0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Успешна седмица и дано всичко лошо е зад гърба на милите мами и бебоци :)
Аз тая сутрин пак се докарах почти до изтерия :( Пипам малката по главичката и реших че има температура, айде мерим и излиза 37 градуса с дигитален на вратлето, още три пъти различно 36, 37 и пак 36, но аз вече така се бях шашнала и звъня на педиатърът. Тя каза да меря в дупето и да свалям с 0.5 и там излезе 36, та малко се кротнах, но все ми се струва, че пари :(
« Последна редакция: Декември 04, 2006, 22:02:29 pm от Lali »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
нова седмична тема 04.12.-10.12.
« Отговор #1 -: Декември 04, 2006, 11:56:58 am »
Здравейте, мили момичета!
Реших да почна темата с толкова много надежда...усещам Коледа, както казват хората "да диша" зад гърба ми, и все повече ме обзема едно оптимистично чувство. Искам колкото се може повече момичета да видят положителния тест, изобщо да ни се случват само хубави работи. Но знаем, че живота е низ от радости, тревоги, компромиси, но и надежди!!! Нали?
Тази седмица ще приключа процедурата по ИКСИ. Засега издържам геройски, е, то къде ще ходя?  :D
Тази седмица чакаме ХУБАВИ новини от Куки, от Бора ...и дай боже от още момичета!
Тази седмица чакаме Марти да е по-добре и мама Джам да се завърне сред нас с усмивка!
Тази седмица ЩЕ БЪДЕ ПО-РАЗЛИЧНА! АЗ ВЯРВАМ!
Желая хубава седмица на всички!  :balk_103:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #2 -: Декември 04, 2006, 11:58:17 am »
Стефи, главичките на бебетата наистина изглеждат сякаш парят, но си имат нормална температура! така, че мири в дупето - най-добре е! Иначе трябва да ти кажа, че Мати имаше над 38 градуса и аз целувайки го по челото реших, че няма! Толкова се познава с такива методи искам да кажа!
Матей - 1.04.2006 г
Re: нова седмична тема 04.12.-10.12.
« Отговор #3 -: Декември 04, 2006, 11:58:59 am »
А, така станаха две теми! :lol:
Каси, пожелавам ти го от сърце!
Матей - 1.04.2006 г
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: нова седмична тема 04.12.-10.12.
« Отговор #4 -: Декември 04, 2006, 12:00:34 pm »
Ако предцените, изтрийте ми темата!  :(
Благодаря ти, Вени!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #5 -: Декември 04, 2006, 12:02:20 pm »
Успешна седмица и дано всичко лошо е зад гърба на милите мами и бебоци :)
Аз тая сутрин пак се докарах почти до изтерия :( Пипам малката по главичката и реших че има температура, айде мерим и излиза 37 градуса с дигитален на вратлето, още три пъти различно 36, 37 и пак 36, но аз вече така се бях шашнала и звъня на педиатърът. Тя каза да меря в дупето и да свалям с 0.5 и там излезе 36, та малко се кротнах, но все ми се струва, че пари :(
Стефи, дано всичко е наред с малката.  :balk_21:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #6 -: Декември 04, 2006, 13:04:04 pm »
Абе то параноята е страшна работа, сега й я меря през 1 ч. :?
*
Re: Седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #7 -: Декември 04, 2006, 13:16:25 pm »
Чеф споко бе и аз бях изпаданла в такава параноя  :D
Оказа се, че само му е запушен носа и след акто го почистих всичко си дойде на мястото. Иначе като го гледам как се напъва от тия ужасни колики и как главичката му става огнено червена направо си умирам ...
Иначе с тези колики няма оправия на приливи и отливи. Мислех като си оправя мастита, да продължа да се изцеждам и да давам кърма, но то не остава време за цедене, вечно сме мрънкащи на ръце. Гърдите ми се втвърдяват и стават като камък и ме е естрах да не стане по голяма беля, затова взех трудното решение да спра кърмата.  :(
Иначе вече сме на 1 месец и осатват още два до края на мъчните колики  :lol: 
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #8 -: Декември 04, 2006, 13:19:40 pm »
Абе то параноята е страшна работа, сега й я меря през 1 ч. :?

Туй все едно съм аз :) Явно е синдром на всички майки :)
Весела седмица.
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #9 -: Декември 04, 2006, 16:04:56 pm »
Та така - да се похвалим и ние. От снощи сме с настинка, запушено носле и кашлица :? Ходихме на лекар, добре поне, че няма хрипове. Иначе и аз като вас - мерих температура периодично, ама сме с 37.1 в дупето, та лекаря каза че изобщо нямаме. Та сега слагаме капки за нос и ще пием сироп за кашлица. :? Днес пропуснахме едно ядене, криви сме, спи ни се, мрънкаме, абе изобщо ужас...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #10 -: Декември 04, 2006, 18:47:11 pm »
Здравейте!

Не сме добре и двамата - май горе-долу успяхме да постигнем някакъв синхрон между нас двамата!

Утре сме на консултация да проверим колко тежи Венци и ще му бият първата ваксина Пентаксим. Малко ми е притеснено, въпреки че знам, че е най-доброто!

Гане, стискам палци Алекс скоро да се оправи!
 
А за истерията - всички си имаме моменти на параноя! Важното е съвсем да не луднем!

Лека вечер на всички!

Re: Седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #11 -: Декември 04, 2006, 20:26:57 pm »
Я да си излея и аз мъката като за начало на семицата.
Бебката повръща яко.педиатърът ми разправя, че преяждала, ама как ще преяжда като тя на моменти яде и по 80 гр и пак драйфа.Вече не знам какво да правя, а за капак и с мъж ми си спретнахме една красива караница, та уплашихме бебока и сега спи и подскача.Луда работа!Нерви и недоспиване тва правят. :oops: :dontknow: :fighting:
Дано скоро се оправим някак си, че направо не знам.
*
Re: нова седмична тема 04.12.-10.12.
« Отговор #12 -: Декември 04, 2006, 21:31:03 pm »
НЕКА БЪДЕ ПО-РАЗЛИЧНА ЗА КАСИ, КУКИ, БОРА И ЗА ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ, КОИТО СЕ НАДЯВАТ НА ТОВА!!!
 :bighug:
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #13 -: Декември 04, 2006, 22:57:56 pm »
Късметлийска седмица и от мен!
Стискам палци на всички момичета, които чакат резултатите от теста. Пу-пу и дано да е ви е положителен!
Пожелавам на всички бебковци и мами да оздравяват и да бъдат спокойни и усмихнати. Дядо Коледа чука на вратата и трябва да сте здрави и красиви, за да се радвате на подаръците дето ще ви донесе.
Аз иначе съм добре. Мързелувам в къщи и чакам заплатата, че да тръгна и аз за подаръци. За първа година от доста време насам съм изпълнена с празнично настроение и дух. Пожелавам това чувство да се върне в повечето от вас, защото го заслужавате.
Миналата година си купих едно прекрасно и красиво ангелче, което ми промени елхата. Това беше моето ангелче, което в момента е в мен и за което толкова много се борех и мечтах. Пожелайте си го на и вие и дядо Коледа ще ви го донесе.
Късмет, момичета!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #14 -: Декември 05, 2006, 00:19:21 am »
Стефи, благодаря ти за жеста!!! Благодаря ви за пожеланията!!! Аз вече съм настроена коледно!! Дано да имаме наистина прекрасни "подаръци"!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #15 -: Декември 05, 2006, 09:24:47 am »
Успешна и радостна седмица за всички! За тези, които очакват положителните тестове да бъдат зарадвани приятно  :bfp:, а бебчетата дето са се поразболели да се оправят бързо и напълно за спокойствие и радост на мама и тати!  :sunshine:
Цунки!  :D
« Последна редакция: Декември 05, 2006, 09:29:13 am от cygnus »
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #16 -: Декември 05, 2006, 10:58:20 am »
Успешна седмица и от мен! Всички да са живи и здрави и да няма повече лошотии!!!
В неделя ходих при д-р Александров. Добре сме с бебката, и двете растем - тя била около 2700  8O . Вече съм в ония 45 дневни болнични и трябва да стискам да не родя преди Нова Година - малката е седалищно, а секциото държа да е във Варна.
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #17 -: Декември 05, 2006, 11:51:24 am »
Каси, пожелавам ти това да е добър знак и да видиш двете чертички и не само, а и една малка тупкаща точица след това :D

Силванчо, добре дошла в клуба :( Ние така си драйфаме от самото начало, едва насмогвам на дрехи, а имам за 3 бебета. Всички казват че е от преяждане, дано наистина да е от това, че аз в началото много се шашках, сега сякаш посвикнах.

