0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #820 -: Ноември 05, 2009, 09:48:51 am »
Здравейте и от мен момичета и много успех на всички :lol:Сега да попитам.Опитваме се да събираме яйцеклетки, но втори месец вече нищо не става.Миналия месец фоликула се спука преди пункцията.Този месец на идеален фоликул 17 мм, Е2 е едва 91 и отложихме всичко.Какво означава този нисък естрадиол, че фоликула е празен ли???
Колеан, здравей, мила! Не знам какво значи това, но знам, че за да е зряла яйцеклетката Е2 трябва да е около 200, може и малко по-малко, но все около тази стойност. 91 ми се струва прекалено малко, може би и за това док ти е прекратил опита. Стискам ти палци!

*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #821 -: Ноември 05, 2009, 09:57:41 am »
няма такова нещо, като празен фоликул. явно яйцеклетката не е годна. за стойностите на Е2 du6ka го е обяснила много добре. това не означава, че следващия цикъл пак ще е така
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #822 -: Ноември 05, 2009, 10:09:25 am »
Точно така - и аз имам един прекратен опит поради нисък естрадиол, и ми обясниха, че яйцеклетката най-вероятно ще е некачествена и няма смисъл да продължаваме. А на ехографа изглеждаше добре фоликула.
По-добре е навреме да бъде спрян опита - макар че си е разочарование. Но по-хубаво ли е на пункцията да разбереш, че нищо не става!!!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #823 -: Ноември 05, 2009, 10:21:28 am »
Малко извън темата - 2 дни преди пункцията на първтото ми ИКСИ Е2 беше над 3900 (имах 9 фолукула). И 7те пунктирани яйцеклетки бяха некачествени . При втория ми опит Е2 беше 1200 (6 фоликула). И само 1 качествена яйцеклетка.
Матемактиката казва друго, но медицината не е математика.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #824 -: Ноември 05, 2009, 10:43:54 am »
Нека и аз да се включа. Незнам дали естрадиола е показател за качеството на Яйцеклетката , но при първият ми опит на ЕЦ , Е2 ми беше 245. При втория Е2-332 , а при третия Е2-290 и док. ми каза , че имам проблем с качеството на Я. Дори при последния не се стигна до трансфер.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #825 -: Ноември 05, 2009, 10:46:32 am »
Малко извън темата - 2 дни преди пункцията на първтото ми ИКСИ Е2 беше над 3900 (имах 9 фолукула). И 7те пунктирани яйцеклетки бяха некачествени . При втория ми опит Е2 беше 1200 (6 фоликула). И само 1 качествена яйцеклетка.
Матемактиката казва друго, но медицината не е математика.
Разбира се, че има изключения от правилото. Но ние говорим по принцип. А щом сме стигнали до тук, то е ясно, че всяка от нас има някакъв проблем и много вероятно това да е проблем с качеството на яйцеклетките!

*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #826 -: Ноември 05, 2009, 11:50:29 am »
Когато Е2 е с по-ниски стойности, тогава със сигурност говорим за проблем с яйцеклетката. Когато обаче Е2 отговаря на очакваните стойности, пак не е сигурно за качеството докато не се аспирира и не се види.
При един от опитите ми преди пункция имах 14 фоликула и Е2 3725 pg/ml - нито една яйцеклетка не се аспирира!!!
Когато по-малко от 50% от фоликулите > 15 mm не доведат до яйцеклетки, нещо не е наред.
Това най-често се среща при жени с намален ЯР (т.е. "лошо реагиращи"), жени над 40 години и при жени с ПКЯ, които не получават оптималния протокол за стимулация на яйчниците.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #827 -: Ноември 05, 2009, 11:51:25 am »
Точно така - и аз имам един прекратен опит поради нисък естрадиол, и ми обясниха, че яйцеклетката най-вероятно ще е некачествена и няма смисъл да продължаваме. А на ехографа изглеждаше добре фоликула.
По-добре е навреме да бъде спрян опита - макар че си е разочарование. Но по-хубаво ли е на пункцията да разбереш, че нищо не става!!!
Точно така е!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #828 -: Ноември 05, 2009, 12:11:41 pm »
Миналата година д-р Стаменов предложи да пробваме на естествен цикъл, заради многото ми стимулации. Естрадиола беше около 300, лигавица супер, но....фоликула кух. Просто нямаше яйцеклетка. Д-ра също беше много изненадан при този добър Е2 как е възможно. За пореден път се убедих, че в медицината 2+2 не е равно на 4.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #829 -: Ноември 05, 2009, 12:43:01 pm »
Разбира се, че не може всичко да бъде предвидено с точност. При мен пък с високо LH, което се отделя по-рано от нужното при единия опит се пунктира хубава яйцеклетка. И за мен това си беше чудо. Всеки може да си има някаква странност. Но така със всеки опит, който правим лекарите ни опознават и знаят какво могат да очакват от нас. При повечето паценти всичко върви като по учебник - по правилата на медицината. Но има изключения -пациенти,които сервират доста изненади и нелогични случки.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #830 -: Ноември 05, 2009, 12:48:41 pm »
Естрадиола беше около 300, лигавица супер, но....фоликула кух. Просто нямаше яйцеклетка.

