0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #40 -: Март 13, 2007, 20:45:28 pm »
Здравейте,
преди малко във вечерните новини по RTL(Германия), дадоха едно бебе от Англия, което проходило на 6 месеца  :D! Бебето е момченце. Майката раzкаzа, че детето иzведнъж станало и zапочнало да ходи  8O. Ще го впиШат в книгата zа рекорди "Гинес"  :). За сравнение дадоха какво "нормално" прави едно 6-месечно бебе - опитва се да стои стабилно (подпряно с въzглавници  :lol:).
А какво ли Ще прави това бебе-чудо на 1 годинка :lol:?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #41 -: Март 13, 2007, 21:22:12 pm »
ами Таня, едва ли е чак такова чудо, че за Гинес. :)
СтефиЗ разказа, че в тяхната градинка има едно ходещо 6-месечно.
а на Сигнус момиченцето стои изправена на кошарата от 5-месечна...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #42 -: Март 14, 2007, 00:11:39 am »
На 13 март, моята Никола - коала пропълзя съвсем истински с голямо пъшкане и издути вратни жили  :lol:. От днес мога да приключа с импровизирания детски кът, защото ако не съм в стаята да му вися над главата, го намирам в различни точки на къщата с доволен вид, обикновено загризал, я проходилката си, я крак на стол, я играчката на кучето :x :x :x (Ники от миналата седмица й се меракландисваше). В тази връзка от днес, Хъки няма играчки, а количеството на препаратите за под у нас се увеличи двойно.

Също така от днес вечерта, майката на Никоала се обзаведе с чудесен цистит и прекарва голяма част от времето си в тичане до тоалетната и ругатни.

Хайде - доходна и безаварийна от мен
« Последна редакция: Март 14, 2007, 01:02:44 am от Fussii »
В очакване ....
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #43 -: Март 14, 2007, 00:50:12 am »
ами Таня, едва ли е чак такова чудо, че за Гинес. :)
СтефиЗ разказа, че в тяхната градинка има едно ходещо 6-месечно.
а на Сигнус момиченцето стои изправена на кошарата от 5-месечна...
Eхехе ,ти снаха си какво я направи  :) На 7 месеца и нещо се изправи Мимата (средата на януари)- много рано, наистина :) Обаче в мамата има момиченца дето наистина са се изправили на 6. Малко ми се вижда невероятно да тръгне на 6 месеца дете, ама всичко може, знам ли.
« Последна редакция: Март 14, 2007, 01:03:29 am от cygnus »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #44 -: Март 14, 2007, 07:16:23 am »
Аз сигурно бия рекорда за най- бързо стопена вещ в стерилизатор- помпата ми на 4 дни, кой дявол ме караше и дръжката да изварявам, а ми кажете- 70 лева заминаха на кино. Добре, че дойде 8 март и Ник ми направи подарък- нова помпа.  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #45 -: Март 14, 2007, 09:30:42 am »
Аз имам една идея понеже се изчерпвам да мисля какво да дам, а и искам да си сверявам часовника с вас и по-нататък, също и като количество. Ако сте съгласни де. Искате ли в седмичната дема да си пускаме менюто за днес, както правят в мамата. Пишете горе на колко е детето в момента за да може примерно след една година да е актуално написаното ( лентичката след една година ще показва друга възраст, а момичетата, които в момента правят опити за забремняване или ин витро опити, а тогава ще им дойде време за захранване, ще трябва да изваждат от едната дата другата, за да сметнат на каква възраст е дадено това меню. Оф, не знам дали се изразих правилно. Хайде да се разпиша за вчера така да стане ясно каква ми е идеята:

