0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #120 -: Март 10, 2007, 11:11:20 am »
Ох, че хубаво ми почна сутринта - страхотно е да ви чета :D
Джам, баща ми от три години реве, че откак е в София няма къде да си заседи нещо и да си го прекопае, така че ако ти трябва копач свиркай :lol:
И аз съм дала поръчки какво да се сади на врачанското село, да видим дали ще ме огрее.
Фани, ти си прекрасна майка бе, ако пак те чуя да говориш подобни глупости ще се караме :x
Напоследък си мисля, че съм майка-непукист, за един куп неща не се притеснявам, не се вманиачавам на тема хигиена, режим на хранене и гушкане, кихавици и сополи. Чудя се дали това състояние ще претърпи някакво развитие с израстването на детето...
Я да питам: защо не трябва разтвореното мляко да стои повече от един час, какво му се случва? Губи от хранителната си стойност или се разваля? И с каква температура на водата го правите - правила съм го и стопла и със студена и не забелязвам разлика в предпочитанията на Симеон.
Стефи, ние също не пием с удоволствие АМ. Много време ми отнема. Понякога докато засуче минава половин час в лигавене и плюене. Няколко пъти ми се случва да изяжда млякото наполовина, друг път сякаш не му стига. Ние в 16 сме на АМ, но вчера го мъчих 1 час, изяде 80 грама и не поиска повече. Реших да видя дали е гладен, сложих го на гърда и сука лакомо 5-6 минути. Сега ще експериментирам с различни биби.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #121 -: Март 10, 2007, 14:04:21 pm »
абе то моето си е ... и аз незнам какво е, за сега си има достатъчно кърма и детето си яде. а аз съм се затръшкала - ами ако спре кърмата нали ще трябва да яде АМ, абе глупости, луда жена :lol:
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #122 -: Март 10, 2007, 14:08:31 pm »

Я да питам: защо не трябва разтвореното мляко да стои повече от един час, какво му се случва? Губи от хранителната си стойност или се разваля? И с каква температура на водата го правите - правила съм го и стопла и със студена и не забелязвам разлика в предпочитанията на Симеон.

Млякото е благоприятна среда за развитие на бактерии, затова не бива да се дава след повече от час. Ние сме на аптамил, а той се разтваря добре само в топла вода. Пробвам я на ръката и тогава давам.
По отношение на заспиването - Мия никога не е заспивала на ръце, преди заспиваше при нас в хола, а сега я слагам направо в нейната стая и си заспива. Но тя по принцип си е много самостоятелно дете и сама си предпочете такъв вариант.
<br />[link=http:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #123 -: Март 10, 2007, 16:05:02 pm »
Ами то и моя така си заспиваше преди баба да го поглези :lol: Сега не мога да го отвикна. Реве, та се къса и не става да заспива самостоятелно.
Ани, аз го давам само с топла вода. Млеката по принцип имитират вкуса на кърмата и е желателно да са топли.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #124 -: Март 10, 2007, 20:28:31 pm »
И с каква температура на водата го правите - правила съм го и стопла и със студена и не забелязвам разлика в предпочитанията на Симеон.

По принцип на всяка опаковка АМ пише на каква температура е най препоръчително да се приготви млякото, но на детенце се дава почти хладко. Повчето АМ се приготвят на 37 градуса има и на 75, гледай на твоята какво пише. :)
Пример: 150 мл вода затоплям за 25-30 секунди в микровълнова (900 W) и това е ~ 37 градуса.

Ние се приспиваме различно, защото както знаете си имаме проблемно коремче. Имали сме дни в които сме заспивали сами, но най вече сме на ръце (а гръб и кръст как болят от това приспиване... :( добре че не сме дебеланковци)
« Последна редакция: Март 10, 2007, 20:32:10 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #125 -: Март 10, 2007, 21:13:45 pm »
Я да питам: защо не трябва разтвореното мляко да стои повече от един час, какво му се случва? Губи от хранителната си стойност или се разваля? И с каква температура на водата го правите - правила съм го и стопла и със студена и не забелязвам разлика в предпочитанията на Симеон.

ultra, да си призная отначало хвърлях млякото ако е престояло един час, напоследък обаче и двучасово мляко давам. Установих, че бебка го предпочита хладно, а не 37'.

Фусич, чудесен е Колето! Внимавай да не го разглезиш :lol:. Елица и тя сама се приспива, от днес вече и сама си се завива. Придърпва одеялцето до носа си, мън-мляс и готово.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #126 -: Март 10, 2007, 21:17:52 pm »
Ние сме на моменти с приспиването. когато ни боли коремчето и сме кисали иска да се гушкаме. Когато е спокойна си гука сама и си заспива. От вчера сме на Аптамил, от нутрилона здраво се запекохме за втори път и мноого ревахме :?.
Нооо към бабите съм мноого агресивна. свекърва ми само чака да я докопа и да я люля из стаята, докато не изръмжах 2 пъти. сега като ме види и веднага я оставя в шезлонга :lol:. Дебнем се като котка и мишка, а мъжа ми казва че имам раздвоен език и на ръмжане го докарвам здраво :P., но ефекта е поразяващ.
С кърменето хич не го докарваме. Не ни стига пък не щеме шише. И ревем и цокаме и виждаме че няма кърма, ама пусти инат като не го щем това шише. И се борим докато се изморим и се прежалим в крайна сметка :lol:. Аптамила и Нутрилона пак ги ядем. Оле как ли посмях да и дам Фризовом, плю, плю все едно съм и дала развалено мляко. Мръщи се , гледа ме подозрително и пак рев. :lol:
Незнам като ми спре кърмата какво ще стане, сигурно ще ни направи разногледи с мъжа ми :lol:
Но като познавам в малката моя инат как да и се разсърдя :P
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #127 -: Март 10, 2007, 22:39:49 pm »
за млекото да кажа - д-р Спок пише, че на бебето му е все едно дали пие мляко с температура 37 градуса, хладко или от хладилника - важното е да се дава винаги с една и съща температура.
аз давам мляко със стайна температура от самото начало. свикнал е и се мръщи на по-топло. още повече, ние сме на Фризопеп, а той като се приготви по указанията (с вряла вода, пък после да се охлади), много горчи.

