0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #240 -: Юни 15, 2011, 12:37:14 pm »
Вечер след като го нахраня в 21.30ч заспива и се буди чак в 5.530 или 6.00 ч., преди сутрин имах много мляко в гърдите и бяха като камък , а сега са по-меки , от 2 месец не се буди вечер да яде , просто явно е сит.Наддава , но не много 500 гр наддаде през последния месец , но ни караха да продължаваме все на кърма , но моя все се криви и трудно яде от гърди и АМ не иска.Имаме около 6 хранения или 7 максимум на 3 часа.Храня го когато той поиска , не спазвам часове , той просто иска да яде по-малко , дори електронна везна си купих за да видя колко изяжда.
« Последна редакция: Юни 15, 2011, 12:40:49 pm от speranza »
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #241 -: Юни 15, 2011, 13:13:46 pm »
Аз съм с точно толкова кърмачески опит колкото и ти  :wink: но все пак ще се опитам да ти отговоря. Това, че спи от 21.30 до 6 е добре според мен. Моето бебе е на същата възраст и спи точно толкова, в същите часове даже  :) Според мен е достатъчно сит, след като спи по толкова  :) Това, че гърдите ти са по-меки сутрин не означава, че нямаш достатъчно мляко, а просто количеството се е адаптирало според нуждите на бебка. Преди са били като камък, понеже е спряло нощното кърмене и на гърдите им трябват два три дена, за да свикнат да не произвеждат мляко за това кърмене.

Наистина не е наддал много, но среднотo наддаване за 3тия месец мисля че е 800гр.  Бебетата на кърма наддават повече, така че е логично да продължавате само с кърма, според мен...Аз бих продължила по същия начин. Води се по бебето, както и сега. Не бих давала АМ. Ако се страхуваш. че кърмата ти може да намалее, може да изцеждаш вечер след кърмене примерно. Ако спре да наддава бебо обаче и АМ се налага, пробвайте таткото да му даде шишето. Кърмачето си знае, че мама дава гърда а не шише  :lol: може за това да отказва.

Момичета, да ви попитам. Едната ми гърда сега стана по-голяма от другата  8O Как да ги изравня ? Да давам повече да суче от малката гърда ли или от по-голямата ?
« Последна редакция: Юни 15, 2011, 13:18:03 pm от loriane »
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #242 -: Юни 15, 2011, 14:18:56 pm »
Работата е там , че гърдите ми до преди 2 , 3 дена бяха камък сутрин , нищо че той не суче нощно време от месец и половина , просто изведнъж станаха меки , но сутрин пак се наяжда добре , просто вечер в 21.00 ч няма вече толкова мляко както преди , той иска да пускат повече и се нерви , но пак си спи вечер.До преди малко го мъчих на АМ но не иска в 6.00ч яде последно и в 9ч реших да дам изцяло АМ но не иска , стоя гладен до 13.00 ч и не го пие.Аз не издържах и го накърмих , явно борбата ще продължи по-дълго околкото си мислех, целия ми труд отиде днес на вятъра,то като го гледам че е гладен и ми се къса сърцето !Забравих да кажа че не се цедя вече , тъй като той не яде нормално , а все мрънка и го чакам да огладнее и не се цедя за да има какво да му дам ако е гладен , но то става така че го чакам дълго време и накрая оставам неизцедена и тя кърмата и от там намаля доста, той като не суче тя започна да намалява според нуждите му.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #243 -: Юни 15, 2011, 19:49:39 pm »
сперанза, ти като казваш, че не яде нормално какво имаш предвид - яде много малко време или нещо друго? защото ако яде много кратко може  просто да си взима колкото му трябва. изглежда, че той е ок, особено след като спи нощем, проблемът е, че ти се тревожиш. като не иска АМ и стои гладен не е ли по-добре да си му даваш да суче, колкото има толкова, отколкото да стои гладен както ти казваш и двамата да се мъчите. аз съвсем нямам опит в кърменето, но така ми изглежда логично.

аз да ви се оплача, моята девойка така суче, че често се задавя, ама наистина се задавя и спира да диша за малко. доста е стряскащо и не мога да разбера дали това е защото тя е твърде лакома, дали нещо в позицията на кърмене не е като хората. кашля, разплаква се и после си се връща да суче пак, но е наистина стряскащо, така че ако имате идеи са добре дошли.

а и да ви питам какво мислите за неща като пиенето на прясно мляко (яденето на сладолед) дали им причиняват газове или нещо такова. напоследък от около седмица насам като ака реве с глас, преди не го е правила това. в момента, в който свърши работа се успокоява веднага, но ако мога да направя нещо да избегна това пищене, че на мен ми се къса сърцето, то бебето си е ок; и другото което хапвам са плодове и то по-конкретно ягоди и малини, напоследък. знам, че има списъци с позволени храни, но ако се водим по тях ще трябва да ядем само ориз и картофи, та затова питам дали вие имате подобни наблюдения. мерси предварително
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #244 -: Юни 15, 2011, 20:29:58 pm »
Сперанца, при нас вечерното кърмене почти никога не е като хората... Много сме нервни. Или е прекалено настървена, когато гърдите са ми меки, или се задавя, когато са по - пълни. Нямаме угодия  :lol:. След това хранене ни е най - дългата пауза - до около 4-5 сутринта. Започнах да се цедя малко преди да си легна, за да симулирам още едно кърмене.