вчера:
(9 месеца)
8:30 - 80 гр. АМ, 130 гр. попара (сухар, сирене, масло)
10:00 - 60 гр. плодово пюре - сливи
12:00 - 190 гр. пюре - пилешко, картофи и карфиол
15:00 - 170 гр. АМ
19:00 - 120 гр. млечна зърнена глутенова каша смесена с 60 гр. пюре от банан, праскова и ябълка
22:30 - 140 гр. АМ
« Последна редакция: Март 14, 2007, 10:09:26 am от cygnus »
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #46 -: Март 14, 2007, 10:06:38 am »
Здравейте,
Бързам в новата седмична тема да се отчета :).
Мога да Ви се похваля, че вече лазим.Много сме смешни.Набира се като гъсеница и явно доста се забавлява от това. Дори в количката на разходка се пробваме да се въртим и залазим, та затова не можем да правим кой знае колко дълги разходки.
Искам да Ви питам на колко време миете играчките за игра на Вашите малчовци?Аз мия като побъркана всеки ден и вече направо останах без ръце.
В предходната събота и неделя за пръв път се разделихме за почти 2 дни с бебката.Оставих я за малко на леля й да я гледа и аз отидох на ски и разходки в планината в Банско.Изкарах си адски добре, но мисълта ми си беше все в нас и какво става. Стоенето в къщи с бебката обаче яко ми е атрофирало мускулатурата. Натоварването от ските и голяяяямата разходка такава мускулна треска ми докараха, че сега е малко сложно, но пък чистия въздух и приятните скоростни емоции ме заредиха с доста положителна енергия.
Явно разнообразието му е майката на щастието, че то аз както го подкарах със стоенето в къщи и разходките в НСА до нас направо излудявах вече. Сега с нетърпение очаквам да дойде началото на април и да гостуваме на майка ми, за да мога и там малко да отпусна и разнообразя, че след операцията нещо имам сериозен проблем с гърба, а и бебката с нейните килограми ми дойде до края.
И друго да Ви питам: Как успявате с домакинската работа докато бебетата са будни?Аз откакто Габи се научи да пролазва съм направо на нокти и карам на скоростни отсечки, но все не успявам и вече почвам да се изнервям от тва нещо.Тичам да мия шишета, купички, пера лигавници като луда, но за мене не остава никакво време и през деня карам на фотосинтеза.Добре, че не кърмя от тая гледна точка, че не виждам колко на нея би и било полезно да суче кърма, след като аз ям в момента супер нездравословно.
И я споделете как сте с косопада след раждането.При мен е направо водопад и из цялата къща мета топчета коса, да не говорим, че и малката ме скалпира щом докопа и реши да ми се радва.
Ми това е уж в кратце.Гледам да Ви чета доколкото успея, ама с писането нещо никъде ме няма.Времето просто кътна.
Послушах Ви за режима и сега поне по тая линия дойде малко повече спокойствие.
Като излизате навън водата за Ам в нормални ли термуси си носите или в термобоксове и в бебешките си шишета?
« Последна редакция: Март 14, 2007, 10:09:16 am от Silwi25 »
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #47 -: Март 14, 2007, 10:09:02 am »
ама не бе Джамчо, младежа ходи от 8 месечен, сега е на 9 м., но като го държиш за ръчичка :lol:
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #48 -: Март 14, 2007, 10:28:20 am »
Ох Силве аз с тези играчки направо откачам. Това ръмжене и пищене ме подлудява а и гледам, че и малкия много се изнервя. Незнам защо така и дали всички бебета са минали през този етап докато се научат да си играят с тях, идея си нямам.
Иначе аз отдавна зарязах термобоксовете, защото за нищо не стават. Ползвам обикновен термос и така ...
Ние също гризкаме каквото ни попадне, завивки, ръце даже и лицето ми иска да докопа ,но аз не се давам лесно.
Косата ми пада, но все още не така драстично, надявам се да не се стига до оплешивяване  :? Правя си маска за коса на GENERA червената и съм доволна от нея за сега.
Ние се въртим много и искаме да седим не без чужда помощ де, но и на мен ми се вижда още рано, пък да видим  малкия дзвер какво ще отсече ...
За домакинската работа какво да кажа, ами не успявам и това е ...
Не сме кочина, обаче ми е доста трудно и като стана въпрос за чистене, майчета с какви препарати чистете подовете. Знам че не трябва да се ползват, особено когато детенце пролази, ако греша поправете ме.
Иска ми се и на мен вече да се захранваме, но ще изтърпя още две три седмици. :)
« Последна редакция: Март 14, 2007, 10:30:05 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #49 -: Март 14, 2007, 12:21:33 pm »
За косопада- моят спря някъде след около 4-5 месеца след раждането. Ползвах шампоан и балсам за изтощена коса на лореал и ми подейства много добре. За термобокса, тъй като преди се налагаше много да го ползвам, бях правила тестове с различна температура на водата в зависимост от това след колко време ще го използвам. Примерно ако ще правя млякото след 3 часа, оставям водата да заври и след 3 часа температурата е точна. Цял ден си играх докато разуча колко време запазва температурата. сега вече не го ползваме за мляко по простата причина, че Мия не иска да седи повече от час и половина навън. Слагам й шишето с водата в него, за да не се изстудява прлекалено. С домакинската работа не се оправях въобще докато бях вкъщи, идваше една жена да ми помага понякога, сега вече като ходя на работа ми е още по-трудно, но майка ми помага с чистенето докато бебка спи - тя я гледа сега. миенето на пода с препарат при нас не е проблем, защото малката няма никакво намерение да лази. Тя е или с проходилка или когато си играе на пода в нейната стая й постилам една ватирана постелка. В нейната стая мия без препарат все пак, за да не диша нещо вредно.
Вчера е хапвала следните неща:
в 8 - АМ 200мл.
10 - сок -90мл. ябълка и грозде
12.30 - зеленчукова супа - 30-40 мл. вчерашната беше от спанак, карфиол, зелен лук и морков, 190 гр. зеленчуково пюре с половин жълтък
14 - сок
15 - каша - бисквитена 190гр.
19 - АМ 200мл.
<br />[link=http:
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #50 -: Март 14, 2007, 12:23:01 pm »
Забравих да напиша, че бебка е на 10 месеца.
<br />[link=http:
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #51 -: Март 14, 2007, 12:35:54 pm »
вчера:
(9 месеца)
8:30 - 80 гр. АМ, 130 гр. попара (сухар, сирене, масло)
10:00 - 60 гр. плодово пюре - сливи
12:00 - 190 гр. пюре - пилешко, картофи и карфиол
15:00 - 170 гр. АМ
19:00 - 120 гр. млечна зърнена глутенова каша смесена с 60 гр. пюре от банан, праскова и ябълка
22:30 - 140 гр. АМ

