0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #20 -: Декември 05, 2006, 14:13:19 pm »
Здрасти :lol:.Аз да питам -може ли секциото да се планира в началото на 9тия месец,за да няма някоя изненадка ,преди това?
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #21 -: Декември 05, 2006, 14:45:10 pm »
И аз да попитам, що  е то влагоуловител и от къде мога да го купя. И каква му е цената горе долу. :?
В противен случай бебка като се появи с този мухал трябва да отидем при някоя баба :BangHead: А аз казвам ви там дълго няма да оцелея. :x (или бабата няма да оцелее :lol:)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #22 -: Декември 05, 2006, 14:48:13 pm »
Наде, със сигурност е само от храненето, а не от капките. Като ходихме при нашия първи педиатър тук и той обясни, че децата, които са на АМ акат по-рядко. По принцип след първия месец се променя честотата, така че не се притеснявай. Акат по един път на ден. Ние си имахме проблеми и с това, та се изаквахме с термометъра :( Обаче откакто яде супички и плодови пюрета - нямаме проблеми :lol:
Верди, аз си мислех, че е малък :oops: Ама той си яде сериозно и може би заради това така. Иначе днес открихме как можем да се покатерим от паяка на секцията, за да докопаме телевизора :?
Каси, късмет и дано това да е твоята Коледа!
Ей, моя бяс малко му светна пред очите и вече е неудържим 8O
Морки, седи си на д-то бе ;) Утре си при док, той ще каже какво да се прави.
Аз не знам как ще се справим с коледното пазаруване - малчо има непоносимост към магазини. Като влезем в някой и почва да пищи. Трябва да е заспал или много уморен, или да го носи някой от нас, иначе не става :? Изобщо - весели празници :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #23 -: Декември 05, 2006, 15:38:31 pm »
И аз да попитам, що  е то влагоуловител и от къде мога да го купя. И каква му е цената горе долу. :?
В противен случай бебка като се появи с този мухал трябва да отидем при някоя баба :BangHead: А аз казвам ви там дълго няма да оцелея. :x (или бабата няма да оцелее :lol:)

Незнам аз за влагоуловител, но Лиде аз изгоних моите баби още на първата седмица. Трудно и кошмарно ми беше в първите седмици, но по добре  :BangHead: отколкото  :witch: в къщата ми. Излязох невъзпитана неблагодарница, защото исках да въдворя ред по мой вкус, даже се оказа че са слугинствали на мен търсейки благодарност, а уж искали да помагат :x
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #24 -: Декември 05, 2006, 16:40:09 pm »
Цитат
Незнам аз за влагоуловител, но Лиде аз изгоних моите баби още на първата седмица. Трудно и кошмарно ми беше в първите седмици, но по добре  BangHead отколкото  witch в къщата ми. Излязох невъзпитана неблагодарница, защото исках да въдворя ред по мой вкус, даже се оказа че са слугинствали на мен търсейки благодарност, а уж искали да помагат Mad
Перденце ти само потвърждаваш колко мноого и спешно ми трябва ВЛАГОУЛОВИТЕЛ :balk_70:
В къщи като съм ще си заключа спалнята и няма проблем, но в тях как да ги изгоня :x
Утре мъжкото ще има бойната задача да разучи въпроса и да се сдобие с ценната вещ. :D
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #25 -: Декември 05, 2006, 17:26:53 pm »
Лиде,какво е това чудо-влагоуловител?!? :lol:
*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #26 -: Декември 05, 2006, 18:24:50 pm »
StefiZ, честит имен ден на малката Деси! Да ти е жива и здрава, умна и красива!

Наде, ако прекаляваш с капките и те са симетикон, детето се запича.  На капките, които аз давах(саб симплекс) мисля даже го пишеше в листовката.

Пък аз да се похваля: в събота следобед поверихме малката на баба и и ние с таткото заминахме на парти в Пловдив. Върнахме се на другия ден на обяд. Малката се държала добре и спинкала сладко през нощта,а баба и будувала за да и пази съня  :roll: Партито беше чудесно, забавлявах се и ми беше приятно да се видя с колегите и да говоря за други неща освен за бебето.

