0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Доц. Маркова Варна
« -: Февруари 07, 2007, 17:12:16 pm »
Здравейте на всички!
Бог да ви благослови за тоя форум, каде ли не се рових преди това и нищо, а тук всичко. Та накратко - ще почвам и аз тая година - мъжки фактор 30-40%, реших направо кам ин витро тай като сам на 33 и нямам време за губене а вече загубих 2 години в опити. Разкатава ме една капиталистка гинеколожка 2 години докато ми измъкна всичките парици и накрая Александров ми каза че сам за ин витро или инсеминация. Имам два въпроса - правилно ли се ориентирам за ин витрото и втори наистина ли Маркова е наи-добра за Варна и как да се запиша при нея, май се чакало доста дълго, трябва ли ми направление от лич.лек.? Моля ви помогнете.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #1 -: Февруари 07, 2007, 17:20:47 pm »
Запиши си час още сега на тел.331144.Може би ще чакаш около месец,но си струва да я посетиш.Това  колко ще чакаш за да започнете процедурата по ИКСИ,ще го прецени тя на самия преглед.Знам,че  при Чернева нещата стават по-бързо,но опитай първо при Маркова.Дано успееш1
Не идваш ли на този свят,за да прегърнеш едно дете?
http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=26711&AlbumId=96722
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #2 -: Февруари 07, 2007, 17:24:30 pm »
Знам,че  при Чернева нещата стават по-бързо,но опитай първо при Маркова.
Замисли се защо при Чернева става по-бързо, и не си рискувай здравето при нея.


*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #3 -: Февруари 07, 2007, 17:27:11 pm »
Лелеее страхотни сте! :D толкова - бързо ми отговорихте!!! А за другото какво мислите - ин витро или инсеминация?
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #4 -: Февруари 07, 2007, 17:29:38 pm »
Знам,че  при Чернева нещата стават по-бързо,но опитай първо при Маркова.
Замисли се защо при Чернева става по-бързо, и не си рискувай здравето при нея.
Е,аз също не я харесвам,но има много момичета,доволни от нея.Въпрос на личен избор.
Не идваш ли на този свят,за да прегърнеш едно дете?
http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=26711&AlbumId=96722
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #5 -: Февруари 07, 2007, 17:36:35 pm »
Не плашете момичето. Нека сама си прецени на кого да се довери. И без това няма кой знае колко голям избор на клиники във Варна.
Аз пък знам момичета, които се отказаха от Маркова, защото не можаха да й се доверят.

Така, че nadin4i, срещни се и с двете лекарки и сама прецени на коя ще се довериш. Имай предвид, че и двете работят в екип с Александров. Така че самото ин-витро/икси той го прави при всички случаи.

Успех в избора и във всичко по пътя ти!
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #6 -: Февруари 07, 2007, 17:38:11 pm »
Ами като отидеш при д-р Маркова тя ще те насочи най-добре. Имай обаче едно наум ако ти препочъчат инсеминация, във Варна имат навика да агитират дори и за вътревлагалищна инсе., не се съгласявай и задължително питай дали се обработва спермата при вътрематочна инсеминация. Абе изобщо питай повече и си давай вид, че ги разбираш нещата, защото иначе са склонни към спекулация.
« Последна редакция: Февруари 07, 2007, 17:46:16 pm от zinaz »


*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #7 -: Февруари 07, 2007, 17:52:44 pm »
Много ви благодаря на всички! ази  :youwoman: Ужасно сам притеснена да не ме заблудят затова и питам. *** А за майчин дом какво мислите. Мислия там да ходя на изследвания или трябва да са в АГ след като там ще си правя ин витрото.
« Последна редакция: Април 02, 2007, 21:37:59 pm от cygnus »
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #8 -: Февруари 07, 2007, 17:56:20 pm »
Цитат
Е,аз също не я харесвам,но има много момичета,доволни от нея.Въпрос на личен избор.
Цитат
Ами да наистина зависи от това какво търсиш. На мен например изобщо на ми беще приятно да ме преглеждат без да се постави презерватив на вагиналната сонда, и без докторката да си сложи ръкавици, и да си измие ръцете, и да ми се излиза с реплики от рода "ами риск винаги има". Ами мерси от такива лекари, колкото и да са малко в града в карайна сметка не съм отишла там да ми вредят ами да ми помагат.
Разбира се че е въпрос на личен избор на някой може и да не му прави впечатление, но на мен не ми е приятно и аз не сам се блъскала някъде 2 години, за да изкарам пари за тези скъпоструващи манипулации и накарая някаква докторка да ми ги ваима най-безскрупулно с риск да ми навреди.


*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #9 -: Февруари 07, 2007, 18:15:11 pm »
Много ви благодаря на всички! ази  :youwoman: Ужасно сам притеснена да не ме заблудят затова и питам. *** А за майчин дом какво мислите. Мислия там да ходя на изследвания или трябва да са в АГ след като там ще си правя ин витрото.
*** Ако имат някакви лични търкания -да,но с пациентите си не мисля,че се държи грубо.Понякога е малко натоварена и изнервена,но в никакъв случай груба.Поне с мен засега винаги се е държала добре и нямам оплаквания.
« Последна редакция: Април 02, 2007, 21:39:31 pm от cygnus »
Не идваш ли на този свят,за да прегърнеш едно дете?
http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=26711&AlbumId=96722
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #10 -: Февруари 07, 2007, 18:21:19 pm »
Цитат
Е,аз също не я харесвам,но има много момичета,доволни от нея.Въпрос на личен избор.
Цитат
Ами да наистина зависи от това какво търсиш. На мен например изобщо на ми беще приятно да ме преглеждат без да се постави презерватив на вагиналната сонда, и без докторката да си сложи ръкавици, и да си измие ръцете, и да ми се излиза с реплики от рода "ами риск винаги има". Ами мерси от такива лекари, колкото и да са малко в града в карайна сметка не съм отишла там да ми вредят ами да ми помагат.
Разбира се че е въпрос на личен избор на някой може и да не му прави впечатление, но на мен не ми е приятно и аз не сам се блъскала някъде 2 години, за да изкарам пари за тези скъпоструващи манипулации и накарая някаква докторка да ми ги ваима най-безскрупулно с риск да ми навреди.
Zinaz,не си първата,която се изказва против личната хигиена на Чернева,може би поради тази причина не я харесвам.Аз също се бях насочила към нея,ако не успея да се класирам при Маркова,но това,което прочетох ме отказа.
Не идваш ли на този свят,за да прегърнеш едно дете?
http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=26711&AlbumId=96722
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #11 -: Февруари 07, 2007, 18:37:06 pm »
Да се надяваме, че ще успеем да предпазим още едно момиче от подобни лекари. За съжаление чух, че и синът и Ковачев или Коларов не съм сигурна в името вървял по нейните стъпки (те работили заедно в АГ-Варна).


Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #12 -: Февруари 07, 2007, 19:16:41 pm »

Цитат
На мен например изобщо на ми беще приятно да ме преглеждат без да се постави презерватив на вагиналната сонда, и без докторката да си сложи ръкавици, и да си измие ръцете, и да ми се излиза с реплики от рода "ами риск винаги има". Ами мерси от такива лекари, колкото и да са малко в града в карайна сметка не съм отишла там да ми вредят ами да ми помагат.
Разбира се че е въпрос на личен избор на някой може и да не му прави впечатление, но на мен не ми е приятно и аз не сам се блъскала някъде 2 години, за да изкарам пари за тези скъпоструващи манипулации и накарая някаква докторка да ми ги ваима най-безскрупулно с риск да ми навреди.
Цитат
За това аз реших да се насоча към клиника в София.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #13 -: Февруари 07, 2007, 20:22:06 pm »
А какво ще кажете за специалисти в Майчин дом? Колко траят изследванията преди подаване на документи. При нас е мъжкия факто иначе с мен всичко е наред вапреки че съм на 33? Много благодаря на всички които ми помагат с информация. Само искам да ви кажаче за моето ин витро пари събраха моите 3 приятелки, те са просто жърха, желая на всички подобен късмет.
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #14 -: Февруари 07, 2007, 20:29:47 pm »
Цитат
"ами риск винаги има"
E щом в София няма и грам рискове - браво! :)
Макар че все си мисля , че щом се стигне до АРТ, всеки трябва да е наясно, че наистина има рискове, за него, както и за резултата все пак.....но това е лично мнение.
Успех на всички! :)
« Последна редакция: Февруари 07, 2007, 20:32:44 pm от BLACK_ROSE »
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #15 -: Февруари 07, 2007, 21:02:03 pm »
Все по-малко ми харесват нещата, които чета за едната и за другата докторка.. :?  ама не че има много избор..
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #16 -: Февруари 07, 2007, 21:10:25 pm »
Ами от риск до риск има голяма разлика. Едно е да си в ръцете на мърляв лекар по природа и по душа, друго е да си в нова клиника, където се поддържа стерилност. Е хайде кажи тогава къде е по-голям риска? Разликата просто е от небето до земята. Този който не го е видял, той не го е разбрал. :D
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #17 -: Февруари 07, 2007, 21:12:32 pm »
Цитат
Все по-малко ми харесват нещата, които чета за едната и за другата докторка..   ама не че има много избор..
Има избор винаги :)
Само че този път е в друг град :)
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #18 -: Февруари 07, 2007, 21:22:22 pm »
Ами от риск до риск има голяма разлика. Едно е да си в ръцете на мърляв лекар по природа и по душа, друго е да си в нова клиника, където се поддържа стерилност. Е хайде кажи тогава къде е по-голям риска? Разликата просто е от небето до земята. Този който не го е видял, той не го е разбрал. :D
:balk_103:
Не идваш ли на този свят,за да прегърнеш едно дете?
http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=26711&AlbumId=96722
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #19 -: Февруари 07, 2007, 21:40:29 pm »
Дани, говорех за риска по принцип...........от самата стимулация и манипулация, от АРТ процедурата като цяло, а не от това за което ти си писала. Отдавна съм се отказала да давам мнение за който и да е дори след лични наблюдения, защото няма идея :) Така или иначе всеки си има глава на раменете и си отговаря за себе си. То ако говорим за добри условия и в Майчин дом има такива и разбрах че ще откриват инвитро център там, но не си си мисила за там нали ;) Така че не е само до условията мисля :) Важни са и лекарите и персонала в тези идеални условия :)
 :rainbow: Успех, момичета!  yahoo_17
Важни са резултатите да са   :bfp1: :)
Само това има значение  :balk_103:
 :heartbeat: :bighug: :heartbeat:
« Последна редакция: Февруари 07, 2007, 21:50:39 pm от BLACK_ROSE »
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #20 -: Февруари 07, 2007, 22:09:00 pm »
Да, посетих и Майчин дом. Обстановката като цяло е добра, но не се съгласих с това, как са си решили проблема къде да правят процедурите т.е. инсеминациите и как е решен проблема със стерилността по време на самата процедура от самия доктор - ръкавици и пр. И да, като открият инвитро център не мисля да отида там. Много важно е кой лекар ще ръководи центъра.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #21 -: Февруари 08, 2007, 09:45:12 am »
А кога ще го откриват този център и кой ще го ръководи?
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #22 -: Февруари 08, 2007, 09:54:01 am »
Вчера звъних в Майчин дом. Исках да разбера дали там се прави икси на естествен цикъл. Бях изненадана, че момичетата, които приемат обажданията, не бяха чували за икси. Питаха се една друга и мен какво е икси. Както и да е.
След 2-3 мин чакане на телефона, бяха вече наясно и ми обясниха, че специализиран ин-витро център се подготвя в момента и след месец очакват да започне да работи. Както и да правят икси на ЕЦ. "Масово" както се изразиха.
Не съм питала кой ще е в екипа, но предполагам, че Маркова и Сариев ще са основното ядро.
Дано да съм ви полезна с информацията, която имам.
:)
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #23 -: Февруари 08, 2007, 09:56:11 am »
А кога ще го откриват този център и кой ще го ръководи?
http://www.dnesplus.bg/Society.aspx?f=99&d=151921
Цитат
Нов инвитро център ще заработи във Варна до март
19.01.2007 11:56

Нов инвитро център ще заработи във Варна до март. Той ще е разположен в новоизграденото крило към “Майчин дом”, което бе отрито официално днес. До седмица ще бъде доставено и оборудването за центъра. В новото крило има операционна за еднодневна хирургия, която ще бъде към медицинския център, както и стационар към болницата с шест стаи и един апартамент. Инвестирани са общо около 400 000 евро.

