0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #100 -: Февруари 21, 2008, 13:10:32 pm »
Мерси танита!

Re: изчерпан яйчников резерв
« Отговор #101 -: Февруари 21, 2008, 13:14:01 pm »
Здравейте момичета. Много се чудих в коя тема да пиша и реших най-напред тук. Не съм писала и чела много отдавна. Напоследък започнах да влизам за да чета и реших да споделя с вас историята си и опита най-вече. Аз съм с ендометриоза, запушена тръба и намален яйчников резерв. Последната диагноза е от миналото лято. Когато я поставиха останах толкова втрещена и безмълвна, че реших да зарежа всичко и да си събираме с мъжа ми документи за осиновяване. Все пак си помислих, че е редно да кажа на докторката какво съм решила и отидох при нея. А тя ми каза: „вие подавайте документите за осиновяване, това на нас лекарите не ни пречи, ние ще действаме по другата линия”.
И така започнахме първи опит инвитро сега през януари. Съвсем лека стимулация ми назначи, защото според нея ще блокират яйчниците от големи дози. Схемата ми беше 3-7 ден клостилбегит, 8-11 ден по 100 единици пурегон, 11 и 12 ден изследване на ЛХ и Естрадиол – бяха идеални и на 12 ден 5000 ед. прегнил. Тръгнаха в началото два от дясно и три от ляво фоликула(или обратното беше), но накрая остана един доминантен. Питам докторката „ама какво ще правим с една яйцеклетка само?”, а тя ми казва „Една, няма значение, че е една, ще ги събирам яйцеклетките ако трябва една по една, но няма да те оставя”.На пункцията (14 ден) извади цели две, бях толкова доволна (колко му трябва на човек). После чакаме да видим дали ще се оплодят, едната се оплоди веднага, другата малко я изчакахме. Трансфер и на двата ембриона на втори ден след пункцията, маточна лигавица 11мм и голямото чакане беше с естрофем 2х1, утрогестан 3х2 и аспирин. Тестът за съжаление беше отрицателен. На третия ден от закъснението спрях естрофема и след два дни започна нов цикъл. Отидох за нова схема, 3-7 ден клостилбегит, 5-11 ден 100 единици пурегон, на 9 ден имах по един фоликул от всяка страна с размери 12 и 13 мм. Днес е 11 ден, утре съм на преглед за да видим какво става. От третия ден пия центрум, аспирин протект х1 и фолиева 2х1.
Ами, това е за сега от мен. Пожелавам успех на всички ви.