0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #100 -: Март 09, 2007, 20:43:25 pm »
ами Ам-а нали е течност бе съкровище :lol:

ох, а аз да ви се оплача - Деско барабеско не ще да яде АМ :( трети ден я мъча, ами ако ми спре кърмата...
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #101 -: Март 09, 2007, 21:07:07 pm »
И с АМ -то и без него тая формула и за мен е невъзможна. Fussi и аз значи съм в отбора. Аз вече се отказах да се водя по учебници и по формули. Всяко дете е индивидуално.
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #102 -: Март 09, 2007, 21:56:19 pm »
Ху, ще се живее значи...
Само дето си вирих носа, че съм научила Коалата да пие течности... Когато си го взехме от дома, хич не щеше да пие нищо друго освен мляко. Но с примамки и благородни лъжи, като сипване на сок във водата и прочее, към днешна дата Ники пие за деня по 500 мл. чай и соковода или водосок. И аз естествено се надух кат пуйка с постижението си, а то... толкова си трябвало по учебник... Пак се разминах с пчеличката за отличника. Пфу!
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #103 -: Март 09, 2007, 22:00:34 pm »
Фусьо, разсъждавай с горната част на тялото, бе :)
1 литър вода на 9 кила тумбак при нежни бъбречета е равно ти да излочиш 6 литра, ама бъбреците ти функционират по-стабилно...

количеството течност е общо - АМ плюс сок плюс вода.
но ти даваш твърде много сок+вода, според мен. 500 мл е много бе. наблегни повече на млекото, мисля аз. ако го докарвате около 500 мл АМ, чини ми се малко. нема особена файда да бумка гола вода в тая възраст, а за ползата от соковете за бебешкия стомах прочети страница ен-та от темата за захранването - пуснала съм една статия там.

действително, чела съм, че бъбреците им още не функционират с пълна сила в тази възраст. то затова и не се слага сол в бебешко ядене.

Стефи, защо даваш АМ, не разбрах?

а, за малко да забравя - Мартин вече си пуска касетофона сам.:) на есен - алианс, догодина - университет, ама ще требва да слуша лекциите прав, щото не иска да седи  :lol:
« Последна редакция: Март 09, 2007, 22:05:54 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #104 -: Март 09, 2007, 22:09:14 pm »
Ама не се ебавам, бе сериозно. Само се старая да го напиша весело.
И без друго вече всички страхове, че съм лоша майка ме нападнаха... само чакам да видя че не правя нещо както трябва.
А като човек страдащ от две камичета в единия бъбрек, много добре знам колко е важно да се пият течности. Затова страшно се напънах още от самото начало да прилъжа Коалата да се налива с вода, сок чай, каквото каже... И понеже постигнах резултат  се надух.
Другото нещо, на което страшно държа от харнителна гледна точка е да го науча да яде сурови плодове и зеленчуци. Засега давам само настъргана ябълка натюр  :lol:, без захар и екстри. От два дни се сдобихме с вилни ябълки, изпратени ни от съседа на свекърите ми - Митьо-Молива. Лелеееее как им се радвах на тия малки и натъртени ябълки, като преди години на корекомско яйце. Странно как ни се променят ценностите, а ?
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #105 -: Март 09, 2007, 22:21:20 pm »
Фуси, а пък ако се докопаш до домашен морков - може и един валс да изтанцуваш. сериозно. специално с морковите не рискувай с купени сурови - пълни са с оловце, разправят.
аз така уредих за Мартинчо един заек от село миналата неделя - след като пак се продриска от Хипско пюре. цяла нощ варихме, пасирахме и пълнихме в мънички кутийчици, но сега съм доволна като баба мравка, осигурила зимнината на мравуняка...

изобщо, не знам как ще се оправяме софиянци без ятачна база с качеството на плодовете и зеленчуците. аз имам един парцел на Витоша, където може да се сади-туй онуй. Фуси, вие как сте с копането? да направим едно холдингче?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #106 -: Март 09, 2007, 22:33:17 pm »
Айде и аз мога да копам, сигурно имам най-много стаж от всички тук, като бях малка все ни прекарваха с дядо да копаме лозята :lol:

Сватя, ами аз не давам АМ, само пробвам,ей тъй за всеки случай, ама то диването тарикат, неще, а като му дадеш цицата си папа лакому :D

Ама как забравих да ви се поФаля - хапваме пюре от ябълка, цели 3 лъжици :lol: 8)
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #107 -: Март 09, 2007, 22:40:57 pm »
Ама как забравих да ви се поФаля - хапваме пюре от ябълка, цели 3 лъжици :lol: 8)

