0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Седмица 12.03-18.03.2007
« -: Март 12, 2007, 08:21:23 am »
Здравейте в новата седмица от нас. Ние вече се обзаведохме с колики, но иначе е кротанка и спи цяла нощ. Свикваме една с друга, тати помага колкото може след работа. Тази седмица сме на първа консултация да видим дали и колко сме наддали. За сега се кърмим, надявам се да е по- дълго време.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #1 -: Март 12, 2007, 09:13:27 am »
Мини, много се радвам да се видим тук! Браво за кърменето! Сигурно ще сте наддали добре! Чудно е, че бебето спи цяла нощ - неотценимо е това! Казва ти го човек, който не беше спал цяла нощ 11 месеца!

Гане, сигурно е до дете, но приятелките са с момчета повечето и навярно затова се налага идеята, че така е при момчетата! Малкото момичета в компанията не са били така! :?
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #2 -: Март 12, 2007, 09:48:50 am »
Желая на всички много поводи за радост!
Ето малко смях от нас:
http://www.vbox7.com/play:09faa9a3
Дано ви зареди с добро настроение!

mini,
Успех с кърменето!
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #3 -: Март 12, 2007, 11:43:23 am »
Здравейте и успешна нова седмица. Това дали бебето ще се лепи за майката или не, май си е до дете, а не до пол. Аз тръгнах на работа преди бебка да навърши 7 месеца и много се притеснявах как ще го приеме, защото това е възрастта, в която вече осъзнават раздялата и т.н., но тя се държа прекрасно. Помрънка малко 1 ден и това беше. Вярно, че баба й я гледа с огромно желание и много я забавлява.
Mini успех с кърменето. Аз имах огромно желание да кърмя, но за съжаление бебка въобще не пожела да засуче и се изцеждах  и така давах кърма докато имаше.
<br />[link=http:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #4 -: Март 12, 2007, 12:09:23 pm »
Благодаря за отговорите за млякото :D
оказа се, че имаме предпочитания към каучукови биби, силиконови вече не иска :D
Я да питам: какво е плазмонка :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #5 -: Март 12, 2007, 12:14:17 pm »
Я да питам: какво е плазмонка :lol:
Бишкота, която е предназначена за бебета, много бързо и лесно се разтваря в млякото.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #6 -: Март 12, 2007, 12:19:47 pm »
Това е името на марката ли?
Да знам след време какво да търся :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #7 -: Март 12, 2007, 12:28:31 pm »
Това е името на марката ли?
Да знам след време какво да търся :D

Да това е марката. И щом моя злоядко ги яде, значи са хубави.  :D


За това до колко детето свиква с майка си, започвам много силно да го усещам вече. Само половин час е достатъчен да го оставя с някоя от бабите и се надава един вой, не мога да ви опиша. Когато ме види усмивката му стига до ушите, подскача и пищи от радост. Незнам как ще е за напред, но започвам да се притеснявам, че и моето дете ще от онези, които не се отделят от полата на майка си. :?

« Последна редакция: Март 12, 2007, 12:30:13 pm от Cvetelina »
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #8 -: Март 12, 2007, 12:33:41 pm »
Благодаря за инфото :balk_5:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #9 -: Март 12, 2007, 12:41:10 pm »
нека отбележа, че "Плазмонките" съдържат глутен! та внимателно с тях при малките бебета.
честно казано, не виждам причина да се тъпче бебето с бишкоти, но знам, че са адски популярни сред майките.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #10 -: Март 12, 2007, 12:49:40 pm »
нека отбележа, че "Плазмонките" съдържат глутен! та внимателно с тях при малките бебета.
честно казано, не виждам причина да се тъпче бебето с бишкоти, но знам, че са адски популярни сред майките.

Аз му ги давам защото само така приема млякото. За тъпчене и дума не може да става защото му давам по една за целия ден.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #11 -: Март 12, 2007, 12:52:19 pm »
Цветелина, не съм имала предвид теб, а обобщих от прочетени десетки постинги в стил "и като му бутна 1-2 плазмонки в млякото и ми спи като къпан цяла нощ".


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #12 -: Март 12, 2007, 12:56:41 pm »
Вени, по принцип като е по цял ден с теб и няма начин да не се мъкне подире ти. Като поотрасне малко - търси повече родителя, който не вижда. Но всичко е до дете и или го израства или се задълбочава проблема.
Джам, ще те питам като дойде време, в което нощното мляко не му стига за цяла нощ или се буди и иска да яде, с какво точно ще го натъпчеш, така че да можеш една цяла нощ да се наспиш като бял човек. Аз слагам на моя син по 3 бисквити вечер в млякото, защото иначе не се засища и не спи спокойно. Това е единствения начин да си изяде цялото мляко. А пък ако си въвел вече глутена - какъв е проблема, че има глутен вътре? Цял живот ще го пазиш от глутенови храни ли? Освен това тези бисквитки също се препоръчват за чешене на венците.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #13 -: Март 12, 2007, 12:57:44 pm »
Цветелина, не съм имала предвид теб, а обобщих от прочетени десетки постинги в стил "и като му бутна 1-2 плазмонки в млякото и ми спи като къпан цяла нощ".
И аз съм против това, за по-малките бебчета.
 
jam извинявам се за недоразумението.  :balk_104: за теб и Марти.
« Последна редакция: Март 12, 2007, 13:00:20 pm от Cvetelina »
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #14 -: Март 12, 2007, 15:17:28 pm »
Между другото има и безглутенови плазмонки, но са на прах! Аз давам на Матей рядко, когато имам съмнение, че не се наял с основното ядене!

За привързването - явно едо дете, защото с Лора не си спомням да е имало такъв проблем, но тя е гледана много повече от Мати от баби, защто не я кърмех и бях заменяема.

Сега планираме пътуване другия месец и за първи път ще го гледат повече от няколко часа, та да видим какво ще стане!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #15 -: Март 12, 2007, 15:59:46 pm »
За плазмоните и аз съм давала с млякото по една за да я държи сита през ноща.Ако съм нямала от тях съм давала от най обикновенните бисквити по една пак.
За привързаността - аз я оставих на майка ми на 9 месеца и тръгнах на работа- нямах избор за да си запазя работата.Не е мрънкала за мен.Лятото бяхме на море и пак бяхме я оставили и не ни е търсила.Обаче сега от 3 дена е при едната баба и през час питала за нас.Явно колкото по голяма става, толкова повече ни търси,но хубавото е поне че не мрънка.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #16 -: Март 12, 2007, 17:21:56 pm »
jam-ко, много хубаво нещо са си плазмоните :) И много ги харесват. Понякога няма начин да им дам млякото без тях. Все пак децата трябва да приемат и някаква енергийна храна - попара, каша, бисквитки - ти викаш нищо полезно няма в тях, ама ги засища и на всичкото отгоре им харесва. По-здравословните храни е задължително да присъстват в менюто и то основно, но признай си, че си хапваш хлебец, а не караш само на сурови ядки и зърна, плодове и зеленчуци?  Просто не трябва да се прекалява според мен. В книжката, която знаеш, че следя си пише и за попарка на сегашната им възраст, и за бисквитки, а към 12 месец и за кифли, макарони, козунак.  Говорим за сутрешна закуска? Как я виждаш ти да речем за детенце около една годинка?
В мамата като кажат - "нищо ценно не виждам в попарата" - в същото време я заместват с кус-кус със сирене, мляко с натрошени бисквити - ми то разлика голяма няма. Аз лично попара много обичам, а и на тях много им хареса. Като ми дойдеш на гости ще ти направя :)
« Последна редакция: Март 12, 2007, 17:38:56 pm от cygnus »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #17 -: Март 12, 2007, 17:23:52 pm »
Гане, това за глутена го споменах като информация за ултра, понеже нейното бебе е още малко.
аре ся, изяжте ме с тия бишкоти :) захарчицата не им е нужна на бебоците и тва е. сигурно има и други варианти за наяждане вечер, като ми дойдат до главата - ще мисля. засега, като се е будил нощем от глад, давала съм пак мляко и толкоз.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #18 -: Март 12, 2007, 17:26:03 pm »
Малко офф - не работи ли сайта?
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #19 -: Март 12, 2007, 17:59:37 pm »
Здравейте и от нас,
весела и беzпроблемна седмица zа всички бебоци и майките им  8)!

Желая на всички много поводи за радост!
Ето малко смях от нас:
http://www.vbox7.com/play:09faa9a3
Дано ви зареди с добро настроение!
Verdi, Стефко е много сладък  :D!



*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #20 -: Март 12, 2007, 19:16:14 pm »
Гане, това за глутена го споменах като информация за ултра, понеже нейното бебе е още малко.
аре ся, изяжте ме с тия бишкоти :) захарчицата не им е нужна на бебоците и тва е. сигурно има и други варианти за наяждане вечер, като ми дойдат до главата - ще мисля. засега, като се е будил нощем от глад, давала съм пак мляко и толкоз.
Джамка и аз тъй говорех душата, ама да видиш как се харчат тез бисквити у дома :lol: Иначе не става, изяжда ми ушите. Като ти реве през два часа за мляко, ще те питам ;)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #21 -: Март 12, 2007, 19:33:03 pm »
Привет и от нас :D
Верди, ама много сладък този Стефко бе :D
Моята госпожица днес като й давах ябълка цели 9 лъжички и като свърши ела да видиш рев, дърпа ми ръката с лъжицата и зяпа милото. Реших че е гладна, дадох й да суче, ама не, неще, явно й харесва пюренцето, да видим дали ще яде зеленчуковите :D :lol:
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #22 -: Март 12, 2007, 20:06:24 pm »
Днес отивам аз за глЮкозен тест. Аз мислех- отивам, бодат, изочват половин литър и ме пускат. Пък те-боднаха пръста, после да съм седнела, щяла съм да пия сладка вода, и 2 часа после след шербета лаф-конушмаг и ще я гледаме таз сладка вода разграждам ли я или не. То хубаво, ама да бяха казали, че толкоз време им трябвам. Отложихме за петък, щото бързах за работа.

Обаче са ми намерили е-коли. Изписаха ми глобули. Уж да не се притеснявам, на много бременни им намирали, ама на мен ще ми се пукне сърцето!Четох днес, знам какви са гадни. Моля ви, стискайте ми палци да ги изтрепя!

И протеин ми намериха, днес носих стерилни урини и прости урини. Такава стерилна не бях виждала. Сипвам в стерилната опаковка, после една минута разтръсквам като шейк, после хвърлям и нося. Вътре има едно голямо дебело пластмасово нещо с 2 като лакмусови неща от 2-те страни, ама дебели и малко докарва на шкурка за дърво, не е лЮспичка като тез хврък-прък моментните. Да сте виждали вие такова или ме ментят?

