0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #780 -: Септември 28, 2009, 20:28:13 pm »
Момичета, знам, че при ЕЦ се образува обикновено само 1 яйцеклетка годна да се пунктира.
Ще споделите ли опита си, с упойка ли е пункцията, когато е само една, или е решение на доки?
Благодаря ви!
Решението дали да е с упойка е твое. Ако не си кажеш как искаш те предвиждат без упойка.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #781 -: Септември 28, 2009, 21:28:55 pm »
Моята беше без упойка - не боли чак толкова, че да си заслужава упойката. Усеща се една пронизваща болка за около 2 секунди. И после тя се превръща в тъпа болка - и то не силна.
Аз съм много против упойките за такива манипулации - в смисъл по-леки и когато лекар не е преценил твърдо, че трябва да стане с упойка. Когато имам право на избор - отговора ми е винаги - "Не искам упойка".
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #782 -: Септември 28, 2009, 22:04:27 pm »
Момичета, знам, че при ЕЦ се образува обикновено само 1 яйцеклетка годна да се пунктира.
Ще споделите ли опита си, с упойка ли е пункцията, когато е само една, или е решение на доки?
Благодаря ви!
Зависи къде ще си правиш опита! Д-р Стаменов дава право на избор. Д-р Владимиров, обаче, не прави пункция без упойка. Успех!

*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #783 -: Септември 28, 2009, 22:12:54 pm »
Благодаря за отговорите ви момичета!  :D
Аз съм при доктор Персенска. По-силен ми е страха не от самата болка, а да не мръдна заради болката, да не прецакам нещата  :oops:
Страшно е, когато ти е за пръв път! Когато не знаеш какво те чака, когато не си го изпитал.
Като се сетя колко ме беше страх от ЦС  8O Сега вече знам какво е, и ако пак ,се наложи не ми минава и мисъл за упойка, но тогава се тормозех защо не съм си поискала упойка. После всичко мина и сега вече от ЦС не ме е страх! Не че е приятно,но...
Сега треперя за пункцията.
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #784 -: Септември 28, 2009, 22:20:11 pm »
Anik , ЦС е по-неприятна, не и трепери на пункцията  :)
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #785 -: Септември 28, 2009, 22:21:02 pm »
Здравейте!
Бихте ли ми казали колко ви излезе като обща сума инвитрото на ЕЦ?

Благодаря за отговорите.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #786 -: Септември 28, 2009, 22:24:41 pm »
Здравейте!
Бихте ли ми казали колко ви излезе като обща сума инвитрото на ЕЦ?

Благодаря за отговорите.

350 лв пункция, 600 трансфер, един прегнил 20 лв. и изследвания на хормони веднъж 54 лв.
Това в Малинов.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #787 -: Септември 28, 2009, 22:27:05 pm »
Ами микробиологично оплождане не се ли включва в цената, а то е 1450лв?
Само да добавя, че и аз съм в Малинов.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #788 -: Септември 28, 2009, 22:35:39 pm »
Ами микробиологично оплождане не се ли включва в цената, а то е 1450лв?
Само да добавя, че и аз съм в Малинов.
На ЕЦ няма такива суми там.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #789 -: Септември 30, 2009, 22:32:27 pm »
Днес бях на прегелд - 12 ден от МЦ -  :D
Лигавицата е малка - 4 мм, много дребни фоликули отляво и отдясно - по 5-6 мм. Няколко  по 7-8 мм и един вляво 9 мм. Прилича на ПКЯ  :(
Доки каза, че или е много късна О. или този месец няма да има О. Аз съм с късна О. 18-20 ден и решихме в неделя да пусна LH, FSH и Progesteron и преглед. Ще видим!  :wink:
Хубава вечер момичета и късмет!
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #790 -: Октомври 03, 2009, 10:46:50 am »
Късмет anmar - ще видиш, че всичко ще е наред. Това за този фоликул от 9 мм не звучи зле. При моя опит на ЕЦ също при първия преглед (на 7-ми ден при цикъл от 26-27 дни) имах 2 фоликула по 9 mm в ляво + 1, който беше 12 мм, но на док не й хареса, а също така някакъв стар фоликул в дясно. Тя си хареса един от тези, които беше 9 мм и каза, че това е нашия. Така и стана - той беше нашия - той взе да расте и него извадихме. Моята овулация е около 13-14 ден. Тъй че - същата работа. Всичко ще е ок.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #791 -: Октомври 05, 2009, 12:32:28 pm »
Здравейте!
mira_m66, мерси за подкрепата  :D Успех и на теб. Ето как се развиват нещата:
Хормоните и прегледа са правени са на 16 ден от МЦ. О. предстои, ако има такава, най-порасналите фоликули са 12-13 мм. Лигавицата - не разбрах.
                     фол. ф                овал. ф
LH      13,42        1-18                  24-115
E2      125,0        39-189                94-508
Prog.   0,78         0,27-2,61             5,27-38,63

