0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #20 -: Март 12, 2007, 19:16:14 pm »
Гане, това за глутена го споменах като информация за ултра, понеже нейното бебе е още малко.
аре ся, изяжте ме с тия бишкоти :) захарчицата не им е нужна на бебоците и тва е. сигурно има и други варианти за наяждане вечер, като ми дойдат до главата - ще мисля. засега, като се е будил нощем от глад, давала съм пак мляко и толкоз.
Джамка и аз тъй говорех душата, ама да видиш как се харчат тез бисквити у дома :lol: Иначе не става, изяжда ми ушите. Като ти реве през два часа за мляко, ще те питам ;)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #21 -: Март 12, 2007, 19:33:03 pm »
Привет и от нас :D
Верди, ама много сладък този Стефко бе :D
Моята госпожица днес като й давах ябълка цели 9 лъжички и като свърши ела да видиш рев, дърпа ми ръката с лъжицата и зяпа милото. Реших че е гладна, дадох й да суче, ама не, неще, явно й харесва пюренцето, да видим дали ще яде зеленчуковите :D :lol:
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #22 -: Март 12, 2007, 20:06:24 pm »
Днес отивам аз за глЮкозен тест. Аз мислех- отивам, бодат, изочват половин литър и ме пускат. Пък те-боднаха пръста, после да съм седнела, щяла съм да пия сладка вода, и 2 часа после след шербета лаф-конушмаг и ще я гледаме таз сладка вода разграждам ли я или не. То хубаво, ама да бяха казали, че толкоз време им трябвам. Отложихме за петък, щото бързах за работа.

Обаче са ми намерили е-коли. Изписаха ми глобули. Уж да не се притеснявам, на много бременни им намирали, ама на мен ще ми се пукне сърцето!Четох днес, знам какви са гадни. Моля ви, стискайте ми палци да ги изтрепя!

И протеин ми намериха, днес носих стерилни урини и прости урини. Такава стерилна не бях виждала. Сипвам в стерилната опаковка, после една минута разтръсквам като шейк, после хвърлям и нося. Вътре има едно голямо дебело пластмасово нещо с 2 като лакмусови неща от 2-те страни, ама дебели и малко докарва на шкурка за дърво, не е лЮспичка като тез хврък-прък моментните. Да сте виждали вие такова или ме ментят?

Лека седмица на всички! Много здрави жени, много здрави забременявания, много здрави бременности, много здрави бебета и слънчево настроение!
Alexandra
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #23 -: Март 12, 2007, 20:21:48 pm »
Мари, аз съм виждала такива шишенца за урина за микробиологично изследване. в Майчин дом имаше такива.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #24 -: Март 12, 2007, 23:46:09 pm »
И протеин ми намериха, днес носих стерилни урини и прости урини. Такава стерилна не бях виждала. Сипвам в стерилната опаковка, после една минута разтръсквам като шейк, после хвърлям и нося. Вътре има едно голямо дебело пластмасово нещо с 2 като лакмусови неща от 2-те страни, ама дебели и малко докарва на шкурка за дърво, не е лЮспичка като тез хврък-прък моментните. Да сте виждали вие такова или ме ментят?
Не те ментят, Мари  :lol: На мене от Биочек ми бяха дали.

lb2f
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #25 -: Март 13, 2007, 00:20:38 am »
Верди пропуснах да кажа колко е сладък Стефко.да ти е жив и здрав :balk_103:
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #26 -: Март 13, 2007, 09:53:16 am »
Привет. Според нашата педиатърка за вечеря може да се дава зеленчукова супа със сухар ако бебето е по-гладно. Ние засега се  оправяме с 200мл. мляко.
<br />[link=http:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #27 -: Март 13, 2007, 10:04:18 am »
А ние си имаме сериозен проблем. Свеки само чака малката да си отвори очите и хаиде да се носим из стаята. Който я вземе и само му я взима от ръцете. Идва през ден всяка сутрини и 4 часа люш. После малката не признава нито щезлонг , нито люлка нито легло :?. И пищим от нерви ако не я вдигна :P. Два дни вече си бутам количката и я нося с другата ръка :x.
Сто пъти и правих намеци и днеска офицално я здъвках :bonk: :bonk: :bonk:.
Сега сме мноого сърдити и с бодра крачка си тръгваме. Довечера ще има пак мрънкане как не съм и давала да пипа детето  :rockon:  8O
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #28 -: Март 13, 2007, 10:27:33 am »
ех, няма пълно щастие.
един се сърди, че свекито не идва да погледа детето, друг се сърди на прекалено внимание... и така лошо, и иначе лошо :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #29 -: Март 13, 2007, 10:47:01 am »
Marie, точно такива са и тук контейнерчетата за стерилна урина, не те ментят :)