Лека седмица на всички! Много здрави жени, много здрави забременявания, много здрави бременности, много здрави бебета и слънчево настроение!
Alexandra
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #23 -: Март 12, 2007, 20:21:48 pm »
Мари, аз съм виждала такива шишенца за урина за микробиологично изследване. в Майчин дом имаше такива.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #24 -: Март 12, 2007, 23:46:09 pm »
И протеин ми намериха, днес носих стерилни урини и прости урини. Такава стерилна не бях виждала. Сипвам в стерилната опаковка, после една минута разтръсквам като шейк, после хвърлям и нося. Вътре има едно голямо дебело пластмасово нещо с 2 като лакмусови неща от 2-те страни, ама дебели и малко докарва на шкурка за дърво, не е лЮспичка като тез хврък-прък моментните. Да сте виждали вие такова или ме ментят?
Не те ментят, Мари  :lol: На мене от Биочек ми бяха дали.

lb2f
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #25 -: Март 13, 2007, 00:20:38 am »
Верди пропуснах да кажа колко е сладък Стефко.да ти е жив и здрав :balk_103:
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #26 -: Март 13, 2007, 09:53:16 am »
Привет. Според нашата педиатърка за вечеря може да се дава зеленчукова супа със сухар ако бебето е по-гладно. Ние засега се  оправяме с 200мл. мляко.
<br />[link=http:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #27 -: Март 13, 2007, 10:04:18 am »
А ние си имаме сериозен проблем. Свеки само чака малката да си отвори очите и хаиде да се носим из стаята. Който я вземе и само му я взима от ръцете. Идва през ден всяка сутрини и 4 часа люш. После малката не признава нито щезлонг , нито люлка нито легло :?. И пищим от нерви ако не я вдигна :P. Два дни вече си бутам количката и я нося с другата ръка :x.
Сто пъти и правих намеци и днеска офицално я здъвках :bonk: :bonk: :bonk:.
Сега сме мноого сърдити и с бодра крачка си тръгваме. Довечера ще има пак мрънкане как не съм и давала да пипа детето  :rockon:  8O
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #28 -: Март 13, 2007, 10:27:33 am »
ех, няма пълно щастие.
един се сърди, че свекито не идва да погледа детето, друг се сърди на прекалено внимание... и така лошо, и иначе лошо :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #29 -: Март 13, 2007, 10:47:01 am »
Marie, точно такива са и тук контейнерчетата за стерилна урина, не те ментят :)

Аз сега по-рядко пиша защото вече ходя на работа, но за късмет Дани се разбира много добре с жената, която го гледа и не страда. Иначе, имаме страбизъм (кривогледство) на едното оченце. Единият педиатър не го беше забелязал, а личната лекарка ме убеждаваше, че това ще си се оправи, докато навърши годинка. Обаче нас си ни глождеше, защото винаги криви само едното око, та го заведохме на детски офталмолог, д-р Цонев в центъра по зрение Пашев, в сградата на 18 поликлиника. И човекът много мило ни изнесе лекция как даже сме позакъснели, защото кривогледство се лекува веднага, щом се забележи, а физиологичното се изживява още на 5 месеца, не на година, както масово твърдят педиатрите. Сега разширяваме зениците, за да изследват точно каква е причината и после ще действаме, и аз още не знам точно каква ще е терапията. Но го споменавам тук с цел просвещение.

Лека и здрава седмица на всички :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #30 -: Март 13, 2007, 11:27:57 am »
Лиде, никакви ръце - направо забраняваш без заобикалки.Като иска някой да ти е в помощ има да се правят куп неща покрай едно дете.Ей тези баби с тези ръце.И после като останеш сама с бебето и тя като си отиде ,интересно как трябва да си свършиш останалата част от работата.Аз бях забранила люленее и носене на ръце.Малката заспива през деня сама, а за вечерите си имам наследство от двуседмичен престой при едната баба - не иска да легне сама.А преди това, каже лека нощ, гушне си възглавницата и си лягаше сама.Надявам се да се оправи.нещо на което бях я свикнала близо 2 години за кратко време успя да се отучи.бабешка му работа
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #31 -: Март 13, 2007, 11:37:32 am »
информацията на marmotche е много ценна. и аз съм чувала от поне няколко педиатри, че кривогледството у бебетата било естествено и нормално до към 1 година.

не знам защо са толкова склонни тия хора да отхвърлят с лека ръка притесненията на родителите по най-различни поводи. а после често се оказва, че е можело да се реагира и по-рано...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #32 -: Март 13, 2007, 13:25:12 pm »
Marie, точно такива са и тук контейнерчетата за стерилна урина, не те ментят :)

Аз сега по-рядко пиша защото вече ходя на работа, но за късмет Дани се разбира много добре с жената, която го гледа и не страда. Иначе, имаме страбизъм (кривогледство) на едното оченце. Единият педиатър не го беше забелязал, а личната лекарка ме убеждаваше, че това ще си се оправи, докато навърши годинка. Обаче нас си ни глождеше, защото винаги криви само едното око, та го заведохме на детски офталмолог, д-р Цонев в центъра по зрение Пашев, в сградата на 18 поликлиника. И човекът много мило ни изнесе лекция как даже сме позакъснели, защото кривогледство се лекува веднага, щом се забележи, а физиологичното се изживява още на 5 месеца, не на година, както масово твърдят педиатрите. Сега разширяваме зениците, за да изследват точно каква е причината и после ще действаме, и аз още не знам точно каква ще е терапията. Но го споменавам тук с цел просвещение.

Лека и здрава седмица на всички :)

Много благодаря за информацията. Ние също кривим едното оче и нас така ни успокояваха, че до годинка ще се оправи. Ще го заведа възможно най-скоро на офталмолог.
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #33 -: Март 13, 2007, 14:04:07 pm »
И мен педиатърката в поликлиниката се опитваше да ме убеди, че си въобразявам, че малката има очен проблем, но добре че имаме и частна и тя ме прие насериозно, та когато отидохме на очен лекар на 7 месеца се оказа, че проблемът ни даже не е обикновен, а много специфичен.
Лидия, колко е голямо бебето? В много книги съм чела, че бебето не може да се разглези преди 6 месечна възраст. Нашите баби пък горките имаха обратния проблем. Бебка въобще не обичаше да я гушкат, тя предпочиташе да си седи в кошницата за кола, да й говорят, да й четат и пеят, но ако може много много да не я гушкат. чак сега отскоро почна да дава да я гушкат по малко. Нещата никога не са идеални, какво да се прави. :)
<br />[link=http:
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #34 -: Март 13, 2007, 14:18:36 pm »
Привет и от нас! Вече може да ни включите в групата на перфораторите. Показаха ни се двете долни зъбчета заедно. Дясното драскаше един два дена, но се виждаше докато една сутрин се появиха едновременно две бели зъбчета. Те, разбира се, са съвсем мънички, едвам видими. Това постави и началото на нов проблем. Досега малката си спеше в нейната кошара. Докато се отказвахме от нощното хране я бях взимала при мен, но след това с я върнах в нейния и доскоро нямаше проблем. А от 4 нощи я приспивам на ръще и я слагам в нейния креват. Тя около полунощ се събужда и досега отново я приспивах и я връщах в кревата и, но сега щом усети, че я слагам в кошарата ококорва очи и надува гайдата. И така няколко пъти докато аз се предам и я взема при мен. Тогава си заспива. И отгоре на всичко понеже аз я слагам по надалече от мен за да мога и аз да спя спокойно/таткото отдавна се премести на дивана в хола/се премества до мен та накрая аз се озоваваам близо до ръба на спалнята. Снощи се бях зарекла, че ще си спи в нейния креват ама като безуспешно се опитвах да я приспя от 12,30 до към 1,30 накрая се предадох и пак спа при мен. На мен това ми е адски неудобно, защото се будя често, не смея да се обърна дори и сутрин се събуждам цялата схваната.
И през деня е станала една мърморана. Иска само на ръце, а преди ме оставяше и сутрин успявах да си свърша домакинската работа, да и приготвя пюретата. Не знам криза на растежа ли е, зъби ли са ама дано минава по-скоро.

А за очите моят племеник, който е на девет месеца, все още е гривоглед. Гледали са го двама офталмолози в София, един в Бургас и всички казват, че няма проблем с очите. Но той има и други проблеми, така че още не е ясна ситуацията с него.


*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #35 -: Март 13, 2007, 14:21:56 pm »

Лидия, колко е голямо бебето? В много книги съм чела, че бебето не може да се разглези преди 6 месечна възраст.
ОО повярвай ми може.На 3 месеца сме и като се носим много ни харесва.
Jam верно е. :lol:.
Ниа затова говоря. Когато я носи цяла сутрин и после не иска въобще да седи никъде.
Когато сме си двете няма проблем. И сама си гука и си заспива. То разбирам кеф ама това вече е прекалено.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #36 -: Март 13, 2007, 15:37:27 pm »
И при нас има проблем със заспиването от известно време. Като новороден до 2 месец си заспиваше сам през деня, а вечер след банята е като изтощен (това и досега) заспива веднага, но винаги в моите ръце. Като навърши 2 месеца реши, че му е по уютно да заспива в скута ми, а ние се носихме по цял ден (поради прословутите ни колики или бог знае какво) и това продължава и досега. Верно имахме доста проблемно коремче и явно това даде старт на капризния малък човек. Свикнал да се люшка и успокоява в утробата на мама и досега, това е единственото нещо което мога да направя за детенце (да го гушкам и успокоявам). Когато виждам, че му се спи а неможе, се носим на ръце и естествено веднага заспива душичката ми. Опитах се няколко дена да го оставям сам да си заспива през деня, но това пищене и реване ме побърква и си го приспивам на ръце, иначе немога да свърша нищо у дома.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #37 -: Март 13, 2007, 16:26:16 pm »
Verdi, много сладък тоя малък зъбчо! (Имаше една приказка за Ушко и Зъбчо. И за шипковия храст :)...)

Пък да ви се похваля - имам нова помпа, нов стерилизатор и нови шишета. Мъжът пуснал микровълновата на "грил" и, както си му е реда, ги опекъл. Замирисало му по едно време на изгорял кабел, ама докато разбере откъде идва... Днеска е 13-ти, но хубаво, че не е и петък. Тогаз можеше например и микровълновата да гръмне. И нали се сещате - виновна съм аз. Щото като съм сготвила трябвало да върна копчето на "микро". Докато обмислях как точно да го убия ми стана смешно и ми мина :lol:

Весела седмица на всички!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #38 -: Март 13, 2007, 16:39:48 pm »
боровинчо, добре дошла в отбора на "печените" :) при нас тая работа я свърши свекито, та се подновихме изцяло.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #39 -: Март 13, 2007, 17:43:43 pm »
Aз се чудя защо каквото сложа от сутринта на котлона загаря. А то днес било 13-ти. Слава богу стерилизатора оцеля, поне за сега. :D


*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #40 -: Март 13, 2007, 20:45:28 pm »
Здравейте,
преди малко във вечерните новини по RTL(Германия), дадоха едно бебе от Англия, което проходило на 6 месеца  :D! Бебето е момченце. Майката раzкаzа, че детето иzведнъж станало и zапочнало да ходи  8O. Ще го впиШат в книгата zа рекорди "Гинес"  :). За сравнение дадоха какво "нормално" прави едно 6-месечно бебе - опитва се да стои стабилно (подпряно с въzглавници  :lol:).
А какво ли Ще прави това бебе-чудо на 1 годинка :lol:?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #41 -: Март 13, 2007, 21:22:12 pm »
ами Таня, едва ли е чак такова чудо, че за Гинес. :)
СтефиЗ разказа, че в тяхната градинка има едно ходещо 6-месечно.
а на Сигнус момиченцето стои изправена на кошарата от 5-месечна...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #42 -: Март 14, 2007, 00:11:39 am »
На 13 март, моята Никола - коала пропълзя съвсем истински с голямо пъшкане и издути вратни жили  :lol:. От днес мога да приключа с импровизирания детски кът, защото ако не съм в стаята да му вися над главата, го намирам в различни точки на къщата с доволен вид, обикновено загризал, я проходилката си, я крак на стол, я играчката на кучето :x :x :x (Ники от миналата седмица й се меракландисваше). В тази връзка от днес, Хъки няма играчки, а количеството на препаратите за под у нас се увеличи двойно.

