0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #40 -: Ноември 23, 2006, 22:20:20 pm »
И при мен разговорът се завъртя около донорска яйцеклетка, но това отнема поне 1 година.
Направи ми впечатление това, което е писала Panda - за цинк, селен и антиоксиданти, ето за това ще се хвана, точно като удавник за сламка ;)
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #41 -: Ноември 24, 2006, 00:28:20 am »
Защо мислиш, че ще отнеме една година?

Доколкото знам този процес е нелечим и едва ли някакви лекарства ще помогнат за съжаление.
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #42 -: Ноември 24, 2006, 02:05:32 am »
Защото донорите на яйцеклетки са много малко.
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #43 -: Ноември 24, 2006, 08:12:32 am »
Цитат на: Simba
Направи ми впечатление това, което е писала Panda - за цинк, селен и антиоксиданти, ето за това ще се хвана, точно като удавник за сламка ;)
Симба, вземам цинк, селен и антиоксиданти по лекарско предписание, заради проблеми с щитовидната жлеза.
За съжаление bezime е права, изчерпването на яйчниковия резерв е необратим процес.  :(
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #44 -: Ноември 24, 2006, 12:04:36 pm »
Момичета, някоя от вас знае ли в подробности как протича процедурата  ин витро с "донорска яйцеклетка". Моля пишете ако сте запознати
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #45 -: Ноември 24, 2006, 13:53:15 pm »
Какво става с теб Mimij
Всъщност беше първият човек, на който писах във форума, защото почуствах, че мога да кажа кураж, въпреки, че тази седмица прекъснахме инвитрото и светът ми се срина на главата.

А Bezime е пуснала тема за донорска яйцеклетка.
Чакам с нетърпение някой да напише нещо. :)
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #46 -: Ноември 24, 2006, 14:00:19 pm »
Какво става с теб Mimij
Всъщност беше първият човек, на който писах във форума, защото почуствах, че мога да кажа кураж, въпреки, че тази седмица прекъснахме инвитрото и светът ми се срина на главата.

А Bezime е пуснала тема за донорска яйцеклетка.
Чакам с нетърпение някой да напише нещо. :)

Здрасти, днес ми е десети ден от стимулацията, много съм притеснена. В сряда док. видя два фуликула с размери 12 мм и утре съм отново на преглед. А какво стана при теб?
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #47 -: Ноември 24, 2006, 17:19:22 pm »
Видях, че процесът с донорската яйцеклетка е описан в сайта на клиника Надежда.
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #48 -: Ноември 24, 2006, 18:14:59 pm »
Благодаря, ще погледна :)
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #49 -: Ноември 26, 2006, 22:30:46 pm »
Здравейте отново, изпратих  серум за изследване на д-р Конова.
Кажете, има ли някаква степен на изчерпване на яйчниковия резерв?
Не ми се вярва да става ей така изведнъж?
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #50 -: Ноември 26, 2006, 23:09:31 pm »

Кажете, има ли някаква степен на изчерпване на яйчниковия резерв?
Не ми се вярва да става ей така изведнъж?
Габи, доколкото аз разбрах наистина не става изведнъж но никой не може да определи кога в миналото е започнал процеса.
На какво се дължи това аз се питам. Има жени над 40г. със запазени функции и други доста по-млади с намален яйчн. резерв. Изключвам наследствения фактор.
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #51 -: Ноември 27, 2006, 13:40:58 pm »
Точно наследствения фактор не трябва да се изключва.Аз изнамерих една моя леля със същия проблем, а и на майка ми климакса е дошъл по-рано.Така,че...:(
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #52 -: Ноември 27, 2006, 13:57:32 pm »
  Габи, би ли ми казала как изпрати кръв за изследване при Конова? И аз искам да си проверя инхибина. Къде даде кръв?
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #53 -: Ноември 27, 2006, 15:06:15 pm »
Дадох кръв в Кандиларов. Изпратих го същият ден до Плевен по автобуса, за щастие имам роднини там. ТЕ го замразиха и са го занесли днес в лабораторията.
При мен неудобсдтвото беше че 3 ден от цикъла се падна в събота.
Инак проверих във много куриерски фирми. Открих 2 фирми, които биха могли с хладилна чанта или охладители да занесат серума , след много търсене, но цената беше на едната 80 лв, а на другата 200! 8O
Аз за тази цена щях да отскоча до Плевен да си го занеса!
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #54 -: Ноември 27, 2006, 16:59:11 pm »
  Благодаря ти. Ще се посъветвам и с д-р Конова, но трябва да го изследвам, защото нещата са все по-зле при мен.
  Днес отново прекратихме стимулация за ИКСИ. 5-ти ден от цикъла и на УЗИ не се видя нищо ( бях на декапептил от 1-я ден и на 2+3 меногон от 3-я ден). По принцип при мен реагира само десния яйчник, но винаги са тръгвали поне 2-3 фоликулчета. Този път - никоййй. Отчаяна съм. На 36 год. съм и въпреки, че ФСХ ми е в норма май съм на изерпване от към яйцеклетки.
  Има ли смисъл от консултация с Катя Тодорова според вас.
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #55 -: Ноември 27, 2006, 17:30:08 pm »
Solei, според мен смени клиниката и начина на стимулация. Защо не пробваш с Gonal-f
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #56 -: Ноември 27, 2006, 17:37:05 pm »
Solei, според мен смени клиниката и начина на стимулация. Защо не пробваш с Gonal-f
и аз това мислех да предлажа. Солей, коя клиника посещаваш, ако не е тайна?
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #57 -: Ноември 27, 2006, 17:39:41 pm »
   Не е тайна разбира се - 1-ва АГ - д-р Вакрилов.
   Откога се боря да сменим стимулацията, ама той си държи на меногона, тъй като съдържал ФСХ и ЛХ и бил по-подходящ за жени над 35г.
« Последна редакция: Ноември 27, 2006, 17:43:57 pm от solei »
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #58 -: Ноември 27, 2006, 18:14:00 pm »
Мила, Солей, много съжалявам за неуспеха ти. Ако имаш възможност, консултирай се и в някоя от другите клиники. Все си мисля, че винаги има изход. Стискам палци следващият ти опит да е успешен :crossfingers:
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #59 -: Ноември 27, 2006, 21:53:04 pm »
Точно наследствения фактор не трябва да се изключва.Аз изнамерих една моя леля със същия проблем, а и на майка ми климакса е дошъл по-рано.Така,че...:(
Е да ама в моето семейство няма жени с ранен климакс, дори майка ме е родила на 39.
И тогава каква е причината? :(