0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Седмица 5.03-11.03.2007г.
« -: Март 05, 2007, 06:43:07 am »
Здравейте момичета,
Започва новата седмица и в нея пожелавам на всички мами много усмивки и приятни изненадки от малчовците.
Ние през изминалата седмица доста се разхождахме, а малката госпожица започна да става голям каприз и направо ни побърка.Започнах в края на 3 и началото на 4 месец захранването и в момента си хапва с кеф доста неща, но се оказва че докато аз се ориентирам кое и как може и да фалираме.Почти всеки ден съм в магазина под нас за пюрета и вече изчетох всички етикети и уж гледам и избирам внимателно, но разлика има голяма като вкус и консистенция м/у тези на HIPP и останалите и настава голям купон, ако се опитам да дам нещо, което вече е яла,но е на друга фирма.
Вчера две големи пюрета,които бях купила и много се надявах да хареса се наложи да ги хапнем с баща и, а за нея след дълга борба остана някаква странна зеленчукова мусака на АМ-Ам.
Я споделете при Вас как е със захранването.И при Вас ли е такъв проблем докато се установи кое харесва и кое не?
И друго да питам.Имам нужда от леко и голямо одеалце с умерена дебелина,което да ползвам при излизане, но нещо не мога да намеря такова.В момента още ми вършат работа зимните дебели одеялца, но скоро ще се стопли и наистина се налага да измисля нещо по въпроса, а нямам време да обикалям.В Нета гледам има доста неща, но само с гледане човек не може да им прецени дебелината, а не искам да купувам неща,които да ми пълнят само къщата.
Искам да споделя, че след няколко опита да направя каша на FRIzo се предадох и май ще си я ядем ние тая каша.Тя просто не може да се разбърка нормално и стои на малки бучки каквото и да правя.А аз доста се постарах да опитвам дали пък няма някакъв начин да стане нещо гладко като консистенция.
Минахме на ниво 2 на количката и малката е доста доволна така.Гледа си какво става около нея с интерес, а като и писне си дремва стабилно.
Ман, малчо е страхотен, а фризурата му е просто върха.Напълно в крак с модата сте:).
Z22,радвам се да те видя вече на линия.
Fussi, чета с интерес развитието на нещата с малкия НИки и доста Ви се радвам.
Perde,какво става с Вас оправихте ли вече всички проблеми със стомахчето?
Ами това е.Малко дълго стана, но ............. :D
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #1 -: Март 05, 2007, 08:38:33 am »
Привет от нас!
нашата борба с нощното събуждане за цокане върви към победа! Липсата ми в стаята усигурява на Мати спокоен сън без прекъсвания Вече 4 нощи спи като къпан! Сега съм в размисъл дали да рискувам да се върна в стаята или още да изчакам. Гърдите ми вече разбраха, че търсенето е намаляло и спряха да се препълват! Явно ще успея да спря кърмата и без външна помощ. Остава да оправим и дневното спане и сме пушка!
Матей - 1.04.2006 г
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #2 -: Март 05, 2007, 09:08:04 am »
Браво на Вас Вени!Радвам се, че нещата вървят така ,дано се оправите и през деня и всичко да е ОК.
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #3 -: Март 05, 2007, 09:30:36 am »
Силви, в Малечко има готини тънки одеалца!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #4 -: Март 05, 2007, 09:40:38 am »
Привет и от нас.  :D :D :D
venus_melena и ние го отбихме от нощното наскоро. Сега си спи пак в нашата стая, но като му стане детската и ще го преместим. Аз се върнах в спалнята на 4 та вечер. Мина добре.
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #5 -: Март 05, 2007, 11:22:22 am »
Silwi25, мога да споделя моя опит в захранването тъй като сме по-големи. Аз правих късно захранване и докато захранвах давах само пюрета на хип. Едва в последните 2 месеца започнах да й купувам и други пюрета, тъй като вече е опитвала почти всичко. Моята сладурка откъм хапване не е създавала проблеми. Не харесваше кашите и смених 3 каши докато прояде каша, но сега пък вече имаме 4 вида каши, които яде. така че моят съвет е докато захранваш, да даваш само една марка пюрета и след това вече да разнообразяваш с друга.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #6 -: Март 05, 2007, 11:33:27 am »
Привет от нас!
нашата борба с нощното събуждане за цокане върви към победа!