Също така от днес вечерта, майката на Никоала се обзаведе с чудесен цистит и прекарва голяма част от времето си в тичане до тоалетната и ругатни.

Хайде - доходна и безаварийна от мен
« Последна редакция: Март 14, 2007, 01:02:44 am от Fussii »
В очакване ....
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #43 -: Март 14, 2007, 00:50:12 am »
ами Таня, едва ли е чак такова чудо, че за Гинес. :)
СтефиЗ разказа, че в тяхната градинка има едно ходещо 6-месечно.
а на Сигнус момиченцето стои изправена на кошарата от 5-месечна...
Eхехе ,ти снаха си какво я направи  :) На 7 месеца и нещо се изправи Мимата (средата на януари)- много рано, наистина :) Обаче в мамата има момиченца дето наистина са се изправили на 6. Малко ми се вижда невероятно да тръгне на 6 месеца дете, ама всичко може, знам ли.
« Последна редакция: Март 14, 2007, 01:03:29 am от cygnus »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #44 -: Март 14, 2007, 07:16:23 am »
Аз сигурно бия рекорда за най- бързо стопена вещ в стерилизатор- помпата ми на 4 дни, кой дявол ме караше и дръжката да изварявам, а ми кажете- 70 лева заминаха на кино. Добре, че дойде 8 март и Ник ми направи подарък- нова помпа.  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #45 -: Март 14, 2007, 09:30:42 am »
Аз имам една идея понеже се изчерпвам да мисля какво да дам, а и искам да си сверявам часовника с вас и по-нататък, също и като количество. Ако сте съгласни де. Искате ли в седмичната дема да си пускаме менюто за днес, както правят в мамата. Пишете горе на колко е детето в момента за да може примерно след една година да е актуално написаното ( лентичката след една година ще показва друга възраст, а момичетата, които в момента правят опити за забремняване или ин витро опити, а тогава ще им дойде време за захранване, ще трябва да изваждат от едната дата другата, за да сметнат на каква възраст е дадено това меню. Оф, не знам дали се изразих правилно. Хайде да се разпиша за вчера така да стане ясно каква ми е идеята:

вчера:
(9 месеца)
8:30 - 80 гр. АМ, 130 гр. попара (сухар, сирене, масло)
10:00 - 60 гр. плодово пюре - сливи
12:00 - 190 гр. пюре - пилешко, картофи и карфиол
15:00 - 170 гр. АМ
19:00 - 120 гр. млечна зърнена глутенова каша смесена с 60 гр. пюре от банан, праскова и ябълка
22:30 - 140 гр. АМ
« Последна редакция: Март 14, 2007, 10:09:26 am от cygnus »
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #46 -: Март 14, 2007, 10:06:38 am »
Здравейте,
Бързам в новата седмична тема да се отчета :).
Мога да Ви се похваля, че вече лазим.Много сме смешни.Набира се като гъсеница и явно доста се забавлява от това. Дори в количката на разходка се пробваме да се въртим и залазим, та затова не можем да правим кой знае колко дълги разходки.
Искам да Ви питам на колко време миете играчките за игра на Вашите малчовци?Аз мия като побъркана всеки ден и вече направо останах без ръце.
В предходната събота и неделя за пръв път се разделихме за почти 2 дни с бебката.Оставих я за малко на леля й да я гледа и аз отидох на ски и разходки в планината в Банско.Изкарах си адски добре, но мисълта ми си беше все в нас и какво става. Стоенето в къщи с бебката обаче яко ми е атрофирало мускулатурата. Натоварването от ските и голяяяямата разходка такава мускулна треска ми докараха, че сега е малко сложно, но пък чистия въздух и приятните скоростни емоции ме заредиха с доста положителна енергия.
Явно разнообразието му е майката на щастието, че то аз както го подкарах със стоенето в къщи и разходките в НСА до нас направо излудявах вече. Сега с нетърпение очаквам да дойде началото на април и да гостуваме на майка ми, за да мога и там малко да отпусна и разнообразя, че след операцията нещо имам сериозен проблем с гърба, а и бебката с нейните килограми ми дойде до края.
И друго да Ви питам: Как успявате с домакинската работа докато бебетата са будни?Аз откакто Габи се научи да пролазва съм направо на нокти и карам на скоростни отсечки, но все не успявам и вече почвам да се изнервям от тва нещо.Тичам да мия шишета, купички, пера лигавници като луда, но за мене не остава никакво време и през деня карам на фотосинтеза.Добре, че не кърмя от тая гледна точка, че не виждам колко на нея би и било полезно да суче кърма, след като аз ям в момента супер нездравословно.
И я споделете как сте с косопада след раждането.При мен е направо водопад и из цялата къща мета топчета коса, да не говорим, че и малката ме скалпира щом докопа и реши да ми се радва.
Ми това е уж в кратце.Гледам да Ви чета доколкото успея, ама с писането нещо никъде ме няма.Времето просто кътна.
Послушах Ви за режима и сега поне по тая линия дойде малко повече спокойствие.
Като излизате навън водата за Ам в нормални ли термуси си носите или в термобоксове и в бебешките си шишета?
« Последна редакция: Март 14, 2007, 10:09:16 am от Silwi25 »
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #47 -: Март 14, 2007, 10:09:02 am »
ама не бе Джамчо, младежа ходи от 8 месечен, сега е на 9 м., но като го държиш за ръчичка :lol:
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #48 -: Март 14, 2007, 10:28:20 am »
Ох Силве аз с тези играчки направо откачам. Това ръмжене и пищене ме подлудява а и гледам, че и малкия много се изнервя. Незнам защо така и дали всички бебета са минали през този етап докато се научат да си играят с тях, идея си нямам.
Иначе аз отдавна зарязах термобоксовете, защото за нищо не стават. Ползвам обикновен термос и така ...
Ние също гризкаме каквото ни попадне, завивки, ръце даже и лицето ми иска да докопа ,но аз не се давам лесно.
Косата ми пада, но все още не така драстично, надявам се да не се стига до оплешивяване  :? Правя си маска за коса на GENERA червената и съм доволна от нея за сега.
Ние се въртим много и искаме да седим не без чужда помощ де, но и на мен ми се вижда още рано, пък да видим  малкия дзвер какво ще отсече ...
За домакинската работа какво да кажа, ами не успявам и това е ...
Не сме кочина, обаче ми е доста трудно и като стана въпрос за чистене, майчета с какви препарати чистете подовете. Знам че не трябва да се ползват, особено когато детенце пролази, ако греша поправете ме.
Иска ми се и на мен вече да се захранваме, но ще изтърпя още две три седмици. :)
« Последна редакция: Март 14, 2007, 10:30:05 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #49 -: Март 14, 2007, 12:21:33 pm »
За косопада- моят спря някъде след около 4-5 месеца след раждането. Ползвах шампоан и балсам за изтощена коса на лореал и ми подейства много добре. За термобокса, тъй като преди се налагаше много да го ползвам, бях правила тестове с различна температура на водата в зависимост от това след колко време ще го използвам. Примерно ако ще правя млякото след 3 часа, оставям водата да заври и след 3 часа температурата е точна. Цял ден си играх докато разуча колко време запазва температурата. сега вече не го ползваме за мляко по простата причина, че Мия не иска да седи повече от час и половина навън. Слагам й шишето с водата в него, за да не се изстудява прлекалено. С домакинската работа не се оправях въобще докато бях вкъщи, идваше една жена да ми помага понякога, сега вече като ходя на работа ми е още по-трудно, но майка ми помага с чистенето докато бебка спи - тя я гледа сега. миенето на пода с препарат при нас не е проблем, защото малката няма никакво намерение да лази. Тя е или с проходилка или когато си играе на пода в нейната стая й постилам една ватирана постелка. В нейната стая мия без препарат все пак, за да не диша нещо вредно.
Вчера е хапвала следните неща:
в 8 - АМ 200мл.
10 - сок -90мл. ябълка и грозде
12.30 - зеленчукова супа - 30-40 мл. вчерашната беше от спанак, карфиол, зелен лук и морков, 190 гр. зеленчуково пюре с половин жълтък
14 - сок
15 - каша - бисквитена 190гр.
19 - АМ 200мл.
<br />[link=http:
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #50 -: Март 14, 2007, 12:23:01 pm »
Забравих да напиша, че бебка е на 10 месеца.
<br />[link=http:
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #51 -: Март 14, 2007, 12:35:54 pm »
вчера:
(9 месеца)
8:30 - 80 гр. АМ, 130 гр. попара (сухар, сирене, масло)
10:00 - 60 гр. плодово пюре - сливи
12:00 - 190 гр. пюре - пилешко, картофи и карфиол
15:00 - 170 гр. АМ
19:00 - 120 гр. млечна зърнена глутенова каша смесена с 60 гр. пюре от банан, праскова и ябълка
22:30 - 140 гр. АМ

Душа що се оплакваш, че не ядат децата. Я виж колко добре си хапват. Ааааааааааааааааа и аз се вързах  :wink:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #52 -: Март 14, 2007, 15:46:19 pm »
Някоя от вас случайно да е счетоводител? Чудя се има ли смисъл да подавам декларация за данъчно облекчение за дете. Нашата счетоводителка е много зле и нищо не можа да обясни. ще бъда благодарна на малко инфо, ако някой знае нещо по въпроса.
<br />[link=http:
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #53 -: Март 14, 2007, 15:49:49 pm »
meshko106 - Ако не се лъжа Дидето (Диана) е... Пиши й на лични защото не знам дали влиза в този под-форум :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #54 -: Март 14, 2007, 16:11:01 pm »
Леле Silwi25 как си мечтая и аз за една макар и кратка ски ваканция.Но ще е другата зима, нашата бебка е още много малка.
И моята коса започна да пада от седмица някъде. Като се реша направо кичури се смъкват. :x
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #55 -: Март 14, 2007, 17:00:30 pm »
Габи32, честити зъбчета на малкото перфораторче!
Перде, голям хубавец става този Тони, ще береш ядове :)

За падането на косата - както се казва в песента, "обяснима развръзка и естествен процес":) Моята спря да капе, когато Дани беше на 7м, съвпадна и със спирането на кърмата. Не знам дали има връзка. Остана ми навика да ходя само с вързана коса. Той пък много обича да го гъделичкам с краищата на косата си, на глас се смее, но след такава сесия старателно проверявам дрехите, постелката и ръцете за евентуални трофеи, които може да реши да хапне.

