0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте д-р Стаменов и д-р Персенска!Радвам се,че сте сред нас и сте толкова всеотдайни и ни помагате дори и виртуално.Аз съм Ваша пациентка.Направихме цветна снимка този месец и спермограма на съпруга ми.Цв.снимка - проходими, спермограма - намалена подвижност.Предложихте - инсеменация,от следващия месец.Записах си час за проследяване, но не се уточнихме трябва ли да правим някакви изследвания предварително, ще бъде ли на естествен цикъл,защото ми се иска първия път да бъде така.С уважение:Силви
Цитат
имам и раничка на шийката на матката. Трябва ли и нея да лекувам преди цветната снимка? С какво да я лекувам? А сега от антибиотиците май започва и гъбична инфекция, та положението стана още по-объркано.

Май наистина историята се е пообъркала, за раничката ще направим колпоскопия, а за инфекциите ще поговорим и видим при консултацията, сега не я лекувайте с нищо ще направите тотална дисбактериоза


Д-р Стаменов,благодаря Ви за вниманието и бързия отговор. Излезе резултата от цитонамазката - Масово левкоцити. Лактобацили. ІІгр. Четох в сайта на Вашия център за занчението на изледване на FSH на 3-я ден, само че в момента са ми предписали Диане за 3 месеца/правя фоликуларни кисти и м.г. имам лапароскопия заради киста на десен яйчник, а тази година, миналия месец имах и на левия-след Дуфастон се спука/. Приема на Диане ще се бърка ли за изследване на FSH?
Здравейте доктор Стаменов и доктор Персенска  :) Радвам се, че сте с нас във форума и тук искам първо да ви благодаря за всичко, което направихте за мен.
Аз съм ваша пациентка. Миналата година правих ин-витро при вас, за съжаление неуспешно. Сега все още съм на кръстопът дали си заслужава да продължа с опитите предвид възрастта ми (вече 40 години  :oops:) и страничният ефект от симулацията (получих тромбофлебит, макар и повърхностен). Съпругът ми доста се уплаши от страничня ефект и това е причината все още да се колебая. Моля ви кажете ми имам ли шанс да продължа с ин-витро на ествествен цикъл предвид възрастта ми, защото стимулацията ме притеснява ужасно  :? :oops:?
С благодарност и уважение, Петя Христова
« Последна редакция: Април 24, 2007, 11:58:34 am от mishana_debelana »
*
Д-р Персенска, д-р Стаменов,
Благодаря, че ви има!

Анна Абрашева
Др.Стаменов благодаря ви има и 4е сте с нас.Имам няколко въпроса към вас.1-Истина ли е 4е правите в центъра предимплантационна диагностика?С три неуспе6ни опита инвитро съм.От изследванията които съм направила се установи,4е съм с тироидит на Ха6имото-Тат И Мат над норма.Отстранена ендометриоза оперативно.2-Къде според вас е при4ината за неуспеха- в антителата или в ендометриозата.Благодаря ви предварително.
*

    Ani4ka78

  • ***
  • 220
  • Моята принцеса
Д-р Стаменов, Д-р Персенска,
от сърце ви благодаря за всичко, което направихте и правите за мен и семейството ми!!!Благодарността ни няма граници!!! Благодаря ви от сърце и ви пожелавам да върнете усмивките на още много, много семейства!!!