На 19 ден от МЦ пак съм на преглед и хормони.
Какво мислите за резултатите?
Благодаря ви! 
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #792 -: Октомври 08, 2009, 11:05:49 am »
Здравейте момичета,
моля за малко инфо?! Ние сме пациенти на д-р Стаменов и нямаме никакъв опит с инвитро процедурите. Смятаме да пробваме с IVF/ICSI на ЕЦ, като междувременно днес пускаме документите към Фонда за клесическо инвитро. Чудех се просто за кой ден да си запиша час? И как точно минава цялата процедура. Виждам, че доста от вас са опитвали, а има ли успех при някоя двойка? По-долу имаше въпроси за цените при ЕЦ и аз мога да споделя - на 01,10,09 бяхме на преглед в клиника Малинов и д-р Стаменов ни каза сумата 950 лв, като може да се стигне и само до 350лв  :balk_144:(без трансфера от 600).

Успех на всички в процедура! :balk_602:
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #793 -: Октомври 08, 2009, 11:17:59 am »
Аз вчера бях на прегелд - 19 ден от МЦ
LH - 10.61
Е2 - 279
Вчера в 23.30 ч. ми сложиха прегнила и утре в 7.45 ч. съм на пункция - май ще е без упойка???? Питаха ме, аз измънках, че като не знам за какво иде реч ..., за един фоликул не си заслужавало. Дано не мърдам и да не прецакам работата и да не е по-зле от ЦС  8O
Късмет на всички! 
За цената - още нищо не знам. Плащала съм само два пъти хормони - 54 лв. и вчера 36 лв. А и ПКК - 23 лв. Това е за сега.
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #794 -: Октомври 08, 2009, 14:40:46 pm »
Цитат
утре в 7.45 ч. съм на пункция - май ще е без упойка????

Не се притеснявай за пункцията. Болката е за съвсем кратко(по-кратка е от ЦС) и док е много внимателен. Аз съм правила 2 пъти без упойка.
Късмет.
За ЛХ-то какво казват?
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #795 -: Октомври 08, 2009, 14:44:20 pm »
Цитат
утре в 7.45 ч. съм на пункция - май ще е без упойка????

Не се притеснявай за пункцията. Болката е за съвсем кратко(по-кратка е от ЦС) и док е много внимателен. Аз съм правила 2 пъти без упойка.
Късмет.
За ЛХ-то какво казват?

Благодаря ти Теди  :D
Щом ЦС е по-зле, значи ще го изтърпя и това без упойка  :lol:
Не съм имала възможност да питам за ЛХ-то. Да става каквото е писано!  :D
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #796 -: Октомври 08, 2009, 17:26:39 pm »
Виждам, че доста от вас са опитвали, а има ли успех при някоя двойка?
Има, има  :D
И тепърва темата ще се пълни с успешни процедури!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #797 -: Октомври 08, 2009, 17:53:40 pm »
harmony,
това е прекрасно. Много се радвам за теб и половинката ти :)
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #798 -: Октомври 08, 2009, 19:06:10 pm »
anmar - успех. Не се безпокой за пункцията - не боли. След нея ще платиш 350 лева. И LH - то не го мисли. Ще стане работата. И моето беше високо - а яйцеклетката беше зряла. Стискам палци!!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #799 -: Октомври 15, 2009, 16:47:37 pm »
Анмар, къде изчезна? Надявам се, че всичко е минало по план и вече чакаш положителен тест!  :balk_602:
Аз утре съм на първи преглед.