Вени, сега ще те заям лекичко - а защо изобщо трябваше да стигате до "борба" и психолози за отказване на нощното цокане на 11 месеца? дали не е от кърменето " на поискване", което нощно време си е живо биберонстване? :)

между другото, Мартинчо от две нощи взе отново да се буди и да иска ядене (поне така решихме ние, защото като дадохме кльопачка, се наяде и заспа пак). не го е правил откакто беше на 2 месеца и половина... много странно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #7 -: Март 05, 2007, 11:36:07 am »
Весела седмица и от нас!!!

Нашата госпожица май си прави промени в графика на хранене... взе да пропуска едно, но за мое съжаление, това 12ч. вечерта... Ще изчакам малко и ще се опитам да го изместя в 3ч... дали ще се получи?!?
Ния, ти да не ходиш при нашата педиатърка? Тя цяла година мислеше племенника ми за момиченце и му викаше Никол... (д-р Желязкова) Сега съм и занесла материали за ваксините, да чете за пентаксима. Оказа се, че от мен чува за него...  8O
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #8 -: Март 05, 2007, 11:47:14 am »
Лека седмица и от нас!
Като ви чета с ноЩните хранения и косата ми настръхва - ако Ще трябва оЩе 4 месеца да я чакам, zа да спи цяла ноЩ, направо ми иде да се гръмна  :(. Абе да сме живи и zдрави, нали, другото са бели кахъри?
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #9 -: Март 05, 2007, 11:56:01 am »
Привет и от нас с Деско, весела и здрава седмица :D

Да попитам, само не ми се смейте, под нощно хранене какво разбирате, между 12 и 6 часа ли?
*

    Butterfly_

  • ***
  • 273
  • Много, много щастлива мама и съпруга!!!
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #10 -: Март 05, 2007, 11:57:39 am »
Да попитам, само не ми се смейте, под нощно хранене какво разбирате, между 12 и 6 часа ли?

Мисля, че да!
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #11 -: Март 05, 2007, 12:12:01 pm »
Здравейте и от нас.
Току що се връщаме от нашето си педи, сложихме хепатитна ваксина на чичо Кольо, който рева като Боримечката на Зли Дол. Доотлепиха му и пишката и това окончателно го разяри
Сега, уморен от несгоди заспа...
Тази седмица ще въвеждам месо - първо пуйка, по-натам ще видим. Аз мислех да го отложа, ама педиатърът настоя. Аз след като нафрасках нещастното дете за четири дни с хиляда вида храни, сега съм по-стриктна и от д-р Емилова :lol:

Схемата на хранене ни е - 4 пъти на ден, като между храненията давам по мъничко плодово пюре или сок. Много искам да намеря някакви недунапренени ябълки, ама няма братче...

Весела седмица на всички
В очакване ....
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #12 -: Март 05, 2007, 12:27:49 pm »
Здравейте момичета! Ние тази седмица ще направим 40 дни (на 8 март), но има няколко неща, които все още не са ми много ясни и ще съм ви много благодарна, ако споделите как беше при вас.
1. Педиатъра ми каза, че вече трябва да минем на 5-6 хранения и че малката госпожица трябва да изяжда от 100 до 120 гр. на ден. Това означава ли, че трябва да спрем нощното хранене или трябва да минем на хранене през 4 часа и как ще стане това. Сега момичето ми е като часовник...след като яде в 21-22 ч. заспива и се буди точно в 4 ч. сутринта с раздиращ рев, след което иска да яде точно на три часа.
2. Тъй като сме на смесено хранене (не ми достига кърмата), малката получи запек...ака по веднъж на 3 дни и адски много се мъчи, а не ми се иска да използвам термометъра всеки ден. Имали ли сте такъв проблем? Използвам Нан 1...дали да не сменя млякото?
3. По бузките и брадичката й се появиха ситни пъпчици, някои от които са с гноен връх, които ту завяхват, ту се появяват наново. На какво може да се дължи това и с какво трябва да ги мажа?
Стана доста дълго, но.... моля да ме извините  :lol: и ви благодаря предварително за отговорите  :balk_81:


*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #13 -: Март 05, 2007, 12:42:24 pm »
Да попитам, само не ми се смейте, под нощно хранене какво разбирате, между 12 и 6 часа ли?
Според мене ноЩното хранене е след последното zа деня хранене (може и в 21, 22 часа да е) и е до сутринта - 6 или 7 часа. Ние в тоzи период се храним 2 пъти  :(. Май Ще откараме така оЩе няколко месеца. Ние сме само на АМ (ако има zначение).
Здравейте и от нас.
Току що се връщаме от нашето си педи, сложихме хепатитна ваксина на чичо Кольо, който рева като Боримечката на Зли Дол. Доотлепиха му и пишката и това окончателно го разяри
Сега, уморен от несгоди заспа...
И ние след ваксина пиЩим като zа последно, но после след спането все едно ниЩо не е било.
 
desita_r, май въпросите ти са темата на д-р Бърди.
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #14 -: Март 05, 2007, 13:06:24 pm »
къде е темата на д-р Бърди? Извинявайте, но нямах време да чета и търся отговори точно на моите въпроси, затова реших да питам направо.