Три от луксозните стаи са с по едно легло, а в другите могат да остават и придружители. “Като цяло разширението на болницата се породи от факта, че има пациенти, които искат да наемат цяла стая”, коментира председателят на съвета на директорите на дружеството, собственик на медицинския комплекс “Майчин дом” Труфанка Якова. В новият инвитро център ще работят д-р Момчил Сариев, д-р Капка Атанасова, д-р Ваня Халачева, д-р Наталия Юдова и др. Към момента има пациентска листа от 20 желаещи, а ще се използва и един от най-модерните методи IKSI.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #24 -: Февруари 08, 2007, 10:24:07 am »
Цитат
без докторката да си сложи ръкавици, и да си измие ръцете
Цитат

Ами при мен и други д-ри не са си слагали ръкавици и изобщо незнам дали са си мили ръцете преди това, също занимаващи се със стерилитет и....
друго е да си в нова клиника, където се поддържа стерилност. Разликата просто е от небето до земята. Този който не го е видял, той не го е разбрал. :D

Е аз го видях и разбрах, бях в подобна 'стерилна' клиника.
Все пак си мисля, че е безсмислено да си говорим по този начин, защото и аз се запознах с едно момиче, което славеше Господа, че го избавило от ръцете на доц. Маркова, защото след злощастните и опити там щяла без малко да остане с един яйчник 8O, тъй че всеки различни впечатления може да има от един или друг лекар, важното е да знаеш че правят правилните стъпки за да ти помогнат. Мисля, че д-р Александров е много добър специалист и ЕМБРИОЛОГ , а за мен това е ВАЖНО в момента, защото ние правим най-сложното икси, с екстракция на сперматозоиди от тестиса И ЗА ТОВА от моя гледна точка те са за мен най-подходящия екип, независимо кой ще ми прави стимулацията, дали д-р Маркова или д-р Чернева.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #25 -: Февруари 08, 2007, 10:32:53 am »
Цитат
Вчера звъних в Майчин дом. Исках да разбера дали там се прави икси на естествен цикъл. Бях изненадана, че момичетата, които приемат обажданията, не бяха чували за икси. Питаха се една друга и мен какво е икси. Както и да е.
След 2-3 мин чакане на телефона, бяха вече наясно и ми обясниха, че специализиран ин-витро център се подготвя в момента и след месец очакват да започне да работи. Както и да правят икси на ЕЦ. "Масово" както се изразиха.
Не съм питала кой ще е в екипа, но предполагам, че Маркова и Сариев ще са основното ядро.
Дано да съм ви полезна с информацията, която имам.
Звучи ми че имат най-добрата база и най-неопитните специалисти. д-р Сариев ми е правил цветна снимка - голям сладур е ама не го знам как е с другите процедури. А някой знае ли как са часовете на Маркова в Майчин дом?
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #26 -: Февруари 08, 2007, 10:48:10 am »
Ами май доста се чака, ако се обадиш сега да си запазиш, най-рано след месец ще има свободен, поне аз като ходих при нея беше така.Успех!
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #27 -: Февруари 08, 2007, 10:52:25 am »
Благодаря ти. Телефона е 331144 нали?
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #28 -: Февруари 08, 2007, 10:54:39 am »
Телефона е 331144 нали?
Да, също и този :332 000
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #29 -: Февруари 08, 2007, 11:23:09 am »
Супер сте! Благодаря. Някой от вас посещава ли доц. Маркова в момента и какви са му впечатленията? :?:
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #30 -: Февруари 08, 2007, 11:39:29 am »
   Момичета вие помагате ли си по този начин?!!Доволни и недоволни винаги ще има!
  Конкретно към ЗинаЗ имам питане-Какво общо има д-р Ковачев в момента? И изобщо как си позволяваш да говориш по този начин? По какъв начин помагаш?
"Да се надяваме, че ще успеем да предпазим още едно момиче от подобни лекари."
  От какво ги предпазваш?
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #31 -: Февруари 08, 2007, 11:58:19 am »
Дивна е права! Нека не се озлобяваме към лекарите. Идеята на този дебат тук според мен е всеки да научи на какво да обръща повече внимание, когато отиде на определена процедура.
Например за мен беше от голяма полза да науча, че не винаги се поставя презерватив на вагиналния УЗ. Което ще ме научи винаги да си нося по един презерватив в чантата, когато отивам на преглед.

Извлечете ползите от разговорите, момичета. Не се настървявайте към един или друг лекар. Аз лично съм благодарна на тези хора, че и в събота и в неделя и на официален празник, и по време на отпуск отиват в болницата и правят каквото има да се прави в този ден от стимулацията на всяка от нас. Вярно е, че си плащаме, но има безброй примери за платени услуги, които не се правят изобщо.

Дано да се изразих правилно и да ме разберете.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #32 -: Февруари 08, 2007, 13:25:19 pm »
друго е да си в нова клиника, където се поддържа стерилност. Разликата просто е от небето до земята. Този който не го е видял, той не го е разбрал. :D
О, и аз видях какво е, даже два пъти :) Обзавеждането често създава усещане, че всичко е на най-високо ниво, но за съжаление понякога е невярно и не трябва да е определящо при избора на екип.
Трудно ми е дори да повярвам, на мен не ми се е случвало нито веднъж де - нито в София нито във Варна.
Маркова никога не се е държала грубо, поне не съм забелязала. Но  аз и не отивам на лекар с нагласата да ме галят с перце и да ми правят кафе.
« Последна редакция: Февруари 08, 2007, 14:20:53 pm от cygnus »
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #33 -: Февруари 08, 2007, 13:51:28 pm »
Аз исках да кажа, че когато са ме преглеждали с ехограф ми се е случвало да забележа, че са без ръкавици, незнам дали тогава трябва, но в никакъв случай, че са ме преглеждали мануално и не са си слагали ръкавици, това е просто недопустимо.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #34 -: Февруари 08, 2007, 14:01:29 pm »
Що не вземате да пуснете една темичка за хигиената да докторите?Доколкото разбирам таки тема е за професионалните качества на докторката.И за мене е недопустимо преглед без ръкавици и ваг.ултразвук без презерватив,но не му е тука мястото да се обсъжда.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #35 -: Февруари 08, 2007, 14:20:13 pm »
Ами и аз така мисля. Аз започнах темата за качествата на д-р Маркова. Мисля че си направих изводите, за което благодаря на всички които ме помогнаха. Колебаех се за екипа на Майчин дом ама за нещо толкова важно наистина предпочитам да се доверя на професионалисти, въпреки че за облужването в АГ то сам се наслушала на ужасии. Може ли някои който е минал през изпитанието да драсне два реда за такива като мен за това как минава всичко. Много благодаря за всяка информация. :thankyousign:
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #36 -: Февруари 08, 2007, 14:26:09 pm »
Дивна е права! Нека не се озлобяваме към лекарите. Идеята на този дебат тук според мен е всеки да научи на какво да обръща повече внимание, когато отиде на определена процедура.
Например за мен беше от голяма полза да науча, че не винаги се поставя презерватив на вагиналния УЗ. Което ще ме научи винаги да си нося по един презерватив в чантата, когато отивам на преглед.
Извлечете ползите от разговорите, момичета. Не се настървявайте към един или друг лекар. Аз лично съм благодарна на тези хора, че и в събота и в неделя и на официален празник, и по време на отпуск отиват в болницата и правят каквото има да се прави в този ден от стимулацията на всяка от нас. Вярно е, че си плащаме, но има безброй примери за платени услуги, които не се правят изобщо.

И аз съм на това мнение. Подобен тон не помага на никого. Аз ходя на стимулация при Чернева и засега съм доволна и нямам оплаквания от екипа и в частност от нея. Въпрос на личен избор е към кого ще се насочите. Факт е, обаче, че в АГ Варна са двата най-добри екипа.

*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #37 -: Февруари 08, 2007, 14:40:04 pm »
Твърдят че са най-добрите в цяла България. Поне така ми каза Александров. :dontknow:
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #38 -: Февруари 08, 2007, 14:53:04 pm »
Моят гинеколог, когато говорихме за АРТ, ми каза, че във Варна има 3 места: АГ, Олимед и Майчин дом.
Каза, че не знае кой колко е добър а АРТ, но знае от къде колко бременни се връщат за наблюдение при него. (Разбира се факт е, че не всички бременни си проследяват бременността при 1 лекар, но е едно наблюдение все пак).Той ми каза: от АГ имам много бременни, от Майчин дом се появява по някоя отвреме навреме (нормално, след като едва сега откриват ин-витро центъра), но от Олимед до ден днешен не познавам нито една бременна.
Разбира се, може и да има и сигурно има бременни от Олимед, но той имаше предвид пропорциите, а не конктеретните цифри.
Изводите всеки си ги прави сам. Един решава да е при тези с повече бременности, друг решава, че ако е единствен пациент, ще е обкръжен от вниманието на всички в клиниката, трети не може да чака на опашка да му дойде реда... Изборът е личен и всеки приема плюсовете и минусите на избора си.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #39 -: Февруари 08, 2007, 15:07:17 pm »
Ази благодаря за подробната информация. Мисля че много помагаш с разумните си съвети. Това което искам да ви питам е дали някой е вече преживял ин витро процедурата и как се чувства психически и физически в последствие.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #40 -: Февруари 08, 2007, 15:14:49 pm »
Това което искам да ви питам е дали някой е вече преживял ин витро процедурата и как се чувства психически и физически в последствие.
Аз съм правила един ин витро опит в АГ-болница Варна и един трансфер на замразени там и мога да кажа, че се чувствам прекрасно както психически така и физически, даже сле 1-2 месеца ще правя следващата ин витро процедура. Няма нищо страшно! Давай смело напред, каквото и да си решила да правиш.  :D
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #41 -: Февруари 08, 2007, 15:22:55 pm »
Цитат
Това което искам да ви питам е дали някой е вече преживял ин витро процедурата и как се чувства психически и физически в последствие.
Извинявам се, че се намесвам в темата, но това ми звучи все едно се отива на разстрел  :lol: :lol: :lol:
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #42 -: Февруари 08, 2007, 23:05:03 pm »
Ази благодаря за подробната информация. Мисля че много помагаш с разумните си съвети. Това което искам да ви питам е дали някой е вече преживял ин витро процедурата и как се чувства психически и физически в последствие.
   Преживявала съм  3 пъти-процедурата в АГ Варна.Чувствам се добре ,имам сили за следващ опит :).Всъшност доста голяма част от момичетата ,вече са извървяли този път,ако се поразровиш тук  ще откриеш доста мнения.Успех! :) yahoo_17
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #43 -: Февруари 09, 2007, 13:13:05 pm »
Аз също съм преживяла една неуспешно инвитро в отлична обстановка с отлично внимание но....,мисля че най-важно е до колко док. са специалисти,т.е.положителните резултати - какви и колко са.Не ме интересува също дали ще ми говорят мило и усмихнато или настървено със злобен поглед,всичко се забравя.Единствено,което ме интересува е крайния РЕЗУЛТАТ.
Обедила съм се,че когато имаш доверие в екипа който ще извършва процедурата се чустваш сигурна и спокойна-много важен фактор.Имали блуждаещи вапроси и отговори....търси следващия.
Пожелавам на всички девойки започнали процедури  :babyflips: :babyflips: :babyflips: 
 
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #44 -: Февруари 09, 2007, 15:53:14 pm »
   Момичета вие помагате ли си по този начин?!!Доволни и недоволни винаги ще има!
  Конкретно към ЗинаЗ имам питане-Какво общо има д-р Ковачев в момента? И изобщо как си позволяваш да говориш по този начин? По какъв начин помагаш?
"Да се надяваме, че ще успеем да предпазим още едно момиче от подобни лекари."
  От какво ги предпазваш?
Иавинявайте много Дивна, ама не разбрах какъв ми е начина на говорене? И по какъв начин съм помагала, ами момичето питаше за доц, Маркова и някой и каза, че при Чернева ставало по-бързо. Аз изразих моите впечатления, относно посещеието ми при тази докторка. Та мисълта вие какво искате да излагам само суперлативи за някой понеже вие ходите там и не ви правят впечатление неща, които мен ме дразнят. Да наистина бих желала да предпазя някой от това, което аз видях и от това да го обират най-безскрупулно. А пък на теб щом ти харесва това добре, аз нямам нищо напротив, живота си е твой, задравето си е твое. А това тук доколкото имам инфо е форум, а не рекламен уебсайт на някои лекари, за това всеки е свободен да сподели впечатленията си. А относно доктор Ковачев, аз мисля, че достатъчно ясно съм казала, че не познавам доктора, а съм чула от трета страна, че върви по стъпките на майка си (Чернева). Но вие Дивна, явно се явявате нещо като семеен адвокат.Аз не искам форума да се превръща в бойно поле, научете се да бъдете толерантни към мнението на хората и да го приемате, независимо дали ви харесва или не, аз не се опитвам да налагам моето мнение. Момичето пита-аз отговарям на база личен опит.Съжалям, че съм останала неразбрана Peace. Бъдете здрави!


