0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #560 -: Август 23, 2011, 21:48:28 pm »
www.bahceci.com/ Това е адреса на клиниката където е Др.Гювенч. Но незнам адреса . Това е клиника пак към голяма болница .Чието име неможах да разчета .Видя ми се много сложно. Тук обаче за жалост всичко е на турски.

Ако разбера нещо повече за тези които се интересуват ,ще пиша.
« Последна редакция: Август 23, 2011, 21:50:59 pm от zarina »
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #561 -: Август 25, 2011, 16:49:57 pm »
Здравейте, следя темата с интерес и все повече се замислям дали да не предприемем едно пътуване до Истанбул - но не разбрах за извършване на първичен преглед в Мемориал необходимо ли е да има сключен брак или това изискване важи само при започване на процедура?
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #562 -: Август 25, 2011, 16:52:29 pm »
Моята информация е, че за прегледа не е необходим брак. Обратното щеше да е вече прекалено.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #563 -: Август 25, 2011, 22:00:29 pm »
Точно така, само ако започваш опит
Ние не сме женени и им казахме, а Кубра се засмя и ни каза че доста двойки са оженили по този повод  :D
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #564 -: Август 26, 2011, 00:20:17 am »
Питах(за приятелка-б.р.) има ли ограничение - 43 години. След няколко разменени мейла, писа ми, че би и казала да не ходи в Мемориал защото би било загуба на средства и надежда. Преди това ми беше писала, че след 40 години се срещат хромозомни аномалии при ембрионите, които са в много по-малка степен при жени под 40.

Това ми звучи като мнение на Кюбра, а не като нещо законово... много странно ... все ми се струва , че тя казва едно , а ние си мислим друго. Моля тези, които отиват в скоро време да поразпитат на място. Трябва да го изясним този момент и евентуално да не храним напразни надежди момичетата около и над 43г.
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #565 -: Август 26, 2011, 10:05:42 am »
Да, аз за затова съм написала също

 Бих казала, пишете директно на Кубра да питате. Може би, все пак в зависимост от конкретната двойка отговора може да е различен

Това, което е моя лична интерпретация е, че може би законово няма ограничение, но пак пиша - най-достоверно би било ако пишете директно на Кубра и обясните за вашия конкретен случай.


Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #566 -: Август 26, 2011, 14:54:45 pm »
Люси, аз те разбирам, но т.к. няма да ходя скоро, а усещам противоречие моля тези, които ще се видят най-скоро с хората от Мемориал да се опитат да изяснят въпроса. Следя и темата в бг мама(говорим си с теб и там и тук) и там ще напиша молбата си,пък дано да разберем какво става. От други клиники няма все още сигнал за подобна рестрикция, което дава известни надежди.
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #567 -: Август 26, 2011, 15:53:13 pm »
New Love   :bighug: :bighug:


*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #568 -: Август 26, 2011, 17:41:02 pm »
Вили, слуховете ще се окажат верни, че наистина има ново законово ограничение до 43 г. възрастова граница за ин витро.

това е поста на потребителка от другия форум:
Цитат
Dr.Kahraman told met that because of the law change we will not accept patients over 43 years old.
Kubra
 
From: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX]
Sent: Monday, August 22, 2011 1:56 PM
To: kubra.burnaz@memorial.com.tr
Subject: Advice needed
 
Hi Kubra,
 
Can you please advise whether there is a age restriction applied on the female partner when making IVF in Memorial hospital.
 
I have a friend's family which will be wanting to come for consultation and procedure but were wondering is there any age restriction as the woman is 41 years old this year.
 
Your help will be much appreciated.
 
Thanks.
 
XXXXXXXXXXXXXXX

така че за жалост има ограничение  и не приемат хора над 43 заради промяна в закона. Информацията е от Кюбра от миналия понеделник. Отговора гласи:

Уважаема ХХХХХХ, професор Кахраман потвърди, че не приемаме пациенти над 43 години поради наскорошна промяна в закона.
« Последна редакция: Август 26, 2011, 17:43:56 pm от Тара »
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #569 -: Август 26, 2011, 21:20:07 pm »
ние го обсъждаме това на три фланга и 2 форума споко душе :)
жалкото е , че все пак ще се окаже истина , колкото и с дървената си глава да не искам да го приема...

