0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #480 -: Ноември 17, 2009, 19:07:01 pm »
Здравейте момичета.Знаете ли след неуспешно стимулирано инвитро,кога мога да направя следващото на ЕЦ.Колко време трябва да мине,за да ми се изчисти организмът?
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #481 -: Ноември 17, 2009, 19:15:36 pm »
Цеци, на мен докторът ми каза да отида след НГ и евентуално да пробваме на ЕЦ. Първият ми опит приключи с отрицателен резултат на 4.11. Горе-долу с теб се движехме по едно и също време. Каза ми, че трябва малко да си почина. Ще го послушам, пък ще видим Януари какво ще става. 
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #482 -: Ноември 17, 2009, 19:18:05 pm »
След неуспешно икси май месец, направих опит на ЕЦ през юли.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #483 -: Ноември 18, 2009, 12:28:21 pm »
Аз пък знам ,че след стимулиран опит на следващия цикъл е добре да се опита на ЕЦ ,защото има вероятност да има остатъчен ефект от лекарствата и яйчниците да направят отново повече яйцеклетки.Е не разбира се като при стимулация,но при мен например имах по 2 Я.на двата яйчника.Е,опита беше неуспешен но е добре да се опита.
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #484 -: Ноември 18, 2009, 18:32:50 pm »
Здравейте момичета.Знаете ли след неуспешно стимулирано инвитро,кога мога да направя следващото на ЕЦ.Колко време трябва да мине,за да ми се изчисти организмът?
И на мен доктора ми каза да почина месец,два.ИКСИто ми беше през октомври.Неуспешно.А може би ще почива повече около Коледа и иска да стартираме по-нататък повечето от нас.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #485 -: Ноември 18, 2009, 18:43:15 pm »
Здравейте момичета,
Аз съм при д-р Владимиров и в момента съм в процедура икси на спонтанен цикъл.
Предната ми процедура бе през юли месец.
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #486 -: Ноември 18, 2009, 21:21:50 pm »
Здравейте момичета,
Аз съм при д-р Владимиров и в момента съм в процедура икси на спонтанен цикъл.
Предната ми процедура бе през юли месец.
И на мен ми предстои това.Наясно ли си каква все пак ще е стимулацията,в какви дози горе-долу,и как се изразява това  в цифри.Д-р Владимиров каза,че задължително ще има инжекции.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #487 -: Ноември 18, 2009, 21:28:16 pm »
Момичета, следя с интерес темата с надежда, че ще се похвали някоя от нас с бременност след ин витро/ИКСИ на ЕЦ. Моля ви, споделете отипа си в съседната тема http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=32560.msg640801#msg640801 и дано всички ние се разпишем един ден и в тази  :D.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #488 -: Ноември 19, 2009, 09:57:43 am »
Здравейте момичета,
Аз съм при д-р Владимиров и в момента съм в процедура икси на спонтанен цикъл.
Предната ми процедура бе през юли месец.
И на мен ми предстои това.Наясно ли си каква все пак ще е стимулацията,в какви дози горе-долу,и как се изразява това  в цифри.Д-р Владимиров каза,че задължително ще има инжекции.
Привет миличка,
При иксито на спонтатен цикъл, доктор Владимиров чака организъма сам да си произведе фоликула и към 8 ден се включва с инжекциите. На мен 8 и 9 ден ми беше предписано гонал пен 150. От вчера 10 ден имам гонал пен 225 и цитротайд сутрин. Незнам колко ще излязат още лекарствата, но от фактурата от предния ми неуспешен опит  :(, успях да видя че гонал пен 150 е 130 лева , гонал пен 450 е 387 лева, а цитротайда е 56 лева.
Дай боже този път да  е успешна процедурата!!! Стискайте ми палци :crossfingers:
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #489 -: Ноември 19, 2009, 21:50:36 pm »
Omorfula,и аз имам фактура с моето неуспешно ИКСИ и знам цените.Не ми е много ясно колко ще излезе на спонтанен цикъл,но разбрах,че около 4000лв.
Стискам палци всичко да е ОК при теб.Чакаме хубави новини.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #490 -: Ноември 20, 2009, 09:35:49 am »
Благодаря мила  :bighug:
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #491 -: Ноември 20, 2009, 16:11:00 pm »
Здравейте и от мен!И моят 2 опит икси завърши с отрицателен тест и се чудя дали да не пробвам с икси на естесвен цикъл.Д-р Владимиров каза,че трябва да минат поне 2- 3 цикъла за следващия опит!