*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #45 -: Февруари 09, 2007, 22:13:37 pm »
ДА, Ние ходим там и Аз лично съм много доволна от лекарите в АГ-Варна.Не смятам, че цена от 1800лв.за процедурата е обир, нито съм забелязала някакво нехайство от срана на екипа по време на стимулацията или при процедурите. Не ги рекламираме, просто сме възхитени от тях и го споделяме.Важен е резултата накрая, а при тях той е доста добър процент. Това е! Успех на всички!!! Дано екипа с който работите успееnewsm06 newsm05 newsm04
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #46 -: Февруари 10, 2007, 09:22:42 am »
   Зина,аз също се надявам форума да не се превръща в бойно поле и затова ще ти обясня някои неща и се надявам да ме разбереш правилно.
  Питането на момичетата беше за инвитро.Не може да се отрече ,че и д-р Чернева и доц Маркова са опитни и лекари в АРТ и са помогнали на много момичета ,като нас да си гушнат своите бебета.Аз съм пациентка на д-р Чернева,ползвам услугите и само когато правя ИКСИ ,сиреч тя ми води стимулациите.В останалото време ходя на прегледи и консултации при  друг лекар.Подробностите ще си ги запазя за себе си да не превръщам форума в рекламен уебсаит или махленски клюкарник :)Някои доктори са внимателни с тях може да се води диалог,други са по-груби,но пък добри специалисти,трети са небрежни,но си имат други качества.....и пак стигаме до извода,че в краина сметка е важен крайния резултат.Всеки сам търси и намира своята формула за успех.Не съм ничий адвокат ,а няма и да бъда-професията ми е друга.
  Желая  успех и късмет на теб и всички момичета! yahoo_17
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #47 -: Февруари 10, 2007, 10:32:31 am »
Интересно какво ли ще си кажат докторите ако прочетат тези форуми? Какво ли е за тях да се сблъскат с толкова човешки трагедии и да си отидат вкъщи при семейството. Хм не им е лесно, е не ги оправдавам за небрежността - просто и те са хора.
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #48 -: Февруари 10, 2007, 12:43:24 pm »
Здравейте.В момента ходя при Чернева-два пъти съм я виждала,само сме говорили.Не ме е преглеждала още и се чудя дали изобщо да ме преглежда.Но така или иначе голям избор нямам.Каквото и да става въпроса е крайния резултат да е положителен.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #49 -: Февруари 23, 2007, 14:50:32 pm »
Вчера бях на преглед при Маркова - супер си е жената, такива доктори уважавам, не увъртат много много. Каза ми какви са проблемите и как може да се оправят и в какъв срок и дори каза че при не добър резултат да се пристъпи към ин витро и никаква инсеминация. Без драми, без чувста - право куме в очи. ама много се чака при нея бе хора. Се влизат с ред без ред... :cloud:голямо чакане падна...
*

    мира

Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #50 -: Март 01, 2007, 10:53:28 am »
Незнам какво да кажа за д-р Чернева аз при нея си правих икси миналата година по дългия портокол но да ви кажа честно беше неуспешно.Сега ми каза да пробвам пак по късия портокол на кого да вярвам незнам
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #51 -: Март 01, 2007, 11:03:13 am »
Здрвейте, вчера приключих с трансфера и бях при Чернева. Не зная какъм ще е резултата, но мога да кажа, че съм невероятно доволна от целия екип, който работи по инвитрото. Говоря, за отношение, разбиране, професионализъм от Чернева, Александров, сестрата - Анито. Ако се наложи да правя второ инвитро съм напълно убедена в себе си, че ще бъде отново при тях.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #52 -: Март 05, 2007, 16:39:59 pm »
Gygri, желая ти успех,миличка!
Дано не се налага да правиш второ ин витро!
 

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #53 -: Март 06, 2007, 22:08:07 pm »
Вчера бях на преглед при Маркова - супер си е жената, такива доктори уважавам, не увъртат много много. Каза ми какви са проблемите и как може да се оправят и в какъв срок и дори каза че при не добър резултат да се пристъпи към ин витро и никаква инсеминация. Без драми, без чувста - право куме в очи. ама много се чака при нея бе хора.
За това става въпрос! :good_post:
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #54 -: Март 11, 2007, 10:14:51 am »
Доц. Маркова ми предписа някаква терапия - биопулсатор и радар. Някой да знае нещо по въпроса? Минават ли през здравната каса и ако не колко струват?  :dontknow:
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #55 -: Март 12, 2007, 09:26:30 am »
Nadin4i вземи си направление от личната лекарка за физиотерапия и ще ти минат през касата :)
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #56 -: Март 12, 2007, 10:01:32 am »
Благодаря ти Angela. Ще опитам.
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #57 -: Март 12, 2007, 10:18:10 am »
В момента мисля , че физиотерапевтичен блок има в Окръжна болница. Ако искаш провери направо там  :) Те ще ти кажат по-точно какво направление ти трябва, както и ще се уговориш с тях по кое време ти е удобно да ходиш. Успех
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #58 -: Март 27, 2007, 09:27:09 am »
Според мен във Варна имат успеваемост,защото си подбират клиентите пиша клиенти защото за тях наистина сме такива,а не пациенти.И защо всички казвате че много добре се държи с нас,след като не е вярно,Колкото пъти съм ходила при нея в коридора всички казват че се държи отвратително но просто нямат избор.Аз си направих избора отказах се от посещения при нея и сега ходя в София.Незнам доколко ще бъде успешно Иксито/като за първи път всички знаем , че процента на успеваемост е малък/но поне лекарите са държат като равен с теб
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #59 -: Март 27, 2007, 12:43:28 pm »
ТОВА ЗА ВАРНА Е ПЪЛНА ГЛУПОСТ.Никой нито ме питал,нито ме е подбирал.Просто казах,че искам да почна процедурата и толкоз.Лично мнение разбира се,аз съм при чернева.
Успех на всички Ви! :D


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #60 -: Март 27, 2007, 14:59:50 pm »
След 3-4 години ходене по мъките и срещи със десетки лекари, преди 10тина дни и аз се докопах до Маркова. След срещата ни оцених какво съм пропуснала и колко много ми е струвало това. Само при нея се говори направо, по същество и не се губи време в излишни изследвания. 4 години изглеждаше че аз съм причината и никой не изследваше мъжа ми. Най-сетне , макар че го заболя Маркова изпрати и него на спермограма и му каза в лицето, че не съм аз причината.
*

    mimi007

Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #61 -: Март 27, 2007, 16:21:04 pm »
Аэ бях при д-р Маркова и мога да кажа че не е много на ти с пациентките
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #62 -: Март 27, 2007, 17:03:33 pm »
Абе грубичка си е ама казва нещата такива каквито са. И аз честно казано предпочитам така отколкото разни там усмивки и умилквания само да ми вземат парите а нищо да не ми помогнат. Така беше и с мен - супер известна варненска гинеколожка ме мота 2 години докато не ми смъкна кожата от гърба и накрая ме прати при Маркова - а за тиа две години можеше и детенце да си имам, сега всичко отначало. Възмутена съм от такива печалбари на фона на хорската трагедия. Като те гледат такъв отчаян и каквото ти поискат си готов да дадеш и те разиграват както си искат:  :evil:
« Последна редакция: Март 27, 2007, 17:30:27 pm от nadin4i »
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #63 -: Март 27, 2007, 17:09:47 pm »
Аэ бях при д-р Маркова и мога да кажа че не е много на ти с пациентките

С мене бе адски мила и внимателна и се учудих че може с някой да е била груба.Започвам да си мисля че недоволните от нея сами са предизвикали негативното й отношение някак си с поведението си.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #64 -: Март 27, 2007, 17:17:14 pm »
Ами и аз така мисля. Аз започнах темата за качествата на д-р Маркова. Мисля че си направих изводите, за което благодаря на всички които ме помогнаха. Колебаех се за екипа на Майчин дом ама за нещо толкова важно наистина предпочитам да се доверя на професионалисти, въпреки че за облужването в АГ то сам се наслушала на ужасии. Може ли някои който е минал през изпитанието да драсне два реда за такива като мен за това как минава всичко. Много благодаря за всяка информация. :thankyousign:
  Аз бях там и мога да кажа че сестрата се държи грубо а д-р Маркова си гледа работата. А обстановката наистина е малко гадна. Но ние отиваме за друго. Хубавото е в къщи
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #65 -: Март 27, 2007, 19:26:02 pm »
И с мен винаги се е държала добре. Може би имаме различни критерии или просто е била претоварена в момента. Факт е, обаче че е изключителен специалист.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #66 -: Март 28, 2007, 12:50:15 pm »
Cygnus абсолютно съм съгласна - факт си е, че е изключителен специалист.Аз също съм много доволна от отношението,както съм и убедена в професионализма на доц. Маркова и екипа и.И верно директно ти казва как стоят нещата - което е супер,аз лично винаги така предпочитам, вместо да ме мотаят!! Ако резултатът от това ни първо Икси е отрицателен(НЕ ДАЙ БОЖЕ!),наесен пак при тях ще отида.
А това че понякога са по-резки от обикновено просто се дължи на това,че са затрупани с работа- не че искат да са груби,просто много хора чакат при тях - което,мисля,е показателно за това колко добри специалисти са - а в крайна сметка това е най-важното,не сме отишли там да хленчим всеки път когато нямат време да се държат с всеки като с "кралска особа"..Естествено аз също държа на доброто отношение,но пък не очаквам едва ли не да ме галят с перце - това са глезотии,големи хора сме все пак, нали? :wink:
« Последна редакция: Март 28, 2007, 12:52:40 pm от Counterfeit »


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #67 -: Март 28, 2007, 14:28:48 pm »
Точно така - това е най-важното!
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #68 -: Март 28, 2007, 15:43:03 pm »
Много е важно крайния резултат. когато човек е затрупан с работа винаги се намират недоволни. Много хора и всеки със своите претенции.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #69 -: Март 29, 2007, 12:01:48 pm »
здравейте и от мен!!!
нормално е да има противоречиви мнения,но лично мен ме интересува крайния резултат!
аз лично съм се видяла с нея около 3 пъти и ...няма нищо такова,че се държала чак пък и отвратително!държи се нормално в крайна сметка не ни е първа приятелка!!!!
аз разбирам да оплювате някой,но наистина който е некадърник(като вс.гинеколози от моя град)!а за нея може ли някой въпреки държанието (според някои)да каже,че нищо не разбира от работата си!а?
на който не му харесва-има др.клиники и др.специалисти!
стига сте се занимавали с глупости има по-важни неща за който да размишлявате!!!
успех на всички които ще преминават през тази трудност до крайния резултат :babbycarrage: :sleepingbabygirl: :sleepingbabyboy:
*

    valq

Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #70 -: Април 13, 2007, 11:00:36 am »
zdraveite momi4eta mislq da pravq invitro pri Markova nqkoq ot vas znae li prosenta im na uspevaemost? BLAGODARQ VI
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #71 -: Април 13, 2007, 13:35:05 pm »
Не мисля, че въпросът за хигиената е маловажен. Аз лично, като ходя на прегледи с вагинален УЗ си нося винаги едно презервативче - ако нямат, да си поискам да ми сложат моето. Преглеждали са ме без ръкавици с вагинален УЗ, но мануален преглед без ръкавици  8O не!
Колкото и да са добри специалисти в областта си, за мен лекари, които не спазват елементарна хигиена, не са професионалисти. Ами то ако беше така, защо щяхме да правим микробиологии и тестове за хламидия. Знам ли в кой е бил трасндюсерът преди мен и какво е пипал докторът? Малко са ни грижите, че да ни добавят и някоя инфекцийка бонус.
Не познавам варненския екип и не мога да кажа мнение точно за тях. Но пък от друга специализирана клиника имам отлични впечатления по отношение на хигиена и отношение  :) - няма да им правя реклама сега.
Едно е да ти казват директно какви са проблемите и шансовете, друго е да се държат безсмислено грубо (и на такива съм попадала :( ) - да те стресират допълнително и да те унижават. Всички тук знаем, че спокойствието и доверието в лекарите ни е много важно за успеха на процедурите.


Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #72 -: Април 13, 2007, 16:13:16 pm »
zdraveite momi4eta mislq da pravq invitro pri Markova nqkoq ot vas znae li prosenta im na uspevaemost? BLAGODARQ VI
Гаранция на 100% или точен % на успеваемост, никой не може да ти даде.
Единствено мога да ти пожелая късмет и успешен опит!
Успех, Валя!
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #73 -: Април 13, 2007, 17:40:40 pm »
В коридора има едно табло със снимки и на него пише ,че успеваемостта е около 51%.Не го казвам аз ,пише си го!Намира се точно срещу асансьорите!
« Последна редакция: Април 14, 2007, 11:14:46 am от valikir »


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*

    valq

Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #74 -: Април 14, 2007, 09:45:23 am »
blagodarq vi momi4eta bqhte mi mnogo polezni zelaq na vsi4ki bremenni leka bremennost
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #75 -: Април 16, 2007, 12:55:54 pm »
Здравеите,момичета.Вече и аз се замислям за ин витро,но много ме е страх.
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #76 -: Април 16, 2007, 13:26:56 pm »
Здравеите,момичета.Вече и аз се замислям за ин витро,но много ме е страх.
Няма нищо страшно, важна е крайната цел :)
Успех, Съни!
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #77 -: Април 16, 2007, 13:37:01 pm »
Здравеите,момичета.Вече и аз се замислям за ин витро,но много ме е страх.

Съни, няма нищо страшно! Казва ти го един безподобно страхлив човек. Има моменти, в които притеснението е голямо, страха дали крайния резултат ще е желания, но всякакъв друг страх се забравя в момента, в който ти бият първата инжекция. Важно е да си поставиш ясна крайна цел, а съм убедена, че ти си я имаш и оттам нататък всичко минава и се забравя много бързо.
Няма нищо, което да боли. Единственото, което се предполага, че боли може би е пункцията, но тя е под упойка и не се усеща нищо.
Бъди подготвена само за известен дискомфорт по време на цялата процедура, свързан с една или друга манипулация, но не боли, повярвай ми, НЕ Е СТРАШНО!

