0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #760 -: Август 10, 2009, 08:25:29 am »
Зоя, защо не кандидатствате във Фонда? Не се отказвай. :bighug:  Не отнема много време за одобрение.
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #761 -: Август 10, 2009, 17:19:16 pm »
Душе, много съжелявам! Надявах се, исках този път да успееш. Даже си мислех, колко хубаво, сега е ваканция по спосойно ще й е, и наесен няма училище вече...Прегръщам те!

Хармони, честито мила! Дано всичко е както трябва и накрая да се разваш на твоето чудо!
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #762 -: Август 10, 2009, 17:26:17 pm »
zoya_pz - съжалявам за резултата. Но моля те не мисли така. Може би в момента не виждаш вариант за още един опит. Но ако вярваш че ще се намери - той рано или късно ще се намери. Аз вярвам в това и предпочитам така да мисля, за да намеря по-бързо разрешение на проблемите. От отчаяние май полза няма.
Между другото на мен току-що ми дойде. Но май вече получих облекчение, че тази неяснота ме притесняваше. Дано да имам късмет на есен да мога да направя опит!
Късмет на всички!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #763 -: Август 10, 2009, 18:36:12 pm »
Момичета, съжелявам за тези резултати - починете си сега и на есен ще постигнем заедно много положителни резултати. Кураж и вяра от мен, защото доброто предстои.
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #764 -: Август 11, 2009, 00:02:11 am »
Прегръщам ви момичета! Не се отчайвайте.Ще успеем заедно!Успех за напред! :bighug:


Има три неща, които възрастните могат да научат от децата:
~ да бъдат радостни без повод;
~ винаги да са заети с нещо;
~ да се стремят с всички сили към това, което желаят;
(Паулу Коелю)

‎"Случва се нещото, в което наистина вярвате.
А вярата е нещото, което го кара да се случи."
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #765 -: Август 19, 2009, 16:22:35 pm »
Привет и от мен!!! Аз съм от старите "кучета", но тук едва ли някой ме помни  :wink:
Смятам да се опитам с IVF/ICSI на ЕЦ, но така съм се отдалечила от всичко това(последното ми 5-то инвитро беше преди година и половина), че сега имам няколко въпроса...
При кои лекари правите процедурите?
На кой ден от цикъла се пускат изследванията и какви са те?
Знам, че е трудно да се добера до лекарите и се чудя дали да не отида направо с готовите изследвания  :oops:
На 37г. съм и мамоложката беше категорична: никакви хормони повече! Мисля си, че вече нямам много време за губене...
Стискам палци на всички да си видят двете чертички и да гушнат по едно или две бебенца на финала!!!
« Последна редакция: Август 19, 2009, 17:29:21 pm от setakap »
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #766 -: Август 19, 2009, 16:28:12 pm »
Аз - при Стаменов. Стартирахме с ЛХ на 7-ми ден. После прегледи на 9 и 10 ден с ЛХ и Естрадиол.
ПП Помним те много добре. Хайде, слагай втората лентичка. :wink:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #767 -: Август 19, 2009, 18:43:57 pm »
Аз - при д-р Персенска (клиника Малинов). Започнахме на 7-ми ден - с хормони и преглед. Продължихме така на 9 и 11-ти ден. На 12-ти ден късно вечерта бихме овитрела. На 14-ти ден - сутринта - пункция. След това на 17- ти ден трансфер.
Но все пак това зависи и от дължината на цикъла. Късмет и успех!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #768 -: Август 19, 2009, 21:49:38 pm »
Аз бях при Владимиров. На седми ден от МЦ първи преглед. От девети ден гонал 225 и оргалутран сутрин. На 16 ден от МЦ овитрел и на 18 ден пункция. Аз съм с дълъг цикъл, затова така във времето. Това беше естествения - резултат: 6 седмица, плодното сакче е 10,5мм. Хормони през ден  ЛХ, прогестерон и естрадиол. Изследвания всякакви, ПКК, СУЕ, коагулация, хормони, вирусология, микробиология и цитонамазка. Ако нещо е старо, се прави наново. И микробиология на мъжа. Това е горе-долу. Успех! :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #769 -: Август 20, 2009, 09:44:54 am »
setakap, все още някои, които те помним сме в този подфорум (надявам се скоро да се преместим в съседния :wink:).