Гане, бързо оправяне  :D

А как с нетърпение чакам и аз коледните празници, защото са ми любими. Надявам се тази година да ми се сбъдне мечтата - да пазарувам подаръци с малката сладка принцеса :D

целувки на всички :D
*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #18 -: Декември 05, 2006, 13:05:21 pm »
Мила Каси,  знам че на Коледа се случват чудеса, дано чудесата за вас започнат от тази Коледа :balk_21: :bighug: :balk_602:
Весела и спокойна седмица на всички.
А аз все още немога да се настроя на коледна вълна, защо така незнам  :?

Мами един въпрос, може ли бебо да се запече от капките за колики. Преди на всяко ядене акахме, пък от седмица вече акаме 2-3 пъти на ден. Днес пък още не е акал  8O и се напъва яко. 
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #19 -: Декември 05, 2006, 14:02:20 pm »
Преди време пуснах на Вени (по повод температурата на Мати) един линк в темата за захранването. Пускам го и тук - Ръководство за поведение при деца с повишена телесна температура в извънболничната помощ. Това ръководство е представено на Първия национален конгрес по обща медицина и е предназначено за специалисти, но аз го изчетох и мисля, че има много полезна информация за всички нас.

Мисля, че във всяка една бебешката аптечка трябва да има следните неща:
за нослето – ампулки физиологичен разтвор или Sterimar;
за температура – Ефералган (Efferalgan) 80 mg супозитории (свещички) - КХП и ЛП;
за повръщане – Вомитусхил С (Vomitusheel S) супозитории - КХП и ЛП;
за разстройство – Ентерол (Еnterol) прах за перорална суспензия - КХП и ЛП;
за алергии – Фенистил (Fenistil) - КХП и ЛП;
за зъбки – Калгел (Calgel) или Дентинокс (Dentinox)

КХП – кратка характеристика на продукта
ЛП – листовка за пациента


За термометрите – Аз нямам много вяра на дигиталните – колкото пъти измеря, толкова пъти различни резултати. Имам и марков, и по-обикновен, и от магазин за 1 лев – все тая! Или пък аз нещо не правя както трябва?!?!?!? :ask:

Малко със закъснение, но – Честити 10 месеца на Александър, 8 месеца на Мати, 1 г и 10 месеца на Ели, 1 месец на Тони!
Гане, Вени – Малииии, колко големи мъже отглеждате!  :balk_47:  Моят синко е на година и един месец, а е 8,850 и 76 см. Добре, че в последно време е все :hungry:, та може и да навакса.

Nia72,
Мислех днес да правя коледната украса, като се надявах, че моят син ще разбира тази година. Но явно ще трябва да почакам до следващата. :P

Perdeto,
Двата месеца до края коликите ще минат като миг! А по-нередовното акане, според мен, се дължи на това, че вече сте само на АМ.

Моля се с цялото си сърце за Марти!

И всички останали болни да оздравяват бързо!

Приятно коледно пазаруване на всички!
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #20 -: Декември 05, 2006, 14:13:19 pm »
Здрасти :lol:.Аз да питам -може ли секциото да се планира в началото на 9тия месец,за да няма някоя изненадка ,преди това?
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #21 -: Декември 05, 2006, 14:45:10 pm »
И аз да попитам, що  е то влагоуловител и от къде мога да го купя. И каква му е цената горе долу. :?
В противен случай бебка като се появи с този мухал трябва да отидем при някоя баба :BangHead: А аз казвам ви там дълго няма да оцелея. :x (или бабата няма да оцелее :lol:)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #22 -: Декември 05, 2006, 14:48:13 pm »
Наде, със сигурност е само от храненето, а не от капките. Като ходихме при нашия първи педиатър тук и той обясни, че децата, които са на АМ акат по-рядко. По принцип след първия месец се променя честотата, така че не се притеснявай. Акат по един път на ден. Ние си имахме проблеми и с това, та се изаквахме с термометъра :( Обаче откакто яде супички и плодови пюрета - нямаме проблеми :lol:
Верди, аз си мислех, че е малък :oops: Ама той си яде сериозно и може би заради това така. Иначе днес открихме как можем да се покатерим от паяка на секцията, за да докопаме телевизора :?
Каси, късмет и дано това да е твоята Коледа!
Ей, моя бяс малко му светна пред очите и вече е неудържим 8O
Морки, седи си на д-то бе ;) Утре си при док, той ще каже какво да се прави.
Аз не знам как ще се справим с коледното пазаруване - малчо има непоносимост към магазини. Като влезем в някой и почва да пищи. Трябва да е заспал или много уморен, или да го носи някой от нас, иначе не става :? Изобщо - весели празници :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #23 -: Декември 05, 2006, 15:38:31 pm »
И аз да попитам, що  е то влагоуловител и от къде мога да го купя. И каква му е цената горе долу. :?
В противен случай бебка като се появи с този мухал трябва да отидем при някоя баба :BangHead: А аз казвам ви там дълго няма да оцелея. :x (или бабата няма да оцелее :lol:)

Незнам аз за влагоуловител, но Лиде аз изгоних моите баби още на първата седмица. Трудно и кошмарно ми беше в първите седмици, но по добре  :BangHead: отколкото  :witch: в къщата ми. Излязох невъзпитана неблагодарница, защото исках да въдворя ред по мой вкус, даже се оказа че са слугинствали на мен търсейки благодарност, а уж искали да помагат :x
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #24 -: Декември 05, 2006, 16:40:09 pm »
Цитат
Незнам аз за влагоуловител, но Лиде аз изгоних моите баби още на първата седмица. Трудно и кошмарно ми беше в първите седмици, но по добре  BangHead отколкото  witch в къщата ми. Излязох невъзпитана неблагодарница, защото исках да въдворя ред по мой вкус, даже се оказа че са слугинствали на мен търсейки благодарност, а уж искали да помагат Mad
Перденце ти само потвърждаваш колко мноого и спешно ми трябва ВЛАГОУЛОВИТЕЛ :balk_70:
В къщи като съм ще си заключа спалнята и няма проблем, но в тях как да ги изгоня :x
Утре мъжкото ще има бойната задача да разучи въпроса и да се сдобие с ценната вещ. :D
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #25 -: Декември 05, 2006, 17:26:53 pm »
Лиде,какво е това чудо-влагоуловител?!? :lol:
*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #26 -: Декември 05, 2006, 18:24:50 pm »
StefiZ, честит имен ден на малката Деси! Да ти е жива и здрава, умна и красива!

Наде, ако прекаляваш с капките и те са симетикон, детето се запича.  На капките, които аз давах(саб симплекс) мисля даже го пишеше в листовката.

Пък аз да се похваля: в събота следобед поверихме малката на баба и и ние с таткото заминахме на парти в Пловдив. Върнахме се на другия ден на обяд. Малката се държала добре и спинкала сладко през нощта,а баба и будувала за да и пази съня  :roll: Партито беше чудесно, забавлявах се и ми беше приятно да се видя с колегите и да говоря за други неща освен за бебето.

Спомних си, че преди известно време разисквахме колко време трябва да се пазим от забременяване след секцио. Е познайте, днес ми дадоха карт бланш за второ 8O . Просто било сигурно, че ще раждам пак секцио иначе нямало проблем. А ако искам да родя нормално - поне още година и 4 м. пазене.