За манджата - удивена и силно впечатлена съм колко време изтрайват нощем без хапване, евала! Ние ще огласим квартала при такава пауза. Ето и нашето вчерашно меню:
6:00 - 170 мл АМ
10:00 - 130 мл попара (сухар, масло, сирене с АМ или чай шипка), 40-50г много фино настъргана ябълка
14:00 - 125г пюре тиква с картофи, 1 жълтък; 40мл разреден ябълков сок, 30-40г намачкан банан
18:00 - 150 г глутенова млечна каша Хипп овесена с ябълки, малко пюре кайсии; една бисквитка Хипп - нея си я държи и гризка сам
23:30 - 170 мл АМ
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #56 -: Март 14, 2007, 22:32:14 pm »
А ние си имаме сериозен проблем. Свеки само чака малката да си отвори очите и хаиде да се носим из стаята. Който я вземе и само му я взима от ръцете. Идва през ден всяка сутрини и 4 часа люш. После малката не признава нито щезлонг , нито люлка нито легло :?. И пищим от нерви ако не я вдигна :P. Два дни вече си бутам количката и я нося с другата ръка :x.
Сто пъти и правих намеци и днеска офицално я здъвках :bonk: :bonk: :bonk:.
Сега сме мноого сърдити и с бодра крачка си тръгваме. Довечера ще има пак мрънкане как не съм и давала да пипа детето  :rockon:  8O
леле, Лиде, тая свекърва има късмет, че аз не съм и снаха 8O
какво намекваш, казвай си, майката има право да решава как ще се отглежда детето и дали ще приема съветите на другите. аз съм казала на бабите - а го свикнат на ръце, а не са мръднали от вкъщи :D
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #57 -: Март 14, 2007, 22:35:13 pm »
Някоя от вас случайно да е счетоводител? Чудя се има ли смисъл да подавам декларация за данъчно облекчение за дете. Нашата счетоводителка е много зле и нищо не можа да обясни. ще бъда благодарна на малко инфо, ако някой знае нещо по въпроса.

Виж тук


*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #58 -: Март 14, 2007, 23:31:59 pm »
Габи честити зъбчета :lol:
Силви завиждам ти благородно за разходката, въпреки, че и аз сега съм без Ели и съм пълен релакс.За 2 седмици е при едната баба.Аз става сутрините,правя си кафенце, чета списания, книги, отивам на работа и после не бързаме да се прибираме с мъжъ ми.Абе вобще голяма ваканция.Сутрините няма кой да скочи при мен да ме събуди,да разхвърля цялата къща, да викам по някой...вобще си почиваме ,но е и доста скучно.Липсва най важния елемент от къщата.
След раждането аз също имах косопад,ужасен проблем направо ,но с времето отмина.Единствено смених шампоана с такъв за косопад и Себорал форте след всяко измиване.
Играчките ги миех до годинката.Сега вече само ги минавам с тампон и спирт.Е нямам време и да ги мия при положение че и работя.В края на краищата няма да расте в стерилна камера.Не виждам как 2 чувала с играчки мога да смогна да ги измия.Преди месец я водих на сладкарница и докато се обърна за части от секундата в устата и имаше бучка пръст от една саксия :? Няма дете израснало стерилно все пак.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #59 -: Март 15, 2007, 01:42:59 am »
Много ме кефи инициативата за менюто ... ние за сега не можем да се включим адекватно затова пък ще ви четем и ще си взимаме бележки - щото нашето меню е в 5ч,8ч,11ч,14ч,18ч,21ч мляко /ту от лявата ту от дясната цица/ - демек скука :-)
Между другото сигурно го знаете този сайт, но може да е полезен на някого - детска кухня рецепти http://www.pakostnik.com/bg/recipe.php - днес съм го обърнала на word-овски документ по месеци така че ако някой иска мога да му го пратя че по-лесно се търси в него.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #60 -: Март 15, 2007, 10:06:35 am »
klia, ще съм ти благодарна, ако ми го пратиш :D
ultra@zachatie.org
И на нас ни е рано още, но щом си се потрудила, ще се възползваме :P


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #61 -: Март 15, 2007, 10:11:37 am »
днес съм го обърнала на word-овски документ по месеци така че ако някой иска мога да му го пратя че по-лесно се търси в него.
:balk_47: :balk_46: :balk_47:

Мда и аз искам nadin74@abv.bg
Благодаря ти  :balk_21:, абе кога ви остава време бе хора ...
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #62 -: Март 15, 2007, 10:37:06 am »
Ние вчера бяхме на консултация. Девойката вече е 75 см и 9,150 кг. Чудя се само как ще ни мерят дължината следващия път, защото плота на който мерят бебетата е дълъг 75 см.
Нешето меню е все още доста еднообразно:
8,00 - 180-200 мл кърма+АМ
10,00 - 60 гр. пюре от круша/ябълката не я харесва/
12,30-13,00 - 160-190 гр. зеленчуково пюре/комбинация от 2-3 зеленчука картоф, морков, тиква, тиквичка/+1м.л. АМ или месно пюре от пилешко с горепосочените зеленчуци
16,00 - 4 с.л.безмлечна оризова каша+150 мл. пюре круша+кърма или АМ
18,30-19,00 - 180-200 мл. кърма+АМ
21,00 - 180-200 мл. кърма+АМ


*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #63 -: Март 15, 2007, 10:50:21 am »
Габи на колко месеца станахте? Виждам много ящни вашите деца, дано като се захраним и ние започнем да ядем по повече.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #64 -: Март 15, 2007, 11:03:17 am »
Опс, вярно че съм пропуснала да кажа - на 7 мес и 5 дни е.


Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #65 -: Март 15, 2007, 13:21:00 pm »
Ние вчера бяхме на консултация. Девойката вече е 75 см и 9,150 кг. Чудя се само как ще ни мерят дължината следващия път, защото плота на който мерят бебетата е дълъг 75 см.

:)Ей имало и по-едрички от нас.(в кръга на шегата, разбира се) На моята девойка допреди 2 месеца все й казваха, че е едричка и ме питаха по колко яде. Пък тя милата като сравнявах с другите деца в парка ядеше по-малко от тях, ама всичко й се лепеше. вероятно защото тогава не беше особено активна. На последната консултация миналата седмица на 10м 9,550кг. и 73см. - вече не е на горната граница за килограмите.
Вчерашното й меню беше:
8.30 - попара -3 сухара, чай и малко маргарин и сирене
10.30 - 80 гр. плодово пюре круша и праскова
13.30 - телешко с картофи и моркови -200гр.
16.15 - шейк -100мл. АМ и 100гр. плодово пюре- круша и праскови
19.30 - АМ 200мл.
<br />[link=http:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #66 -: Март 15, 2007, 17:17:46 pm »
klia може ли и на мен  :D.
maria_angelova@abv.bg
Предварително благодаря.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #67 -: Март 15, 2007, 18:18:44 pm »
Вчерашното й меню беше:
8.30 - попара -3 сухара, чай и малко маргарин и сирене
10.30 - 80 гр. плодово пюре круша и праскова
13.30 - телешко с картофи и моркови -200гр.
16.15 - шейк -100мл. АМ и 100гр. плодово пюре- круша и праскови
19.30 - АМ 200мл.
а този маргарин защо?
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #68 -: Март 15, 2007, 18:25:58 pm »
аз слагам само масло в попарата, така беше казала педиатърката.сменям само видовете чай, но главно шипки ако не е запечена.Давам и мащерка и риган и бъз.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #69 -: Март 15, 2007, 19:13:24 pm »
Хайде и д-р Емилова да се разпише  :balk_69:

вчера:
(8 месеца и половина)
7:30 - 210 мл. АМ
10:00  - една малка настъргана ябълка - около 50-60 грама
12:30 - 200 гр. пюре - пуешко, ориз и моркови
15:00 - плодово пюре - праскови 60 - 70 грама, разредено с вода = сок 250 мл
17:30 - 120 гр. млечна зърнена каша с плодове смесена с 50 гр. пюре от кайсии
20:30 - 210 АМ

днес:
(8 месеца и половина)
7:30 - 210 мл. АМ
10:00  - една малка настъргана ябълка - около 50-60 грама
12:30 - 200 гр. пюре - картофи, моркови извара, приготвено с малко АМ
15:00 - плодово пюре - смес 60 - 70 грама плюс вода = сок 250 мл
17:30 - 120 гр. млечна зърнена каша с елда и месена с 50 гр. плодово пюре
20:30 - 210 АМ

Утре ще напиша и калориите, щото сега пак ми се допишка  :cry:
кажете нещо за цистит, че го закъсах яко
« Последна редакция: Март 15, 2007, 21:01:24 pm от Fussii »
В очакване ....
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #70 -: Март 15, 2007, 19:17:01 pm »

Утре ще напиша и калориите, щото сега пак ми се допишка  :cry:
кажете нещо за цистит, че го закъсах яко

Фуси, аз освен изписаните лекарства, съм пила мечо грозде и много ми помагаше. И запарки със смрадлика. Какво са ти изписали на теб?
Ох, колко е гаден тоя цистит  :?
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #71 -: Март 15, 2007, 19:20:37 pm »
нищо не са ми изписали, щото аз за срамотиите не ща да отида на доктор. Иначе си самоназначих цистон
В очакване ....
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #72 -: Март 15, 2007, 19:27:28 pm »
Ах, ти лошо момиче! Марш веднага на доктор и скоро да го пребориш тоя гад, че като се сетя какво е и тръпки ме побиват.
Иначе наистина пробвай и с мечото грозде.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #73 -: Март 15, 2007, 19:54:24 pm »
Фани, трябва ти лекар! Почвай много течности, чайове, сок от боровинки, топъл душ също помага. Ако е хроничен сигурно се е провокирал от упражненията във ваната. Утре сутринта занеси в Кандиларов стерилна урина да ти направят посявка. И двата пъти като съм го патила ми е помагал един антибиотик за тази цел, но най-добре е да ти го назначи лекар. Съчетай го с утрешната консултация, че ако не вземеш мерки навреме ще си навредиш.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #74 -: Март 15, 2007, 21:18:24 pm »
Fussii на първо място седиш на топло, слагаш си чорапки на краката и пиеш много течности, отделно от това киснене в отвара от лайка или смрадлика, както и соден разтвор /на око/, и още нещо от домашната терапия - пълниш шише с топла вода и го слагаш между краката и така седиш когато ти е възможно и колкото може повече.
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #75 -: Март 15, 2007, 23:34:48 pm »
нищо не са ми изписали, щото аз за срамотиите не ща да отида на доктор. Иначе си самоназначих цистон
Привет!
Фуси, ако искаш пробвай с Неоренал- таблетки на билкова основа (мисля , че от брезови кори бяха), на мен много ми помагат, аз съм с хроничен цистит и съм изпила всички възможни хапове и антибиотици, които изписват за това. Неоренал ми помага, а и е абсолютно безвреден, но най- добре се консултирай с лекар.Нелидикс също е добър в борбата с цистита.Знам колко е гадно и истински ти съчувствам :( Дано се оправиш скоро
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #76 -: Март 16, 2007, 09:29:38 am »
Привет от нас!

Фани, тичай на лекар - имала съм веднъж цистит и ми дадоха някакво хапче, от което се оправих от раз! Но беше доста отдавна и не го помня как се казва!

Изумявам се как с всеки ден Матей все повече разбира! Този 11 месец е много преломен - знам го от Лора, но просто не виждах кака ще стан! Но сега наистина се случва - сякаш някаква част от мозъка му се събужда, някакви " жички" се допират и някакво реле превключва и детето започва да разбира! Много е интересно!
« Последна редакция: Март 16, 2007, 09:36:30 am от venus_melena »
Матей - 1.04.2006 г
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #77 -: Март 16, 2007, 09:37:17 am »
Вени, разкажи по-подробно за "прелома"? също така ми е интересно - с какво се занимавате през деня, с какви играчки, на какви игри? постоянно ли си с него, за колко време можеш да го оставиш и т.н.

отдавна чаках повод да обсъдим темата за игрите и заниманията.

