0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #60 -: Ноември 28, 2006, 10:15:01 am »
   Не е тайна разбира се - 1-ва АГ - д-р Вакрилов.
   Откога се боря да сменим стимулацията, ама той си държи на меногона, тъй като съдържал ФСХ и ЛХ и бил по-подходящ за жени над 35г.

Солей, искрено съжалявам.  :( Според мен не е необходимо да се бориш. Ако нещо очевидно няколко пъти не проработва, значи има нужда от промяна.  Направи консултация с някой друг лекар. Още едно мнение не пречи. Пожелавам ти повече да няма прекъснати стимулации.
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #61 -: Ноември 28, 2006, 12:18:45 pm »
  Благодаря за пожеланията Котаранке.
  И аз мисля да се консултирам с още един лекар и това най-вероятно ще бъде Владимиров.
   Ти докъде я докара - още ли ходиш в 1-ва АГ?
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #62 -: Ноември 28, 2006, 12:23:53 pm »
Ами не, не ходя там. Точно поради тази причина - пак ми предложи същия протокол и аз се отказах. Сега ходя при д-р Стаменов.

*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #63 -: Ноември 28, 2006, 13:08:14 pm »
Solej -  опитай не с уринарни а със синтетични - както са ти посочили Гонал Ф или Пурегон  - вярно по-скъпички са - но са по-ефективни.  Много се надявам да намериш подходящата схема - т,е, протокол , както и препарати за стимулация  -  въпросът е - по скоро да намериш правилния път - и да не се превърне  в изморителен и изтощителен процес за теб и семейството ти,

Стискам  палци, скоро да имаш позитивни новини!
 
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #64 -: Ноември 28, 2006, 13:55:32 pm »
  Благодаря NDK! Успех и на Вас. :lol:
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #65 -: Ноември 28, 2006, 16:44:03 pm »
Момичета, аз правих ИКСИ с донорска яйцеклетка в клиника Якентро - Солун. Опитът е неуспешен... Втори поред...
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #66 -: Ноември 28, 2006, 17:55:33 pm »
Съжалявам Sofia, болката е голяма знам, но ти не трябва да преставаш да се бориш. Дано следващия опит е успешен. Прави ли имунологичните при Доц.Конова?
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #67 -: Ноември 28, 2006, 18:21:49 pm »
Solei, моята диагноза също е "Изчерпан яйчников резерв" и в момента съм в стимулация за ИКСИ. Можеш да видиш как ме стимулират в моят дневник  :lol:

Успех ти желая мила, и дано намериш своя лекар и да доведете нещата до успешен финал

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #68 -: Ноември 28, 2006, 21:57:42 pm »
  Габи, би ли ми казала как изпрати кръв за изследване при Конова? И аз искам да си проверя инхибина. Къде даде кръв?
Solei, ако имаш време по-добре се разходи до Плевен. Билета за автобус до там е 10 лв. и ти спестява тичането по лабораториите в София. Също така, доктор Конова много задълбочено прегледа какви изследвания имам досега и какво още трябва да се направи.
Ако ще проверяваш само Инхибин, доколкото разбрах след Нова година ще може и в лаборатория Кандиларов.
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #69 -: Ноември 29, 2006, 12:13:59 pm »
Съжалявам Sofia, болката е голяма знам, но ти не трябва да преставаш да се бориш. Дано следващия опит е успешен. Прави ли имунологичните при Доц.Конова?

Правих имунологични изследвания и те показаха някои отклонения. По съвет от Якентро направих там ваксина, която трябваше да реши имунологичния проблем. Явно не се е получило...
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #70 -: Ноември 29, 2006, 12:18:09 pm »
Аз във връзка с друг проблем подхвърлих на Стаменов за акупунктурата като асистираща към инвитро процедура - та той подкрепи мойта идея с пример, че някаква жена, която се водила с изчерпан яйчников резерв, в следствие инвитро, заедно с акупунктура, имала успешна бременност.
Важно е да се уточни, че е необходим добър специалист. Както във всяка област, разбира се!
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #71 -: Декември 01, 2006, 19:00:45 pm »
  Пак повдигам темата, но се сетих за нещо което забравих да споделя с вас.
  Имам подозрения, по скоро е вътрешно усещане, че приема на противозачатъчни(примолут нор в случая) преди стимулация в моя случай не е добър вариант. Знам че няма логика, но това подтискане на яйчниците при изчерпан яйчников резерв мисля, че не е добър вариант. Преди последната ми стимулация пих не един, а два месеца примолут, тъй като се наложи да отложим с 1 месец стимулацията. И ефекта после - нулев.
   
