0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
изчерпан яйчников резерв
« -: Ноември 13, 2006, 08:28:20 am »
Момичета, много ми е тъжно вчера си чух диагнозата-изчерпан яйчников резерв, преждевременно остарели яйчници и присъдата-инвитро. До този момент се мотах по разни кабинети и лекари, всички други изследвания са добри само FSH/LH е над две но и двата хормона са с ниски стойности. Имам и хипофункция на щит. жлеза с Хашимото и се надявах, че това е проблема но уви нещата се оказаха доста по сериозни. Чудя се дали да пусна и инхибин В, доктора не ми спомена нищо за това. Сега започвам да пия DHEA. Вече го обсъдихме в къщи и решихме, че колкото и да са малки шансовете ще опитаме. Това ще стане след няколко месеца обаче т. к. тази новина ни свари абсолютно неподготвени във финансово отношение.
Ако някой с подобна диагноза е правил инвитро ще съм благодарна ако сподели опита си.
Също си мисля дали преди инвитрото не мога да си помогна с нещо да събудя малко яйчниците.
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #1 -: Ноември 13, 2006, 10:06:41 am »
Anelka, ако тези FSH/LH резултати са изследвани еднократно, хубаво е да ги повториш - даже да се проследят няколко МЦ.
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #2 -: Ноември 13, 2006, 10:32:17 am »
Анелка, аз съм с такава диагноза, и се подготвям за ИКСИ поради смесен показател... ще се радвам да ти давам всякаква информация, в момента, в който имам такава... а дотогава можеш да погледнеш и дневника ми

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #3 -: Ноември 13, 2006, 15:30:46 pm »
Момичета, въз основа на какво изследване е поставена диагнозата?
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #4 -: Ноември 13, 2006, 15:40:39 pm »
Момичета, въз основа на какво изследване е поставена диагнозата?

На база на съотношението FSH/LH.
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #5 -: Ноември 13, 2006, 16:02:29 pm »
и изследване на Инхибин Б също...

Да не говорим, че Владимиров, още преди да ми пусне изследванията само на УЗ-то като ме погледна, каза, че според него имам проблеми с яйчниковия резерв ... изследванията после само потвърдиха диагнозата му...
« Последна редакция: Ноември 13, 2006, 16:07:16 pm от rally_pat »

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #6 -: Ноември 13, 2006, 16:05:55 pm »
Рали Пат, точно това казва момичето, че доктора не е споменал нищо за Инхибин Б. Как тогава е поставил диагноза, след като не са направени всички възможни изследвания.

Аз те съветвам да направиш и Инхибин Б.
Дано слънчо огрее и моят дом ...
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #7 -: Ноември 13, 2006, 16:08:02 pm »
Стефани, да права си - аз нещо съм се отплеснала  :oops:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #8 -: Ноември 13, 2006, 16:44:04 pm »
Аз попитах, защото и на мен при УЗИ ми беше спомената такава диагноза, Док може и да е прав, но като се поразрових се оказа че само с едно изследване може да се потвърди, явно е Инхибин Б, както казвате.
А къде и как може да се изследва Инхибин Б?
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #9 -: Ноември 13, 2006, 17:02:13 pm »
При доктор Конова, в Плевен

Плевен Център по Клинична Имунология, Висш Медицински Институт,
гр. Плевен, ул. Климент Охридски 1.
тел.: 064/ 805-557, 064/ 802-773, Д-р Е. Конова 0888/ 452-556; 0886/ 973-317 факс: 064/ 801-603
www.vmi-pl.bg/immun
eikonova@abv.bg


Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #10 -: Ноември 13, 2006, 17:08:06 pm »
Анелка - това съотношени на база изследвания 3 ти ден от М,Ц ли са ти?  Колкото до Инхибина - ние от 3 проверки 1 бе под 25 - две над 50 , Така че мисля си , че е до момент и е променлива величина - Имаш ли вече проведена IVF  стимулирано - че да видиш как реагираш на стимулацията - като  доза и брой фоликули?
 Важното е да си спокойна и да вярваш в успеха.
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #11 -: Ноември 13, 2006, 17:20:34 pm »
Rally_pat, благодаря ти за адресите. АЗ имам изследвания на 3 ден от цикъла на ЛН и ФСН, по - късно ще ги напиша, че сега съм на работа, лекарката, която ми ги назначи тогава, каза че били "екстра". С мъжки фактор сме и сега чакаме резултатите от касата.
Но когато бях на преглед при Док, той изрази съмнение че яйчниците ми са с намален яйчников резерв, като ме успокои че в случая, тъй като сме за ИКСИ, поради мъжкият фактор. Също каза че не е необходимо да правим други изследвания, но сега като чета, разбирам че не съм обърнала достатъчно внимание на думите му.
Ще взема да пиша на д-р Конова, и да направиме такова изследване.
Кръв ли се взема? Каква е цената на изследването и за колко време става ?
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #12 -: Ноември 13, 2006, 18:58:07 pm »
Момичета чак сега успявам да седна пред компютъра защото имах работа въпреки, че едва си събирах мисълта.
Д-р Владимиров ми постави тази диагноза. Хормони съм правила два пъти през две години и съотношението е все същото. Направихме и узи на втория ден от цикъла и въз основа на всичките тези неща се определи проблема. Досега никой лекар не ми е намеквал дори за подобен проблем. Годините ми са доста за съжаление- 38 и това също е от значение предполагам. Цикълът ми е редовен но имам скъсяване през последните години.
Може би отдавна съществува този проблем при мен, имам един спонтанен аборт преди няколко годинии, тогава не ми посочиха никаква причина а сега доктора ми каза ,че намаляването на яйчниковия резерв често се свързва с абортите и е възможната причина при мен.
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #13 -: Ноември 13, 2006, 20:26:35 pm »
Здравей, Анелка!
Аз съм със същата диагноза, но поставена след неуспешно ICSI. FSH и LH винаги са ми били около 5, прекрасна стойност ама... това не ми попречи да попадна в графата "poor responder", т.е. имах изключително лош отговор на стимулацията с гонадотропини. Що се отнася до прегледа с ехограф - добрите гинеколози обръщат внимание на вида яйчниците, когато поставят такава диагноза. Скъсяването на цикъла също е показателно.
Според мен няма нужда от повече изследвания, събирай парички за ин витро. Ще са ти нужни. Със сигурност ще е необходима по-голяма доза лекарства, а това яко оскъпява процедурата.
Аз също съм с хипофункция на щитовидната жлеза и д-р Тодорова ми каза, че трябва да вкарам в норма стойностите на TSH преди да започна процедурата. Според нея е добре два месеца преди ин витрото да се приемат противозачатъчни, за да се насити организмът с хормони. За антиоксидантите, цинка и селена, предполагам си знаеш.
Надявам се тази информация да ти е полезна и ти желая успех.
:balk_21:
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #14 -: Ноември 14, 2006, 10:22:17 am »
Момичета, ето стойностите на хормоните ми на 3 ден, пиша ги с надежда да ми ги разтълкувате, най - вече по отношение на това - дали са показателни за намаляващ яйчников резерв. Правени са обаче преди една година.
LH - 3,04 /2,4 - 12,6/
FSH - 5,45 /3,5 - 12,5/
Estradiol - 62,67 /24,5 - 195/
Prolactin - 462 / 73 - 850/
Цикълът ми също се скъси с 1-2 дни. Като в по - ранна възраст е бил 26-27 дена, а сега е 25, 26. Имах период в който беше 23-24, но напоследък пия Витамините на Допел - Херц заедно с половинката и почти спрях цигарите и посдледните 2 месеца, като че ли интервала се увеличи с 1-2 дни. Но незнам дали е от горните фактоли или от нещо друго.
Правих изследване на хормоните на щитовидната жлеза, но те слава богу са в норма.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #15 -: Ноември 14, 2006, 10:50:32 am »
Добре са. :lol:
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #16 -: Ноември 14, 2006, 10:53:32 am »
Lali, това че ЛХ то и ФСН то са в долната граниза не е ли лошо? :?
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #17 -: Ноември 14, 2006, 10:57:30 am »
Gabi, щом са правени преди една година, не е лошо да ги повториш.
*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #18 -: Ноември 14, 2006, 11:55:34 am »
 Според мен няма място за притеснение - подобен въпрос и аз зададох на един проф  по репрод-на медицина / чужденец  :)/- за ниско ЛХ  - нашето перманентно е около и леко над минимула за 3-5 ден  - а ФСХ -то около 5,5/7,5   -  -отговорът - ами медиците се борят да свалят горните  нива -  няма място за притеснение - още повече в неговата клиника не е меродавно съотношението 1 / 1,5  - така че едно притеснение по-малко .  :)
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #19 -: Ноември 14, 2006, 13:19:59 pm »
Ох много сте мили всичките, ще повторя изследванията, мисля след нова година да започнем подготовката за ИКСИ, само че чакам поредното обещание от Здр. каса да се изпълни.
Все пак мисля да пиша на д-р Конова в Плевен, евентуално да направя изследване на Инхибин Б.