0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #640 -: Януари 31, 2009, 20:53:22 pm »
zdraveite.s maja mi si pravim bebe  no nestava ve4e 2 meseca.pravihme spermograma no kazvat 4e nqma aktivni spermatozoidi.ispisaha hap4eta i pak ne stava.ne6to opasno li e? blagodarq predvaritelno

Ориентирайте се към специализирана клиника. И пиши на кирилица или използвай КРЕДОР.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #641 -: Януари 31, 2009, 20:54:40 pm »
Надявам се, че макар и със закъснение съм отговорила на всички зададени въпроси. Желая ви успех!


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #642 -: Февруари 01, 2009, 08:23:06 am »
Аз лично сърдечно БЛАГОДАРЯ за отговора,Вашето мнение е много важно за нас и ценим помоща Ви.Още веднъж благодаря.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #643 -: Февруари 01, 2009, 12:32:15 pm »
Много ви блгодаря  :balk_7:


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #644 -: Февруари 01, 2009, 17:46:04 pm »
Здравейте д-р Даскалова. Мъжът ми пие от 1 г. трибестан и спимен форте. Има ли опастност от предозиране или може да продължава да си ги пие, защото определено му повлияха добре.Благодаря ви!
*
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #645 -: Февруари 02, 2009, 15:46:17 pm »
Благодаря Д-р Даскалова! Всичко най-добро от мен  yahoo_17


Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #646 -: Февруари 15, 2009, 22:18:10 pm »
Здравейте д-р Даскалова,само искам да питам има ли надежда за нас? И предварително искам да Ви благодаря!!! Казуса ни е следния: преди 3-4години си говорихме с моя приятел(малко възрастен) за бебе, но решихме да изчакаме и през това време го оперираха от рак на простата, а неговите д-ри в Германия(той се лекува там) казват, че тестисите му функцинират нормално, но без простата и се изливат директно в пикочния мехур! И така някъде бях чела, че може да се сондират директно тестисите и да се извади семенна течност от там и вече да се процедира инвитро, и ако може да ми кажете възможно ли е, трудно ли и въобще можем ли да запазим надеждата си? Моля Ви за помощ и Ви благодаря много!!!
*

    ahmed

Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #647 -: Февруари 17, 2009, 21:06:25 pm »
zdr dr Daskalova izskam da vi popitame nie ve4e sas saprugatami ot okolo 2 godini ne mojem da si imame dete kakva moje da e pri4inata i kakvo bihte ni posavetvali da pravim i kade predvaritelno vi blagodarq!

бел. мод. ахмед, моля те пиши на кирилица ако иакаш някой въобще да те чете
« Последна редакция: Февруари 18, 2009, 17:18:54 pm от Zlatulka »
*
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #648 -: Февруари 17, 2009, 21:35:40 pm »
Здравейте д-р Даскалова!
За трети път се обръщам към вас, макар и малко нахално /въртим се около един и същ въпрос/. И аз искам да питам за надеждата!Оказа се, че съпруга ми е със сериозен репродуктивен проблем. Преди 21 години е ликуван от Синдром на Хочкин, като е преминал химио и лъчетерапия. Сега е на 40. Миналата година ходихме по клиники и лекари, направихме много изследвания. Спермограмите показват Severe Oligoasthenoteratotoospermia /3% слабоподвижни и 97% неподвижни/. Правихме изследване на Inhibin B - резултата 10,96, и още веднъж - 10,36. Хормони - FSH-11.29mlU/ml, LH-2.79mlU/l, testosteron - 3.45ng/ml, prolactin-365.66mlU/l, TSH-3.84, TAT-124.80, MAT-38.10, FT3-5.80, FT4-10.08, като всичките са повторени и стойностите са почти същите. Той взема Л тироксин за щитовидната жлеза след консултация с ендокринолог. Правихме генитични изследвания и те показват, че проблема не е генетичен. Правихме няколко пъти микробиология на семенна течност и изследване за Candida SPP - и там всичко е нормално. Прегледа при уролог също не показа някакви отклонения. Два пъти след стимулация вместо подобрение се получи азооспермия.
Въпроса ми е възможно ли е според вас при такава диагноза всички хормони да са в нормални граници и по специално FSH и LH; какви са шансовете при биопсия да се открият годни сперматозоиди за ICSI; Има ли смисъл от приемане на антиоксиданти, пълно въздържание от алкохол и т.н.
Много ви благодарим предварително!
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #649 -: Февруари 27, 2009, 14:50:45 pm »
Здравейте д-р Даскалова,само искам да питам има ли надежда за нас? И предварително искам да Ви благодаря!!! Казуса ни е следния: преди 3-4години си говорихме с моя приятел(малко възрастен) за бебе, но решихме да изчакаме и през това време го оперираха от рак на простата, а неговите д-ри в Германия(той се лекува там) казват, че тестисите му функцинират нормално, но без простата и се изливат директно в пикочния мехур! И така някъде бях чела, че може да се сондират директно тестисите и да се извади семенна течност от там и вече да се процедира инвитро, и ако може да ми кажете възможно ли е, трудно ли и въобще можем ли да запазим надеждата си? Моля Ви за помощ и Ви благодаря много!!!
Здравейте,
И аз имам подобен въпрос....моя приятел не е опериран от рак напростата,но има  проблеми с нея.Възможно ли е човек с проблеми на простата да има деца??
*

