0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Седмица 5.03-11.03.2007г.
« -: Март 05, 2007, 06:43:07 am »
Здравейте момичета,
Започва новата седмица и в нея пожелавам на всички мами много усмивки и приятни изненадки от малчовците.
Ние през изминалата седмица доста се разхождахме, а малката госпожица започна да става голям каприз и направо ни побърка.Започнах в края на 3 и началото на 4 месец захранването и в момента си хапва с кеф доста неща, но се оказва че докато аз се ориентирам кое и как може и да фалираме.Почти всеки ден съм в магазина под нас за пюрета и вече изчетох всички етикети и уж гледам и избирам внимателно, но разлика има голяма като вкус и консистенция м/у тези на HIPP и останалите и настава голям купон, ако се опитам да дам нещо, което вече е яла,но е на друга фирма.
Вчера две големи пюрета,които бях купила и много се надявах да хареса се наложи да ги хапнем с баща и, а за нея след дълга борба остана някаква странна зеленчукова мусака на АМ-Ам.
Я споделете при Вас как е със захранването.И при Вас ли е такъв проблем докато се установи кое харесва и кое не?
И друго да питам.Имам нужда от леко и голямо одеалце с умерена дебелина,което да ползвам при излизане, но нещо не мога да намеря такова.В момента още ми вършат работа зимните дебели одеялца, но скоро ще се стопли и наистина се налага да измисля нещо по въпроса, а нямам време да обикалям.В Нета гледам има доста неща, но само с гледане човек не може да им прецени дебелината, а не искам да купувам неща,които да ми пълнят само къщата.
Искам да споделя, че след няколко опита да направя каша на FRIzo се предадох и май ще си я ядем ние тая каша.Тя просто не може да се разбърка нормално и стои на малки бучки каквото и да правя.А аз доста се постарах да опитвам дали пък няма някакъв начин да стане нещо гладко като консистенция.
Минахме на ниво 2 на количката и малката е доста доволна така.Гледа си какво става около нея с интерес, а като и писне си дремва стабилно.
Ман, малчо е страхотен, а фризурата му е просто върха.Напълно в крак с модата сте:).
Z22,радвам се да те видя вече на линия.
Fussi, чета с интерес развитието на нещата с малкия НИки и доста Ви се радвам.
Perde,какво става с Вас оправихте ли вече всички проблеми със стомахчето?
Ами това е.Малко дълго стана, но ............. :D
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #1 -: Март 05, 2007, 08:38:33 am »
Привет от нас!
нашата борба с нощното събуждане за цокане върви към победа! Липсата ми в стаята усигурява на Мати спокоен сън без прекъсвания Вече 4 нощи спи като къпан! Сега съм в размисъл дали да рискувам да се върна в стаята или още да изчакам. Гърдите ми вече разбраха, че търсенето е намаляло и спряха да се препълват! Явно ще успея да спря кърмата и без външна помощ. Остава да оправим и дневното спане и сме пушка!
Матей - 1.04.2006 г
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #2 -: Март 05, 2007, 09:08:04 am »
Браво на Вас Вени!Радвам се, че нещата вървят така ,дано се оправите и през деня и всичко да е ОК.
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #3 -: Март 05, 2007, 09:30:36 am »
Силви, в Малечко има готини тънки одеалца!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #4 -: Март 05, 2007, 09:40:38 am »
Привет и от нас.  :D :D :D
venus_melena и ние го отбихме от нощното наскоро. Сега си спи пак в нашата стая, но като му стане детската и ще го преместим. Аз се върнах в спалнята на 4 та вечер. Мина добре.
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #5 -: Март 05, 2007, 11:22:22 am »
Silwi25, мога да споделя моя опит в захранването тъй като сме по-големи. Аз правих късно захранване и докато захранвах давах само пюрета на хип. Едва в последните 2 месеца започнах да й купувам и други пюрета, тъй като вече е опитвала почти всичко. Моята сладурка откъм хапване не е създавала проблеми. Не харесваше кашите и смених 3 каши докато прояде каша, но сега пък вече имаме 4 вида каши, които яде. така че моят съвет е докато захранваш, да даваш само една марка пюрета и след това вече да разнообразяваш с друга.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #6 -: Март 05, 2007, 11:33:27 am »
Привет от нас!
нашата борба с нощното събуждане за цокане върви към победа!

Вени, сега ще те заям лекичко - а защо изобщо трябваше да стигате до "борба" и психолози за отказване на нощното цокане на 11 месеца? дали не е от кърменето " на поискване", което нощно време си е живо биберонстване? :)

между другото, Мартинчо от две нощи взе отново да се буди и да иска ядене (поне така решихме ние, защото като дадохме кльопачка, се наяде и заспа пак). не го е правил откакто беше на 2 месеца и половина... много странно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #7 -: Март 05, 2007, 11:36:07 am »
Весела седмица и от нас!!!

Нашата госпожица май си прави промени в графика на хранене... взе да пропуска едно, но за мое съжаление, това 12ч. вечерта... Ще изчакам малко и ще се опитам да го изместя в 3ч... дали ще се получи?!?
Ния, ти да не ходиш при нашата педиатърка? Тя цяла година мислеше племенника ми за момиченце и му викаше Никол... (д-р Желязкова) Сега съм и занесла материали за ваксините, да чете за пентаксима. Оказа се, че от мен чува за него...  8O
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #8 -: Март 05, 2007, 11:47:14 am »
Лека седмица и от нас!
Като ви чета с ноЩните хранения и косата ми настръхва - ако Ще трябва оЩе 4 месеца да я чакам, zа да спи цяла ноЩ, направо ми иде да се гръмна  :(. Абе да сме живи и zдрави, нали, другото са бели кахъри?
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #9 -: Март 05, 2007, 11:56:01 am »
Привет и от нас с Деско, весела и здрава седмица :D

Да попитам, само не ми се смейте, под нощно хранене какво разбирате, между 12 и 6 часа ли?
*

    Butterfly_

  • ***
  • 273
  • Много, много щастлива мама и съпруга!!!
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #10 -: Март 05, 2007, 11:57:39 am »
Да попитам, само не ми се смейте, под нощно хранене какво разбирате, между 12 и 6 часа ли?

Мисля, че да!
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #11 -: Март 05, 2007, 12:12:01 pm »
Здравейте и от нас.
Току що се връщаме от нашето си педи, сложихме хепатитна ваксина на чичо Кольо, който рева като Боримечката на Зли Дол. Доотлепиха му и пишката и това окончателно го разяри
Сега, уморен от несгоди заспа...
Тази седмица ще въвеждам месо - първо пуйка, по-натам ще видим. Аз мислех да го отложа, ама педиатърът настоя. Аз след като нафрасках нещастното дете за четири дни с хиляда вида храни, сега съм по-стриктна и от д-р Емилова :lol:

Схемата на хранене ни е - 4 пъти на ден, като между храненията давам по мъничко плодово пюре или сок. Много искам да намеря някакви недунапренени ябълки, ама няма братче...

Весела седмица на всички
В очакване ....
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #12 -: Март 05, 2007, 12:27:49 pm »
Здравейте момичета! Ние тази седмица ще направим 40 дни (на 8 март), но има няколко неща, които все още не са ми много ясни и ще съм ви много благодарна, ако споделите как беше при вас.
1. Педиатъра ми каза, че вече трябва да минем на 5-6 хранения и че малката госпожица трябва да изяжда от 100 до 120 гр. на ден. Това означава ли, че трябва да спрем нощното хранене или трябва да минем на хранене през 4 часа и как ще стане това. Сега момичето ми е като часовник...след като яде в 21-22 ч. заспива и се буди точно в 4 ч. сутринта с раздиращ рев, след което иска да яде точно на три часа.
2. Тъй като сме на смесено хранене (не ми достига кърмата), малката получи запек...ака по веднъж на 3 дни и адски много се мъчи, а не ми се иска да използвам термометъра всеки ден. Имали ли сте такъв проблем? Използвам Нан 1...дали да не сменя млякото?
3. По бузките и брадичката й се появиха ситни пъпчици, някои от които са с гноен връх, които ту завяхват, ту се появяват наново. На какво може да се дължи това и с какво трябва да ги мажа?
Стана доста дълго, но.... моля да ме извините  :lol: и ви благодаря предварително за отговорите  :balk_81:


*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #13 -: Март 05, 2007, 12:42:24 pm »
Да попитам, само не ми се смейте, под нощно хранене какво разбирате, между 12 и 6 часа ли?
Според мене ноЩното хранене е след последното zа деня хранене (може и в 21, 22 часа да е) и е до сутринта - 6 или 7 часа. Ние в тоzи период се храним 2 пъти  :(. Май Ще откараме така оЩе няколко месеца. Ние сме само на АМ (ако има zначение).
Здравейте и от нас.
Току що се връщаме от нашето си педи, сложихме хепатитна ваксина на чичо Кольо, който рева като Боримечката на Зли Дол. Доотлепиха му и пишката и това окончателно го разяри
Сега, уморен от несгоди заспа...
И ние след ваксина пиЩим като zа последно, но после след спането все едно ниЩо не е било.
 
desita_r, май въпросите ти са темата на д-р Бърди.
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #14 -: Март 05, 2007, 13:06:24 pm »
къде е темата на д-р Бърди? Извинявайте, но нямах време да чета и търся отговори точно на моите въпроси, затова реших да питам направо.