*

    lisiche

  • ***
  • 239
  • БОРКО СТАНА НА 2
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #27 -: Декември 05, 2006, 18:28:59 pm »
Купих си аз влагоуловител.Вече 5 дни от както съм го сложила ама нещо файда не виждам. Казаха уж, че като го сложа нямало сутрин на има конденз по прозорците ама ....................... ИМА. 8O Още не мога да кажа колко е ефикасен. Иначе аз си го купих от " Пикадили" и струваше 12.99 лв. Иначе Лиде мога да ти купя от тука и да ти го пратя, но незнам дали е за препоръчване изобщо, иначе има и с различни миризми.
Блъскането на главата в стената изгаря по 150 калории на час. (Не правете това у вас ..... но може би на работа...

*

    lisiche

  • ***
  • 239
  • БОРКО СТАНА НА 2
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #28 -: Декември 05, 2006, 18:33:25 pm »
Ехееееееееееееееееее аз с това " ИНАЧЕ" съм се уляла нещо  :balk_88: Моля да ме извините
Блъскането на главата в стената изгаря по 150 калории на час. (Не правете това у вас ..... но може би на работа...

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #29 -: Декември 05, 2006, 18:38:41 pm »
Ехееееееееееееееееее аз с това " ИНАЧЕ" съм се уляла нещо  :balk_88: Моля да ме извините
:blob10: :balk_88: сладурана си ти, лисиче!

Днес Деси-тата ли имат именден? Не знаех досега  :balk_149:

тогава ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ МАЦКИ, НОСЕЩИ ИМЕТО ДЕСИСЛАВА! И НА МАЛКАТА НИ СЛАДКА ПРИНЦЕСА ДЕСИ /НА МАМА СТЕФИ/!!
 


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #30 -: Декември 05, 2006, 20:34:15 pm »
Lidia,
И аз да попитам, що  е то влагоуловител и от къде мога да го купя. И каква му е цената горе долу. :?
Ние имаме влагоотделител (влагоуловител, обезвлажнител, изсушител и т.н.) на Einhell, тъй като имаме проблем с мухъла. Купихме си го от "Метро" за 300 лв. преди месец, най-евтините бяха някаква китайска марка - 250 лв. За съжаление, не мога да ти кажа дали е ефикасен, защото още е топло времето и не сме го пускали - все още ни е достатъчно честото проветряване.
Технически данни за употреба на влагоотелител Einhell LEF 200 М:
Захранване - 230 V, 50 Hz; Мощност - 250 W; Капацитет на влагоотнемане - 10 L на ден при стайна температура 30 oС и влажност 80%; Температурен интервал на работа - 5 oС - 35 oС; Хладилен агент - R 134а/100 g; Обем на водния резервоар - 2,5 L; Тегло - 14,5 kg; Размери - 27 х 33 х 50 см (Ш х Д х В).
Освен в "Метро", гледахме модели и в "Технополис" и в "Mr.Bricolage".

Morkovche,
Здрасти :lol:.Аз да питам -може ли секциото да се планира в началото на 9тия месец,за да няма някоя изненадка ,преди това?
Разрових едни списания и това, което намерих, беше една статия за секциото по желание в Германия, където пише: "Цезарово сечение може да се извършва най-рано след 37 завършени гестационни седмици".
Моето секцио беше на 38 г.с. и 5 дни.

А за днешния имен ден и аз не знаех. Да е жива и здрава малката принцеса Деси!
« Последна редакция: Декември 05, 2006, 20:35:59 pm от Verdi »
*

    lisiche

  • ***
  • 239
  • БОРКО СТАНА НА 2
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #31 -: Декември 05, 2006, 21:57:12 pm »
Lidia,
И аз да попитам, що  е то влагоуловител и от къде мога да го купя. И каква му е цената горе долу. :?
Ние имаме влагоотделител (влагоуловител, обезвлажнител, изсушител и т.н.) на Einhell, тъй като имаме проблем с мухъла. Купихме си го от "Метро" за 300 лв. преди месец, най-евтините бяха някаква китайска марка - 250 лв. За съжаление, не мога да ти кажа дали е ефикасен, защото още е топло времето и не сме го пускали - все още ни е достатъчно честото проветряване.
Технически данни за употреба на влагоотелител Einhell LEF 200 М:
Захранване - 230 V, 50 Hz; Мощност - 250 W; Капацитет на влагоотнемане - 10 L на ден при стайна температура 30 oС и влажност 80%; Температурен интервал на работа - 5 oС - 35 oС; Хладилен агент - R 134а/100 g; Обем на водния резервоар - 2,5 L; Тегло - 14,5 kg; Размери - 27 х 33 х 50 см (Ш х Д х В).
Освен в "Метро", гледахме модели и в "Технополис" и в "Mr.Bricolage".

« Последна редакция: Декември 05, 2006, 21:59:41 pm от lisiche »
Блъскането на главата в стената изгаря по 150 калории на час. (Не правете това у вас ..... но може би на работа...

*

    lisiche

  • ***
  • 239
  • БОРКО СТАНА НА 2
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #32 -: Декември 05, 2006, 22:08:26 pm »
Aaaaaaaaaaaaaaaa Verdi, това твоето е съвсем друго.Най-вероятно Лидия пита точно за твоето. Аз като си я купих тази шашма на кутията също пишеше "влагоуловител" затова помислих, че става въпрос за това.
Цитат
Блъскането на главата в стената изгаря по 150 калории на час. (Не правете това у вас ..... но може би на работа...

*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #33 -: Декември 05, 2006, 23:40:58 pm »
lisiche,
Aaaaaaaaaaaaaaaa Verdi, това твоето е съвсем друго.Най-вероятно Лидия пита точно за твоето. Аз като си я купих тази шашма на кутията също пишеше "влагоуловител" затова помислих, че става въпрос за това.
Тя ще си каже утре сигурно за кое точно пита.

gabi32,
Наде, ако прекаляваш с капките и те са симетикон, детето се запича.  На капките, които аз давах(саб симплекс) мисля даже го пишеше в листовката.
Аз четох листовката на Sab Simplex, но не видях да пише, че предизвикват запек.

Партито беше чудесно, забавлявах се и ми беше приятно да се видя с колегите и да говоря за други неща освен за бебето.
Супер е да има човек някоя баба на разположение от време на време!

