0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Седмица 12.03-18.03.2007
« -: Март 12, 2007, 08:21:23 am »
Здравейте в новата седмица от нас. Ние вече се обзаведохме с колики, но иначе е кротанка и спи цяла нощ. Свикваме една с друга, тати помага колкото може след работа. Тази седмица сме на първа консултация да видим дали и колко сме наддали. За сега се кърмим, надявам се да е по- дълго време.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #1 -: Март 12, 2007, 09:13:27 am »
Мини, много се радвам да се видим тук! Браво за кърменето! Сигурно ще сте наддали добре! Чудно е, че бебето спи цяла нощ - неотценимо е това! Казва ти го човек, който не беше спал цяла нощ 11 месеца!

Гане, сигурно е до дете, но приятелките са с момчета повечето и навярно затова се налага идеята, че така е при момчетата! Малкото момичета в компанията не са били така! :?
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #2 -: Март 12, 2007, 09:48:50 am »
Желая на всички много поводи за радост!
Ето малко смях от нас:
http://www.vbox7.com/play:09faa9a3
Дано ви зареди с добро настроение!

mini,
Успех с кърменето!
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #3 -: Март 12, 2007, 11:43:23 am »
Здравейте и успешна нова седмица. Това дали бебето ще се лепи за майката или не, май си е до дете, а не до пол. Аз тръгнах на работа преди бебка да навърши 7 месеца и много се притеснявах как ще го приеме, защото това е възрастта, в която вече осъзнават раздялата и т.н., но тя се държа прекрасно. Помрънка малко 1 ден и това беше. Вярно, че баба й я гледа с огромно желание и много я забавлява.
Mini успех с кърменето. Аз имах огромно желание да кърмя, но за съжаление бебка въобще не пожела да засуче и се изцеждах  и така давах кърма докато имаше.
<br />[link=http:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #4 -: Март 12, 2007, 12:09:23 pm »
Благодаря за отговорите за млякото :D
оказа се, че имаме предпочитания към каучукови биби, силиконови вече не иска :D
Я да питам: какво е плазмонка :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #5 -: Март 12, 2007, 12:14:17 pm »
Я да питам: какво е плазмонка :lol:
Бишкота, която е предназначена за бебета, много бързо и лесно се разтваря в млякото.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #6 -: Март 12, 2007, 12:19:47 pm »
Това е името на марката ли?
Да знам след време какво да търся :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #7 -: Март 12, 2007, 12:28:31 pm »
Това е името на марката ли?
Да знам след време какво да търся :D

Да това е марката. И щом моя злоядко ги яде, значи са хубави.  :D


За това до колко детето свиква с майка си, започвам много силно да го усещам вече. Само половин час е достатъчен да го оставя с някоя от бабите и се надава един вой, не мога да ви опиша. Когато ме види усмивката му стига до ушите, подскача и пищи от радост. Незнам как ще е за напред, но започвам да се притеснявам, че и моето дете ще от онези, които не се отделят от полата на майка си. :?

« Последна редакция: Март 12, 2007, 12:30:13 pm от Cvetelina »
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #8 -: Март 12, 2007, 12:33:41 pm »
Благодаря за инфото :balk_5:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #9 -: Март 12, 2007, 12:41:10 pm »
нека отбележа, че "Плазмонките" съдържат глутен! та внимателно с тях при малките бебета.
честно казано, не виждам причина да се тъпче бебето с бишкоти, но знам, че са адски популярни сред майките.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #10 -: Март 12, 2007, 12:49:40 pm »
нека отбележа, че "Плазмонките" съдържат глутен! та внимателно с тях при малките бебета.
честно казано, не виждам причина да се тъпче бебето с бишкоти, но знам, че са адски популярни сред майките.

Аз му ги давам защото само така приема млякото. За тъпчене и дума не може да става защото му давам по една за целия ден.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #11 -: Март 12, 2007, 12:52:19 pm »
Цветелина, не съм имала предвид теб, а обобщих от прочетени десетки постинги в стил "и като му бутна 1-2 плазмонки в млякото и ми спи като къпан цяла нощ".