    е36

Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #650 -: Март 02, 2009, 16:11:31 pm »
Здравейте те д-р Даскалова!
На почти 38 години съм майка съм на 16 г.син с Мускулна дистрофия -генитично заболяване (нямаме в рода такова заболяване и аз несъм носител )До 2007 година нямам бремености илил аборти След 3.01 2007 претърпях отстраняване на левия яйчник -киста след което последваха 2 желани бременности но с неуспешен край В 5 седмица единия път не се поеви пулс а другия път посто пулса на бебето изчезна Изследвах се в часнната клиника мисля че беше д-р Конова в Плевен но не откриха причини за спирането на развитието на плода в мен .Съпруга ми не е изследван 2008 юни съпруга ми се разболя от остра мелойдна левкимия и бе подложен на 5 химиотерапий 3 от който много силни и е в ремисия още след 1 терапия.
Моля ви кажете имам ли шанс за бебе и какво трябва да направя и при кого !
Изскам да имам една здрава рожба независимо по къкъв начин !!!!!!!!!!!!1
*

    Марина и Калин Минчеви

Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #651 -: Март 06, 2009, 23:11:34 pm »
Здравейте,д-р Даскалова,със съпруга ми се опитваме да имаме деца от 2 години,той е на 35 години , а аз на 22.На скоро му откриха,че има синдром на Марфан(който засяга очите и сърцето предимно),и който може да се предаде на плода. Единствения начин по който може да се премахне това генетично заболяване е чрез предимплатационнен генетичен тест и след това инвитро.Бих Ви помолила за някаква информация в кои клиники в София или в България правят такъв тест и каква сума ще ни е нужна да го осъществим? Благодарим ви предварително,сем.Минчеви!
*

    Анна Йорданова

Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #652 -: Март 10, 2009, 22:44:08 pm »
Моля за помощ - за разгадаване на хормоналните изследвания на мъжа ми - със спермограма - двукратна се оказа със азооспермия, което само по себе си е доста обезпокояващо. Като андролог избрахме доц. Куманов от имунологията и той след прегледа каза на мъжът ми да нарави фсх, лх, пролактин, инхибин б и тестостерон. Ето какво излезе - инхибина го чакаме - той ще излезе след 10 дни, но другите са плашещи -
LH 13.94 ( norma myje - 1.7 - 8.6)  
FSH 33.62 ( norma myje 1.5 - 12.4)  

PROLACTIN 292.8 (nrma myje - 98 - 456)
TESTOSTERON 11.34 (norma myje - 9.9 - 27.8 )

Изчетох сумати информация по въпроса и колкото повече чета, толкова повече се психирам. Нашият доктор каза, че ще коментираме нещата като излезе инхибина, но това значи окончателно да се побъркам и да не спя изобщо тези 10 дни.
Моля ви докторе и дружки по съдба, помагайте...плаче ми се вече  
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #653 -: Март 21, 2009, 13:44:39 pm »
Здравейте,д-р Даскалова,със съпруга ми се опитваме да имаме деца от 3год.Аз съм на 26,той е на 30год.Преди 9 месеца му правиха опрация при доктор Кацаров мисля че беше от варикоцеле ,тоест разширени вени.Преди операцията спермограмата му беше следната-
обем на еякуалата 3,0;вискозитет N;цвят N;втечняване 15 мин.;конц.на сперматозоидите11/млн/мл/;общ брой/млн/33;обща подвижност70%;от тях активно подв./спнд/30;подв.20;трепт.на място20;неподв.30;патологични сперм./%/60%;левкоцити5-6;клетки на сперматогенезата1-2;епителни1-2;заключение-'oligotoospermia'
[/b][/b].След операцията показателите са следните-
обем на еякуалата 3,0;вискозитет N;цвят N;втечняване 15 мин.;конц.на сперматозоидите24/млн/мл/;общ брой/млн/72;обща подвижност60%;от тях активно подв./спнд/25;подв.25;трепт.на място10;неподв.40%;патологични сперм./%/70%;левкоцити1-2;клетки на сперматогенезата2-3;епителни2-3;заключение 'normozoospermia'.[/i]
При мене лекарите казаха ,че всичко е нормално.Притесняваме се дали при съпругами всичко е нормално и ако не е какво следва да направиме.Безкрайно ще сме ви благодарни ако ни помогнете било то и със съвет.
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #654 -: Март 21, 2009, 18:39:31 pm »
Здравейте,д-р Даскалова!Благодаря ви за отговора!Преди време въпроса ми беше за това дали може от сперматогоний да бъдат направени сперматозоиди и да се направи ИКСИ.Вашият отговор беше,че е по добре да се стимулира сперматогенезата.Но сега ситуацията при нас е съвсем друга,защото при последната(трета) биопсия не бяха открити дори сперматогоний,изобщо никакви клетки.Та въпроса ми сега е:Може ли при такъв случай да се стимулира сперматогенезата?
   Доктора при когото ходи съпруга ми му е казал,че сега се провеждат някакви опити,при които се инжектират клетки в тестисите от които се произвеждат сперматозоиди.Вие какво мислите за това,знаете ли нещо за такива опити?
    Благодаря Ви!
*
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #655 -: Март 23, 2009, 17:35:32 pm »
Зравейте,д-р Даскалова!Моля Ви да ми помогнете с разчитането на спермограмата на съпруга ми.Благодаря предварително!

