0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Д-р катя тодорова занимава ли се с мъже?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Мисля, че не. Попитай я.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Много ти благодаря. :bighug:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Здравейте Д-р Мели,
моля Ви да си кажете мнението по спермограмата на мъжа ми:
обем-1.5
втечняване-20 мин.
цвят-мл.бял
рН-7.5
левкоцити-3
незрели кл.на спер.генеза-да
вискозитет-норм.
желатин.конгломерати-не
лецитинови зърна-да
аглутинати-специфични
норм.морфология-17%
Обща конц.на сперматозоиди в 1 мл.-76 х 10^6/мл
конц.на нормокинетичните в 1 мл.-34 х 10^6/мл. (20Mio)
Обща конц.на нормокинетичните в обема-51 х 10^6/мл. (40Mio)
нормокинетични-45%
    -с бързи лин.движения-22%
    -с бавни лин.движения-23%
хипокинетични-9%
акинетични-46%


Има малко неща за доуточняване - понижения обем на еякулата, наличието на аглутинати и евентуалното наличие на антиспермални антитела, количеството на незрели клетки на сперматогенезата, намалената подвижност. На колко дни сексуално въздържание е правена?

Правена е на три дни въздържание.Как може да се свържем с вас и евентуално-преглед?
Re: Въпрос към Мели
« Отговор #164 -: Май 03, 2007, 23:36:20 pm »
Zlatulka - за спермограмата - къде е правена? Дай и референтни стойности, повече информация, за да можем да дискутираме  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Въпрос към Мели
« Отговор #165 -: Май 03, 2007, 23:51:32 pm »
Здравей, Мели
Аз отскоро посещавам форума, опитвайки се да открия причината за отрицателния резултат от 9 месечните ни опити да се сдобием с бебче. Аз съм ходила на гинеколог преди да започнем с опитите като тогава ми направиха стандартен преглед и цитонамазка, от която резултатът беше ОК. Преди 5 месеца мъжът ми получи болка в единия тестис и отиде на уролог. Освен за болката там е казал и за опитите ни за дете. Докторът се е зачудил как така след 9-годишна връзка и не особено пазене аз още не съм забременяла и поради това му назначи и спермограма...  Е, оказа се, че тя не му  е мн. добра, а и че има някакво възпаление на тестиса, за което пи антибиотик и някакви витамини. Въпросът е, че след това моя хубавец реши, че се е оправил и няма нужда да си прави повече изследвания (това щяло подсъзнателно да му повлияе, а пък той си бил здрав) Embarassed
Та въпросът ми е може ли да забременея при 30%хипокинетични и 705Акинетични сперматозоиди, а като допълнение и само 25% от тях са с нормална морфология, а 75% са с дефекти..Бих се радвала да ми отговориш за да знам дали не е вече крайно време да му стъпя на врата и да го помъкна по лекари (моя мъж, де Smile)
Извини ме за дългия пост, но не знам какво да правя. Confused

Златулка, малък технически проблем и затова мнението ти ще се появи така.

Напиши спермограмата и къде е правена, да видим за какво става дума.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Zdraveite, iskam da popitam kakvi sa pri4inite za poqva na varikocele.
Moje li da mi kajete , metodite za le4enie suvsem nakratko. Predvaritelno vi blagodaria.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Ами нашата СГ е правена в СМДЛ "САНТЕ"- София (някаква лаборатория). От вече прочетеното по различните теми тук разбрах, че е най-добре да се направи друга на някое специализирано място. Така и ще направим в най-скоро бъдеще, но да кажа за тази:
обем: 3,5 ml; pH 8; 120 мин. след отделянето 30% от всички сперматозоиди са хипокинетични. Останалите, около 70%, са акинетични. 25% от вс. сперматозоиди са с нормална морфология. Останалите са с главични и опашни дефекти (около 75%).10-12 левкоцита; 3 750 000-олигоспермия гравис.
Това са нашите резултати. За сега му давам vit.C по 1000 мг/дн и чай от магарешки трън и бабини зъби. Скоро пак ще пиша като стане новата СГ.

*
Мели благодаря за отговора.Аз рядко губя надежда и в този случай вярвам ,че изход има сега отава да убедя и мъжа си и нещата ще си дойдат на място.Е той почти склони да започне наново с изследванията.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Д-р Мели, здравей отново. Аз продължавам да чета и нещо съвсем се обърках.. :? На някои места се твърди, че хипокинетичните сперматозоиди пристигат до яйцеклетката по-бавно от останлите, а на други- че просто не стигат до никъде (пишеше че се въртяли в кръг :?). Моят въпрос е свързан с това и те моля да го изясниш. Все пак мнението на специалист си е друго нещо :)Благодаря предварително.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Мели благодаря за отговора.Аз рядко губя надежда и в този случай вярвам ,че изход има сега отава да убедя и мъжа си и нещата ще си дойдат на място.Е той почти склони да започне наново с изследванията.

Само така.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Д-р Мели, здравей отново. Аз продължавам да чета и нещо съвсем се обърках.. :? На някои места се твърди, че хипокинетичните сперматозоиди пристигат до яйцеклетката по-бавно от останлите, а на други- че просто не стигат до никъде (пишеше че се въртяли в кръг :?). Моят въпрос е свързан с това и те моля да го изясниш. Все пак мнението на специалист си е друго нещо :)Благодаря предварително.

Значи първо направете спермограма където трябва и после ще я коментирам.