Успех и скоро да се похвалиш, че си се престрашила и си започнала последните стъпки към крайната цел!  :welcome:
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #78 -: Април 19, 2007, 00:06:07 am »
Благодаря много за подкрепата.Ще пробвап още една последна стимулация и това ще е.
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #79 -: Април 19, 2007, 17:55:21 pm »
Недей така,знам за хора с 11 опита и са успели на 12 .Само едно важно има ,паричките ей :oops:.
Ще ги намериш и успееш.Вярвай!


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #80 -: Април 20, 2007, 10:59:21 am »
Ехее това звучи много успокояващо - 12 опита!!! Браво възхищавам се на постоянството и смелостта на такива хора! Едно само ме притеснява - възрастта и се чудя дали да почна нова тема за това на колко направихте ин витро и забременяхте?
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #81 -: Април 28, 2007, 18:00:18 pm »
Здравейте на всички. От скоро чета във форума но за пръв път пиша. Та мина и моето първо ИКСИ - неуспешно. Беше в АГ Варна. Бях чела мисля, че в "Проблемно забременяване" и не повярвах - че доц. Маркова си подбира пациентките(повечето са на възраст под 33 години) но след като минах оттам вече го вярвам. Не само на мен но и на други момичета с които говорих им е направило впечатление, че повечето от чакащите жени са доста млади (видимо поне  :).Явно хората са си избрали такава политика та неслучайно процента на успеваемост е такъв при тях де. Аз лично се запознах докато чаках с две момичета на 28 г. и едно на 27.
 
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #82 -: Април 28, 2007, 18:11:05 pm »
 Graco, много съжалявам за неуспеха ти!
 :bighug:
Дано следващият опит бъде последен и успешен за теб!
 :goodluck:

*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #83 -: Април 28, 2007, 23:23:35 pm »
Недей така,знам за хора с 11 опита и са успели на 12 .Само едно важно има ,паричките ей :oops:.
Ще ги намериш и успееш.Вярвай!

11-12 опита?!?!?  :balk_149: :balk_159: :balk_132:
А стига бе!
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #84 -: Април 29, 2007, 13:53:48 pm »
Здравейте на всички. От скоро чета във форума но за пръв път пиша. Та мина и моето първо ИКСИ - неуспешно. Беше в АГ Варна. Бях чела мисля, че в "Проблемно забременяване" и не повярвах - че доц. Маркова си подбира пациентките(повечето са на възраст под 33 години) но след като минах оттам вече го вярвам. Не само на мен но и на други момичета с които говорих им е направило впечатление, че повечето от чакащите жени са доста млади (видимо поне  :).Явно хората са си избрали такава политика та неслучайно процента на успеваемост е такъв при тях де. Аз лично се запознах докато чаках с две момичета на 28 г. и едно на 27.
 

здравейте,отново!!!
първо съжалявам за неуспеха на graco,наистина много съжалявам,но ...не падай духом,надежда винаги има,мила!!!

по повод пациентките на доц.маркова не сте прави,защото аз съм една от тях и през м.май ще навърша 33г.и се оказах след сондажа един не много лесен случай,но...жената не се е отказа от мен напротив точно обратното,което мен ме озадачи доста,но..факт реален е.А в понеделник докато чаках да минат всички жени който са започнали процедурата след тях бях аз по друг повод забелязах,че има наистина видимо по-млади,но... и по-големи от мен дори!имаше жена на 36г от софия,която прави за 3-ти пореден път инвитро.първите два опита ги е правила в софия,а за 3-тия път беше избрала варна.така,че...това твърдение за по-младите пациентки...нещо не се връзва!
това е засега от мен!успех мили дами!!!
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #85 -: Април 29, 2007, 16:09:18 pm »
  Аз също съм на мнение, че доц.Маркова си подбираше пациентите. Казвам подбираше, защото от два месеца има промяна и се забелязва голямо оживление пред кабинета и. Вече не отказвала почти на никого, коментира се от пациентите и- защо, сигурно има причина.
  Подборът доц.Маркова го прави не само според годините, но и според резултатите от хормоналните изследвания.Когато миналата година в края на септември отидох при нея, тя заяви, че всичко и е запълнено до април-май тази година, а и за тези месеци не може да гарантира, че ще ме поеме. Насочи ме към Табакова в София. :? В същото време записваше други момичета. След това ми беше разяснено, че ме е отрязала, защото ФСХ ми отива към горната граница, а и спермограмите ни са повече от лоши,т.е. сме безперспективни.Така че не зависи само от годините- може да си по-големичка, но хормоните да са много добре.
  Успех на всички в начинанието и нека временните неуспехи да не ни отчайват!
  

  
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #86 -: Април 29, 2007, 22:51:56 pm »
Не знам защо сте останали с такова впечатление. Аз бях на 33 г., и с два неуспешни опита, когато отидох за първи път при доц. Маркова. Разгледа дебелата папка, изслуша ни, прегледа ме и накрая се усмихна и каза, че е оптимистично настроена. ФСХ точно тогава пък ми беше на горна граница на референтните стойности (това не попречи да имам дори хиперстимулация впоследствие). Записа ни пролетта за есента. И като цяло се държа изключително добре. И момичетата бяха на всякакви възрасти, но най-много бяха горе долу мои набори.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #87 -: Април 30, 2007, 09:18:01 am »
Не знам защо сте останали с такова впечатление. Аз бях на 33 г., и с два неуспешни опита, когато отидох за първи път при доц. Маркова. Разгледа дебелата папка, изслуша ни, прегледа ме и накрая се усмихна и каза, че е оптимистично настроена. ФСХ точно тогава пък ми беше на горна граница на референтните стойности (това не попречи да имам дори хиперстимулация впоследствие). Записа ни пролетта за есента. И като цяло се държа изключително добре. И момичетата бяха на всякакви възрасти, но най-много бяха горе долу мои набори.
Сигнусче, при първите опити беше ли направила повече фоликулчета? Защото и това може би и е дало основание да е оптимистично настроена- ако си реагирала добре на стимулациите.Сигурно има усет, нали и това е много важно за един добър лекар, какъвто безспорно е тя. За мен поне се оказа права- реагирах лошо с моя ФСХ 8.9 и направих малко фоликули.Не знам от какво се е повлияла, но факт е, че ме отряза като краставица, само като ми погледна изследванията, не пожела и преглед да направи, докато други е приемала.Може да не съм и била симпатична. :wink:
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #88 -: Април 30, 2007, 09:38:46 am »
Lilit, беше 10,6 при референтна горна 10,52, вярно, че беше доста скоро след неуспешния опит. Първите стимулации бяха по друг протокол, а при втората реагирах по-лошо, отколкото при първата. Първия имах 18 фоликула - извадиха 13 яйцеклетки, втория имах 10 някъде - извадиха 9, а при опита при Маркова имах на последния преглед 20 фоликула, но явно след прегнила и други бяха пораснали, защото извадиха 22 яйцеклетки, но нали ти казвам това беше вече по дълъг протокол и дозите бяха по-високи. Колко е горната референта граница за лабораторията, в която си правила ФСХ? Колко фоликула направи впоследствие и с какво?
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #89 -: Април 30, 2007, 10:03:39 am »
 
Lilit, беше 10,6 при референтна горна 10,52, вярно, че беше доста скоро след неуспешния опит. Първите стимулации бяха по друг протокол, а при втората реагирах по-лошо, отколкото при първата. Първия имах 18 фоликула - извадиха 13 яйцеклетки, втория имах 10 някъде - извадиха 9, а при опита при Маркова имах на последния преглед 20 фоликула, но явно след прегнила и други бяха пораснали, защото извадиха 22 яйцеклетки, но нали ти казвам това беше вече по дълъг протокол и дозите бяха по-високи. Колко е горната референта граница за лабораторията, в която си правила ФСХ? Колко фоликула направи впоследствие и с какво?
Горната референтна граница на ФСХ беше 10.2 Стимулираха ме по дълъг протокол с Декапептил 0.1 10 дни преди цикъла, после Пурегон 100 + 50 . Направих само 5 фоликула и извадиха пет яйцеклетки.Нищо не стана- опитът беше неуспешен. Смятам, че при мен ФСХ е сигурен показател за проблем. Правила съм му доста изследвания- при всички е по-височък от средата, и въпреки колебанията си пълзи нагоре.
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #90 -: Април 30, 2007, 10:07:53 am »
Лилит, намери си лекар и екип, който има опит и желание да работи с жени с подобни на твоите проблеми.

(Извън темата - много хубав ник.  :lol:)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #91 -: Април 30, 2007, 10:16:33 am »
Лилит, намери си лекар и екип, който има опит и желание да работи с жени с подобни на твоите проблеми.

(Извън темата - много хубав ник.  :lol:)
  Благодаря, Мели!И аз смятам, че трябва да си помисля много добре къде ще правя следващия опит, защото положението никак не е розово. Че и едни НК клетки имам завишени! Лоша работа ...:(
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #92 -: Април 30, 2007, 12:22:53 pm »
Значи моето ФСХ беше перфектно - точно по средата на референтния интервал, съотношението ЛХ/ФСХ също си беше в точни пропорции та всъщност тези резултати ми помогнаха, за да ме приеме иначе щеше да ме отреже и мене като тебе Lilit. Верно е, че възрастта ми е по-напреднала 38 г. съм все пак има успели жени на такава възраст след АРТ. Не знам, може би и аз също не й бях симпатична не я упреквам за което в края на краищата всеки (дори и лекарите) си има някакви симпатии и чувства.
Момичета не искам да бъда разбрана погрешно. Далеч съм от мисълта да оспорвам нечии професионални качества просто споделих болката си от отношение проявено лично към мен. И всъщност знаете ли, че не ми е тлкова мъчно, че ИКСИ-то беше неуспешно аз си давах реално сметка какви са шансовете, по-мъчно ми е точно от това отношение, което вярвайте ми чувствах през цялото време. Ще послушам и аз съвета на Мели следващия път ако има въобще следващ ще бъде при друг екип. Признавам си действах прибързано, нооооо нищо в този живот не се случва случайно.
Сигнусче  :) пациентки над 35 г. за първи опит в тази клиника са рядкост.
Е това е, споделих го най-после. Лек ден на всички  :lol:
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #93 -: Април 30, 2007, 18:09:27 pm »
Сигнусче  :) пациентки над 35 г. за първи опит в тази клиника са рядкост.
Е това е, споделих го най-после. Лек ден на всички  :lol:

Е,аз съм на 34 и клоня да съм рядкост! :wink:

 :(Момичета,последният ми преглед(разговор) при доц.Маркова наклони везните към инвитро.В момента си подготвям изследванията и наесен,както тя ми предложи започваме.Ами,това е!Няма повече какво да чакам... :(Много съм доволна от нея и най-вече,чудесно се "сработваме".Ох,МНОГО ме е страх...трудно ми е да преодолея тази мисъл,но с времето ще се справя!На всички желая успех! :grouphug2:

*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #94 -: Април 30, 2007, 19:40:40 pm »
Baracuda,добре дошла в есенната групичка при доц. Маркова! Живот и здраве може да се засечем по коридорите на АГ-то наесен.. :lol: :lol: :lol:


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #95 -: Април 30, 2007, 19:49:05 pm »
Baracuda,добре дошла в есенната групичка при доц. Маркова! Живот и здраве може да се засечем по коридорите на АГ-то наесен.. :lol: :lol: :lol:
:bighug:За мен е удоволствие!Ей,да знаете,с мен няма да скучаете! :lol:
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #96 -: Април 30, 2007, 19:54:41 pm »
Baracuda,добре дошла в есенната групичка при доц. Маркова! Живот и здраве може да се засечем по коридорите на АГ-то наесен.. :lol: :lol: :lol:
:bighug:За мен е удоволствие!Ей,да знаете,с мен няма да скучаете! :lol:
:bighug: Ще се радвам да се запознаем :lol: Е,дотогава има много време,така че ще се видим още преди това сигурно - на следващата Варненска среща примерно! :wink:
опааа сори за офф-а 8)


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #97 -: Април 30, 2007, 20:24:05 pm »
Чувала съм че Маркова препоръчва доста по често инвитро от колкото инсеминация - при положение че е възможна инсеминация разбира се.

Някоя от вас правила инсе при Маркова има ли тук?
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #98 -: Април 30, 2007, 20:28:35 pm »
Чувала съм че Маркова препоръчва доста по често инвитро от колкото инсеминация


да си кажем направо-тя на всички 'препоръчва' инвитро.аз съм много разочарована от нея във всякакъв смисъл и не бих отишла повече там.
и аз съжалявам за офф-а, желая успех на всички.хубавото в случая, за радост на всички момичета - тя прави само стимулацията и участва в трансфера.'мръсната' работа си я прави слава богу александров!
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #99 -: Април 30, 2007, 20:47:46 pm »
Тук не съм съгласна-моят трансфер беше направен от Маркова,също и на момичетата,с които бяхме заедно.
Не идваш ли на този свят,за да прегърнеш едно дете?
http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=26711&AlbumId=96722
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #100 -: Април 30, 2007, 21:03:23 pm »
А инсеминации не прави ли?