*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #15 -: Март 05, 2007, 13:40:16 pm »
Току що се връщаме от нашето си педи, сложихме хепатитна ваксина на чичо Кольо, който рева като Боримечката на Зли Дол. Доотлепиха му и пишката и това окончателно го разяри
Сега, уморен от несгоди заспа...

Ох, колко те обичам, Фуси8)

и че малката госпожица трябва да изяжда от 100 до 120 гр. на ден.

Десита, това вярно ли? Не е ли по 100-120 грама на хранене?

Лека седмица на всички! Здрави жени, здрави забременявания, здрави бременности и здрави бебета!
Alexandra
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #16 -: Март 05, 2007, 13:47:52 pm »
Разбира се, че на хранене  :lol: Аз толкова бързах да не пропусна да питам нещо, че не съм видяла какво пиша  :lol:
Но защо никой не ми отговаря...сигурно въпросите ми са доста тъпички, а?  :balk_159:


Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #17 -: Март 05, 2007, 13:50:34 pm »
Здравейте момичета! Ние тази седмица ще направим 40 дни (на 8 март), но има няколко неща, които все още не са ми много ясни и ще съм ви много благодарна, ако споделите как беше при вас.
1. Педиатъра ми каза, че вече трябва да минем на 5-6 хранения и че малката госпожица трябва да изяжда от 100 до 120 гр. на ден. Това означава ли, че трябва да спрем нощното хранене или трябва да минем на хранене през 4 часа и как ще стане това. Сега момичето ми е като часовник...след като яде в 21-22 ч. заспива и се буди точно в 4 ч. сутринта с раздиращ рев, след което иска да яде точно на три часа.
2. Тъй като сме на смесено хранене (не ми достига кърмата), малката получи запек...ака по веднъж на 3 дни и адски много се мъчи, а не ми се иска да използвам термометъра всеки ден. Имали ли сте такъв проблем? Използвам Нан 1...дали да не сменя млякото?

Най-добрият съвет, който мога да дам е да оставиш бебето самичко да се откаже от нощното хранене и само да си изработи режим. Имам горчив опит с налагането на режим. Ама нали бях новоизлюпила се майка и по мнението на педиатърът бебето наддало много малко първия месец, та задължително да се храни на 3 часа. В последствие като се замислих каква глупост съм правила -3 седмици тя беше само на кърма, но кърмата й също беше от шише, така че аз виждах колко изяжда и впоследствие се оказа, че малкото наддаване е за по-кратък период от време. бебка имаше ужасяващи колики и когато се опитах да й наложа тричасово хранене се получаваше следното -тъкмо й минат коликите и тя миличката заспи, и хоп дошло време за следващото хранене и аз я събуждам. в резултат тя толкова се изнервяше, че спеше по 15 минути през деня. Мъчих я няколко дена и реших, че това няма да го бъде. оставих я, като е гладна, ще се събуди да яде. От нощното хранене се отказа сама на 2,5 месеца и като ни спряха коликите  си изработи такъв перфектен режим, че ме шашна направо.
това че ака веднъж на 3 дни не означава, че непременно има запек. запек означавало да са твърди изпражненията и т.н. Мия до петия си месец акаше през ден, някой път през 2-3 дни, но много. давай повече течности. педиатрите не съветват да се сменя млякото просто така.
<br />[link=http:
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #18 -: Март 05, 2007, 15:05:21 pm »
От днес Дара се обръща от корем на гръб... и то всеки път като я сложа по коремче:
http://www.vbox7.com/play:76c3dffa
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    Butterfly_

  • ***
  • 273
  • Много, много щастлива мама и съпруга!!!
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #19 -: Март 05, 2007, 15:12:10 pm »
От днес Дара се обръща от корем на гръб... и то всеки път като я сложа по коремче:
http://www.vbox7.com/play:76c3dffa

Браво!!!
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #20 -: Март 05, 2007, 15:44:07 pm »
От днес Дара се обръща от корем на гръб... и то всеки път като я сложа по коремче:
http://www.vbox7.com/play:76c3dffa
Браво  :D!

desita_r, темата на д-р Бърди е zакована най-отгоре в тоzи подфорум.
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #21 -: Март 05, 2007, 16:02:00 pm »
Джамак, мисля, че проблема идва от моята поспаливост и че за да спя започнах да го слагам до мен да спи, за да спя и аз, докато суче. Още повече, че бях сама цяло лято и се ширехме двамата на леглото. Но така той свикна да приема спалнята за свое легло и не иска да спи в малкото. А като спи до мен се буди често - дали от миризмата или от неудобството - вес пак като се върна баща му станахме трима и леглото утесня! За през дена и невъзможността му да заспива сам, обаче, проблема си от преди да го науча да спи до мени  мисля, че е различен.
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #22 -: Март 05, 2007, 16:48:05 pm »
Я да питам аз сега, та да блесна в цялата си лудост  :lol:
Какво трябва да прави Никола на тази възраст - 8 месеца, от гледна точка на интелектуално развитие. Засега той може да
- бръмчи като въртолет
- да вика ба ма да лаааа, но когато той реши
- да надава крясъци на радост
- да ръмжи, когато го ядосат
- оглежда се за изпуснати играчки и си ги търси
- обръща се по посока на звук
- прави различни муцунки, които изразяват емоции
- и естествено разпознава мен, баща си, бабите и дядо си
Но, не може да
 да ми посочи лампата, макар да го упражняваме от два дни (чак сега се сетих)
не съм сигурна, че загрява какво значи "не"
Четох, четох най-различни работи и вече страшно се обърках....
В очакване ....
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #23 -: Март 05, 2007, 16:52:54 pm »
Фуси мисля че ще му трябва време докато се научи, защото в дома еддва ли са му обръщали внимание много, камо ли да са се занимавали с него да му приказват и т.н.

Сетакап, страхотни сте, браво.

desita_r, мисля също като meshko106, остави я да яде когато тя иска и ще видиш как след време сама ще си наложи режим.
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #24 -: Март 05, 2007, 16:58:24 pm »
Фуси имаш най-нормалното дете на земята!
Мати моге само да маха / от около месец/, да пляска с ръце от 5 дни и да дава " боц" от 2 седмици, например! Не показва лампата, днес започна да маха на трамвая!
Матей - 1.04.2006 г
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #25 -: Март 05, 2007, 17:00:05 pm »
Благодаря ви момичета  :D


*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #26 -: Март 05, 2007, 17:01:20 pm »
Фуси, прави точно това, което трябва да прави на 8 месеца :) Ти още малко ще искаш квадратни уравнения да решава :) Нацелувай го от мен :)
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #27 -: Март 05, 2007, 17:09:46 pm »
Абе алтава съм си аз  :lol:
Дони, за квадратните уравнения не знам, ама с пианото и английския, направо сме назад :lol: :lol: :lol:
В очакване ....
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #28 -: Март 05, 2007, 17:20:25 pm »
Абе алтава съм си аз  :lol:
Дони, за квадратните уравнения не знам, ама с пианото и английския, направо сме назад :lol: :lol: :lol:

Хухуху! :lol:
Матей - 1.04.2006 г
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #29 -: Март 05, 2007, 17:27:54 pm »
Абе алтава съм си аз  :lol:
с пианото и английския, направо сме назад :lol: :lol: :lol:

Фани, мисля че е време да го запишеш на спорт, закъсняла си!  :veloergo:

 за Ники  :balk_21:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #30 -: Март 05, 2007, 17:54:30 pm »
Фуси, ама ти още ли не си го записала да чака ред за училище?!  8O

бях ти дала един линк към сайта babycenter. там е написано горе-долу кога какво...

