0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Успешна седмица и дано всичко лошо е зад гърба на милите мами и бебоци :)
Аз тая сутрин пак се докарах почти до изтерия :( Пипам малката по главичката и реших че има температура, айде мерим и излиза 37 градуса с дигитален на вратлето, още три пъти различно 36, 37 и пак 36, но аз вече така се бях шашнала и звъня на педиатърът. Тя каза да меря в дупето и да свалям с 0.5 и там излезе 36, та малко се кротнах, но все ми се струва, че пари :(
« Последна редакция: Декември 04, 2006, 22:02:29 pm от Lali »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
нова седмична тема 04.12.-10.12.
« Отговор #1 -: Декември 04, 2006, 11:56:58 am »
Здравейте, мили момичета!
Реших да почна темата с толкова много надежда...усещам Коледа, както казват хората "да диша" зад гърба ми, и все повече ме обзема едно оптимистично чувство. Искам колкото се може повече момичета да видят положителния тест, изобщо да ни се случват само хубави работи. Но знаем, че живота е низ от радости, тревоги, компромиси, но и надежди!!! Нали?
Тази седмица ще приключа процедурата по ИКСИ. Засега издържам геройски, е, то къде ще ходя?  :D
Тази седмица чакаме ХУБАВИ новини от Куки, от Бора ...и дай боже от още момичета!
Тази седмица чакаме Марти да е по-добре и мама Джам да се завърне сред нас с усмивка!
Тази седмица ЩЕ БЪДЕ ПО-РАЗЛИЧНА! АЗ ВЯРВАМ!
Желая хубава седмица на всички!  :balk_103:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #2 -: Декември 04, 2006, 11:58:17 am »
Стефи, главичките на бебетата наистина изглеждат сякаш парят, но си имат нормална температура! така, че мири в дупето - най-добре е! Иначе трябва да ти кажа, че Мати имаше над 38 градуса и аз целувайки го по челото реших, че няма! Толкова се познава с такива методи искам да кажа!
Матей - 1.04.2006 г
Re: нова седмична тема 04.12.-10.12.
« Отговор #3 -: Декември 04, 2006, 11:58:59 am »
А, така станаха две теми! :lol:
Каси, пожелавам ти го от сърце!
Матей - 1.04.2006 г
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: нова седмична тема 04.12.-10.12.
« Отговор #4 -: Декември 04, 2006, 12:00:34 pm »
Ако предцените, изтрийте ми темата!  :(
Благодаря ти, Вени!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #5 -: Декември 04, 2006, 12:02:20 pm »
Успешна седмица и дано всичко лошо е зад гърба на милите мами и бебоци :)
Аз тая сутрин пак се докарах почти до изтерия :( Пипам малката по главичката и реших че има температура, айде мерим и излиза 37 градуса с дигитален на вратлето, още три пъти различно 36, 37 и пак 36, но аз вече така се бях шашнала и звъня на педиатърът. Тя каза да меря в дупето и да свалям с 0.5 и там излезе 36, та малко се кротнах, но все ми се струва, че пари :(
Стефи, дано всичко е наред с малката.  :balk_21:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #6 -: Декември 04, 2006, 13:04:04 pm »
Абе то параноята е страшна работа, сега й я меря през 1 ч. :?
*
Re: Седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #7 -: Декември 04, 2006, 13:16:25 pm »
Чеф споко бе и аз бях изпаданла в такава параноя  :D
Оказа се, че само му е запушен носа и след акто го почистих всичко си дойде на мястото. Иначе като го гледам как се напъва от тия ужасни колики и как главичката му става огнено червена направо си умирам ...
Иначе с тези колики няма оправия на приливи и отливи. Мислех като си оправя мастита, да продължа да се изцеждам и да давам кърма, но то не остава време за цедене, вечно сме мрънкащи на ръце. Гърдите ми се втвърдяват и стават като камък и ме е естрах да не стане по голяма беля, затова взех трудното решение да спра кърмата.  :(
Иначе вече сме на 1 месец и осатват още два до края на мъчните колики  :lol: 
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #8 -: Декември 04, 2006, 13:19:40 pm »
Абе то параноята е страшна работа, сега й я меря през 1 ч. :?