Спомних си, че преди известно време разисквахме колко време трябва да се пазим от забременяване след секцио. Е познайте, днес ми дадоха карт бланш за второ 8O . Просто било сигурно, че ще раждам пак секцио иначе нямало проблем. А ако искам да родя нормално - поне още година и 4 м. пазене.


*

    lisiche

  • ***
  • 239
  • БОРКО СТАНА НА 2
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #27 -: Декември 05, 2006, 18:28:59 pm »
Купих си аз влагоуловител.Вече 5 дни от както съм го сложила ама нещо файда не виждам. Казаха уж, че като го сложа нямало сутрин на има конденз по прозорците ама ....................... ИМА. 8O Още не мога да кажа колко е ефикасен. Иначе аз си го купих от " Пикадили" и струваше 12.99 лв. Иначе Лиде мога да ти купя от тука и да ти го пратя, но незнам дали е за препоръчване изобщо, иначе има и с различни миризми.
Блъскането на главата в стената изгаря по 150 калории на час. (Не правете това у вас ..... но може би на работа...

*

    lisiche

  • ***
  • 239
  • БОРКО СТАНА НА 2
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #28 -: Декември 05, 2006, 18:33:25 pm »
Ехееееееееееееееееее аз с това " ИНАЧЕ" съм се уляла нещо  :balk_88: Моля да ме извините
Блъскането на главата в стената изгаря по 150 калории на час. (Не правете това у вас ..... но може би на работа...

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #29 -: Декември 05, 2006, 18:38:41 pm »
Ехееееееееееееееееее аз с това " ИНАЧЕ" съм се уляла нещо  :balk_88: Моля да ме извините
:blob10: :balk_88: сладурана си ти, лисиче!

Днес Деси-тата ли имат именден? Не знаех досега  :balk_149:

тогава ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ МАЦКИ, НОСЕЩИ ИМЕТО ДЕСИСЛАВА! И НА МАЛКАТА НИ СЛАДКА ПРИНЦЕСА ДЕСИ /НА МАМА СТЕФИ/!!
 


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #30 -: Декември 05, 2006, 20:34:15 pm »
Lidia,
И аз да попитам, що  е то влагоуловител и от къде мога да го купя. И каква му е цената горе долу. :?
Ние имаме влагоотделител (влагоуловител, обезвлажнител, изсушител и т.н.) на Einhell, тъй като имаме проблем с мухъла. Купихме си го от "Метро" за 300 лв. преди месец, най-евтините бяха някаква китайска марка - 250 лв. За съжаление, не мога да ти кажа дали е ефикасен, защото още е топло времето и не сме го пускали - все още ни е достатъчно честото проветряване.
Технически данни за употреба на влагоотелител Einhell LEF 200 М:
Захранване - 230 V, 50 Hz; Мощност - 250 W; Капацитет на влагоотнемане - 10 L на ден при стайна температура 30 oС и влажност 80%; Температурен интервал на работа - 5 oС - 35 oС; Хладилен агент - R 134а/100 g; Обем на водния резервоар - 2,5 L; Тегло - 14,5 kg; Размери - 27 х 33 х 50 см (Ш х Д х В).
Освен в "Метро", гледахме модели и в "Технополис" и в "Mr.Bricolage".

Morkovche,
Здрасти :lol:.Аз да питам -може ли секциото да се планира в началото на 9тия месец,за да няма някоя изненадка ,преди това?
Разрових едни списания и това, което намерих, беше една статия за секциото по желание в Германия, където пише: "Цезарово сечение може да се извършва най-рано след 37 завършени гестационни седмици".
Моето секцио беше на 38 г.с. и 5 дни.

