0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #740 -: Май 15, 2013, 00:02:13 am »
Записах час за цветна снимка в АГ при доцент Ковачев, каза ми че работи с турски клиники.
Така, че стискайте палци за понеделник 20-ти май.
Не ми каза, да взема някакви обезболяващи. Моля дайте съвет?
Аз съм правила ЦС в АГ-то,но  при д-р Александров-беше с упойка .Така,че ако правят по един и същи начин ЦС за това и не ти е казал за обезболяващи
Хубаво е да имаш микробиология и изследване за хламидия
Стискам палци за хубав резултат на 20-и  :bighug: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #741 -: Май 15, 2013, 08:14:51 am »
Записах час за цветна снимка в АГ при доцент Ковачев, каза ми че работи с турски клиники.
Така, че стискайте палци за понеделник 20-ти май.
Не ми каза, да взема някакви обезболяващи. Моля дайте съвет?
Щом ти е на 20-ти цветната снимка, на 19-ти вечерта си сложи една свещичка профенид, на 20-ти сутринта още една и 1 час преди снимката си сложи трета. Тези свещички освен обезболяващ ефект, са и противовъзпалителни, така че ще си по-спокойна за това, че не си направила микробиология.
Успех и да няма проблеми!


*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #742 -: Май 15, 2013, 20:33:44 pm »
mgstra, благодаря!

Записана съм за 08.30 часа, т.е май ще си сложа само две свещички. Или да почна от 19-ти на обяд, за да станат 3?
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #743 -: Май 15, 2013, 21:23:44 pm »
mgstra, благодаря!

Записана съм за 08.30 часа, т.е май ще си сложа само две свещички. Или да почна от 19-ти на обяд, за да станат 3?
Аз също я правих само с две свещички. Болката беше поносима, но аз нямам проблем с тръбите.


*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #744 -: Май 15, 2013, 21:27:18 pm »
Аз на първата снимка - съм с две проходими тръби, а ме боля адски
Затова и се много се притеснявам и се чудя дали да не ударя и един лексотан!

Иначе излязоха ни генетичните - нормален кариотип и при двамата!!!!!!!!
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #745 -: Май 16, 2013, 12:08:17 pm »
mgstra, благодаря!

Записана съм за 08.30 часа, т.е май ще си сложа само две свещички. Или да почна от 19-ти на обяд, за да станат 3?
Може и един аулин да изпиеш, ако се притесняваш. Аз така направих и не ме боля.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #746 -: Юни 24, 2013, 12:15:37 pm »
Здравейте ;)
Отдавна никой не е писал тук, надявам се всички да сте добре!
Нашият първичен преглед ще бъде на 16.07 , като се върнем ще разкажа как е минал.
Поздрави!
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #747 -: Юли 01, 2013, 18:00:12 pm »
Успех момичета! Пътя може да е дълъг и трънлив, но си заслужава всяка крачка.