думичката НЕ е малко рано да схваща. да показва лампата - също.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #31 -: Март 05, 2007, 18:24:23 pm »
Я да питам аз сега, та да блесна в цялата си лудост  :lol:
Абе алтава съм си аз  :lol:
Дони, за квадратните уравнения не знам, ама с пианото и английския, направо сме назад :lol: :lol: :lol:
Супер е да те чете човек  :D!
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #32 -: Март 05, 2007, 21:33:33 pm »

Фани, мисля че е време да го запишеш на спорт, закъсняла си!  :veloergo:

 за Ники  :balk_21:

Да бе! ти така си мислиш... Сега се уговарям с една девойка, дето организира плуване за бебета. Като видя каква точно е работата ще споделя личен опит
В очакване ....
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #33 -: Март 05, 2007, 21:36:12 pm »
Фани, злато мое, думата "не" я научават след 3-тата си година, да не кажа, че това е твърде оптимистично. Много добре я разбират, ама хич не им чува дупата какво значи точно.
Много добре ти се развива детенце. Моя се научи на 1г и 1 м. да дава целувка и да вика чао. И до сега не обръща внимание като кажа не, хили ми се в лицето и си прави каквото си знае. Така че - въоръжи се с търпение :lol:
Между другото тук се чака ред за детска градина и се записват още докато са бременни ;) Така че дерзай, време ти е за градината :lol: Да не кажа закъсняла си даже :lol:
П.С. Не ти препоръчвам плуване за бебета - от чисто хигиенична гледна точка. Аз питах тук - щом педиатър ми каза да не пробваме, заради смяната на памперси и тем подобни, значи май не е много удачно... :( А иначе упражненията могат да се правят във вана ако имате.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #34 -: Март 05, 2007, 21:51:19 pm »
Фани, слънце, слушай сега - до събота да си го научила да вика "леля Стефи" щото иначе мисли му ти :lol: 8)
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #35 -: Март 05, 2007, 21:57:40 pm »
Да, да добре, смейте ми се...  Имайте предвид, че това е само началото!!! Ся тепърва ще видите на какво сме способни аз и болния ми мозък :P
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #36 -: Март 05, 2007, 22:10:28 pm »
Ся тепърва ще видите на какво сме способни аз и болния ми мозък :P

ааа, не сте сами, не стеее...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #37 -: Март 05, 2007, 22:25:28 pm »
Да, да добре, смейте ми се...  Имайте предвид, че това е само началото!!! Ся тепърва ще видите на какво сме способни аз и болния ми мозък :P

Тя шизофренията не гони само теб ;)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #38 -: Март 05, 2007, 23:33:47 pm »
Сетакап,честито.Не е това моето джи пи.Явно не запомня, че е момиче, защото ни вижда само за имунизации.През останалото време си имам педиатър.Не става да разчитам на джи пи.То представа си няма от нищо-.
  А за това кога ще разбере отрицанието, че моята Ели почти на 2г и втори месец, уж го чува и разбира ама не го изпълнява.Дано след третата година положи усилия иначе незнам.Гледа ме в очите, подсмихва се и продължава да си знае нейната.Цялата ни къща беше на втори етаж всичко, но сега захитря - взема си стол качва се и стига и него.Е трети етаж няма .
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #39 -: Март 06, 2007, 00:00:02 am »
Fussii, кажи повече за това плуване, че и на мен ми е интересно. А вана нямаме и не можем да се упражняваме там.
Мале какво ни чака. Тя моята отсега реве ако не и дам да блъска по клавиатурата, а иначе като ви чета вас и като слушам майките на по-големите деца в градинката леле мале.


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #40 -: Март 06, 2007, 00:42:49 am »
Ето ни и нас как танцуваме и ходим :lol:
http://www.vbox7.com/play:722f5e8b
А това е серията танци
http://www.vbox7.com/play:ffcc2686
Голям фен е на Сийл :D
« Последна редакция: Март 06, 2007, 12:29:20 pm от Ganka »
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #41 -: Март 06, 2007, 06:40:03 am »
Гане, честито ви прохождане :D
Голям сладур :D
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #42 -: Март 06, 2007, 10:36:46 am »
честито прохождане Ганке. от мен и от един, дето е направо десперат да докопа мишката :lol: :lol: :lol: :lol:
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #43 -: Март 06, 2007, 10:39:55 am »
Честито прохождане Ани  :D!
Не само че може да ходи, но и много хубаво танцува!
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #44 -: Март 06, 2007, 11:07:44 am »
Привет. бехте ли ми казали как се слага снимка към профила?
<br />[link=http:
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #45 -: Март 06, 2007, 11:09:38 am »
Ох, много смешен тоз Алекс бе. Мой човек е определено с тия букли
В очакване ....
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #46 -: Март 06, 2007, 11:17:38 am »
Страхотен е Алекс! Такъв бонбон! Красавец!  :lol:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #47 -: Март 06, 2007, 12:33:00 pm »
Привет. бихте ли ми казали как се слага снимка към профила?

В профил - настройки има как да добавиш снимка като аватар. Обаче за целта трябва да ти е качена на някой от сайтовете за снимки.

Благодаря момичета! Мисля че тук са най-хубавите бебета! Особено си падам по големите червени бузи на Марти и по трапчинката на Ники :lol:
Нина, моя син не само е отчаян да докопа мишка, ами и ми пипа клавиатурата. Ужас и безумие е вече :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #48 -: Март 06, 2007, 13:29:13 pm »
В профил - настройки има как да добавиш снимка като аватар. Обаче за целта трябва да ти е качена на някой от сайтовете за снимки.

Мерси. Дано да е станало. Много е сладко момченцето ти.
<br />[link=http:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #49 -: Март 06, 2007, 15:12:52 pm »
Леле, страхотни клипчета :D

Ние сме на тема търсене на кошара за игра. Засега съм направила на пода един кът за игра, ама играчките хвърчат навсякъде и не ми се струва много практично. Ама пък кошарата (минимум 100 лв) ще я ползваме 3-4 месеца сигурно само. Та се чудя :?
Ядем вече на 4 часа и определено нещата са под контрол, акаме вече редовно и се омазваме до врата :lol: От два дни насам Симеон се залива от смях като си играем. Голямо щастие е :D
Ман, за сухото мляко си взех един контейнер, разделен на 3 части (т.е. за 3 яденета). На Чиполино е 3,70, на Авент около 17 (май).
Фани, снимката на метълската захапка на Никола предизвика фурор в нашето семейство :lol:
Да се похваля и аз с една придобивка - взех си душ-гел с аромат на шоколад и бадеми. Изживяването си заслужава :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #50 -: Март 06, 2007, 15:18:15 pm »
абе майчета, моят синковец от 3-4 дни яде като разпран. огладнява през 2 часа и половина, буди се и нощем да яде, ужас.
оня ден е ял 7 пъти за денонощие, срам ме е да го кажа.

имали ли сте такива прояви при бебетата на 8-9 месеца?
нещо криза на растежа ли е, наваксва си за отслабването от болестите ли?

как да направя 5-кратно хранене при това положение, просто не знам. а изяжда по 200 грама на ядене...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #51 -: Март 06, 2007, 15:55:41 pm »
Джам, спокойно бе, моя дето е на 1 година и яде бомбастични количества. От седмица и нещо се буди да яде и през нощта, а през деня яде по около 300-350 и повече грама ядене. Просто става по-голям и наваксва с яденето. А като се движи и пълзи хаби енергия повече от преди и трябва да навакса. Ако е в нормата и не е прехвърлил някакви мерки - то не е повод за безспокойство.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #52 -: Март 06, 2007, 17:10:04 pm »
Гане, той е даже слаб за ръста и месеците си, така че не ме тревожи, че ще надебелее - поне засега.
но се чудя на какво се дължи тоя внезапен глад - естествено, минава ми мисъл за някаква органична причина, нали сме шизо-майки...

не ми се вижда нормално да се огладнява през 2 часа на тая възраст.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #53 -: Март 06, 2007, 18:31:57 pm »
Гане, голям сладур е тоя Алекс. Да си призная най-благородно ви завиждам за къдриците. Аз моята я кръстих Юлия (името означава къдрокоса) с надежда да е къдрокоса като баща си, ама не би, поне за сега.


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #54 -: Март 06, 2007, 18:55:11 pm »
Джам, според мен той до сега беше все болен и просто организма му започва да се развива с пълна сила. Мисля си, че не е такъв проблем, наваксва си.
Габи, нашия татко е къдрокос и малчо му е одрал кожата. Даже се смееха едни приятелки, че това дете не съм го раждала аз :lol: Има време и вашите ще станат големи, щом таткото има.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #55 -: Март 06, 2007, 19:32:10 pm »
Гане стравни сте , май танцьори ще ставате. :D
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #56 -: Март 07, 2007, 08:46:26 am »
Джам,
Никола се събуди преди няколко нощи от глад и ако в тоя момент, социалните бяха минали под прозорците ни - край с нашата идилия.
Но в нашия случай избива малко на нахалство, защото Никола е на горната граница на нормата. Иначе, ако броим плодовете които давам, и Ники яде през 2 часа:
7.30 - мляко
10.00
3 лъжици плодово пюре или 50-50 вода и сок 250 мл
12.30 - зеленчуково пюре, от вчера добавихме и мааалко пуйка
15.00
3 лъжици плодово пюре или 50-50 вода и сок 250 мл
17.00 - каша
20.30 - мляко
 Толкова искам да му дам някакъв нормален плод, ама няма братче, дунапренени ябълки и силиконови банани - тва е, не мога да му давам тия гадости

Смятам калориите оттук - http://www.zdravoslovno.com/Calculators.html
и гледам да не надвишават 950 - 1000 за деня
В очакване ....
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #57 -: Март 07, 2007, 09:27:31 am »
Ние се обзаведохме с някакъв вирус - киха, тече му носта а и температура вдигна! Дано се оправи до събота / надявам се още утре!/
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #58 -: Март 07, 2007, 09:33:16 am »
ultra ние купихме кошарка на старо, с основната цел да я ползвам доста време. Например като съм сама, а малкият щъка нагоре надолу, няма да мога до тоалетната да ида.
Та, мисля, че ще върши голяма работа повече от няколко месеца, защото те започват да правят по големите бели, когато проходят.
Така, че сега го слагм в кошарата и готвя, вземам пощата, къпя се. Голяма е помощ и съм спокойна, че няма да си обърне някоя саксия на главата.

Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #59 -: Март 07, 2007, 10:52:05 am »
Джам, здравей. мисля, че не трябва да се притесняваш за повишения апетит. моята дъщеричка съвсем наскоро ми спретна подобен номер. На едно следобедно хранене имаше шейк - 100гр. плодово пюре и 100гр. мляко - по толкова яде в момента, изяде го и нададе вой, направих още 30мл. мляко, продължи да реве и след това, додадох и остатъка от плодовото пюре. Като сметнах общото количество надвишаваше 260?! Ами била е гладна, след това пък на вечерното хранене изяде едва 120мл., така че мисля, че не е страшно.
Фуси, мила според моята частна педиатърка, на която имам огромно доверие, количеството сок на прием е спрямо месеците на детето, т.е. 70мл. на прием за седеммесечно бебе, 80мл. за осем месеца и така. 250мл. ми се струва ужасно много за вашата възраст.
<br />[link=http:
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #60 -: Март 07, 2007, 13:00:13 pm »
Хммм ами, според нашата педиатърка, няма проблем, ако е сока е разреден с вода. Според нея е добре, детето от рано да свикне да пие по много течности. От друга страна е добре да не се дават наблизо до храненията, за да не се засити с течност и после да писне от глад.
Понеже Никола категорично отказва да пие само преварена вода, аз смесвам - 50 на 50 или 70 на 30. Както дойде. Гледам за деня да е изпил точно по едно шишенце от соковете на Гербер.
Понеже аз самата се научих на дърти години да пия течности по принуда за съжаление, гледам Ники да си свикне от сега.
В очакване ....
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #61 -: Март 07, 2007, 13:09:44 pm »
Хммм ами, според нашата педиатърка, няма проблем, ако е сока е разреден с вода. Според нея е добре, детето от рано да свикне да пие по много течности. От друга страна е добре да не се дават наблизо до храненията, за да не се засити с течност и после да писне от глад.
Понеже Никола категорично отказва да пие само преварена вода, аз смесвам - 50 на 50 или 70 на 30. Както дойде. Гледам за деня да е изпил точно по едно шишенце от соковете на Гербер.
Понеже аз самата се научих на дърти години да пия течности по принуда за съжаление, гледам Ники да си свикне от сега.
Е щом е разреден, значи всичко е наред. Аз понеже давам чист сок и затова се учудих. Но Мия си пие вода колкото иска, понякога си взима шишето и изпива около 170мл. наведнъж, друг път изпива толкова за цял ден, зависи.
<br />[link=http:
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #62 -: Март 07, 2007, 13:36:22 pm »
Не ще да пие вода, хитрягата.... Затова го лъжа като сипвам сок  :P
Той е още малък и лесно манипулируем  :lol:. Но, наистина не е добре да се дава по много сок, основно заради зъбния кариес - така каза педиатърът., И след всеки сок, плакнем устата и двата зъба с вода
В очакване ....
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #63 -: Март 07, 2007, 15:02:33 pm »
Колкото бебета, толкова и индивидуалности! Моята пък не обича да стои навън. Сигурно е единственото бебе, което не обича разходки, но е факт. Едвам изкарваме 1 час, час и половина си е направо супер. Но какво да се прави...
<br />[link=http:
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #64 -: Март 07, 2007, 18:55:21 pm »
Здравейте, момичета!

Имам една чуденка относно Rh антителата. Резултатът ми е отрицателен - само това пише. Но не трябва ли да има и някакъв титър изписан?
Знам, че много от вас са ги следили по време на бременността и поради това реших точно вас да питам.
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #65 -: Март 07, 2007, 19:05:04 pm »
споко, така е правилно да пише :D
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #66 -: Март 07, 2007, 19:29:09 pm »
StefiZ, мерси!

Камък ми падна от сърцето.
Нали няма да е много параноично да си ги следя всеки месец?
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #67 -: Март 07, 2007, 21:12:51 pm »
абе сигурно е параноично, но и аз така правех :lol:
по принцип си има определени седмици, в които е задължително да правиш изследване, но всеки месец е добре :D
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #68 -: Март 07, 2007, 22:20:52 pm »
Аааааааааа да почвам и аз тогава всеки месец да го следя, да не съм по-назад де.. :lol:
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #69 -: Март 08, 2007, 06:42:16 am »
абе сигурно е параноично, но и аз така правех :lol:
по принцип си има определени седмици, в които е задължително да правиш изследване, но всеки месец е добре :D
Благодаря ти за бързите отговори.
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #70 -: Март 08, 2007, 08:37:04 am »
Честит осми март!
Много усмивки в днешния слънчев празничен ден, приятни изненади от любимите хора и хубави подаръци :D.
Ние тия дни се убихме от разходки, аз вече съм пълно гроги,ама ще събирам сили за събота и неделя когато ще ходим на ски.Така го чакам това ходене, че вече искам да е събота.Ще оставим малко малката при сестра ми и дано се справят някак.Сега тренираме докато аз съм тук,ама малчо нещо си има своя програма тия дни и като му тресне един як рев се чудя какво става.Понякога го прави, че иска да заспи, а не и давам да се мята на корем, че изкарва цялото ядене, понякога просто си реве и тя не знае защо.
Хора, я да Ви питам как се оправяте с режимите на бебетата.Аз по едно време и бях направила железен режим.На 3 1/2 часа се будехме след което смяна на памперс, ядене, вода малко игра и после пак спане и т.н.Някак си успявах да вместя и плодови пюрета или сокчета и яденетата да са си на мястото, но доста народ ми се накара, че си будя бебето, а не я оставям да спи като спи, но на мен хич не ми се напасват храненията през деня като я оставя да спи много. Всичко се измества много назад и накрая тя така заспива, че просто няма събуждане.
Вие как процедирате?Оставяте ги да спят колкото искат или гледате да влезете в някаква рамка?
Ужасно е, на моменти имам чувството, че съм страшно неориентирана, а и лоша майка, но нямам време много да чета напоследък за да разбера кой и какво прави, а карам през деня на такава скорост, че вечер просто се трупясвам и едва помръдвам.Единственото ,на което съм се оставила да ме ръководи е инстинкта ми и на прочетеното за захранването и т.н.
« Последна редакция: Март 08, 2007, 08:49:01 am от Silwi25 »
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #71 -: Март 08, 2007, 09:57:08 am »
Както д-р Бърди беше казал - "това не е казарма"  :lol: Е аз точно това исках да чуя и да съм спокойна, защото и нашия режим е един, мани, мани... :lol:
Аз от баща ми знам, че дете когато спи не се буди, за да яде, така че Деси яде когато се събуди, но тя вече не спи толкова много, само следобедното хранене се измества с 30-40 мин. :)
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #72 -: Март 08, 2007, 10:50:30 am »
Здравейте и Честит празник. Бъдете много обичани като майки и като жени! По отношение на режима, аз вече писах колко несполучлив опит имах в налагането на такъв. Мога да кажа, че режимът е удобство за майката -поне при мен беше така, тъй като се налагаше да се изцеждам, за да давам кърма и с фиксирани хранения можех да предвидя времето, в което да го направя, но за бебето беше кошмар. Според моите наблюдения когато едно бебе е гладно, нищо не е в състояние да го спре, така че не ги тормозете с разни режими. Повечето бебета на 5-6 месечна възраст сами си изграждат удобен за тях режим.
<br />[link=http:
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #73 -: Март 08, 2007, 10:52:00 am »
Честит празник, майчета!
Най- послушни бебоци ви пожелавам и мнооооооооооого, мнооого здравички!