Е познайте, днес ми дадоха карт бланш за второ 8O .
Много бързо бе, Габи?! Юлия не е ли само на четири месеца?
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #34 -: Декември 06, 2006, 07:54:44 am »
Успяяяяяхххххххххххххххххххххххххххх!!!!!!!!!!
Разбрах какво става и защо бебката драйфа.Ние през цялото време докато я хващаме с 1 ръка под коремчето и я подпираме на нас, за да не се изтъркули в банята.Да,ама тя милата не харесвала така сега сменихме държането и я държим малко под гърдичките в седнало положение, тупкаме леко гръбчето при ядене да се оригва оне 3 пъти и носим по 1/2 час, а матрака е на 30 градуса и всичко се оправи.Вече цял ден не е повърнала нищо.
И след това ми достижение да Ви питам:Като се почнат хапчета за спиране на кърма до колко време тя ще спре?Питам защото искам в края на 3 месец да спра тоя ужас и да минем на АМ.Знам, че по-добро от кърмата няма, ама нервите ми не издържат, а и се получи яко схващане на ръцете ми от помпата.И преди съм имала проблем със ставите на ръцете, ама тва +болките адски в гърдите от препълването ми идват в повече и съм малко като буре барут.От нищо се паля и цял ден не мога да си намеря място.А какво по-яко за 1 бебе от спокойна и усмихната майка, а не нервно бродещ из къщи човек
Успешно пазаруване на всички за  празниците и много хубави изненади на мамите в очакване!!!!!!!!!!!!!!!
Хей, преди време писахте за 1 рецепта за оправяне на бебешко дупе от бактерии.Интерсува ме някой от Сф правил ли си е тва мехлемче и къде, че тук в аптеките около нас не правят, а с таткото тия дни нещо не можем да насмогнем с търчането (той е нощна смяна и поспива, а аз не мога да мръдна с бебата) ? И другото е може ли да ми услужите с 1 такава рецепта да си го поръчам, че ме предупредиха в аптеката до нас, че без рецепта от д-р никой нямало да ми го направи /или направо да ми поръчате 1 такъв мехлем , а аз ще си го платя и ще търся начин да го взема някак.
« Последна редакция: Декември 06, 2006, 08:05:39 am от Silwi25 »
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #35 -: Декември 06, 2006, 08:19:31 am »
Верди, ми то ние всички сме високи в нашата рода и няма как д отгледам малко бебе - просто няма на кого да се метне! И Лора беше по същия начен - на 1 година е била 82 см! Само беше по слабичка, защото нехапваше толкова добре!
Силви, радвам се, че сте разбрали от къде идва проблема с повръщането и повече да не имате такива преживявания!
Наде, защо мислиш, че имате запек? Рядко се изхожда или ходи твърдо?
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #36 -: Декември 06, 2006, 08:23:46 am »
Атакааа, незнаех че имаме имен ден, сраааам :oops:
Благодаря ви момичета за пожеланията, дано да ми е жива и здрава само :D
Но от вчера сме се сдобили и с обрив, много е гаден, започна от брадичката и сега вече има и на бузките, зачервени са и грапави, ужас. Снощи изчетох де що намерих в нета за обривите и косата ми се изправи, вероятността да е атопичен дерматит е огромна :cry:
Днес ще я водя при двама лекари да видим какво ще кажат. Аз искрено се надявам да е просто раздразнена кожичката от повръщането, защото постоянно я мия и забърсвам като се оповръща, или да е от някоя дреха, ох знам ли, снощи почти не съм спала от притеснение :(
то ако е лесно на нас ли ще се падне :?
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #37 -: Декември 06, 2006, 08:36:24 am »
Стефи, напълно е възможно да е от бърсането и честото мокрене! Дано е така!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #38 -: Декември 06, 2006, 08:41:15 am »
Дано Вени :(
Ще ви докладвам какво е казала педиатърът.
*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #39 -: Декември 06, 2006, 10:18:05 am »
gabi32,
Наде, ако прекаляваш с капките и те са симетикон, детето се запича.  На капките, които аз давах(саб симплекс) мисля даже го пишеше в листовката.
Аз четох листовката на Sab Simplex, но не видях да пише, че предизвикват запек.

В тази редакция на листовката и аз не видях да го пише, пък съм изхвърлила вече моята. Но, тъй като и ние бяхме с много силни колики и четох доста по въпроса, съм уверена, че съм чела някъде, че капките за колики на основа симетикон предизвикват запек ако се прекали с количеството.

Наде, ако намериш някъде можеш да даваш чай Блевит Л. Нас това ни спаси, но е спрян от внос и аз съвсем случайно открих една опаковка в една бургаска аптека.


Е познайте, днес ми дадоха карт бланш за второ 8O .
Много бързо бе, Габи?! Юлия не е ли само на четири месеца?

Цитат

Ами на 4 е. Лекарката първоначално настояваше за 1г и 4 м пазене ама като и напомних колко голяма се роди Юлия и вероятно второ дете би било по-голямо, направо ми заяви: "Ами забременявай си". Е аз няма да бързам чак толкова. Смятам да не пропусна следващото лято моренцето, че съм се затъжила. Минало заради бебето пропуснахме лятната почивка. Пък и казват, че лятната отпуска е супер подходяща за бебеправене :lol:

Stefi, дано не е нео сериозно.

Гане, как е Александър, оправи ли се?


*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #40 -: Декември 06, 2006, 10:22:52 am »
Цитат
Лиде,какво е това чудо-влагоуловител?!? Laughing
Смей се ти, смей :lol:
Лиси щеше ми се да е 13 лв ама Верди позна.  Снощи братовчетка ми донесе нейния влагоуловител, тежи 16 кг и е голямо бръмчащо нещо :P.
Сега гледам, за една нощ е събрало почти литър вода и го включихме на 50% влажност 8O. За съжаление ми отпуснаха машинката за 2-3 дни, защото и те са с малко детенце и си я включват. Та утре ще обхождам магазините. Верди в нас мухала почна след като  ни замазаха прозорците и шпакловаха коридора. За един месец стана нещо ужасно. По цял ден проветрявам, но не става. Сутрин по външната врата(ПВЦ) тече вода 8O.
А и с тази мъгла навън, едва ли ще изсъхне само с проветряване. Верди благодаря ти за информацията.
Ще видя в метро какво ще ми предложат. 
Аз защо вчера за първи път чух за тази машинка? Всички търсят овлажнители аз който попитах, всеки ме гледаше втрещено, то и аз така гледах братовчетка ми като го каза де  :lol:

Стефи да ти е жива и здрава малката именничка и много да те радва. :D
« Последна редакция: Декември 06, 2006, 10:28:28 am от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #41 -: Декември 06, 2006, 13:37:05 pm »
Светлинка в тунела, според нащо педи 100% не е алергия или друг дерматит, а просо протриване от дрешките и изсушяване на кожата, нали сме госпожици и сме с чувствителна кожа :lol: Та ще мием само с отвара от лайка и ще мажем с крема на д-р Тайс. Дано да се оправи, че ако не става страшно. Довечера ще ходим и при друг доктор да видим и той какво ще каже. Това е за сега от нас.
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #42 -: Декември 06, 2006, 14:34:48 pm »
Стефи, кремчето на Д-р Тайс е идеално в този случай! Аз съм много доволна от него!
Матей - 1.04.2006 г
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #43 -: Декември 06, 2006, 14:47:15 pm »
Сутринта писах ли писах и сега гледам, няма ми отговора 8O. Какви съм ги свършила незнам. :balk_149:
Лиси и на мен ми се искаше да е 13 лв ама не е. Снощи взех от братовчетка ми нейния, тежи 16 кг и струва към 300лв. Верди благодаря ти за инфото, ще потърся в метро да видя какво имат.
Иначе за една нощ събра към 1 литър вода 8O. В крайна сметка ни го отпуснаха за 2-3 дни защото си го ползват и ще трябва да си купя такова нещо. Между да живея при свеки зимата с бебето и да дам 300 лв за тая джаджа избирам втория варянт :lol:. Още утре отивам да търся.
 
Цитат
Публикувана от: morkovche
Вмъкни Цитат
Лиде,какво е това чудо-влагоуловител?!? Laughing
Морки смей се ти, ама за мен е на живот и смърт :lol:
Като видиш свеки за 5 минутки и ще ме разбереш :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #44 -: Декември 07, 2006, 00:09:58 am »
Габи, за съжаление не. Днес вдигна температура. Вярно малко е, ама 37.2 не е ясно накъде ще тръгне :( Освен това сиропа дето го давам за кашлица, вместо да помага, т.е. да спре кашлицата, тя се увеличи. Не сме спали от две нощи, не иска да яде, а за капак и спря и да ака... Та не знам вече какво ще правим. Надявам се вече да се оправи. Да не говорим че от кърмата ме болят гърдите и нищо не помага. А съм на лекар чак на 19и декември. Изобщо красота :?
Силви, аз нямам рецепта, а и не мога да помогна в момента, тъй като моята приятелка педиатърката е във Варна. Иначе мога да ти пусна като бележка съставките, ако може твоето педи да напише рецепта. Или някое от момичетата да помогне, ако го е правила.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #45 -: Декември 07, 2006, 21:57:18 pm »
Габи, за съжаление не. Днес вдигна температура. Вярно малко е, ама 37.2 не е ясно накъде ще тръгне :( Освен това сиропа дето го давам за кашлица, вместо да помага, т.е. да спре кашлицата, тя се увеличи. Не сме спали от две нощи, не иска да яде, а за капак и спря и да ака... Та не знам вече какво ще правим. Надявам се вече да се оправи. Да не говорим че от кърмата ме болят гърдите и нищо не помага. А съм на лекар чак на 19и декември. Изобщо красота :?

Гане, надявам се Алекс да е по-добре вече и да спадне температурката!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #46 -: Декември 07, 2006, 22:40:07 pm »
Днес никой ли няма да напише някой ред тук?!?!
Надявам се, че всичко е наред с бебоците и просто сте махмурлийки от вчера!