Аз пък нямам нищо за Фалба, само за оплакване :( Скарахме се с мъжът :(
Била съм куку, само съм четяла, не било нормално туй, намсикоси...
Щял да ми забрани да водя малката по доктори, да избера един и толкоз. Кво било туй - при GP, че при частен педиатър. Отивам сега да си подсмърчам и да се чудя дали пък не е прав 8O
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #108 -: Март 09, 2007, 22:41:43 pm »
Като сте почнали темата за чистотата на зеленчуците аз да кажа, че ходих бившия магазин за проверени зеленчуци на пазар Ситняково и от там ми дадоха една визитка с координатите на собственичката. Понеже дават визитката на всеки проявил интерес мисля, че мога да дам координатите, ако някой се интересува къде се е преместил магазина или пък като позвъня, ще пиша. Има една бабка на нашия пазар дето се кълне, че продава чисти моркови. Та аз си купих и съм решила да занеса от тях за изследване и ако се окажат чисти, да си купувам само от нейните. Само дето не сколасах днес да проверя къде е най-близката до нас лаборатория. Обаче са ми доста странни, такива едни моркови направо са червени. Знам, че това означава, че са богати на каротин ама и на какво ли друго още са богати?! :ask:


*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #109 -: Март 09, 2007, 22:47:05 pm »
Джам,
свекър ми е със зелени пръсти и агроном по сърце. От сега изчислява какво да сади на Макоцево. само дай знак и те включваме в кооператето. А малките кутийки със заешко, замразяваш ли ги? Аз понеше се докопах до част от домашна пуйка, сварих я хубаво само със вода, смлях я с блендера, разпределих я на малки порциики и ги бутнах във фризера. В книжката ми за детската кухня пише, че замразяването отнема най-малко от качеството на храната, в сравнение със стерилизирането например

Боровин,
това си еревност, бе душа. И сКалата като ме види пред компютъра мърмори и подмята: "Тате, татеее, ако не беше "Зачатие", майка ти неграмотна щеше да остане!" или "Тате татеееее, ако счупиш телефона, ще отрежеш на майка си ръцете, ама ако и счупиш компютъра, направо си я убил"
Не си го слагай на сърцето... Викай да да прав си, прекалявам и прави каквото си знаеш  :P
« Последна редакция: Март 09, 2007, 22:52:59 pm от Fussii »
В очакване ....
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #110 -: Март 09, 2007, 22:49:51 pm »
jam и другите мацки,
аз питах за течностите, защото го отбих през нощта, започнах да му давам по малко АМ(отне му повече от месец докато го хареса, но сега си муцка с удоволствие от шишето. Къде муцка, къде дъвчи :lol:) Кърмим се още, но май му излизат горните 2 зъба, може и в стачка да е, та никак не иска да суче. Само вечер.
Преди, като кърмех, хич не съм му и мислела по колко е пил. Писне ли - айде на цицката. Да, ама сега като не иска да суче и му давам АМ? Ся трябва и АМ специалист да ставам. Не стига, че вече диплома трябва да ми дадат по проблемите с кърменето. :lol:

Памперсите са му мокри, сигурно само аз параноирам :lol:, защото съм свикнала все да ми е на гърдите и сега ми се струва, че не пие достатъчно.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #111 -: Март 10, 2007, 00:07:37 am »
само да вметна набързо за морковите - от специалист по въпроса знам, че морковите имат способност да извличат от почвата разни ми ти работи. почвата в софийско равно полье е яко замърсена с олово, така че и морковите ни са замърсени с олово. бабката може нитрат да не е ръсила, но това не спасява от металите.

не става дума само за нитрати. аз не знам на моркови да се прекалява с нитрати, друг е проблемът там.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #112 -: Март 10, 2007, 01:15:29 am »
Фуси, рожбо златна, аз требе преди тебе да са килна, щото мойто говедо не ще ни вода, ни сок. Та по логиката с течностите, аз съм най-лошата майка на света. Като му гледам памперсите обаче, дето са като от конкурс по най-пълен - не е зор дет не му давам ни вода, ни сок. Преди пиеше гадта, ама сега не ще. Ни разреден, ни никакъв. Само Ам си цоца и това е. А в последно време с него вечер правим борба свободен стил, за да се нараним :? Като го натисна на леглото и му бутна шишето - яде, ако съм кротка и добра - не ще.
Абе я да ви питам мами - вие как се приспивате? На ръце? Сами в леглата? Щото моя нещо е захитрял гада и като го приспивам и го оставя сам да заспива - не ще. Реве, ще ни разберат съседите, ще ме затворят тука социалните. Ако го люлея на ръце - праска усмивки все едно е изял мелба великан :x Ама станах вече като щангистка в ръцете :? Та не знам как да го отуча да заспива люлеейки се. Ей тва са последиците от гостуването при баба :o
П.С. Пък за Зачатие и четенето вътре - моя благоверен също ми прави фасони. Каза, че съм пристрастена и изкарвам работен ден пред компа :x
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #113 -: Март 10, 2007, 08:24:29 am »
изобщо, не знам как ще се оправяме софиянци без ятачна база с качеството на плодовете и зеленчуците. аз имам един парцел на Витоша, където може да се сади-туй онуй. Фуси, вие как сте с копането? да направим едно холдингче?
Хах, излових ли те душата що не ти харесва, дет няма жителство вече :) То заради морковите и зайците било :)
Иначе поръчката за какво и колко да се сади на мястото тази година в направена :) Остава някой да се заеме с реализацията на проекта :)