С уважение:
Ани Сковърданова
*
Трябва ли да отида да си я взема или можем да минем и без нея?Иначе аз съм от Бургас,на 29 години съм,казвам се Милена Карагьозова.
Здравейте Милена,
хубаво е да имате снимката, понякога интерпретацията е индивидуална и нали за това са плаките, но ако не Ви ги дадат няма страшно, ще минем и без нея, въпреки, че тя принадлежи единствено и само на Вас. За датата потвърждавам твърдо, имайте търпение, това го правим с цел, когато се запознаем веднага да поемем случея, а за това трябва да приключим вече започнатите. Благодаря за разбирането и Ви очаквам.
Поздрави д-р Стаменов
1-Истина ли е 4е правите в центъра предимплантационна диагностика?С три неуспе6ни опита инвитро съм.От изследванията които съм направила се установи,4е съм с тироидит на Ха6имото-Тат И Мат над норма.Отстранена ендометриоза оперативно.2-Къде според вас е при4ината за неуспеха- в антителата или в ендометриозата.Благодаря ви предварително.
Привет poly1234 много са три опита... Знам каво Ви е, но не забравяйте ендометриозата е най-коварното заболяване при неуспехите при ин витро процедурата, много важно е какво е било качеството на ембрионите и яйцеклетките при трансферите, защото ендометриозата удря именно там. Вие имате и Хашимото, компенсирано ли е?
Трябва вече да успявате! Към хора като Вас имаме програма за жени с неуспешни опити при ин витро, защото там трябва да сме много внимателни. Пожелавам Ви успех и Вярвам в него! д-р Стаменов
Моля ви кажете ми имам ли шанс да продължа с ин-витро на ествествен цикъл предвид възрастта ми, защото стимулацията ме притеснява ужасно  :? :oops:?
С благодарност и уважение, Петя Христова
Привет Петя,
знам, че ти е трудно да продължиш, но мисля шанс има, познавам случая и пак да кажа  шанс има, а за флебита ще вземе мерки има как. Не се отказвай моля те!
д-р Стаменов

 а тази година, миналия месец имах и на левия-след Дуфастон се спука/. Приема на Диане ще се бърка ли за изследване на FSH?

Привет Шеди, наистина пиейки Diane,не може да изследвате FSH, трябва да го спрете и тогава.
Успех! д-р Стаменов
Предложихте - инсеменация,от следващия месец.Записах си час за проследяване, но не се уточнихме трябва ли да правим някакви изследвания предварително, ще бъде ли на естествен цикъл,защото ми се иска първия път да бъде така.С уважение:Силви
Привет Силви,
и на мен така ми се струва по - правилно, естествен цикъл. Чакаме Ви
Поздрави д-р Стаменов
Въпросът ми е имаме ли някакъв шанс за още една-две инсеминации,или трябва да преминем към инвитро?А също така необходимо ли е да си направя някакви изследвания при ендокринолог преди да дойда при Вас.Предварително Ви благодаря за отговора!
Здравейте cafti,
малко е информацията, за да Ви отговоря точно, но все пак вярвам в преценката на д-р Даскалов и ако той Ви съветва , действайте! Задължително се консултирайте с ендокринолог.
Поздрави д-р Стаменов
Та моя вапрос е колко опита инсе според вас са достатъ4ни за да се откаже една жена и да пробва нещо друго?
Привет AZ,
повярвайте ми знам какво е да чакаш! Всеки случай е индивидуален и ние много се стареме да подхождаме именно така към него, за това и не можем да си позволим да бързаме в решаването им. Благодаря Ви, че ни разбирате. А на въпроса - както писах по - горе всичко е индивидуално, при някои двойки можеш да спреш още на първата, а при други знаеш, че ще стане и можеш да правиш и седем, за да Ви отговоря по - конкретно ми трябва повече информация по случая.
Поздрави д-р Стаменов

Мили момичета, благодаря Ви за въпросите и се постарах да отговоря на всички, през следващата седмица на тях ще отговаря д-р Персенска и не забравяйте НАДЕЖДАТА, тя ни е светулката! Доскоро!
Винаги с Вас д-р Стаменов
« Последна редакция: Април 27, 2007, 21:23:01 pm от Д-р Стаменов »
*
Здравейте д-р Стаменов и д-р Персенска!
На 24.04.07 г. правих при вас цветна снимка. Имам раничка на шийката на матката и ми беше препоръчана от вас колпоскопия. Дадоха ми час за 11-ти май, който ми се пада 24-ти ден на цикъла. Въпросът ми е дали при цикъл между 25 и 28 дни, няма да бъде късно за тази процедура?
Предварително ви благодаря и ви желая много професионални успехи!
С уважение: Светлана Енева

Здравейте, д-р Персенска!

Обръщам се към директно Вас, защото прочетох по-горе, че тази седмица Вие ще имате възможност да отговаряте на въпросите ни.

Д-р Персенска, имам час за цветна снимка в клиниката ви на 7 май в 12ч. Притеснява ме фактът, че предварително не са ми назначени никакви изследвания. Когато преди 2 год и половина ми правиха снимка в Шейново, предварително ми назначиха микробиология и кръвна картина. Микробиологията я направихме няколко дни преди снимката, беше ОК, а кръвната картина - в самия ден на манипулацията. Лекарката специално проследи утайката и левкоцитите, като ми обясни, че те са показател за евентуална инфекция и само ако са наред, тогава можем да пристъпим към снимка.
Сега нямам никакви оплаквания (течение или нещо друго), но въпреки това се притеснявам да не би по време на снимката, ако имам някаква евентуална инфекция, тя да се разнесе по-навътре в матката. Какво ще ме посъветвате?

