0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #100 -: Март 16, 2007, 15:23:13 pm »
само да попитам - Новалекса, наистина ли даваш на детето си на 9,5 месеца филия със салам или не съм разбрала хумора?!  8O

Мешко, мисля, че бъркаш здраво с маргарина, а педиатърката ти е сигурно единственият лекар на света, който би препоръчал такова нещо за кърмаче.
хидрогенираните мазнини са отречени в цял свят, наскоро четох, че в Щатите е забранена вече със закон употребата им в обществени заведения за хранене.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #101 -: Март 16, 2007, 15:27:58 pm »
Meshko, преди време един познат фармацевт по образование ми обясняваше, че човешкия организъм много по-трудно възприема и разгражда маргарина, защото формулата му нова и непозната, докато с мазнини като зехтина и маслото напр. сме свикнали от векове. Е, той използва разни термини и др., но същността беше тази.

и не само това. начина на извличане на мазнината го прави направо вреден за организма. вече е доста популярен факта, че маргаринът е канцерогенен!
колкото и да е кофти, маслото не може да се мери по вредност с маргарина. още повече в малки количества. Мешко, надявам се да ме разбираш правилно. за дечицата ни само най-доброто :D
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #102 -: Март 16, 2007, 15:41:38 pm »
За гърнето 7м. е много рано. Във връзка с част от образованието ми и най-вече от личен интерес съм чела много книги по детска психоанализа и всички известни имена в тази сфера са на мнение, че ранното приучване на бебето към гърне води до психологически проблеми в по-късна възраст. Преди двегодишна възраст, горе долу, е безпредметно, защото самите деца не са достигнали нужния етап на развитие, за да контролират телесните си нужди. Но съм чела за майки, които с голяма гордост съобщават, че тримесечното им бебе вече ака в гърне, та всеки сам си решава на какво ще подложи детето си...
<br />[link=http:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #103 -: Март 16, 2007, 15:44:05 pm »
подкрепям мнението за гърнето. преди 1.6 е напълно безпредметно и може да причини психологични проблеми.
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #104 -: Март 16, 2007, 15:48:42 pm »
три месечно бебе на гърне?????????? 8O. това просто не е за вярване. но определено пред мен стои голям проблем с гърнето и дано се справя скоро.
  Гане,при вас как стоят нещата
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #105 -: Март 16, 2007, 15:50:17 pm »
три месечно бебе на гърне?????????? 8O. това просто не е за вярване. но определено пред мен стои голям проблем с гърнето и дано се справя скоро.
  Гане,при вас как стоят нещата
О, Ния, прочети в мамата привърженичките на ЕБХ какво правят :) Да им се начуди човек на ентусиазма да перат :)
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #106 -: Март 16, 2007, 15:51:38 pm »
Дони превод в ефир моля....ЕБХ
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #107 -: Март 16, 2007, 15:52:22 pm »
естествена бебешка хигиена. Абе да не се ползват памперси демек.
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #108 -: Март 16, 2007, 15:56:04 pm »
Meshko, преди време един познат фармацевт по образование ми обясняваше, че човешкия организъм много по-трудно възприема и разгражда маргарина, защото формулата му нова и непозната, докато с мазнини като зехтина и маслото напр. сме свикнали от векове. Е, той използва разни термини и др., но същността беше тази.

и не само това. начина на извличане на мазнината го прави направо вреден за организма. вече е доста популярен факта, че маргаринът е канцерогенен!
колкото и да е кофти, маслото не може да се мери по вредност с маргарина. още повече в малки количества. Мешко, надявам се да ме разбираш правилно. за дечицата ни само най-доброто :D
Явно колкото специалисти, толкова и мнения по въпросал Аз попаднах на това: http://www.amber-bg.com/forum/viewtopic.php?t=498
Кажете тогава каква марка масло купувате и ще слагам масло.
<br />[link=http:
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #109 -: Март 16, 2007, 15:57:36 pm »
Мешко, аз слагам в попарата масло President. Четох в мамата, че повечето такова купували.
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #110 -: Март 16, 2007, 16:00:11 pm »
Аз да си кажа честно от няколко дни правя опит с гърнето. Повода беше, че трябваше да взема урина за изследване а с контейнерчетата се издъних и след като изхабих 3 се отказвам. Гърнето е с облегалка и малки подлакътници. Сутринта я сложих веднага щом отвори очи, държах я сигурно 20 мин ама нищо не свърши. Не плаче, но и не харесва да стои толкова време на него. Все се опитва да стане.