*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #15 -: Март 05, 2007, 13:40:16 pm »
Току що се връщаме от нашето си педи, сложихме хепатитна ваксина на чичо Кольо, който рева като Боримечката на Зли Дол. Доотлепиха му и пишката и това окончателно го разяри
Сега, уморен от несгоди заспа...

Ох, колко те обичам, Фуси8)

и че малката госпожица трябва да изяжда от 100 до 120 гр. на ден.

Десита, това вярно ли? Не е ли по 100-120 грама на хранене?

Лека седмица на всички! Здрави жени, здрави забременявания, здрави бременности и здрави бебета!
Alexandra
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #16 -: Март 05, 2007, 13:47:52 pm »
Разбира се, че на хранене  :lol: Аз толкова бързах да не пропусна да питам нещо, че не съм видяла какво пиша  :lol:
Но защо никой не ми отговаря...сигурно въпросите ми са доста тъпички, а?  :balk_159:


Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #17 -: Март 05, 2007, 13:50:34 pm »
Здравейте момичета! Ние тази седмица ще направим 40 дни (на 8 март), но има няколко неща, които все още не са ми много ясни и ще съм ви много благодарна, ако споделите как беше при вас.
1. Педиатъра ми каза, че вече трябва да минем на 5-6 хранения и че малката госпожица трябва да изяжда от 100 до 120 гр. на ден. Това означава ли, че трябва да спрем нощното хранене или трябва да минем на хранене през 4 часа и как ще стане това. Сега момичето ми е като часовник...след като яде в 21-22 ч. заспива и се буди точно в 4 ч. сутринта с раздиращ рев, след което иска да яде точно на три часа.
2. Тъй като сме на смесено хранене (не ми достига кърмата), малката получи запек...ака по веднъж на 3 дни и адски много се мъчи, а не ми се иска да използвам термометъра всеки ден. Имали ли сте такъв проблем? Използвам Нан 1...дали да не сменя млякото?

Най-добрият съвет, който мога да дам е да оставиш бебето самичко да се откаже от нощното хранене и само да си изработи режим. Имам горчив опит с налагането на режим. Ама нали бях новоизлюпила се майка и по мнението на педиатърът бебето наддало много малко първия месец, та задължително да се храни на 3 часа. В последствие като се замислих каква глупост съм правила -3 седмици тя беше само на кърма, но кърмата й също беше от шише, така че аз виждах колко изяжда и впоследствие се оказа, че малкото наддаване е за по-кратък период от време. бебка имаше ужасяващи колики и когато се опитах да й наложа тричасово хранене се получаваше следното -тъкмо й минат коликите и тя миличката заспи, и хоп дошло време за следващото хранене и аз я събуждам. в резултат тя толкова се изнервяше, че спеше по 15 минути през деня. Мъчих я няколко дена и реших, че това няма да го бъде. оставих я, като е гладна, ще се събуди да яде. От нощното хранене се отказа сама на 2,5 месеца и като ни спряха коликите  си изработи такъв перфектен режим, че ме шашна направо.
това че ака веднъж на 3 дни не означава, че непременно има запек. запек означавало да са твърди изпражненията и т.н. Мия до петия си месец акаше през ден, някой път през 2-3 дни, но много. давай повече течности. педиатрите не съветват да се сменя млякото просто така.
<br />[link=http:
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #18 -: Март 05, 2007, 15:05:21 pm »
От днес Дара се обръща от корем на гръб... и то всеки път като я сложа по коремче:
http://www.vbox7.com/play:76c3dffa
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    Butterfly_

  • ***
  • 273
  • Много, много щастлива мама и съпруга!!!
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #19 -: Март 05, 2007, 15:12:10 pm »
От днес Дара се обръща от корем на гръб... и то всеки път като я сложа по коремче:
http://www.vbox7.com/play:76c3dffa

Браво!!!