0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #780 -: Февруари 03, 2014, 22:27:23 pm »
stoeka71, честито и от мен! Прекрасна новина!
Много изчерпателно си обяснила различните неща при успешния опит! Дано това да помогне на много момичета.
Желая ти отсега-нататък спокойна бременност и леко раждане, най-усмихнатото и спокойно бебче!
Много се радвам за теб!
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #781 -: Февруари 04, 2014, 05:53:50 am »
Честито, Стоека! Лека бременност!

Вчера разбрах, че моя съученичка е бременна, опитът им е също в Мемориал хоспитал. Първи опит изобщо. Бяха се насочили към една клиника в София, но са преценили, че цената в Истанбул и тук е сходна - каза ми, че всичко с пътя, престоя, лекарства, процедури, лекарства за след трансфера и т.н. е струвало 7200 лв. Тя е с ИЯР.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #782 -: Февруари 07, 2014, 13:51:14 pm »
Братовчед ми вече се радва на дъщеричката си от първи опит в Мемориал. 13 години борба и доста опити в БГ.

Честито на всички бременни и късмет на очакващите!

*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #783 -: Февруари 23, 2014, 10:08:01 am »
Моля ви дайте координати - тел. на Хюсние, имейли на някой от докторите и евентуално сайт на клиниката. Нищо няма да загубим от един преглед, да ни кажат хората могат ли да ни помогнат. След 3 аборта в България и вчерашния преглед, на който не усетих дори някаква идея за помощ и предложение за донорска сперма, с мъжа ми решихме Истанбул. Брат ми знае идеално английски и ще се справим. Някой, който е бил там и има координати на хостели или нещо подобно за престой, моля нека се отзове. Искам за запиша час за преглед към началото на април, дотогава ще преведа всичко което трябва и това е. Много ви благодаря предварително, изклчючително съм разочарована от екипа, на който се доверявах цели 7-8 години...
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #784 -: Февруари 23, 2014, 10:17:15 am »
Рени, дано Истанбул да е "твоето" място. Турците правят чудеса от храброст при мъжки фактор и имат много успехи.
Ето координати:
Memorial hospital
http://www.memorial.com.tr/en/
http://www.tupbebek-genetik.com/en
Адрес: Piyalepasa Bulvari 34385 Okmeydani, Sisli, Istanbul
Елена Калкан, координатор на Мемориал хоспитал за чуждестранни пациенти, телефон: 00905315699317
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #785 -: Февруари 23, 2014, 11:10:29 am »
Хей Лимонче благодаря, ще видя какво ще направя и ще пиша, тя говори ли български ...
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #786 -: Февруари 23, 2014, 11:16:29 am »
Тази, мисля, говори руски. Доколкото знам, Хюсние вече е в друга болница (може и да бъркам).
Прегледът за българи в Мемориал е безплатен или поне до скоро беше така.
Моят съвет е да си подготвиш документацията и изследванията с превод на английски, за да могат да стъпят на нещо. Не разчитай, че по време на прегледа ще можеш да обясниш всичко, подготви го от по-рано.
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #787 -: Февруари 23, 2014, 12:34:46 pm »
Здравейте, искам само да уточня, че Елена Калкан вече не е в Мемориал (тя се задържа там само 2 седмици). Хюсние обаче си е там, поне преди два дни, когато й звънях, беше. С нея се говори на български и тя може да запише час за първичен преглед.
« Последна редакция: Февруари 23, 2014, 12:36:41 pm от smeli »
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #788 -: Февруари 23, 2014, 13:56:05 pm »
Моля ви дайте координати - тел. на Хюсние, имейли на някой от докторите и евентуално сайт на клиниката.