аз да ви се оплача, моята девойка така суче, че често се задавя, ама наистина се задавя и спира да диша за малко. доста е стряскащо и не мога да разбера дали това е защото тя е твърде лакома, дали нещо в позицията на кърмене не е като хората. кашля, разплаква се и после си се връща да суче пак, но е наистина стряскащо, така че ако имате идеи са добре дошли.



Аз промених наклона - главичката й винаги е повдигната. Определено има ефект при нас - не изцяло, но има значително подобрение. На мен си ми прилича на лакомия  :lol:.
Колкото до храните - аз също съм доста объркана, още повече, че бебка има обривчета по бузките. Аз "съгрешавах" с ягоди и грейпфрути  :oops:, но след като гледах днес "На кафе", ще ги махна от менюто си.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #245 -: Юни 15, 2011, 20:42:30 pm »
...Колкото до храните - аз също съм доста объркана, още повече, че бебка има обривчета по бузките. Аз "съгрешавах" с ягоди и грейпфрути  :oops:, но след като гледах днес "На кафе", ще ги махна от менюто си.

Мисля, че когато са в малки количества не биха навредили. И аз днес гледах на кафе, ама честно казано то от всяко нещо може да се получи реакция. Дори и да ядеме само ориз и картофи детето пак може да развие алергия или пък да не му понесе на коремчето.
Елена и при нас е така - напъва се и реве и след като напълни памперса се успокоява. Нама значение дали съм яла или не сладолед.

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #246 -: Юни 15, 2011, 23:17:11 pm »
Давенето може и да е от лакомия,ама лакомията може и да е от прегладняване :wink:.Елена може би ако кърмиш 15тина мин по-рано ще има резултат.

Иначе харните могат да повлияят,но не е гаранция че ако при един е било от мляко при друг ще е от същото.Работата на този "списък" е да ни даде "едно на ум".
Аз например ядях по 1кут кис.мляко и се тъпчех със зелева салата,и грам не вярвах на тоя списък ама нъц...Детето се скъса от газове цяла седмица,за да стигна накрая до педиатърът и да си бия главата.
Ядях по кило ягоди и не е имал проблем...

После трудното акане си се нарича - констипация,демек запек.И въобще не е нужно да да е твърдо за да е такова!Наблягайте на жито,плодове,много вода/за мама става дума/ А избягвайте хляб.
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #247 -: Юни 15, 2011, 23:53:26 pm »
Д
Иначе харните могат да повлияят,но не е гаранция че ако при един е било от мляко при друг ще е от същото.Работата на този "списък" е да ни даде "едно на ум".


Напълно съм съгласна!

Fibo, при нас за запек се счита само промяната на консистенцията на акото. Счита се за нормално дори едно - две изхождания на седмица /което ме учудва де/. Колкото до хляба - много е полезен, съдържа много полезни вещества и фибри и не бих лишила себе си и детето от тях. Естествено, приготвяме си го вкъщи с пълнозърнесто брашно  :wink:.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #248 -: Юни 16, 2011, 10:45:39 am »
Ели,аз точно пълнозърнест имах в предвид :).Точно заради многото фибри и протеини в него!Те са трудни за вертиране,а се предават чрез кърмата.Но то пак не е гаранция де,казвам го защото при Борко имаше колики от това.Ходихме на остиопат и той ме посъветва така.Та правилото важи и тук - едно на ум :wink:

ппПри нас имаше колики от пълнозърнест хляб до 13м
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #249 -: Юни 16, 2011, 11:15:43 am »
 без да имам никакъв опит,само съм чела,че когато сте яли нещо,което според вас е повлияло негативно на бебчо , изключвате го то менюто си и изчаквате ден ,два да видите резултата.Ако има подобрение детето,значи е било от тази храна и я махате от менюто.Ако няма,търсите друг виновник...
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #250 -: Юни 16, 2011, 14:02:08 pm »

Момичета, да ви попитам. Едната ми гърда сега стана по-голяма от другата  8O Как да ги изравня ? Да давам повече да суче от малката гърда ли или от по-голямата ?


Аз съм така от самото раждане. Пробвах всички варианти и последователности, но при мен промяна няма. Установих, че в по - малката има повече мляко, отколкото в голямата  :lol: /вероятно в нея има мръвка, щом бебка толкова я дъвче  :D/.