Цитат на: Мимка link=topic=8946.msg202250#msg202250

[/quote

да си кажем направо-тя на всички 'препоръчва' инвитро.аз съм много разочарована от нея във всякакъв смисъл и не бих отишла повече там.
и аз съжалявам за офф-а, желая успех на всички.хубавото в случая, за радост на всички момичета - тя прави само стимулацията и участва в трансфера.'мръсната' работа си я прави слава богу александров!
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #101 -: Април 30, 2007, 21:10:43 pm »
това не мога да ти кажа, за александров знам, че прави, но за нея-незнам.
иначе само изразих лично мнение, не искам никой да ми се засяга!
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #102 -: Май 01, 2007, 10:05:45 am »
A координати на Александров, please? :) ти ходила ли си при него? и за него ли се чака с месеци за час за преглед?
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #103 -: Май 01, 2007, 10:26:41 am »
052631888 там можеш да си запазиш час за него, не не се чака с месеци.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #104 -: Май 01, 2007, 15:10:11 pm »
052631888 там можеш да си запазиш час за него, не не се чака с месеци.

Благодаря ти Мимка. Много си бърза и отзивчива, както винаги :)
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #105 -: Май 07, 2007, 14:41:00 pm »
Д-р. Маркова е добър специалист, но д-р.Александров е човека, който върши най- сложната процедура.Ембриолога е най- важен.Успех на всички
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #106 -: Май 08, 2007, 08:15:31 am »
Д-р. Маркова е добър специалист, но д-р.Александров е човека, който върши най- сложната процедура.Ембриолога е най- важен.Успех на всички


Само хубави отзиви прочетох досега за д-р Александров - така че ще се обадя днес да се пробвам за преглед.

Знаете ли дали има добра апаратура? Защото то половината от качествения преглед е доброто оборудване.

*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #107 -: Май 08, 2007, 08:52:15 am »
Nivear, има хубава апаратура, но зависи къде ще те прегледа. В частния си кабинет има хубав ултразвук/май така беше/  няма значение, тойе много добър лекар. Успех.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #108 -: Май 08, 2007, 09:48:24 am »
Nivear, има хубава апаратура, но зависи къде ще те прегледа. В частния си кабинет има хубав ултразвук/май така беше/  няма значение, тойе много добър лекар. Успех.
052631888 там можеш да си запазиш час за него, не не се чака с месеци.

Благодаря ти Мимка. Много си бърза и отзивчива, както винаги :)

Ама никой не вдига на този номер! Имате ли някакъв друг? Примерно мобилен?

Благодаря!
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #109 -: Май 08, 2007, 09:52:28 am »
ето още телефони:884568 и другия 613805 :crossfingers:
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #110 -: Май 08, 2007, 09:55:37 am »
ето още телефони:884568 и другия 613805 :crossfingers:

Благодаря, ама никой не вдига и на тези! Каква съм такава? Сигурно са на операция...а , къде се намира кабинета му?
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #111 -: Май 08, 2007, 10:29:38 am »
Мисля, че някъде във форума срещан неговия GSM и сега се опитвам да ти помогна.Търся го.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #112 -: Май 08, 2007, 10:37:05 am »
Д-р Кателия Александров - 088 / 8 325 749; 052 / 884 568; 052 / 613 805;

къде се намира кабинета му?

Клиника Кисьови
тел.052/631 888 - вторник и четвъртък
ул.Габрово №43 (вход от ул.Дунав) срещу бензиностанция OMV - близо е до гарата
« Последна редакция: Май 08, 2007, 10:38:50 am от peta »
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #113 -: Май 08, 2007, 12:20:47 pm »
Мисля, че някъде във форума срещан неговия GSM и сега се опитвам да ти помогна.Търся го.

Благодаря ти много Мими! :)

Д-р Кателия Александров - 088 / 8 325 749; 052 / 884 568; 052 / 613 805;

къде се намира кабинета му?

Клиника Кисьови
тел.052/631 888 - вторник и четвъртък
ул.Габрово №43 (вход от ул.Дунав) срещу бензиностанция OMV - близо е до гарата

Благодаря и на теб Пета?

Ама д-р Александров не е ли мъж? Как така Кателия, а пък Александров? :)

Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #114 -: Май 08, 2007, 12:26:46 pm »
Nivear, ако звъниш сутрин, няма да ти вдигнат на този телефон:  052/631 888
Звънни след 13.00 - 14.00 часа и ще се свържеш.
Успех!
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #115 -: Май 08, 2007, 12:28:54 pm »
Как така Кателия, а пък Александров? :)
Ами освен като отидеш на преглед да го питаш?  :lol: :wink:
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #116 -: Май 08, 2007, 12:39:03 pm »
Nivear, ако звъниш сутрин, няма да ти вдигнат на този телефон:  052/631 888
Звънни след 13.00 - 14.00 часа и ще се свържеш.
Успех!


Добре, Благодаря Роузи.
Как така Кателия, а пък Александров? :)
Ами освен като отидеш на преглед да го питаш?  :lol: :wink:


Наистина ли? Аз само от форума каквото съм чела...мале, как щях да се изложа...
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #117 -: Май 09, 2007, 00:40:10 am »
правилно си се насо4ила.И аз загубих 2 години в иследвания и пове4е от 1000 евро.за доктори съжет немога да ти дам,не ги познавам.Не се от4аиваи.А на мен осте малко ми трябва за това
Nadezdata umira posledna!
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #118 -: Май 09, 2007, 00:46:57 am »
правилно си се насо4ила.И аз загубих 2 години в иследвания и пове4е от 1000 евро.за доктори съжет немога да ти дам,не ги познавам.Не се от4аиваи.А на мен осте малко ми трябва за това
Nadezdata umira posledna!
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #119 -: Август 08, 2007, 22:57:59 pm »
Здравейте аз щте правя ин витро при доцен Маркова септември но съм много притеснена желая кьсмет на всички.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #120 -: Август 09, 2007, 13:20:28 pm »
Знае ли някой какъв е графика на доц.Маркова,кога е в отпуск или кога е в АГто.Имах час за 06.08 но ми го промениха на 11.08.А тя ми каза при последната ни среща да отида в края на август,за да види дали съм се повлияла от лекарствата. :ask:
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #121 -: Август 09, 2007, 13:29:52 pm »
А аз пък се питах, как стои въпроса с инсеминациите при доц. Маркова.  Оставам с впечатление, че тя не е привърженик на метода, но само няколко момичета са споменали това и няма аргументи защо мислят така.  Хайде нека пациентките и кажат, моля.
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #122 -: Август 09, 2007, 14:54:54 pm »
Здравейте момичета! Ще тръгвам по прегледи и се чудя дали при доц. Маркова или при д-р Александров. От някои постинги оставам с впечатление, че двамата работят в екип. Да отбележа, че в моя случай възможността, колкото и да е малка е само ин витро. Моля, посъветвайте ме.Благодаря ви предварително.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #123 -: Август 09, 2007, 15:04:06 pm »
Axinia, и двамата са добри специалисти. Аз лично бих ти препоръчала д-р Александров, но ще има много момичета които ще ти препоръчат вероятно пък доц. Маркова. Най-добре се срещни с всеки от тях поотделно и си прецени сама. Успех.
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #124 -: Август 09, 2007, 15:24:54 pm »
Благодаря Пета, аз мислех направо при д-р Александров, но ми се стори, че той извършва само процедурата. В смисъл, че не се занимава с първоначален преглед, назначаване на изследвания, лекарства. . . Ще опитам да си запиша час при него.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #125 -: Август 09, 2007, 21:10:32 pm »
Знае ли някой какъв е графика на доц.Маркова,кога е в отпуск или кога е в АГто.Имах час за 06.08 но ми го промениха на 11.08.А тя ми каза при последната ни среща да отида в края на август,за да види дали съм се повлияла от лекарствата. :ask:

Ами аз вчера се бях видяла с нея,още е в отпуска,до края на август.В Майчин дом се дават часове за края на септември при нея.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #126 -: Август 10, 2007, 10:06:59 am »
Ами аз имам час за 23.08 при нея в Майчин дом и доколкото знам се връща там на 21.08, но вече всичко е запалнено. Някой знае ли дали Александров е в отпуска и кога се връща?
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #127 -: Август 10, 2007, 10:17:12 am »
Някой знае ли дали Александров е в отпуска и кога се връща?
Обади се в поликлиника "Кисьови" и попитай.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #128 -: Август 10, 2007, 10:25:26 am »
Звънях и на двата номера които имам - 631888 и 613805, но никой не вдига....
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #129 -: Август 10, 2007, 10:26:52 am »
Клиниката е в ремонт август месец.
Затова никои не вдига :wink:

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #130 -: Август 10, 2007, 10:33:02 am »
ООО не знаех. Благодаря Alkata. Кога отново ще работи?
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #131 -: Август 10, 2007, 10:40:05 am »
септември

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #132 -: Август 10, 2007, 10:53:56 am »
Ами и аз не знаех, извинявай че те подведох nadini4i. :oops:
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #133 -: Август 10, 2007, 11:24:37 am »
Ами къде можем да направим спермограма тогава преди септември, защото МАркова ми каза само за Александров?
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #134 -: Август 10, 2007, 11:37:03 am »
Мисля че прави и в АГ-то. Обади му се най-добре на gsm-a, за да се разберете, защото мисля че ще излиза в отпуск от другата седмица.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #135 -: Август 10, 2007, 12:19:18 pm »
Мисля че прави и в АГ-то. Обади му се най-добре на gsm-a, за да се разберете, защото мисля че ще излиза в отпуск от другата седмица.
Обади се и се разберете, той ще ти каже какво ще направите :lol:

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #136 -: Август 10, 2007, 13:26:50 pm »
Маркова НЕ прави инсеминации както и ин-витро на ЕЦ - тя е привърженик на "тежката артилерия". Чернева (Бог да я прости) правеше а също и Александров. Успех
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #137 -: Август 10, 2007, 13:35:28 pm »
Маркова НЕ прави инсеминации както и ин-витро на ЕЦ - тя е привърженик на "тежката артилерия". Чернева (Бог да я прости) правеше а също и Александров. Успех

Мерси, graco.  Ама неприятничко си е това.  На пролет се обадихме на Александров, на стационарен телефон, и ни казаха, че няма да се занимава вече с ин-витро.  Записахме час за доц. Маркова, а тя след 2 прегледа веднага препоръча ин-витро, при наличие на не лоша спермограма и 1 тръба (и 2 предишни бременности, за нещастие неуспешни).  Предвид цената и обстоятелствата, след дълго умуване, докато чакахме есенния си час за доц. Маркова, решихме първо да се опита с инсеминация, но май ще трябва всичко да започне отначало наесен с д-р Александров...  Ех, да му се невиди...
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #138 -: Август 10, 2007, 15:12:08 pm »
Абе аз ще се повторя, ама да си го кажа-Маркова май на всички препоръчва инвитро.Лошото е, че когато не го направи на следващия преглед не помни какво ти е казала и айде пак наново.Аз съм типичен пример-цветна снимка при нея-една запушена и една проходима тръба.Тя казва-добра новина, не се налага инвитро(тогава пишех още в дир-а и много момичета се учудиха как така не  е препоръчала инвитро.)На следващото посещение поглежда снимката и казва-Ама моето момиче, закъде  с тия тръби?Никакъв шанс, я да те пуснем по касата за едно инвитро?Като и казах какво ми е казала предния път не и стана приятно, че така я конфронтирам и смотолеви, че то така или иначе се чакало почти година ако си по касата, в това време ще работим по въпроса.Вика ми-при мен има още свободни места, направи си изследванията и ела пак при мен.След 2 седмици вече отънели с 250 лева за излседвания тя ми съобщава-оо, ама местата са вече заети, много закъсня!
Разказвам това за незнам кой път!Кракът ми вече не стъпа при нея и много от момичетата във форума ме подкрепиха за това.Няма да казвам имена.
Не се срамувам да си кажа меннието за нея.Александров е 100 пъти по-добър избор!
Лично мнение!
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #139 -: Август 10, 2007, 21:55:31 pm »
Ами аз имам час за 23.08 при нея в Майчин дом и доколкото знам се връща там на 21.08, но вече всичко е запалнено. Някой знае ли дали Александров е в отпуска и кога се връща?
Малко прясно инфо от мен  :wink: - ходих в клиника "Кисьови" по-рано тази седмица,и ми казаха, че Александров е в отпуск до 4 септември. Попитах дали може да си запиша час отсега,но щели да почват да записват часове от 20 август нататък.


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #140 -: Август 11, 2007, 01:37:11 am »
Съвсем прясно инфо за клиника"Кисьови"- преди малко се прибрах от Варна и днес след като на место ходих разбрах от работник там(сега клиниката е в ремонт),че от следващата седмица ще се записват часове за Д-р Александров.

*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #141 -: Август 11, 2007, 06:52:39 am »

 Dorothy,Супер си Благодаря за информацията.Как беше по морето :beach1:
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #142 -: Август 11, 2007, 08:55:44 am »
Съвсем прясно инфо за клиника"Кисьови"- преди малко се прибрах от Варна и днес след като на место ходих разбрах от работник там(сега клиниката е в ремонт),че от следващата седмица ще се записват часове за Д-р Александров.
E нали и аз това казах - в предния постинг :wink: Даже съм уточнила след коя дата ще записват. 8)


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #143 -: Август 11, 2007, 10:03:36 am »
Спор няма Counterfeit  :D.