Ние днес сме добре, не ни тече носа вече почти, не киха и си е весел!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #74 -: Март 08, 2007, 11:02:58 am »
Аз да се похваля , че вече въобще не съм Кольовата майка, ако искате да знаете, ами майката на Мат Бьонди или Стив Подборски, както ви харесва
Днес Ники беше на първа тренировка по плуване и мина страхотно.
Да ви кажа,  леко съм във възторг.... Това нещо е страшно хубаво и според мен много полезно за детето от много гледни точки. Но подред.
Бебешката плувна инструктурка се казва Александра, много е мила и симпатична, самата тя има две малки дечица, които също плуват. Първата "тренировка" се проведе в къщата на бабата на Никола, защото там има вана.
Плана е следния, правим си самостоятелни тренировки в къщи 2, 3 седмици, с упражненията, които Александра ни показа, а после отиваме на басейн. Тя води една група от пет, шест бебока и техните майки, събират се веднъж седмично.
Ся, за самите упражнения. Първо Никола умря от кеф, разписука се възторжено още от началото, за изненада на Александра не прояви никакакъв страх от поливането на главата и лицето. Упражненията включват вадене на шарени играчки от дъното, различни движения с крака и ръчичики, сядане, ставане, накрая идва и големия кеф - гушкане и игра с майката в самата вана. Абеееее, беше жестоко!
Накрая го увих в две хавлии, изпи си сутрешния сок, отряза се за секунди - и сега спи като пън 
В очакване ....
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #75 -: Март 08, 2007, 11:05:42 am »
Фани, ти си страхотна!!!!! Браво на теб! Възхищавам ти се!  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #76 -: Март 08, 2007, 11:09:03 am »
Аз да се похваля , че вече въобще не съм Кольовата майка, ако искате да знаете, ами майката на Мат Бьонди или Стив Подборски, както ви харесва
Днес Ники беше на първа тренировка по плуване и мина страхотно.
Да ви кажа,  леко съм във възторг.... Това нещо е страшно хубаво и според мен много полезно за детето от много гледни точки. Но подред.
Бебешката плувна инструктурка се казва Александра, много е мила и симпатична, самата тя има две малки дечица, които също плуват. Първата "тренировка" се проведе в къщата на бабата на Никола, защото там има вана.
Плана е следния, правим си самостоятелни тренировки в къщи 2, 3 седмици, с упражненията, които Александра ни показа, а после отиваме на басейн. Тя води една група от пет, шест бебока и техните майки, събират се веднъж седмично.
Ся, за самите упражнения. Първо Никола умря от кеф, разписука се възторжено още от началото, за изненада на Александра не прояви никакакъв страх от поливането на главата и лицето. Упражненията включват вадене на шарени играчки от дъното, различни движения с крака и ръчичики, сядане, ставане, накрая идва и големия кеф - гушкане и игра с майката в самата вана. Абеееее, беше жестоко!
Накрая го увих в две хавлии, изпи си сутрешния сок, отряза се за секунди - и сега спи като пън 

:youwoman:
Възхищавам ти се!!!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #77 -: Март 08, 2007, 11:15:18 am »
Честит 8-ми март! Да сте най-обичаните майки и жени!

Fussii, a има ли друг вариант за обучение на малчовците в плуване за тези, които не разполагат с вана?


*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #78 -: Март 08, 2007, 11:23:25 am »
Фани, от колко месеца може да се почне с тренировките?
И при нашата баба има вана и замислям скорошни експерименти :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #79 -: Март 08, 2007, 11:31:18 am »
За първи път съжалавям, че нямам вана!
Матей - 1.04.2006 г
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #80 -: Март 08, 2007, 12:11:32 pm »
Ехааааааааааааааааааааа, Fussi, това със ваната и плуването звучи наистина доста готино.
Стеф, май и аз ще го оставя детето каквото иска да прави.С режим от моя страна не става.Само дето се мъча и нервя, а и нея изнервям май.
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #81 -: Март 08, 2007, 12:12:44 pm »
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ!

От кога може да започнат тези тренировки, Фуси?
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #82 -: Март 08, 2007, 12:30:49 pm »
Честит празник на всички бъдещи и настоящи майки
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #83 -: Март 08, 2007, 14:30:05 pm »
Честит празник! Бъдете винаги обичани жени, любящи бъдещи и настоящи майки!

Майчета имам една молба към вас. Искам да купя сгъваема кошарка за игра на Антоан, тъй като вече се обръщаме от гръб по корем и немога да го оставям без надзор. Молбата ми е дайте идея, коя марка кошарка да купя за детенце, която хем да е безопасна, хем да е удобна.

П.П. Имаме дървена кошарка с решетки за спане, но той се промушва целия между решетките и това вече ми става страшно.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #84 -: Март 08, 2007, 15:12:25 pm »
Здравейте!
Честит Празник на всички.Много любов и радост в семействата ви.

Ние сме добре.Антъни също седна стабилно, а Боби започна да се изправя и кошарата му беше свалена с едно ниво надолу.Ние не лазим още, придвижваме се много смешно с преобръщане на всички посоки.
Силви, ако бебка спи, наистина не я събуждай.Тя сама ще си изгради режим и с времето ще става по-лесно.Понякога и моите бебета заспиват по никое време, да речем в 6 привечер, и аз ги оставям, целият им режим се измества с 2-3 часа, но какво от това.Не гоним някакво съревнование.Важното е бебетата да са спокойни, както и майките.
Аз също замислям ходене на плуване, но чакам малко да се постопли времето, ние имаме басейн в двора и може да се използва :)Първо ще почнем с местните бебешки курсове.

Фуси, Стив Подборски не беше ли скиор :)

Поздрави на мамите, бъдещи и настоящи, и целувки на бебетата



« Последна редакция: Март 08, 2007, 16:32:54 pm от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #85 -: Март 08, 2007, 15:33:54 pm »
Честит празник на всички! Бъдете много щастливи и дните ви да са озарени с усмивки!

Наде, аз имам кошара на Hauck. Става хем за пътуване, хем да си играе с нея. Много е компактна и лесна за разгъване, а също така удобна ако ходите някъде за повече от 1 ден. Има допълнително и по-дебел дюшек.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #86 -: Март 08, 2007, 17:03:53 pm »
нашата сгъваема кушара е на Чико, аз много си я харесвам и не е шушлякова, каквито са повечето, което на мен не ми харесва :D
вижда се на снимката където са с Марти двамата.
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #87 -: Март 08, 2007, 17:17:21 pm »
Чеф в коя тема беше снимката, че нещо немога да я открия.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #88 -: Март 08, 2007, 18:09:51 pm »
хм, и аз не можах да я намеря, довечера като си дойде Добромир ще я снимам с телефона му и ще ти я пусна :)
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #89 -: Март 08, 2007, 18:36:24 pm »
Аz я намерих  :D
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #90 -: Март 08, 2007, 19:44:42 pm »
Честит празник мамчета!!!
Много,много да ви радват сладките ви бебоци!!!
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #91 -: Март 08, 2007, 19:46:37 pm »
Ама това, че нямате вана не е гранде проблем.
Добре е преди да тръгне на басейн детето да свикне с няколко неща:
- да не се плаши и дразни, когато му се полива главата
- да свикне на по-студена вода - 30 градуса
- да започне да се опитва да диша правилно
- да свикне с водата като естествена среда
Всичко това, макар и не толкова добре като в голяма вана, може да се направи и в бебешката вана

Ние например сме си купили една бая голяма ваничка и част от упражненията ще си ги правим всяка вечер, докато се къпем всяка вечер.

Тренировките могат да се започнат след 7мия месец

Ух, ако има кандидатки оттук ще е много готино да ходим заедно. За съжаление, басейна, който според Александра е подходящ - чист и по-топъл се намира в Банкя. Ама мисля, че можем да се организираме. Аз например ще изкрънкам колата от сКалата, ако има шафиор, щото аз нямам книжка (само жълта, но тя не се брои)

Който иска да си каже, за да дам телефона на Александра
В очакване ....
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #92 -: Март 08, 2007, 20:50:51 pm »
Fussii, аз се интересувам. Ако можеш прати телефона на Александра на лични. Зарадва ме с тази Банкя, че ние наскоро купихме къща там. Тя е на груб строеж така че за съжаление няма да се пренесем скоро. Все пак ще мога да съчетавам тичането по къщата с грижите за бебо. След 2 мес се връщам на работа и ще имам кола.


*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #93 -: Март 09, 2007, 10:32:44 am »
Мерси Таня :D
Наде, има и на едно ниво и е по-евтина, мисля че беше около 200 лв.. с две крачета е с две колелца е, абе аз още като я видях и си я харесах, пък и нали съм фен на чико :lol:
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #94 -: Март 09, 2007, 11:39:54 am »
Jam, явно нещо им става с апетита на всички бебета тези дни. Нашето момче обичайно си яде нощем, но досега се будеше на около 6 часа, например ял е в 6 вечерта, буди се в 12 и после в 6 сутринта. Така храната е същото количество, като да е ял за последно в 10 вечерта и после да се е събудил в 6 сутринта. Просто много рядко изтрайва 8 ч. Обаче напоследък съкрати нощните периоди. Тази нощ беше върхът - яде в 6, после се събуди в 11:30 и аз мислех, че ще изкараме до 6 сутринта. А той се събуди още в 3:30; аз дадох вода и с това така го обидих, че ни чуха през 2 квартала. Та накрая дадох манджа, маалко по-разредена и после си заспа като пънче. Мисля, че при нас може да е от ожадняване, ама той не иска и да близне ни сок, ни чай, за вода да не говорим. А пък бузите ни са като на Котоошу, не страда от недохранване, та така да пищи. Затова си позволявам на нощните хранения да давам по-разредено АМ.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #95 -: Март 09, 2007, 12:03:49 pm »
Искам и аз тел. на Александра :blob10:
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #96 -: Март 09, 2007, 16:30:16 pm »
мармотче,
още ли се храните нощем? Аз го отбих през ноща, щото иначе ще ни се пръснат дрехите по шевовете. ПЪк и казват, че с времето ставало по трудно.


Един въпрос:
Колко течност тябва да изпива едно бебе на 8 1/2 месеца?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #97 -: Март 09, 2007, 17:02:31 pm »
Един въпрос:
Колко течност тябва да изпива едно бебе на 8 1/2 месеца?