Мешко, внимавай само с бълг. масла, че слагат в тях маргарин. Е поне си го пишат на опаков\ката.


*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #111 -: Март 16, 2007, 16:32:34 pm »
аз купувам Президент и едно друго немско - butter.Eдин път купих Мегле - не ми хареса, имаше вкус на сметана.Български не вземам. А яденета и салати - само зехтин.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #112 -: Март 16, 2007, 17:25:13 pm »
Да се включим и ние за играчките :D
Почти от 2 м. много се кефи на мечките на активната гимнастика на Чико, дърпа ги, върти ги, удря ги, абе купон голям и се кефи на музиката много, в началото се стряскаше, но вече не. Обича много малки дрънкали, които да хване сама и да си ги тъпче в устата, може да се забавлява и 15 мин. в опити да я налапа цялата, след което започва да се кара на играчката и да крещи с цяло гърло :lol:
Чесалките не ги уважаваме много, защото не дрънчат, плюшени играчки с крака и ръце, може, защото ги дъвче с удоволствие :D Много обича една найлонова книжка, разгръща я, дъвче я и т.н. Най-голямата забава е играчката за количка, която съм инсталирала на кошницата за кола и едно животно дето ни трябваха 2 седмици с баща й да решим какво е :lol:
Много обича да гледа през прозореца преминаващите коли, върти се като ветропоказател да ги следи :lol:
Иначе от всевъзможните звуци, които издава освен дя-дя и ммма-ммма другите не съм различила. Опитва се да се изправя до седнало положение, държи се стабилно на крака, стига да има кой да я държи, но за сметка на това пък не може да се обръща, докарваме го страничко положение и това е :P
Не ставаме за университета още :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #113 -: Март 16, 2007, 17:39:31 pm »
Здравейте и от нас. Вчера бяхме на консултация- госпожицата е наддала 300 грама за 15 дни, което според педиатърката е 6 точки за нейните габарити. Явно обаче не ми достига кърмата и то предимно вечер, защото пробвахме с дохранване и тогава не се обажда. Правихме пробно кърмене- добре суче, 50 грама за 10 минути сукане от едната гърда, но това предиобед в 11:30. Днес пък друг проблем- от сутринта не е акала, цял следобед мрънка и се напъва, направо не зная горката какво да я правя вече. Вчера ни показаха масаж за коремчето- приложих го, пооблекчи я, надявам се да поспи малко. Иначе е с перфектен тонус- почти задържа главата изправена- това трябвало да го прави към втория месец, дробчетата са чисти, сърцето е с добър ритъм, жълтеницата сме я попреминали. Този запек да попитам може ли да е от чая за кърмачки на Хип- реших да се стимулирам малко с него, ама зная ли какъв ефект може да има върху детето?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #114 -: Март 16, 2007, 17:52:02 pm »
освен забавленията, които явно всички дечица на тази възраст предпочитат - най-вече крещене и ядене на квото се докопа - ние мнооого обичаме да гледаме анимация. как я различава от другото не знам, но резултатът е зяпане с отворена уста, голям смях и влизане в диалога на героите :lol: като трябва да се спасява положението от рев и нервност, резултатът е гарантиран :balk_602: не прекалявам с тивито, но пък на фона на всички заобикалящи ни вредности и облъчвания, това е приемливо.
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #115 -: Март 16, 2007, 17:58:02 pm »
Мини, незнам дали е от чая за кърмачки, но съм чувала чая против колики на Хип да го прави този проблем, дано да се оправи малкото човече, а ти си купи обикновен български лактогонен чай, много по-добър и по-евтин е от Хип :D 
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #116 -: Март 16, 2007, 18:24:26 pm »
Аз започнах в зеленчуковото пюре по малко Президент, за да можем да въведем попарата от другия месец. Пробвах с едно немско масло и как усети разликата незнам, но едвам му го дадох, само плюеше.
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #117 -: Март 16, 2007, 19:19:18 pm »
Здравейте и от нас  :D,
ние се zабавляваме основно с ръцете си - постоянно са и в устата. Обича и да "чете" книжка - една ШумяЩа и с ярки цветове, която съЩо бива набутвана в устата. Много обича да се люлее в люлката и с удоволствие слуШа муzика. Най и харесва да я нося на ръце, но ми тежи вече и не иzдържам дълго. Когато неЩо не и иzнася пиЩи толкова силно, че ме докарва до лудост. ОЩе не може да се обръЩа и Щом я сложа по корем, веднага zапочва да си смуче юмручето  :(.
С интерес гледа телевиzора и много се смее, когато говоря по телефона. Точни срички не мога да кажа че каzва, но все неЩо си мрънка и много смеШно се приспива.
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #118 -: Март 16, 2007, 19:40:08 pm »
Фуси, отивай на лекар и направи антибиограма на бактерия в урината, за да ти изпишат правилния антибиотик, ако е цистит от бактерия, не се прави на шматка!

