0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #60 -: Декември 08, 2006, 13:41:31 pm »
Честито за болничните - наистина трябва всички да могат да си взимат повече парички, не само тези, които ги хващат 135-те дни след 01.01.2007 г.

Не бяхме на консултация във вторник - Венцислав тежи 5520 г и е 61 см. Направо гигант. Сложиха му и първата ваксина Пентаксим - много добре я понесе детето. Само малко порева вечерта, ама той по принцип си е нервен вечер.

Скоро ще кача снимки да ни видите какви сме...

Стискам палци на Каси за днес. Дано всичко е наред.

Лек ден от мен!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #61 -: Декември 08, 2006, 14:01:56 pm »
За колко намирате Пентаксима?
Нас ни мъчат коликите, само в колата спи без да се присвива :(
Вчера бяхме на лекар. Бях поискала направление за детски пулмолог. Исках да се направи потен тест на детето, защото в рода ни има муковисцидоза. На по-безсмислен преглед не съм ходила - изгоря ни направлението, Румен прахоса напразно половин ден отпуска и мъкнахме детето покрай разни болни хора.
Защо се получи така: Пулмоложката реши, че е глезотия да искам да изследвам детето си за генетична болест и че е трябвало да направя втори месец от бременността изследване (дори се затрудни с признасянето на амниоцентеза) и да махна бебето 8O
Обяснявам, че е дълго чакано бебе и затова не съм правила изследване, а тя реши, че тогава проблема си е мой и че ако било болно детето щяло да му личи или нямаше да е живо досега, пък тя като го гледала как си спи, явно било здраво.
Когато протестирахме, че нито прегледа детето, нито му назначи тест и ни изгоря направлението, тя каза да не се притесняваме - не ние сме плащали направленията, а касата 8O
Освен това според нея потния тест се заплащал и трябвало да ни приеме в болницата да лежим, за да го направи. Тук вече нервите на Румен не издържаха и й каза, че говори неверни неща. Тя се съгласи понеделник да проверяла коя сестра е на смяна, за да може да направим евентуално теста едва ли не нелегално. Каза го така сякаш ни прави огромна услуга.
Като ни изпращаше пак повтори, че нямало смисъл от това изследване, ама хайде - от нея да мине...
През цялото време не спря да кашля, без изобщо да се извръща от детето.
Защо не попадаме на свестни детски лекари, та те би трябвало да са най-хуманно устроени? Или това само по филмите го има?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #62 -: Декември 08, 2006, 14:29:15 pm »
Защо не попадаме на свестни детски лекари, та те би трябвало да са най-хуманно устроени? Или това само по филмите го има?

ultra, добре дошла в клуба на феновете на държавната педиатрична болница.
за подобен манталитет ти разказвах.
аз си мислех, че едно крехко бебенце на броени месеци трябва да бъде най-обгрижваният обект на медицината ни, но какъв беше моят потрес, когато разбрах, че не само на никой не му пука, но и дори се държат по-безотговорно с бебенцата, отколкото с възрастните.

айде да направим галерия с коледни снимки на бебоците, а? всичките с червени шапчици и други смехории...


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #63 -: Декември 08, 2006, 14:47:22 pm »
айде да направим галерия с коледни снимки на бебоците, а? всичките с червени шапчици и други смехории...

Подкрепям. Нашите бебковци и бебки са най сладките джуджета.

Ганке, мерси за рамото.  :D

Венус_Милена, много е сладък Матейчо.

Кой ще направи галерията. Аз се разбра, че не ставам за тая работа :lol: :lol: :lol:

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #64 -: Декември 08, 2006, 15:55:17 pm »
Здравейте и от нас
 :bighug: Джами добре дошла, радвам се много, че Марти е добре.
Установиха ли диагноза, или причина за това, което се случи?

Ултра, съчувствам за преживяното :(

Гане, дано се оправите по-скоро
При нас настанаха снегове и студове, но точно навреме за Коледа.
Децата уверено се захранват, макар все още да предпочитат биберона с мляко.Тиквата много им харесва, на сладкия картоф се понамръщиха, но лапнаха малко.Пък от него малко се "подрискаха", та се наложи да го спирам.Дала съм им и морков също, ядат го с умерен ентусиазъм.
Кашата не я харесват особено, но като са гладни лапат, кво да правят милите.

