0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #60 -: Март 07, 2007, 13:00:13 pm »
Хммм ами, според нашата педиатърка, няма проблем, ако е сока е разреден с вода. Според нея е добре, детето от рано да свикне да пие по много течности. От друга страна е добре да не се дават наблизо до храненията, за да не се засити с течност и после да писне от глад.
Понеже Никола категорично отказва да пие само преварена вода, аз смесвам - 50 на 50 или 70 на 30. Както дойде. Гледам за деня да е изпил точно по едно шишенце от соковете на Гербер.
Понеже аз самата се научих на дърти години да пия течности по принуда за съжаление, гледам Ники да си свикне от сега.
В очакване ....
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #61 -: Март 07, 2007, 13:09:44 pm »
Хммм ами, според нашата педиатърка, няма проблем, ако е сока е разреден с вода. Според нея е добре, детето от рано да свикне да пие по много течности. От друга страна е добре да не се дават наблизо до храненията, за да не се засити с течност и после да писне от глад.
Понеже Никола категорично отказва да пие само преварена вода, аз смесвам - 50 на 50 или 70 на 30. Както дойде. Гледам за деня да е изпил точно по едно шишенце от соковете на Гербер.
Понеже аз самата се научих на дърти години да пия течности по принуда за съжаление, гледам Ники да си свикне от сега.
Е щом е разреден, значи всичко е наред. Аз понеже давам чист сок и затова се учудих. Но Мия си пие вода колкото иска, понякога си взима шишето и изпива около 170мл. наведнъж, друг път изпива толкова за цял ден, зависи.
<br />[link=http:
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #62 -: Март 07, 2007, 13:36:22 pm »
Не ще да пие вода, хитрягата.... Затова го лъжа като сипвам сок  :P
Той е още малък и лесно манипулируем  :lol:. Но, наистина не е добре да се дава по много сок, основно заради зъбния кариес - така каза педиатърът., И след всеки сок, плакнем устата и двата зъба с вода
В очакване ....
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #63 -: Март 07, 2007, 15:02:33 pm »
Колкото бебета, толкова и индивидуалности! Моята пък не обича да стои навън. Сигурно е единственото бебе, което не обича разходки, но е факт. Едвам изкарваме 1 час, час и половина си е направо супер. Но какво да се прави...
<br />[link=http:
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #64 -: Март 07, 2007, 18:55:21 pm »
Здравейте, момичета!

Имам една чуденка относно Rh антителата. Резултатът ми е отрицателен - само това пише. Но не трябва ли да има и някакъв титър изписан?
Знам, че много от вас са ги следили по време на бременността и поради това реших точно вас да питам.
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #65 -: Март 07, 2007, 19:05:04 pm »
споко, така е правилно да пише :D
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #66 -: Март 07, 2007, 19:29:09 pm »
StefiZ, мерси!

Камък ми падна от сърцето.
Нали няма да е много параноично да си ги следя всеки месец?
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #67 -: Март 07, 2007, 21:12:51 pm »
абе сигурно е параноично, но и аз така правех :lol:
по принцип си има определени седмици, в които е задължително да правиш изследване, но всеки месец е добре :D
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #68 -: Март 07, 2007, 22:20:52 pm »
Аааааааааа да почвам и аз тогава всеки месец да го следя, да не съм по-назад де.. :lol:
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #69 -: Март 08, 2007, 06:42:16 am »
абе сигурно е параноично, но и аз така правех :lol:
по принцип си има определени седмици, в които е задължително да правиш изследване, но всеки месец е добре :D
Благодаря ти за бързите отговори.
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #70 -: Март 08, 2007, 08:37:04 am »
Честит осми март!
Много усмивки в днешния слънчев празничен ден, приятни изненади от любимите хора и хубави подаръци :D.
Ние тия дни се убихме от разходки, аз вече съм пълно гроги,ама ще събирам сили за събота и неделя когато ще ходим на ски.Така го чакам това ходене, че вече искам да е събота.Ще оставим малко малката при сестра ми и дано се справят някак.Сега тренираме докато аз съм тук,ама малчо нещо си има своя програма тия дни и като му тресне един як рев се чудя какво става.Понякога го прави, че иска да заспи, а не и давам да се мята на корем, че изкарва цялото ядене, понякога просто си реве и тя не знае защо.
Хора, я да Ви питам как се оправяте с режимите на бебетата.Аз по едно време и бях направила железен режим.На 3 1/2 часа се будехме след което смяна на памперс, ядене, вода малко игра и после пак спане и т.н.Някак си успявах да вместя и плодови пюрета или сокчета и яденетата да са си на мястото, но доста народ ми се накара, че си будя бебето, а не я оставям да спи като спи, но на мен хич не ми се напасват храненията през деня като я оставя да спи много. Всичко се измества много назад и накрая тя така заспива, че просто няма събуждане.
Вие как процедирате?Оставяте ги да спят колкото искат или гледате да влезете в някаква рамка?
Ужасно е, на моменти имам чувството, че съм страшно неориентирана, а и лоша майка, но нямам време много да чета напоследък за да разбера кой и какво прави, а карам през деня на такава скорост, че вечер просто се трупясвам и едва помръдвам.Единственото ,на което съм се оставила да ме ръководи е инстинкта ми и на прочетеното за захранването и т.н.
« Последна редакция: Март 08, 2007, 08:49:01 am от Silwi25 »
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #71 -: Март 08, 2007, 09:57:08 am »
Както д-р Бърди беше казал - "това не е казарма"  :lol: Е аз точно това исках да чуя и да съм спокойна, защото и нашия режим е един, мани, мани... :lol:
Аз от баща ми знам, че дете когато спи не се буди, за да яде, така че Деси яде когато се събуди, но тя вече не спи толкова много, само следобедното хранене се измества с 30-40 мин. :)
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #72 -: Март 08, 2007, 10:50:30 am »
Здравейте и Честит празник. Бъдете много обичани като майки и като жени! По отношение на режима, аз вече писах колко несполучлив опит имах в налагането на такъв. Мога да кажа, че режимът е удобство за майката -поне при мен беше така, тъй като се налагаше да се изцеждам, за да давам кърма и с фиксирани хранения можех да предвидя времето, в което да го направя, но за бебето беше кошмар. Според моите наблюдения когато едно бебе е гладно, нищо не е в състояние да го спре, така че не ги тормозете с разни режими. Повечето бебета на 5-6 месечна възраст сами си изграждат удобен за тях режим.
<br />[link=http:
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #73 -: Март 08, 2007, 10:52:00 am »
Честит празник, майчета!
Най- послушни бебоци ви пожелавам и мнооооооооооого, мнооого здравички!