Мини, аз къде се бутам акъл да давам, ама в моята книга пише, че вечер кърмата е най-малко, и е много важно ако си пропуснала от първия ден да се изцеждаш на 3 часа, за да получиш супер лактация, както Еми го беше описала за нейните близначета, поне сутрин да изцеждаш и да събираш в бутилка и вечер да го даваш, защото иначе не стига. Много течности (вода) трябва да пиеш...Нищо не ти помогнах, ама в общи линии исках да ти кажа уж като идея.

Голям майтап с тези дечурлига и игрите им! Гледам тука в едно списание за по-голямко бебе, като му омръзнат всичките му играчки, може да отвориш един пакет шарени гъби за миене на чинии (нали ги продават по 10 да речем), или един пакет пластмасови чашки и да редите заедно-чашките една в друга, гъбите една до друга, после и щипки може да се въведат-да се учат да ги защипват на въженце, ама трябва поне годинка да имат навърешени...Айде, пак акъл давам...

Сега да се оплача днес какви перипетии имах.
Ходих сутринта на тест за разграждане на глюкозата, демек за гестационен диабет.
Тестът се състои в следното: сутринта на гладно (след полунощ не се приемат храни, може само вода) се отива при сестрата, дава се урина най-напред за експресна проверка за захар, взима се кръв от пръста и се проверява за нивото на кръвната захар, след което ти дават да изпиеш около 300 мл глюкоза с малко лимон изцеден вътре и топла вода. Чакаш един час, пак кръв от пръста за кръвна захар, чакаш още един час-пак кръв от пръста за кръвна захар и захарта трябва да намаля, има си установени норми.
Станах в 6.30, в 8.20 започнахме теста, в 10.20 приключих и си тръгнах. Освен глюкозата през тези 4 часа изпих и около литър вода, но по пътя към къщи (дето ме чакаше уж стабилната ми закуска с таблетките желязо) усетих, че започвам да колабирам и бях на секунди да се свлека на улицата. Замъглен и разконцентриран поглед (причерняване), омекват краката, ръцете треперят, много силно и рязко затопляне, последвало от много силно усещане за студ. Едва се добрах до нас, исках да бързам, но просто не можех, защото вървях на зиг-заг. Както и да е, след като успях все пак да вляза у нас, нагълтах половин шоколад и едно парче хляб, което докопах и аз не помня как, и понеже от силно изпотена изведнъж започнах да треперя и не можех да седя права, завих се и легнах. След около 4ас ми поотмина, след около 2 часа вече бях спокойна, но през това време успях да напъхам един бисквити и вода, и като ми посветна си направих обяд и хапнах. Та пиша всичко това, за да предупредя бременните момичета и тези, на които им предстои бременност, да внимават много, ако ходят на такъв тест. Преди бременността сме давали много кръв на гладно и сме издържали, не се опитвайте да се правите на герои и да си мислите, че ще устискате още 30 минути до храната. Вземете си пакет бисквити или шоколад и веднага щом приключите с теста, изяжте няколко наведнъж още докато сте в клиниката. Момичетата с ниско кръвно, нисък хемоглобин, анемия още повече трябва да внимават! Момичетата, които лесно колабират от глад, жажда, при вземане на кръв, да внимават много!Лейди, копирай инфото, ако искаш в темата на бременните. Не знам дали да не пусна отделна тема, за да я прочетат повече хора.
Alexandra
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #119 -: Март 16, 2007, 22:28:02 pm »
Marie, тук го правят 3 пъти се взима кръв. Казва се орален глокоза-толерантен тест. Първо на гладно, после 1 час след глюкозата и после 2 часа след нея. Теб колко пъти ти взеха?