тел на Хюсние : 00905308278087
Ако не отговори веднага, значи е заета, обажда се при 1ва възможност.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #789 -: Февруари 23, 2014, 14:11:05 pm »
Много благодаря, като се чуя с нея ще пиша ;)
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #790 -: Февруари 23, 2014, 17:50:19 pm »
Говорих с г-жа Хюсние, каза какво да набавим като изследвания и документи и тъй като искаме да отидем на преглед началото на април, да й звънна средата на март. Това е, следващ кредит и смело напред в Истанбул...
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #791 -: Февруари 23, 2014, 17:56:15 pm »
нека някой сподели някаква комплексна груба цена и време на престой на всичко - път, спане, храна, процедури и тн... колко пътувания са необходими, за да се стартира опит, нали тук в Бг бият блокаж, как се действа там :)
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #792 -: Февруари 23, 2014, 18:33:34 pm »
След като минеш на първичен преглед, ще вземат решение по какъв протокол ще бъдеш и ще ти кажат ориентировъчни цени.
Общо взето процедурата е 2200 евро
лекарствата - варират според случая - може да са 600 лв. - може да са 1500 лв.
храната - там е много тънка - около 500 лв ще свършат работа за 2 седмици
нощувките - зависи какъв хотел избереш - пазариш се и се договаряш - от 30 до 50 евро на вечер
пътни - зависи от къде пътуваш
И ако се налагат някакви други манипулации ТЕСЕ или нещо друго.
Бе 7-8000 лв си трябват.
Успех
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #793 -: Февруари 23, 2014, 18:38:56 pm »
благодаря за полезната информация :)
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #794 -: Февруари 23, 2014, 18:47:39 pm »
https://www.airbnb.com/s/Istanbul--Turkey?checkin=03%2F20%2F2014&checkout=03%2F31%2F2014&guests=2&room_types%5B%5D=Entire+home%2Fapt&price_min=15&price_max=65

момичета,това е много добър сайт за самостоятелни квартири в цял свят. Постанл съм го на страница на Истанбул с ценови параметри,които мисля са приемливи,но вие можете и сами да се ориентирате и да насторите. проверен е,макар и ние да не сме го ползвали ,но наистина върши работа/както и за самостоятелни пътувания с цел туризъм  :wink:/. Първичния преглед наистина до скоро беше безплатен.Все пак се подгответе поен за една ЦС,което ще ви препоръчат,предполагам. Прави се в лаборатория Radyatom / или нещо такова/,но е на световно ниво и абсолютно безболезнено,цена 300ТЛР /лирата сега е много поевтиняла и това е много добро за всички пациенти от БГ/.Успех!!! :D

/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #795 -: Февруари 23, 2014, 19:43:01 pm »
Здравейте, искам само да уточня, че Елена Калкан вече не е в Мемориал (тя се задържа там само 2 седмици). Хюсние обаче си е там, поне преди два дни, когато й звънях, беше. С нея се говори на български и тя може да запише час за първичен преглед.

Ау, дала съм погрешна информация. Много се извинявам!

Рени, за комплексна цена малко по-горе писах за моя съученичка - около 7000 лв. с всичко път, престой, медикаменти, процедура. При тях няма мъжки фактор, а тя е с ИЯР. Но пък са започнали не на 2-3 ден, а малко по-късно (от където идва и малко по-малка сума за лекарства, но пък в Турция те са по-евтини, отколкото тук).
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #796 -: Февруари 23, 2014, 20:18:29 pm »
Рени, сега си гледах моите бележки:
за лекарства съм дала 3000 TL (но тук е всичко, от лукрина в предходния цикъл, до лекарствата след трансфера като кринон гел, витамините, прогестероновите инжекции и т.н., да и част от сумата за опита - бях си забравила еврото като отидох първият ден и така платих с лири)
1900 евро- доплатих опита, иначе е 2200 евро
500 TL  храна и транспорт - престой 21 дни
за квартира не съм плащала, бяхме в приятелка на моята майка
като сложа и пътя до Истанбул и обратно за трима души, но от Бургас - излезе ми около 6500лв.
Лирата я купих през ноември на 0.70ст., моято стимулация беше по-дълга и с по-големи дози.
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #797 -: Февруари 23, 2014, 20:23:05 pm »
little_rabbit, те нещата при тях толкова често се менят в последно време, че и на мен ми е трудно да ги следя, хем ми се налага да си общуваме често  yahoo_33
За цена и аз съм сметнала горе долу 7500 лв, но си слагам едни 1000 лв отгоре, защото човек никога не знае какво допълнително ще изникне
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #798 -: Март 09, 2014, 22:07:09 pm »
Момичета готова съм с резюмето на английски на историята ни, говорила съм с хюсние да звънна за час към края на март, но все пак исках предварително да пратя имейл на някий от докторите или най-добре на проф.Кахраман. Моля някой да ми даде координати, кой каквито има ... Благодаря :)
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #799 -: Март 10, 2014, 05:23:30 am »

Рени, за комплексна цена малко по-горе писах за моя съученичка - около 7000 лв. с всичко път, престой, медикаменти, процедура. При тях няма мъжки фактор, а тя е с ИЯР. Но пък са започнали не на 2-3 ден, а малко по-късно (от където идва и малко по-малка сума за лекарства, но пък в Турция те са по-евтини, отколкото тук).

Зайко, може ли да питам дали твоята приятелка е успяла? Вълнува ме именно случая с ИЯР и затова си позволявам да питам. Благодаря ти.