Огромно благодаря на доктор Стаменов!
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #492 -: Ноември 22, 2009, 18:35:57 pm »
Здравейте момичета.Знаете ли след неуспешно стимулирано инвитро,кога мога да направя следващото на ЕЦ.Колко време трябва да мине,за да ми се изчисти организмът?

Мисля, че можеш веднага да опиташ. Аз пробвах на ЕЦ веднага след неуспешна стимулирана инсеминация - в "Надежда".
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #493 -: Ноември 23, 2009, 16:56:05 pm »
Здравейте и от мен!И моят 2 опит икси завърши с отрицателен тест и се чудя дали да не пробвам с икси на естесвен цикъл.Д-р Владимиров каза,че трябва да минат поне 2- 3 цикъла за следващия опит!
Тони , послушай доктора ,
Изказва се мнение че , след стимулация организма произвежда повече яйцеклетки. Повече може , но дали са качествени е под въпрос. Аз лично съжалявам , че не го послушах и не изчаках , стигнах до трансфер но ембриона не беше много читав. След последното ми стимулирано ИКСИ засяках хубава овулация чак след 4 месеца.Ти вероятно си по-млада от мен, пък и възстановяването е индивидуално но все пак логично е да се изчака и тогава пак. На ЕЦ се гонят една или най-много две но качествени яйчица.
Успех!!!
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #494 -: Ноември 23, 2009, 17:43:43 pm »
Всъщност съм чела, че д-р Владимиров не прави ин витро на изцяло естествен цикъл - а винаги включва някаква слаба стимулация. Което се различава от процеса в "Надежда".
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #495 -: Ноември 25, 2009, 12:17:09 pm »
Аз мога да споделя моя опит - след прекратен опит за инвитро с много силна стимулация и нулев отговор на Я. , веднага на следващ цикул направих опит на ЕЦ при Владимиров - резултатът беше 1 Я., оплодена и доста качествен ембрион ( единственият пък, когато стигнах до ЕТ ). В крайна сметка теста беше отрицателен, но при мен причините са много и комплексни.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #496 -: Ноември 26, 2009, 19:08:35 pm »
През октомври свърши първия ми опит икси стимулиран - неуспешно. Сега в събота започваме на естествен цикъл. Док ме отчая че шансовете ми са нищожни, но аз все пак възлагам много надежди.
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #497 -: Ноември 30, 2009, 14:08:03 pm »
И тук да се "похваля" с резултата си - 0.00 на 13 ден след ЕТ.
Направихме опита на ЕЦ веднага след стимулираното ИКСИ миналия месец (при което пак имахме само 1 ембрион). Опита беше без никакви медикаменти - само Овитрел. Очаквах да имам повече фоликули, но пак си беше само един. Пункцията мина без упойка (страха беше по-голям от болката). Оплоди се яйцето, делеше се добре. На 2рия ден ми сложиха лепило, тогава ембриона беше разделен на 4. На 3тия ден ми се обадиха за трансфера (ембриона беше на 8 деления), но т.к. бяхме говорили с д-р Стаменов да изчакаме да видим как ще се развие, отложихме трансфера за следващия ден. Всичко мина по вода. Възлагахме големи надежди на този боец, но явно не му било писано да го гушна.
Всички знаете колко е тежко след края на опита, особено при такъв резултата. Преди в главата ми се въртяха хиляди въпроси, а сега... ми е празно. Останала ми е само вярата, че д-ра ще намери решение и за нас, и че скоро ще гушнем и ние така дълго чаканата рожбичка.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #498 -: Ноември 30, 2009, 14:51:29 pm »
Здравей Liteto,
много съжалявам за отрицателния ти резултат,но не се отчайвай,а мисли че следващия опит ще е успешен.Аз също правих на ЕЦ този месец и имах 1 яйцеклетка,която се оплоди,но д-р Стаменов реши да замразяваме.
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #499 -: Ноември 30, 2009, 16:07:07 pm »
Лиле ембриончето е било наистина много хубаво , но можеби не е трябвало сега да се случи и съм сигурна , че следващия път ще ни зарадваш с хубава новина! Знам , че разочарованието е голямо , но си в добри ръце , а и вяра щом имаш значи всичко ще е ОК!