0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #640 -: Април 20, 2012, 18:59:53 pm »
Миличка Тара, много ти благодаря за изчерпателната информация. А какъв е този протокол с лепенките и цетротида преди симулация, къс или дълъг? И защо ще бъдеш по него, обясниха ли ти точно. Защото и аз ходих на консултация в Мемориал, но никой нищо не ми каза за лепенки и аз инжекции. Казаха, че мога да започна опит когато искам, на 2-ри ден от цикъла да съм там.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #641 -: Април 20, 2012, 22:54:10 pm »
Това не е класически дълъг протокол . Не мога да му кажа точно името . Но се започва с лепенки Климара на 21ден ,на 3 и 4ден паралелно с тях си поставяш по една инжекция цетротайд  и до два дни ти идва цикъла . На втория ден от цикъла се сваля лепенката и започвате стимулация в същия ден или на другия .Стимулацията е продължавате с Гонал,ПУрегон ,Меногон или каквото реши лекаря може и комбинация от тези препарати -като при стандартен къс протокол.Не се слагат никакви микродози като декапаптил или золадекс или други блокажи.
Всъщност незнам дали това е стандартния метод на този вид протокол .При мен беше така.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #642 -: Април 21, 2012, 15:17:19 pm »
Казва се пач протокол (patch protocol) :balk_602:
Щастлива мама на трима :)
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #643 -: Април 21, 2012, 17:04:49 pm »
Ето намери се ,бях сигурна че все някой му знае името. Той е някакъв междинен вариант.Защото не е класически дълъг или къс.
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #644 -: Април 21, 2012, 22:48:01 pm »
А аз бях останала с впечатлението, че в Мемориал хоспитал използват повече късия протокол.
Зарина, при теб при всички опити все този протокол ли използваха?
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #645 -: Април 21, 2012, 23:36:17 pm »
Във всички случай ,преди този опит,Да. Но бях по-млада. Последния път искаха да ми направят стандартен дълъг протокол с блокаж /дефилирин/ и после с микродозите.  .Който показва добър отговор на яйчниците при пораснали момичета като мен. След обсъждане професорката промени тактиката и предложи този протокол. Дава и по-добър резултат за по-добра лигавица .Въпреки че моята си е нормална за възрастта.
« Последна редакция: Април 21, 2012, 23:39:45 pm от zarina »
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #646 -: Април 22, 2012, 16:17:47 pm »
Зарина, тъй като разбрах, че си правила този протокол не веднъж, винаги ли след спиране на цитротида ти идваше до 2-3 дни? При теб как беше? На кой ден ти идваше?
Щастлива мама на трима :)
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #647 -: Април 22, 2012, 22:48:34 pm »
Надежда, Не, маже би аз не съм го написала добре.
Винаги съм била по къс протокол. Последния път бях по този Пач протокил .Да казаха че на втори ден след втората инжекция Цетротайд ще ми дойде и така стана. Цикълът е малко по-оскъден.
Да допълня само че преди да вземат това решение ме гледаха на ехограф това беше на 21ден и видяха 2,3 много малки фуликула в дясно и 2,3 в ляво. Те бяха миниатюрни и казаха че точно на тях ще разчитат после от стимулацията.