Стефи, прав е разбира се! Ние тотално изкукахме вече, здрави деца ги разсипахме от ходене по доктори и да се търси под вола теле. Текнали спополи и кихнало, ми ще минат, скашляло се детето и вече истерия в къщи, че и в бабите и въобще пълна галимация! Я по-розово малко! Докато докараме до пубертета трябва жълти книжки да ни раздадат (то някои имаме вече де ;)


« Последна редакция: Март 10, 2007, 08:28:00 am от cygnus »
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #114 -: Март 10, 2007, 09:16:33 am »
И пак да се включа, защото направих едно откритие. За майките на злояди деца. Явно проблема ще да е или в биберона или, че не им харесва Нутрилона. Каквото пийнаха сутринта (по 80) си го изпиха натюр. В останалото слагам по 2-3 плазмонки на човек и разбивам много добре да стане хомогенно като мляко и им давам да пият ако има такова понятие "бисквитен шейк". Не тече през биберона но пък слагам освен лигав и тензух, че доста изтича, ама и много отива по предназначение, дето не бих могла да го дам по друг начин. И това в столчето за хранене и пиене от чаша :) Хареса им определено! Не знам обаче доколко е полезно всяка сутрин, все пак това са сладки бисквитки и сигурно калорични.
« Последна редакция: Март 10, 2007, 09:18:53 am от cygnus »
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #115 -: Март 10, 2007, 09:19:29 am »
Ние имаме градска баба с ранчо на село в плодородната Добруджа. Ама много късно идва реколтата, чак наесен. А захранването ще го отпочна, смятам, юни. Миналата година бабата гледаше пилета, обаче да ви споделя, че като се разболяха ги натъпка с антибиотици и други животоподдържащи вредности. Е къде е тогаз ползата от файдата, питам аз.
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #116 -: Март 10, 2007, 09:40:24 am »
Боровинчо, не си ти луда, то с това здравеопазване и компетентните ни лекари незнам някой да е само с един педиатър. Иначе аз си налагам да гледам от веселата страна на нещата, защото както казва Дони, не до пубертета ами до детската градина трябва да ми издадат жълта книжка. Нещяла да яде, ами ако ще (както казва Мели, дете умряло от глад при наличието на храна няма), мрънкала, ми да мрънка - знам ли какво й има, кат не ще да каже да си мрънка и така, инъче да съм сдала багажа за 2 дни :lol:
А за провизиите аз на мама от сега съм й спуснала списък какво да отглежда, поне долу в Сакар  няма замърсители и е екологично чисто :D
« Последна редакция: Март 10, 2007, 09:44:01 am от StefiZ »
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #117 -: Март 10, 2007, 09:47:46 am »
Гане и ние сме така със спането, но открих, че само на мен ми го играе тоя номер! Явно очаква да му дам да суче, а не да го слагам в леглото! Това с люлеенето не съм го вавела, че културиска не ми се става! 11 кила е!

Момичета, за днешната среща - много ме е яд, но Мати още кашля и ме естрах да го водя! Незнам дали не е още заразен и не искам да ви натръшка децата! Много ме е яд, честно!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #118 -: Март 10, 2007, 10:33:15 am »
Е БРАВО!!!!!
Да му се не види и сопола и чудото :x
Нищо, оправяйте се бързо - има време, ще направим специално "денди парти" с девойки (Деската, Юлето и сие) и мокър бюфет  (АМ, чай, сок):lol: :lol:

Единствения бонус от дома, е че Коалата заспива съвсем сам и без протести. Към 8.30 вече е изкъпан и нахранен и - по леглата с лъвко, дрънкалката и едно зловещо мече, дето хърхори като Дарт Вейдър. Понякога от другата стая се чува кикот и тропот до към 9, но няма плач и мрънкане
« Последна редакция: Март 10, 2007, 10:36:29 am от Fussii »
В очакване ....
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #119 -: Март 10, 2007, 11:05:27 am »
Фани, това е голямо предимство!
Ами кофти е тоя вирус, че слизат секретите в гърлото и започва кашлица!
Матей - 1.04.2006 г