Ние днес сме добре, не ни тече носа вече почти, не киха и си е весел!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #74 -: Март 08, 2007, 11:02:58 am »
Аз да се похваля , че вече въобще не съм Кольовата майка, ако искате да знаете, ами майката на Мат Бьонди или Стив Подборски, както ви харесва
Днес Ники беше на първа тренировка по плуване и мина страхотно.
Да ви кажа,  леко съм във възторг.... Това нещо е страшно хубаво и според мен много полезно за детето от много гледни точки. Но подред.
Бебешката плувна инструктурка се казва Александра, много е мила и симпатична, самата тя има две малки дечица, които също плуват. Първата "тренировка" се проведе в къщата на бабата на Никола, защото там има вана.
Плана е следния, правим си самостоятелни тренировки в къщи 2, 3 седмици, с упражненията, които Александра ни показа, а после отиваме на басейн. Тя води една група от пет, шест бебока и техните майки, събират се веднъж седмично.
Ся, за самите упражнения. Първо Никола умря от кеф, разписука се възторжено още от началото, за изненада на Александра не прояви никакакъв страх от поливането на главата и лицето. Упражненията включват вадене на шарени играчки от дъното, различни движения с крака и ръчичики, сядане, ставане, накрая идва и големия кеф - гушкане и игра с майката в самата вана. Абеееее, беше жестоко!
Накрая го увих в две хавлии, изпи си сутрешния сок, отряза се за секунди - и сега спи като пън 
В очакване ....
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #75 -: Март 08, 2007, 11:05:42 am »
Фани, ти си страхотна!!!!! Браво на теб! Възхищавам ти се!  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #76 -: Март 08, 2007, 11:09:03 am »
Аз да се похваля , че вече въобще не съм Кольовата майка, ако искате да знаете, ами майката на Мат Бьонди или Стив Подборски, както ви харесва
Днес Ники беше на първа тренировка по плуване и мина страхотно.
Да ви кажа,  леко съм във възторг.... Това нещо е страшно хубаво и според мен много полезно за детето от много гледни точки. Но подред.
Бебешката плувна инструктурка се казва Александра, много е мила и симпатична, самата тя има две малки дечица, които също плуват. Първата "тренировка" се проведе в къщата на бабата на Никола, защото там има вана.
Плана е следния, правим си самостоятелни тренировки в къщи 2, 3 седмици, с упражненията, които Александра ни показа, а после отиваме на басейн. Тя води една група от пет, шест бебока и техните майки, събират се веднъж седмично.
Ся, за самите упражнения. Първо Никола умря от кеф, разписука се възторжено още от началото, за изненада на Александра не прояви никакакъв страх от поливането на главата и лицето. Упражненията включват вадене на шарени играчки от дъното, различни движения с крака и ръчичики, сядане, ставане, накрая идва и големия кеф - гушкане и игра с майката в самата вана. Абеееее, беше жестоко!
Накрая го увих в две хавлии, изпи си сутрешния сок, отряза се за секунди - и сега спи като пън 

:youwoman:
Възхищавам ти се!!!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #77 -: Март 08, 2007, 11:15:18 am »
Честит 8-ми март! Да сте най-обичаните майки и жени!

Fussii, a има ли друг вариант за обучение на малчовците в плуване за тези, които не разполагат с вана?


*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #78 -: Март 08, 2007, 11:23:25 am »
Фани, от колко месеца може да се почне с тренировките?
И при нашата баба има вана и замислям скорошни експерименти :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Седмица 5.03-11.03.2007г.
« Отговор #79 -: Март 08, 2007, 11:31:18 am »
За първи път съжалавям, че нямам вана!
Матей - 1.04.2006 г