по 100 мл на килограм тегло на ден. минимум.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #98 -: Март 09, 2007, 19:48:11 pm »
А сиктир бе!  8O
Верно ли Джамке???
Хайде пак осрах нещата..... Ама 100 мл за Коалата, значи към литър??? И то минимум...
Айде сполай ви отивам кротко да си се самоубия, не ставам за майка  :(
В тая течност, влиза ли АМ? ако да всичко е наред, ама ако не.....
В очакване ....
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #99 -: Март 09, 2007, 20:13:33 pm »
 :lol:
влиза, споко, отложи за малко харакирито :P


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #100 -: Март 09, 2007, 20:43:25 pm »
ами Ам-а нали е течност бе съкровище :lol:

ох, а аз да ви се оплача - Деско барабеско не ще да яде АМ :( трети ден я мъча, ами ако ми спре кърмата...
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #101 -: Март 09, 2007, 21:07:07 pm »
И с АМ -то и без него тая формула и за мен е невъзможна. Fussi и аз значи съм в отбора. Аз вече се отказах да се водя по учебници и по формули. Всяко дете е индивидуално.
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #102 -: Март 09, 2007, 21:56:19 pm »
Ху, ще се живее значи...
Само дето си вирих носа, че съм научила Коалата да пие течности... Когато си го взехме от дома, хич не щеше да пие нищо друго освен мляко. Но с примамки и благородни лъжи, като сипване на сок във водата и прочее, към днешна дата Ники пие за деня по 500 мл. чай и соковода или водосок. И аз естествено се надух кат пуйка с постижението си, а то... толкова си трябвало по учебник... Пак се разминах с пчеличката за отличника. Пфу!
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #103 -: Март 09, 2007, 22:00:34 pm »
Фусьо, разсъждавай с горната част на тялото, бе :)
1 литър вода на 9 кила тумбак при нежни бъбречета е равно ти да излочиш 6 литра, ама бъбреците ти функционират по-стабилно...

количеството течност е общо - АМ плюс сок плюс вода.
но ти даваш твърде много сок+вода, според мен. 500 мл е много бе. наблегни повече на млекото, мисля аз. ако го докарвате около 500 мл АМ, чини ми се малко. нема особена файда да бумка гола вода в тая възраст, а за ползата от соковете за бебешкия стомах прочети страница ен-та от темата за захранването - пуснала съм една статия там.

действително, чела съм, че бъбреците им още не функционират с пълна сила в тази възраст. то затова и не се слага сол в бебешко ядене.

Стефи, защо даваш АМ, не разбрах?

а, за малко да забравя - Мартин вече си пуска касетофона сам.:) на есен - алианс, догодина - университет, ама ще требва да слуша лекциите прав, щото не иска да седи  :lol:
« Последна редакция: Март 09, 2007, 22:05:54 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #104 -: Март 09, 2007, 22:09:14 pm »
Ама не се ебавам, бе сериозно. Само се старая да го напиша весело.
И без друго вече всички страхове, че съм лоша майка ме нападнаха... само чакам да видя че не правя нещо както трябва.
А като човек страдащ от две камичета в единия бъбрек, много добре знам колко е важно да се пият течности. Затова страшно се напънах още от самото начало да прилъжа Коалата да се налива с вода, сок чай, каквото каже... И понеже постигнах резултат  се надух.
Другото нещо, на което страшно държа от харнителна гледна точка е да го науча да яде сурови плодове и зеленчуци. Засега давам само настъргана ябълка натюр  :lol:, без захар и екстри. От два дни се сдобихме с вилни ябълки, изпратени ни от съседа на свекърите ми - Митьо-Молива. Лелеееее как им се радвах на тия малки и натъртени ябълки, като преди години на корекомско яйце. Странно как ни се променят ценностите, а ?
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #105 -: Март 09, 2007, 22:21:20 pm »
Фуси, а пък ако се докопаш до домашен морков - може и един валс да изтанцуваш. сериозно. специално с морковите не рискувай с купени сурови - пълни са с оловце, разправят.
аз така уредих за Мартинчо един заек от село миналата неделя - след като пак се продриска от Хипско пюре. цяла нощ варихме, пасирахме и пълнихме в мънички кутийчици, но сега съм доволна като баба мравка, осигурила зимнината на мравуняка...

изобщо, не знам как ще се оправяме софиянци без ятачна база с качеството на плодовете и зеленчуците. аз имам един парцел на Витоша, където може да се сади-туй онуй. Фуси, вие как сте с копането? да направим едно холдингче?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #106 -: Март 09, 2007, 22:33:17 pm »
Айде и аз мога да копам, сигурно имам най-много стаж от всички тук, като бях малка все ни прекарваха с дядо да копаме лозята :lol:

Сватя, ами аз не давам АМ, само пробвам,ей тъй за всеки случай, ама то диването тарикат, неще, а като му дадеш цицата си папа лакому :D

Ама как забравих да ви се поФаля - хапваме пюре от ябълка, цели 3 лъжици :lol: 8)
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #107 -: Март 09, 2007, 22:40:57 pm »
Ама как забравих да ви се поФаля - хапваме пюре от ябълка, цели 3 лъжици :lol: 8)

Аз пък нямам нищо за Фалба, само за оплакване :( Скарахме се с мъжът :(
Била съм куку, само съм четяла, не било нормално туй, намсикоси...
Щял да ми забрани да водя малката по доктори, да избера един и толкоз. Кво било туй - при GP, че при частен педиатър. Отивам сега да си подсмърчам и да се чудя дали пък не е прав 8O
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #108 -: Март 09, 2007, 22:41:43 pm »
Като сте почнали темата за чистотата на зеленчуците аз да кажа, че ходих бившия магазин за проверени зеленчуци на пазар Ситняково и от там ми дадоха една визитка с координатите на собственичката. Понеже дават визитката на всеки проявил интерес мисля, че мога да дам координатите, ако някой се интересува къде се е преместил магазина или пък като позвъня, ще пиша. Има една бабка на нашия пазар дето се кълне, че продава чисти моркови. Та аз си купих и съм решила да занеса от тях за изследване и ако се окажат чисти, да си купувам само от нейните. Само дето не сколасах днес да проверя къде е най-близката до нас лаборатория. Обаче са ми доста странни, такива едни моркови направо са червени. Знам, че това означава, че са богати на каротин ама и на какво ли друго още са богати?! :ask:


*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #109 -: Март 09, 2007, 22:47:05 pm »
Джам,
свекър ми е със зелени пръсти и агроном по сърце. От сега изчислява какво да сади на Макоцево. само дай знак и те включваме в кооператето. А малките кутийки със заешко, замразяваш ли ги? Аз понеше се докопах до част от домашна пуйка, сварих я хубаво само със вода, смлях я с блендера, разпределих я на малки порциики и ги бутнах във фризера. В книжката ми за детската кухня пише, че замразяването отнема най-малко от качеството на храната, в сравнение със стерилизирането например

Боровин,
това си еревност, бе душа. И сКалата като ме види пред компютъра мърмори и подмята: "Тате, татеее, ако не беше "Зачатие", майка ти неграмотна щеше да остане!" или "Тате татеееее, ако счупиш телефона, ще отрежеш на майка си ръцете, ама ако и счупиш компютъра, направо си я убил"
Не си го слагай на сърцето... Викай да да прав си, прекалявам и прави каквото си знаеш  :P
« Последна редакция: Март 09, 2007, 22:52:59 pm от Fussii »
В очакване ....
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #110 -: Март 09, 2007, 22:49:51 pm »
jam и другите мацки,
аз питах за течностите, защото го отбих през нощта, започнах да му давам по малко АМ(отне му повече от месец докато го хареса, но сега си муцка с удоволствие от шишето. Къде муцка, къде дъвчи :lol:) Кърмим се още, но май му излизат горните 2 зъба, може и в стачка да е, та никак не иска да суче. Само вечер.
Преди, като кърмех, хич не съм му и мислела по колко е пил. Писне ли - айде на цицката. Да, ама сега като не иска да суче и му давам АМ? Ся трябва и АМ специалист да ставам. Не стига, че вече диплома трябва да ми дадат по проблемите с кърменето. :lol:

Памперсите са му мокри, сигурно само аз параноирам :lol:, защото съм свикнала все да ми е на гърдите и сега ми се струва, че не пие достатъчно.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #111 -: Март 10, 2007, 00:07:37 am »
само да вметна набързо за морковите - от специалист по въпроса знам, че морковите имат способност да извличат от почвата разни ми ти работи. почвата в софийско равно полье е яко замърсена с олово, така че и морковите ни са замърсени с олово. бабката може нитрат да не е ръсила, но това не спасява от металите.