За подвижността на сперматозоидите объркването се получава от неправилно ползване на терминологията. Сперматозоидите се оценяват според подвижността си в 4 групи - бързо прогресивно подвижни, бавно прогресивно подвижни, подвижни на място и неподвижни. Първите две групи са тези, които евентуално ще стигнат до яйцеклетката.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Много ти благодаря за отговора. Нова СГ ще направим съвсем скоро. Просто чаках да ми минат фертилните дни за месеца. Така че скоро ще кажа какви са новите резултати. Стискайте палци.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Zdraveite, iskam da popitam kakvi sa pri4inite za poqva na varikocele.
Moje li da mi kajete , metodite za le4enie suvsem nakratko. Predvaritelno vi blagodaria.

Варикоцеле

Ако имаш други въпроси, питай.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Здравейте Д-р Мели,
моля, Ви да си кажете мнението по спермограмата на мъжа ми:
дни на въздържание 3 дни
обем-4.2
втечняване-25 мин.
цвят-мл.бял
вискозитет 3см.
рН-8.2
левкоцити-N
епителни клетки N/0/
незрели кл.на спер.генеза-да
желатинови телца: да
окултна кръв да /5-10/ Еr/mL/хем.
детрит-да
аглутинати-да
брой сперматозоиди в 1 мл.-71 х 10^6/мл
брой сперматозоиди 298 200 000 /еякулат/
Подвижност /групи по СЗО/
номрокинетични сперматозоиди 45.07 %
брой: 31 999 700 ml брой7 134 398 740 /еякулат
хитокинетични сперматозоиди - гр.с 11.97%
акинетични- гр.d 42.96%
с нормална морфология: 17% с патологична морфологияа: 83%

Заключение: Астенозооспермия.Повишен вискозитет

Изследване за анти-спермални антитела в семенна плазма 78.30 (N<10U/ml)
SDI тест
показател: ДНК фрагментационен индекс 15.40          добър оплодителен потенциал
           ДНК с висока оцветителна способност 15.70 норма <15% 
Заключение: Добър оплодителен потенциал
Всички изследвания за правени в КИРМ Плевен
Изписаха му антиоксидантен комплекс, L карнитин, агапурин ретард
Аз имам два мисед аборта в 10-11 г-с.Дали трябва да посетим специалист и какъв и въобще ващият съвет?!
Благодаря


« Последна редакция: Май 14, 2007, 21:37:12 pm от aladina »
*
И аз да попитам нещо  :D
Мели, техниката swim up за обработка на сперматозидна проба винаги ли се прилага от ембриолозите или е само една от възможните такива? Да считам ли, че ако материалът не е обработен чрез swim up, обработката е незадоволителна? В кои случаи се/не се прилага swim up и зависи ли начина на обработка от характеристиките на материала?
« Последна редакция: Май 22, 2007, 09:28:22 am от Grace »
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Здравейте д-р Мели!Моля да ми дадете мнението си за спермограмата на приятеля ми:
обем 3ml
pH 8.5
вискозитет-завишен
сперматозоидна концентрация 85млн/1мл
общ брой нормокинетични сперматозоиди-64млн
сперм. с нормокинеза-25%
сперм. с хипокинеза -25%
сперм. с акинеза-50%
масово адхедирани сперматозоиди
левкоцити-7-10Lu на зрителното поле
много слуз,макроскопски пресечки и аглутинати
Здравей скъпа Мели!Радвам се,че още има хора като теб! Би ли ми казала мнението си за спермограмата на мъжа ми:
период на полово въздържание: 3 дни
обем: 1,5
цвят: N
вискозитет:силно повишен
pH: 8,5
концентр. на сперм.:74,6 млн/мл.
общ. бр.:116,9
клетки: 1,8 млн/мл.
Leuko: -
активно подвижни: а 10%
подвижни: b 15 %
бавно подвижни: c 10 %
неподвижни: d 65 %
аглутинация: не
морфология: ~30% с нормална морфология
Мислиш ли ,че с такава спермограма може да забременея по естествен начин? Правим опити вече 2г. и половина, но без резултат. Имаме едно дете на 15 г. Съпругът ми пие вит.Е и Трибестан от близо един месец.Трябва ли да пие още нещо.Сега ще правим инсеминация.Дали имаме шанс да успеем?
Спермограмата е правена в Клиника по репродуктивно здраве "Надежда".
« Последна редакция: Май 14, 2007, 21:32:19 pm от silvi 35 »
Здравейте,д-р Мели.Диагнозата на съпругът ми е астенозооспермия и тератозооспермия/така мисля,че бяха термините,извинете,ако бъркам/-намалена подвижност и нарушена морфология.Според Вас при това положение имаме ли шансове за естествено забременяване,или не?Предварително Ви благодаря за отговора.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Ето ме отново в тази тема..
Днес правихме нова СГ в ЦРЗ "Надежда" и с голяма надежда отидох да взема резултатите след работа, но те, за съжаление, не за много обНАДЕЖДАващи  :( ..
Та така..
период на полово въздържание: 3-4 дни
обем: 2,4 мл.
цвят: N
вискозитет: повишен
pH 8,5
конц. на сперматозоиди: 4,3 млн./мл.
общ брой: 10,3 млн.
клетки: 0,2 ммлн./мл.
Leuco: -

активно подвижни: a - 20%
подвижни: b - 20%
бавно подвижни: c - 10%
неподвижни: d - 50%
аглутинация- не

морфология WHO - 7% с нормална морфология
Заключение: Olygoasthenozoospermia

Май е резултатите са доста отчайващи.. :x
Споменаха нещо за ИКСИ..
Много моля да ми дадете съвет. Тази морфология може ли да се повлияе по някакъв начин. За съжаление е по-лоша от миналия път СГ по вс. показатели с изключение на подвижността. Какво да правим оттук нататък?! :balk_146: