0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #840 -: Ноември 05, 2009, 19:23:35 pm »
Здравейте момичета! Да ви споделя и аз. Аз ходя при доктор от една година. Първо имах две стимулирани инсеминации без резлтат. Псле една на ЕЦ и пак НИЩО. после доктора каза:"край на стимулациите и почваме инвитро на ЕЦ". Май количеството на яйцклетките  при стимулацията се отразявал на тяхното качество. И така, като дойде време за пункцията за първия ми опит на ЕЦ се оказа, че се е спукал фоликула и айде пак инсеминация. Така станаха 4. Пак нищо не стана и прекратихпосещенията в клиникатаза 2 месеца. В началото на септември стартирах на ново. Този път успяхме да извадим яйцелетка, който поо препоръка на дктора ембриолзите плдиха чрез ИКСИ. Какт каза доктора, яйцеклетката, не  е бил много добра, ама се оплоди и ми трансферирафа чудесен ембрион, но пак-нищо. през октомвр  отидох на шега на преглед /8-ми ден от цикъла/,  пратиха ме да дам кръв и хоп след 2 дни на пункция. Извадиха пак една яйцеклетка, ходих 4 пъти на акупунктура  и си прибрах ембринчето на третия ден. Днес 16 дни след трансфера ЧХГ - 1200! Това е за моя ЕЦ! Само да ви кажа,  че през тази една година никога не си видях изследванията и никога незнаех дали хормоните са ми в норма. Така и не разбрах кй хормон какво показва. Просто не ме интересуваше. Доверих се на докторите и им вярвах безпределно! Не ме интересуваше нищо освен това да сбъдна мечтата си! За сега това е факт, коййто още немога да съзная! Ще си позволя да ви дам един съвет! Не си пълнете главите излишна информацияот медицински термини и стойност! просто вярвайте и ще се получи понай-неочаквани  за васначин1 Не си причинявайте и този  стрес! Бъдете спокойни, позитивни и щастливи! Извинете за дългия пост, но прост исках да споделя опита си! УСПЕХ, ВЯРА И МНОГО,МНОГО ЩАСТИЕ ВИ ЖЕЛАЯ!
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #841 -: Ноември 05, 2009, 19:35:26 pm »
Браво  :wave: Ти си светъл лъч на надежда в живота на всички нас.Много стиснати палци и честито. :lol: :D :P
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #842 -: Ноември 05, 2009, 19:37:47 pm »
О,kolean аз вече забравих от кога се отказахме от стимулации с док.Последната ми беше зверска и прекъсната без пункция.От тогава имам един трансвер от ЕЦ и вече година мисля събираме.Имам два от които единия не бил много добър така че ще видим като му дойде времето колко ще имам за трансфер :D.Споко все ще дойде момента да извадите яйцеклетка,много е бавно наистина.Дано при всички нас се получи накрая,след толкова мъки трябва и нещо хубаво.
Иска ми се в тази темичка да чета за повече успели момичета.
Прегръщам ви всички и се моля за всяка една от нас!
Ами и тук да ти честитя bamze :D много се радвам за теб!
« Последна редакция: Ноември 05, 2009, 19:42:40 pm от Radosst »
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #843 -: Ноември 05, 2009, 21:22:52 pm »
Абе то няма лошо да събираме, ама ше стана на 100 години с темповете с които действат мойте фоликулчета  :lol:Ох няма да се отчайвам, смело напред
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #844 -: Ноември 05, 2009, 21:40:42 pm »
Бамзе, още веднъж - честито! Много ти благодаря, че сподели с нас историята и успеха си! В тази тема ни беше много необходима! Радост, Колеан - много силно ви стискам палци, момичета! Успех!