Каси и от мен успех
Дони,постни малко снимки на твоите бебета, да ги видя
на всички бебоци много целувки

много здраве и настроение ви изпращам
ема2
« Последна редакция: Декември 08, 2006, 16:44:44 pm от shygirl »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #65 -: Декември 08, 2006, 16:05:34 pm »
Сред феновете на педиатрията може да ме пишете и мен. Ама аз още се надявам, че както сме намерили свестни гинеколози, ща намерим и педиатри за които професията е призвание.

Jam, благодаря за инфото. Дано мине и на четенето в пленарна зала. Този въпрос в момента много ме вълнува, защото се каним да вземаме голям заем и щеше да се наложи да се връщам на работа след Нова година. В тая връзка са ме обзели едни терзания и нощес заспах чак 5 ч. сутринта докато детето си спеше кротко от 11 ч. Хайде предните нощи може би зъби я мъчиха и ме будеше на всеки час, ама миналата нощ си спа кротко. Толкова ме яд на себе си, че си пропилях нощта и сега съм като зомбирана .

Ultra, купувам Pentaxim на около 63 лв. от аптека близо до 22 п-ка.


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #66 -: Декември 08, 2006, 18:08:08 pm »
Силви, те и без това тук снахите малко са кът, та ще се търсят ;) За млечницата не знам абсолютно нищо за съжаление и не мога да помогна :(
Нинче, няма проблем ;)
Вени, много сте сладки, ама що толкоз сериозни бе?
Ултра, за съжаление повечето неща в нашата мила родна медицина са такива. Тук поне е някак си по-застъпено и повече се обръща внимание. Въпреки че да не казвам аз как бях полудяла като се наложи спешно да ходим в болница и точно тогава нямаше лекар, понеже стачкуваха. Малкия с температура, седяхме и чакахме в приемната 1 час да дойде лекар да ни приеме. Не че не ни обърнаха внимание после, ама докато седяхме и чакахме, а детето ми висеше като труп в ръцете ми идеше да убия някой. А уж е Германия :? Така че навсякъде го има, ама безхаберието в БГ е по-голямо :x
Аз да питам - нали се чудехме какви снимки да направим за календара и да се носи за дома, та мисълта ми е не може ли да се направи някакъв колаж на нашите бебоци? Все пак това са бебетата на Зачатие, чакани, искани, желани. Знам ли, какво мислите вие? Или ще е неетично :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #67 -: Декември 08, 2006, 18:14:21 pm »
И според мен е по добре колаж, но нека кажат и другите
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #68 -: Декември 08, 2006, 18:28:42 pm »
Благодаря ви за подкрепата, момичета. Днес беше пункцията ми. Док извади 12 яйцеклетки. Вече съм добре, поспах си бая днес. 
Сега очаквам тази седмичка да я завършим с трансфер! :balk_46:
Стефи, мила, сънувах те следобед!!! :balk_62: Толкова беше мила, дойде да ме видиш вкъщи с момиченцето и с второто ти бебе-момченце...много ги гушках!!  :  :balk_21: Толкова хубаво беше, благодаря ти за хубавия сън, да знаеш не е от упойката.  :balk_104:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #69 -: Декември 08, 2006, 19:05:28 pm »
 :bighug:

Дано да съм добър предвесник и съня ти да означава две малки сладки бебенца догодина, пожелавам ти го от цялото си сърце :D
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #70 -: Декември 08, 2006, 19:10:42 pm »
Стефи, то ако е така и аз да почвам да ви сънувам всичките с по няколко бебока накуп  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #71 -: Декември 08, 2006, 20:57:27 pm »
Смей се душко ти, ама я питай Оги и Виа какво им бях казала, врачката работи успешно за сега, да знаеш, така че чакам да се похвалиш и ти :D
*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #72 -: Декември 08, 2006, 21:27:34 pm »
Смей се душко ти, ама я питай Оги и Виа какво им бях казала, врачката работи успешно за сега, да знаеш, така че чакам да се похвалиш и ти :D

Веднага потвърждавам :lol: 8)

Рали, Каси - успех!!