Силви,
Вече цял ден не е повърнала нищо.
Браво за справянето с проблема с повръщането! Сигурно е голямо облекчение за теб.
За съжаление, не мога да ти помогна с инфо за хапчетата и за кремчето за подсичане.

Вени,
И Лора беше по същия начен - на 1 година е била 82 см!
С тези мерки вече ме разби тотално! Лора сигурно ще стане манекенка или баскетболистка!

Стефи,
Как е малката госпожица? Кремчето на д-р Тайс действа ли?

Гане,
Не сме спали от две нощи, не иска да яде ............
Нали знаеш, че не трябва да го насилваш да яде, когато е болничък? Дано се оправи бързо, че доста се проточиха нещата!
За кърмата - ти беше писала, че не цедиш изобщо. Мисля, че не е добре изобщо да не цедиш, защото може да стане някой мастит, не дай Боже! Изцеждаш по малко, когато имаш напрежение в гърдите – така съм чела в кърмаческия на бг-мамма.

Габи,
Но, тъй като и ние бяхме с много силни колики и четох доста по въпроса, съм уверена, че съм чела някъде, че капките за колики на основа симетикон предизвикват запек ако се прекали с количеството.
Сигурно си права – тук пише точно това, което ти си казала.
Аз нямам никакъв личен опит, защото нашите колики почти не ги усетих. Бях си купила „Саб симплекс” за всеки случай, но така си и останаха – преди две седмици моя съседка роди и й ги подарих.
Иначе имам професионална деформация да чета листовките на лекарствата. И не само тях.

Наде,
Ето ти повече за чайчето, което ти е препоръчала Габи - Инстантни гранулирани чайове
„Предимство е да се ползват още от първия месец на бебето и във всяка друга възраст. Икономични и лесни за приготвяне, създадени изцяло на базата на екстракти от лечебни растения – прецизно балансирани и с приятен вкус, без захароза.
Чай Blevit Digest /за храносмилане/ гранулирани екстракти от лайка, копър и анасон – растения с антигазообразуващо, еупептично и спазмолитично действие. Показан при бебешки колики, стомашен дискомфорт и повръщане. Преди да прибегнете към лекарствени средства при диагностицирани колики опитайте с Blevit Digest. Може да се ползва от всички в семейството - при метеоризъм, флатуленция, болезнени мускулни спазми или лениво и трудно храносмилане.
Чай Blevit Sueno /за сън/ съдържа разтворими екстракти от липа, маточина и лайка, действа успокояващо и премахва спазмите, затова се препоръчва при нарушения на съня от различно естество, както поради лошо храносмилане така и при нервност, раздразнителност и други. Ако бебето е ревливо, а вие сте изнервени опитайте с Blevit Sueno и на другия ден ще сте бодри и усмихнати.
Blevit Laxante /за разхлабване/ е разработен на базата на екстракт от сливи, тамаринд и киви и е продукт, който може да ползвате при запек на бебето още от първия месец, а може да изпитате действието му още по време на Вашата бременност ако се налага.
Blevit Laxante осигурява диетични фибри, с което спомага за нормализиране на чревната перисталтика и облекчаване на запека. Съдържа органични киселини, които благоприятстват хидратацията на изпражненията, омекотяват ги и улесняват дефекацията. Подходящ е за всички възрасти когато запекът е проблем. Една приятна и полезна напитка дозирана според указанията на опаковката.
Чайовете Blevit Digest, Blevit Sueno и Blevit Laxante са произведени от полезни растения и плодове, известни от древността с мекото си лечебно действие, разтварят се бързо както в топла, така и в студена вода, преварена за най-малките. Имат приятен вкус без изкуствени аромати и консерванти.”

Каси,
Дано всичко мине по мед и масло утре!

Целувки на всички!
« Последна редакция: Декември 07, 2006, 22:41:38 pm от Verdi »
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #47 -: Декември 07, 2006, 23:21:04 pm »
Здравейте в края на деня!
Аз бях на лекции, в останалото време се опитвам да уча, което ми е доста трудно! А другия петък съм на изпит!
Ами, Верди, баща ми е бивш баскетболист - национален състезател, та гена си го има!
Матей - 1.04.2006 г
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #48 -: Декември 07, 2006, 23:45:53 pm »
Вени,то и мъжа ти е доста висок,така,че гена си го имате от 2те страни :balk_602:.
Сега да питам пак за секциото,че не ми е ясно,значи разбрах,че след операцията вливали разни антибиотици и /или/ обезболяващи.Обаче прочетох в 1 руски сайт,че аулина примерно е вреден за кърмачки.Значи,няма ли всичките тези екстри да навредят на кърмата и да отровят бебето :balk_159: или трябва да не го кърмя в началото или какво?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #49 -: Декември 08, 2006, 00:00:27 am »
Верди, знам че не трябва, аз и не го и мъча. Каквото изяде, изяде. Ама нощем се буди и реве от глад. Та затова се ядосвам така :( Заради тая болест е станал голяма кисца, реве, гушка се, не иска сам да си заспива... Изобщо с баща му вече луднахме. А през деня е като ангелче :? За кърмата - цедя по малко, ама облекчение никакво :x Просто вече и аз не знам какво да правя. Дразнят ме сутиени, болят ме зърната... изобщо е ужасно вече. Единствено компресите малко от малко помагат. А да каже човек, че имам кой знае колко кърма... :x
Каси, температурата спадна, но за сметка на това така кашля :( Дере се като стар тютюнджия. Уж сироп за кашлица пие. Според баща ми ако е отхрачващ сиропа, най-вероятната причина за кашлицата е това. Ама знам ли :? Късмет утре и дано за Коледа получиш подарък ;)
Морков, седи си мама на дупата, че ще те пляскам вече. :lol: Стига чете глупости. Вливат ти антибиотици и обезболяващи, дето не ти пречат да кърмиш. Така че споко. Почивай повече, не мисли глупости и най-вече спри да четеш глупости. На мен ми вливаха банки и не е имало проблем. Друг е въпроса че след секцио няма да имаш веднага кърма, та няма да ти пречат лекарствата ;)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #50 -: Декември 08, 2006, 00:29:17 am »
честито на всички майки, чийто болничен за бременност и раждане е изтекъл преди 01.01.2007, но децата им не са навършили 9 месеца!

http://www.mediapool.bg/show/?storyid=124146&srcpos=5
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #51 -: Декември 08, 2006, 07:37:35 am »
Ха честито, супер новина :D

При нас нищо ново, за сега незнам дали крема помага, но поне не са й толкова червени обривите, иначе пак са й грапави бузките, но се надявам да помогне.

Сега да ви питам нещо за акитата, нормално ли е да има нещо като слуз в тях, и аз незнам какво е точно, но се точи като конци и ми се струва че е слуз, жълто си е като цвета на акитата, ох как го обясних :?
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #52 -: Декември 08, 2006, 08:25:50 am »
Kassi успех днес :balk_21: :bighug: :babyflips:
Гане дано малкия скоро се оправи.  :bighug:
Цитат
Публикувана от: jam
Вмъкни Цитат
честито на всички майки, чийто болничен за бременност и раждане е изтекъл преди 01.01.2007, но децата им не са навършили 9 месеца!
Честито  :beerdr:
Аз днес съм на консултация. Дано с бебче всичко е наред и се приберем в къщи. Хич не ми се седи в болница по празниците  yahoo_17 :x
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #53 -: Декември 08, 2006, 08:57:00 am »
Привет! Стефи, конците, както ги описваш, са нормални. Може да се обезпокоиш при промяна на консистенцията или миризмата на акото!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #54 -: Декември 08, 2006, 11:16:28 am »
Ганке, пак да ти кажа: много сладък този твой Александърчо. ПУ, пу...
Ние май еднакви работи правим с тебе. Глей го моя, и той с дядомразовска шапка. Бабите полудяха от кеф.
http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=82947

За съжаление, снимката с червената шапка е голяма и не иска да ми я качи сайта. :?