Въздържание: 4 дни

                                        референтни граници
обем:2мл                                >2мл
рн:  8                                  7.2-8.0
втечняване:45мин.                       до 60мин.
Вискозитет:нормален
Спермална концентрация7.3х10на6-та/мл   >20х10на6-та/мл
Брой сперматозоиди в еякулатата
                     14.6х10на6-та      >40х10на6-та

Подвижност:
а.Бързо прогресивно подвижни:18%        а+б>50%или а>25%
б.бавно прогресивно подвижни:7%
с.С нормални движения:11%
д.Неподвижни:64%

Морфология:
Нормални по форма:36%                   >30%
Абнормна форма на главата:42%
Абнормна форма на опашката:14%
Клетки от спермогенезата:6%
Други клетки:2%                         лкс до 2%
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #656 -: Март 24, 2009, 12:51:13 pm »
Здравейте,Д-р Даскалова!Това са резултатите от спермограмата на мъжът ми,моля ви за разчитане,дали всичко е в рамките на нормалното:
Полово въздаржание:4дни
Обем-5,5мл.    Цвят-белезникав
PH-N   Време на втечняване-20мин.  Вискозитет-N Левкоцити-4,5
Желатинови конгломерати-не       Аглутинати-не
Сперматозоидна концентрация-18млн.
Брой сперматозоиди в еякула-99млн.
Сперматозоиди с нормокинеза-65%
Сперматозоиди с хипокинеза-6%
Сперматозоиди с акинеза-29%
Брой нормокинетични сперматозоиди-11700000
Общ брой нормокинетични сперматозоиди-64350000 в обема
Предварително ви благодаря и ви желая всичко хубаво и мн. успехи
*
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #657 -: Април 08, 2009, 00:23:32 am »
Какви витамини или лекарства трябва да се вземат за подобряване качеството на спермата за мъже над 50 години?
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Мъжът (или жена му) пита, ембриологът отговаря.
« Отговор #658 -: Април 14, 2009, 18:59:44 pm »
здравейте, д-р Даскалова, на 27.3. 2009г. съпругът ми направи СГ, резултатът от която бе азооспермия, не е намерен нито 1 сперматозоид; самата СГ е правена в ин витро център, от ембриолог;

ето и резултатите:

Час на изследване: 8.45
Период на въздържание: 3 дни;
материалът е отделен: в лабораторията;
материалът е получен чрез: мастурбация;
обем на еякулата: 4.2 мл; ph 7.7; цвят: нормален;
вискозитет: N; време на втечняване: 20 мин.; стайна температура
 
от тук нататък, всичко относно самите сперматозоиди в еякулата е обозначено с "-", тъй като в еякулата не са открити сперматозоиди;
 
аглутинация на сперматозоидите: не
агрегация на сперматозоидите: не;
клетъчни елементи, различни от сперматозоиди (в зрително поле 10х40):
левкоцити < 1;
епителни клетки <1;
еритроцити и др. не;
желатинови конгломерати: не;
незрели клетки на сперматогенезата: не;
 
на втора страница са Kruger's strict criteria, но цялата страница е задраскана с една черта, като на последния ред, Заключение и препоръки, е написано: Azoospermia

на 30.3.2009 при преглед от Андролог бе поставена диагноза силно хипопластични тестиси, 6мл.; двустранно мобилни; прегледът включваше опипване на тестисите и ехограф;

назначиха ни хормоните FSH и свободен тестостерон, ние пуснахме и някои други, без инхибин б; резултати:

LH 6,19 (реф. граници: 1,7-8,6)
FSH 18,16 (реф. граници: 1,5-12,4)
Prolactin 159.40 (реф. граници:86-390)
Free testosterone 18,1 (реф. граници: 4,5-42)

какво бихте ни посъветвали от тук нататък? какво да предприемем?
имаме ли някакви шансове??

благодря за разбирането и помощта!!!
« Последна редакция: Април 14, 2009, 19:03:53 pm от brumbarche »