Да сега си погледнах предния пост. Грешно съм го написала. Ако може някой да го поправи. Извинявам се.
« Последна редакция: Април 22, 2012, 22:51:01 pm от zarina »
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #648 -: Април 23, 2012, 14:56:43 pm »
Зарина, а при теб имаше ли разлика в броя на фоликулите или броя на оплодените ембриони или в резултата след пач протокола?
Щастлива мама на трима :)
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #649 -: Април 23, 2012, 17:52:21 pm »
Аз не съм от много плодовитите.И не правя по много фуликули ,но винаги имам тройка.
Не мога да преценя. От всичко което са стимулирали ,вадили , винаги са се оплождали три.И при пач протокол се извадиха 4ри и пак се оплодиха три .С пурегона се ивадиха 3ри и се оплодиха и трите. Наистина не мога да преценя.Бих казала ,че не виждам разлика,но все пак ,казват че този протокол и класическия дълъг дават по-добър резултат като качество на яйцеклетките за пораснали момичета.
И все пак предполагам че е и много индивидуално.
« Последна редакция: Април 23, 2012, 17:54:35 pm от zarina »
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #650 -: Април 24, 2012, 09:04:12 am »
Зарина, благодаря ти!
Щастлива мама на трима :)
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #651 -: Април 24, 2012, 15:17:07 pm »
Зарина, четох назад в постовете ти, че и при трите ти опита в Мемориал, е имало бременност. На кой ден ти връщаха ембрионите, какво качество бяха, може ли да дадеш малко подробности? Извинявай, ако ти досаждам с въпросите си, но много силно ме интересува тази тема.
Щастлива мама на трима :)
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #652 -: Април 25, 2012, 00:17:21 am »
Знам че ембрионите имат степен на качество. Аз обаче никога не съм ги питала коя степен са ,само са ми казвали че са от най-добро. на снимките които ти дават в деня на трансфера е видно  само че нямат фрагментации ,което е показателно за качеството.
Връщането е било винаги на 3ти ден.
Не се сещам за други подробности около качеството ,просто  това се разбира в последния момент,когато ги извадят и ги оплодят и в следващите дни как ще тръгнат да се развиват.
Ако има някакъв проблем а и да няма в деня на трансфера ,малко преди да ги трансферират ,ембриолога те вика теб и мъжът .И ти обяснява какво качество са на колко са се разделили ,и т.н.
« Последна редакция: Април 25, 2012, 00:22:22 am от zarina »
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #653 -: Април 25, 2012, 08:11:00 am »
Благодаря ти Зарина :D
Щастлива мама на трима :)
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #654 -: Април 25, 2012, 12:04:50 pm »
Здравейте, вписвам се в темичката- ние след 2-3 месеца ще започнем да мислим за инвитро и май като чета постовете, ще се насочим директно към чужбина.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #655 -: Април 25, 2012, 20:53:09 pm »
Най-добре. Ще си спестите доста време,пари излишни манипулации и нерви. Не че  и там ще стане от раз,но вероятноста е за това е по-голяма от колкото тук. Е ако си лек случай и тук ще ти решат проблема ,но ако има нещо засукано ,силно се съмнявам.
Успех ,където и да го решиш.
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #656 -: Април 26, 2012, 23:49:36 pm »
Зарина, благодаря ти! Много ни помагаш с отговорите си! :bighug:
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #657 -: Май 03, 2012, 13:40:42 pm »
Записвам се да Ви следя!
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #658 -: Май 09, 2012, 11:30:14 am »
Момичета,от вчера чета всичко в тази тема, направо толкова информация ми се събрах,че накрая блокирах :lol: Но ви благодаря много,защото разбрах много важни и основни неща. Ние септември сме решили да се насочим към Мемориал. И тъй като не намерих, или съм пропуснала, бих искала да ви питам колко време отпуска/болничен си взехте за самата процедура, и колко време след това ви се наложи да отсъствате от работа? Също така, ако е възможно, може ли да ми пуснете на лично координатите на координаторката,за която четох толкова добри отзиви, за да мога да заформя едно писмо с въпроси и към нея? Благодаря предварително!
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #659 -: Юни 04, 2012, 15:54:20 pm »
Момичета, на 01 юни, на този прекрасен ден, бе моя тест и съм изключително щастлива и развълнувана да ви споделя, че съм БРЕМЕННА! (дори не мога да повярвам, че думите, които току-що изрекох, се отнасят за мен Laughing)
На 01 юни ЧХГ: 34,64 (14-ти ден от пункцията). На 02 юни ЧХГ: 55,33, а днес - 04 юни ЧХГ: 102,11.

Въпреки, че е още твърде рано да се радвам и да споделям новината, тъй като не знам какво ще се случи от тук нататък, реших да ви споделя моето щастие, за да ви дам кураж, че в Турция, и в частност Мемориал Хоспитал, наистина правят чудеса!!!

