0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Доц. Маркова Варна
« -: Февруари 07, 2007, 17:12:16 pm »
Здравейте на всички!
Бог да ви благослови за тоя форум, каде ли не се рових преди това и нищо, а тук всичко. Та накратко - ще почвам и аз тая година - мъжки фактор 30-40%, реших направо кам ин витро тай като сам на 33 и нямам време за губене а вече загубих 2 години в опити. Разкатава ме една капиталистка гинеколожка 2 години докато ми измъкна всичките парици и накрая Александров ми каза че сам за ин витро или инсеминация. Имам два въпроса - правилно ли се ориентирам за ин витрото и втори наистина ли Маркова е наи-добра за Варна и как да се запиша при нея, май се чакало доста дълго, трябва ли ми направление от лич.лек.? Моля ви помогнете.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #1 -: Февруари 07, 2007, 17:20:47 pm »
Запиши си час още сега на тел.331144.Може би ще чакаш около месец,но си струва да я посетиш.Това  колко ще чакаш за да започнете процедурата по ИКСИ,ще го прецени тя на самия преглед.Знам,че  при Чернева нещата стават по-бързо,но опитай първо при Маркова.Дано успееш1
Не идваш ли на този свят,за да прегърнеш едно дете?
http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=26711&AlbumId=96722
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #2 -: Февруари 07, 2007, 17:24:30 pm »
Знам,че  при Чернева нещата стават по-бързо,но опитай първо при Маркова.
Замисли се защо при Чернева става по-бързо, и не си рискувай здравето при нея.


*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #3 -: Февруари 07, 2007, 17:27:11 pm »
Лелеее страхотни сте! :D толкова - бързо ми отговорихте!!! А за другото какво мислите - ин витро или инсеминация?
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #4 -: Февруари 07, 2007, 17:29:38 pm »
Знам,че  при Чернева нещата стават по-бързо,но опитай първо при Маркова.
Замисли се защо при Чернева става по-бързо, и не си рискувай здравето при нея.
Е,аз също не я харесвам,но има много момичета,доволни от нея.Въпрос на личен избор.
Не идваш ли на този свят,за да прегърнеш едно дете?
http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=26711&AlbumId=96722
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #5 -: Февруари 07, 2007, 17:36:35 pm »
Не плашете момичето. Нека сама си прецени на кого да се довери. И без това няма кой знае колко голям избор на клиники във Варна.
Аз пък знам момичета, които се отказаха от Маркова, защото не можаха да й се доверят.

Така, че nadin4i, срещни се и с двете лекарки и сама прецени на коя ще се довериш. Имай предвид, че и двете работят в екип с Александров. Така че самото ин-витро/икси той го прави при всички случаи.

Успех в избора и във всичко по пътя ти!
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #6 -: Февруари 07, 2007, 17:38:11 pm »
Ами като отидеш при д-р Маркова тя ще те насочи най-добре. Имай обаче едно наум ако ти препочъчат инсеминация, във Варна имат навика да агитират дори и за вътревлагалищна инсе., не се съгласявай и задължително питай дали се обработва спермата при вътрематочна инсеминация. Абе изобщо питай повече и си давай вид, че ги разбираш нещата, защото иначе са склонни към спекулация.
« Последна редакция: Февруари 07, 2007, 17:46:16 pm от zinaz »


*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #7 -: Февруари 07, 2007, 17:52:44 pm »
Много ви благодаря на всички! ази  :youwoman: Ужасно сам притеснена да не ме заблудят затова и питам. *** А за майчин дом какво мислите. Мислия там да ходя на изследвания или трябва да са в АГ след като там ще си правя ин витрото.
« Последна редакция: Април 02, 2007, 21:37:59 pm от cygnus »
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #8 -: Февруари 07, 2007, 17:56:20 pm »
Цитат
Е,аз също не я харесвам,но има много момичета,доволни от нея.Въпрос на личен избор.
Цитат
Ами да наистина зависи от това какво търсиш. На мен например изобщо на ми беще приятно да ме преглеждат без да се постави презерватив на вагиналната сонда, и без докторката да си сложи ръкавици, и да си измие ръцете, и да ми се излиза с реплики от рода "ами риск винаги има". Ами мерси от такива лекари, колкото и да са малко в града в карайна сметка не съм отишла там да ми вредят ами да ми помагат.
Разбира се че е въпрос на личен избор на някой може и да не му прави впечатление, но на мен не ми е приятно и аз не сам се блъскала някъде 2 години, за да изкарам пари за тези скъпоструващи манипулации и накарая някаква докторка да ми ги ваима най-безскрупулно с риск да ми навреди.


*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #9 -: Февруари 07, 2007, 18:15:11 pm »
Много ви благодаря на всички! ази  :youwoman: Ужасно сам притеснена да не ме заблудят затова и питам. *** А за майчин дом какво мислите. Мислия там да ходя на изследвания или трябва да са в АГ след като там ще си правя ин витрото.
*** Ако имат някакви лични търкания -да,но с пациентите си не мисля,че се държи грубо.Понякога е малко натоварена и изнервена,но в никакъв случай груба.Поне с мен засега винаги се е държала добре и нямам оплаквания.
« Последна редакция: Април 02, 2007, 21:39:31 pm от cygnus »
Не идваш ли на този свят,за да прегърнеш едно дете?
http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=26711&AlbumId=96722
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #10 -: Февруари 07, 2007, 18:21:19 pm »
Цитат
Е,аз също не я харесвам,но има много момичета,доволни от нея.Въпрос на личен избор.
Цитат
Ами да наистина зависи от това какво търсиш. На мен например изобщо на ми беще приятно да ме преглеждат без да се постави презерватив на вагиналната сонда, и без докторката да си сложи ръкавици, и да си измие ръцете, и да ми се излиза с реплики от рода "ами риск винаги има". Ами мерси от такива лекари, колкото и да са малко в града в карайна сметка не съм отишла там да ми вредят ами да ми помагат.
Разбира се че е въпрос на личен избор на някой може и да не му прави впечатление, но на мен не ми е приятно и аз не сам се блъскала някъде 2 години, за да изкарам пари за тези скъпоструващи манипулации и накарая някаква докторка да ми ги ваима най-безскрупулно с риск да ми навреди.
Zinaz,не си първата,която се изказва против личната хигиена на Чернева,може би поради тази причина не я харесвам.Аз също се бях насочила към нея,ако не успея да се класирам при Маркова,но това,което прочетох ме отказа.
Не идваш ли на този свят,за да прегърнеш едно дете?
http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=26711&AlbumId=96722
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #11 -: Февруари 07, 2007, 18:37:06 pm »
Да се надяваме, че ще успеем да предпазим още едно момиче от подобни лекари. За съжаление чух, че и синът и Ковачев или Коларов не съм сигурна в името вървял по нейните стъпки (те работили заедно в АГ-Варна).


Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #12 -: Февруари 07, 2007, 19:16:41 pm »

Цитат
На мен например изобщо на ми беще приятно да ме преглеждат без да се постави презерватив на вагиналната сонда, и без докторката да си сложи ръкавици, и да си измие ръцете, и да ми се излиза с реплики от рода "ами риск винаги има". Ами мерси от такива лекари, колкото и да са малко в града в карайна сметка не съм отишла там да ми вредят ами да ми помагат.
Разбира се че е въпрос на личен избор на някой може и да не му прави впечатление, но на мен не ми е приятно и аз не сам се блъскала някъде 2 години, за да изкарам пари за тези скъпоструващи манипулации и накарая някаква докторка да ми ги ваима най-безскрупулно с риск да ми навреди.
Цитат
За това аз реших да се насоча към клиника в София.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #13 -: Февруари 07, 2007, 20:22:06 pm »
А какво ще кажете за специалисти в Майчин дом? Колко траят изследванията преди подаване на документи. При нас е мъжкия факто иначе с мен всичко е наред вапреки че съм на 33? Много благодаря на всички които ми помагат с информация. Само искам да ви кажаче за моето ин витро пари събраха моите 3 приятелки, те са просто жърха, желая на всички подобен късмет.
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #14 -: Февруари 07, 2007, 20:29:47 pm »
Цитат
"ами риск винаги има"
E щом в София няма и грам рискове - браво! :)
Макар че все си мисля , че щом се стигне до АРТ, всеки трябва да е наясно, че наистина има рискове, за него, както и за резултата все пак.....но това е лично мнение.
Успех на всички! :)
« Последна редакция: Февруари 07, 2007, 20:32:44 pm от BLACK_ROSE »
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #15 -: Февруари 07, 2007, 21:02:03 pm »
Все по-малко ми харесват нещата, които чета за едната и за другата докторка.. :?  ама не че има много избор..
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #16 -: Февруари 07, 2007, 21:10:25 pm »
Ами от риск до риск има голяма разлика. Едно е да си в ръцете на мърляв лекар по природа и по душа, друго е да си в нова клиника, където се поддържа стерилност. Е хайде кажи тогава къде е по-голям риска? Разликата просто е от небето до земята. Този който не го е видял, той не го е разбрал. :D
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #17 -: Февруари 07, 2007, 21:12:32 pm »
Цитат
Все по-малко ми харесват нещата, които чета за едната и за другата докторка..   ама не че има много избор..
Има избор винаги :)
Само че този път е в друг град :)
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #18 -: Февруари 07, 2007, 21:22:22 pm »
Ами от риск до риск има голяма разлика. Едно е да си в ръцете на мърляв лекар по природа и по душа, друго е да си в нова клиника, където се поддържа стерилност. Е хайде кажи тогава къде е по-голям риска? Разликата просто е от небето до земята. Този който не го е видял, той не го е разбрал. :D
:balk_103:
Не идваш ли на този свят,за да прегърнеш едно дете?
http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=26711&AlbumId=96722
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #19 -: Февруари 07, 2007, 21:40:29 pm »
Дани, говорех за риска по принцип...........от самата стимулация и манипулация, от АРТ процедурата като цяло, а не от това за което ти си писала. Отдавна съм се отказала да давам мнение за който и да е дори след лични наблюдения, защото няма идея :) Така или иначе всеки си има глава на раменете и си отговаря за себе си. То ако говорим за добри условия и в Майчин дом има такива и разбрах че ще откриват инвитро център там, но не си си мисила за там нали ;) Така че не е само до условията мисля :) Важни са и лекарите и персонала в тези идеални условия :)
 :rainbow: Успех, момичета!  yahoo_17
Важни са резултатите да са   :bfp1: :)
Само това има значение  :balk_103:
 :heartbeat: :bighug: :heartbeat:
« Последна редакция: Февруари 07, 2007, 21:50:39 pm от BLACK_ROSE »