така че, въпросът ми е отворен към всички.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #78 -: Март 16, 2007, 09:49:38 am »
Много е интересно - нищо почти не разбира, казва само чао и боц и определено виждаш, че не му идва до мозъчето сигнал! И после изведнъж започва да прави неща, кой говорят, че спойката на жичките е станала1 Не е изведнъж, но сякаш с всеки ден се променя! Например това, което нарекох " вманиачено" по мене дете, е част от процеса! сякаш изведнъж осъзнава значение на макта или просто се ражда страха да не я загуби/ трябва да попорочета по въпраса!/ Ето, това което ме провокира да пиша, тази сутрин Матей иска да суче / още му дава сутрин/ и започна да ми дърпа нощницата и да наднича вътре / това му е за първи път/! Аз, обаче, чакам Лора да дойде да и сплитам косата и забавям топката. Лора идва и започвам да я сплитам! И Матей прави нещо, което не еправил до сега - започва да бута сестра си и да ме дърпа! Демек - бегай, това е моята мама и тя е само за мене! Изумях направо! Започва да разбира каго ще го слагам да спи и се сърди предварително, а не както преди чак след като го оставя в кревата -схванал е връзката между нещата! Ей такива разни!
Матей - 1.04.2006 г
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #79 -: Март 16, 2007, 10:11:18 am »
зАБРАВИХ ЗА ИГРИТЕ ДА ПИША! оСТАВЯМ ГО МАКСИМАЛНО ДА СЕ ЗАНИМАВА САМ ОЩЕ ОТ ВРЕМЕТО, КОГАТО ПОЧНА ДА СЕДИ И ИГРАЕ НА ПОДА / оф, Матей е натиснал Iaps lock - а като писах предния постинг/! По принцип съм против детето да се учи по цял ден да занимава майка си със себе си! Не че не играем заедно, но провокирам самостоятелността му! В момента гони едни химикалки по пода: най-новата му игра - вади от една чашка пълна с химикалки самите химикалки и ги мята по пода! после ти пуда по земята или си ги разглежда! Обича и да бута колички, което много ме кефи, бута и разни търкалящи се неща! Въобще много обича колелета и всичко, което се търкаля!
Ама с тия химикалки голяма игра пада, ей! Голямо откритие! Иначе пълзи насам на там, изправя се и иска да достига разни високи места, чак се повдига на пръсти! А, друго, което бута е шишетете с вода: първо ги събаря - неможе да има изправено щише в негово присъствие и после ги търкаля!
Ей такива неща!
Матей - 1.04.2006 г
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #80 -: Март 16, 2007, 10:42:12 am »
Аз искам да се оплача от нашата Дани, защото за секунда не се заиграва с нещо сама, а иска постоянно някой да я гушка и да седи в скута и така да си играе. А изляза ли от стаята, не дай Боже, се почва един рев, едно протягане на ръце, не иска да седи с баща си, абе въобще изобщо. Иначе вече не ядем сутрин рано, а само вечерта по 180-200 мл кисело мляко с Плазмонка и чак сутринта на закуска пак кисело мляко с филия и салам задължително, много обичаме маслини :lol: Опитваме се да ходим, водим се за ръчички. Пее по цял ден, по точно се дере и вика, явно се пробва какво може. :lol: На мен ще ми предстои ново шиене, вероятно през април. Нещата са сериозни - ако ме зашият няма да раждам пак нормално, трябва секцио. Това пък поражда въпроса за евентуално незадържане на конците и тн.
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #81 -: Март 16, 2007, 10:47:21 am »

а този маргарин защо?
Нашата педиатърка ми е казала за попарата да използвам маргарин, а за супите зехтин. Пък и ние вкъщи много рядко използваме масло. Аз готвя основно със зехтин.
По отношение на игрите и заниманията, Мия най-много обича да си играе с книжки- има едни гумени с много картинки. Ако успее да сграбчи и някое списание или вестник, е супер щастлива. Друга любима играчка напоследък е една къща-часовник. Тя е много интерактивна, но ние все още не я използваме по предназначение, само натиска едно пиленце, което пее различни мелодии. Иначе играчката има функции за поставяне на различни формички в съответните гнезда, да вкарва топчета, които също активират музика и т.н. Обича да си играе и с едни плюшени играчко, които също говорят и пеят. Тя може да прави "здравей" - подава си ръчичката, но не иска да помаха за чао. Уча я да показва къде е лампата, но още не го прави, обаче пък много се забавлява, понякога дига ръчички, за да покаже колко голяма ще порасне. Когато става дума за храна,  проявява много разбиране. като започне да мрънка сутрин, че е гладна и аз й казвам: хайде отиваме да правим папи и тя млъква и започва да ме следи с поглед и като чуе звука на шишето и се усмихва.
<br />[link=http:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #82 -: Март 16, 2007, 11:06:57 am »
Вени, разкажи по-подробно за "прелома"? също така ми е интересно - с какво се занимавате през деня, с какви играчки, на какви игри? постоянно ли си с него, за колко време можеш да го оставиш и т.н.

отдавна чаках повод да обсъдим темата за игрите и заниманията.

така че, въпросът ми е отворен към всички.



е, точно това ме мъчи от снощи :( немАх си работа да прочета темата на спетемврийките от Мамата и направо се чувствам като пещерняк, а детето ми незадоволено :balk_144:
абе, нормално ли е на 6-7 месеца да препускат с проходилки и да ги слагат на гърне!?
едното и команди изпълнявало - гушни, цункай... на 6 месеца...и още куп истории..а, викало дай 8O
дайте наистина да споделим как забавляваме и учим децата си!

Мешко, маргаринът е изключително вреден! ползвай масло по-добре.
« Последна редакция: Март 16, 2007, 11:17:21 am от manhattan »
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #83 -: Март 16, 2007, 11:17:28 am »
А!
Любимата ми тема - за игрите, заниманията и логическото мислене. Това, което правя аз, още от самото начало на съвместния ни живот  :lol: е да повтарям като малоумна няколко ключови думи винаги онагледени:
- Ники
- мама (Естествено тука наблягам много  :P), тати, баба, дядо, Хъки
- мляко
- памперс
- ам (когато се храним)
Засега ефекта от това не го виждам много, много, освен, че си научи името и се обръща, когато някой му викне Ники, Ники.

Според мен ключови играчки са:
-  тази, която издава различни звуци при натискане на определени бутони
- книжки с ярки картинки
- една, която има дупки с различни форми - триъгълник, квадрат, кръгче и неща с формата на пирамида, куб и сферичка. Пускаш нещото в съответната дупка и до се изтъркалва по една тръбичка, така че детето да се научи да разпознава формите.
Засега Никола, много се впечатлява от светлинки и лампички по играчките, хеле пък ако писка и пее, може да си се занимава сам доста дълго време.

А това, което ми направи страхотно впечатление е, че по време на плуването, засега само във ваната :lol:, има едно упражнение, в което майката трябва да си потопи лицето и да започне да бълбука и да прави мехурчета. Първите няколко пъти, Никола, много се кикотеше, докато аз го правех, но сега гледам, че той започва да го повтаря и също да си топи муцунката и да вика брррръъммммм. Явно сега е в период, в който опитва да имитира.

Доста показателно ми се струва, че всъщност коалата започна да "говори" - основно дададада и бабабаба, да си мърмори и да издава писъци и звуци, чак след първата седмица. В началото много обрано, постепенно все по-често, сега съвсем. Това, мисля аз, се сължи на факта, че в дома той е слушал основно тишината и бебешкия рев, а ние непрекъснато му говорим и той чува говор. Така започва да имитира и той.
« Последна редакция: Март 16, 2007, 11:26:34 am от Fussii »
В очакване ....
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #84 -: Март 16, 2007, 11:18:37 am »
Не е нормално , Ман, не се връзвай.
На проходилка чак когато може да стои изправено вече и не повече от 20 мин. непрекъснато. А ти около него с двете очи и двете уши и нащрек.
Фуси, едно подобно кубче на това, което разказваш купих онзи ден, пише образователна играчка. Има неща за натискане, коит свирят, за въртене, които тракат, за дърпане, за преместване.
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #85 -: Март 16, 2007, 11:31:02 am »
е, точно това ме мъчи от снощи :( немАх си работа да прочета темата на спетемврийките от Мамата и направо се чувствам като пещерняк, а детето ми незадоволено :balk_144:
абе, нормално ли е на 6-7 месеца да препускат с проходилки и да ги слагат на гърне!?
едното и команди изпълнявало - гушни, цункай... на 6 месеца...и още куп истории..а, викало дай 8O
дайте наистина да споделим как забавляваме и учим децата си!

Да бе да! А на 9м. вече рецитират "Опълченците на Шипка". И аз така бях решила, че детето ми е изоставащо, ама Донка ме успокои  :lol:, каза че за квадратни уравнения е още рано...
В очакване ....
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #86 -: Март 16, 2007, 11:48:34 am »
Това кубче е страхотно и беше една от първите играчки на Ели с която се занимава и до днес.Иначе ние сме вече на вълна на буквички и цифри и у нас се е образувала библиотека от мъничките книжки с твърди корици.Много са шарени и сладки.Като бебе купувах гумени книжки с животни.Някой и свиреха.Много са практични че няма какво да се откъсне когато я захапе.Хубаво е, че не е както едно време , сега магазините са заляти със стока.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #87 -: Март 16, 2007, 12:02:45 pm »
Я да се оплача - синковецът отказва лявата цица, а тя прави повече мляко :( Пищи, мята ръце, реве, извива се на мост, затваря уста. Не че аз не надделявам накрая, ама е голяма борба. С дясната никакви проблеми - суче си лакомо. Нищо по-различно й няма на лявата - нито съм я мазала с нещо, нито брада й е пораснала, нито пуска по-малко, нито повече. Не е и от позата - като го гушкам е спокоен и си играе, бърбори. Стачка ли прави :lol:

За игрите - ние сме малки (почти 5 месеца), но ще е полезно за по-малките бебешони:
- активната гимнастика на Чико http://shop.danet.bg/images/chicco_65408_3.jpg - много се забавлява да удря мечките, не пускам винаги музиката, щото тогава гледа като омагьосан и чака някой да му я задейства :D Трябваха му 1-2 седмици да свикне с нея, отначало музиката го плашеше, взехме я като стана на 3 месеца
- навързала съм всякакви дрънкалки и чесалки на дълга върволица, сега са закачени на едната дръжка на кошарата - http://images14.snimka.bg/002408662-big.jpg, (в кошара за игра и в чувалче за спане четох че се слагат най-късно 4-5 месец, ако е по-късно може да откаже да стои вътре)
преди ги бях закрепила с безопасни игли да стоят на дивана - http://images14.snimka.bg/002408663-big.jpg
- дрънкалки с тънки дръжки, иначе му е трудно да ги хваща, важното е да издават силен шум :lol:
- плюшени играчки - меки и леки, гушка ги, мачка ги и смуче по-издадените им части
Тези неща са за самостоятелно забавление.
- детски песнички - взимам го в мен, пускам песничките на лаптопа и почваме да пеем, аз фалшиво, той с фалцет, танцуваме, пляскаме с ръчички
- гимнастика за мама и бебе - ами каквото се сетите, придружено с пеене или бърборене, упражнения с ръцете и краката, люшкане на бебето със събрани крака и ръце, слагам го на корема вместо тежести и го повдигам, слагам го легнал по корем върху подбедриците и си люлея краката или ги вдигам полека нагоре и така му правя пързалка
- четем приказки


