0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #80 -: Декември 18, 2006, 16:23:46 pm »
Честито, Лекси! Спокойна и красива бременност и здраво бебче!

Наистина ни вдъхна надежда, но не малко, а много. Благодаря!
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #81 -: Декември 18, 2006, 16:27:35 pm »
Честито Лекси!Леко и безпроблемно  preggo.Аз също съм при Владимиров и сега чакам резултатите си от първото ми инвитро.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #82 -: Декември 18, 2006, 17:07:12 pm »
БРАВО, ЛЕКСИ! ДОБЪР ПРИМЕР, МИЛИЧКА.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #83 -: Декември 18, 2006, 19:19:19 pm »
  Браво Лекси, успешна бременност ти желая! Това наистина ми подейства оптимистично. :balk_104:
  Рали, ще успееш душицо! Чакаме да се похвалиш и ти стискаме палци  :crossfingers:.
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #84 -: Декември 18, 2006, 19:26:24 pm »
Честито Лекси!
Рали и на теб желая положителен резултат!
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #85 -: Декември 18, 2006, 20:04:13 pm »
Здравейте момичета. Иска ми се да ви вдъхна малко надежда. Писала съм и др. път по темата. Аз също съм /бях/ с такава диагноза. Безрезултатни опити от почти 5 г., никакъв видим проблем освен намален обем на яйчниците, фамилна обремененост от двата рода и на два пъти лош отговор при стимулация с клостилбегит - по 1 фоликул /колкото и без него/. При последните ми изследвания ФСХ беше в горната граница - 11 и нещо при горна граница 12. Реших се на инвитро. Надежда почти нямах, но исках най-после да знам реалните си шансове, а само изваждането на яйцеклетките би показало качеството им. Стимулацията ми беше с гонал Ф и мерионал по къс протокол. Резултатите бяха изненадващо добри - единият яйчник изобщо не реагира, но другия образува 6 фоликула, от които се оплодиха 4 яйцеклетки. Върнаха ми всички и в момента съм в 10-та седмица. Бях си втълпила, че с такава диагноза е почти невъзможно. Но всичко си е Божа работа и надежда винаги има. пожелавам ви от все сърце успех.

Честито Лекси, желая ти лека и безпроблемна бременност. Много се радвам, че си успяла. При мен стимулацията също беше с гонал и мерионал. 72 бройки от едните и 72 бройки от другите. В крайна сметка само два фуликула и един празен. Знаех рисковете и затова че това се дължи до голяма степен на един доцент в моя град който реши да прави резекция, а на мен ми бе казано пластика. Е лошото е че го рабрах късно, а и преди шест години нямаше много информация за стерилитета и се доверявахме на така нар. добри доктори.
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #86 -: Декември 18, 2006, 20:27:28 pm »
  Mimij, ама това не е ли прекалено голяма доза? Струва ми се прекалено много. :balk_161:
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #87 -: Декември 18, 2006, 20:44:03 pm »
И на мен така ми се струва, но не аз определям това. Можеш сама да сметнеш колко ми е струвало и защо пътувахме три пъти до Турция за да си купя по евтин гонал. Все си мисля, че с по-лека стимулация ефекта можеше да е по-голям, но пък не съм лекар, а и все пак като започвах стимулация ФСХ ми беше 20. Е това не мога да си го обясня- февруари беше в норма, започнахме стимулация началото на юни, пак в норма и след това изведнъж започна да расте. И така преди настоящата стимулация -  ниво 20
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #88 -: Декември 18, 2006, 21:24:36 pm »
Лекси, честито! :DМного хубава новина!Лека и безпроблемна бременност!
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #89 -: Ноември 13, 2007, 10:25:07 am »
Сега започвам да пия DHEA. Вече го обсъдихме в къщи и решихме, че колкото и да са малки шансовете ще опитаме.

Анелка...във връзка с твоя постинг, защо ти препоръчват да пиеш ДХЕА преди инвитро процедура и понеже темата е стара от 2006 г. би ли споделила с мен какви са били резултатите след приема на Дхеа...благодаря ти!
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #90 -: Февруари 14, 2008, 11:50:57 am »
Момичета, докъде стигнахте с процедурите, стимулациите, лекарствата....пишете как сте....
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #91 -: Февруари 19, 2008, 14:35:02 pm »
Здравейте момичета. Исках да ви питам понеже и аз онзи ден бях на пункция, но за съжаление след пункцията се оказа, че нямам нито една яйцеклетка. т.е всичките ми фоликули са без яйцеклетки. Не получих някакво разумно обяснение от Док. и нямам гаранция, че следващият ми опит няма да е същото. Чета във форумите за поставена диагноза "изчеран яйчников резерв" но на мен не ми е поставена такава. Не знам към кого да се обърна и кого да попитам това моментно състояние на организма ми ли е или си е предпоставка за някаква диагноза. Ще се радвам ако някой от вас знае и ми отговори! Благодаря Ви предварително
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #92 -: Февруари 19, 2008, 15:45:43 pm »
Здравей binel, на мен тази диагноза ми я поставиха след няколко прегледа на ултразвук, при които не се видяха никакви фоликули и след това хормонални изследвания, като FSH е много висок. Тази диагноза е меко казано много неприятна  :?, защото не е моментно състояние и резерва не може да се въстанови. Но недей да си мислиш, че е точно това  :wink:, потърси още едно мнение и когато си при лекаря питай за всичко, което те притеснява  :)
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #93 -: Февруари 19, 2008, 16:01:42 pm »
Здравей, binel!

Кой лекар посещаваш и какви изследвания са ти правени?
Не ми се струва нормално лекарят да няма обяснение.. :balk_133:
Ако искаш сподели малко повече, за да можем да ти бъдем полезни.
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #94 -: Февруари 19, 2008, 17:37:56 pm »
здравейте.
Първо да кажа Браво на Лекси,Да сте здрави ищастливи леко и бързо да минат 9те месеца...

Сега за стмулациите.
Мисля,че на всеки различните препарати и количества действат различно.няма два еднакви случая.Според мен най - доброто за Солей е консултация с друг лекар.

Аз първия път бях на гонал - изкарах 3 фолик и само 1 яйцеклетка.
Сега съм с меногон.5 фоликула ,4 яйцеклетки, от които две срели и само една оплодена.Четох в материали,че по принцип стимулациите се редуват.Имам предвид,че ако единия месец е правена с един препарат,другия се сменя.Ако се сетя кой материал беше ,ще пратя линк...

п.п можете ли да ми кажете какво трябва да е съотношението на двата хормона ,за да се смята че айчниковия резерв е на изчерпване
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #95 -: Февруари 19, 2008, 20:06:53 pm »
здравейте.
Първо да кажа Браво на Лекси,Да сте здрави ищастливи леко и бързо да минат 9те месеца...

:D темата е от 2006 г.

*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #96 -: Февруари 19, 2008, 20:28:13 pm »
 :oops: :oops: :oops:
малиииии,верно,бе...а защо се появи отгоре,преди аз да се включа...нещо не съм прочелааа
 :oops: :oops: :oops:
искам да съм щтраус и да си заровя главата ...м/у краката в пясъка
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #97 -: Февруари 21, 2008, 00:12:57 am »
Е, не е толкова страшно :wink:
Темата си е хубава, тъкмо днес четях материали по въпроса и се сетих, че може и да ви е интересна презентацията на д-р Владимиров от ДРЗ 2007:

Оценка на яйчниковия резерв


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #98 -: Февруари 21, 2008, 08:51:20 am »
Момичета, някоя от вас да е вземала ДХЕА - имаше ли ефект, препоръчва ми док да приемам 1 - 2 месеца и пречи ли на овулацията самия продукт?
*
Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #99 -: Февруари 21, 2008, 09:52:31 am »
Здравей,
Доста момичета тук го вземат или са го вземали. Аз в момента го пия, при диагноза изчерпване на яйчниковия резерв се препоръчва приема му, които трябва да е поне 2,3 месеца. Твърди се че има ефект, момичета , които са го приемали след стимулация са отделяли повече фоликули.