С уважение, Пламена
« Последна редакция: Април 28, 2007, 12:44:17 pm от seasmilebg »
*

    kartiche

здравейте, как да се включа и аз във форума, още съм нова и не съм писала до сега.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
здравейте, как да се включа и аз във форума, още съм нова и не съм писала до сега.

здравей!

можеш да пишеш съобщения и да задаваш въпроси на консултантите ни просто така - както си написала и първото си съобщение.
ако желаеш, можеш да се регистрираш и да влизаш всеки път с регистрираното от теб име. така ще можеш да получаваш и лични съобщения.

регистрацията се прави тук:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=12&action=register
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Здравейте д-р Стаменов и д-р Персенска!
Искам и аз да се обърна за съвет към Вас.През 2004г ми беше направена лапароскопия.
Пропускливост на тръбите забавена, от биопсията на яйчниците - единичнипримородиални фоликули., матка - хипоплазия , нормална топика.
През 2006г. си направих и иимунологични изследвания при д-р Конова в Плевен, ето резултатите:
Анти-кардиолипин IgG      7.5 (-)  N<10,Low 10-20,Med 20-80,High >80
Анти-кардиолипин IgM     32.4 (+)  N<10,Low 10-20,Med 20-80,High >80
Анти В2GPI-IgG            4.9 (-)  N<10
Анти В2GPI-IgA            9.04(-)  N<10
Анти В2GPI-IgM           12.8 (+)  N<10
Inhibin B                 7.75     N>45
FSH                      11.4      до 12
LH                       11.3      (1-15)
Анти-овариални антитела   7.8      N<10
Анти-зона пелуцида        1.62     N<10
Анти-спермални антитела  73.90     N<60
Спермограмата на съпруга като цяло е нормална.
Искам да попитам какво е вашето мнение при тези резултати? Има ли шанс за инвитро или друга процедура?
Стерилитета е от 6 години, без забременяване до сега , без аборти и т.н.
На 35 годи съм.
Благодяря Ви предварително!
pharmacia@dir.bg
 :00001754:

Здравейте д-р Стаменов и д-р Персенска,

Ние сме ваши сравнително нови пациенти. Радостни сме от допълнителната възможност за комуникация с вас, която ни дава този форум и бързаме да ви поздравим за благородна кауза, с която сте се заели и за прекрасния екип и атмосфера, които сте създали в клиниката.

Успех.

Таня и Никола
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Благодаря за отговора д-р Стаменов!Успешен ден Ви желая!
Най-сърдечно ви благодаря за отговора доктор Стаменов!
Надявам се скоро да се видим в кабинета ви.
*
Здравейте, д-р Стаменов!
Толкова често съм чела "Жоро е виновен" тук във форума и всеки път момичетата са толкова благодарни на Вас и екипа Ви, че няма как и аз, въпреки, че не съм имала удоволствието да съм Ваша пациентка, да не Ви се възхищавам. Още повече сега, след като намирате сили и желание и за он-лайн консултации. Не знам какъв човек трябва да сте, за да сте така отдаден на хората с проблеми!
ПОКЛОН!

Бих искала и аз да задам един въпрос, въпреки че съм наясно, че е трудно да се даде консултация на непознат пациент само във форума.
И аз се записах преди броени дни с първи неуспешен опит икси в АГ Варна.
Имам раничка на шийката, която е обгаряна преди 12-13 години. Съдейки по рекциите на всички лекари, които са я виждали досега, явно е доста зле обработена.
Имам и кандида от 13-14 години.
Въпросът ми е: според Вас раничката има ли пръст в неуспеха на опита и какво бихте препоръчали да предприема за раничката?
Искам само да уточня, че 2 дни след трансфера вдигнах температура 37.3-37.4 и я задържах повече от 10 дни. Имах подути сливици и не приемах никакви медикаменти за това, освен Витамин Ц ампули 500мг по 3 на ден.
Наясно съм, че информацията може би е малко, но ще съм Ви благодарна, ако ме посъветвате какво да предприема преди следващия опит.