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #88 -: Март 16, 2007, 12:13:06 pm »
абе, нормално ли е на 6-7 месеца да препускат с проходилки и да ги слагат на гърне!?
едното и команди изпълнявало - гушни, цункай... на 6 месеца...и още куп истории..а, викало дай 8O
е как бе - моят син още преди месец и половина почна да ни разпитва за финансовото ни състояние и то на руски - гледа ме в очите и повтаря "денги, денги" :lol: свидетели имам даже :P
освен това периодично вика - "колю, колю", ама не занм дали се прави на кокошка или търси батко си Никола :D
а двете основни думи - "мама и не" - сме ги усвоили отдавна
постоянно повтаря "ави, ави" и баща му го върти из стаята като самолетче, щото си мисли, че иска да става авиатор :lol:
така че тия от мамата са бавноразвиващи се по нашите стандарти :balk_70:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #89 -: Март 16, 2007, 12:33:54 pm »
ultra, поне е възпитан. Не казва "ба мааа" нали?
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #90 -: Март 16, 2007, 12:43:08 pm »
За играчките: Ние сме много доволни от активната гимнастика на Чико. Научи се да прелиства книжката, но първото което освои е че щом дръпне жълтата ръчката колелцето започва да се върти, голяма радост беше. Много обича книжки, вестниции списания, като чели това е най-голямата му страст.
Покрай Чикото се научи и да стои изправен и започна да пристъпва, та в последните дни това ни е основната радост, но пък мама остана без кръст, въпрек че го държа по 5 мин. , най-много, след хранене. Още малко и аз ще отстъпя и ще му купя проходилка. Та мисълта ми беше че от Мамата имат да взимат, Зачатските бебета са къде, къде преди тях. :P
 
« Последна редакция: Март 16, 2007, 13:01:57 pm от Cvetelina »
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #91 -: Март 16, 2007, 12:51:06 pm »
Е добре де само ние ли пищим като изтървани на играчките. Не ми се струва, че се забавлява даже напротив подивява и се изнервя. С какво да го занимавам вече незнам, тоест знам ама неискам. Само в ръцете ми и заедно се забавляваме, ама неможе непрекъснато нали така ... В кошарата същата история иначе първата ни думичка беше "не" още от съвсем малък. Кзваме "ма" "мам или ам" и другото вече не го разбирам. Плаче на песничките, които му пускам от компютъра, а най се натъжава на зайченцето бяло. Дали има друг "дивак" и "пещерняк" като него незнам.  
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #92 -: Март 16, 2007, 12:58:48 pm »
Е добре де само ние ли пищим като изтървани на играчките. Не ми се струва, че се забавлява даже напротив подивява и се изнервя. С какво да го занимавам вече незнам, тоест знам ама неискам. Само в ръцете ми и заедно се забавляваме, ама неможе непрекъснато нали така ... В кошарата същата история иначе първата ни думичка беше "не" още от съвсем малък. Кзваме "ма" "мам или ам" и другото вече не го разбирам. Плаче на песничките, които му пускам от компютъра, а най се натъжава на зайченцето бяло. Дали има друг "дивак" и "пещерняк" като него незнам. 

От начало и ние се страхувахме от музика и пеещи играчки. Проблема го решихме по следния начин: пускам играчката/музика/ той плаче, но аз се смея и танцувам,започва да се смее и той и малко по малко започна да свиква. Вече, се научи от къде се пуска музката на някои играчки и я пуска сам и рита радостно с крачетата.
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #93 -: Март 16, 2007, 13:04:08 pm »
Не ние не се страхуваме от музикалните играчки, по скоро се ядосва на всички чесалки, дрънкалки и висулки щом ги набута в устата. Винаги пищи няма как да ви пусна да чуете за какво става въпрос, страхотна ярост. Бях спряла да му давам играчките, но нали са за подпомагане на развитието на детето. При нас се получава една агресия ...  :(
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #94 -: Март 16, 2007, 13:16:46 pm »
Може би има възраст за възприемане на музикалните играчки. Мия допреди да навърши 6-7 месеца много се плашеше от разни говорещи и пеещи кукли, Тогава си играеше само с музикалната въртелешка над леглото. след тази възраст пък много й харесаха. Не съм попадала на нещо подобно в нито една от книгите, които съм чела, но съм склонна да мисля, че е така като гледам, че и други бебета са реагирали така.
manhattan - аз много повече се страхувам от животинските продукти...
<br />[link=http:
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #95 -: Март 16, 2007, 13:52:12 pm »
Meshko, преди време един познат фармацевт по образование ми обясняваше, че човешкия организъм много по-трудно възприема и разгражда маргарина, защото формулата му нова и непозната, докато с мазнини като зехтина и маслото напр. сме свикнали от векове. Е, той използва разни термини и др., но същността беше тази.

Перденце, да не би да бъркаш за реакцията на малък Тони? Аз сутрин като я нахраня я оставям на спалнята и отивам да мия шишета и др. Случвало ми се е да помисля, че се кара и иска да я взема при мен. Като погледна обаче през открехнатата врата на спалнята, установявам, че тя всъщност си играе и нещо се кара на играчките.

Иначе Юлия засега казва разни срички като дядя, тата и др. и нещо което прилича на"айде". От време на време подава чело за целувка, но не винаги, когато и кажем. Всичко се слага в устата така, а после по някое време се хвърля на земята, така че по няколко пъти на ден и мия играчките. Има разни дрънкалки, чесалки, книжка с картинки, китара, но не съм забелязала някоя да и привлича вниманието повече от другите. Освен едно нещо - компютъра. Той е като магнит. Откакто един път ми изчезнаха всички икони от десктопа, си го заключвам. Да ама така се сърдим. Иска да има картинки. Сама се забавлява но не прекалено дълго. Виж ако мама седне до нея на дивана ситуацията се променя. Важното е винаги мама да се вижда. Даже вечер мъжа ми понякога ходи след мен с нея на ръце докато аз върша нещо, защото твърди, че тя киселее ако не ме вижда.
Забелязах, че много и харесва да си играе с други деца. Няколко пъти са ни идвали деца на 2-3 години на гости и тя видимо беше заинтересована и то в продължение на часове.


*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #96 -: Март 16, 2007, 14:17:16 pm »
Ани, разкарай всякакви такива безопасни игли и тем подобни скрепителни елементи, удивително изобретателни са дребосъците. Острите работи ги скриваш в чекмджетата и забравяш за тях!!!
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #97 -: Март 16, 2007, 14:18:30 pm »
Перденце едва ли е агресия.Всички бебета имат определени моменти и минават и заминават.Ели отначало като малка я слагах на леглото легнала настрани и нареждах плюшени играчки и я оставях сама.Наистина ,че им говореше сякаш им се кара.С времето нещата се промениха.вече ги гали, целува ги...имаше няколко бръмчащи играчки с по силен звук и ги удряше и се пазеше от тях, но започнах да и показвам и да се смея колко са хубави и мили и така се сприятелява и тя.
За гърнето допуснах голяма грешка че не почнах да я държа от мъничка и сега голям проблем.Педиатърката ми каза след 7 м да започвам а аз все отлагах.От скоро започна уж да казва, но все още сме на памперси.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #98 -: Март 16, 2007, 15:09:46 pm »
Здравейте и от нас!
Ние имаме слабост към всякакъв вид техника, кабели, контакти и подобни :lol: До скоро любимата му игра беше да се пълни субулфъра с кубчета и играчки. Откакто го вдигнахме на високо, търсим копчета. Изобщо щракащи играчки му правят впечатление и с тях се заиграва. Харесват му всички музикални играчки - всичко, което пее е на почит у нас. Харесва и телевизора и може да прекара доста време, гледайки реклами и песни. Обича да танцува и да подскача. Има слабост към клавиатурата ми и от скоро към резета на компютъра. От както му сменихме настройките не успява да го изключи. Иначе имахме 2-3 аварийни рестарта :lol:
Много си харесва една надуваема топка - ходейки е научил, че тя се рита и сега е много смешен, плетейки крачета да я накара да литне :lol:
Любима играчка е една полицейска кола - научил се е да я кара и сега това е новата мания - търкаме я по мебелите и от време на време бръмчим в такт с гумите.
Изобщо харесва му всичко, което прави лудница и музицира. Не ме питайте как се издържа като пусне всички музикални играчки :? Освен това ги ползва за димна завеса ;) Случва се да ги пусне и да ме разсее, за да свърши някоя беля или да се изнесе от стаята. Почнат ли да се чуват много играчки, значи сме на път да свършим беля :lol:
Наде, много често като е ядосан, хвърля играчки или ако е в леглото си сам - изхвърля всичко, за да ми покаже, че е ядосан. Може просто наистина да е по-емоционален.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #99 -: Март 16, 2007, 15:20:00 pm »
освен това периодично вика - "колю, колю", ама не занм дали се прави на кокошка или търси батко си Никола :D
Е! МНОГО ЯСНО кого вика детето!

На днешната консултация Никола го изкараха със следните мерки:
73-74 санта
9.500  :oops: кила

Много похвалиха физическото му състояние, той пък си показа всичките номера - набира се на ръце изправя се, плю, бръмка, баба-ка и дарада-ка  абе въобще - абитуриент!

Сега сме уж на тренировка по плуване при баба му, ама той заспа и така вече втори час го чакам да си отвори окото и да се почваме.
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #100 -: Март 16, 2007, 15:23:13 pm »
само да попитам - Новалекса, наистина ли даваш на детето си на 9,5 месеца филия със салам или не съм разбрала хумора?!  8O

Мешко, мисля, че бъркаш здраво с маргарина, а педиатърката ти е сигурно единственият лекар на света, който би препоръчал такова нещо за кърмаче.
хидрогенираните мазнини са отречени в цял свят, наскоро четох, че в Щатите е забранена вече със закон употребата им в обществени заведения за хранене.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #101 -: Март 16, 2007, 15:27:58 pm »
Meshko, преди време един познат фармацевт по образование ми обясняваше, че човешкия организъм много по-трудно възприема и разгражда маргарина, защото формулата му нова и непозната, докато с мазнини като зехтина и маслото напр. сме свикнали от векове. Е, той използва разни термини и др., но същността беше тази.

и не само това. начина на извличане на мазнината го прави направо вреден за организма. вече е доста популярен факта, че маргаринът е канцерогенен!
колкото и да е кофти, маслото не може да се мери по вредност с маргарина. още повече в малки количества. Мешко, надявам се да ме разбираш правилно. за дечицата ни само най-доброто :D
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #102 -: Март 16, 2007, 15:41:38 pm »
За гърнето 7м. е много рано. Във връзка с част от образованието ми и най-вече от личен интерес съм чела много книги по детска психоанализа и всички известни имена в тази сфера са на мнение, че ранното приучване на бебето към гърне води до психологически проблеми в по-късна възраст. Преди двегодишна възраст, горе долу, е безпредметно, защото самите деца не са достигнали нужния етап на развитие, за да контролират телесните си нужди. Но съм чела за майки, които с голяма гордост съобщават, че тримесечното им бебе вече ака в гърне, та всеки сам си решава на какво ще подложи детето си...
<br />[link=http:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #103 -: Март 16, 2007, 15:44:05 pm »
подкрепям мнението за гърнето. преди 1.6 е напълно безпредметно и може да причини психологични проблеми.
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #104 -: Март 16, 2007, 15:48:42 pm »
три месечно бебе на гърне?????????? 8O. това просто не е за вярване. но определено пред мен стои голям проблем с гърнето и дано се справя скоро.
  Гане,при вас как стоят нещата
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #105 -: Март 16, 2007, 15:50:17 pm »
три месечно бебе на гърне?????????? 8O. това просто не е за вярване. но определено пред мен стои голям проблем с гърнето и дано се справя скоро.
  Гане,при вас как стоят нещата
О, Ния, прочети в мамата привърженичките на ЕБХ какво правят :) Да им се начуди човек на ентусиазма да перат :)
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #106 -: Март 16, 2007, 15:51:38 pm »
Дони превод в ефир моля....ЕБХ
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #107 -: Март 16, 2007, 15:52:22 pm »
естествена бебешка хигиена. Абе да не се ползват памперси демек.
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #108 -: Март 16, 2007, 15:56:04 pm »
Meshko, преди време един познат фармацевт по образование ми обясняваше, че човешкия организъм много по-трудно възприема и разгражда маргарина, защото формулата му нова и непозната, докато с мазнини като зехтина и маслото напр. сме свикнали от векове. Е, той използва разни термини и др., но същността беше тази.