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #72 -: Декември 17, 2006, 21:58:52 pm »
Вече се убеждавам, че няма лек за намаления яйчников резерв. Трябва да си абсолютна късметлийка за да успееш. Аз не мисля повече да се тъпча с хормони и да попивам негативните емоции от неуспеха. Стига ми толкова, а и не съм щерка на милионер за да мога да си позволя 12 000 лв. годишно. Само се чудя дали да не отида при този доцент благодарение на който съм в това положение и не си поискам ресто за изгубеното време и претъпрените болки и страдания...
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #73 -: Декември 18, 2006, 10:46:09 am »
   Имам подозрения, по скоро е вътрешно усещане, че приема на противозачатъчни(примолут нор в случая) преди стимулация в моя случай не е добър вариант.

Solei, преди последния ми опит не вземах никакви противозачатъчни / Примолут. Имах много по-добри резултати от предишните 2 опита, но не знам дали се дължи на това - все пак и схемата ми беше променена. Аз лично смятам, че се дължи не схемата.

Док каза, че преди 4-ия опит, ще пия 1 месец противозачатъчни, за да ми "отпочинат яйчниците". Не съм убедена, че приема на противозачатъчни/Примолут подтиска яйчницте при последваща стимулация. Би трябвало да е обратното - след като се подтискат известно време, после по-добре и по-бурно да реагират. Доц. Конова ми беше споменавала, че в в чуждестранните клиники противозачатъчни се вземали 2-3 месеца преди стимулацията.

Mimij, говорила ли си с док да опиташ на естествен цикъл? Ако, разбира се имаш редовна месечна овулация.
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #74 -: Декември 18, 2006, 10:56:52 am »
  Котаранке, знам че логиката е такава, но същевременно съм чела , че в някои клиники на запад са противници на използването на противозачатъчни преди стимулацията.
  Mimij и аз бих те посъветвала да пробваш на естествен цикъл.
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #75 -: Декември 18, 2006, 14:33:05 pm »
Здравейте момичета. Иска ми се да ви вдъхна малко надежда. Писала съм и др. път по темата. Аз също съм /бях/ с такава диагноза. Безрезултатни опити от почти 5 г., никакъв видим проблем освен намален обем на яйчниците, фамилна обремененост от двата рода и на два пъти лош отговор при стимулация с клостилбегит - по 1 фоликул /колкото и без него/. При последните ми изследвания ФСХ беше в горната граница - 11 и нещо при горна граница 12. Реших се на инвитро. Надежда почти нямах, но исках най-после да знам реалните си шансове, а само изваждането на яйцеклетките би показало качеството им. Стимулацията ми беше с гонал Ф и мерионал по къс протокол. Резултатите бяха изненадващо добри - единият яйчник изобщо не реагира, но другия образува 6 фоликула, от които се оплодиха 4 яйцеклетки. Върнаха ми всички и в момента съм в 10-та седмица. Бях си втълпила, че с такава диагноза е почти невъзможно. Но всичко си е Божа работа и надежда винаги има. пожелавам ви от все сърце успех.
« Последна редакция: Декември 18, 2006, 14:39:42 pm от Лекси »
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #76 -: Декември 18, 2006, 14:48:53 pm »
Браво Лекси! Честито и лека бременност!  :lol:  preggoДано твоите думи и твоят успех  да вдъхнат надежда на  всички момичета с този проблем!  Късмет на всички !!! :balk_602:

Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #77 -: Декември 18, 2006, 16:03:26 pm »
Лекси супер, четири дечица ли ще имаш.Страхотна новина, всичко най-благополучно ти желая.
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #78 -: Декември 18, 2006, 16:06:20 pm »
Мерси :D
Само едничко е.
Док. ми е Владимиров, на който съм безкрайно благодарна.
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #79 -: Декември 18, 2006, 16:13:24 pm »
Ейй, Лекси, мила.... ЧЕСТИТО!!!

А това, че си при Док ... още по-голяма надежда ми вдъхва, че може да се е получило!!!!

 :bighug: :kiss:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!