*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #144 -: Август 13, 2007, 13:09:28 pm »
Тогава атака от другата седмица за записване и после дано да има няколко микроскопа и към 6-7 ръце :eggsperm: :eggsperm: :eggsperm: :eggsperm:
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #145 -: Август 16, 2007, 23:08:15 pm »
Аэ бях при д-р Маркова и мога да кажа че не е много на ти с пациентките
аз съм на същото мнение-но разни хора разни идеали
мен ме мота 5 месеца и сума ти чакане за елементарните изследвания, и след като ги направих / а ни прати при андролог от майчин дом -амар/ и после ни пита кой е този д-р амар???!!!
аз лично не съм доволна
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #146 -: Август 23, 2007, 13:25:44 pm »
Nadin4i,очаквам включване от теб за да ми кажеш дали Маркова е вече на работа.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #147 -: Август 23, 2007, 13:28:31 pm »
Утре ще пиша Калка, часът ми е за 16.30 днес.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #148 -: Август 23, 2007, 21:12:49 pm »
Трябва да е на работа от 21.08. И аз имам записан час,но за следващата седмица - 31.08  :)
Започва сеееее... есенното ни "приключение" :lol: :ywoohoo: :ywoohoo: :ywoohoo: Тоз път ше стане,де ще иде! :lol:) :lol: :lol:


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #149 -: Август 24, 2007, 10:37:35 am »
Привет на всички отново. Доц. Маркова е на работа, пална с енергия и готова за нови подвизи :bfp:Вчера се видях с нея в Майчин дом, беше в добро настроение и се уговорихме за Октомври. Дотогава ще лекуваме остатъците от Хламидия, но на 11.09 сме в АГ за всички подробности около ин витрото. Процедурата си струва пак 1800 лева, само дето лекарствата ми каза могат да стигнат до 3000 левa. Часовете са от 8 до 12 на обяд в АГ на 7мия етаж. Хора стискайте палци, наистина се започвааааааа.....
« Последна редакция: Август 24, 2007, 13:01:41 pm от nadin4i »
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #150 -: Август 24, 2007, 15:16:25 pm »
За първи път се "появявам"  в този подфорум,не само за да пожелая успех на Надинчи и всечки други в борбата за бебче.Аз също съм от Варна и след няколко дни започвам "нещо" при д-р Александров,казвам нещо,защото още не е ясно какво точно!Отдавна ви чета,но нямах повод да се "обадя"!Пожелавам само + тестове след този дългоочакванна есен!
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #151 -: Август 24, 2007, 16:34:51 pm »
Благодаря Anna31, успех и на теб! И изобщо на всички тази есен и въобще. Между другото, кога почва есенния форум за всички нас?
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #152 -: Август 24, 2007, 20:23:47 pm »
Да се включа и аз за др.Александров.Миналата седмица му се обаждах по мобилния за спермограма и ми каза че вече не приема в АГ болницата.Относно отпуската му на работа е на 28 08 в клиника Кисьови.Вече там ще приема и в сряда от 16 до 18 часа.Успех на всички.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #153 -: Август 24, 2007, 21:03:03 pm »
На мен също ми предстои втори опит през септември.Но съм пред дилемата кого да избера-Маркова или АЛександров.Ако избера Маркова кой ще е ембриолога,някой знае ли?Държа да чуя вашите мнения.Александров ще ме приеме ли с лекарства по касата.Чета,че той стимулира с различни от моите медикаменти.
Не идваш ли на този свят,за да прегърнеш едно дете?
http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=26711&AlbumId=96722
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #154 -: Август 24, 2007, 21:32:23 pm »
Александров ще ме приеме ли с лекарства по касата.Чета,че той стимулира с различни от моите медикаменти.
Тази глупост пък кой ти я каза. Естествено, че ще те приеме с лекарства по касата. Най-добре говори с него.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #155 -: Август 25, 2007, 12:58:43 pm »
Не се притеснявай, кой от двамата ще избереш, но има едно но...дали имаш късмет.Всичко е божа работа.И двамата са супер, но д-р. Александров говори и се държи по-земно.Успех на всички.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #156 -: Октомври 05, 2007, 14:34:10 pm »
На мен ми предстои инвитро при доц. Маркова през Януари. Има ли някое момиче за тогава?

[/url]
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #157 -: Октомври 05, 2007, 17:07:53 pm »
На мен ми предстои инвитро при доц. Маркова през Януари. Има ли някое момиче за тогава?

 :D Евентуално,аз! :wink: Ако не ми се отложат нещата за февруари.Ти що питаш? :D
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #158 -: Октомври 05, 2007, 20:39:37 pm »
Ако имате опит кажете ми как би реагирала Маркова ако й искам инсеминация а не инвитро? Защото искам да съм при нея а в същото време бих искала първо 2-3 опита инсеминация а после инвитро ако се наложи.Относно отношението й аз съм я посетила само веднъж досега и беше много мила и отзивчива.Намекна ми за инвитро и каза че там няма няма и винаги става независимо броя опити.Но не искам проблеми и с другата си тръба засега ,затова клоня първо къв инсеминация.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #159 -: Октомври 05, 2007, 20:49:48 pm »
Много малко пари е инсето, така че едва ли ще те "огрее".

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #160 -: Октомври 05, 2007, 20:51:36 pm »
Какво значи как ще реагира - то или можеш да пробваш инсеминация(т.е. имаш шанс),или не можеш (както в нашия случай - поради много тежък мъжки фактор единствения ни вариант е икси.) Тоест ако при вас няма мъжки фактор спокойно може направо да я питаш.
Пак казвам много зависи от вашия конкретен случай и дали въобще е възможно - щото примерно и на мен много ми се щеше инсеминации първо преди "тежката артилерия" ,нооо за съжаление ние нямаме възможност за такъв избор - първо това,пък после другото...при нас шанса е само "другото" :wink:
Късмет ти желая,каквото и да решиш! :goodluck:


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #161 -: Октомври 05, 2007, 20:54:54 pm »
А бе имали въобще някой с успешна инсеминация я АГ Варна?
Аз не съм чула ,поне в последните 2 години,може и да съм пропуснала :oops:


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #162 -: Октомври 05, 2007, 21:03:53 pm »
И аз питам, даже не дали има успешна ми има ли изобщо инсеминации в АГ варна или в Майчин дом????
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #163 -: Октомври 05, 2007, 21:14:14 pm »
Есента знам за една неуспешна.И чак сега разбрали милите, че момичето е  с пролактин над 1000 :x


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #164 -: Октомври 05, 2007, 22:03:34 pm »
Есента знам за една неуспешна.И чак сега разбрали милите, че момичето е  с пролактин над 1000 :x
За екип от такива специалисти мисля,че ги изкарваш меко казано некомпетентни - и защо не мога да разбера?На доста постинги все виждам си недоволна и ги оплюваш - защо тогава прави при тях инвитро,като явно ги смяташ за некадърни?Твоя работа де,но аз примерно ако наистина не вярвах на екипа,при който съм,никога нямаше да отида точно при тях.
Нищо лично,просто ми направи впечатление негативното ти отношение към тях.


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #165 -: Октомври 05, 2007, 23:22:01 pm »
Намекна ми за инвитро и каза че там няма няма и винаги става независимо броя опити.
мда дали за 5 000 или за 50 000 лв. все ще стане в този диапазон, а на цената не едно инвитро ще направиш 7-8 инсеминации. Неразбрах кво ще ти стане на тръбата при инвитро.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #166 -: Октомври 06, 2007, 04:36:34 am »
Есента знам за една неуспешна.И чак сега разбрали милите, че момичето е  с пролактин над 1000 :x
За екип от такива специалисти мисля,че ги изкарваш меко казано некомпетентни - и защо не мога да разбера?

Ще ти кажа мен какво ме дразни в този "екип":
1. Дясната ръка НЕ знае какво прави лявата.
2. Не рядко се започват стимулации като се "забравят" хормоналните изследвания. Те се забравят и по време на самите стимулации (когато например се следи Е2).
3. Наскоро се случи да звънят на моя приятелка по нощите след пункция, за да й кажат, че може би са забравили тампон в нея, щото не помнели колко били й сложили, ма тя да не се плашела - всичко щяло да бъде наред!
Е, как да ги разбирам тези неща! Да, аз страшно уважавам един лекар от този "екип". Вярвам му, обаче една птичка пролет просто НЕ прави. Моята пролет няма да е в АГ Варна!
Мога, стига да искам.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #167 -: Октомври 06, 2007, 08:56:30 am »
Аз съм за инвитро януари при нея. Бях на прегед на 04/10. Докторката не е от най- разговорливите. :)

[/url]
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #168 -: Октомври 06, 2007, 09:52:18 am »
Ще ти кажа мен какво ме дразни в този "екип":
1. Дясната ръка НЕ знае какво прави лявата.
Ами аз бях само при едната "ръка" и съм много-много доволна.  :D
Изцяло бях при д-р Александров-стимулация, проследяване, трансфер, единствено пункцията ми я прави проф.Козовски.
 Така че Жужка- и една птичка прави пролет, ама зависи от птичката.  :lol:
Успех на всички в процедурите!  :D
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #169 -: Октомври 06, 2007, 10:01:24 am »
Петя, това че ти си била изцяло при Александров, много момичета не са били.
Така, че разликата е огромна кои как и защо следи някои пациент.
Всеки има предпочитания, но понякога нещата не стават така както ние ги искаме.

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #170 -: Октомври 06, 2007, 10:09:14 am »
Петя, това че ти си била изцяло при Александров, много момичета не са били.

Ами аз не съм с нищо по-различна от всички останали, и не съм единствената която е била изцяло при д-р Александров и не виждам какъв е проблемът от това, че го споделям. :D
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #171 -: Октомври 06, 2007, 10:42:25 am »
При моят опит /неуспешен/ преминах  през ръцете на Александров,Ковачев,Козовски-старши и Анито.
Не мога да се оплача от никой.
Получих това,  което очаквах като отношение.
Просто този път касметът ми изневери.
Ще пробвам пак и не се отказвам от тях. :lol:


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #172 -: Октомври 06, 2007, 11:23:40 am »
Лоша организация или липса на такава.
Само да не ви прозвучи грубо.
Не знам от кого зависи, ама...
Не може да чакаш за инжекция 3 часа, нали? :wink:

То явно може, но не трябва.

Да уточня, че не говоря за себе си.
Айде, поздрави и не се карайте. :D
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #173 -: Октомври 06, 2007, 11:41:08 am »
Миналич месец и аз направих една неуспешна инсеменация.Не знам къде беше причината за неуспеха,но си останаха доста въпроси без отговор-поне за мен.Сега се захващаме с ин-витро-дано имаме по-голям късмет!

*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #174 -: Октомври 06, 2007, 11:44:54 am »
А организацията наистина куца! Причината за това била,че искали да обслужат всички.Имало и много жени от други градове,които не искали да връщат.Ночакането си е наистина с часове за една инжекция.

*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #175 -: Октомври 06, 2007, 11:49:11 am »
Но съгласете се,че си е забавно от време на време като се покаже Малена и се провикне -"Всички влезте в чакалнята и не се размотавайте пред вратите" :D

*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #176 -: Октомври 06, 2007, 11:49:27 am »
Не ги мислете тез инжекции.До колкото разбрах вече няма да ги бият там ,всеки се спася индивидуално.Това е инфо от момиче пациент на Маркова. :(


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #177 -: Октомври 06, 2007, 11:56:20 am »
Навсякъде се чака, поне в българските клиники. В София съм чакала за фоликуметрия при стимулация минимум 2 часа - максимум 5, във Варна е доста по-малко. Няма начин, когато има много пациенти. Да не говорим, че в софийската клиника първо си обслужваха бременните - от самото начало които са, че до 9 месец и чак след като се изредят те - продължават с момичетата в стимулация и чак накрая за първоначални прегледи или назначаване на протоколи.
Лично на мен организацията във Варна ми се видя много по-добра.
« Последна редакция: Октомври 06, 2007, 12:01:41 pm от cygnus »
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #178 -: Октомври 06, 2007, 12:38:36 pm »
Ами аз не съм виждала Софийската клиника.
Не мога да правя сравнение. :wink:

Мен лично не ме притеснява чакането, не бързам за никъде.
Но има такива, които са на работа.