Душа що се оплакваш, че не ядат децата. Я виж колко добре си хапват. Ааааааааааааааааа и аз се вързах  :wink:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #52 -: Март 14, 2007, 15:46:19 pm »
Някоя от вас случайно да е счетоводител? Чудя се има ли смисъл да подавам декларация за данъчно облекчение за дете. Нашата счетоводителка е много зле и нищо не можа да обясни. ще бъда благодарна на малко инфо, ако някой знае нещо по въпроса.
<br />[link=http:
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #53 -: Март 14, 2007, 15:49:49 pm »
meshko106 - Ако не се лъжа Дидето (Диана) е... Пиши й на лични защото не знам дали влиза в този под-форум :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #54 -: Март 14, 2007, 16:11:01 pm »
Леле Silwi25 как си мечтая и аз за една макар и кратка ски ваканция.Но ще е другата зима, нашата бебка е още много малка.
И моята коса започна да пада от седмица някъде. Като се реша направо кичури се смъкват. :x
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #55 -: Март 14, 2007, 17:00:30 pm »
Габи32, честити зъбчета на малкото перфораторче!
Перде, голям хубавец става този Тони, ще береш ядове :)

За падането на косата - както се казва в песента, "обяснима развръзка и естествен процес":) Моята спря да капе, когато Дани беше на 7м, съвпадна и със спирането на кърмата. Не знам дали има връзка. Остана ми навика да ходя само с вързана коса. Той пък много обича да го гъделичкам с краищата на косата си, на глас се смее, но след такава сесия старателно проверявам дрехите, постелката и ръцете за евентуални трофеи, които може да реши да хапне.