не става дума само за нитрати. аз не знам на моркови да се прекалява с нитрати, друг е проблемът там.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #112 -: Март 10, 2007, 01:15:29 am »
Фуси, рожбо златна, аз требе преди тебе да са килна, щото мойто говедо не ще ни вода, ни сок. Та по логиката с течностите, аз съм най-лошата майка на света. Като му гледам памперсите обаче, дето са като от конкурс по най-пълен - не е зор дет не му давам ни вода, ни сок. Преди пиеше гадта, ама сега не ще. Ни разреден, ни никакъв. Само Ам си цоца и това е. А в последно време с него вечер правим борба свободен стил, за да се нараним :? Като го натисна на леглото и му бутна шишето - яде, ако съм кротка и добра - не ще.
Абе я да ви питам мами - вие как се приспивате? На ръце? Сами в леглата? Щото моя нещо е захитрял гада и като го приспивам и го оставя сам да заспива - не ще. Реве, ще ни разберат съседите, ще ме затворят тука социалните. Ако го люлея на ръце - праска усмивки все едно е изял мелба великан :x Ама станах вече като щангистка в ръцете :? Та не знам как да го отуча да заспива люлеейки се. Ей тва са последиците от гостуването при баба :o
П.С. Пък за Зачатие и четенето вътре - моя благоверен също ми прави фасони. Каза, че съм пристрастена и изкарвам работен ден пред компа :x
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #113 -: Март 10, 2007, 08:24:29 am »
изобщо, не знам как ще се оправяме софиянци без ятачна база с качеството на плодовете и зеленчуците. аз имам един парцел на Витоша, където може да се сади-туй онуй. Фуси, вие как сте с копането? да направим едно холдингче?
Хах, излових ли те душата що не ти харесва, дет няма жителство вече :) То заради морковите и зайците било :)
Иначе поръчката за какво и колко да се сади на мястото тази година в направена :) Остава някой да се заеме с реализацията на проекта :)

Стефи, прав е разбира се! Ние тотално изкукахме вече, здрави деца ги разсипахме от ходене по доктори и да се търси под вола теле. Текнали спополи и кихнало, ми ще минат, скашляло се детето и вече истерия в къщи, че и в бабите и въобще пълна галимация! Я по-розово малко! Докато докараме до пубертета трябва жълти книжки да ни раздадат (то някои имаме вече де ;)


« Последна редакция: Март 10, 2007, 08:28:00 am от cygnus »
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #114 -: Март 10, 2007, 09:16:33 am »
И пак да се включа, защото направих едно откритие. За майките на злояди деца. Явно проблема ще да е или в биберона или, че не им харесва Нутрилона. Каквото пийнаха сутринта (по 80) си го изпиха натюр. В останалото слагам по 2-3 плазмонки на човек и разбивам много добре да стане хомогенно като мляко и им давам да пият ако има такова понятие "бисквитен шейк". Не тече през биберона но пък слагам освен лигав и тензух, че доста изтича, ама и много отива по предназначение, дето не бих могла да го дам по друг начин. И това в столчето за хранене и пиене от чаша :) Хареса им определено! Не знам обаче доколко е полезно всяка сутрин, все пак това са сладки бисквитки и сигурно калорични.
« Последна редакция: Март 10, 2007, 09:18:53 am от cygnus »
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #115 -: Март 10, 2007, 09:19:29 am »
Ние имаме градска баба с ранчо на село в плодородната Добруджа. Ама много късно идва реколтата, чак наесен. А захранването ще го отпочна, смятам, юни. Миналата година бабата гледаше пилета, обаче да ви споделя, че като се разболяха ги натъпка с антибиотици и други животоподдържащи вредности. Е къде е тогаз ползата от файдата, питам аз.
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #116 -: Март 10, 2007, 09:40:24 am »
Боровинчо, не си ти луда, то с това здравеопазване и компетентните ни лекари незнам някой да е само с един педиатър. Иначе аз си налагам да гледам от веселата страна на нещата, защото както казва Дони, не до пубертета ами до детската градина трябва да ми издадат жълта книжка. Нещяла да яде, ами ако ще (както казва Мели, дете умряло от глад при наличието на храна няма), мрънкала, ми да мрънка - знам ли какво й има, кат не ще да каже да си мрънка и така, инъче да съм сдала багажа за 2 дни :lol:
А за провизиите аз на мама от сега съм й спуснала списък какво да отглежда, поне долу в Сакар  няма замърсители и е екологично чисто :D
« Последна редакция: Март 10, 2007, 09:44:01 am от StefiZ »
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #117 -: Март 10, 2007, 09:47:46 am »
Гане и ние сме така със спането, но открих, че само на мен ми го играе тоя номер! Явно очаква да му дам да суче, а не да го слагам в леглото! Това с люлеенето не съм го вавела, че културиска не ми се става! 11 кила е!

Момичета, за днешната среща - много ме е яд, но Мати още кашля и ме естрах да го водя! Незнам дали не е още заразен и не искам да ви натръшка децата! Много ме е яд, честно!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #118 -: Март 10, 2007, 10:33:15 am »
Е БРАВО!!!!!
Да му се не види и сопола и чудото :x
Нищо, оправяйте се бързо - има време, ще направим специално "денди парти" с девойки (Деската, Юлето и сие) и мокър бюфет  (АМ, чай, сок):lol: :lol:

Единствения бонус от дома, е че Коалата заспива съвсем сам и без протести. Към 8.30 вече е изкъпан и нахранен и - по леглата с лъвко, дрънкалката и едно зловещо мече, дето хърхори като Дарт Вейдър. Понякога от другата стая се чува кикот и тропот до към 9, но няма плач и мрънкане
« Последна редакция: Март 10, 2007, 10:36:29 am от Fussii »
В очакване ....
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #119 -: Март 10, 2007, 11:05:27 am »
Фани, това е голямо предимство!
Ами кофти е тоя вирус, че слизат секретите в гърлото и започва кашлица!
Матей - 1.04.2006 г
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #120 -: Март 10, 2007, 11:11:20 am »
Ох, че хубаво ми почна сутринта - страхотно е да ви чета :D
Джам, баща ми от три години реве, че откак е в София няма къде да си заседи нещо и да си го прекопае, така че ако ти трябва копач свиркай :lol:
И аз съм дала поръчки какво да се сади на врачанското село, да видим дали ще ме огрее.
Фани, ти си прекрасна майка бе, ако пак те чуя да говориш подобни глупости ще се караме :x
Напоследък си мисля, че съм майка-непукист, за един куп неща не се притеснявам, не се вманиачавам на тема хигиена, режим на хранене и гушкане, кихавици и сополи. Чудя се дали това състояние ще претърпи някакво развитие с израстването на детето...
Я да питам: защо не трябва разтвореното мляко да стои повече от един час, какво му се случва? Губи от хранителната си стойност или се разваля? И с каква температура на водата го правите - правила съм го и стопла и със студена и не забелязвам разлика в предпочитанията на Симеон.
Стефи, ние също не пием с удоволствие АМ. Много време ми отнема. Понякога докато засуче минава половин час в лигавене и плюене. Няколко пъти ми се случва да изяжда млякото наполовина, друг път сякаш не му стига. Ние в 16 сме на АМ, но вчера го мъчих 1 час, изяде 80 грама и не поиска повече. Реших да видя дали е гладен, сложих го на гърда и сука лакомо 5-6 минути. Сега ще експериментирам с различни биби.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #121 -: Март 10, 2007, 14:04:21 pm »
абе то моето си е ... и аз незнам какво е, за сега си има достатъчно кърма и детето си яде. а аз съм се затръшкала - ами ако спре кърмата нали ще трябва да яде АМ, абе глупости, луда жена :lol:
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #122 -: Март 10, 2007, 14:08:31 pm »

Я да питам: защо не трябва разтвореното мляко да стои повече от един час, какво му се случва? Губи от хранителната си стойност или се разваля? И с каква температура на водата го правите - правила съм го и стопла и със студена и не забелязвам разлика в предпочитанията на Симеон.

Млякото е благоприятна среда за развитие на бактерии, затова не бива да се дава след повече от час. Ние сме на аптамил, а той се разтваря добре само в топла вода. Пробвам я на ръката и тогава давам.
По отношение на заспиването - Мия никога не е заспивала на ръце, преди заспиваше при нас в хола, а сега я слагам направо в нейната стая и си заспива. Но тя по принцип си е много самостоятелно дете и сама си предпочете такъв вариант.
<br />[link=http:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #123 -: Март 10, 2007, 16:05:02 pm »
Ами то и моя така си заспиваше преди баба да го поглези :lol: Сега не мога да го отвикна. Реве, та се къса и не става да заспива самостоятелно.
Ани, аз го давам само с топла вода. Млеката по принцип имитират вкуса на кърмата и е желателно да са топли.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #124 -: Март 10, 2007, 20:28:31 pm »
И с каква температура на водата го правите - правила съм го и стопла и със студена и не забелязвам разлика в предпочитанията на Симеон.

По принцип на всяка опаковка АМ пише на каква температура е най препоръчително да се приготви млякото, но на детенце се дава почти хладко. Повчето АМ се приготвят на 37 градуса има и на 75, гледай на твоята какво пише. :)
Пример: 150 мл вода затоплям за 25-30 секунди в микровълнова (900 W) и това е ~ 37 градуса.