Аз сега по-рядко пиша защото вече ходя на работа, но за късмет Дани се разбира много добре с жената, която го гледа и не страда. Иначе, имаме страбизъм (кривогледство) на едното оченце. Единият педиатър не го беше забелязал, а личната лекарка ме убеждаваше, че това ще си се оправи, докато навърши годинка. Обаче нас си ни глождеше, защото винаги криви само едното око, та го заведохме на детски офталмолог, д-р Цонев в центъра по зрение Пашев, в сградата на 18 поликлиника. И човекът много мило ни изнесе лекция как даже сме позакъснели, защото кривогледство се лекува веднага, щом се забележи, а физиологичното се изживява още на 5 месеца, не на година, както масово твърдят педиатрите. Сега разширяваме зениците, за да изследват точно каква е причината и после ще действаме, и аз още не знам точно каква ще е терапията. Но го споменавам тук с цел просвещение.

Лека и здрава седмица на всички :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #30 -: Март 13, 2007, 11:27:57 am »
Лиде, никакви ръце - направо забраняваш без заобикалки.Като иска някой да ти е в помощ има да се правят куп неща покрай едно дете.Ей тези баби с тези ръце.И после като останеш сама с бебето и тя като си отиде ,интересно как трябва да си свършиш останалата част от работата.Аз бях забранила люленее и носене на ръце.Малката заспива през деня сама, а за вечерите си имам наследство от двуседмичен престой при едната баба - не иска да легне сама.А преди това, каже лека нощ, гушне си възглавницата и си лягаше сама.Надявам се да се оправи.нещо на което бях я свикнала близо 2 години за кратко време успя да се отучи.бабешка му работа
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #31 -: Март 13, 2007, 11:37:32 am »
информацията на marmotche е много ценна. и аз съм чувала от поне няколко педиатри, че кривогледството у бебетата било естествено и нормално до към 1 година.

не знам защо са толкова склонни тия хора да отхвърлят с лека ръка притесненията на родителите по най-различни поводи. а после често се оказва, че е можело да се реагира и по-рано...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #32 -: Март 13, 2007, 13:25:12 pm »
Marie, точно такива са и тук контейнерчетата за стерилна урина, не те ментят :)

Аз сега по-рядко пиша защото вече ходя на работа, но за късмет Дани се разбира много добре с жената, която го гледа и не страда. Иначе, имаме страбизъм (кривогледство) на едното оченце. Единият педиатър не го беше забелязал, а личната лекарка ме убеждаваше, че това ще си се оправи, докато навърши годинка. Обаче нас си ни глождеше, защото винаги криви само едното око, та го заведохме на детски офталмолог, д-р Цонев в центъра по зрение Пашев, в сградата на 18 поликлиника. И човекът много мило ни изнесе лекция как даже сме позакъснели, защото кривогледство се лекува веднага, щом се забележи, а физиологичното се изживява още на 5 месеца, не на година, както масово твърдят педиатрите. Сега разширяваме зениците, за да изследват точно каква е причината и после ще действаме, и аз още не знам точно каква ще е терапията. Но го споменавам тук с цел просвещение.

Лека и здрава седмица на всички :)