Туй все едно съм аз :) Явно е синдром на всички майки :)
Весела седмица.
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #9 -: Декември 04, 2006, 16:04:56 pm »
Та така - да се похвалим и ние. От снощи сме с настинка, запушено носле и кашлица :? Ходихме на лекар, добре поне, че няма хрипове. Иначе и аз като вас - мерих температура периодично, ама сме с 37.1 в дупето, та лекаря каза че изобщо нямаме. Та сега слагаме капки за нос и ще пием сироп за кашлица. :? Днес пропуснахме едно ядене, криви сме, спи ни се, мрънкаме, абе изобщо ужас...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #10 -: Декември 04, 2006, 18:47:11 pm »
Здравейте!

Не сме добре и двамата - май горе-долу успяхме да постигнем някакъв синхрон между нас двамата!

Утре сме на консултация да проверим колко тежи Венци и ще му бият първата ваксина Пентаксим. Малко ми е притеснено, въпреки че знам, че е най-доброто!

Гане, стискам палци Алекс скоро да се оправи!
 
А за истерията - всички си имаме моменти на параноя! Важното е съвсем да не луднем!

Лека вечер на всички!

Re: Седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #11 -: Декември 04, 2006, 20:26:57 pm »
Я да си излея и аз мъката като за начало на семицата.
Бебката повръща яко.педиатърът ми разправя, че преяждала, ама как ще преяжда като тя на моменти яде и по 80 гр и пак драйфа.Вече не знам какво да правя, а за капак и с мъж ми си спретнахме една красива караница, та уплашихме бебока и сега спи и подскача.Луда работа!Нерви и недоспиване тва правят. :oops: :dontknow: :fighting:
Дано скоро се оправим някак си, че направо не знам.
*
Re: нова седмична тема 04.12.-10.12.
« Отговор #12 -: Декември 04, 2006, 21:31:03 pm »
НЕКА БЪДЕ ПО-РАЗЛИЧНА ЗА КАСИ, КУКИ, БОРА И ЗА ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ, КОИТО СЕ НАДЯВАТ НА ТОВА!!!
 :bighug:
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #13 -: Декември 04, 2006, 22:57:56 pm »
Късметлийска седмица и от мен!
Стискам палци на всички момичета, които чакат резултатите от теста. Пу-пу и дано да е ви е положителен!
Пожелавам на всички бебковци и мами да оздравяват и да бъдат спокойни и усмихнати. Дядо Коледа чука на вратата и трябва да сте здрави и красиви, за да се радвате на подаръците дето ще ви донесе.
Аз иначе съм добре. Мързелувам в къщи и чакам заплатата, че да тръгна и аз за подаръци. За първа година от доста време насам съм изпълнена с празнично настроение и дух. Пожелавам това чувство да се върне в повечето от вас, защото го заслужавате.
Миналата година си купих едно прекрасно и красиво ангелче, което ми промени елхата. Това беше моето ангелче, което в момента е в мен и за което толкова много се борех и мечтах. Пожелайте си го на и вие и дядо Коледа ще ви го донесе.
Късмет, момичета!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #14 -: Декември 05, 2006, 00:19:21 am »
Стефи, благодаря ти за жеста!!! Благодаря ви за пожеланията!!! Аз вече съм настроена коледно!! Дано да имаме наистина прекрасни "подаръци"!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #15 -: Декември 05, 2006, 09:24:47 am »
Успешна и радостна седмица за всички! За тези, които очакват положителните тестове да бъдат зарадвани приятно  :bfp:, а бебчетата дето са се поразболели да се оправят бързо и напълно за спокойствие и радост на мама и тати!  :sunshine:
Цунки!  :D
« Последна редакция: Декември 05, 2006, 09:29:13 am от cygnus »
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #16 -: Декември 05, 2006, 10:58:20 am »
Успешна седмица и от мен! Всички да са живи и здрави и да няма повече лошотии!!!
В неделя ходих при д-р Александров. Добре сме с бебката, и двете растем - тя била около 2700  8O . Вече съм в ония 45 дневни болнични и трябва да стискам да не родя преди Нова Година - малката е седалищно, а секциото държа да е във Варна.
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #17 -: Декември 05, 2006, 11:51:24 am »
Каси, пожелавам ти това да е добър знак и да видиш двете чертички и не само, а и една малка тупкаща точица след това :D

