0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #180 -: Декември 16, 2006, 07:24:00 am »
lady_11 много се радвам за теб - честито и безпроблемно :-)
А за темата мисля че си я заслужаваш отвсякъде - да не би да си прекарала малко време по тези форуми. Нечестно е, че малко момичета успяват, а не че ти имаш повод за голяма усмивка.  :bighug:
*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #181 -: Декември 16, 2006, 07:37:55 am »
Верди, ама така ги чакам тези твои мнения, колкото и да са големи :) Чета ги внимателно.

Лейди, безкрайно оценявам тактичността, скромността ти и добротата ти, но мисля че си чудесен човек и, че много много заслужаваш да си имаш своята бременна темичка тук както всички останали. Ако се притесняваш мога да я пусна аз, но разбира се най-добре е ти да направиш това, както прецениш? Цунки!
« Последна редакция: Декември 17, 2006, 07:49:30 am от cygnus »
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #182 -: Декември 16, 2006, 08:42:28 am »
Бе Лейди бе, как няма да си пуснеш темичка, та нали всички мечтаем за този момент, в който ще имаме тази възможност. Не мисля, че ще нараниш някой. Това е твоят момент и ти няма от какво да се притесняваш или с кой да се съобразяваш. Аааааааааа айде бързо една темичка :lol:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #183 -: Декември 16, 2006, 09:33:42 am »
Лейди, поздравления! :lol:
Трябва да откажеш проверките с тези устройства.
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #184 -: Декември 16, 2006, 09:56:29 am »
Дони, моето столче за хранене е точно като на смимката и съм много доволна!
Верди, ами Сам нямат много добри ресултати на Краш тестовете, макар че тези тестове, които гледах са от 2002!
Мати не е добре - нощес има 39.5!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #185 -: Декември 16, 2006, 10:08:30 am »
Дони, поне на снимка няма разлика :D
Ние купихме този стол. http://www.babydan.com/showlistrecord.asp?id=32&recordid32=593 разбира се, слага се възглавничка вътре. Тези са много популярни при нас, защото се явяват част от интериора и най важното, ползват се много време. Стола се регулира в зависимост от разтежа на детето и найзнакрая може да се сложи като стол за бюро.
Скъп е, но си е многогодишна придобивка.
Ето и въглавничката: http://www.babydan.com/page32.aspx?recordid32=392
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #186 -: Декември 16, 2006, 10:26:04 am »
Лейди, ЧЕСТИТО!!!!  :D
Пожелавам ти лека и щастлива бременност и накрая да се радвате на едно сладко бебче.


*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #187 -: Декември 16, 2006, 11:51:57 am »
Ема,
Нашите първи зъбки излязоха без да ги усетя, въпреки че и горните, и долните излязоха едновременно два по два. След това имаше затишие от няколко месеца, през което време аз се чудех защо така това дете не си лапа ръцете изобщо (какво ли не ми мина през главата за моето, като гледах другите деца как си пъхат всичко в устата). Обаче от два месеца насам ръцете не му излизат от устата. Прорязаха четирите втори резци (горе и долу пак едновременно) и сега сме на тема „кътници”. Дано излизат по-лесно при твойте сладури!

Вени,
Наистина много се проточи тази болест на Мати. Какво пиете сега? Какво казват лекарите – вирус ли е?
Ох, и аз гледах тестовете и никъде не видях модел на Cam. Основните ми доводи да взема това решение са, че искам стол от 9 до 36 кг и че съм много доволна от Cam като марка за детски стоки.

cygnus,
Моят стол е Campione на Cam:

