0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #880 -: Ноември 20, 2009, 07:45:37 am »

Но все пак си мисля, че можех да пробвам ИКСИ на ЕЦ. То кога се препоръчва?
Според мен при 2 случая. 1-ри при жени с ИЯР, които не отговарят добре на стимулацияи 2-ри при жени без проблеми с хормоните и с О.

При последния разговор с док, той каза, че при ЕТ на повече ембриони, те сами си подпомагали имплантацията едно на друго.  osi_10 сега си мисля над този въпрос, има ли някакво обяснение на така изказаното мнение(явно на популярен език, за да го разбера) Естествено, всички допълнителни въпроси ми изникнаха в главата след като излязох от кабинета  :?
При мен "практиката" доказа това твърдение. Имам 4 стимулирани опита и 1 на ЕЦ. При 2 от стимулираните и този на ЕЦ имах трансфер само по 1 ембрион - неуспешни. При другите два стимулирани трансферирахме съответно 2 и 4 ембриона и имах бременности, които за жалост приключиха със спиране на сърд. дейност в 10г.с.
И тук за стимулациите с Гонал и добрите яйцеклетки - в единия от опитите с бременност бях стимулирана с гонал и яйцеклетките бяха 2. При другия с Фостимон основно, високи дози - яйцеклетки 9, трансфер на 4.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #881 -: Ноември 22, 2009, 18:07:19 pm »
Здравейте и от мен .днес най сетне извадиха една яйцеклетка/предишните пъти фоликулите се пукаха преди пункция или бяха кухи/.Претеснява ме , че фоликула не беше порастнал отпреди два дена/беше си пак 15 мм/ и че още не са ми се обадили от клиниката дали се е оплодил.Не помня кога обикновенно се обаждат , същия ден ли ????
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #882 -: Ноември 22, 2009, 18:12:00 pm »
Утре ще ти звъннат.Дано да се оплодила и да стане хубаво ембрионче. :crossfingers:
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #883 -: Ноември 22, 2009, 18:58:15 pm »
Ох дано, благодаря ти за подкрепата Радост :D
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #884 -: Ноември 22, 2009, 22:39:50 pm »
kolean, стискам палци да се е оплодила  :)
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #885 -: Ноември 24, 2009, 09:16:31 am »
Здравейте момичета,
предстои ми пункция, правя икси на спонтанен цикъл.
Доктора не ми е изписал очистително и сега се притеснявам дали мога да обядвам и да хапвам нещо леко днес след 14 часа? Пункцията ми е утре сутрин.
Или да го карам следобяд само на течности  osi_10
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #886 -: Ноември 24, 2009, 09:35:44 am »
Не трябва да ядеш от сутринта в деня на пункцията. Аз преди моята даже и вино пиех и от 3 всичките се хванаха после. Така че няма проблем. А и при пункция на ЕЦ не винаги си под пълна упойка.

Успех

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #887 -: Ноември 24, 2009, 12:28:50 pm »
Аз даже си вечерям и на сутринта си пия едно кафе ,тоалетна и в банята.Но аз съм категорично без упойка.Успех!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #888 -: Ноември 24, 2009, 12:45:31 pm »
Благодаря ви момичета  :wink:
Аз съм при д-р Владимиров и той винаги практикува с упойка.
Днес ще съм на плодове по лекичко и се надявам да нямам проблем!!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #889 -: Ноември 24, 2009, 12:59:28 pm »
Ами щом ще имаш упойка би трябвало да ти е обяснено от клиниката.На сутринта задължително гладна и жадна.Успех! :D
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #890 -: Ноември 24, 2009, 14:54:32 pm »
По-добре си яж стабилно. Защото гладна на следващия ден да не ти стане лошо. Не е казано, че преди упойка трябва лек режим.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #891 -: Декември 02, 2009, 21:48:08 pm »
Момичета дали е много силна болката при пункция на един фоликул?Ще я правя без упойка и малко ме е страх.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #892 -: Декември 02, 2009, 22:08:25 pm »
Оморфула,къде се изгуби?Как мина пункцията?Надяваме се на добри новини скоро.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #893 -: Декември 03, 2009, 08:16:36 am »
Момичета дали е много силна болката при пункция на един фоликул?Ще я правя без упойка и малко ме е страх.
 Силви болката се издържа не се притеснявай! Да не е лека , но пък са само няколко секунди. Ще се справиш сигурна съм .Успех мила!!!
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #894 -: Декември 03, 2009, 08:48:26 am »
silvi 35, и аз бях като теб - доста се притеснявах как ще мине пункцията без упойка. Оказа се, че страха ми беше доста повече от болката  :D Болката е за секунди. В сравнение с ЦС си е направо песен. Аз съм с една много запушена тръба, другата я няма, имам 4 ЦС без упойка - като питах акушерките дали ще ме боли много на пункцията, като при ЦС, те ми се изсмяха - и бяха много прави.
Честно казано на трансфера ме боля повече (т.к. бях се препълнен мехур).
Така че - горе главата! Сложи си най-широката усмивка и си свиркай - всичко ще бъде наред! Успех и от мен!
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #895 -: Декември 27, 2009, 17:50:28 pm »
Привет, момичета,

Изчетох темата на един дъх.
Направо ме хвана срам от моето невежество, но до момента не бях чувала за ин витро на ЕЦ  :oops: При все че в далечната 2000г. имам едно неуспешно икси, но винаги съм свързвала тази процедура със зверската  8O стимулация.
Но това сега е една чудесна възможност и мисля, че е моята процедура...

Всъщност стигнах до тази темичка, след като прочетох дневника на  Литето - и тук още веднъж успех, миличка! Успех и на всички други момичета, виждам колко сте силни и упорити ...
Танита, честит успешен жребий - и наистина защо не и три  :wink:

Попитах в друга темичка за тази процедура в КИРМ Плевен (защото ми е най-близо), но там явно не залагат много на нея, въпреки, че е обявена в сайта им.

Весели Празници и нека 2010 сбъдне надеждите ни!
Ще ви следя с интерес и ще стискам много палци на всички!
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #896 -: Януари 04, 2010, 18:44:04 pm »
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА! На всички пожелавам нй-голямото щастие на света! Да сте живи и здрави, и дано се сбъдне най-голямата ви мечта! Имайте вяра и мислете позитивно мили мичета! :bighug: :bighug: :bighug:
*

    motoneti

  • *
  • 47
  • Красавеца на мама!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #897 -: Януари 10, 2010, 16:24:01 pm »
Здравейте момичета :D
Първо да пожелая късмет на всички и дано нашето щастие не се забави много!
Имам едно въпросче :wink: на колко мм фоликул ви правят пункцията на естествен цикъл?
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #898 -: Януари 10, 2010, 17:34:35 pm »

Имам едно въпросче :wink: на колко мм фоликул ви правят пункцията на естествен цикъл?
20мм
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #899 -: Януари 24, 2010, 13:51:54 pm »
На мен на 16 мм.
Аз имам въпрос. Може ли след икси на ест цикъл да се мине без Естрофем, само с Утрогестана.