абе как се качва снимка тук. Ползвах , no ni]o ne izleze. :x
« Последна редакция: Декември 08, 2006, 11:36:58 am от NinaE »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #55 -: Декември 08, 2006, 11:40:28 am »
Нинче, мерси :lol: Ма и твоя е голям сладур, пу да не му е уроки. Абе изобщо тук бебетата са едни от най-готините бебета ;)
Снимки можеш да качваш, ако преди това си ги качила някъде - например в snimka.bg и после копваш линка на снимката и го слагаш между Нямаш ли програма за намаляне? Аз имам една и ги намалям малко.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #56 -: Декември 08, 2006, 11:57:36 am »
отказвам се засега. ще излизаме. Уффф, правя точно каквото трябва, но не излиза нищо, нито на профила, нито в постинга. :o
Снимката с щапката я качих на снимка.бг поне.
« Последна редакция: Декември 08, 2006, 12:01:42 pm от NinaE »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #57 -: Декември 08, 2006, 12:38:53 pm »
Ами понеже е готин сладур с тая шапка, ще ударя едно рамо, надявам се да не се сърдиш ;)

Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #58 -: Декември 08, 2006, 13:00:55 pm »
Я да Ви питам нещо, че вече ще изкрейзя съвсем.
Вчера чета в бг мамата, че ако съм имала млечница не трябвало да змразявам кърма, ама не пише защо.Някой има ли идея?(по принцип писше, че ако има наличие на млечница няма проблем да се дава кърмата веднага)
Питам всички тия неща защото наблюдавам нещо доста странно.Като погледна на гърдите ми след цедене има едни такива странни и провлачващи се неща, като паяжини, ама ластични.Същото го има и в помпата и по шишетата след като бебата се наяде.На помпата даже стават едни малки топчици или се влачи в горната и част.Какво може да е това?
Утре съм при док и ще ме види, ама в момента си гламя яко главата с 1000 въпроси и сърцето ми се е свило.Нищо не става без проблемации да му се не види.
Ей, много са Ви готини малките дядо мразовци.Ще вземем да се кандидатираме ние за снахи още от сега:)
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #59 -: Декември 08, 2006, 13:12:21 pm »
Ето ни и нас като джудже!
Силви, както ти казах вече - такова нещо не съм виждала или не разбирам като обясняваш! Питай в бг-мамата - там са специалистките и знаят различни случаи!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #60 -: Декември 08, 2006, 13:41:31 pm »
Честито за болничните - наистина трябва всички да могат да си взимат повече парички, не само тези, които ги хващат 135-те дни след 01.01.2007 г.

Не бяхме на консултация във вторник - Венцислав тежи 5520 г и е 61 см. Направо гигант. Сложиха му и първата ваксина Пентаксим - много добре я понесе детето. Само малко порева вечерта, ама той по принцип си е нервен вечер.

Скоро ще кача снимки да ни видите какви сме...

Стискам палци на Каси за днес. Дано всичко е наред.

Лек ден от мен!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #61 -: Декември 08, 2006, 14:01:56 pm »
За колко намирате Пентаксима?
Нас ни мъчат коликите, само в колата спи без да се присвива :(
Вчера бяхме на лекар. Бях поискала направление за детски пулмолог. Исках да се направи потен тест на детето, защото в рода ни има муковисцидоза. На по-безсмислен преглед не съм ходила - изгоря ни направлението, Румен прахоса напразно половин ден отпуска и мъкнахме детето покрай разни болни хора.
Защо се получи така: Пулмоложката реши, че е глезотия да искам да изследвам детето си за генетична болест и че е трябвало да направя втори месец от бременността изследване (дори се затрудни с признасянето на амниоцентеза) и да махна бебето 8O
Обяснявам, че е дълго чакано бебе и затова не съм правила изследване, а тя реши, че тогава проблема си е мой и че ако било болно детето щяло да му личи или нямаше да е живо досега, пък тя като го гледала как си спи, явно било здраво.
Когато протестирахме, че нито прегледа детето, нито му назначи тест и ни изгоря направлението, тя каза да не се притесняваме - не ние сме плащали направленията, а касата 8O
Освен това според нея потния тест се заплащал и трябвало да ни приеме в болницата да лежим, за да го направи. Тук вече нервите на Румен не издържаха и й каза, че говори неверни неща. Тя се съгласи понеделник да проверяла коя сестра е на смяна, за да може да направим евентуално теста едва ли не нелегално. Каза го така сякаш ни прави огромна услуга.
Като ни изпращаше пак повтори, че нямало смисъл от това изследване, ама хайде - от нея да мине...
През цялото време не спря да кашля, без изобщо да се извръща от детето.
Защо не попадаме на свестни детски лекари, та те би трябвало да са най-хуманно устроени? Или това само по филмите го има?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #62 -: Декември 08, 2006, 14:29:15 pm »
Защо не попадаме на свестни детски лекари, та те би трябвало да са най-хуманно устроени? Или това само по филмите го има?

ultra, добре дошла в клуба на феновете на държавната педиатрична болница.
за подобен манталитет ти разказвах.
аз си мислех, че едно крехко бебенце на броени месеци трябва да бъде най-обгрижваният обект на медицината ни, но какъв беше моят потрес, когато разбрах, че не само на никой не му пука, но и дори се държат по-безотговорно с бебенцата, отколкото с възрастните.

айде да направим галерия с коледни снимки на бебоците, а? всичките с червени шапчици и други смехории...


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #63 -: Декември 08, 2006, 14:47:22 pm »
айде да направим галерия с коледни снимки на бебоците, а? всичките с червени шапчици и други смехории...

Подкрепям. Нашите бебковци и бебки са най сладките джуджета.

Ганке, мерси за рамото.  :D

Венус_Милена, много е сладък Матейчо.

Кой ще направи галерията. Аз се разбра, че не ставам за тая работа :lol: :lol: :lol:

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #64 -: Декември 08, 2006, 15:55:17 pm »
Здравейте и от нас
 :bighug: Джами добре дошла, радвам се много, че Марти е добре.
Установиха ли диагноза, или причина за това, което се случи?

Ултра, съчувствам за преживяното :(

Гане, дано се оправите по-скоро
При нас настанаха снегове и студове, но точно навреме за Коледа.
Децата уверено се захранват, макар все още да предпочитат биберона с мляко.Тиквата много им харесва, на сладкия картоф се понамръщиха, но лапнаха малко.Пък от него малко се "подрискаха", та се наложи да го спирам.Дала съм им и морков също, ядат го с умерен ентусиазъм.
Кашата не я харесват особено, но като са гладни лапат, кво да правят милите.

Каси и от мен успех
Дони,постни малко снимки на твоите бебета, да ги видя
на всички бебоци много целувки

много здраве и настроение ви изпращам
ема2
« Последна редакция: Декември 08, 2006, 16:44:44 pm от shygirl »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #65 -: Декември 08, 2006, 16:05:34 pm »
Сред феновете на педиатрията може да ме пишете и мен. Ама аз още се надявам, че както сме намерили свестни гинеколози, ща намерим и педиатри за които професията е призвание.

Jam, благодаря за инфото. Дано мине и на четенето в пленарна зала. Този въпрос в момента много ме вълнува, защото се каним да вземаме голям заем и щеше да се наложи да се връщам на работа след Нова година. В тая връзка са ме обзели едни терзания и нощес заспах чак 5 ч. сутринта докато детето си спеше кротко от 11 ч. Хайде предните нощи може би зъби я мъчиха и ме будеше на всеки час, ама миналата нощ си спа кротко. Толкова ме яд на себе си, че си пропилях нощта и сега съм като зомбирана .

Ultra, купувам Pentaxim на около 63 лв. от аптека близо до 22 п-ка.