Ние засега нямаме колики, а обривчето като че ли позатихна в по- прохладните дни.
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #251 -: Юни 16, 2011, 14:25:43 pm »
elle22 това май се получава, защото бебетата често си имат любима гърда, от която сучат повече. Аз реших, че ще давам сега от малката, пък голямата да почине малко, че уж да намаля производството там...Сега пък голямата днес ми стана на буци и чакам бебо да се събуди и да му дам от нея, че да не запуша някой канал... :? Каквото е-такова, няма да се шашкам за размерите, като спра кърменето би трябвало пак да си станат еднакви  :)

По въпроса за храните, и аз не вярвах много на този списък с храните, които трябва да ограничим. Да, но хапнах един боб веднъж, когато бебо беше на 2-3 седмици...И естествено се скъса да реве от газове милия, два дена след това  :oops: С други храни обаче не сме имали проблем.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #252 -: Юни 16, 2011, 21:57:47 pm »
за трудното изхождане - тя си ходи по няколко пъти на ден и цвета е жълт и консистенцията е кашеста. сега съм изключила ядките дето ги ядях да вида дали е от тях, няма да хапвам и ягоди едно известно време. не вярвам да е от бисквитите с шоколад, защото тях си ги ям от преди раждането, а тя в началото не плачеше така като тръгне да ака. а и го прави основно следобед и вечер, оф нищо не разбирам. сигурно нищо й няма, аз се шашкам ама като започне да вика така и си мисля, че не й е добре. а за прясното мляко какво мислите - аз пия макс по чаша на ден, не всеки ден, ама де да знам.

и ако не бива да ядем пълнозърнест хляб, тогава как да ядем плодове и зеленчуци, нали в тях има даже повече фибри и целулоза.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #253 -: Юни 16, 2011, 22:44:11 pm »
Ели и аз й се шашках отначало, че чак ми идваше да се разпищя заедно с нея. Дори и тази вечер както си ядеше така се разпищя, почервеня цялата, но само след малко отново се успокой и продължи да си яде. Предното ядене и беше с АМ, а сега беше на кърма. Не ми се вярва от няколко милитра веднага да даде такава реакция. Предполагам, че коликите може да се появат по всяко време - дори и когато бебето яде. Като стане така я гушкам докато се поуспокой и след това продължваме с яденето.

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #254 -: Юни 17, 2011, 02:26:39 am »
Не знам за храните, но намерих цял щанд с безалкохолна бира в магазина и съм много доволна. На мен лично много добре ми действа на лактацията, а и не се притеснявам дали нещо вредно ще стигне до млекцето  :lol:.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #255 -: Юни 17, 2011, 13:03:03 pm »
Фруктовите фибри са доста по-различни и по-лесно усвояеми от зърнените.Пълнозърнестия хляб е много богат на протеини.
Работата е там,че ако има проблем трябва да го търсите.Ако няма,яжте си както ви е угодно :)
Аз не разбрах,следобяд и вечер плаче като се изхожда или просто си плаче? :)
Не мисля,Ели че една чаша на ден би била проблем...
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #256 -: Юни 18, 2011, 01:12:38 am »
фибо, не знам, мисля, че повече го прави следобяд,  но не мога да кажа само следобед и вечер, но така ми се струва. и да разпищява се и после нищо й няма, ама ми къса сърцето докато пищи. та си мисля, ако е нещо, което аз мога да направя, да го направя, пък ако са си колики (макар, че технически не отговаря на критериите за колики - да плача по повече от три часа на ден за повече от три седмици и още нещо имаше с три, ама забравих). от друга страна започна точно на втората седмица, както казват, че коликите започват. иначе след това си продължава да яде и дори се усмихва.

а освен това се е изпъпчила по лицето, много е смешна, казвам й, че е пубер, от тези с беличкия връх казаха ми, че е от моите хормони, вие какво мислите? това с кърменето е по-кофти от бременността, тогава поне не ти е постоянно пред очите бебето да си мислиш какво не му е наред. :)
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #257 -: Юни 18, 2011, 09:22:25 am »
Elena B , мойта щерка беше така с пищенето. Започна след 2-рата седмица. Колики изразени нямаше, но привечер за кратко явно я мъчеше коремчето, пръцкаше, плачеше и чак се захласваше. Изакваше се и всичко приключваше.
И сучеше по същия начин, много лакомо, дави се, спира да диша, после и повръща и пак отначало. :)
Но вече сме "големи" и нещата се поукротиха. Суче деликатно, по-бавно, като се наяде пуска цицата и ми се усмихва щастливо. :)
Всичко ще си дойде по местата.
Пъпчиците-и дъщеря ми имаше, от хормоните е. Изчезват, не ги мажи с нищо.
За прясното мляко-аз го спрях. Дори и 1 чаша и се отразява и има много газове. Кашкавалът също. С киселото мляко няма проблем, сирене ям козе.
Вчера се залисах и изядох една паничка супа от червена леща. Милата се скъса да пръцка после и си поплака, ама аз съм за бой.
« Последна редакция: Юни 18, 2011, 09:27:28 am от zeituni »
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #258 -: Юни 18, 2011, 16:30:49 pm »
 Момичета,дда ви питам,дали пъкбебчетата си имат любима гърда ,заради положението,посоката на тялото им.Нещо подобно на това,както ние имаме предпочитание , на коя страна да спим...?
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #259 -: Юни 18, 2011, 17:36:52 pm »
Момичета,дда ви питам,дали пъкбебчетата си имат любима гърда ,заради положението,посоката на тялото им.Нещо подобно на това,както ние имаме предпочитание , на коя страна да спим...?

Имат, имат  :D. На нас ни е любима по - малката  :lol: