0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #20 -: Февруари 07, 2007, 22:09:00 pm »
Да, посетих и Майчин дом. Обстановката като цяло е добра, но не се съгласих с това, как са си решили проблема къде да правят процедурите т.е. инсеминациите и как е решен проблема със стерилността по време на самата процедура от самия доктор - ръкавици и пр. И да, като открият инвитро център не мисля да отида там. Много важно е кой лекар ще ръководи центъра.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #21 -: Февруари 08, 2007, 09:45:12 am »
А кога ще го откриват този център и кой ще го ръководи?
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #22 -: Февруари 08, 2007, 09:54:01 am »
Вчера звъних в Майчин дом. Исках да разбера дали там се прави икси на естествен цикъл. Бях изненадана, че момичетата, които приемат обажданията, не бяха чували за икси. Питаха се една друга и мен какво е икси. Както и да е.
След 2-3 мин чакане на телефона, бяха вече наясно и ми обясниха, че специализиран ин-витро център се подготвя в момента и след месец очакват да започне да работи. Както и да правят икси на ЕЦ. "Масово" както се изразиха.
Не съм питала кой ще е в екипа, но предполагам, че Маркова и Сариев ще са основното ядро.
Дано да съм ви полезна с информацията, която имам.
:)
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #23 -: Февруари 08, 2007, 09:56:11 am »
А кога ще го откриват този център и кой ще го ръководи?
http://www.dnesplus.bg/Society.aspx?f=99&d=151921
Цитат
Нов инвитро център ще заработи във Варна до март
19.01.2007 11:56

Нов инвитро център ще заработи във Варна до март. Той ще е разположен в новоизграденото крило към “Майчин дом”, което бе отрито официално днес. До седмица ще бъде доставено и оборудването за центъра. В новото крило има операционна за еднодневна хирургия, която ще бъде към медицинския център, както и стационар към болницата с шест стаи и един апартамент. Инвестирани са общо около 400 000 евро.

Три от луксозните стаи са с по едно легло, а в другите могат да остават и придружители. “Като цяло разширението на болницата се породи от факта, че има пациенти, които искат да наемат цяла стая”, коментира председателят на съвета на директорите на дружеството, собственик на медицинския комплекс “Майчин дом” Труфанка Якова. В новият инвитро център ще работят д-р Момчил Сариев, д-р Капка Атанасова, д-р Ваня Халачева, д-р Наталия Юдова и др. Към момента има пациентска листа от 20 желаещи, а ще се използва и един от най-модерните методи IKSI.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #24 -: Февруари 08, 2007, 10:24:07 am »
Цитат
без докторката да си сложи ръкавици, и да си измие ръцете
Цитат

Ами при мен и други д-ри не са си слагали ръкавици и изобщо незнам дали са си мили ръцете преди това, също занимаващи се със стерилитет и....
друго е да си в нова клиника, където се поддържа стерилност. Разликата просто е от небето до земята. Този който не го е видял, той не го е разбрал. :D

Е аз го видях и разбрах, бях в подобна 'стерилна' клиника.
Все пак си мисля, че е безсмислено да си говорим по този начин, защото и аз се запознах с едно момиче, което славеше Господа, че го избавило от ръцете на доц. Маркова, защото след злощастните и опити там щяла без малко да остане с един яйчник 8O, тъй че всеки различни впечатления може да има от един или друг лекар, важното е да знаеш че правят правилните стъпки за да ти помогнат. Мисля, че д-р Александров е много добър специалист и ЕМБРИОЛОГ , а за мен това е ВАЖНО в момента, защото ние правим най-сложното икси, с екстракция на сперматозоиди от тестиса И ЗА ТОВА от моя гледна точка те са за мен най-подходящия екип, независимо кой ще ми прави стимулацията, дали д-р Маркова или д-р Чернева.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #25 -: Февруари 08, 2007, 10:32:53 am »
Цитат
Вчера звъних в Майчин дом. Исках да разбера дали там се прави икси на естествен цикъл. Бях изненадана, че момичетата, които приемат обажданията, не бяха чували за икси. Питаха се една друга и мен какво е икси. Както и да е.
След 2-3 мин чакане на телефона, бяха вече наясно и ми обясниха, че специализиран ин-витро център се подготвя в момента и след месец очакват да започне да работи. Както и да правят икси на ЕЦ. "Масово" както се изразиха.
Не съм питала кой ще е в екипа, но предполагам, че Маркова и Сариев ще са основното ядро.
Дано да съм ви полезна с информацията, която имам.
Звучи ми че имат най-добрата база и най-неопитните специалисти. д-р Сариев ми е правил цветна снимка - голям сладур е ама не го знам как е с другите процедури. А някой знае ли как са часовете на Маркова в Майчин дом?
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #26 -: Февруари 08, 2007, 10:48:10 am »
Ами май доста се чака, ако се обадиш сега да си запазиш, най-рано след месец ще има свободен, поне аз като ходих при нея беше така.Успех!
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #27 -: Февруари 08, 2007, 10:52:25 am »
Благодаря ти. Телефона е 331144 нали?
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #28 -: Февруари 08, 2007, 10:54:39 am »
Телефона е 331144 нали?
Да, също и този :332 000
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #29 -: Февруари 08, 2007, 11:23:09 am »
Супер сте! Благодаря. Някой от вас посещава ли доц. Маркова в момента и какви са му впечатленията? :?:
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #30 -: Февруари 08, 2007, 11:39:29 am »
   Момичета вие помагате ли си по този начин?!!Доволни и недоволни винаги ще има!
  Конкретно към ЗинаЗ имам питане-Какво общо има д-р Ковачев в момента? И изобщо как си позволяваш да говориш по този начин? По какъв начин помагаш?
"Да се надяваме, че ще успеем да предпазим още едно момиче от подобни лекари."
  От какво ги предпазваш?
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #31 -: Февруари 08, 2007, 11:58:19 am »
Дивна е права! Нека не се озлобяваме към лекарите. Идеята на този дебат тук според мен е всеки да научи на какво да обръща повече внимание, когато отиде на определена процедура.
Например за мен беше от голяма полза да науча, че не винаги се поставя презерватив на вагиналния УЗ. Което ще ме научи винаги да си нося по един презерватив в чантата, когато отивам на преглед.

Извлечете ползите от разговорите, момичета. Не се настървявайте към един или друг лекар. Аз лично съм благодарна на тези хора, че и в събота и в неделя и на официален празник, и по време на отпуск отиват в болницата и правят каквото има да се прави в този ден от стимулацията на всяка от нас. Вярно е, че си плащаме, но има безброй примери за платени услуги, които не се правят изобщо.

Дано да се изразих правилно и да ме разберете.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #32 -: Февруари 08, 2007, 13:25:19 pm »
друго е да си в нова клиника, където се поддържа стерилност. Разликата просто е от небето до земята. Този който не го е видял, той не го е разбрал. :D
О, и аз видях какво е, даже два пъти :) Обзавеждането често създава усещане, че всичко е на най-високо ниво, но за съжаление понякога е невярно и не трябва да е определящо при избора на екип.
Трудно ми е дори да повярвам, на мен не ми се е случвало нито веднъж де - нито в София нито във Варна.
Маркова никога не се е държала грубо, поне не съм забелязала. Но  аз и не отивам на лекар с нагласата да ме галят с перце и да ми правят кафе.
« Последна редакция: Февруари 08, 2007, 14:20:53 pm от cygnus »
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #33 -: Февруари 08, 2007, 13:51:28 pm »
Аз исках да кажа, че когато са ме преглеждали с ехограф ми се е случвало да забележа, че са без ръкавици, незнам дали тогава трябва, но в никакъв случай, че са ме преглеждали мануално и не са си слагали ръкавици, това е просто недопустимо.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #34 -: Февруари 08, 2007, 14:01:29 pm »
Що не вземате да пуснете една темичка за хигиената да докторите?Доколкото разбирам таки тема е за професионалните качества на докторката.И за мене е недопустимо преглед без ръкавици и ваг.ултразвук без презерватив,но не му е тука мястото да се обсъжда.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #35 -: Февруари 08, 2007, 14:20:13 pm »
Ами и аз така мисля. Аз започнах темата за качествата на д-р Маркова. Мисля че си направих изводите, за което благодаря на всички които ме помогнаха. Колебаех се за екипа на Майчин дом ама за нещо толкова важно наистина предпочитам да се доверя на професионалисти, въпреки че за облужването в АГ то сам се наслушала на ужасии. Може ли някои който е минал през изпитанието да драсне два реда за такива като мен за това как минава всичко. Много благодаря за всяка информация. :thankyousign:
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #36 -: Февруари 08, 2007, 14:26:09 pm »
Дивна е права! Нека не се озлобяваме към лекарите. Идеята на този дебат тук според мен е всеки да научи на какво да обръща повече внимание, когато отиде на определена процедура.
Например за мен беше от голяма полза да науча, че не винаги се поставя презерватив на вагиналния УЗ. Което ще ме научи винаги да си нося по един презерватив в чантата, когато отивам на преглед.
Извлечете ползите от разговорите, момичета. Не се настървявайте към един или друг лекар. Аз лично съм благодарна на тези хора, че и в събота и в неделя и на официален празник, и по време на отпуск отиват в болницата и правят каквото има да се прави в този ден от стимулацията на всяка от нас. Вярно е, че си плащаме, но има безброй примери за платени услуги, които не се правят изобщо.

И аз съм на това мнение. Подобен тон не помага на никого. Аз ходя на стимулация при Чернева и засега съм доволна и нямам оплаквания от екипа и в частност от нея. Въпрос на личен избор е към кого ще се насочите. Факт е, обаче, че в АГ Варна са двата най-добри екипа.

*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #37 -: Февруари 08, 2007, 14:40:04 pm »
Твърдят че са най-добрите в цяла България. Поне така ми каза Александров. :dontknow:
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #38 -: Февруари 08, 2007, 14:53:04 pm »
Моят гинеколог, когато говорихме за АРТ, ми каза, че във Варна има 3 места: АГ, Олимед и Майчин дом.
Каза, че не знае кой колко е добър а АРТ, но знае от къде колко бременни се връщат за наблюдение при него. (Разбира се факт е, че не всички бременни си проследяват бременността при 1 лекар, но е едно наблюдение все пак).Той ми каза: от АГ имам много бременни, от Майчин дом се появява по някоя отвреме навреме (нормално, след като едва сега откриват ин-витро центъра), но от Олимед до ден днешен не познавам нито една бременна.
Разбира се, може и да има и сигурно има бременни от Олимед, но той имаше предвид пропорциите, а не конктеретните цифри.
Изводите всеки си ги прави сам. Един решава да е при тези с повече бременности, друг решава, че ако е единствен пациент, ще е обкръжен от вниманието на всички в клиниката, трети не може да чака на опашка да му дойде реда... Изборът е личен и всеки приема плюсовете и минусите на избора си.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #39 -: Февруари 08, 2007, 15:07:17 pm »
Ази благодаря за подробната информация. Мисля че много помагаш с разумните си съвети. Това което искам да ви питам е дали някой е вече преживял ин витро процедурата и как се чувства психически и физически в последствие.