0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #800 -: Октомври 15, 2009, 22:43:49 pm »
Анмар, къде изчезна? Надявам се, че всичко е минало по план и вече чакаш положителен тест!  :balk_602:
Аз утре съм на първи преглед.
:( :( :( Благодаря ти мила, но при оплождането нещо не стана както трябва. Не стигнахме до трансфер  :( :( :(
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #801 -: Октомври 16, 2009, 18:43:54 pm »
Anmar,обясниха ли защо?При мен се получи същото(нещо се обърка при оплождането), направо се разсипах, но док.не ми обясни,или поне на мен не ми стана мн ясна причината,само заключи"ИЯР"?!
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #802 -: Октомври 16, 2009, 20:38:10 pm »
Anmar,обясниха ли защо?При мен се получи същото(нещо се обърка при оплождането), направо се разсипах, но док.не ми обясни,или поне на мен не ми стана мн ясна причината,само заключи"ИЯР"?!
Здрасти!  :D Значи скапването е ясно :(
Аз нищо не разбрах, когато се обадиха ембриолозите. Но вечерта отидох до клиниката - предимство е, че живея доста близо.  :?
Д-р Стаменов ме прие и каза, че понеже съм на спонтанен цикъл било възможно яйцеклетката да не е качествена и да опитаме стимулирано другият месец. Пункцията ми беше чак 21 ден. Каза, че ако искам може да продължим с опити на ЕЦ, но от тона ми се стори, че не ми го препоръчва. Аз със сигурност не съм с ИЯР. Д-р Персенска каза, че имам много яйцеклетки, дажи и за даване, но тази не беше качествена  :(  вече и аз незнам. След 2 дни говорих и с ембриолога, и той каза със стимубация трябва да стане  :D Дано!
П.П. Забравих - ние правихме директно ИКСИ и мембраната на Я. нещо не била добре. Пишеше вакуолизирала след ИКСИ  :) Не знам какво е! Ако някой знае, моля да сподели - дори не знам как се пише вак.....
« Последна редакция: Октомври 16, 2009, 20:40:40 pm от anmar »
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #803 -: Октомври 17, 2009, 09:54:18 am »
момичета вече съм в ваша тема за жалост минах три инсеминации и док каза че няма смисъл да почваме с икси някои ако е правел в селена- пловдив да каже мнението си.лек ден на всички
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #804 -: Октомври 17, 2009, 18:53:07 pm »
Анмар, случва се. Това не значи, че няма да се получи следващия път! :bighug:
petcova, успех от първия път! osi_9
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #805 -: Октомври 18, 2009, 11:35:21 am »
Здравейте момичета.
Смятам да пробваме на ЕЦ, но тъй като не съм от София ми се иска да си планирам максимално добре времето. Бихте ли ми казали колко често се ходи на прегледи преди пункция и след трансфер дай боже? На кой ден се записва час като начало? Всички казвате 7-ден, но какво се случва на този първи преглед? Съпругът ми налага ли се да е с мен (нали разбирате пак заради времето, работата и пътя)?
anmar съжалявам за объркаването! В друга тема видях че си подала документи към Фонда с номер 43**. Е моя е 44** :) Явно заедно ще чакаме отговор.

Успех на всички в процедури! И пишете когато има резултати  :bfp:
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #806 -: Октомври 18, 2009, 12:19:22 pm »
Здравейте момичета.
Смятам да пробваме на ЕЦ, но тъй като не съм от София ми се иска да си планирам максимално добре времето. Бихте ли ми казали колко често се ходи на прегледи преди пункция и след трансфер дай боже? На кой ден се записва час като начало? Всички казвате 7-ден, но какво се случва на този първи преглед? Съпругът ми налага ли се да е с мен (нали разбирате пак заради времето, работата и пътя)?
anmar съжалявам за объркаването! В друга тема видях че си подала документи към Фонда с номер 43**. Е моя е 44** :) Явно заедно ще чакаме отговор.