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #73 -: Декември 08, 2006, 21:28:50 pm »
Стефка е врачката от Редута, много познава, да й позлатите ръчичката! :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #74 -: Декември 08, 2006, 21:58:26 pm »
Неможех да влизам няколко дни във форума и затова не съм ви досаждала  :)
На 06.12 бяхме на първата ни консултация (пародия на пародиите)
Наддали сме 1.1 кг. и сме пораснали с 4.5 см за един месец, което за мен е отлично :lol:, обаче педиатърът отново ме стресна. Откакто съм записала детето при нея, тя всяка седмица идваше да го вижда като всеки път ми казваше, че чува шум в сърчицето. Отначало ме успокояваше че било нормално и децата го израствали ,но на консултацията реши, че е по добре да ни види кардиолог. Естествено аз съм в поредната паника и параноя. Другата седмица ни предстоят посещения при ортопед за ЕХО на тазобедрените стави и ЕХО на сърчиценце, надявам се всичко да е ОК, че така ми се е свила душичката... :( :( :( Дупето се оправи, но коликите още ни мъчат. Имаме и сополки които незнам как да ги определя (от сухия въздух вкъщи или от настинка) Акахме два дни по два пъти на ден, но днес пак всяко пампи с аки, като не съм спирала капките за колики (значи не е от тях запичането).
Джам радвам се че сте добре с Марти и сте си вкъщи  :D
Кажете с каква програма намаляте снимките да мога и аз да се включа със снимчици.
За спирането на кърмата аз пих Достинекс в продължение на два дни сутрин и вечер по 1/2 хапче (или на 12 часа по 1/2 ) като на всеки 3 часа се цеди задължително до дупка. Днес е втория ден откакто спрях кърмата и все още капе по малко, та продължавам да цедя :(

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #75 -: Декември 08, 2006, 22:53:23 pm »
Наде, дори наистина да има детенце шум на сърцето, не се притеснявай, не е задължително да има сериозен проблем. Много деца имат и после изчезва през пуберетета. Аз също имам, но моя не изчезна и все още си го имам. Но явно проблема е дребен и вече 32 г. не могат да го установят и диагнозата ми е невинен шум на сърцето. Лекарите, които не са кардиолози, дори не са чували, че има такава диагноза и много се учудват като я чуят.

StefiZ, ти в Редута ли живееш? Ако е така, значи сме съседки, аз съм в Слатина. Може някой ден при по-хубаво време да се разходим в градинката срещу Фестивална и да запознаем бебоците. :D


*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #76 -: Декември 09, 2006, 11:48:43 am »
Наде, и аз като малка имах шум на сърцето, споко изрства се :D

Габи, в Редута съм и при всяка възможност вися в парка, много ще се радвам да ходим заедно, че сам е малко скучно :D
*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #77 -: Декември 09, 2006, 12:43:51 pm »
Наде, аз на теб ти бях писала в бг-мамата за шума в сърцето, но за съжаление темите от преди 4 дни са се изтрили.

Венцислав също е с шум в сърцето - откриха му го още в детското отделение на тина киркова. Шумовете са няколко вида - ако е функционален няма проблем, израства се.
По този повод с направление отидохме в кардиологията в Сф да ни прегледа д-р Майя Павлова. Тя и д-р Велковски са детските кардиолози и за д-р Павлова мога да кажа, че останах много доволна. Детето има някаква 2,5 мм-ова дупчица - диагноза мускулен междукамерен дефект, която не налага оперативна намеса, ще се чака да се израсте.
Направиха ни досие и сега ще ни следят регулярно.

Та ако имаш възможност - идвай в Сф на преглед. Това мога да кажа.

Ето и една снимка от нас, макар че е стара. Тук Венци е на месец и малко:

http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1502999

Скоро ще пусна и нови снимки.

Пак ще кажа за каси - стискам палци, мила. Вярвам, че ще успееш!

Лек ден, момичета!
« Последна редакция: Декември 09, 2006, 12:46:34 pm от heart »
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #78 -: Декември 09, 2006, 13:13:10 pm »
Стеф, защо не си казала, че си в Редута? Нашия офис е на Лидице, почти до Гео Милев и Коперник...  :lol: :lol: :lol: Може и на по кафенце / сокче да се видим  :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #79 -: Декември 09, 2006, 13:30:40 pm »
Ето една нова снимка от нас:

http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1683314

Днес нещо съм в еуфория!