Аз бях при Стаменов.
Първи преглед и хормони(ЛХ, Е2) на 12-ти ден. Същото на 14-ти ден, след това Овитрел. Пункция на 16-ти.
Но предишните няколко месеца стриктно следихме овулацията, заради биопсии и промивки.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #770 -: Август 20, 2009, 10:10:38 am »
Аз съм правила и при д-р Стаменов и при д-р Владимиров, за съжаление и при двамата за сега неуспешно. При д-р Стаменов - из цяло на ЕЦ, без никаква стимулация, прегледи на 8 и 10 ден, хормони в тези дни, прегнил на 12 ден, но не стигнах до пункция. Дните на прегледите са в зависимост от дължината на цикъла. Д-р Владимиров мен ме вика по-честичко. Преглед преди цикъл, после на 5, 7, 10 ден, но при него из цяло на ЕЦ няма. Той задължително включва инжекцийки. Пункция на 12-ти ден, трансфер на 14 ден. Резултат - 2 фоликула, 2 яйцеклетки, 2 ембриона, но не стигнах до тест.
Помня те и аз и ти пожелавам късмет, където и да правиш опита си!  :wink: :lol:

Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #771 -: Август 21, 2009, 17:18:59 pm »
Благодаря ви за отговорите! Много ми се иска да е изцяло на ЕЦ, но щом се налагат пак инжекцийки дали няма да е по-добре класическо инвитро... най-добре ще си прецени доктора... Първите ми два опита бяха при др Стаменов и сега малко ми е кофти да се върна при него. Бях много доволна, но решихме да се пробваме при друг  :oops:
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #772 -: Септември 23, 2009, 17:13:41 pm »
Здравейте! Ние пак ще си опитаме късмета на ЕЦ. Имам час за 16.10. Има ли и друге стартиращи през тази хубава есен?
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #773 -: Септември 23, 2009, 17:20:15 pm »
Аз съм на 30.09.09 - на ЕЦ - ще ми е 12 ден от МЦ, но съм с късна овулация - 18-20 ден. Дано този месец наистина стигна до края, че на 2 пъти спираме процедурата  :D
Късмет на всички!  :D
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #774 -: Септември 23, 2009, 18:28:17 pm »
mira_mimi, anmar - желая ви успешни процедури и много късмет!

*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #775 -: Септември 23, 2009, 19:26:16 pm »
mira_mimi, anmar :)момичета желая ви от сърце късмет и успешни процедури.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #776 -: Септември 23, 2009, 20:51:43 pm »
Здравейте, аз пък чакам да ми дойде и тогава ще ходя на 7 или 8-и ден за стартиране на ЕЦ. Но за сега още не знам кога ще е това, защото чакам вторя цикъл след неуспешно инвитро със стимулация.
Късмет на всички!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #777 -: Септември 24, 2009, 10:35:38 am »
Момичета здравейте,

нова съм във вашия форум и доста препатила. Да ви питам нещо, ще правя икси на ЕЦ при д-р Владимиров. Той обаче иска предния месец да пия противозачатъчни, а на мен хич не ми се иска. Аз съм с ИЯР и ендометриоза и шансовете, които ми дава са много малки. Как да постъпя. От толкова хормони съвсем се обърка организма ми. Има ли някоя от вас на ЕЦ при доки без противозачатъчни. Той е непреклонен, а ми се искаше да стартирам веднага. Че всеки месец ми е ценен.

*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #778 -: Септември 28, 2009, 19:50:48 pm »
Аз бях при Владимиров на естествен цикъл без противозачатъчни.Успех на всички които са започнали процедура и на тези на които им предстои. :bighug:
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #779 -: Септември 28, 2009, 20:04:37 pm »
Момичета, знам, че при ЕЦ се образува обикновено само 1 яйцеклетка годна да се пунктира.
Ще споделите ли опита си, с упойка ли е пункцията, когато е само една, или е решение на доки?
Благодаря ви!
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."