Силванчо, добре дошла в клуба :( Ние така си драйфаме от самото начало, едва насмогвам на дрехи, а имам за 3 бебета. Всички казват че е от преяждане, дано наистина да е от това, че аз в началото много се шашках, сега сякаш посвикнах.

Гане, бързо оправяне  :D

А как с нетърпение чакам и аз коледните празници, защото са ми любими. Надявам се тази година да ми се сбъдне мечтата - да пазарувам подаръци с малката сладка принцеса :D

целувки на всички :D
*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #18 -: Декември 05, 2006, 13:05:21 pm »
Мила Каси,  знам че на Коледа се случват чудеса, дано чудесата за вас започнат от тази Коледа :balk_21: :bighug: :balk_602:
Весела и спокойна седмица на всички.
А аз все още немога да се настроя на коледна вълна, защо така незнам  :?

Мами един въпрос, може ли бебо да се запече от капките за колики. Преди на всяко ядене акахме, пък от седмица вече акаме 2-3 пъти на ден. Днес пък още не е акал  8O и се напъва яко. 
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #19 -: Декември 05, 2006, 14:02:20 pm »
Преди време пуснах на Вени (по повод температурата на Мати) един линк в темата за захранването. Пускам го и тук - Ръководство за поведение при деца с повишена телесна температура в извънболничната помощ. Това ръководство е представено на Първия национален конгрес по обща медицина и е предназначено за специалисти, но аз го изчетох и мисля, че има много полезна информация за всички нас.

Мисля, че във всяка една бебешката аптечка трябва да има следните неща:
за нослето – ампулки физиологичен разтвор или Sterimar;
за температура – Ефералган (Efferalgan) 80 mg супозитории (свещички) - КХП и ЛП;
за повръщане – Вомитусхил С (Vomitusheel S) супозитории - КХП и ЛП;
за разстройство – Ентерол (Еnterol) прах за перорална суспензия - КХП и ЛП;
за алергии – Фенистил (Fenistil) - КХП и ЛП;
за зъбки – Калгел (Calgel) или Дентинокс (Dentinox)

КХП – кратка характеристика на продукта
ЛП – листовка за пациента


За термометрите – Аз нямам много вяра на дигиталните – колкото пъти измеря, толкова пъти различни резултати. Имам и марков, и по-обикновен, и от магазин за 1 лев – все тая! Или пък аз нещо не правя както трябва?!?!?!? :ask:

Малко със закъснение, но – Честити 10 месеца на Александър, 8 месеца на Мати, 1 г и 10 месеца на Ели, 1 месец на Тони!
Гане, Вени – Малииии, колко големи мъже отглеждате!  :balk_47:  Моят синко е на година и един месец, а е 8,850 и 76 см. Добре, че в последно време е все :hungry:, та може и да навакса.

Nia72,
Мислех днес да правя коледната украса, като се надявах, че моят син ще разбира тази година. Но явно ще трябва да почакам до следващата. :P

Perdeto,
Двата месеца до края коликите ще минат като миг! А по-нередовното акане, според мен, се дължи на това, че вече сте само на АМ.

Моля се с цялото си сърце за Марти!

И всички останали болни да оздравяват бързо!

Приятно коледно пазаруване на всички!