Цената му в ДаНет е 260 лв.
Получих го като подарък. И съм супер доволна! Защото:
-   се регулира облегалката, което го прави удобен и за бебета, които не могат да седят;
-   се регулира и височината (според масата, до която се поставя), което го прави удобен за бебето, защото се чувства като част от семейството и е пълен господар на масата;
-   има две табли – за хранене и за игра;
-   много, много лесно и компактно се сгъва – това за мен беше много важно, тъй като апартаментът ни се състои от две гарсониери една над друга, свързани с малка вита стълба, а гостите си посрещаме на втория етаж и винаги качвам и стола горе;
-   на колелца е – вкъщи е доста тясно и постоянно се налага да го местя на различни места;
-   тапицерията е от материя, която лесно се почиства, но не запарва. И много лесно се сваля за почистване;
-   има и обезопасителни колани – те са нещо, което досега не ми се е налагало да ползвам, защото таблата е много голяма и не позволява на бебето да шава много-много.
Синът ми е свикнал с него и знае, че, щом го слагам в столчето до масата, следва манджа.
Ако трябваше аз да купувам, сигурно щях да купя този:
Неговата цена в ДаНет е 141 лв.


Ето ви още малко инфо за ваксините от форума на сайта Практически медицински съвети:
–   въпросът, който зададох:
„Kакви марки са ваксините срещу ДТ и полиомиелит, които ще бъдат предоставяни на личните лекари от РИОKОЗ - Infanrix и Imovax polio или други? Ваксината срещу Haemophilus influenzae тип b все още ли е само препоръчителна?”
–   отговорът, който получих:
„Здравейте.
Засега никой не знае с какво търговско наименование ще бъдат новите ваксини проти полиомиелит и коклюш.
Процедурата по закупуването им е такава,че първо трябва да бъде обявен конкурс,на който ще се явят фирмите производителки на такива ваксинални препарати.След това която и фирма да спечели конкурса,по традиция фирмите които са загубили вероятно ще предявят претенции за необективност на конкурса в съда.
Това означава че ще мине много време докато се въведат в България новите ваксини (минимум 5-6 месеца).
Ясно е само че ваксината Pentaxim няма да се използва, тъй като една от съставките й е насочена срещу Haemophilus influenzae тип b,а в имунизационния календар на страната не фигурира такава имунизация.”


И накрая – имам една загадка към вас: „Познайте кой насърчи verdi да пише тук?”. Имах нужда от това насърчение, защото и аз разсъждавах по начин, подобен на този на lady_11.
Пак ще кажа, че съм много щастлива от общуването си с вас. Прегръщам ви всички!
 :bighug:
*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #188 -: Декември 16, 2006, 18:32:32 pm »
И накрая – имам една загадка към вас: „Познайте кой насърчи verdi да пише тук?”

Абе имам аз едно съмнение ама кажи си ти без бой най добре  :lol:

За ваксините, впергнала съм и аз цялата рода за да търсим Pentaxim

Вени какво става при вас, това вирус ли е какво е? От какво я вдига, с панадола не спада ли?
И аз започнах като обезумяла да меря темрепатурата на Тони.

Брех тези столчета за хранене много пари пак, то вече незнам банка ли да обирам, ТОТОто ли да претараша...
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #189 -: Декември 16, 2006, 19:00:52 pm »
Верди както винаги е много изчерпателна. :lol:

Клиа, виждам от лентичката, че ти остава по-малко от седмица. Стискам палци всичко да мине много лесно и да ни пуснеш снимка после на сладура/анката, която очаквате.

Аз да се похваля, че днес нослето е отпушено и  Венци си хапва без проблем от гърдата, така че се надявам изпълненията от вчера с дърпането да не се повторят скоро. Днес го оставих малко да пореве в леглото и той точно за 5 минути стигна до пълно зачервяване и липса на въздух, така че вече окончателно се отказвам от този метод на учене. Може би по-нататък. Много е чувствителен и после само си издуваше долната устна, за да ми покаже колко е сърдит, че така го зарязвам сам в леглото. Даже след това прорева насън... мани-мани... Сега спи блажено в количката в очакване на часа за баня!