и не само това. начина на извличане на мазнината го прави направо вреден за организма. вече е доста популярен факта, че маргаринът е канцерогенен!
колкото и да е кофти, маслото не може да се мери по вредност с маргарина. още повече в малки количества. Мешко, надявам се да ме разбираш правилно. за дечицата ни само най-доброто :D
Явно колкото специалисти, толкова и мнения по въпросал Аз попаднах на това: http://www.amber-bg.com/forum/viewtopic.php?t=498
Кажете тогава каква марка масло купувате и ще слагам масло.
<br />[link=http:
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #109 -: Март 16, 2007, 15:57:36 pm »
Мешко, аз слагам в попарата масло President. Четох в мамата, че повечето такова купували.
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #110 -: Март 16, 2007, 16:00:11 pm »
Аз да си кажа честно от няколко дни правя опит с гърнето. Повода беше, че трябваше да взема урина за изследване а с контейнерчетата се издъних и след като изхабих 3 се отказвам. Гърнето е с облегалка и малки подлакътници. Сутринта я сложих веднага щом отвори очи, държах я сигурно 20 мин ама нищо не свърши. Не плаче, но и не харесва да стои толкова време на него. Все се опитва да стане.

Мешко, внимавай само с бълг. масла, че слагат в тях маргарин. Е поне си го пишат на опаков\ката.


*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #111 -: Март 16, 2007, 16:32:34 pm »
аз купувам Президент и едно друго немско - butter.Eдин път купих Мегле - не ми хареса, имаше вкус на сметана.Български не вземам. А яденета и салати - само зехтин.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #112 -: Март 16, 2007, 17:25:13 pm »
Да се включим и ние за играчките :D
Почти от 2 м. много се кефи на мечките на активната гимнастика на Чико, дърпа ги, върти ги, удря ги, абе купон голям и се кефи на музиката много, в началото се стряскаше, но вече не. Обича много малки дрънкали, които да хване сама и да си ги тъпче в устата, може да се забавлява и 15 мин. в опити да я налапа цялата, след което започва да се кара на играчката и да крещи с цяло гърло :lol:
Чесалките не ги уважаваме много, защото не дрънчат, плюшени играчки с крака и ръце, може, защото ги дъвче с удоволствие :D Много обича една найлонова книжка, разгръща я, дъвче я и т.н. Най-голямата забава е играчката за количка, която съм инсталирала на кошницата за кола и едно животно дето ни трябваха 2 седмици с баща й да решим какво е :lol:
Много обича да гледа през прозореца преминаващите коли, върти се като ветропоказател да ги следи :lol:
Иначе от всевъзможните звуци, които издава освен дя-дя и ммма-ммма другите не съм различила. Опитва се да се изправя до седнало положение, държи се стабилно на крака, стига да има кой да я държи, но за сметка на това пък не може да се обръща, докарваме го страничко положение и това е :P
Не ставаме за университета още :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #113 -: Март 16, 2007, 17:39:31 pm »
Здравейте и от нас. Вчера бяхме на консултация- госпожицата е наддала 300 грама за 15 дни, което според педиатърката е 6 точки за нейните габарити. Явно обаче не ми достига кърмата и то предимно вечер, защото пробвахме с дохранване и тогава не се обажда. Правихме пробно кърмене- добре суче, 50 грама за 10 минути сукане от едната гърда, но това предиобед в 11:30. Днес пък друг проблем- от сутринта не е акала, цял следобед мрънка и се напъва, направо не зная горката какво да я правя вече. Вчера ни показаха масаж за коремчето- приложих го, пооблекчи я, надявам се да поспи малко. Иначе е с перфектен тонус- почти задържа главата изправена- това трябвало да го прави към втория месец, дробчетата са чисти, сърцето е с добър ритъм, жълтеницата сме я попреминали. Този запек да попитам може ли да е от чая за кърмачки на Хип- реших да се стимулирам малко с него, ама зная ли какъв ефект може да има върху детето?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #114 -: Март 16, 2007, 17:52:02 pm »
освен забавленията, които явно всички дечица на тази възраст предпочитат - най-вече крещене и ядене на квото се докопа - ние мнооого обичаме да гледаме анимация. как я различава от другото не знам, но резултатът е зяпане с отворена уста, голям смях и влизане в диалога на героите :lol: като трябва да се спасява положението от рев и нервност, резултатът е гарантиран :balk_602: не прекалявам с тивито, но пък на фона на всички заобикалящи ни вредности и облъчвания, това е приемливо.
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #115 -: Март 16, 2007, 17:58:02 pm »
Мини, незнам дали е от чая за кърмачки, но съм чувала чая против колики на Хип да го прави този проблем, дано да се оправи малкото човече, а ти си купи обикновен български лактогонен чай, много по-добър и по-евтин е от Хип :D 
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #116 -: Март 16, 2007, 18:24:26 pm »
Аз започнах в зеленчуковото пюре по малко Президент, за да можем да въведем попарата от другия месец. Пробвах с едно немско масло и как усети разликата незнам, но едвам му го дадох, само плюеше.
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #117 -: Март 16, 2007, 19:19:18 pm »
Здравейте и от нас  :D,
ние се zабавляваме основно с ръцете си - постоянно са и в устата. Обича и да "чете" книжка - една ШумяЩа и с ярки цветове, която съЩо бива набутвана в устата. Много обича да се люлее в люлката и с удоволствие слуШа муzика. Най и харесва да я нося на ръце, но ми тежи вече и не иzдържам дълго. Когато неЩо не и иzнася пиЩи толкова силно, че ме докарва до лудост. ОЩе не може да се обръЩа и Щом я сложа по корем, веднага zапочва да си смуче юмручето  :(.
С интерес гледа телевиzора и много се смее, когато говоря по телефона. Точни срички не мога да кажа че каzва, но все неЩо си мрънка и много смеШно се приспива.
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #118 -: Март 16, 2007, 19:40:08 pm »
Фуси, отивай на лекар и направи антибиограма на бактерия в урината, за да ти изпишат правилния антибиотик, ако е цистит от бактерия, не се прави на шматка!

Мини, аз къде се бутам акъл да давам, ама в моята книга пише, че вечер кърмата е най-малко, и е много важно ако си пропуснала от първия ден да се изцеждаш на 3 часа, за да получиш супер лактация, както Еми го беше описала за нейните близначета, поне сутрин да изцеждаш и да събираш в бутилка и вечер да го даваш, защото иначе не стига. Много течности (вода) трябва да пиеш...Нищо не ти помогнах, ама в общи линии исках да ти кажа уж като идея.

Голям майтап с тези дечурлига и игрите им! Гледам тука в едно списание за по-голямко бебе, като му омръзнат всичките му играчки, може да отвориш един пакет шарени гъби за миене на чинии (нали ги продават по 10 да речем), или един пакет пластмасови чашки и да редите заедно-чашките една в друга, гъбите една до друга, после и щипки може да се въведат-да се учат да ги защипват на въженце, ама трябва поне годинка да имат навърешени...Айде, пак акъл давам...

Сега да се оплача днес какви перипетии имах.
Ходих сутринта на тест за разграждане на глюкозата, демек за гестационен диабет.
Тестът се състои в следното: сутринта на гладно (след полунощ не се приемат храни, може само вода) се отива при сестрата, дава се урина най-напред за експресна проверка за захар, взима се кръв от пръста и се проверява за нивото на кръвната захар, след което ти дават да изпиеш около 300 мл глюкоза с малко лимон изцеден вътре и топла вода. Чакаш един час, пак кръв от пръста за кръвна захар, чакаш още един час-пак кръв от пръста за кръвна захар и захарта трябва да намаля, има си установени норми.
Станах в 6.30, в 8.20 започнахме теста, в 10.20 приключих и си тръгнах. Освен глюкозата през тези 4 часа изпих и около литър вода, но по пътя към къщи (дето ме чакаше уж стабилната ми закуска с таблетките желязо) усетих, че започвам да колабирам и бях на секунди да се свлека на улицата. Замъглен и разконцентриран поглед (причерняване), омекват краката, ръцете треперят, много силно и рязко затопляне, последвало от много силно усещане за студ. Едва се добрах до нас, исках да бързам, но просто не можех, защото вървях на зиг-заг. Както и да е, след като успях все пак да вляза у нас, нагълтах половин шоколад и едно парче хляб, което докопах и аз не помня как, и понеже от силно изпотена изведнъж започнах да треперя и не можех да седя права, завих се и легнах. След около 4ас ми поотмина, след около 2 часа вече бях спокойна, но през това време успях да напъхам един бисквити и вода, и като ми посветна си направих обяд и хапнах. Та пиша всичко това, за да предупредя бременните момичета и тези, на които им предстои бременност, да внимават много, ако ходят на такъв тест. Преди бременността сме давали много кръв на гладно и сме издържали, не се опитвайте да се правите на герои и да си мислите, че ще устискате още 30 минути до храната. Вземете си пакет бисквити или шоколад и веднага щом приключите с теста, изяжте няколко наведнъж още докато сте в клиниката. Момичетата с ниско кръвно, нисък хемоглобин, анемия още повече трябва да внимават! Момичетата, които лесно колабират от глад, жажда, при вземане на кръв, да внимават много!Лейди, копирай инфото, ако искаш в темата на бременните. Не знам дали да не пусна отделна тема, за да я прочетат повече хора.
Alexandra
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #119 -: Март 16, 2007, 22:28:02 pm »
Marie, тук го правят 3 пъти се взима кръв. Казва се орален глокоза-толерантен тест. Първо на гладно, после 1 час след глюкозата и после 2 часа след нея. Теб колко пъти ти взеха?
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #120 -: Март 16, 2007, 23:59:17 pm »

  Момичета,аз още не съм правила инсулиное тест ама и не ми се прави.Изпитвам ужас да ми взимат кръв от пръстта,направо колабирам.Имаче всеки ден си бия фраксипарина сама и всеки месец си правя изследвания даже и по-често,но от пръстта не давам.Може ли да се вземе от вената.Задължителен ли е теста,аз и сега и преди не ям сладко,просто не съм по сладкото.Какво ще ме посъветвате?От Солун преди иксито ми искаха инсулинов тест и тогава правих ,но им казах от вената,сутринта ан гладно и после пак?Какъв е риска ако е положителен резултата?
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #121 -: Март 17, 2007, 00:27:50 am »
Marie, тук го правят 3 пъти се взима кръв. Казва се орален глокоза-толерантен тест. Първо на гладно, после 1 час след глюкозата и после 2 часа след нея. Теб колко пъти ти взеха?

Да, де! Същото! Орален глЮкозо-толерантен тест!