За манджата - удивена и силно впечатлена съм колко време изтрайват нощем без хапване, евала! Ние ще огласим квартала при такава пауза. Ето и нашето вчерашно меню:
6:00 - 170 мл АМ
10:00 - 130 мл попара (сухар, масло, сирене с АМ или чай шипка), 40-50г много фино настъргана ябълка
14:00 - 125г пюре тиква с картофи, 1 жълтък; 40мл разреден ябълков сок, 30-40г намачкан банан
18:00 - 150 г глутенова млечна каша Хипп овесена с ябълки, малко пюре кайсии; една бисквитка Хипп - нея си я държи и гризка сам
23:30 - 170 мл АМ
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #56 -: Март 14, 2007, 22:32:14 pm »
А ние си имаме сериозен проблем. Свеки само чака малката да си отвори очите и хаиде да се носим из стаята. Който я вземе и само му я взима от ръцете. Идва през ден всяка сутрини и 4 часа люш. После малката не признава нито щезлонг , нито люлка нито легло :?. И пищим от нерви ако не я вдигна :P. Два дни вече си бутам количката и я нося с другата ръка :x.
Сто пъти и правих намеци и днеска офицално я здъвках :bonk: :bonk: :bonk:.
Сега сме мноого сърдити и с бодра крачка си тръгваме. Довечера ще има пак мрънкане как не съм и давала да пипа детето  :rockon:  8O
леле, Лиде, тая свекърва има късмет, че аз не съм и снаха 8O
какво намекваш, казвай си, майката има право да решава как ще се отглежда детето и дали ще приема съветите на другите. аз съм казала на бабите - а го свикнат на ръце, а не са мръднали от вкъщи :D
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #57 -: Март 14, 2007, 22:35:13 pm »
Някоя от вас случайно да е счетоводител? Чудя се има ли смисъл да подавам декларация за данъчно облекчение за дете. Нашата счетоводителка е много зле и нищо не можа да обясни. ще бъда благодарна на малко инфо, ако някой знае нещо по въпроса.

Виж тук


*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #58 -: Март 14, 2007, 23:31:59 pm »
Габи честити зъбчета :lol:
Силви завиждам ти благородно за разходката, въпреки, че и аз сега съм без Ели и съм пълен релакс.За 2 седмици е при едната баба.Аз става сутрините,правя си кафенце, чета списания, книги, отивам на работа и после не бързаме да се прибираме с мъжъ ми.Абе вобще голяма ваканция.Сутрините няма кой да скочи при мен да ме събуди,да разхвърля цялата къща, да викам по някой...вобще си почиваме ,но е и доста скучно.Липсва най важния елемент от къщата.
След раждането аз също имах косопад,ужасен проблем направо ,но с времето отмина.Единствено смених шампоана с такъв за косопад и Себорал форте след всяко измиване.
Играчките ги миех до годинката.Сега вече само ги минавам с тампон и спирт.Е нямам време и да ги мия при положение че и работя.В края на краищата няма да расте в стерилна камера.Не виждам как 2 чувала с играчки мога да смогна да ги измия.Преди месец я водих на сладкарница и докато се обърна за части от секундата в устата и имаше бучка пръст от една саксия :? Няма дете израснало стерилно все пак.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #59 -: Март 15, 2007, 01:42:59 am »
Много ме кефи инициативата за менюто ... ние за сега не можем да се включим адекватно затова пък ще ви четем и ще си взимаме бележки - щото нашето меню е в 5ч,8ч,11ч,14ч,18ч,21ч мляко /ту от лявата ту от дясната цица/ - демек скука :-)
Между другото сигурно го знаете този сайт, но може да е полезен на някого - детска кухня рецепти http://www.pakostnik.com/bg/recipe.php - днес съм го обърнала на word-овски документ по месеци така че ако някой иска мога да му го пратя че по-лесно се търси в него.