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #12 -: Март 12, 2007, 12:56:41 pm »
Вени, по принцип като е по цял ден с теб и няма начин да не се мъкне подире ти. Като поотрасне малко - търси повече родителя, който не вижда. Но всичко е до дете и или го израства или се задълбочава проблема.
Джам, ще те питам като дойде време, в което нощното мляко не му стига за цяла нощ или се буди и иска да яде, с какво точно ще го натъпчеш, така че да можеш една цяла нощ да се наспиш като бял човек. Аз слагам на моя син по 3 бисквити вечер в млякото, защото иначе не се засища и не спи спокойно. Това е единствения начин да си изяде цялото мляко. А пък ако си въвел вече глутена - какъв е проблема, че има глутен вътре? Цял живот ще го пазиш от глутенови храни ли? Освен това тези бисквитки също се препоръчват за чешене на венците.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #13 -: Март 12, 2007, 12:57:44 pm »
Цветелина, не съм имала предвид теб, а обобщих от прочетени десетки постинги в стил "и като му бутна 1-2 плазмонки в млякото и ми спи като къпан цяла нощ".
И аз съм против това, за по-малките бебчета.
 
jam извинявам се за недоразумението.  :balk_104: за теб и Марти.
« Последна редакция: Март 12, 2007, 13:00:20 pm от Cvetelina »
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #14 -: Март 12, 2007, 15:17:28 pm »
Между другото има и безглутенови плазмонки, но са на прах! Аз давам на Матей рядко, когато имам съмнение, че не се наял с основното ядене!

За привързването - явно едо дете, защото с Лора не си спомням да е имало такъв проблем, но тя е гледана много повече от Мати от баби, защто не я кърмех и бях заменяема.

Сега планираме пътуване другия месец и за първи път ще го гледат повече от няколко часа, та да видим какво ще стане!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #15 -: Март 12, 2007, 15:59:46 pm »
За плазмоните и аз съм давала с млякото по една за да я държи сита през ноща.Ако съм нямала от тях съм давала от най обикновенните бисквити по една пак.
За привързаността - аз я оставих на майка ми на 9 месеца и тръгнах на работа- нямах избор за да си запазя работата.Не е мрънкала за мен.Лятото бяхме на море и пак бяхме я оставили и не ни е търсила.Обаче сега от 3 дена е при едната баба и през час питала за нас.Явно колкото по голяма става, толкова повече ни търси,но хубавото е поне че не мрънка.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #16 -: Март 12, 2007, 17:21:56 pm »
jam-ко, много хубаво нещо са си плазмоните :) И много ги харесват. Понякога няма начин да им дам млякото без тях. Все пак децата трябва да приемат и някаква енергийна храна - попара, каша, бисквитки - ти викаш нищо полезно няма в тях, ама ги засища и на всичкото отгоре им харесва. По-здравословните храни е задължително да присъстват в менюто и то основно, но признай си, че си хапваш хлебец, а не караш само на сурови ядки и зърна, плодове и зеленчуци?  Просто не трябва да се прекалява според мен. В книжката, която знаеш, че следя си пише и за попарка на сегашната им възраст, и за бисквитки, а към 12 месец и за кифли, макарони, козунак.  Говорим за сутрешна закуска? Как я виждаш ти да речем за детенце около една годинка?
В мамата като кажат - "нищо ценно не виждам в попарата" - в същото време я заместват с кус-кус със сирене, мляко с натрошени бисквити - ми то разлика голяма няма. Аз лично попара много обичам, а и на тях много им хареса. Като ми дойдеш на гости ще ти направя :)
« Последна редакция: Март 12, 2007, 17:38:56 pm от cygnus »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #17 -: Март 12, 2007, 17:23:52 pm »
Гане, това за глутена го споменах като информация за ултра, понеже нейното бебе е още малко.
аре ся, изяжте ме с тия бишкоти :) захарчицата не им е нужна на бебоците и тва е. сигурно има и други варианти за наяждане вечер, като ми дойдат до главата - ще мисля. засега, като се е будил нощем от глад, давала съм пак мляко и толкоз.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #18 -: Март 12, 2007, 17:26:03 pm »
Малко офф - не работи ли сайта?
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #19 -: Март 12, 2007, 17:59:37 pm »
Здравейте и от нас,
весела и беzпроблемна седмица zа всички бебоци и майките им  8)!

Желая на всички много поводи за радост!
Ето малко смях от нас:
http://www.vbox7.com/play:09faa9a3
Дано ви зареди с добро настроение!
Verdi, Стефко е много сладък  :D!