Мисълта ми беше: който ходи за такъв тест, да си носи бисквити в чантата и да не чака да припадне като мен, а да се набумка с бисквити веднага след като приклЮчи с последното мерене.

Йоана, на мен ми казаха да го правя, значи в Чехия е задължителен. Но чета, че в Англия не е задължителен. Прави се само на жени, които имат захар в урината, предишни бременности с гестационен диабет, а също и в семейството си имат диабетици. Ама тя английската система е една-бягай, че ида. В България не знам как е.

Alexandra
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #122 -: Март 17, 2007, 00:33:16 am »
Мари, ти си реагирала доста специфично на тоя тест. как ти беше захарта при трите измервания?

аз като го правих, нямах никакъв проблем.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #123 -: Март 17, 2007, 01:13:20 am »
три месечно бебе на гърне?????????? 8O. това просто не е за вярване. но определено пред мен стои голям проблем с гърнето и дано се справя скоро.
  Гане,при вас как стоят нещата

Ниа, аз го пробвах няколко пъти и определено има интерес, ако мога така да кажа. Започнах като навърши годинка. Само че преди това му затоплях гърнето със сешоара, за да не го стресне ако е студено. Доста време стоим, занимаваме се, пеем песнички и си показваме разни играчки докато свърши нещо. Той по дефиниция от бебе, ако чуе сешоара и пишка, та ако много ми писне да го чакам - включвам го и така става по-бързо. Обаче от както боледувахме, не смея да го разголвам и да го държа толкова време на гърнето, че да не ни повтори. Чакам сега майка и ще се пробваме пак.
Мари, тук е задължителен теста, но се прави с венозна кръв. По същия начин след 8 ч. вечерта не трябваше да ям, а след 12 ч. и течностите се спират. Взеха ми 3 пъти кръв, като първо беше съвсем на гладно, после ми дадоха някакво специално сиропче и пак ми взеха кръв, след това си почаках като пич доста време, разгледах де що списания имаше в чакалнята и пак ми взеха кръв. В началото и аз дадох урина. Явно при теб се е получила някаква специфична реакция, защото на мен не помня да ми е ставало лошо. До колкото знам е задължителен, тъй като понякога дори и да няма обремененост (семейна), бременните жени развиват диабет и е желателно да се следи.
Мини, за запека - при кърмачета, тук в Германия казват, че ходенето на 2-3 дни не е проблем и не се счита за запек. Смята се, че детето усвоява всичко и няма какво да изхвърли. Ако не се дава вода, чай или нещо друго - не би трябвало да е от това, че си пила чай. Провери дали не си сменила някоя храна в менюто си. Може да се дължи на храната, която ядеш.


Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #124 -: Март 17, 2007, 08:23:49 am »
Благодаря ви за отговорите, за чая на Хип против колики- педиатърката каза, че не е разумно да се ползва, имали са случай на бебе получило херния от него, само че в чая за кърмачки има почти аналогични съставки, та сега съм в чуденка да го пия ли изобщо.
Стефи, кой е БГ чая за лактация, че много ми се иска да се покърмим повечко време?
Направо ме хваща яд, че съм си дала парите и за двата чая, ама така е като не питам предварително  :(
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #125 -: Март 17, 2007, 08:58:01 am »
... имали са случай на бебе получило херния от него...
Извинявай Мини ама те пък как разбраха, че точно от него е получило херния бебето - то и само от рев може да я получи хернията... Просто ми звучи много плоско.
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #126 -: Март 17, 2007, 10:25:53 am »
Момичета, който е водил момченцето си на уролог, моля да ми препоръча добър, че тая пишка ме притеснява! Стои си наполовин забелена!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #127 -: Март 17, 2007, 10:52:37 am »
Вени, що не пуснеш една бележка на д-р Оги. В Пирогов знам, че са най-добрите дестки уролози.
Аз съм се уговорила с него по-нататък да го заведем за профилактичен преглед на тестисчетата, че нали "Парен каша духа"
« Последна редакция: Март 17, 2007, 10:54:34 am от cygnus »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #128 -: Март 17, 2007, 11:05:01 am »
Вени, при доц. Огнян Бранков, детска хирургия в Пирогов. пише в мамата с ник Doctor Ogi. много е отзивчив. ние още не сме ходили, но съм му писала и ми е отговорил много любезно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #129 -: Март 17, 2007, 11:05:49 am »
Аха, мерси много!
Матей - 1.04.2006 г
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #130 -: Март 17, 2007, 11:27:56 am »
нещо ми казва, че няма такъв потребител Doctor Ogi
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #131 -: Март 17, 2007, 11:30:19 am »
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #132 -: Март 17, 2007, 11:31:34 am »
Мини, чая се казва точно така както съм ти го написала - лактогонен чай, в картонена кутийка е, вътре е едно пликче със семенца и в нашата аптека струваше 90 ст. Аз лично от него съм много доволна, пих го до 50-я ден всеки ден, незнам дали е от него, но и до сега си се кърмим 6 пъти в денонощие много успешно :D
По принцип минава известно време докато се регулира лактацията, аз до към 2-3 м. цедях 2 пъти на ден след като е яла, уш да доизцеждам и да стимулирам, сега вече не, само ако ме е нямало и сме пропуснали ядене.
На кърменето търпение му е майката и много течности, аз пиех по 2-3 л. вода, отделно айрян, защото не обичам прясно мляко и сокове, пиех и компот ама по малко :)
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #133 -: Март 17, 2007, 11:34:11 am »
Да, мерси, Дони! не ми хрумна!
Матей - 1.04.2006 г
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #134 -: Март 17, 2007, 12:07:46 pm »
абе и ние сме доникъде в забелването. но аз бях чела точно от уролог на Пирогов, че не трябва да се забелва агресивно и подръпвам колкото да го измия добре.
да ви питам, вашите мъници имат ли влечение към пишоците си? Криско много я мачкоти като го съблека и по време на къпане. направо не мога да му махна ръката от там. да не би нещо да го дразни, знам ли?
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #135 -: Март 17, 2007, 12:23:59 pm »
Мари, ти си реагирала доста специфично на тоя тест. как ти беше захарта при трите измервания?

аз като го правих, нямах никакъв проблем.

Джамке, нормални ми бяха стойностите. Започнах с 4,4-в норма, след един час-9,4-в норма, до 9,9 може да е, след 2 часа -6,4-в норма, до 7,7 може да е.

Да ти кажа не съм реагирала много странно, защото сестрите ми казаха предишния път, че не може да ходя навън за 1 час докато чакам да стане време за другата проба, защото "на някои жени им прилошава от глЮкозата и трябва да сте тук при нас", плЮс това ми казаха да си взема закуска с мен и като свърша да си я изям. Да каже човек, че ушите ми са малки и не чувам-да, а то уши големи, но магарешки...
Alexandra
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #136 -: Март 17, 2007, 14:11:40 pm »
Мини- българският чай се казва лактогонен в розова кутийка е. На мен лично чаят на хип ми действаше доста по-добре, но всеки организъм е различен. Дъщеря ми имаше ужасяващи колики и е пила чаят против колики 2-3 месеца. Никакви проблеми не й е създал, е и за коликите не помогна особено, но аз го давах вместо вода. За запек не може да се говори само ако не е акала 2 дена. Мия допреди да започнем захранването си акаше през ден, но по много.
<br />[link=http:
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #137 -: Март 17, 2007, 14:44:54 pm »
Прочетох тази статия : http://www.bg-mamma.com/site/content/view/966/и май сме си нормални!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #138 -: Март 17, 2007, 17:09:12 pm »
Аз не забелвам. Пък и при нас не се препоръчва. Не виждам и смисъл. 8O
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #139 -: Март 17, 2007, 17:40:18 pm »
Мами,
кажете zа какви приzнаци да следя при въвеждането на всяка нова храна? В понеделник стартирам и искам да съм "подготвена". Колко време след храненето е въzможно появата на обрив? Трябва ли да са много, на кои часто от тялото обикновено се появяват (при реакция раzбира се) и всяка пъпка ли е проблем? Сигурно са ми тъпи въпросите  :?...
Благодаря ви  :D.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #140 -: Март 17, 2007, 18:04:27 pm »
Мами,
кажете zа какви приzнаци да следя при въвеждането на всяка нова храна? В понеделник стартирам и искам да съм "подготвена". Колко време след храненето е въzможно появата на обрив? Трябва ли да са много, на кои часто от тялото обикновено се появяват (при реакция раzбира се) и всяка пъпка ли е проблем? Сигурно са ми тъпи въпросите  :?...
Благодаря ви  :D.

да ти кажа какво стана при нас с тиквата :x. докато я въвеждах на лъжички - никакъв проблем. като изядохме цяло пюре, след 1 час - примерно - много му се зачерви лявата бузка, като неправилно петно беше. аз реших, че е от зъбчетата, защото никъде другаде нямаше петна или пъпчици. следобед, обаче, видях слуз в акото и ми стана ясно, че е направил реакция към тиквата. вечерта акото беше оранжево, твърдо и дупето обринато като подсечено - той никога не се е подсичал! това, струва ми се, са три от класическите прояви на алергична реакция. разбира се, има и други, но моят опит включва тези, при това наведнъж :evil:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #141 -: Март 17, 2007, 19:57:56 pm »
Таня,
твърдят, че истинските хранителни алергии се проявяват моментално - от минути след приема на храната до няколко часа след това. много майки обаче споделят за прояви на реакция, които са станали едва при натрупване на определено количество - както manhattan е споделила.
разбира се, не всяка пъпка е проблем. обикновено реакциите най-напред са кожни - зачервяване около устата, където храната е била в контакт с кожата, обрив по лицето, по тялото. при силна алергия към храната може да има подуване на устните, езика и гърлото, но да не те плаша по-нататък. това е при истинска и много силна алергична реакция, каквито са много редки при първите храни на бебето, които обикновено се избират да са много щадящи и нискоалергизиращи.
после следват стомашно-чревни прояви - разстройство, поява на слуз и/или кръв в изпражненията, колики.
може да има и течащ нос с бистри секрети.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #142 -: Март 18, 2007, 11:05:59 am »
Jam, яде салам наистина, не всеки ден естествено, и е ужасно пощелива.  :oops:
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #143 -: Март 18, 2007, 11:11:00 am »
Ей, Арекс, здравей! как сте? Дай още снимки!
Матей - 1.04.2006 г
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #144 -: Март 18, 2007, 11:16:51 am »
Сега ги качвам, таткото ни снощи имаше рожден ден! :D
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #145 -: Март 18, 2007, 11:22:50 am »
Да ви е жив издрав!
Матей - 1.04.2006 г
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #146 -: Март 18, 2007, 11:37:11 am »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #147 -: Март 18, 2007, 11:42:46 am »
 :balk_21: красоти, а пък там дето са трите бебетааа, мммм...  :cuddle:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #148 -: Март 18, 2007, 11:51:02 am »
Пу,пу,пу, страхотна е! Май е одрала на тати кожата, а?
Матей - 1.04.2006 г
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #149 -: Март 18, 2007, 12:09:13 pm »
Ами не знаем още :D Сигурно е само, че от кръста надолу е на мама. :lol:
*
Re: Седмица 12.03-18.03.2007
« Отговор #150 -: Март 18, 2007, 13:11:22 pm »
manhattan, jam , благодаря ви  :D!
Ако се появи неЩо едва ли Ще пропусна да го zабележа, но ако имам съмнения от какво е, пак Ще питам.