Ето и кратък преглед на моята процедура:
Както вече споделих, започнах с пач протокол (лепенки климара и цитротид от 21-ви ден на цикъла). На втори ден след последния цитротид ми дойде (точно каквито бяха упътванията за протокола). На първи ден от цикъла, д-р Айнур видя само 4-5 антрални фоликула, като единия беше добър като размери, а останалите много мънички. На втори ден започнах стимулация с 225 Гонал Ф, като от този ден започнах да приемам Folbiol 5mg (фолиева киселина). На трети ден след старта ме прегледа проф. Кахраман и установи лош отговор на яйчниците, като веднага промениха стратегията със стимулацията и продължих със 150 Гонал Ф и 150 Меногон дневно. На следващия ден ме гледа д-р Аджет - каза, че на пункция се очакват 3 фоликула. Добави, че са напълно достатъчни, за да има бременност. На следващия ден ме преглежда д-р Нур, която също ми каза, че има 3 фоликула, другите 2 с много малки размери.
През следващите дни вече, основно ме преглежда д-р Айнур (така и не й запомних фамилията). Двата малки фоликула, обаче упорито си растяха и започнаха да стопяват разликата с големите Very Happy На финала, при пункцията (прави ми я д-р Фунда Айбар) ми извадиха 5 зрели яйцеклетки, което за мен си беше много голямо постижение.
На следващия ден, отидохме на втория етаж в ембриологията да разберем колко оплодени ембриона имаме. Един от докторите излезе и около 15 минути, съвсем любезно ни обясни, че 4 ембриона са се оплодили, като 2-та са се оплодили нормално, а другите 2 нещо се бавят. Каза ни, че ако двата ембриона не започнат да се развиват нормално, трансфера ще е на 3-ти ден.
Но не! Всичките ни душички започнаха да се развиват нормално и на трети ден двата ембриона бяха разделени на 10 клетки (първо качество), а другите два на по 8. Трансфера ни беше на 4 ден и половина (пункцията ми беше в 8,30, а трансфера ми в 17,30) на два много добри ембриона в стади морула. Единия дори беше започнал да се компактира (първо качество). Трансфера ми направи д-р Айнур, като изобщо не разбрах, кога ме е почистила, и кога е върнала ембрионите.
Тъй като много от вас може би не помнят историята ми при първия ми инвитро опит - в АГ Варна, когато имах ужасно труден трансфер - д-р Александров около 20 минути се мъчи да вкара катетъра и не можеше и взе да псува и да вика, в резултат на което цялото ми тяло се разтресе в конвулсии, от страх, да не остана нетрансферирана. Да не говорим за кошмарното почистване преди трансфера, което ми направи Малена (в резултат на което получих контракции на матката още преди да е започнал трансфера). За сведение при първия ми опит имах извадени 6 яйцеклетки, от които се оплодиха пак 4, но ми върнаха 3 ембриона на 2-ри ден Shocked разделени на 2 клетки (от които двата ембриона бяха 2-ро и трето качество). Както и да е - опита беше неуспешен и този кошмар ми беше много голяма обица на ухото.

Да се върна на инвитрото ми в Мемориал. От деня на пункцията пих 4 дни антибиотик и 4 дни кортикостероид, а от деня след пункцията започнах да си бия инжекции прогестан всекидневно, и да пия аспирин протект (турския Coraspin). Инжекциите прогестан след положителния тест се преустановяват и от утре, трябва да започна да прилагам кринон гел.

Според мен, постигането на бременност при мен се дължи на няколко много важни решения, действия и умения:
1. Правилния избор на протокол (ако помните, аз имах проблем с асинхронни фоликули);
2. Мигновенна реакция още на 3-ти ден от стимулацията, когато се установи лош отговор на яйчниците, състояща се в промяна на лекарствата и дозите;
3. Перфектно таймиране на овулацията ( и 5-те ми фоликула успяха да порастнат достатъчно и да бъдат зрели);
4. Перфектната и изключително професионална работа на ембриолозите ( избор на сперматозоиди (с ИМСИ микроскоп), ИКСИ и отглеждането на ембрионите);
5. Перфектен трансфер Love;
...и резултата не закъсня! Благодаря на целия екип на Мемориал хоспитал, за професионализма, за всеотдайността, за това че са Човеци, с главно Ч!!! Прекрасни хора! Love Дано Господ здраве да им дава, да могат да радват още много семейства, като нашето! Praynig Praynig Praynig

Това е от мен момичета, помолете се за мен всичко да е наред от тук нататък и ЧХГ да се удвоява и да имам една нормална бременност Praynig Praynig Praynig
Щастлива мама на трима :)