Дони, дали във всички Софийски клиники е така?
« Последна редакция: Октомври 06, 2007, 12:40:23 pm от eganeva »
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #179 -: Октомври 06, 2007, 12:52:01 pm »
Аз лично във Варна чакам по 2-3часа,а в София бях записана за 3ч. ама да не закаснея отидох в 2.30 а влязах в 8ч.Гоооооолямо чакане беше
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #180 -: Октомври 06, 2007, 12:57:13 pm »
Жени, не е навсякъде така  :lol: На мен ми се е случвало да чакам максимум час и половина, и то защото доктора трябваше да направи две пункции една след друга, и му се размести програмата :lol: Иначе към половин час чакане си е нормално  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #181 -: Октомври 06, 2007, 13:46:28 pm »
Абе и аз в "Олимед" не чаках, ама то и наплив нямаше. :wink:
Така,че предпочитам да си чакам. :D
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #182 -: Октомври 06, 2007, 14:03:36 pm »
Когато бях във Варна /аз съм от София/никога не са ме обслужвали с предимство, защото съм от друг град.Когато трябваше да ми правят сондажа чаках ме с мъжа ми 4 часа.Това беше.След това всяка сутринходих в осем и петнадесет, осем и половина и Мели веднага ми ги биеше.Ако отивате, когато и доц.маркова вече  е там се налага да чакате.Но колкото и да се чака важен е крайния резултат.Успех и много  :bfp1:
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #183 -: Декември 21, 2007, 15:28:10 pm »
Здравейте,правих ИКСИ при доц.Маркова но за съжаление неуспешно.Беше ми първи опит.Пиша тук защото искам да разбера колко от момичетата успяват там.През месеца който ходих там се запознах със момичета които бяха със втори трети или четвърти опит.Днес разбрах за отрицателния резултат на едно момиче със трети опит при нея,започвам да мисля че успеваемоста там не е 50% ами по малко.Моля ви кажете си мнението и вие.До сега не съм срещала във форумите момичета които са забременели при нея.Не знам може и да съм пропуснала,но ми се струва че след трансфера вече не им се занимава много с тебе.Аз се обаждах всеки ден и казвах че кървя доста от седми ден от трансфер отговорът беше "слагай си лекарсвата и не ставай от леглото"Имаше ли смисъл цялата тази работа като аз си имах направо цикъл?Можеха поне да ме извикат да ме прегледат и да поговорим.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #184 -: Декември 21, 2007, 15:41:11 pm »
Мега, познавам доста успели при Маркова.

Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #185 -: Декември 21, 2007, 15:55:03 pm »
Може би,тези момичета не пишат тук.Дано някои напише нещо,че да вдъхне малко надежда.Напоследък чета само отрицателни емоции.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #186 -: Декември 21, 2007, 16:20:20 pm »
Аз също познавам доста момичета забременели при доц. Маркова и то от първи опит, но това какво ще ти помогне на теб  :? Трябваше предварително да си проучила клиниката, където ще правиш опит, сега вече няма смисъл според мен...
 
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #187 -: Декември 21, 2007, 16:27:24 pm »
Аз по принцип съм много против подобни статистики-50%, 25%.Реално дори да е 98 % винаги има вероятност ти да си в неуспешните 2% и обратното.Тука плюем и маем Репробиомед и Олимед, ама ей го на-намериха се бременни и от процедури при тях.Така че трябва да откриеш своя лекар.
*

    dekiki

  • ***
  • 421
  • Симона 20.02.2008
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #188 -: Декември 21, 2007, 20:20:48 pm »
Mega79,здравей!Като видя тема някъде,която е свързана с доц. Маркова веднага я прочитам,както направих и с тази.Причината за това е,че за мене доцентката и екипа й са хората,които сбъднаха мечтата ми да съм бременна и чакам с нетърпение живот и здраве да гушна моето 7 години чакано бебе.И тази мечта се сбъдна от първият път,за което разбира се никой неможеше да гарантира,но аз отидох там с много голяма вяра и доверие в екипа и те не ме подведоха.По време на стимулацията ми бях свидетел на доста положителни тестове,а също и на доста отрицателни.Съпреживявах мъката на момичетата с отр. тестове и се радвах на тези с положителните,като през цялото време неспирах да мисля,че аз трябва да съм от тях.Според мен трябва доктора при,когото решиш да продължиш да си сигурна 100%,че това е твоят доктор!Пожелавам ти успех следващият път!Прегръщам те!Дени
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #189 -: Декември 21, 2007, 21:20:55 pm »
Здравей,Дени аз не казвам че не съм доволна от доцентката,когато отидох там за първи път вярвах силно че заедно ще успеем,но в момента ми е много мъчно и трябва да говоря с някой.Нали ме разбираш.Въпреки всичко тя е моят доктор!Просто може би на мен ми се събраха малко повече преживяванията тези дни.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #190 -: Декември 21, 2007, 22:14:25 pm »
когато отидох там за първи път вярвах силно че заедно ще успеем,


Всички вярваме, че ще успеем!
Ако не вярваме - за какво изобщо отиваме?
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #191 -: Декември 21, 2007, 22:22:01 pm »
Здравейте,правих ИКСИ при доц.Маркова но за съжаление неуспешно.Беше ми първи опит.Пиша тук защото искам да разбера колко от момичетата успяват там.През месеца който ходих там се запознах със момичета които бяха със втори трети или четвърти опит.Днес разбрах за отрицателния резултат на едно момиче със трети опит при нея,започвам да мисля че успеваемоста там не е 50% ами по малко.Моля ви кажете си мнението и вие.До сега не съм срещала във форумите момичета които са забременели при нея.Не знам може и да съм пропуснала,но ми се струва че след трансфера вече не им се занимава много с тебе.Аз се обаждах всеки ден и казвах че кървя доста от седми ден от трансфер отговорът беше "слагай си лекарсвата и не ставай от леглото"Имаше ли смисъл цялата тази работа като аз си имах направо цикъл?Можеха поне да ме извикат да ме прегледат и да поговорим.
Здравей.Искам и аз да напиша за едно нуспешно Икси при доц.Маркова.Напълно те разбирам.Дано и другите момичета се включат защото знам че не са малко.Ако имам пак възможност ще пробвам пак но НЕ ТАМ.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #192 -: Декември 22, 2007, 09:17:51 am »
Здравей.Искам и аз да напиша за едно нуспешно Икси при доц.Маркова.Напълно те разбирам.Дано и другите момичета се включат защото знам че не са малко.Ако имам пак възможност ще пробвам пак но НЕ ТАМ.

  На мен пък ми предстои първо инвитро при доц.Маркова,имам огромно доверие в нея и екипа й.Пациентка съм й отдавна и не мисля,че компетентността й подлежи на въпрос.Не съм застрахована от неуспеха,мисля,че положителният резултат е съвкупност от доброто съотношение между професионализма на екипа и възможностите на организма,като не малка роля има и психологическата нагласа за успех.Винаги ще има доволни и недоволни...Какъвто и да е изхода от моя опит,ще приема резултата като такъв,какъвто е.Ще продължа ли,ще поема по друг път ли...времето ще покаже.Дай Боже да успея,дано всички успеем!
*

    dekiki

  • ***
  • 421
  • Симона 20.02.2008
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #193 -: Декември 22, 2007, 09:45:41 am »
Mega79,Bebi,Baracuda, където и да решите да направите АРТ-а ви пожелавам успех.Вярата в екипа е много важна,така че го направете там,където вътрешното усещане ви води!Прегръщам ви!
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #194 -: Декември 23, 2007, 00:38:18 am »
Здравейте,правих ИКСИ при доц.Маркова но за съжаление неуспешно.Беше ми първи опит.Пиша тук защото искам да разбера колко от момичетата успяват там.През месеца който ходих там се запознах със момичета които бяха със втори трети или четвърти опит.Днес разбрах за отрицателния резултат на едно момиче със трети опит при нея,започвам да мисля че успеваемоста там не е 50% ами по малко.Моля ви кажете си мнението и вие.До сега не съм срещала във форумите момичета които са забременели при нея.Не знам може и да съм пропуснала,но ми се струва че след трансфера вече не им се занимава много с тебе.Аз се обаждах всеки ден и казвах че кървя доста от седми ден от трансфер отговорът беше "слагай си лекарсвата и не ставай от леглото"Имаше ли смисъл цялата тази работа като аз си имах направо цикъл?Можеха поне да ме извикат да ме прегледат и да поговорим.
Мега, аз лично познавам доста момичета от форума успели при доц. Маркова. Някои доста отдавна вече и може би не си прочела, ако четеш отскоро, а други още не са го споделили с нас, но предполагам ще го направят, когато са готови за това. При мен се получи точно при нейния екип след две неуспешни процедури на друго място. Доверието в екипа е много важно. Пожелавам ти от сърце да успееш да сбъднеш мечтата си, която и клиника да избереш!
« Последна редакция: Декември 23, 2007, 00:40:31 am от cygnus »
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #195 -: Декември 26, 2007, 14:43:37 pm »
Мили момичета,
много пъти вече ви занимавах с моя случай,дори сигурна съм омръзнах на някой,
но като чета отчаянието в текстовете ви , ме кара отново да разкажа:пример съм за сбъдната надежда.След 24г.стерилитет ,на 47г.родих близнаците Марио и Веселин,кръстени на вълшебницата Веселина Маркова.Разбира се Марио е на Богородица.След два неуспешни опита ин витро в Сф. и Пл. варненският при доц.Маркова се оказа успешен.Благодарение на човечното и отношение към мен,на високия и професионализъм,на екипа,който в този вид работи като перфектно смазана машина,на гладолечебните цикли,които с помощта на доктор Емилова проведох и които подготвиха организма ми за предстоящото изпитание и разбира се на нестихващата убеденост,че не съм направила всичко,което зависи от мен,за да постигна мечтата си.Мили момичета ипотекирах цялото си имущество,но сега имам две прекрасни деца .Парите не бива да ви спират.Съжалявам,че доц.Маркова спира да работи,това е голямо връщане назад за варненската клиника.
Дано като консултант дори да е там.Знам,че има различни състояния в настроението и,но всичко си струва да се изтърпи,само да попаднете в ръцете и.
Според световните статистики,методът ин витро има 30%успеваемост,само една клиника в света,работеща с отбрани жени има 60%,но тя е в Америка
Другата,работеща с редови пациентки е във Варна и има 52%успеваемост.Около мен лежаха 10 жени ,9 от тях забременяхме.Убедих се сама.Не губете надежда и вяра в доц.Маркова.Желая на всички спокойствие и увереност в собствения си успех



Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #196 -: Декември 26, 2007, 16:09:55 pm »
здравей те момичета предстой ми инвитро при ДОЦ Маркова надявам се да се включа в първата група през януари . Може би някъде е писано колко пари излиза инвитро моля каже те къде мога да прочета. ще теглим заем да можем да се ориентираме.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #197 -: Декември 26, 2007, 16:27:29 pm »
Може би някъде е писано колко пари излиза инвитро моля каже те къде мога да прочета. ще теглим заем да можем да се ориентираме.
Ето тук виж ориентировъчни цени на ин витро центъра в АГ-Варна:
http://kozovski.hit.bg/ZeniFrameset.htm
 Успех!  :D
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #198 -: Декември 26, 2007, 21:06:53 pm »
След два неуспешни опита ин витро в Сф. и Пл. варненският при доц.Маркова се оказа успешен.





Пл. какво е?
Плевен, Пловдив...... :wink:
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #199 -: Декември 27, 2007, 10:21:04 am »
Само да добавя, че такова чудо 52% успеваемост няма. За успеваемост говорим когато е износен плода, не колко са заченали.
И в Плевен от 12, 10 са забременели, но не го водят 80 % успеваемост. Когато попитах ми казаха, около 28-30.

[/url]
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #200 -: Декември 28, 2007, 08:09:03 am »
Пл. е Пловдив.МОмичета,не процентите е основното в текста,който съм написала,макар,че в годината ,в която заченах-2005,това беше факт.Вкючих се в проблемите ви,защото искам да ви помогна с най-важното-избор на лекар и доверие в него.За мен,това беше Маркова.Не е нужно да минете по целия ми изстрадал път,за да стигнете до същия извод.Но познавам недоверието,познавам и надеждата.Желая на всички да намерят своя лекар.Успех
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #201 -: Декември 28, 2007, 12:07:04 pm »
Пл. е Пловдив.


Пределно ми е ясно, че е Пловдив.
Плевенският център още не беше открит.

Но тия съкращения не ми харесват особено. :wink:

*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #202 -: Декември 28, 2007, 12:10:24 pm »
За мен,това беше Маркова.

За теб - ДА, но за мен - НЕ!
Защото ти си успяла при нея, а аз не.
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #203 -: Декември 28, 2007, 13:26:43 pm »
За успеваемост говорим когато е износен плода, не колко са заченали.

И в Плевен от 12, 10 са забременели, но не го водят 80 % успеваемост. Когато попитах ми казаха, около 28-30.

Двете ти твърдения си противоречат, не мислиш ли? Как в Плевен отчитат тази успеваемост, като имат 2 родени от ин витро деца. Пък и двете са заслуга на д-р Александров, ама никъде не се споменава това ...
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #204 -: Декември 28, 2007, 14:01:31 pm »
В Плевен са родени първите две бебета, останалите са на път :wink:.

[/url]
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #205 -: Декември 28, 2007, 14:04:04 pm »
Точно. Значи не може да се отчита успеваемост, все пак нали си статистик и знаеш колко броя трябва да има, за да е вярна статистиката. А не когато е за нашия център да отчитаме тестове за бременност, а когато е за другите, само родените бебета.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #206 -: Декември 28, 2007, 14:26:51 pm »
Мила, кой е вашия, и кой нашия център? Аз център по репродуктивна медицина не притежавам нито управлявам. Сега се раждат първите бебета от първата партида. Както може би знаеш, центъра е нов така , че не може да се направи точна статистика. Това е причината от 80-те % които са с положителен тест за бременост, 28-30% се очаква да завършат с успех.
Хайде, от мен Весели празници и дано новата година ти донесе едно или две хубави бебчета.