това е простото обяснение на една сложна ситуация.  всъщност яйцеклетката се "залепя" за вътрешната страна на фоликула и не може да бъде аспирирана. всички фоликули по дефиниция трябва да съдържат яйца.
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #831 -: Ноември 05, 2009, 13:55:34 pm »
Момичета и аз да си се оплача,днес ми беше пункцията ,но нямаше Я.Аз не се и изненадах много ,защото ЛХ 30, Е2 133
Успех на всички!
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #832 -: Ноември 05, 2009, 14:05:26 pm »
Момичета и аз да си се оплача,днес ми беше пункцията ,но нямаше Я.Аз не се и изненадах много ,защото ЛХ 30, Е2 133
Успех на всички!
А при тези стойности на хормоните защо изобщо ти беше направена пункция?

Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #833 -: Ноември 05, 2009, 14:24:11 pm »
Душе, решихме с док да пробваме,той хич не искаше ,но аз от няколко месеца имам ужасно разбъркани хормони.Миналия ЛХ на 8 ден ми беше 143 8O и понеже този месец беше доста по-ниско  :lol: решихме да пробваме.Ние всъщност събираме яйцеклетки на ЕЦ и замръзяваме.До сега имам само двечки :( Със стимулациите съм зле,абе док се е хванал за главата с мен.Но аз искам да пробваме всичко преди да прибегна евентуално към донорска Я.За следващия месец каза ,че ще опитаме пак с някаква стимулация , досега сме на напълно ЕЦ.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #834 -: Ноември 05, 2009, 15:31:08 pm »
Радост, явно ти си настоявала за пункцията, ок! Аз също съм в твоето положение, ако не и в по-лошо. Стойностите на ЛХ и Е2 са ми били винаги в норма, за разлика от ФСХ. Радвам се, че док не се е отказал от теб, защото мен ме прати директно за донорска. Въпреки, че си имам всеки месец хубава яйцеклетка. През лятото правих с лека стимулация и имах две хубави яйцеклетки. Друг е въпросът, че пак нищо не стана... :( Стискам ти палци! Пиши, как се развиват нещата.

*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #835 -: Ноември 05, 2009, 15:32:20 pm »
Скъпа Radosst - много съжавялам! Това тъпо LH е такъв проблем. Много се ядосвам на него. За сега аз като че ли нямам други особени проблеми. Но то това стига.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #836 -: Ноември 05, 2009, 15:46:54 pm »
Естрадиола беше около 300, лигавица супер, но....фоликула кух. Просто нямаше яйцеклетка.

това е простото обяснение на една сложна ситуация.  всъщност яйцеклетката се "залепя" за вътрешната страна на фоликула и не може да бъде аспирирана. всички фоликули по дефиниция трябва да съдържат яйца.


ocean, не съм сигурна, че е така. При мен при опита на ЕЦ също Е2 беше добре, а нямаше яйцеклетка. Тогава док ми каза, че когато има яйцеклетка, в течността във фоликула имало някакви други клетки - по това се съдело дали не е имало яйцеклетка или не са успели да я аспирират.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #837 -: Ноември 05, 2009, 16:34:13 pm »
има много информация в нета по този въпрос..... :wink:

ОК, малко информация за целия процес. С нарастването на LH, предхождащо спонтанната овулация, също и с поставянето на hCG инжекцията, която предизвиква овулация след стимулация с медикаменти, яйцеклетката узрява за да се подготви за фертилизация. Това включва (заедно с други процеси) бързото намаляне на хромозомите - на половина (мейоза). В същото време, има освободени ензими, тъй  като се отделят от клетките (cumulus oophorus),  които ограждат и свързват яйцето до вътрешната стена на фоликула. Това е необходимо, за
 да се освободи яйцеклетката по време на овулацията и/или по време на пункция.
Проблемът е, че при слабо развити яйцеклетки, този механизъм често се проваля и яйцеклетката не може да се отдели,  тя е плътно "залепена" за стената на фоликула и не може да бъде освободена. Ето защо колкото по-трудно се аспирира една яйцеклетка, толкова по-вероятно е тя да има нарушен хромозомен набор( т.е. не е в състояние от нея да се развие нормална бременност). И както споменах по-горе това се среща най-често при намален ЯР, >40г. и ПКЯ , които не са получили оптималния протокол за стимулация.


Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #838 -: Ноември 05, 2009, 18:15:29 pm »
Душе той док почти се е отказал ,ама аз мрънкам здраво :oops: и той какво да ме прави.А това което сме решили със замразяването аз не съм много обнадеждена ,но пак е някаква надежда.Човек и за сламка се хваща!А ти щом си имаш яйцеклетки не се отказвай,разбира се.Ще пиша следващия цикъл как ще я караме,като ми види хормоните док.
Мира, миличка аз си мисля да си назнача това лекарство за ЛХ да видим дали ще ми подейства на мен :D
 :bighug:
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #839 -: Ноември 05, 2009, 19:13:15 pm »
Абе по тази логика и от мен доки трябва да се е отказал.Ние пък от 6 месеца събираме яйцеклетки за замразяване и нямам нито една оше. :(Радостче ти си късметлийка, че имаш цели две. :D Май, ще се стига до донорска при мен.аз също съм на напълно естествен цикъл.Последния път със стимулация по къс притокол направих два фоликула и двата кухи на пункцията.А след това три месеца пълен блокаж на яйчниците.Накрая пих фемостон за месец и чак тогава се събудиха , но май без читави яйцеклетки