Ние се приспиваме различно, защото както знаете си имаме проблемно коремче. Имали сме дни в които сме заспивали сами, но най вече сме на ръце (а гръб и кръст как болят от това приспиване... :( добре че не сме дебеланковци)
« Последна редакция: Март 10, 2007, 20:32:10 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #125 -: Март 10, 2007, 21:13:45 pm »
Я да питам: защо не трябва разтвореното мляко да стои повече от един час, какво му се случва? Губи от хранителната си стойност или се разваля? И с каква температура на водата го правите - правила съм го и стопла и със студена и не забелязвам разлика в предпочитанията на Симеон.

ultra, да си призная отначало хвърлях млякото ако е престояло един час, напоследък обаче и двучасово мляко давам. Установих, че бебка го предпочита хладно, а не 37'.

Фусич, чудесен е Колето! Внимавай да не го разглезиш :lol:. Елица и тя сама се приспива, от днес вече и сама си се завива. Придърпва одеялцето до носа си, мън-мляс и готово.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #126 -: Март 10, 2007, 21:17:52 pm »
Ние сме на моменти с приспиването. когато ни боли коремчето и сме кисали иска да се гушкаме. Когато е спокойна си гука сама и си заспива. От вчера сме на Аптамил, от нутрилона здраво се запекохме за втори път и мноого ревахме :?.
Нооо към бабите съм мноого агресивна. свекърва ми само чака да я докопа и да я люля из стаята, докато не изръмжах 2 пъти. сега като ме види и веднага я оставя в шезлонга :lol:. Дебнем се като котка и мишка, а мъжа ми казва че имам раздвоен език и на ръмжане го докарвам здраво :P., но ефекта е поразяващ.
С кърменето хич не го докарваме. Не ни стига пък не щеме шише. И ревем и цокаме и виждаме че няма кърма, ама пусти инат като не го щем това шише. И се борим докато се изморим и се прежалим в крайна сметка :lol:. Аптамила и Нутрилона пак ги ядем. Оле как ли посмях да и дам Фризовом, плю, плю все едно съм и дала развалено мляко. Мръщи се , гледа ме подозрително и пак рев. :lol:
Незнам като ми спре кърмата какво ще стане, сигурно ще ни направи разногледи с мъжа ми :lol:
Но като познавам в малката моя инат как да и се разсърдя :P
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #127 -: Март 10, 2007, 22:39:49 pm »
за млекото да кажа - д-р Спок пише, че на бебето му е все едно дали пие мляко с температура 37 градуса, хладко или от хладилника - важното е да се дава винаги с една и съща температура.
аз давам мляко със стайна температура от самото начало. свикнал е и се мръщи на по-топло. още повече, ние сме на Фризопеп, а той като се приготви по указанията (с вряла вода, пък после да се охлади), много горчи.

пропуснах да спомена една голяма работа за майките на захранени бебета - лигавници за еднократна употреба. страшна работа, от мека, но непропусклива хартия със заден найлонов слой, залепват се зад вратлето, даже имат джобче отпред за събиране на отпадъците. в Метро се продават, италиански, бяха по 4 и нещо кутията с 20 броя, а сега са ги намалили и са на яка далавера - по 2 кинта. горещо препоръчвам. на нас ни трябват по 2 лигавника дневно, ако не са хартиените - не бих могла да сколасам на пране.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #128 -: Март 11, 2007, 09:29:51 am »
Момичета, разкажете за срещата, дайте снимки!
Матей - 1.04.2006 г
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #129 -: Март 11, 2007, 10:01:23 am »
Оф, Джам, и преди в аватара ти имаше апетитно бурканче, ама сега туй дет' се кокори ми иде да го схрускам!
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #130 -: Март 11, 2007, 10:18:53 am »
Оф, Джам, и преди в аватара ти имаше апетитно бурканче, ама сега туй дет' се кокори ми иде да го схрускам!
Нали, голяма бишкотка е :) Пу пу! Най-хубавите бебета!
« Последна редакция: Март 11, 2007, 10:20:29 am от cygnus »
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #131 -: Март 11, 2007, 10:30:07 am »

пропуснах да спомена една голяма работа за майките на захранени бебета - лигавници за еднократна употреба. страшна работа, от мека, но непропусклива хартия със заден найлонов слой, залепват се зад вратлето, даже имат джобче отпред за събиране на отпадъците. в Метро се продават, италиански, бяха по 4 и нещо кутията с 20 броя, а сега са ги намалили и са на яка далавера - по 2 кинта. горещо препоръчвам. на нас ни трябват по 2 лигавника дневно, ако не са хартиените - не бих могла да сколасам на пране.

Аз да си кажа моята хитринка. Ползвам пластмасов лигавник на Чико,има джобче отпред, струваше около 7 лв. Вииждала съм такъв и на Canpol за около 4 лв. След хранене измивам и готово.


*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #132 -: Март 11, 2007, 10:49:21 am »
Абе аз тези за еднократна употреба не мога да ги намеря в Метро. Два пъти търся вече.
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #133 -: Март 11, 2007, 11:43:04 am »
Ами Cygnus може и да ги няма в Бургаското Метро. Фирмите-доставчици внасят една такса за да продават стоките си за всеки обект по отделно и може да са ги пуснали само в София за сега.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #134 -: Март 11, 2007, 18:40:42 pm »
Оф, Джам, и преди в аватара ти имаше апетитно бурканче, ама сега туй дет' се кокори ми иде да го схрускам!
Нали, голяма бишкотка е :) Пу пу! Най-хубавите бебета!


бишкотата я давам на заем за малко, ако некой е навит. днес ни е скъсала гьона. цял ден само на ръце - всичко друго води до истеричен рев, от новия вид, дето сме го научили - един такъв жален, с извивки и много сърцераздирателен. прибавете и спане само 2 пъти по 30 минути, картинката става тъмно-розова направо.

защо така бе, хора? може ли да се разглези за броени дни? или нещо просто го мъчи? ми той с нищо не иска да играе вече. айде, преди поне се радваше като виси на стобора, сега и там реве. приемам идеи всякакви...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #135 -: Март 11, 2007, 19:01:44 pm »
Зъби. :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #136 -: Март 11, 2007, 19:08:08 pm »
Зъби. :lol:

добре де, като го носим - не го ли "болат забите" пак?  :lol: тогаз що не риве?
първите 2 зъбчета избиха без да разберем изобщо...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #137 -: Март 11, 2007, 19:10:44 pm »
Първите да, но другите болят повече и създават повече проблеми.
Като го носиш усеща любовта ти и се разсейва за малко.
Ти като си уморена, изплашена или те боли нещо не ти ли по-добре някой да ти каже добра дума?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #138 -: Март 11, 2007, 19:16:39 pm »
права си, както винаги...  :love:

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #139 -: Март 11, 2007, 19:40:16 pm »
ми той с нищо не иска да играе вече. айде, преди поне се радваше като виси на стобора, сега и там реве. приемам идеи всякакви...

Отиваш в индийски магазин и оглеждаш герданите. Избери някой с едри части, да звънка, дрънка и да има едър синджир непременно. На брат'чедката бебето е на 7 месеца и като каза, че ще реве една вечер вкъщи 8O... Изрових гердана и още няколко кичозни дрънкулки и даже и десерт ядохме :) Същия гердан е изпробван успешно и върху племенника ми. Също може пластмасова дълбока купа и дървена лъжица, черпак или други бъркалки дето вдигат шум.
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #140 -: Март 11, 2007, 19:57:33 pm »
Здравейте и от нас, ние бяхме малко при баба и ни беше много гот.
За спането ние по едно време се бяхме научили на ръце, ама много тежичък започна да става, та се наложи да се отучваме. Поревахме няколко дни, но пък мисията завърши успешно.
Cygnus, и аз го открих това с плазмонката днес. Не можах да повярвам че си изпи млякото, даже искаше и още.
Моя мъж също "ревнува" като седна на РС-то и чета. Казва че съм станала маниачка и че щал да ме праща на 4-ти км.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #141 -: Март 11, 2007, 20:12:59 pm »
боровинчо, ние сме на етап "орални удоволствия" - всичко се пъха в устата. за блъскане и дрънчене много не ни търси, но ще пробвам с купа и лъжица.
иначе - това за синджира е много вярно. любимото му забавление е да си дъвче синджира за бибата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #142 -: Март 11, 2007, 20:24:55 pm »
И аз съм жертва на вманиачено бебе - от една седмица сме така! Не ме пуска никъде да ходя и като отида някъде и се върна ми се лепва като гербова марка! Реве и не ми дава да отида да се преоблека или да си измия ръцете! Говорих смои приятелки с момчета - така било при момчетата - много утешително!
Матей - 1.04.2006 г
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #143 -: Март 11, 2007, 21:05:45 pm »
Аааааааааааааа, Вени, не вярвам :( Аз имам една приятелка, на която и момиченцето се лепеше така за нея. Даже до тоалетна не я пускаше сама да иде. Заедно с нея непрекъснато. Така че изобщо не е само за момченца или момиченца. Май всичко е до дете. Моя като се върне баща му и увисва на крака му и не го пуска никъде да ходи.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю