0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
изчерпан яйчников резерв
« -: Ноември 13, 2006, 08:28:20 am »
Момичета, много ми е тъжно вчера си чух диагнозата-изчерпан яйчников резерв, преждевременно остарели яйчници и присъдата-инвитро. До този момент се мотах по разни кабинети и лекари, всички други изследвания са добри само FSH/LH е над две но и двата хормона са с ниски стойности. Имам и хипофункция на щит. жлеза с Хашимото и се надявах, че това е проблема но уви нещата се оказаха доста по сериозни. Чудя се дали да пусна и инхибин В, доктора не ми спомена нищо за това. Сега започвам да пия DHEA. Вече го обсъдихме в къщи и решихме, че колкото и да са малки шансовете ще опитаме. Това ще стане след няколко месеца обаче т. к. тази новина ни свари абсолютно неподготвени във финансово отношение.
Ако някой с подобна диагноза е правил инвитро ще съм благодарна ако сподели опита си.
Също си мисля дали преди инвитрото не мога да си помогна с нещо да събудя малко яйчниците.
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #1 -: Ноември 13, 2006, 10:06:41 am »
Anelka, ако тези FSH/LH резултати са изследвани еднократно, хубаво е да ги повториш - даже да се проследят няколко МЦ.
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #2 -: Ноември 13, 2006, 10:32:17 am »
Анелка, аз съм с такава диагноза, и се подготвям за ИКСИ поради смесен показател... ще се радвам да ти давам всякаква информация, в момента, в който имам такава... а дотогава можеш да погледнеш и дневника ми

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #3 -: Ноември 13, 2006, 15:30:46 pm »
Момичета, въз основа на какво изследване е поставена диагнозата?
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #4 -: Ноември 13, 2006, 15:40:39 pm »
Момичета, въз основа на какво изследване е поставена диагнозата?

На база на съотношението FSH/LH.
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #5 -: Ноември 13, 2006, 16:02:29 pm »
и изследване на Инхибин Б също...

Да не говорим, че Владимиров, още преди да ми пусне изследванията само на УЗ-то като ме погледна, каза, че според него имам проблеми с яйчниковия резерв ... изследванията после само потвърдиха диагнозата му...
« Последна редакция: Ноември 13, 2006, 16:07:16 pm от rally_pat »

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #6 -: Ноември 13, 2006, 16:05:55 pm »
Рали Пат, точно това казва момичето, че доктора не е споменал нищо за Инхибин Б. Как тогава е поставил диагноза, след като не са направени всички възможни изследвания.

Аз те съветвам да направиш и Инхибин Б.
Дано слънчо огрее и моят дом ...
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #7 -: Ноември 13, 2006, 16:08:02 pm »
Стефани, да права си - аз нещо съм се отплеснала  :oops:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #8 -: Ноември 13, 2006, 16:44:04 pm »
Аз попитах, защото и на мен при УЗИ ми беше спомената такава диагноза, Док може и да е прав, но като се поразрових се оказа че само с едно изследване може да се потвърди, явно е Инхибин Б, както казвате.
А къде и как може да се изследва Инхибин Б?
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #9 -: Ноември 13, 2006, 17:02:13 pm »
При доктор Конова, в Плевен

Плевен Център по Клинична Имунология, Висш Медицински Институт,
гр. Плевен, ул. Климент Охридски 1.
тел.: 064/ 805-557, 064/ 802-773, Д-р Е. Конова 0888/ 452-556; 0886/ 973-317 факс: 064/ 801-603
www.vmi-pl.bg/immun
eikonova@abv.bg


Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #10 -: Ноември 13, 2006, 17:08:06 pm »
Анелка - това съотношени на база изследвания 3 ти ден от М,Ц ли са ти?  Колкото до Инхибина - ние от 3 проверки 1 бе под 25 - две над 50 , Така че мисля си , че е до момент и е променлива величина - Имаш ли вече проведена IVF  стимулирано - че да видиш как реагираш на стимулацията - като  доза и брой фоликули?
 Важното е да си спокойна и да вярваш в успеха.
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #11 -: Ноември 13, 2006, 17:20:34 pm »
Rally_pat, благодаря ти за адресите. АЗ имам изследвания на 3 ден от цикъла на ЛН и ФСН, по - късно ще ги напиша, че сега съм на работа, лекарката, която ми ги назначи тогава, каза че били "екстра". С мъжки фактор сме и сега чакаме резултатите от касата.
Но когато бях на преглед при Док, той изрази съмнение че яйчниците ми са с намален яйчников резерв, като ме успокои че в случая, тъй като сме за ИКСИ, поради мъжкият фактор. Също каза че не е необходимо да правим други изследвания, но сега като чета, разбирам че не съм обърнала достатъчно внимание на думите му.
Ще взема да пиша на д-р Конова, и да направиме такова изследване.
Кръв ли се взема? Каква е цената на изследването и за колко време става ?
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #12 -: Ноември 13, 2006, 18:58:07 pm »
Момичета чак сега успявам да седна пред компютъра защото имах работа въпреки, че едва си събирах мисълта.
Д-р Владимиров ми постави тази диагноза. Хормони съм правила два пъти през две години и съотношението е все същото. Направихме и узи на втория ден от цикъла и въз основа на всичките тези неща се определи проблема. Досега никой лекар не ми е намеквал дори за подобен проблем. Годините ми са доста за съжаление- 38 и това също е от значение предполагам. Цикълът ми е редовен но имам скъсяване през последните години.
Може би отдавна съществува този проблем при мен, имам един спонтанен аборт преди няколко годинии, тогава не ми посочиха никаква причина а сега доктора ми каза ,че намаляването на яйчниковия резерв често се свързва с абортите и е възможната причина при мен.
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #13 -: Ноември 13, 2006, 20:26:35 pm »
Здравей, Анелка!
Аз съм със същата диагноза, но поставена след неуспешно ICSI. FSH и LH винаги са ми били около 5, прекрасна стойност ама... това не ми попречи да попадна в графата "poor responder", т.е. имах изключително лош отговор на стимулацията с гонадотропини. Що се отнася до прегледа с ехограф - добрите гинеколози обръщат внимание на вида яйчниците, когато поставят такава диагноза. Скъсяването на цикъла също е показателно.
Според мен няма нужда от повече изследвания, събирай парички за ин витро. Ще са ти нужни. Със сигурност ще е необходима по-голяма доза лекарства, а това яко оскъпява процедурата.
Аз също съм с хипофункция на щитовидната жлеза и д-р Тодорова ми каза, че трябва да вкарам в норма стойностите на TSH преди да започна процедурата. Според нея е добре два месеца преди ин витрото да се приемат противозачатъчни, за да се насити организмът с хормони. За антиоксидантите, цинка и селена, предполагам си знаеш.
Надявам се тази информация да ти е полезна и ти желая успех.
:balk_21:
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #14 -: Ноември 14, 2006, 10:22:17 am »
Момичета, ето стойностите на хормоните ми на 3 ден, пиша ги с надежда да ми ги разтълкувате, най - вече по отношение на това - дали са показателни за намаляващ яйчников резерв. Правени са обаче преди една година.
LH - 3,04 /2,4 - 12,6/
FSH - 5,45 /3,5 - 12,5/
Estradiol - 62,67 /24,5 - 195/
Prolactin - 462 / 73 - 850/
Цикълът ми също се скъси с 1-2 дни. Като в по - ранна възраст е бил 26-27 дена, а сега е 25, 26. Имах период в който беше 23-24, но напоследък пия Витамините на Допел - Херц заедно с половинката и почти спрях цигарите и посдледните 2 месеца, като че ли интервала се увеличи с 1-2 дни. Но незнам дали е от горните фактоли или от нещо друго.
Правих изследване на хормоните на щитовидната жлеза, но те слава богу са в норма.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #15 -: Ноември 14, 2006, 10:50:32 am »
Добре са. :lol:
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #16 -: Ноември 14, 2006, 10:53:32 am »
Lali, това че ЛХ то и ФСН то са в долната граниза не е ли лошо? :?
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #17 -: Ноември 14, 2006, 10:57:30 am »
Gabi, щом са правени преди една година, не е лошо да ги повториш.
*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #18 -: Ноември 14, 2006, 11:55:34 am »
 Според мен няма място за притеснение - подобен въпрос и аз зададох на един проф  по репрод-на медицина / чужденец  :)/- за ниско ЛХ  - нашето перманентно е около и леко над минимула за 3-5 ден  - а ФСХ -то около 5,5/7,5   -  -отговорът - ами медиците се борят да свалят горните  нива -  няма място за притеснение - още повече в неговата клиника не е меродавно съотношението 1 / 1,5  - така че едно притеснение по-малко .  :)
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #19 -: Ноември 14, 2006, 13:19:59 pm »
Ох много сте мили всичките, ще повторя изследванията, мисля след нова година да започнем подготовката за ИКСИ, само че чакам поредното обещание от Здр. каса да се изпълни.
Все пак мисля да пиша на д-р Конова в Плевен, евентуално да направя изследване на Инхибин Б.
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #20 -: Ноември 14, 2006, 22:50:28 pm »
Габи, аз днес бях на консултация при доцент Конова /изключително мила, компетентна и много съпричастна, направо съм във възторг :D /. И аз ще правя изследване на инхибин Б. Не е чак толкова скъпо изследването и можеш да изпратиш серум по куриер. Ако имаш въпроси питай, а най-добре пиши на Конова  :D

lb2f
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #21 -: Ноември 15, 2006, 10:16:28 am »
jazzybaby, благодаря ти за напътствията. Все не ми остава време да седна и да напиша едно писмо,
е трябва да се разровя във всичките изследвания и да опиша кога и какво сме правили, но май трябва да подходя по - сериозно.
Благодаря ти. Лошото е че ако се потвърди намален яйчников резерв, доколкото разбрах лечение няма :(
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #22 -: Ноември 15, 2006, 10:30:59 am »
По-добре да знаеш какъв е проблема, а при този времето е от значение, така че не отлагай дълго.
Успех!

lb2f
*

    mimmi

Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #23 -: Ноември 15, 2006, 14:07:05 pm »
при диагноза "намален яйчников резерв" вчера/втори ден от цикъла/ започнах много тежка стимулация - 450 единици Гонал Ф и 300 единици Мерионал. Вие ми се свят колко ще ми струват само лекарствата и се надявам този път да стане. Стискайте ми палци момичета.
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #24 -: Ноември 15, 2006, 14:15:01 pm »
Стискам здраво! Дано да стане :goodluck:
Дано слънчо огрее и моят дом ...
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #25 -: Ноември 15, 2006, 14:26:59 pm »
Много много късмет и успех ти желая, и да се похвалиш с хубави вести :D

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    mimmi

Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #26 -: Ноември 15, 2006, 14:29:48 pm »
в събота съм при лекаря, след прегледа и изследванията ще Ви пиша какво е станало и се надявам поне на два фуликула. Благодаря Ви
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #27 -: Ноември 15, 2006, 15:15:08 pm »
Успех, Mimmi! Дано да стане!  :crossfingers:
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #28 -: Ноември 15, 2006, 15:32:41 pm »
Mimmi, желая ти успех!
Защо не се регистрираш? Така ще можем да ти пишем и на лични.
Ти при кой доктор си? Стискам ти палци! 
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #29 -: Ноември 16, 2006, 12:04:12 pm »
Регистрирана съм. А доктора е Владимиров. Благодаря Ви за подкрепата
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #30 -: Ноември 16, 2006, 14:39:39 pm »
Мими, стискам ти силно палци да успееш. И аз съм при д-р Владимиров, но мойта стимулация започна на 13.11. Моят случай е почти като твоя - 450 ед. гонал ф + 150 ед. мерионал. Дано имаме късмет с  :sucky:
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #31 -: Ноември 16, 2006, 16:16:44 pm »
желая искрено късмет и на теб, моята стимулация започна на 14.11. Кога те вика Владимиров? И колко дни ще си на тази доза?
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #32 -: Ноември 16, 2006, 16:33:14 pm »
Благодаря ти. Първите 3 дни - тези дози, четвърти ден 300 ед. гонал + 300 ед. мерионал. Утре 5-ти ден ме вика сутринта сигурно за преглед. Отделно и декапептил всеки ден.
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #33 -: Ноември 16, 2006, 16:50:03 pm »
мен ме вика в събота. Пиши ми утре какво е станало и как продължаваш със стимулацията. Успех!
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #34 -: Ноември 16, 2006, 16:58:19 pm »
благодаря ти :)
непременно ще ти пиша
успех и на теб
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #35 -: Ноември 17, 2006, 12:00:21 pm »
Стискам ви палци с всичка сила момичета. :goodluck:От сърце ви пожелавам всичко да мине добре и най вече резулатата да е  :babyflips:
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #36 -: Ноември 23, 2006, 02:40:55 am »
Здравейте момичета

В аналогична ситуация съм - намален яйчников резерв
На всичко отгоре нито една качествена яйцеклетка не можах да образувам при много сериозна стимулация.

Пишете ако има хубави резултати, защото главата ми ще се пръсне - нищо не може да измисли.
А така поне някаква надежда :)


Успех на всички :)
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #37 -: Ноември 23, 2006, 09:46:24 am »
Мила Симба, разкажи ми подробно за стимулацията си и къде я прави.  Аз съм с намален яйчников резерв, днес ми е десети ден от стимулацията, ето я и схемата: 2,3,4 и 5 ден - 450 ед. гонал + 300 ед. мерионал., 6 и 7 ден - 450 ед. гонал+ 450 ед. мерионал,  8 и 9 ден - 450 ед. гонал+600 ед. мерионал. Следва УЗИ и кръв - резултат 2 хуликула 12 мм и продължавам 10,11 и 12 ден - 450 ед. гонал и 600 ед. мерионал. В събота съм на преглед. Шансовете са ми малки но тая надежда...
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #38 -: Ноември 23, 2006, 15:25:48 pm »
Мими, стискам палци
и от натрупания ми опит за последните 2 седмици мога да те успокоя
малкото фоликули не са толкова голям проблем, нали точно затова се прави инвитро, а пък и доктор Владимиров си знае работата.
Важното е да са качествени яйцеклетките, но пък това си е в реда на нещата в повечето случаи :)

Моят случай е доста нестандартен, явно към намаления яйчников резерв има и някаква друга причина.
образувах 5  фоликула, като 4 празни и една некачествена яйцеклетка
ето дозите
2 ден - Gonal F - 450
3,4,5 - Gonal F 450, Merional 150
6,7,8, 9, 10 - Gonal 150, Merional 450

Сега си блъскам главата с това дали е възможно да се подобри работата на яйчниците някак си. Въпреки че знам отговора.

Много ще се радвам на хубави резултати :) - така че пиши
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #39 -: Ноември 23, 2006, 21:35:43 pm »
Здравейте момичета
Аз съм със същата диагноза, но ме предупредиха, че ин-витрото може и да не работи, като се има предвид, че последните яйцеклетки често са с доста лошо качество.Най-добрият вариант е донорска яйцеклетка според тях.
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #40 -: Ноември 23, 2006, 22:20:20 pm »
И при мен разговорът се завъртя около донорска яйцеклетка, но това отнема поне 1 година.
Направи ми впечатление това, което е писала Panda - за цинк, селен и антиоксиданти, ето за това ще се хвана, точно като удавник за сламка ;)
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #41 -: Ноември 24, 2006, 00:28:20 am »
Защо мислиш, че ще отнеме една година?

Доколкото знам този процес е нелечим и едва ли някакви лекарства ще помогнат за съжаление.
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #42 -: Ноември 24, 2006, 02:05:32 am »
Защото донорите на яйцеклетки са много малко.
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #43 -: Ноември 24, 2006, 08:12:32 am »
Цитат на: Simba
Направи ми впечатление това, което е писала Panda - за цинк, селен и антиоксиданти, ето за това ще се хвана, точно като удавник за сламка ;)
Симба, вземам цинк, селен и антиоксиданти по лекарско предписание, заради проблеми с щитовидната жлеза.
За съжаление bezime е права, изчерпването на яйчниковия резерв е необратим процес.  :(
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #44 -: Ноември 24, 2006, 12:04:36 pm »
Момичета, някоя от вас знае ли в подробности как протича процедурата  ин витро с "донорска яйцеклетка". Моля пишете ако сте запознати
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #45 -: Ноември 24, 2006, 13:53:15 pm »
Какво става с теб Mimij
Всъщност беше първият човек, на който писах във форума, защото почуствах, че мога да кажа кураж, въпреки, че тази седмица прекъснахме инвитрото и светът ми се срина на главата.

А Bezime е пуснала тема за донорска яйцеклетка.
Чакам с нетърпение някой да напише нещо. :)
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #46 -: Ноември 24, 2006, 14:00:19 pm »
Какво става с теб Mimij
Всъщност беше първият човек, на който писах във форума, защото почуствах, че мога да кажа кураж, въпреки, че тази седмица прекъснахме инвитрото и светът ми се срина на главата.

А Bezime е пуснала тема за донорска яйцеклетка.
Чакам с нетърпение някой да напише нещо. :)

Здрасти, днес ми е десети ден от стимулацията, много съм притеснена. В сряда док. видя два фуликула с размери 12 мм и утре съм отново на преглед. А какво стана при теб?
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #47 -: Ноември 24, 2006, 17:19:22 pm »
Видях, че процесът с донорската яйцеклетка е описан в сайта на клиника Надежда.
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #48 -: Ноември 24, 2006, 18:14:59 pm »
Благодаря, ще погледна :)
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #49 -: Ноември 26, 2006, 22:30:46 pm »
Здравейте отново, изпратих  серум за изследване на д-р Конова.
Кажете, има ли някаква степен на изчерпване на яйчниковия резерв?
Не ми се вярва да става ей така изведнъж?
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #50 -: Ноември 26, 2006, 23:09:31 pm »

Кажете, има ли някаква степен на изчерпване на яйчниковия резерв?
Не ми се вярва да става ей така изведнъж?
Габи, доколкото аз разбрах наистина не става изведнъж но никой не може да определи кога в миналото е започнал процеса.
На какво се дължи това аз се питам. Има жени над 40г. със запазени функции и други доста по-млади с намален яйчн. резерв. Изключвам наследствения фактор.
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #51 -: Ноември 27, 2006, 13:40:58 pm »
Точно наследствения фактор не трябва да се изключва.Аз изнамерих една моя леля със същия проблем, а и на майка ми климакса е дошъл по-рано.Така,че...:(
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #52 -: Ноември 27, 2006, 13:57:32 pm »
  Габи, би ли ми казала как изпрати кръв за изследване при Конова? И аз искам да си проверя инхибина. Къде даде кръв?
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #53 -: Ноември 27, 2006, 15:06:15 pm »
Дадох кръв в Кандиларов. Изпратих го същият ден до Плевен по автобуса, за щастие имам роднини там. ТЕ го замразиха и са го занесли днес в лабораторията.
При мен неудобсдтвото беше че 3 ден от цикъла се падна в събота.
Инак проверих във много куриерски фирми. Открих 2 фирми, които биха могли с хладилна чанта или охладители да занесат серума , след много търсене, но цената беше на едната 80 лв, а на другата 200! 8O
Аз за тази цена щях да отскоча до Плевен да си го занеса!
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #54 -: Ноември 27, 2006, 16:59:11 pm »
  Благодаря ти. Ще се посъветвам и с д-р Конова, но трябва да го изследвам, защото нещата са все по-зле при мен.
  Днес отново прекратихме стимулация за ИКСИ. 5-ти ден от цикъла и на УЗИ не се видя нищо ( бях на декапептил от 1-я ден и на 2+3 меногон от 3-я ден). По принцип при мен реагира само десния яйчник, но винаги са тръгвали поне 2-3 фоликулчета. Този път - никоййй. Отчаяна съм. На 36 год. съм и въпреки, че ФСХ ми е в норма май съм на изерпване от към яйцеклетки.
  Има ли смисъл от консултация с Катя Тодорова според вас.
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #55 -: Ноември 27, 2006, 17:30:08 pm »
Solei, според мен смени клиниката и начина на стимулация. Защо не пробваш с Gonal-f
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #56 -: Ноември 27, 2006, 17:37:05 pm »
Solei, според мен смени клиниката и начина на стимулация. Защо не пробваш с Gonal-f
и аз това мислех да предлажа. Солей, коя клиника посещаваш, ако не е тайна?
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #57 -: Ноември 27, 2006, 17:39:41 pm »
   Не е тайна разбира се - 1-ва АГ - д-р Вакрилов.
   Откога се боря да сменим стимулацията, ама той си държи на меногона, тъй като съдържал ФСХ и ЛХ и бил по-подходящ за жени над 35г.
« Последна редакция: Ноември 27, 2006, 17:43:57 pm от solei »
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #58 -: Ноември 27, 2006, 18:14:00 pm »
Мила, Солей, много съжалявам за неуспеха ти. Ако имаш възможност, консултирай се и в някоя от другите клиники. Все си мисля, че винаги има изход. Стискам палци следващият ти опит да е успешен :crossfingers:
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #59 -: Ноември 27, 2006, 21:53:04 pm »
Точно наследствения фактор не трябва да се изключва.Аз изнамерих една моя леля със същия проблем, а и на майка ми климакса е дошъл по-рано.Така,че...:(
Е да ама в моето семейство няма жени с ранен климакс, дори майка ме е родила на 39.
И тогава каква е причината? :(
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #60 -: Ноември 28, 2006, 10:15:01 am »
   Не е тайна разбира се - 1-ва АГ - д-р Вакрилов.
   Откога се боря да сменим стимулацията, ама той си държи на меногона, тъй като съдържал ФСХ и ЛХ и бил по-подходящ за жени над 35г.

Солей, искрено съжалявам.  :( Според мен не е необходимо да се бориш. Ако нещо очевидно няколко пъти не проработва, значи има нужда от промяна.  Направи консултация с някой друг лекар. Още едно мнение не пречи. Пожелавам ти повече да няма прекъснати стимулации.
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #61 -: Ноември 28, 2006, 12:18:45 pm »
  Благодаря за пожеланията Котаранке.
  И аз мисля да се консултирам с още един лекар и това най-вероятно ще бъде Владимиров.
   Ти докъде я докара - още ли ходиш в 1-ва АГ?
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #62 -: Ноември 28, 2006, 12:23:53 pm »
Ами не, не ходя там. Точно поради тази причина - пак ми предложи същия протокол и аз се отказах. Сега ходя при д-р Стаменов.

*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #63 -: Ноември 28, 2006, 13:08:14 pm »
Solej -  опитай не с уринарни а със синтетични - както са ти посочили Гонал Ф или Пурегон  - вярно по-скъпички са - но са по-ефективни.  Много се надявам да намериш подходящата схема - т,е, протокол , както и препарати за стимулация  -  въпросът е - по скоро да намериш правилния път - и да не се превърне  в изморителен и изтощителен процес за теб и семейството ти,

Стискам  палци, скоро да имаш позитивни новини!
 
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #64 -: Ноември 28, 2006, 13:55:32 pm »
  Благодаря NDK! Успех и на Вас. :lol:
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #65 -: Ноември 28, 2006, 16:44:03 pm »
Момичета, аз правих ИКСИ с донорска яйцеклетка в клиника Якентро - Солун. Опитът е неуспешен... Втори поред...
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #66 -: Ноември 28, 2006, 17:55:33 pm »
Съжалявам Sofia, болката е голяма знам, но ти не трябва да преставаш да се бориш. Дано следващия опит е успешен. Прави ли имунологичните при Доц.Конова?
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #67 -: Ноември 28, 2006, 18:21:49 pm »
Solei, моята диагноза също е "Изчерпан яйчников резерв" и в момента съм в стимулация за ИКСИ. Можеш да видиш как ме стимулират в моят дневник  :lol:

Успех ти желая мила, и дано намериш своя лекар и да доведете нещата до успешен финал

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #68 -: Ноември 28, 2006, 21:57:42 pm »
  Габи, би ли ми казала как изпрати кръв за изследване при Конова? И аз искам да си проверя инхибина. Къде даде кръв?
Solei, ако имаш време по-добре се разходи до Плевен. Билета за автобус до там е 10 лв. и ти спестява тичането по лабораториите в София. Също така, доктор Конова много задълбочено прегледа какви изследвания имам досега и какво още трябва да се направи.
Ако ще проверяваш само Инхибин, доколкото разбрах след Нова година ще може и в лаборатория Кандиларов.
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #69 -: Ноември 29, 2006, 12:13:59 pm »
Съжалявам Sofia, болката е голяма знам, но ти не трябва да преставаш да се бориш. Дано следващия опит е успешен. Прави ли имунологичните при Доц.Конова?

Правих имунологични изследвания и те показаха някои отклонения. По съвет от Якентро направих там ваксина, която трябваше да реши имунологичния проблем. Явно не се е получило...
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #70 -: Ноември 29, 2006, 12:18:09 pm »
Аз във връзка с друг проблем подхвърлих на Стаменов за акупунктурата като асистираща към инвитро процедура - та той подкрепи мойта идея с пример, че някаква жена, която се водила с изчерпан яйчников резерв, в следствие инвитро, заедно с акупунктура, имала успешна бременност.
Важно е да се уточни, че е необходим добър специалист. Както във всяка област, разбира се!
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #71 -: Декември 01, 2006, 19:00:45 pm »
  Пак повдигам темата, но се сетих за нещо което забравих да споделя с вас.
  Имам подозрения, по скоро е вътрешно усещане, че приема на противозачатъчни(примолут нор в случая) преди стимулация в моя случай не е добър вариант. Знам че няма логика, но това подтискане на яйчниците при изчерпан яйчников резерв мисля, че не е добър вариант. Преди последната ми стимулация пих не един, а два месеца примолут, тъй като се наложи да отложим с 1 месец стимулацията. И ефекта после - нулев.
   
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #72 -: Декември 17, 2006, 21:58:52 pm »
Вече се убеждавам, че няма лек за намаления яйчников резерв. Трябва да си абсолютна късметлийка за да успееш. Аз не мисля повече да се тъпча с хормони и да попивам негативните емоции от неуспеха. Стига ми толкова, а и не съм щерка на милионер за да мога да си позволя 12 000 лв. годишно. Само се чудя дали да не отида при този доцент благодарение на който съм в това положение и не си поискам ресто за изгубеното време и претъпрените болки и страдания...
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #73 -: Декември 18, 2006, 10:46:09 am »
   Имам подозрения, по скоро е вътрешно усещане, че приема на противозачатъчни(примолут нор в случая) преди стимулация в моя случай не е добър вариант.

Solei, преди последния ми опит не вземах никакви противозачатъчни / Примолут. Имах много по-добри резултати от предишните 2 опита, но не знам дали се дължи на това - все пак и схемата ми беше променена. Аз лично смятам, че се дължи не схемата.

Док каза, че преди 4-ия опит, ще пия 1 месец противозачатъчни, за да ми "отпочинат яйчниците". Не съм убедена, че приема на противозачатъчни/Примолут подтиска яйчницте при последваща стимулация. Би трябвало да е обратното - след като се подтискат известно време, после по-добре и по-бурно да реагират. Доц. Конова ми беше споменавала, че в в чуждестранните клиники противозачатъчни се вземали 2-3 месеца преди стимулацията.

Mimij, говорила ли си с док да опиташ на естествен цикъл? Ако, разбира се имаш редовна месечна овулация.
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #74 -: Декември 18, 2006, 10:56:52 am »
  Котаранке, знам че логиката е такава, но същевременно съм чела , че в някои клиники на запад са противници на използването на противозачатъчни преди стимулацията.
  Mimij и аз бих те посъветвала да пробваш на естествен цикъл.
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #75 -: Декември 18, 2006, 14:33:05 pm »
Здравейте момичета. Иска ми се да ви вдъхна малко надежда. Писала съм и др. път по темата. Аз също съм /бях/ с такава диагноза. Безрезултатни опити от почти 5 г., никакъв видим проблем освен намален обем на яйчниците, фамилна обремененост от двата рода и на два пъти лош отговор при стимулация с клостилбегит - по 1 фоликул /колкото и без него/. При последните ми изследвания ФСХ беше в горната граница - 11 и нещо при горна граница 12. Реших се на инвитро. Надежда почти нямах, но исках най-после да знам реалните си шансове, а само изваждането на яйцеклетките би показало качеството им. Стимулацията ми беше с гонал Ф и мерионал по къс протокол. Резултатите бяха изненадващо добри - единият яйчник изобщо не реагира, но другия образува 6 фоликула, от които се оплодиха 4 яйцеклетки. Върнаха ми всички и в момента съм в 10-та седмица. Бях си втълпила, че с такава диагноза е почти невъзможно. Но всичко си е Божа работа и надежда винаги има. пожелавам ви от все сърце успех.
« Последна редакция: Декември 18, 2006, 14:39:42 pm от Лекси »
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #76 -: Декември 18, 2006, 14:48:53 pm »
Браво Лекси! Честито и лека бременност!  :lol:  preggoДано твоите думи и твоят успех  да вдъхнат надежда на  всички момичета с този проблем!  Късмет на всички !!! :balk_602:

Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #77 -: Декември 18, 2006, 16:03:26 pm »
Лекси супер, четири дечица ли ще имаш.Страхотна новина, всичко най-благополучно ти желая.
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #78 -: Декември 18, 2006, 16:06:20 pm »
Мерси :D
Само едничко е.
Док. ми е Владимиров, на който съм безкрайно благодарна.
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #79 -: Декември 18, 2006, 16:13:24 pm »
Ейй, Лекси, мила.... ЧЕСТИТО!!!

А това, че си при Док ... още по-голяма надежда ми вдъхва, че може да се е получило!!!!

 :bighug: :kiss:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #80 -: Декември 18, 2006, 16:23:46 pm »
Честито, Лекси! Спокойна и красива бременност и здраво бебче!

Наистина ни вдъхна надежда, но не малко, а много. Благодаря!
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #81 -: Декември 18, 2006, 16:27:35 pm »
Честито Лекси!Леко и безпроблемно  preggo.Аз също съм при Владимиров и сега чакам резултатите си от първото ми инвитро.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #82 -: Декември 18, 2006, 17:07:12 pm »
БРАВО, ЛЕКСИ! ДОБЪР ПРИМЕР, МИЛИЧКА.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #83 -: Декември 18, 2006, 19:19:19 pm »
  Браво Лекси, успешна бременност ти желая! Това наистина ми подейства оптимистично. :balk_104:
  Рали, ще успееш душицо! Чакаме да се похвалиш и ти стискаме палци  :crossfingers:.
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #84 -: Декември 18, 2006, 19:26:24 pm »
Честито Лекси!
Рали и на теб желая положителен резултат!
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #85 -: Декември 18, 2006, 20:04:13 pm »
Здравейте момичета. Иска ми се да ви вдъхна малко надежда. Писала съм и др. път по темата. Аз също съм /бях/ с такава диагноза. Безрезултатни опити от почти 5 г., никакъв видим проблем освен намален обем на яйчниците, фамилна обремененост от двата рода и на два пъти лош отговор при стимулация с клостилбегит - по 1 фоликул /колкото и без него/. При последните ми изследвания ФСХ беше в горната граница - 11 и нещо при горна граница 12. Реших се на инвитро. Надежда почти нямах, но исках най-после да знам реалните си шансове, а само изваждането на яйцеклетките би показало качеството им. Стимулацията ми беше с гонал Ф и мерионал по къс протокол. Резултатите бяха изненадващо добри - единият яйчник изобщо не реагира, но другия образува 6 фоликула, от които се оплодиха 4 яйцеклетки. Върнаха ми всички и в момента съм в 10-та седмица. Бях си втълпила, че с такава диагноза е почти невъзможно. Но всичко си е Божа работа и надежда винаги има. пожелавам ви от все сърце успех.

Честито Лекси, желая ти лека и безпроблемна бременност. Много се радвам, че си успяла. При мен стимулацията също беше с гонал и мерионал. 72 бройки от едните и 72 бройки от другите. В крайна сметка само два фуликула и един празен. Знаех рисковете и затова че това се дължи до голяма степен на един доцент в моя град който реши да прави резекция, а на мен ми бе казано пластика. Е лошото е че го рабрах късно, а и преди шест години нямаше много информация за стерилитета и се доверявахме на така нар. добри доктори.
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #86 -: Декември 18, 2006, 20:27:28 pm »
  Mimij, ама това не е ли прекалено голяма доза? Струва ми се прекалено много. :balk_161:
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #87 -: Декември 18, 2006, 20:44:03 pm »
И на мен така ми се струва, но не аз определям това. Можеш сама да сметнеш колко ми е струвало и защо пътувахме три пъти до Турция за да си купя по евтин гонал. Все си мисля, че с по-лека стимулация ефекта можеше да е по-голям, но пък не съм лекар, а и все пак като започвах стимулация ФСХ ми беше 20. Е това не мога да си го обясня- февруари беше в норма, започнахме стимулация началото на юни, пак в норма и след това изведнъж започна да расте. И така преди настоящата стимулация -  ниво 20
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #88 -: Декември 18, 2006, 21:24:36 pm »
Лекси, честито! :DМного хубава новина!Лека и безпроблемна бременност!
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #89 -: Ноември 13, 2007, 10:25:07 am »
Сега започвам да пия DHEA. Вече го обсъдихме в къщи и решихме, че колкото и да са малки шансовете ще опитаме.

Анелка...във връзка с твоя постинг, защо ти препоръчват да пиеш ДХЕА преди инвитро процедура и понеже темата е стара от 2006 г. би ли споделила с мен какви са били резултатите след приема на Дхеа...благодаря ти!
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #90 -: Февруари 14, 2008, 11:50:57 am »
Момичета, докъде стигнахте с процедурите, стимулациите, лекарствата....пишете как сте....
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #91 -: Февруари 19, 2008, 14:35:02 pm »
Здравейте момичета. Исках да ви питам понеже и аз онзи ден бях на пункция, но за съжаление след пункцията се оказа, че нямам нито една яйцеклетка. т.е всичките ми фоликули са без яйцеклетки. Не получих някакво разумно обяснение от Док. и нямам гаранция, че следващият ми опит няма да е същото. Чета във форумите за поставена диагноза "изчеран яйчников резерв" но на мен не ми е поставена такава. Не знам към кого да се обърна и кого да попитам това моментно състояние на организма ми ли е или си е предпоставка за някаква диагноза. Ще се радвам ако някой от вас знае и ми отговори! Благодаря Ви предварително
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #92 -: Февруари 19, 2008, 15:45:43 pm »
Здравей binel, на мен тази диагноза ми я поставиха след няколко прегледа на ултразвук, при които не се видяха никакви фоликули и след това хормонални изследвания, като FSH е много висок. Тази диагноза е меко казано много неприятна  :?, защото не е моментно състояние и резерва не може да се въстанови. Но недей да си мислиш, че е точно това  :wink:, потърси още едно мнение и когато си при лекаря питай за всичко, което те притеснява  :)
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #93 -: Февруари 19, 2008, 16:01:42 pm »
Здравей, binel!

Кой лекар посещаваш и какви изследвания са ти правени?
Не ми се струва нормално лекарят да няма обяснение.. :balk_133:
Ако искаш сподели малко повече, за да можем да ти бъдем полезни.
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #94 -: Февруари 19, 2008, 17:37:56 pm »
здравейте.
Първо да кажа Браво на Лекси,Да сте здрави ищастливи леко и бързо да минат 9те месеца...

Сега за стмулациите.
Мисля,че на всеки различните препарати и количества действат различно.няма два еднакви случая.Според мен най - доброто за Солей е консултация с друг лекар.

Аз първия път бях на гонал - изкарах 3 фолик и само 1 яйцеклетка.
Сега съм с меногон.5 фоликула ,4 яйцеклетки, от които две срели и само една оплодена.Четох в материали,че по принцип стимулациите се редуват.Имам предвид,че ако единия месец е правена с един препарат,другия се сменя.Ако се сетя кой материал беше ,ще пратя линк...

п.п можете ли да ми кажете какво трябва да е съотношението на двата хормона ,за да се смята че айчниковия резерв е на изчерпване
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #95 -: Февруари 19, 2008, 20:06:53 pm »
здравейте.
Първо да кажа Браво на Лекси,Да сте здрави ищастливи леко и бързо да минат 9те месеца...

:D темата е от 2006 г.

*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #96 -: Февруари 19, 2008, 20:28:13 pm »
 :oops: :oops: :oops:
малиииии,верно,бе...а защо се появи отгоре,преди аз да се включа...нещо не съм прочелааа
 :oops: :oops: :oops:
искам да съм щтраус и да си заровя главата ...м/у краката в пясъка
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #97 -: Февруари 21, 2008, 00:12:57 am »
Е, не е толкова страшно :wink:
Темата си е хубава, тъкмо днес четях материали по въпроса и се сетих, че може и да ви е интересна презентацията на д-р Владимиров от ДРЗ 2007:

Оценка на яйчниковия резерв


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #98 -: Февруари 21, 2008, 08:51:20 am »
Момичета, някоя от вас да е вземала ДХЕА - имаше ли ефект, препоръчва ми док да приемам 1 - 2 месеца и пречи ли на овулацията самия продукт?
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #99 -: Февруари 21, 2008, 09:52:31 am »
Здравей,
Доста момичета тук го вземат или са го вземали. Аз в момента го пия, при диагноза изчерпване на яйчниковия резерв се препоръчва приема му, които трябва да е поне 2,3 месеца. Твърди се че има ефект, момичета , които са го приемали след стимулация са отделяли повече фоликули.
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #100 -: Февруари 21, 2008, 13:10:32 pm »
Мерси танита!

Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #101 -: Февруари 21, 2008, 13:14:01 pm »
Здравейте момичета. Много се чудих в коя тема да пиша и реших най-напред тук. Не съм писала и чела много отдавна. Напоследък започнах да влизам за да чета и реших да споделя с вас историята си и опита най-вече. Аз съм с ендометриоза, запушена тръба и намален яйчников резерв. Последната диагноза е от миналото лято. Когато я поставиха останах толкова втрещена и безмълвна, че реших да зарежа всичко и да си събираме с мъжа ми документи за осиновяване. Все пак си помислих, че е редно да кажа на докторката какво съм решила и отидох при нея. А тя ми каза: „вие подавайте документите за осиновяване, това на нас лекарите не ни пречи, ние ще действаме по другата линия”.
И така започнахме първи опит инвитро сега през януари. Съвсем лека стимулация ми назначи, защото според нея ще блокират яйчниците от големи дози. Схемата ми беше 3-7 ден клостилбегит, 8-11 ден по 100 единици пурегон, 11 и 12 ден изследване на ЛХ и Естрадиол – бяха идеални и на 12 ден 5000 ед. прегнил. Тръгнаха в началото два от дясно и три от ляво фоликула(или обратното беше), но накрая остана един доминантен. Питам докторката „ама какво ще правим с една яйцеклетка само?”, а тя ми казва „Една, няма значение, че е една, ще ги събирам яйцеклетките ако трябва една по една, но няма да те оставя”.На пункцията (14 ден) извади цели две, бях толкова доволна (колко му трябва на човек). После чакаме да видим дали ще се оплодят, едната се оплоди веднага, другата малко я изчакахме. Трансфер и на двата ембриона на втори ден след пункцията, маточна лигавица 11мм и голямото чакане беше с естрофем 2х1, утрогестан 3х2 и аспирин. Тестът за съжаление беше отрицателен. На третия ден от закъснението спрях естрофема и след два дни започна нов цикъл. Отидох за нова схема, 3-7 ден клостилбегит, 5-11 ден 100 единици пурегон, на 9 ден имах по един фоликул от всяка страна с размери 12 и 13 мм. Днес е 11 ден, утре съм на преглед за да видим какво става. От третия ден пия центрум, аспирин протект х1 и фолиева 2х1.
Ами, това е за сега от мен. Пожелавам успех на всички ви.