у нас пада рестрикцията , у тях се качва...егати и късмета...
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #570 -: Август 27, 2011, 23:40:50 pm »
Мда, ако не беше тъжно, щеше да е доста забавно... Това, че ограничението тук падна, не ни помага особено, защото нашите и с младите едва се оправят. А турците се бяха специализирали с напредналата възраст...
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #571 -: Август 29, 2011, 13:49:09 pm »
Здравейте отново от мен ! :bighug: Искам да отворя една тема, която до сега не е дискутирана и се надявам да е полезна за всички! Обръщам се към момичетата, които вече имат  :bfp: , очакват бебчета или вече са родили. В 12 ГС се правят генетични изследвания на плода. Знаете ли дали в Мемориал Хоспитал ембрионите се изследват винаги преди трансфер за такива? Това съм го пропуснала като въпрос да го поставя там!  Аз съм бременна с  близнаци и при мен няма да се прави кръвен тест, защото ще отчете комбинираният резултат на двата ембриона! За това бих искала да ви помоля да споделите информация, ако имате такава!
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #572 -: Август 30, 2011, 09:44:25 am »
Марги. Да това е вярно . При многоплодна БР не се правят скринингови иследвания както и амниоцинтеза ,защото ще даде фалшив резултат. както и на теб са ти казали.
Последната ми Бр беше двуплодна и точно това ми обясниха и на мен. Но трябва да се направи по -подробно ултразвуково изледване.

Относно ПДГ-прединплантационна диагностика Не са ми правили защото условието беше да има достатъчен БР оплодени ембриони защото при това иследване изледвания ембрион не е подходящ за трансфер. А аз имах само 3бр.
« Последна редакция: Август 30, 2011, 09:47:24 am от zarina »
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #573 -: Август 31, 2011, 12:05:26 pm »
Благодаря за отговора! :bighug: Кубра ми отговори също, че тези изследвания,които ще ме правят в Бг са за здравето на бебето! Май не ми разбра добре въпроса, но на мен ми се изясниха нещата като цяло!Явно не се правят без предварително заплащане и без да имам съмнения за някакви заболявания и са необходими по-голям брой оплодени яйцеклетки!
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #574 -: Август 31, 2011, 15:17:53 pm »
Привет момичета 

Пускам инфо за настаняваме, която ми беше предоставена от едно много любезно момиче от темата за Истанбул :

Има един апартамент, който е наблизо и за който пише цена 1100 лири на месец + сметките http://housing.justlanded.com/en/Turkey_Marmara_Istanbul/For-Rent_Apartments/45-square-meter-apartment-for-rent но пак си е цифра . От друга страна, 20 дни дори по 20 евро ( за хостел евентуално) пак са си цифра , да не добавяме и факта,че на човек, който преминава през такива процедури му трябва спокойствие. Ето тези хостели са на добри места - лесна логистика, добър транспорт, европейската част  и с добри цени :
http://www.hostelbookers.com/hostels/turkey/istanbul/68178/
http://www.hostelbookers.com/hostels/turkey/istanbul/2092/
http://www.hostelbookers.com/hostels/turkey/istanbul/67804/


Този апартамент много ме поблазни признавам  . Представих си как си делим разходите с друга двойка, но това си е много сложна логистика  :) 


*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #575 -: Септември 01, 2011, 11:59:29 am »
момичета, имам предложение за среща. Моля, споделете вашето мнение -какво мислите по въпроса. Писах и в другата тема, да не се повтарям, предлагам като място София и към края на септември за да може всеки да си организира нещата.

  :grouphug: :grouphug: :grouphug:


Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #576 -: Септември 01, 2011, 12:33:28 pm »
Az sum za,a moje i w Plovdiv edna da organizirame:)
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #577 -: Септември 01, 2011, 12:52:24 pm »
Както писах, на мен лично и Пловдив много ми допада като място. Само, че някой ще трябва да я организира там. А може и на двете места, важното е да се срещнем  :)

 


*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #578 -: Септември 01, 2011, 22:21:41 pm »
Момичета ние още сме в чуденка какво да правим, тези дни очаквам цикъла, Кубра ми каза да тръгвам като ми дойде за да мога на 2 ден да съм там за преглед и стартиране на стимулация. Обаче не можем толкова бързо да се организираме - отпуски, резервации, път... Иска ми се да направя стимулацията там, но това си доста дълъг престой около 15 дни, а в БГ не зная дали ще я направят добре, страх ме е да не ми провалят опита ... А и в Турция сега празнуват Байрам и предполагам че в болницата има само дежурни, които ако са натоварени не зная как ще се справят, а и самата Кубра ми каза че ще отсъства тези дни. Май ще отложим за края на септември когато дойде следващия цикъл. Не сме намерили и хотел още, а как ще отсъствам от офиса толкова време не знам  :oops: много въпросителни....
Идеята за среща е чудесна, аз няма да мога да се присъединя защото съм чак от Варна но ще прочета с интерес "стенограмата" после  :lol:
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #579 -: Септември 02, 2011, 11:39:03 am »
Байрама днес свършва,от понеделник предполагам всичко ще работи..)))Ако имаш възможност тръгвай не отлагай,бамбо къде мислиш тука следиш стимулацията,и аз се чудя,дали да оставам или да ми я следят в БГ.Каквото и да решиш пожелавам ти успех!