А за днешния имен ден и аз не знаех. Да е жива и здрава малката принцеса Деси!
« Последна редакция: Декември 05, 2006, 20:35:59 pm от Verdi »
*

    lisiche

  • ***
  • 239
  • БОРКО СТАНА НА 2
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #31 -: Декември 05, 2006, 21:57:12 pm »
Lidia,
И аз да попитам, що  е то влагоуловител и от къде мога да го купя. И каква му е цената горе долу. :?
Ние имаме влагоотделител (влагоуловител, обезвлажнител, изсушител и т.н.) на Einhell, тъй като имаме проблем с мухъла. Купихме си го от "Метро" за 300 лв. преди месец, най-евтините бяха някаква китайска марка - 250 лв. За съжаление, не мога да ти кажа дали е ефикасен, защото още е топло времето и не сме го пускали - все още ни е достатъчно честото проветряване.
Технически данни за употреба на влагоотелител Einhell LEF 200 М:
Захранване - 230 V, 50 Hz; Мощност - 250 W; Капацитет на влагоотнемане - 10 L на ден при стайна температура 30 oС и влажност 80%; Температурен интервал на работа - 5 oС - 35 oС; Хладилен агент - R 134а/100 g; Обем на водния резервоар - 2,5 L; Тегло - 14,5 kg; Размери - 27 х 33 х 50 см (Ш х Д х В).
Освен в "Метро", гледахме модели и в "Технополис" и в "Mr.Bricolage".

« Последна редакция: Декември 05, 2006, 21:59:41 pm от lisiche »
Блъскането на главата в стената изгаря по 150 калории на час. (Не правете това у вас ..... но може би на работа...

*

    lisiche

  • ***
  • 239
  • БОРКО СТАНА НА 2
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #32 -: Декември 05, 2006, 22:08:26 pm »
Aaaaaaaaaaaaaaaa Verdi, това твоето е съвсем друго.Най-вероятно Лидия пита точно за твоето. Аз като си я купих тази шашма на кутията също пишеше "влагоуловител" затова помислих, че става въпрос за това.
Цитат
Блъскането на главата в стената изгаря по 150 калории на час. (Не правете това у вас ..... но може би на работа...

*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #33 -: Декември 05, 2006, 23:40:58 pm »
lisiche,
Aaaaaaaaaaaaaaaa Verdi, това твоето е съвсем друго.Най-вероятно Лидия пита точно за твоето. Аз като си я купих тази шашма на кутията също пишеше "влагоуловител" затова помислих, че става въпрос за това.
Тя ще си каже утре сигурно за кое точно пита.

gabi32,
Наде, ако прекаляваш с капките и те са симетикон, детето се запича.  На капките, които аз давах(саб симплекс) мисля даже го пишеше в листовката.
Аз четох листовката на Sab Simplex, но не видях да пише, че предизвикват запек.

Партито беше чудесно, забавлявах се и ми беше приятно да се видя с колегите и да говоря за други неща освен за бебето.
Супер е да има човек някоя баба на разположение от време на време!