пропуснах да спомена една голяма работа за майките на захранени бебета - лигавници за еднократна употреба. страшна работа, от мека, но непропусклива хартия със заден найлонов слой, залепват се зад вратлето, даже имат джобче отпред за събиране на отпадъците. в Метро се продават, италиански, бяха по 4 и нещо кутията с 20 броя, а сега са ги намалили и са на яка далавера - по 2 кинта. горещо препоръчвам. на нас ни трябват по 2 лигавника дневно, ако не са хартиените - не бих могла да сколасам на пране.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #128 -: Март 11, 2007, 09:29:51 am »
Момичета, разкажете за срещата, дайте снимки!
Матей - 1.04.2006 г
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #129 -: Март 11, 2007, 10:01:23 am »
Оф, Джам, и преди в аватара ти имаше апетитно бурканче, ама сега туй дет' се кокори ми иде да го схрускам!
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #130 -: Март 11, 2007, 10:18:53 am »
Оф, Джам, и преди в аватара ти имаше апетитно бурканче, ама сега туй дет' се кокори ми иде да го схрускам!
Нали, голяма бишкотка е :) Пу пу! Най-хубавите бебета!
« Последна редакция: Март 11, 2007, 10:20:29 am от cygnus »
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #131 -: Март 11, 2007, 10:30:07 am »

пропуснах да спомена една голяма работа за майките на захранени бебета - лигавници за еднократна употреба. страшна работа, от мека, но непропусклива хартия със заден найлонов слой, залепват се зад вратлето, даже имат джобче отпред за събиране на отпадъците. в Метро се продават, италиански, бяха по 4 и нещо кутията с 20 броя, а сега са ги намалили и са на яка далавера - по 2 кинта. горещо препоръчвам. на нас ни трябват по 2 лигавника дневно, ако не са хартиените - не бих могла да сколасам на пране.

Аз да си кажа моята хитринка. Ползвам пластмасов лигавник на Чико,има джобче отпред, струваше около 7 лв. Вииждала съм такъв и на Canpol за около 4 лв. След хранене измивам и готово.


*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #132 -: Март 11, 2007, 10:49:21 am »
Абе аз тези за еднократна употреба не мога да ги намеря в Метро. Два пъти търся вече.
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #133 -: Март 11, 2007, 11:43:04 am »
Ами Cygnus може и да ги няма в Бургаското Метро. Фирмите-доставчици внасят една такса за да продават стоките си за всеки обект по отделно и може да са ги пуснали само в София за сега.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #134 -: Март 11, 2007, 18:40:42 pm »
Оф, Джам, и преди в аватара ти имаше апетитно бурканче, ама сега туй дет' се кокори ми иде да го схрускам!
Нали, голяма бишкотка е :) Пу пу! Най-хубавите бебета!


бишкотата я давам на заем за малко, ако некой е навит. днес ни е скъсала гьона. цял ден само на ръце - всичко друго води до истеричен рев, от новия вид, дето сме го научили - един такъв жален, с извивки и много сърцераздирателен. прибавете и спане само 2 пъти по 30 минути, картинката става тъмно-розова направо.

защо така бе, хора? може ли да се разглези за броени дни? или нещо просто го мъчи? ми той с нищо не иска да играе вече. айде, преди поне се радваше като виси на стобора, сега и там реве. приемам идеи всякакви...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #135 -: Март 11, 2007, 19:01:44 pm »
Зъби. :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #136 -: Март 11, 2007, 19:08:08 pm »
Зъби. :lol:

добре де, като го носим - не го ли "болат забите" пак?  :lol: тогаз що не риве?
първите 2 зъбчета избиха без да разберем изобщо...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #137 -: Март 11, 2007, 19:10:44 pm »
Първите да, но другите болят повече и създават повече проблеми.
Като го носиш усеща любовта ти и се разсейва за малко.
Ти като си уморена, изплашена или те боли нещо не ти ли по-добре някой да ти каже добра дума?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #138 -: Март 11, 2007, 19:16:39 pm »
права си, както винаги...  :love:

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #139 -: Март 11, 2007, 19:40:16 pm »
ми той с нищо не иска да играе вече. айде, преди поне се радваше като виси на стобора, сега и там реве. приемам идеи всякакви...

Отиваш в индийски магазин и оглеждаш герданите. Избери някой с едри части, да звънка, дрънка и да има едър синджир непременно. На брат'чедката бебето е на 7 месеца и като каза, че ще реве една вечер вкъщи 8O... Изрових гердана и още няколко кичозни дрънкулки и даже и десерт ядохме :) Същия гердан е изпробван успешно и върху племенника ми. Също може пластмасова дълбока купа и дървена лъжица, черпак или други бъркалки дето вдигат шум.