0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #840 -: Март 12, 2014, 07:04:55 am »
Ние носехме вирусология за двамата, антимюлеров хормон,инхибин б, пролактин, хормоните на щитовидната жлеза,микробиология и цитонамазка. Допълнително поискаха три хормона на мъжа ми(до сега никой не се беше сетил за тях)  ,които искаха да се пуснат от 8 до 9,30 сутринта.Пуснахме ги в БГ като се прибрахме и ги изпратих на андролога по имейла.Вирусологията важи 6 месеца,аз си я имах от декември,от клиниката в БГ и не съм пускала нови.Важно е обаче да имаш история на предишните опити.Аз имах подробно описание на последния и снимки на ембрионите,останалите ги описах по спомен.


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #841 -: Март 12, 2014, 08:54:38 am »
Ами нямам идея дали съм ваксинирана...
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #842 -: Март 12, 2014, 09:43:45 am »
Момичета,
много благодаря за споделеното и за помощта!
Първото, което трябва да направя е да си изискам всички документи и изследвания от доктора.
От всяко инвитро ли ни трябва подробна информация за стимулацията?

*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #843 -: Март 12, 2014, 09:58:44 am »
да,darilka, хубаво е да носиш информация за всички опити как са протекли. Аз си бях направила сама хронология както desinka е писала. Но аз имам тефтер където описвам всичко на момента - лекарства, фоликули, хормони, всичко - дори мненията изказани от докторите, малко луда работа :)
Ако нямаш някакви спомени, помоли да ти предоставят


Рени, разрови си изследванията, може да се окаже, че си пускала Рубеола и ако имаш резултати, че си боледувала няма смисъл пак да пускаш.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #844 -: Март 12, 2014, 14:14:19 pm »
Рени, ако си пазиш картона от у-ще, там пише вероятно.

Не знам кой набор си, но някога ваксинираха момичетата в училище.
Аз много се учудих, като ми излезе стара инфекция. Питах майка ми, която отрече да съм боледувала от рубеола. И тяка, докато една колежка не ми каза, че всъщност сме ваксинирани под строй. И в Германия препоръчват такава ваксина да се направи преди да се планира бременност. Става въпрос само за жените. Не съм чувала за мъж, ваксиниран срещу рубеола.

*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #845 -: Март 12, 2014, 15:20:40 pm »
Аз съм родена 1979 г., довечера ще питам мама, но надали ми пази картона...
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #846 -: Март 12, 2014, 16:54:38 pm »
Само споделям, че аз съм родена 1980 г.
Не съм ваксинирана срещу рубеола в детството, защото я изкарах като бях в гимназията.
Това разбира се не е гаранция, че и Рени не е ваксинирана.
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #847 -: Март 12, 2014, 17:43:29 pm »
и мен не са ме ваксинирали за рубеола, аз я изкарах като дете
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #848 -: Март 12, 2014, 22:44:25 pm »
Рени, значи сме набори. :-)

*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #849 -: Март 13, 2014, 09:10:49 am »
довечера ще се намери картона/надявам се/ и ще поразровя :)
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #850 -: Март 13, 2014, 09:16:45 am »
Момичета, не ви ли е страх да пътувате натам, предвид събитията в Истанбул?

И малко практическа информация: след дълго борене с турски сайт, ето ви трите автобуса, които отиват до Мемориал: http://www.yoltarifi.com/fatih-sultan-caddesi-beyoglu-istanbul-s0204--s
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #851 -: Март 13, 2014, 09:36:05 am »
Няма нищо страшно.Навсякъде има полиция и ако не се движиш по тъмните часове няма никакви притеснения.


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #852 -: Март 13, 2014, 11:08:32 am »
Нямам спомен нито кога съм боледувала от Рубеола, нито някой помни, нито картон пазя.
А тази ваксина била ли е задължителна изобщо?

Аз помислих, че покрай бременностите на Рени някой доктор може да ги е пуснал, нали обикновено пускат  - токсоплазма, рубеола,CMV

Лимонче, няма страшно, миналата година тук даваха страхотии, спирахме в Истамбул на път за Анталия, всичко мина нормално, никой не се е закачал.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #853 -: Март 13, 2014, 11:12:55 am »
Беше, да. Сега не знам как е.

Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #854 -: Март 19, 2014, 14:53:50 pm »
Здравейте, и аз да се присъединя към темата,
Днес разговарях с Г-жа Хюсние за първичен преглед, но ми каза,че не са ми нужни изследвания за първия преглед , там щяли да направят спермограма на съпруга ми и каза само че вече прегледа не е безплатен за българи, което прочетох и във предишните коментари,
Зачудих се ,че не иска изследвания защото Вие пишете ,че отивате там с готови изследвания от БГ , а на мен ми каза да не носим ,само ако имаме стари изследвания и данни от предишни опити и интервенции,
дано всичко да е наред и да не отидем така напълно неподготвени , ако можете пишете някакъв коментар, за двойките,които са били вече там, Благодаря Ви предварително , усмивки
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #855 -: Март 19, 2014, 15:45:10 pm »
Ние носихме само стари изследвания и епикризи от преходните опити в България, оформени в една папка по хронология.

Там направиха спермограма на мъжът ми.
За мен искаха пролактин и анти-мюлеров хормон, нова цветна снимка и в последствие и хистероскопия - диагностична беше, всичко това направено впоследствие в България.
А да, понеже нямахме никакви генетични изследвания направихме ги там в Истанбул.
Преди започване на опита сме пускали вирусология, рубеола и т.н.
« Последна редакция: Март 19, 2014, 15:48:51 pm от stoeka71 »
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #856 -: Март 24, 2014, 09:10:58 am »
Имам час за Мемориал, 11.04.2014, 13.30 ч. Дано да ми дойде навреме, за да направя цветната снимка :)
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #857 -: Март 24, 2014, 09:20:09 am »
Бъркам ли или някъде пишеше, че има нощувки в Мемориал /самата болница/, трябва да намеря нещо само за една нощувка :)
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #858 -: Март 25, 2014, 06:51:41 am »
Безплатните прегледи за българи са възстановени.До края на седмицата тръгваме и ще дам актуално инфо.
Рени в болницата не можеш да отседнеш.Хотела който ти дадох е до клиниката с цена 40 евро за 1 нощувка.


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #859 -: Март 25, 2014, 08:43:19 am »
Безплатните прегледи за българи са възстановени.

така е, но когато отидете в болницата трябва да се обадите на ZEHRA OZKAL, нейният кабинет е срещу лабораторията където давате кръв. Успех на всички!