Успех на всички в процедури! И пишете когато има резултати  :bfp:
Значи, първият преглед зависи от дължината на МЦ. Аз съм с късна О. 18-20 ден. Няколко пъти започваме и не стигахме далеч по различни причини. Отпуски например и т.н. Последният ми опит отидох чак на 12 ден за първи път. Мъжа ти не е необходимо да е с теб, а само в деня на пункцията. Ако си с по-къс МЦ, 7 ден мисля, че е добре. Освен прегледите, които ще зависят от размера на фоликула и колко бързо той расте, 1 или 2 пъти ще пуснеш и хормони, но това доки ще ти го каже.
Успех!
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #807 -: Октомври 19, 2009, 10:45:45 am »
anmar Струва ми се,че нашият доктор клони повече към стимулация.На мен ми беше казал,че може дълго да дебнем добра яйцеклетка на естествен и да не хванем.Било много време и повече пари от стимулирания...там може да се избере качествена..макар и една,но хубава.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #808 -: Октомври 19, 2009, 17:06:14 pm »
anmar Струва ми се,че нашият доктор клони повече към стимулация.На мен ми беше казал,че може дълго да дебнем добра яйцеклетка на естествен и да не хванем.Било много време и повече пари от стимулирания...там може да се избере качествена..макар и една,но хубава.
Дааа, ние с д-р Персенска решихме до пробване на ЕЦ, но след този неуспех говорих с д-р Стаменов. И на мен ми прозвуча, че можем да си опитваме и някой ден ще стане  :(
Та сега ще пробваме със стимулация, дай Боже да излезе поне една качестевна  :?
Късмет момичета!
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #809 -: Октомври 20, 2009, 17:47:50 pm »
Късмет и на теб!Много!
 :D
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #810 -: Октомври 20, 2009, 23:37:15 pm »
В четвъртък ни е пункцията  :), Е2 е малко нисък, но това този тът хич не ме притеснява, каквото стане!
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #811 -: Октомври 20, 2009, 23:53:09 pm »
В четвъртък ни е пункцията  :), Е2 е малко нисък, но това този тът хич не ме притеснява, каквото стане!
:crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #812 -: Октомври 21, 2009, 14:27:13 pm »
mira_mimi - късмет утре. Ще стискам палци яйцеклетката да е хубавичка и зряла. Не ги мисли хормоните - сама знаеш, че тяхното влияние не може да бъде прогнозирано в детайли. Стискам палци!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #813 -: Октомври 24, 2009, 20:52:30 pm »
Пункцията мина в четвъктък, днес ходих за лепило, утре е ЕТ.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #814 -: Октомври 26, 2009, 08:34:47 am »
 :crossfingers:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #815 -: Октомври 26, 2009, 09:07:43 am »
mira_mimi - желая ти успех този път. Нека ти донесе мното щастие! Лепилото мисля, че доста увеличава шанса...
Стискам палци!!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #816 -: Октомври 30, 2009, 16:10:02 pm »
Въпреки, че много внимавах и се пазих ме пипна вирус, пак  :x, вече не знам дали да се надявам  :(
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #817 -: Октомври 30, 2009, 17:07:29 pm »
Не бързай с отчаянието Мирка, дано да е от вируса на бременелките :wink:
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #818 -: Октомври 31, 2009, 10:19:04 am »
mira_mimi - вземи мерки навреме. Лимоните са добро средство. И аз имах проблеми с гърлото - но веднага започнах да пия пресен сок от лимони, направих си гаргара със вода и сода, купих лукчета и тантум верде за смучене (никой не попитах за това последното дали е разрешено обаче), тайлол ход с топла вода и до вечерта се спасих.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #819 -: Ноември 05, 2009, 09:19:13 am »
Здравейте и от мен момичета и много успех на всички :lol:Сега да попитам.Опитваме се да събираме яйцеклетки, но втори месец вече нищо не става.Миналия месец фоликула се спука преди пункцията.Този месец на идеален фоликул 17 мм, Е2 е едва 91 и отложихме всичко.Какво означава този нисък естрадиол, че фоликула е празен ли???