Лека вечер ви желая на всички!
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #190 -: Декември 16, 2006, 19:35:06 pm »
Наде, много е сладък този Тони, бе!
Ами гърлото е червено, сливиците са отточни - вирус е, аз също се влачих близо седмица с болки в гърлото! Интересното е, че вдига само пред ноща температура! Тази нощ беше 39.5 и му сложих свещичка, предните нищо не съм му давала и сам сваляше!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #191 -: Декември 16, 2006, 20:49:15 pm »
какви са тия болести бе хора, ужас, направо ми се изправя косата :(
дано съвсем скоро се оправят малките джуджета, а другите да не се разболяват.

Дони, на мен столчетата ми изглеждат еднакви :D
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #192 -: Декември 16, 2006, 22:26:31 pm »
Хубавата новина - дупарата се оправи буквално от две намазвания :D Какво има в тоя крем, че действа толкова бързо? А за възрастни дали действа :lol:
Лошата новина - разтопи ми се стерилизатора заедно с помпата и шишетата. Повреди се и микровълновата. Не знам как стана, уж до нея бях :( Много неподходящо време за извънредни разходи, но важното е че нищо не гръмна, че както сме без татко в момента, не знам как щях да се справя...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #193 -: Декември 16, 2006, 22:56:00 pm »
Хубавата новина - дупарата се оправи буквално от две намазвания :D Какво има в тоя крем, че действа толкова бързо? А за възрастни дали действа :lol:
Лошата новина - разтопи ми се стерилизатора заедно с помпата и шишетата. Повреди се и микровълновата. Не знам как стана, уж до нея бях :( Много неподходящо време за извънредни разходи, но важното е че нищо не гръмна, че както сме без татко в момента, не знам как щях да се справя...
Ултра, съжалявам за уредите. Айде здраве да е, зат'ва е татко да носи пари :) Кажи, моля те, за крема, че не следя дискусията да не връщам, а ми трябва.
« Последна редакция: Декември 16, 2006, 22:59:15 pm от cygnus »
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #194 -: Декември 16, 2006, 23:17:20 pm »
lanolini }
Vaselini }
Aq. calcis } aa 50,0
vit A 100000E
Vit D 300000E
revanoli 0.10
nystatini 5000000 E (една тубичка крем ми сложиха)
по тази рецепта ми го забъркаха, 8,80 излезе, дупето беше много червено с дребни ъпчици с бял връх по дължината на бузките. След второто намазване пъпчиците завехнаха, а след третото вече нищо не личеше. Мажа след всеки памперс, лесно се разнася, не мирише лошо и излиза доста като количество.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #195 -: Декември 16, 2006, 23:32:07 pm »
ultra, искаш ли да ти дам моята помпа? бях я пуснала за продажба, но още си е в нас, така че няма проблем да ти услужа. шишета не мога да дам, но имам една чаша Виа с преходник за завинтване към помпата.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #196 -: Декември 16, 2006, 23:35:49 pm »
Мислех евентуално да я купя от теб. Ще ти звънна утре в по-прилично време да се доразберем :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #197 -: Декември 17, 2006, 00:06:29 am »
Ани, искаш да кажеш, че копвам това и отивам в аптеката? Ама точно както го описваш дупето е 1:1!  :) Сега мажа с Мустела ама ефект няма.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #198 -: Декември 17, 2006, 00:16:38 am »
Да, копираш и отиваш. Аз се мотах два дни, ама като почна да пищи при обуване на памперса, реших, че е време за действие :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмицата - 11-17.12 - седмицата на добрите новини!
« Отговор #199 -: Декември 17, 2006, 08:22:07 am »
Клиа, виждам от лентичката, че ти остава по-малко от седмица. Стискам палци всичко да мине много лесно и да ни пуснеш снимка после на сладура/анката, която очаквате.
Благодаря ти за палците - ще пиша като се появи дребосъка - по предварителни данни трябва да е от мъжки род пък ще видим какво ще излезе :-)