Е познайте, днес ми дадоха карт бланш за второ 8O .
Много бързо бе, Габи?! Юлия не е ли само на четири месеца?
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #34 -: Декември 06, 2006, 07:54:44 am »
Успяяяяяхххххххххххххххххххххххххххх!!!!!!!!!!
Разбрах какво става и защо бебката драйфа.Ние през цялото време докато я хващаме с 1 ръка под коремчето и я подпираме на нас, за да не се изтъркули в банята.Да,ама тя милата не харесвала така сега сменихме държането и я държим малко под гърдичките в седнало положение, тупкаме леко гръбчето при ядене да се оригва оне 3 пъти и носим по 1/2 час, а матрака е на 30 градуса и всичко се оправи.Вече цял ден не е повърнала нищо.
И след това ми достижение да Ви питам:Като се почнат хапчета за спиране на кърма до колко време тя ще спре?Питам защото искам в края на 3 месец да спра тоя ужас и да минем на АМ.Знам, че по-добро от кърмата няма, ама нервите ми не издържат, а и се получи яко схващане на ръцете ми от помпата.И преди съм имала проблем със ставите на ръцете, ама тва +болките адски в гърдите от препълването ми идват в повече и съм малко като буре барут.От нищо се паля и цял ден не мога да си намеря място.А какво по-яко за 1 бебе от спокойна и усмихната майка, а не нервно бродещ из къщи човек
Успешно пазаруване на всички за  празниците и много хубави изненади на мамите в очакване!!!!!!!!!!!!!!!
Хей, преди време писахте за 1 рецепта за оправяне на бебешко дупе от бактерии.Интерсува ме някой от Сф правил ли си е тва мехлемче и къде, че тук в аптеките около нас не правят, а с таткото тия дни нещо не можем да насмогнем с търчането (той е нощна смяна и поспива, а аз не мога да мръдна с бебата) ? И другото е може ли да ми услужите с 1 такава рецепта да си го поръчам, че ме предупредиха в аптеката до нас, че без рецепта от д-р никой нямало да ми го направи /или направо да ми поръчате 1 такъв мехлем , а аз ще си го платя и ще търся начин да го взема някак.
« Последна редакция: Декември 06, 2006, 08:05:39 am от Silwi25 »
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #35 -: Декември 06, 2006, 08:19:31 am »
Верди, ми то ние всички сме високи в нашата рода и няма как д отгледам малко бебе - просто няма на кого да се метне! И Лора беше по същия начен - на 1 година е била 82 см! Само беше по слабичка, защото нехапваше толкова добре!
Силви, радвам се, че сте разбрали от къде идва проблема с повръщането и повече да не имате такива преживявания!
Наде, защо мислиш, че имате запек? Рядко се изхожда или ходи твърдо?
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #36 -: Декември 06, 2006, 08:23:46 am »
Атакааа, незнаех че имаме имен ден, сраааам :oops:
Благодаря ви момичета за пожеланията, дано да ми е жива и здрава само :D
Но от вчера сме се сдобили и с обрив, много е гаден, започна от брадичката и сега вече има и на бузките, зачервени са и грапави, ужас. Снощи изчетох де що намерих в нета за обривите и косата ми се изправи, вероятността да е атопичен дерматит е огромна :cry:
Днес ще я водя при двама лекари да видим какво ще кажат. Аз искрено се надявам да е просто раздразнена кожичката от повръщането, защото постоянно я мия и забърсвам като се оповръща, или да е от някоя дреха, ох знам ли, снощи почти не съм спала от притеснение :(
то ако е лесно на нас ли ще се падне :?
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #37 -: Декември 06, 2006, 08:36:24 am »
Стефи, напълно е възможно да е от бърсането и честото мокрене! Дано е така!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #38 -: Декември 06, 2006, 08:41:15 am »
Дано Вени :(
Ще ви докладвам какво е казала педиатърът.
*
Re: Нова тема на Стефи и Касси - седмица 4-10.12.2006 г.
« Отговор #39 -: Декември 06, 2006, 10:18:05 am »
gabi32,
Наде, ако прекаляваш с капките и те са симетикон, детето се запича.  На капките, които аз давах(саб симплекс) мисля даже го пишеше в листовката.
Аз четох листовката на Sab Simplex, но не видях да пише, че предизвикват запек.

В тази редакция на листовката и аз не видях да го пише, пък съм изхвърлила вече моята. Но, тъй като и ние бяхме с много силни колики и четох доста по въпроса, съм уверена, че съм чела някъде, че капките за колики на основа симетикон предизвикват запек ако се прекали с количеството.

Наде, ако намериш някъде можеш да даваш чай Блевит Л. Нас това ни спаси, но е спрян от внос и аз съвсем случайно открих една опаковка в една бургаска аптека.


Е познайте, днес ми дадоха карт бланш за второ 8O .
Много бързо бе, Габи?! Юлия не е ли само на четири месеца?

Цитат

Ами на 4 е. Лекарката първоначално настояваше за 1г и 4 м пазене ама като и напомних колко голяма се роди Юлия и вероятно второ дете би било по-голямо, направо ми заяви: "Ами забременявай си". Е аз няма да бързам чак толкова. Смятам да не пропусна следващото лято моренцето, че съм се затъжила. Минало заради бебето пропуснахме лятната почивка. Пък и казват, че лятната отпуска е супер подходяща за бебеправене :lol:

Stefi, дано не е нео сериозно.

Гане, как е Александър, оправи ли се?