Много благодаря за информацията. Ние също кривим едното оче и нас така ни успокояваха, че до годинка ще се оправи. Ще го заведа възможно най-скоро на офталмолог.
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #33 -: Март 13, 2007, 14:04:07 pm »
И мен педиатърката в поликлиниката се опитваше да ме убеди, че си въобразявам, че малката има очен проблем, но добре че имаме и частна и тя ме прие насериозно, та когато отидохме на очен лекар на 7 месеца се оказа, че проблемът ни даже не е обикновен, а много специфичен.
Лидия, колко е голямо бебето? В много книги съм чела, че бебето не може да се разглези преди 6 месечна възраст. Нашите баби пък горките имаха обратния проблем. Бебка въобще не обичаше да я гушкат, тя предпочиташе да си седи в кошницата за кола, да й говорят, да й четат и пеят, но ако може много много да не я гушкат. чак сега отскоро почна да дава да я гушкат по малко. Нещата никога не са идеални, какво да се прави. :)
<br />[link=http:
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #34 -: Март 13, 2007, 14:18:36 pm »
Привет и от нас! Вече може да ни включите в групата на перфораторите. Показаха ни се двете долни зъбчета заедно. Дясното драскаше един два дена, но се виждаше докато една сутрин се появиха едновременно две бели зъбчета. Те, разбира се, са съвсем мънички, едвам видими. Това постави и началото на нов проблем. Досега малката си спеше в нейната кошара. Докато се отказвахме от нощното хране я бях взимала при мен, но след това с я върнах в нейния и доскоро нямаше проблем. А от 4 нощи я приспивам на ръще и я слагам в нейния креват. Тя около полунощ се събужда и досега отново я приспивах и я връщах в кревата и, но сега щом усети, че я слагам в кошарата ококорва очи и надува гайдата. И така няколко пъти докато аз се предам и я взема при мен. Тогава си заспива. И отгоре на всичко понеже аз я слагам по надалече от мен за да мога и аз да спя спокойно/таткото отдавна се премести на дивана в хола/се премества до мен та накрая аз се озоваваам близо до ръба на спалнята. Снощи се бях зарекла, че ще си спи в нейния креват ама като безуспешно се опитвах да я приспя от 12,30 до към 1,30 накрая се предадох и пак спа при мен. На мен това ми е адски неудобно, защото се будя често, не смея да се обърна дори и сутрин се събуждам цялата схваната.
И през деня е станала една мърморана. Иска само на ръце, а преди ме оставяше и сутрин успявах да си свърша домакинската работа, да и приготвя пюретата. Не знам криза на растежа ли е, зъби ли са ама дано минава по-скоро.

А за очите моят племеник, който е на девет месеца, все още е гривоглед. Гледали са го двама офталмолози в София, един в Бургас и всички казват, че няма проблем с очите. Но той има и други проблеми, така че още не е ясна ситуацията с него.


*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #35 -: Март 13, 2007, 14:21:56 pm »

Лидия, колко е голямо бебето? В много книги съм чела, че бебето не може да се разглези преди 6 месечна възраст.
ОО повярвай ми може.На 3 месеца сме и като се носим много ни харесва.
Jam верно е. :lol:.
Ниа затова говоря. Когато я носи цяла сутрин и после не иска въобще да седи никъде.
Когато сме си двете няма проблем. И сама си гука и си заспива. То разбирам кеф ама това вече е прекалено.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #36 -: Март 13, 2007, 15:37:27 pm »
И при нас има проблем със заспиването от известно време. Като новороден до 2 месец си заспиваше сам през деня, а вечер след банята е като изтощен (това и досега) заспива веднага, но винаги в моите ръце. Като навърши 2 месеца реши, че му е по уютно да заспива в скута ми, а ние се носихме по цял ден (поради прословутите ни колики или бог знае какво) и това продължава и досега. Верно имахме доста проблемно коремче и явно това даде старт на капризния малък човек. Свикнал да се люшка и успокоява в утробата на мама и досега, това е единственото нещо което мога да направя за детенце (да го гушкам и успокоявам). Когато виждам, че му се спи а неможе, се носим на ръце и естествено веднага заспива душичката ми. Опитах се няколко дена да го оставям сам да си заспива през деня, но това пищене и реване ме побърква и си го приспивам на ръце, иначе немога да свърша нищо у дома.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #37 -: Март 13, 2007, 16:26:16 pm »
Verdi, много сладък тоя малък зъбчо! (Имаше една приказка за Ушко и Зъбчо. И за шипковия храст :)...)

Пък да ви се похваля - имам нова помпа, нов стерилизатор и нови шишета. Мъжът пуснал микровълновата на "грил" и, както си му е реда, ги опекъл. Замирисало му по едно време на изгорял кабел, ама докато разбере откъде идва... Днеска е 13-ти, но хубаво, че не е и петък. Тогаз можеше например и микровълновата да гръмне. И нали се сещате - виновна съм аз. Щото като съм сготвила трябвало да върна копчето на "микро". Докато обмислях как точно да го убия ми стана смешно и ми мина :lol:

Весела седмица на всички!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #38 -: Март 13, 2007, 16:39:48 pm »
боровинчо, добре дошла в отбора на "печените" :) при нас тая работа я свърши свекито, та се подновихме изцяло.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #39 -: Март 13, 2007, 17:43:43 pm »
Aз се чудя защо каквото сложа от сутринта на котлона загаря. А то днес било 13-ти. Слава богу стерилизатора оцеля, поне за сега. :D