 0.5-2.6;
DHES-S – 5.23 mkmol/l - референтни граници 2.68-11.0;

Като цяло мога да кажа, че мъжките полови хормони почти винаги са били повишени. Окосмяването при мен, обаче, е в нормални граници, съвсем леко повишено.

Спермограма на моя съпруг от 02.02.2007 г. в Майчин дом:
Обем на еякулата – 2.8 мл. (1.5-6.0 мл);
pH – 7.5 (7.2-7.8);
Вискозитет – нормален;
Брой сперматозоиди – 9.6 млн./мл (40-120 млн./мл);
Подвижност – 60 % добре подвижни
      10 % слабо подвижни;
      30 % неподвижни;
Скорост – 16 микрона / сек (> 10 мк);
Метод на Хиние 100 сп. – 2 мин, 42 сек.;
Морфология – 60 % нормални (> 60 %);
      40 % с отклонения; предимно ж 10-12 левкоцити (това не го разбирам и разчитам добре).

Мъжът ми има варикоцеле и трудно дава сперма чрез мастурбация.

Проследен фоликул на 10-16 май 2007 год. чрез вагинален ехограф, показал нарастване на фоликула през този период от 14 мм на 30 мм. Фоликулът не се пука. Според лекарят извършил проследяването, това означавало наличие на някакъв синдром,  което означавало, че фоликулите не се пукат когато трябва. Не се знае още дали изобщо се пукат. Аз лично мисля, че не се пукат и затова имам поликистоза.

Въпросите ми са:
1. На кого да вярвам – на д-р Тодоров и неговата снимка, според които матката ми е седловидна или на проф. Налбански и лапароскопията, според които матката ми е с нормална форма и големина? Много често ми казват, че матката ми е обърната;
2. Необходимо ли е да правя нова цветна снимка и хидротубация, за да се гарантира пропускливост на тръбите?
3. В случй, че фоликулите нарастват, но не се пукат, какво трябва да се направи, за да забременея?
4. Трябва ли да правя някакви изследвания още?
Записала съм си час за първичен преглед при Вас за м. Септември 2007 г.; Какви изследвания да направя, че като дойда на преглед, да е ясно каква стратегия да се предприеме?
Предварително Ви благодаря за Вашето внимание, за отделеното време и отговори! Бъдете жив и здрав! Поздрави!
*
Д-р Стаменов, благодаря че Ви има!
От няколко месеца съм Ваша пациентка и виждам, че освен лекар Вие сте един страхотен ЧОВЕК. След дълго обикаляне по кабинети и среща с бездушие, некомпетентност и най-вече алчност, Вие ми връщате вярата, надеждата я имах(тя все пак умира последна), но вярата ми беше започнала да се топи след толкова много години. И сега аз вярвам, че с Ваша помощ ще успеем!
Дай Боже повече такива хора като Вас и екипа на клиниката.
Желая Ви здраве!
Анелия
Д-р Стаменов,аз също съм Ваша пациентка от няколко месеца.Подкрепям напълно горния постинг!Искам да изразя благодарности на Вас за това ,че сте толкова добър лекар , но и преди всичко Човек.Благодаря и на съдбата, че ме доведе до Вас! Дано с общи усилия да стигнеме до така мечтаното за нас бебче!
Силвия
« Последна редакция: Май 22, 2007, 22:32:46 pm от silvi 35 »
Здравейте аз съм на 39 години проблемът ми е запушени тръби правя ин-витро опити от девет години вече пет със стимулация и един със замразени и нищо дори преди последния опит ми прещипаха тръбите заради евентуален хидросанпинкс Доктора смед последният опит ме изпрати с думите "Ако не стане без ревове и истерии ще го направим пак" Др Стаменов бих искала да ми кажете има ли смисъл да продължавам или е време да се примиря