Искрени пожелания за здраве и успехи!
*
Здравейте д-р Персенска и д-р Стаменов,

Не успях да си запазя по-ранен час при вас от месец Окт.2007 и затова ще се възползвам от тази възможност за консултация.

На 35г. съм, с оперативна лапароскопия на 14.02.2007. Резултатът е отстранени сраствания на тръбите към яйчника и таза. И двете тръби пропускат свободно. Запазен фибрилен апарат. Салпингоза и овариолиза. Мнението на опериращия лекар е, че има високи шансове за нормално забременяване след операцията и трябва да пробваме поне 5-6 месеца.

В същото време имам следните резултати от хормони, на 3-ти ден:

LH      8,03    2,4-12,6
FSH      14,31  3,5-12,5
Estradiol    43,09  24,5-195,0
Prolactin        511,4   73,0-850,0
Testosteron    0,638   0,06-0,82
Progestiron   15,01   1,7-27,0  - на 21ви ден

FSH съм изследвала още 2 цикъла, съответно 13,98 (3,5-12,5) и 7,21 (3,5-12,5)
Инхибин В – 38, при реф. 10-200.

Посетих клиника по стерилитет, където ми препъръчаха ИНВИТРО. Доводите за това са възраста ми, високите стойности на FSH и сравнително ниските (под 45) на Инхибин В. Също така смятат, че въпреки лапароскопията може да има и тубарен фактор.

Надявам се да получа ващето мнение относно ИНВИТРО в моята ситуация. Мислите ли че трябва да изчакам още няколко месеца?

Едно неуспешно ИНВИТРО намалява ли шансовете за евентуално забременяване по естествен път след това?

Благодаря Ви предварително.
*
здравейте д-р Персенска и д-р Стаменов,
дълбоко Ви се прикланям затова ,че пишете в този форум и така помагате на нас ,които имаме нужда.
Аз сам на 31 години.Преди три години имах извънматочна бременност и така загубих дясната си тръба.От две години пробвам да забременея и не става.Миналата година ходих на лекар и той ми изписа клостилбелгит за стимулация ,но нищо не стана.Имах овулация и фоликули все отдясно,където нямам тръба.И така три месеца подред.След това се отказах от всичко и сега-април отидох на друг лекар.При прегледа на видеозона всичко беше наред.Имах фоликул пак отдясно.Пуснах си хормонални изследвания.Резултатите са следните:
ПРОГЕСТЕРОН-27.07nmol/l-на 23ден от цикъла
следващите хормони ги изследвах на 4 ден от цикъла
пролактин-255.5uU/l
тестостерон-5.00nmol/l
oestradiol-402.9pmol/l
FSH-4.04U/l
LH-8.86U/l
Иначе цикълът ми е редовен и точен.
Утре ще изследване съпругът ми -спермограма.
На мен ми предстои и лапароскопия- лекарят иска да види състоянието на останалата ми лява тръба.Много ми е притеснено.
Как според вас са резултатите от изследванията ми и мислите ли, че пътя по който съм поела е правилен
Направих си и пълни кръвни изследвания, които са добре.
Ако всичко е наред при лапароскопията имам ли шансове да забременея.
Притесняваме и фактът,че колкото пъти досега съм ходила за мерене на фоликули около десет -те все са отдясно.Какво може да му е на левия яйчник?Ипри едно лапаро би ли се видяло какво му е ?На видеозона изглежда добре-с нормална структура.


МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ ЗА ПОМОЩА!!!
*
Днес, съвместно с екипа си, д-р Стаменов разработва специална програма за трудни случаи за жени с няколко неуспешни опита ин витро.



Д-р Стаменов, моля ви да обясните по-подробно.
*
Здравейте д-р Стаменов и Персенска!
Първо много се радвам, че има вече такава рубрика за въпроси към вас on line. Искам да ви попитам, ако имам раничка това по някакъв начин пречи ли да се направи цветна снимка, понеже планирахме с вас такава и сега изчаквам цикъла за да си запазя час, но не сме говорили, а и при прегледите аз не съм споменавала че имах преди такава, която според предишния лекар гинеколог беше изчезнала, но все пак от тогава е минало време. Благодаря предварително и Ви желая всичко най добро.Кремена