0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #40 -: Декември 06, 2006, 10:22:52 am »
Цитат
Лиде,какво е това чудо-влагоуловител?!? Laughing
Смей се ти, смей :lol:
Лиси щеше ми се да е 13 лв ама Верди позна.  Снощи братовчетка ми донесе нейния влагоуловител, тежи 16 кг и е голямо бръмчащо нещо :P.
Сега гледам, за една нощ е събрало почти литър вода и го включихме на 50% влажност 8O. За съжаление ми отпуснаха машинката за 2-3 дни, защото и те са с малко детенце и си я включват. Та утре ще обхождам магазините. Верди в нас мухала почна след като  ни замазаха прозорците и шпакловаха коридора. За един месец стана нещо ужасно. По цял ден проветрявам, но не става. Сутрин по външната врата(ПВЦ) тече вода 8O.
А и с тази мъгла навън, едва ли ще изсъхне само с проветряване. Верди благодаря ти за информацията.
Ще видя в метро какво ще ми предложат. 
Аз защо вчера за първи път чух за тази машинка? Всички търсят овлажнители аз който попитах, всеки ме гледаше втрещено, то и аз така гледах братовчетка ми като го каза де  :lol:

Стефи да ти е жива и здрава малката именничка и много да те радва. :D
« Последна редакция: Декември 06, 2006, 10:28:28 am от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #41 -: Декември 06, 2006, 13:37:05 pm »
Светлинка в тунела, според нащо педи 100% не е алергия или друг дерматит, а просо протриване от дрешките и изсушяване на кожата, нали сме госпожици и сме с чувствителна кожа :lol: Та ще мием само с отвара от лайка и ще мажем с крема на д-р Тайс. Дано да се оправи, че ако не става страшно. Довечера ще ходим и при друг доктор да видим и той какво ще каже. Това е за сега от нас.
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #42 -: Декември 06, 2006, 14:34:48 pm »
Стефи, кремчето на Д-р Тайс е идеално в този случай! Аз съм много доволна от него!
Матей - 1.04.2006 г
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #43 -: Декември 06, 2006, 14:47:15 pm »
Сутринта писах ли писах и сега гледам, няма ми отговора 8O. Какви съм ги свършила незнам. :balk_149:
Лиси и на мен ми се искаше да е 13 лв ама не е. Снощи взех от братовчетка ми нейния, тежи 16 кг и струва към 300лв. Верди благодаря ти за инфото, ще потърся в метро да видя какво имат.
Иначе за една нощ събра към 1 литър вода 8O. В крайна сметка ни го отпуснаха за 2-3 дни защото си го ползват и ще трябва да си купя такова нещо. Между да живея при свеки зимата с бебето и да дам 300 лв за тая джаджа избирам втория варянт :lol:. Още утре отивам да търся.
 
Цитат
Публикувана от: morkovche
Вмъкни Цитат
Лиде,какво е това чудо-влагоуловител?!? Laughing
Морки смей се ти, ама за мен е на живот и смърт :lol:
Като видиш свеки за 5 минутки и ще ме разбереш :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #44 -: Декември 07, 2006, 00:09:58 am »
Габи, за съжаление не. Днес вдигна температура. Вярно малко е, ама 37.2 не е ясно накъде ще тръгне :( Освен това сиропа дето го давам за кашлица, вместо да помага, т.е. да спре кашлицата, тя се увеличи. Не сме спали от две нощи, не иска да яде, а за капак и спря и да ака... Та не знам вече какво ще правим. Надявам се вече да се оправи. Да не говорим че от кърмата ме болят гърдите и нищо не помага. А съм на лекар чак на 19и декември. Изобщо красота :?
Силви, аз нямам рецепта, а и не мога да помогна в момента, тъй като моята приятелка педиатърката е във Варна. Иначе мога да ти пусна като бележка съставките, ако може твоето педи да напише рецепта. Или някое от момичетата да помогне, ако го е правила.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #45 -: Декември 07, 2006, 21:57:18 pm »
Габи, за съжаление не. Днес вдигна температура. Вярно малко е, ама 37.2 не е ясно накъде ще тръгне :( Освен това сиропа дето го давам за кашлица, вместо да помага, т.е. да спре кашлицата, тя се увеличи. Не сме спали от две нощи, не иска да яде, а за капак и спря и да ака... Та не знам вече какво ще правим. Надявам се вече да се оправи. Да не говорим че от кърмата ме болят гърдите и нищо не помага. А съм на лекар чак на 19и декември. Изобщо красота :?

Гане, надявам се Алекс да е по-добре вече и да спадне температурката!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #46 -: Декември 07, 2006, 22:40:07 pm »
Днес никой ли няма да напише някой ред тук?!?!
Надявам се, че всичко е наред с бебоците и просто сте махмурлийки от вчера!

Силви,
Вече цял ден не е повърнала нищо.
Браво за справянето с проблема с повръщането! Сигурно е голямо облекчение за теб.
За съжаление, не мога да ти помогна с инфо за хапчетата и за кремчето за подсичане.