Нашето бебе е Истанбулско - на клиника Bahcceci и най-добрия лекар на света за нас Г.Карликая.
« Последна редакция: Юли 01, 2013, 18:02:00 pm от narnia »
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #748 -: Юли 18, 2013, 22:45:07 pm »
Здравейте!
Да разкажа и аз за първичния ни преглед в Мемориал Хоспитал в Истанул ;)
Извикаха ни за преглед с около 50 мин закъснение от записания час, което общо взето се случва май навсякъде. Посрещнаха ни др. Мурат Онал и Хюсние. След като се запознахме започна попълване на досие, като доктора ни задаваше въпроси за стари заболявания, разгледа медицинската документация, която носихме - хормони, вирусологии, протокол от 1ви опит ИКСИ, цветна снимка. Последва гинекологичен преглед, след което аз останах на гинекологичния стол, за да изчакам проф. Кахраман, а доктора подготви сбита информация за нея. Професорката влезе, запозна се с нас, благодари ни за избора на болница, изслуша др. М Онал и също ме прегледа. Обясниха ни какво предлагат много подробно, предложиха ни къс протокол, като стимулацията съществено ще се различава от тази, която е направена тук. В България ни третират като възрастна двойка с ИЯР и мъжки фактор, за това бях стимулирана с високи дози хормони. Професорката обясни, че това което е видяла от прегледа, не говори за ИЯР и каза "вие сте млада пациентка, виждам 10 антрални фоликула, предлагам да започнем с ниски дози...". Назначиха ни кариотип, за съжаление не го направихме там това изследване по финансови причини. Сега се чудим къде тук да ги направим, изисква ли се някакво предварително записване и т.н. А за опит там ни казаха 2200 евро процедура + 700 -1000 евро за медикаменти.
Всички в болницата бяха много любезни, прегледа продължи около 1 час и 10 - 15 мин и никой не изглеждаше напрегнат, не забелязах досада, отговаряха на всякакви наши въпроси. Разговора се водеше на английски.
Иначе пътувахме с автобус от Бургас до Истанбул - пристигнахме сутринта, помотахме се понеже прегледа беше след обяд, след това взехме такси от болницата до автогарата Байрам паша (30ТЛ) и се качихме на автобуса за Бургас.
Изключително много благодаря на всички, които са писали тук за своите посещения в Турция, защото много ни помогнаха да се ориентираме и подготвим за този преглед.
Малко съм разхвърляна в поста, но още си подреждам в главата информацията, която получих ;), така че извинете.
Поздрави на всички ви ;)
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #749 -: Юли 19, 2013, 19:43:02 pm »
Nyxia, аз вчера говорих с Хюсние. Изпратих цветната си снимка по приятели и те като са я получили веднга ми се обадиха. Каза, че искат хистероскопия и че при тях струва 2950 ТЛ. Попитах я за ИКСИ - каза 2200 евро а лекарствата 1500ТЛ. На момента се обърквам за това дали е евро или ТЛ. Ние ако успеем да намерим пари на есен ще направим един опит там. Излиза, че с хистероскопията ще ми трябват около 8000лева. За храна и престой не мисля - ще остана при приятели и няма да заплащам нишо (казаха, че с храната, престоя могат да ми помогнат).
Просто в тази клиника комуникацията я има!
Стискам ти палци и ние сме с тежък мъжки фактор.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #750 -: Август 18, 2013, 12:57:19 pm »
Здравейте, банда ;)
Да се отчета - изпратихме кариограмите на д-р Онал. Изглежда, че са ОК, но са без изследвания за тромбофилия и микроделеции на Y-хромозомата, дано не се налага да ги повтаряме. Сега очакваме препоръки за това какво следва.
Stoeka71, за средствата за лекарства на нас ни казаха 700 -1000 евра, така че 1500 ТЛ както пишеш, е коректна цифра.
Общо взето парите са основния проблем за стартиране, надявам се поне да не изникват други проблеми.
Успех на всички! Поздрави!
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #751 -: Ноември 28, 2013, 08:39:12 am »
И каква стана тя......? :( От юли един ред няма тук :? Само не казвайте,че никой не е посетил Истанбул след това? Хайде,пишете!!! :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #752 -: Ноември 28, 2013, 10:59:38 am »
Здравейте!
В понеделник - 25.11 ми беше кръвния тест, за съжаление отрицателен. Чакам да ми се боадят за препоръки.
Поздрави!
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #753 -: Декември 01, 2013, 16:45:36 pm »
Съжалявам... Прегръщам те силно!
Вече бях започнала да си мисля, че в турските клиники няма отрицателни тестове...

Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #754 -: Декември 01, 2013, 18:09:52 pm »
На мен ми препоръчаха Американската болница в Истанбул. Писахме си с един лекар и той ми обеща 60% успеваемост при първи опит при тях, предвид младата ми възраст (на 37 съм, но не се броя за млада). Няма да отида (или поне засега това е мнението ми), но ако някой реши - ето сайта на лекаря, когото ми препоръчаха: http://mehmetaliakman.com/
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #755 -: Декември 30, 2013, 17:55:14 pm »
Понеже никой не пише в тази тема, да я раздвижим малко:

На 02.12.2013 направихме трансфер на два бластоциста, качество 5АА и 4ВА.
На 11.12.2013 (рожденият ми ден) получих най-перфектният подарък, положителен кръвен тест 157.20!!!
След два дни го повторих ЧГХ беше 336.40.
Свързах се с докторите, казаха на преглед след три седмици.
Днес 30.12.2013 (рожденият ден на мъжът ми), той получи двоен подарък - видяха се два плодни сака, отговарящи си на седмиците. Според изчисленията трябва да съм в 6г.с. и 5 дни, бебе А отговаря на 6г.с.и 2 дни, бебе Б на 6г.с. и 0 дни. Докторът каза, че е идеално и след две седмици на преглед да чуем сърчицата!

Така, след 11 години борба и 5 опита инвитро (от който 4 в България и един в Истанбул), мога и аз да се похваля и да празнувам най-красивата Коледа и Нова година.

Огромни благодарности на лекарите в Мемориал.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #756 -: Декември 30, 2013, 19:00:03 pm »
Стоека, честито! Много се радвам да прочета, че още една от нас е успяла :)
Желая ти лека и безпроблемна бременност!
« Последна редакция: Декември 30, 2013, 20:11:49 pm от Мецани »
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #757 -: Декември 30, 2013, 19:11:35 pm »
Честито Стоека! Прекрасен подарък сте получили! Лека и безпроблемна бременност ти желая!
     
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #758 -: Декември 30, 2013, 19:14:20 pm »
stoeka71, честито! Няма по- хубав подарък от този! Леки и безпроблемни оставащи месеци!
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #759 -: Декември 30, 2013, 20:20:44 pm »
stoeka71, още веднъж те поздравявам и в тази тема! Познавам донякъде твоя дълъг път до положителния резултат и те моля да споделиш подробности за този инвитро опит.  Ще бъде полезно за всички нас, които още се стремим към така мечтания положителен тест, какво според теб беше определящо за този успех? Имаше ли нещо при този опит в Мемориал, което според теб е било решаващо: предварителни изследвания и процедури, стимулация, подготовка на лигавицата....?          От сърце ти желая лека и спокойна бременност!
« Последна редакция: Декември 30, 2013, 20:25:01 pm от marsi »