*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #845 -: Ноември 06, 2009, 10:23:07 am »
Бамзе, невероятно! Това още веднъж ми показва, че нещата се случват по непонятен за нас сценарий! Честито и успех!
На всички момичета заложили на ЕЦ желая скоро подобен резултат!
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #846 -: Ноември 08, 2009, 09:29:55 am »
Ако се брои деня на ЕТ 15 ден - отрицателен уринарен тест. Имам малко останала надежда за вторник, но пак уринарен, до събота не мога да пусна кръвен.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #847 -: Ноември 08, 2009, 15:34:15 pm »
mira_mimi, надявам се да е грешен уринния!  :hug2:
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #848 -: Ноември 08, 2009, 17:04:31 pm »
И аз много се надявам да е грешен. Стискам палци за кръвния - там е истината! Още се надявам, този път да се е получило!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #849 -: Ноември 08, 2009, 17:25:28 pm »
стискам силно палци!
 :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: yahoo_17
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #850 -: Ноември 08, 2009, 17:59:58 pm »
Ако се брои деня на ЕТ 15 ден - отрицателен уринарен тест. Имам малко останала надежда за вторник, но пак уринарен, до събота не мога да пусна кръвен.
И от мен имаш едни силно стиснати палци за вторник!  :crossfingers: :bfp: :goodluck:

Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #851 -: Ноември 08, 2009, 18:26:05 pm »
Здравейте момичета,извинявам се за въпроса който ще задам,дано не прозвуча глупаво,но ме интересува при инвитро на ЕЦ само по една яйцеклетка ли може да има,или е относително.Ще се радвам някой да ми обясни малко  :? ,благодаря ви предварително.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #852 -: Ноември 08, 2009, 18:29:49 pm »
Здравейте момичета,извинявам се за въпроса който ще задам,дано не прозвуча глупаво,но ме интересува при инвитро на ЕЦ само по една яйцеклетка ли може да има,или е относително.Ще се радвам някой да ми обясни малко  :? ,благодаря ви предварително.
Исе, по една яйцеклетка се образува по естествен начин в организма и тя се изважда. Има редки случаи, когато се образуват по две - например разнояйчните близнаци така стават :wink:
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #853 -: Ноември 08, 2009, 18:39:19 pm »
Анмарче благодаря ти  :)
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #854 -: Ноември 08, 2009, 18:44:20 pm »
Здравейте момичета,извинявам се за въпроса който ще задам,дано не прозвуча глупаво,но ме интересува при инвитро на ЕЦ само по една яйцеклетка ли може да има,или е относително.Ще се радвам някой да ми обясни малко  :? ,благодаря ви предварително.

Само да допълня, че при по-възрастни жени е по-вероятно да има повече от една яйцеклетка (съответно повече от един фоликул).
При мен на първата инсеминация (без стимулация) имаше два фоликула например.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #855 -: Ноември 10, 2009, 08:35:53 am »
Не е бил това нашия щастлив опит, тестът е пак отрицателен.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #856 -: Ноември 10, 2009, 09:34:09 am »
Не е бил това нашия щастлив опит, тестът е пак отрицателен.
Съжалявам, мила!  :( :hug2:

*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #857 -: Ноември 10, 2009, 09:37:07 am »
Мира, съжалявам!
Дано следващият да е вашият!  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
:bighug: :bighug: :bighug:
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #858 -: Ноември 10, 2009, 09:42:04 am »
Цитат на: jp[quote author=[i


Само да допълня, че при по-възрастни жени е по-вероятно да има повече от една яйцеклетка (съответно повече от един фоликул).
При мен на първата инсеминация (без стимулация) имаше два фоликула например.
[/quote]
Какво имаш в предвит като казваш по възрастни,колко горе доло ?
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #859 -: Ноември 10, 2009, 09:46:27 am »
Моля, кажете ми ЕЦ означава ли при вас съвсем естествен, без никакви хапчета или дори една инжекцийка. Док при която ходя сега не иска на съвсем естествен - не било сериозно. Каза ми, че като дойде момента, ще трябва да пийна някое и друго хапче и инжекция. А аз не искам и почти съм сигурна, че ще я сменя. Така или иначе ще мисля докато чакам да мине време след последната ми лапароскопия.