Вени,
И Лора беше по същия начен - на 1 година е била 82 см!
С тези мерки вече ме разби тотално! Лора сигурно ще стане манекенка или баскетболистка!

Стефи,
Как е малката госпожица? Кремчето на д-р Тайс действа ли?

Гане,
Не сме спали от две нощи, не иска да яде ............
Нали знаеш, че не трябва да го насилваш да яде, когато е болничък? Дано се оправи бързо, че доста се проточиха нещата!
За кърмата - ти беше писала, че не цедиш изобщо. Мисля, че не е добре изобщо да не цедиш, защото може да стане някой мастит, не дай Боже! Изцеждаш по малко, когато имаш напрежение в гърдите – така съм чела в кърмаческия на бг-мамма.

Габи,
Но, тъй като и ние бяхме с много силни колики и четох доста по въпроса, съм уверена, че съм чела някъде, че капките за колики на основа симетикон предизвикват запек ако се прекали с количеството.
Сигурно си права – тук пише точно това, което ти си казала.
Аз нямам никакъв личен опит, защото нашите колики почти не ги усетих. Бях си купила „Саб симплекс” за всеки случай, но така си и останаха – преди две седмици моя съседка роди и й ги подарих.
Иначе имам професионална деформация да чета листовките на лекарствата. И не само тях.

Наде,
Ето ти повече за чайчето, което ти е препоръчала Габи - Инстантни гранулирани чайове
„Предимство е да се ползват още от първия месец на бебето и във всяка друга възраст. Икономични и лесни за приготвяне, създадени изцяло на базата на екстракти от лечебни растения – прецизно балансирани и с приятен вкус, без захароза.
Чай Blevit Digest /за храносмилане/ гранулирани екстракти от лайка, копър и анасон – растения с антигазообразуващо, еупептично и спазмолитично действие. Показан при бебешки колики, стомашен дискомфорт и повръщане. Преди да прибегнете към лекарствени средства при диагностицирани колики опитайте с Blevit Digest. Може да се ползва от всички в семейството - при метеоризъм, флатуленция, болезнени мускулни спазми или лениво и трудно храносмилане.
Чай Blevit Sueno /за сън/ съдържа разтворими екстракти от липа, маточина и лайка, действа успокояващо и премахва спазмите, затова се препоръчва при нарушения на съня от различно естество, както поради лошо храносмилане така и при нервност, раздразнителност и други. Ако бебето е ревливо, а вие сте изнервени опитайте с Blevit Sueno и на другия ден ще сте бодри и усмихнати.
Blevit Laxante /за разхлабване/ е разработен на базата на екстракт от сливи, тамаринд и киви и е продукт, който може да ползвате при запек на бебето още от първия месец, а може да изпитате действието му още по време на Вашата бременност ако се налага.
Blevit Laxante осигурява диетични фибри, с което спомага за нормализиране на чревната перисталтика и облекчаване на запека. Съдържа органични киселини, които благоприятстват хидратацията на изпражненията, омекотяват ги и улесняват дефекацията. Подходящ е за всички възрасти когато запекът е проблем. Една приятна и полезна напитка дозирана според указанията на опаковката.
Чайовете Blevit Digest, Blevit Sueno и Blevit Laxante са произведени от полезни растения и плодове, известни от древността с мекото си лечебно действие, разтварят се бързо както в топла, така и в студена вода, преварена за най-малките. Имат приятен вкус без изкуствени аромати и консерванти.”

Каси,
Дано всичко мине по мед и масло утре!

Целувки на всички!
« Последна редакция: Декември 07, 2006, 22:41:38 pm от Verdi »
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #47 -: Декември 07, 2006, 23:21:04 pm »
Здравейте в края на деня!
Аз бях на лекции, в останалото време се опитвам да уча, което ми е доста трудно! А другия петък съм на изпит!
Ами, Верди, баща ми е бивш баскетболист - национален състезател, та гена си го има!
Матей - 1.04.2006 г
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #48 -: Декември 07, 2006, 23:45:53 pm »
Вени,то и мъжа ти е доста висок,така,че гена си го имате от 2те страни :balk_602:.
Сега да питам пак за секциото,че не ми е ясно,значи разбрах,че след операцията вливали разни антибиотици и /или/ обезболяващи.Обаче прочетох в 1 руски сайт,че аулина примерно е вреден за кърмачки.Значи,няма ли всичките тези екстри да навредят на кърмата и да отровят бебето :balk_159: или трябва да не го кърмя в началото или какво?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #49 -: Декември 08, 2006, 00:00:27 am »
Верди, знам че не трябва, аз и не го и мъча. Каквото изяде, изяде. Ама нощем се буди и реве от глад. Та затова се ядосвам така :( Заради тая болест е станал голяма кисца, реве, гушка се, не иска сам да си заспива... Изобщо с баща му вече луднахме. А през деня е като ангелче :? За кърмата - цедя по малко, ама облекчение никакво :x Просто вече и аз не знам какво да правя. Дразнят ме сутиени, болят ме зърната... изобщо е ужасно вече. Единствено компресите малко от малко помагат. А да каже човек, че имам кой знае колко кърма... :x
Каси, температурата спадна, но за сметка на това така кашля :( Дере се като стар тютюнджия. Уж сироп за кашлица пие. Според баща ми ако е отхрачващ сиропа, най-вероятната причина за кашлицата е това. Ама знам ли :? Късмет утре и дано за Коледа получиш подарък ;)
Морков, седи си мама на дупата, че ще те пляскам вече. :lol: Стига чете глупости. Вливат ти антибиотици и обезболяващи, дето не ти пречат да кърмиш. Така че споко. Почивай повече, не мисли глупости и най-вече спри да четеш глупости. На мен ми вливаха банки и не е имало проблем. Друг е въпроса че след секцио няма да имаш веднага кърма, та няма да ти пречат лекарствата ;)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #50 -: Декември 08, 2006, 00:29:17 am »
честито на всички майки, чийто болничен за бременност и раждане е изтекъл преди 01.01.2007, но децата им не са навършили 9 месеца!