[/url]
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #207 -: Декември 28, 2007, 23:51:00 pm »
Момичета,искахте някой да ви вдъхне надежда,а сте готови да го изядете с парцалите.
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #208 -: Декември 30, 2007, 18:28:02 pm »
Мила, кой е вашия, и кой нашия център? Аз център по репродуктивна медицина не притежавам нито управлявам. Сега се раждат първите бебета от първата партида. Както може би знаеш, центъра е нов така , че не може да се направи точна статистика. Това е причината от 80-те % които са с положителен тест за бременост, 28-30% се очаква да завършат с успех.
Хайде, от мен Весели празници и дано новата година ти донесе едно или две хубави бебчета.
:lol: до колкото со спомням центъра отвори април, не е ли рачичко да има родени вече?
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #209 -: Декември 30, 2007, 19:53:58 pm »
Седмачета са. :balk_71:

цитат 1
-----------------------------------------------------------------------------
Ин витро център Плевен ще отвори врати в началото на месец Февруари 2007г.
Новият сайт на клиниката е  www.ivfpleven.com

-----------------------------------------------------------------------------

и после

цитат 2
-----------------------------------------------------------------------------
сега погледнах на сайта, че започват прием от 2-ри април. Пожелавам им успешен старт и да ощастливят много двойки с положителни тестове и сладки бебешки усмивки

-----------------------------------------------------------------------------

Пациентките са били подготвени и ВЕДНАГА са започнали
процедурата.
От април като смяташ излиза, че трябва да се родят декември. :wink:
« Последна редакция: Декември 30, 2007, 20:06:27 pm от eganeva »
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #210 -: Декември 30, 2007, 23:37:58 pm »
Мила, кой е вашия, и кой нашия център? Аз център по репродуктивна медицина не притежавам нито управлявам. Сега се раждат първите бебета от първата партида. Както може би знаеш, центъра е нов така , че не може да се направи точна статистика. Това е причината от 80-те % които са с положителен тест за бременост, 28-30% се очаква да завършат с успех.
Хайде, от мен Весели празници и дано новата година ти донесе едно или две хубави бебчета.
:lol: до колкото со спомням центъра отвори април, не е ли рачичко да има родени вече?
Аз пък разбирам цитата така- че съвсем малко ще износят бременността докрай, т.е. очакват се спонтанни аборти.А не, че вече има родени бебчета. Такава ли е статистиката при забременели от инвитро? Ако е така, е доста стряскащо. Дано аз нещо не съм разбрала.
 Мда, сега видях, че вече има родени двечки...И все пак се притесних от това"28-30% от 80% с положителен тест се очаква да завършат с успех"
« Последна редакция: Декември 30, 2007, 23:54:40 pm от Lilit »
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #211 -: Декември 31, 2007, 02:31:50 am »
само една клиника в света,работеща с отбрани жени има 60%,но тя е в Америка

Няма такова нещо! За това може да поспорим!  :lol: Мога да ти изброя поне десет клиники с по 60-65% успеваемост, верно не са в България.

Мила, кой е вашия, и кой нашия център? Аз център по репродуктивна медицина не притежавам нито управлявам. Сега се раждат първите бебета от първата партида. Както може би знаеш, центъра е нов така , че не може да се направи точна статистика. Това е причината от 80-те % които са с положителен тест за бременост, 28-30% се очаква да завършат с успех.
Хайде, от мен Весели празници и дано новата година ти донесе едно или две хубави бебчета.
:lol: до колкото со спомням центъра отвори април, не е ли рачичко да има родени вече?
Аз пък разбирам цитата така- че съвсем малко ще износят бременността докрай, т.е. очакват се спонтанни аборти.А не, че вече има родени бебчета. Такава ли е статистиката при забременели от инвитро? Ако е така, е доста стряскащо. Дано аз нещо не съм разбрала.
 Мда, сега видях, че вече има родени двечки...И все пак се притесних от това"28-30% от 80% с положителен тест се очаква да завършат с успех"

Lilit, нито положителните тестове са 80%, нито % на износване е толкова нисък. Обикновено абортите са между 5-10%, по нищо не се различава от нормалното забременяване.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #212 -: Декември 31, 2007, 04:19:19 am »
Онзи ден се отказах да пиша, но виждам, че доста хора не са наясно със процентите и искам да внеса малко светлина.
Първо успеваемостта не може да е 80%, защото са направени (по ваши данни) 12 опита, от които 10 успешни. Това са много малко на брой опити, за да се даде точния процент, който ще е действителен. При толкова малко опити не се смята процент, а се записват 10 успешни от 12 или 10/12. Ето и един пример на една случайна клиника: https://www.sartcorsonline.com/rptCSR_PublicMultYear.aspx?ClinicPKID=2003
За това на Teodk76 са и казали 28-30%, което е очаквания реален процент, но пак вероятен - дали ще бъде реалния бъдещето ще покаже.
И в Плевен от 12, 10 са забременели, но не го водят 80 % успеваемост. Когато попитах ми казаха, около 28-30.



Второ,този постинг не е верен,
Както може би знаеш, центъра е нов така , че не може да се направи точна статистика. Това е причината от 80-те % които са с положителен тест за бременост, 28-30% се очаква да завършат с успех.

за мен, това е предположение на авторката,с което се опитва да обясни, защо процента, който са казали ще бъде 28-30. Явно не е учила статистика.
Колкото повече ин витро опити има центъра, толкова повече процента успеваемост ще се доближава до реалния, но това не означава, че толкова много успешни ин витро опити завършват с неуспех, както се твърди в поста. Затова момичета не се стряскайте. Никъде в света няма толкова голям процент неуспешни бременности - това би било позор за днешната медицина.
При 100,200...500 опита ще се появи точния процент успеваемост (вероятно 28-30%, както са казали от клиниката).
За съжаление, в България, все още няма закон, който да задължава клиниките да събират и предоставят статистическа информация за това колко броя опити имат, процент успеваемост и т.н. Надявам се, че в близко бъдеще ще имаме официални данни, които да може да коментираме. На този адрес може да намерите официалната статистика на USA http://sart.org/ обобщено и за всяка клиника по отделно http://www.sart.org/find_frm.html.
« Последна редакция: Декември 31, 2007, 04:38:48 am от Rozy »
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #213 -: Декември 31, 2007, 08:33:08 am »
Абе темата не беше ли за Маркова??? 8O 8O 8O

Прекръстете в "МЦ КИРМ Плевен"  :lol:
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #214 -: Декември 31, 2007, 13:23:49 pm »
Беше, беше...... :D
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #215 -: Декември 31, 2007, 19:58:25 pm »
Абе темата не беше ли за Маркова??? 8O 8O 8O

Прекръстете в "МЦ КИРМ Плевен"  :lol:

   :cool:
 Happy New Year!!!
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #216 -: Януари 01, 2008, 18:06:52 pm »
Беше, беше, но вече не е :). Не смятам да ставам адвокат или говорител на центъра. Всеки има право на избор. Аз лично не съм се водила от % на успеваемост. Мисля, че е по- важно да се успеем. :crossfingers:.
« Последна редакция: Януари 01, 2008, 18:27:41 pm от teodk76 »

[/url]
*

    Olimpia

  • ***
  • 220
  • Усмихвайте се и съдбата ще ви се усмихне:)
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #217 -: Януари 02, 2008, 18:16:24 pm »
Момичета, ЧНГ!!!! Желая на всички вас успех в бабаначинанията!!! :lol:
И сега искам да се върна на темата за Доц. Маркова със следния въпрос. Някой има ли инфо дали др. Ковачев прави ин-витро процедури или Маркова обучава само Др Козовски?
И ако съм била при Ковачев на прегледи той ли трябва да ме прехвъли към Козовки ( ако той не прави ин-витро) или трябва сама да се преориентирам!В глават ми е пълна лудница.... Много ще се радвам да дадете малко мнения! :wink:
Благодаря ви предварително!!!!
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #218 -: Януари 02, 2008, 18:37:18 pm »
:)Д-р Ковачев прави ин витро.Странно :wink:,че щом при него си била на прегледи не си наясно с това.А това на кой ще се довериш е лично твой избор.Успех!

*

    Olimpia

  • ***
  • 220
  • Усмихвайте се и съдбата ще ви се усмихне:)
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #219 -: Януари 02, 2008, 19:02:55 pm »
Дороти, благодаря за отговора. Обсъждахме варианта, че може да се наложи да стигнем до ин-витро, но не ми е казал: АЗ правя ин-витро. Така или иначе има още доста работа, докато я докараме до там! А какви са отзивите от неговите процедури?  :D Ако някой има наблюдения или личен опит нека сподели!
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #220 -: Януари 02, 2008, 21:23:15 pm »
Процедурата,който и да ти я проведе е една и съща - стимулация,пункция,трансфер  :D.Лично аз имам позната,която забременя от първи опит при него и е много доволна от отношението му.
« Последна редакция: Януари 02, 2008, 21:25:08 pm от doroty »

*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #221 -: Януари 03, 2008, 10:48:39 am »
Дори, а трансфера той ли го прави?
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #222 -: Януари 03, 2008, 11:24:37 am »
Дори, а трансфера той ли го прави?


Александров го прави. Когато аз бях имаше едно момиче от Русе, което трансфера й беше един ден след мен, на нея стимулацията й я водеше Ковачев, но на трансфера -Александров.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #223 -: Януари 03, 2008, 11:31:00 am »
И аз така мислех, но не бях сигурна.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #224 -: Януари 03, 2008, 12:44:47 pm »
Нашето слънце е на трансфера,Женя  :D

*

    Olimpia

  • ***
  • 220
  • Усмихвайте се и съдбата ще ви се усмихне:)
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #225 -: Януари 03, 2008, 13:17:58 pm »
Благодаря ви за отговорите, аз също съм много доволна от отношението единствения път когато съм ходила при него! Маи смятам да продължа! :)
Успех на всички в начинанието, към което сме се насочили!!! :wink:
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #226 -: Януари 03, 2008, 13:36:34 pm »
Дороти, благодаря за отговора. Обсъждахме варианта, че може да се наложи да стигнем до ин-витро, но не ми е казал: АЗ правя ин-витро. Така или иначе има още доста работа, докато я докараме до там! А какви са отзивите от неговите процедури?  :D Ако някой има наблюдения или личен опит нека сподели!
 Аз се записах за икси при доктор Александров, но от първия преглед още за стимулацията ме пое доктор Ковачев. Така стана и с още няколко момичета. Всъщност той ми определяше дозите. Може и Алекс да е наблюдавал процеса, но корекции не бяха правени.Алекс прави трансфера, много лека ръка има,не усетих нищо нито на сондажа, нито на трансфера.Бях заедно с жена на 39 години,която беше поета отначало от Ковачев, и двете сме бременни.Чух за още няколко момичета, които забременяха тогава при този екип. Много съм доволна от отношението и на двамата и съм им много благодарна!
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #227 -: Януари 03, 2008, 20:12:39 pm »
Нашето слънце е на трансфера,Женя  :D


Е, как бе?!  :balk_69:
*

    Olimpia

  • ***
  • 220
  • Усмихвайте се и съдбата ще ви се усмихне:)
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #228 -: Януари 04, 2008, 20:13:28 pm »
Лилит, благодаря и на теб за отговора, Тази информация много ме радва, защото поне вече знам, че съм си избрала доктор! :wink:
Усех на всички момичета!!!! Надявам се скоро да се четем в положителните тестове след АРТ.
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #229 -: Януари 21, 2008, 16:12:27 pm »
Момичета здравейте.Аз съм нова и имам проблем- не мога да забременея,на 40 години съм, изследваха ми хормони, нищо друго не съм си правила. Препоръчаха ми д-р Савулева. Някой има ли информация за нея. Ще ви бъда благодарна.
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #230 -: Януари 21, 2008, 19:04:00 pm »
Не съм чувала д-р Савулева да се занимава със стерилитет. Във Варна няма кой знае какъв избор от специалисти.
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #231 -: Януари 21, 2008, 21:22:05 pm »
Във Варна няма кой знае какъв избор от специалисти.

А какво да кажем ние от Бургас?!?!?!?  :balk_71:
*

    Olimpia

  • ***
  • 220
  • Усмихвайте се и съдбата ще ви се усмихне:)
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #232 -: Януари 21, 2008, 21:51:36 pm »
Не съм чувала д-р Савулева да се занимава със стерилитет. Във Варна няма кой знае какъв избор от специалисти.

E, момичета, важното е че все пак има специалисти! Но за Савулева и аз не съм чувала да се занимава със стерилитет. В Майчин дом са Халачева, Атанасова мисля се казваше, и Сариев. В АГ аз знам Александров, Ковачев, Козовски ст. и Козовски младши. А ги има и Олимед, които обаче за мен лично не съществуват като вариант  :wink:
Реси, надявам се съм ти била полезна. Нека другите, които знаят да допълнят списъка!  :D
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #233 -: Януари 23, 2008, 22:24:48 pm »
При Савулева ходих няколко пъти,но тя не е специалист по стерилитет.Моето мнение е,че само ще изгубиш време.По добре се насочи направо към специалист.Пожелавам ти успех!
*
Re: Доц. Маркова Варна
« Отговор #234 -: Януари 24, 2008, 06:58:27 am »
Момичета, за Маркова да ви кажа какво разбрах. В Майчин дом където сега Атанасова и Халачева правят стимулациите,Маркова се включвала също на по-късен етап преди пункциите и си давала мнението.