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #66 -: Декември 08, 2006, 18:08:08 pm »
Силви, те и без това тук снахите малко са кът, та ще се търсят ;) За млечницата не знам абсолютно нищо за съжаление и не мога да помогна :(
Нинче, няма проблем ;)
Вени, много сте сладки, ама що толкоз сериозни бе?
Ултра, за съжаление повечето неща в нашата мила родна медицина са такива. Тук поне е някак си по-застъпено и повече се обръща внимание. Въпреки че да не казвам аз как бях полудяла като се наложи спешно да ходим в болница и точно тогава нямаше лекар, понеже стачкуваха. Малкия с температура, седяхме и чакахме в приемната 1 час да дойде лекар да ни приеме. Не че не ни обърнаха внимание после, ама докато седяхме и чакахме, а детето ми висеше като труп в ръцете ми идеше да убия някой. А уж е Германия :? Така че навсякъде го има, ама безхаберието в БГ е по-голямо :x
Аз да питам - нали се чудехме какви снимки да направим за календара и да се носи за дома, та мисълта ми е не може ли да се направи някакъв колаж на нашите бебоци? Все пак това са бебетата на Зачатие, чакани, искани, желани. Знам ли, какво мислите вие? Или ще е неетично :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #67 -: Декември 08, 2006, 18:14:21 pm »
И според мен е по добре колаж, но нека кажат и другите
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #68 -: Декември 08, 2006, 18:28:42 pm »
Благодаря ви за подкрепата, момичета. Днес беше пункцията ми. Док извади 12 яйцеклетки. Вече съм добре, поспах си бая днес. 
Сега очаквам тази седмичка да я завършим с трансфер! :balk_46:
Стефи, мила, сънувах те следобед!!! :balk_62: Толкова беше мила, дойде да ме видиш вкъщи с момиченцето и с второто ти бебе-момченце...много ги гушках!!  :  :balk_21: Толкова хубаво беше, благодаря ти за хубавия сън, да знаеш не е от упойката.  :balk_104:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #69 -: Декември 08, 2006, 19:05:28 pm »
 :bighug:

Дано да съм добър предвесник и съня ти да означава две малки сладки бебенца догодина, пожелавам ти го от цялото си сърце :D
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #70 -: Декември 08, 2006, 19:10:42 pm »
Стефи, то ако е така и аз да почвам да ви сънувам всичките с по няколко бебока накуп  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #71 -: Декември 08, 2006, 20:57:27 pm »
Смей се душко ти, ама я питай Оги и Виа какво им бях казала, врачката работи успешно за сега, да знаеш, така че чакам да се похвалиш и ти :D
*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #72 -: Декември 08, 2006, 21:27:34 pm »
Смей се душко ти, ама я питай Оги и Виа какво им бях казала, врачката работи успешно за сега, да знаеш, така че чакам да се похвалиш и ти :D

Веднага потвърждавам :lol: 8)

Рали, Каси - успех!!


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #73 -: Декември 08, 2006, 21:28:50 pm »
Стефка е врачката от Редута, много познава, да й позлатите ръчичката! :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #74 -: Декември 08, 2006, 21:58:26 pm »
Неможех да влизам няколко дни във форума и затова не съм ви досаждала  :)
На 06.12 бяхме на първата ни консултация (пародия на пародиите)
Наддали сме 1.1 кг. и сме пораснали с 4.5 см за един месец, което за мен е отлично :lol:, обаче педиатърът отново ме стресна. Откакто съм записала детето при нея, тя всяка седмица идваше да го вижда като всеки път ми казваше, че чува шум в сърчицето. Отначало ме успокояваше че било нормално и децата го израствали ,но на консултацията реши, че е по добре да ни види кардиолог. Естествено аз съм в поредната паника и параноя. Другата седмица ни предстоят посещения при ортопед за ЕХО на тазобедрените стави и ЕХО на сърчиценце, надявам се всичко да е ОК, че така ми се е свила душичката... :( :( :( Дупето се оправи, но коликите още ни мъчат. Имаме и сополки които незнам как да ги определя (от сухия въздух вкъщи или от настинка) Акахме два дни по два пъти на ден, но днес пак всяко пампи с аки, като не съм спирала капките за колики (значи не е от тях запичането).
Джам радвам се че сте добре с Марти и сте си вкъщи  :D
Кажете с каква програма намаляте снимките да мога и аз да се включа със снимчици.
За спирането на кърмата аз пих Достинекс в продължение на два дни сутрин и вечер по 1/2 хапче (или на 12 часа по 1/2 ) като на всеки 3 часа се цеди задължително до дупка. Днес е втория ден откакто спрях кърмата и все още капе по малко, та продължавам да цедя :(

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #75 -: Декември 08, 2006, 22:53:23 pm »
Наде, дори наистина да има детенце шум на сърцето, не се притеснявай, не е задължително да има сериозен проблем. Много деца имат и после изчезва през пуберетета. Аз също имам, но моя не изчезна и все още си го имам. Но явно проблема е дребен и вече 32 г. не могат да го установят и диагнозата ми е невинен шум на сърцето. Лекарите, които не са кардиолози, дори не са чували, че има такава диагноза и много се учудват като я чуят.

StefiZ, ти в Редута ли живееш? Ако е така, значи сме съседки, аз съм в Слатина. Може някой ден при по-хубаво време да се разходим в градинката срещу Фестивална и да запознаем бебоците. :D


*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #76 -: Декември 09, 2006, 11:48:43 am »
Наде, и аз като малка имах шум на сърцето, споко изрства се :D

Габи, в Редута съм и при всяка възможност вися в парка, много ще се радвам да ходим заедно, че сам е малко скучно :D
*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #77 -: Декември 09, 2006, 12:43:51 pm »
Наде, аз на теб ти бях писала в бг-мамата за шума в сърцето, но за съжаление темите от преди 4 дни са се изтрили.

Венцислав също е с шум в сърцето - откриха му го още в детското отделение на тина киркова. Шумовете са няколко вида - ако е функционален няма проблем, израства се.
По този повод с направление отидохме в кардиологията в Сф да ни прегледа д-р Майя Павлова. Тя и д-р Велковски са детските кардиолози и за д-р Павлова мога да кажа, че останах много доволна. Детето има някаква 2,5 мм-ова дупчица - диагноза мускулен междукамерен дефект, която не налага оперативна намеса, ще се чака да се израсте.
Направиха ни досие и сега ще ни следят регулярно.

Та ако имаш възможност - идвай в Сф на преглед. Това мога да кажа.

Ето и една снимка от нас, макар че е стара. Тук Венци е на месец и малко:

http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1502999

Скоро ще пусна и нови снимки.

Пак ще кажа за каси - стискам палци, мила. Вярвам, че ще успееш!

Лек ден, момичета!
« Последна редакция: Декември 09, 2006, 12:46:34 pm от heart »
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #78 -: Декември 09, 2006, 13:13:10 pm »
Стеф, защо не си казала, че си в Редута? Нашия офис е на Лидице, почти до Гео Милев и Коперник...  :lol: :lol: :lol: Може и на по кафенце / сокче да се видим  :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #79 -: Декември 09, 2006, 13:30:40 pm »
Ето една нова снимка от нас:

http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1683314

Днес нещо съм в еуфория!
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #80 -: Декември 09, 2006, 13:37:20 pm »
Heart - мнооого сте сладки, ама и колко сериозно гледате ... пу пу пу да не са ви уроки...

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #81 -: Декември 09, 2006, 13:44:08 pm »
Хъртче, знам си аз, че Венци ще стане готин пич!!! Голям сладур е! Благодаря ти за подкрепата. При нас нещата вървят добре, но тепърва почва треперенето. Целувки!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #82 -: Декември 09, 2006, 19:00:24 pm »
Стеф, защо не си казала, че си в Редута? Нашия офис е на Лидице, почти до Гео Милев и Коперник...  :lol: :lol: :lol: Може и на по кафенце / сокче да се видим  :lol: :lol: :lol:

Разбира се :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #83 -: Декември 09, 2006, 19:29:56 pm »
heart, твоето бебе е от тези, дето не можеш да сбъркаш пола им още от съвсем малки - и Мартин е такъв :) личат си, че са момченца отдалече
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #84 -: Декември 09, 2006, 23:41:08 pm »
Стефи,Силви,кога ще видим вашите девойки?Никъде няма снимки пуснати :(
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #85 -: Декември 10, 2006, 00:49:57 am »
Стефи, уреди се ти :D А аз на тая Мотописта сама ще си кукувам :lol:
Майка ми предложи да сме се местели близо до вас, че да се разхождаме заедно :lol:
Трябва да си купим коледна шапка и ще сложа нови снимки на дебелобузестото джудже.
heart, много сте сладки, май на теб прилича Венци :D
Verdi, защо го кри досега този сладур?
Абе само моя син ли не прилича на майка си :?
gabi32, дано го намерим и ние на тази цена, че засега ни го предлагат от детския център на 80 лв.
Имат ли право да завишават толкова цената, нещо съм им насъбрала покрай пулмоложката...
Наде, ако след като почистиш нослето веднъж или два пъти дневно няма повече сополки, значи е от въздуха. Важното е ноздрите да са проходими, а не запушени с гъст секрет. И ние намалихме акането на 2-3 пъти дневно. Доколкото знам е нормално д намалява честотата с течение на времето - храносмилателната система работи по-добре, усвояват се повече неща и изпражненията не са вече толкова редки и начесто.
Снимки могат да се намалят със всяка програма за разглеждане. Една от най-леките и разпространените е IrfanView.
Докато бях в родилно една мама си спираше кърмата с Парлодел. Явно механизма е да се намали нивото на пролактина, който е естествено увеличен при лактация. Докато я изпишат бяха минали 9 дена и продължаваше да пие лекарството и да се изцежда. Явно процесът на спиране не е никак лесен и е индивидуален...
Извинете за дългия постинг, но не ми се спи - днес на гости ми бяха много хубави хора и още ме държат емоциите :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #86 -: Декември 10, 2006, 01:55:59 am »
Леле Верди, наистина сте много готини :lol:
Ани, изобщо не е само твоя син. Моя е одрал кожата на баща си. Даже като бяхме на гости на неговата братовчедка и тя вика - "Ама не те ли е срам толкова да си приличате с баща ти? Ти трябва на майка си да приличаш" :lol: Моя като се роди приличаше много на мен, сега обаче е втори тати. А една приятелка се смее и ми вика - абе ти това дете не си го раждала ;)
Иначе за кърмата - в мамата пишат много, ама мен ме е страх да пробвам с хапчета, че после не се знае кога ще ги регулирам хормоните. Изобщо смотана работа - ту ме болят, ту не ме болят и аз вече не знам какво да правя. А новото двайсет беше - цикъл 10 дена. На първия щях да умра - страхотно главоболие, повръщане, кошмар. Та вече 10 дена плюс болки на операцията :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #87 -: Декември 10, 2006, 08:37:27 am »
Ох, Гео Милев, моя слабост! Живях там 2 години, но мъката ми по този квартал не ме напуска! Незнам защо е така - явно това са били мнооого щастливи години - затова!
Вчера се качихме на Витоша, за да избягаме от мъглата и там беше просто приказка! Синьо небе, слънце, чист въздух - от кога чаках края на седмицата, за да избягам от тоя град!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #88 -: Декември 10, 2006, 11:07:25 am »
За спирането на кърмата препоръчвам само Достинекс. Пих го два дни както бях писала преди и след това още два три дни се доизцеждах, като тя прогресивно намаляваше. С парлодела док. ми беше казал да го пия поне 14 дни и цедене и след това още незнам колко още, абе по добре е достинекса. Сега като си ги мачкам не усещам бучки, дай боже всичко е ОК. В тази връзка кога мога най рано да отида на мамолог, за да видя как стоят нещата с гърдите ми.
Да ви кажа мами определено ни се изрива дупието от кремчето за дупе на мустела. Седмица след изписването леко ни се зачерви дупето и аз веднага почнах с това кремче, но се получиха ужасен обрив преминал в рани. Оправихме се с аптечно приготвеното кремче с витамините, но моя грешка беше че започнах да го мажа пак с кремчето на мустела. Тъкмо ви бях писала, че дупето ни вече е наред и пак се появиха тези засега ситни пъпчици (и като пипам дупето му е грапаво). Та крем за дупе на мусетла вече не  :(
Нослето верно го чистя два три пъти, обаче като впръсквам този стеримар имам чувството, че сополките влизат по навътре и нямат вадене.
Мами педиатърът ни казва че имаме колики, ама аз нещо съм скептично настроена към нея и не й вярвам. От три дни акото ни е хубаво и жълто и пак се дерем, особено преди събуждане когато започва да ака, а преди беше едно такова леко зеленикаво на моменти баш си беше зелено и миризливо, а педиатърът пак ни каза че всичко било ОК. Върти ми се из главата и си мисля, че има нещо стомашночревно  8O въпорса е как да разбера. педиатърът е категорична това били колики, оф ама защо така не й вярвам боже. Явно новата седмица ще редуваме бургаските лекари (а аз като за нищо не им вярвам, какво да правя)
Абе много хубави дечица това на зачатието бе, направо са за първа страница на списание 9 месеца  :lol:
И ние сме копие засега на бащататкото, но може един ден и на мен да заприлича  :D
Маменца вие излизате ли на разходки, верно неизлизам в мъглата но като е облачно си правим тигела. Да не би да му е ранко и затова нещо с акитата така да се получават (зелени). Иначе като го съблича вкъщи е топъл да не кажа врял, не му е студено  :?


Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #89 -: Декември 10, 2006, 12:00:59 pm »
Ами хайде де, чакам ви, Редута е квартала :D

Наде, хич не му е рано за разходки, само да няма мъгла спокойно го извеждай.

Ето ви още едно малко джудже :D





« Последна редакция: Декември 10, 2006, 12:04:12 pm от StefiZ »
*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #90 -: Декември 10, 2006, 13:15:58 pm »
Лелеееееееее Чефи Пу Пу Пу страхотно бебенце си имаш.
Айде по едно гуш  :bighug: и по една  :balk_21: от нас
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #91 -: Декември 10, 2006, 14:55:11 pm »
Стефи, много сладко Джудженце :lol: :lol: :lol: и елх вече си имате :D


ПС. Кой ще направи галерийка с малките сладурковци и сладурки?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #92 -: Декември 10, 2006, 16:06:19 pm »
Ма леле, Стефи, пу пу, много е готина ;) Почваме да гледаме за снахи вече. Ма то много красиви момичета си имаме тука :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #93 -: Декември 10, 2006, 16:55:51 pm »
Ganka, моята кърма накрая много намаля и аз просто спрях да цедя. вече не излиза и капка като стисна зърното. не пих нищо. обаче оня ден бях на ехографски преглед на гърдите и мамологът каза, че каналите са разширени още и препоръчва да пия ниски дози бромкриптин с постепенно намаляване за 2-3 седмици, за да се свият каналите и да си нямам проблеми в бъдеще.

Перде, вземи проба от акото в стерилно шишенце - продават се в аптеките с лъжичка - и занеси да видят има ли нещо там.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #94 -: Декември 10, 2006, 17:03:32 pm »
Искам да Ви постна нещо, което много ме накефи.
http://ismaster.by.ru/story
Искам ои да се похваля.Дупето ни най-накрая почти се оправи от кремчето с витамините.Яко!!!!!!!!!!!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #95 -: Декември 10, 2006, 17:36:39 pm »
Джами, и аз не цедя защото е малко, но не спира. Има все още. Така че прилежно си чакам прегледа на 19и и ще видим какво ще ни кажат.
Силви, радвам се че сте успели да се оправите.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #96 -: Декември 10, 2006, 18:02:41 pm »
няма шапки още, трябва да взема :)
« Последна редакция: Януари 08, 2007, 08:33:30 am от cygnus »
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #97 -: Декември 10, 2006, 18:42:27 pm »
Леле, Дони, колко са пораснали, вече са си с физиономийки на големи деца! Направо са страхотни! чакай пак да си ги погледам - още са ми пред очите старите снимки - направо са неузнаваеми!
Матей - 1.04.2006 г
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #98 -: Декември 10, 2006, 19:29:22 pm »
Хехе сладури  :) Дони ама той момъка май с по-дълга коса от госпожицата? :lol:
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #99 -: Декември 10, 2006, 19:33:55 pm »
по-дълга е да :)
« Последна редакция: Декември 10, 2006, 19:42:21 pm от cygnus »
*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #100 -: Декември 10, 2006, 21:19:58 pm »
Много целувки за всички сладурчета - страхотни са  :D