http://www.mediapool.bg/show/?storyid=124146&srcpos=5
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #51 -: Декември 08, 2006, 07:37:35 am »
Ха честито, супер новина :D

При нас нищо ново, за сега незнам дали крема помага, но поне не са й толкова червени обривите, иначе пак са й грапави бузките, но се надявам да помогне.

Сега да ви питам нещо за акитата, нормално ли е да има нещо като слуз в тях, и аз незнам какво е точно, но се точи като конци и ми се струва че е слуз, жълто си е като цвета на акитата, ох как го обясних :?
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #52 -: Декември 08, 2006, 08:25:50 am »
Kassi успех днес :balk_21: :bighug: :babyflips:
Гане дано малкия скоро се оправи.  :bighug:
Цитат
Публикувана от: jam
Вмъкни Цитат
честито на всички майки, чийто болничен за бременност и раждане е изтекъл преди 01.01.2007, но децата им не са навършили 9 месеца!
Честито  :beerdr:
Аз днес съм на консултация. Дано с бебче всичко е наред и се приберем в къщи. Хич не ми се седи в болница по празниците  yahoo_17 :x
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #53 -: Декември 08, 2006, 08:57:00 am »
Привет! Стефи, конците, както ги описваш, са нормални. Може да се обезпокоиш при промяна на консистенцията или миризмата на акото!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #54 -: Декември 08, 2006, 11:16:28 am »
Ганке, пак да ти кажа: много сладък този твой Александърчо. ПУ, пу...
Ние май еднакви работи правим с тебе. Глей го моя, и той с дядомразовска шапка. Бабите полудяха от кеф.
http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=82947

За съжаление, снимката с червената шапка е голяма и не иска да ми я качи сайта. :?

абе как се качва снимка тук. Ползвах , no ni]o ne izleze. :x
« Последна редакция: Декември 08, 2006, 11:36:58 am от NinaE »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #55 -: Декември 08, 2006, 11:40:28 am »
Нинче, мерси :lol: Ма и твоя е голям сладур, пу да не му е уроки. Абе изобщо тук бебетата са едни от най-готините бебета ;)
Снимки можеш да качваш, ако преди това си ги качила някъде - например в snimka.bg и после копваш линка на снимката и го слагаш между Нямаш ли програма за намаляне? Аз имам една и ги намалям малко.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #56 -: Декември 08, 2006, 11:57:36 am »
отказвам се засега. ще излизаме. Уффф, правя точно каквото трябва, но не излиза нищо, нито на профила, нито в постинга. :o
Снимката с щапката я качих на снимка.бг поне.
« Последна редакция: Декември 08, 2006, 12:01:42 pm от NinaE »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #57 -: Декември 08, 2006, 12:38:53 pm »
Ами понеже е готин сладур с тая шапка, ще ударя едно рамо, надявам се да не се сърдиш ;)

Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #58 -: Декември 08, 2006, 13:00:55 pm »
Я да Ви питам нещо, че вече ще изкрейзя съвсем.
Вчера чета в бг мамата, че ако съм имала млечница не трябвало да змразявам кърма, ама не пише защо.Някой има ли идея?(по принцип писше, че ако има наличие на млечница няма проблем да се дава кърмата веднага)
Питам всички тия неща защото наблюдавам нещо доста странно.Като погледна на гърдите ми след цедене има едни такива странни и провлачващи се неща, като паяжини, ама ластични.Същото го има и в помпата и по шишетата след като бебата се наяде.На помпата даже стават едни малки топчици или се влачи в горната и част.Какво може да е това?
Утре съм при док и ще ме види, ама в момента си гламя яко главата с 1000 въпроси и сърцето ми се е свило.Нищо не става без проблемации да му се не види.
Ей, много са Ви готини малките дядо мразовци.Ще вземем да се кандидатираме ние за снахи още от сега:)
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #59 -: Декември 08, 2006, 13:12:21 pm »
Ето ни и нас като джудже!
Силви, както ти казах вече - такова нещо не съм виждала или не разбирам като обясняваш! Питай в бг-мамата - там са специалистките и знаят различни случаи!
Матей - 1.04.2006 г