0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ВКУСОТИИ
« Отговор #160 -: Април 20, 2006, 08:16:31 am »
Ми ще ги нахраним бе, не са си казали :wink:
ВКУСОТИИ
« Отговор #161 -: Април 29, 2006, 09:13:48 am »
Zdraveite momicheta receptite vi naistina sa mnogo hubavi i veche gi dobavih kam moiata kolekcia. Shte vi dam edna mnogo lesna i barza recepta za prigotviane na banica.

Namazniavate edna tavichka s maslo ili olio i zapochvate da redite korite parvo slagate 2 i otgore nastargvate sirene. Za cialata banica shte vi e neobhodimo okolo 300grama. I taka sled tova kora malko sirene pak kora i t.n dokato zavarshite s kora. Nariazvate banicata na parcheta i zalivate s malko poveche ot polovin chaena chasha maznina kakvato vie predpochitate olio ili maslo po cialata banica. Prigotviate si smes ot 3-4 iaca s voda kolichestvo kolkoto mazninata razbarkvate ia, zalivate banicata i pechete.

BON APETI
ВКУСОТИИ
« Отговор #162 -: Април 29, 2006, 09:19:05 am »
Цитат на: lora_atanasova
Zdraveite momicheta receptite vi naistina sa mnogo hubavi i veche gi dobavih kam moiata kolekcia. Shte vi dam edna mnogo lesna i barza recepta za prigotviane na banica.

Namazniavate edna tavichka s maslo ili olio i zapochvate da redite korite parvo slagate 2 i otgore nastargvate sirene. Za cialata banica shte vi e neobhodimo okolo 300grama. I taka sled tova kora malko sirene pak kora i t.n dokato zavarshite s kora. Nariazvate banicata na parcheta i zalivate s malko poveche ot polovin chaena chasha maznina kakvato vie predpochitate olio ili maslo po cialata banica. Prigotviate si smes ot 3-4 iaca s voda kolichestvo kolkoto mazninata razbarkvate ia, zalivate banicata i pechete.

BON APETI

Рецептата сигурно е хубава, затова я превеждам:

Здравейте момичета рецептите ви наистина са много хубави и вече ги добавих към моята колекция. Ще ви дам една много лесна и бърза рецепта за приготвяне на баница.

Намазнявате една тавичка с масло или олио и започвате да редите корите първо слагате 2 и отгоре настъргвате сирене. За цялата баница ще ви е необходимо около 300грама. И така след това кора малко сирене пак кора и т.н докато завършите с кора. Нарязвате баницата на парчета и заливате с малко повече от половин чаена чаша мазнина каквато вие предпочитате олио или масло по цялата баница. Приготвяте си смес от 3-4 яца с вода количество колкото мазнината разбърквате я, заливате баницата и печете.

BON APETI
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
ВКУСОТИИ
« Отговор #163 -: Април 29, 2006, 19:57:41 pm »

    По същия начин правя и аз баницата,само че към яйцата и водата накрая слагам 1-2 щипки сода бикарбонат за да стане по-пухкава.След като я извадя от фурната я поръсвам с вода и обръщам тавата върху 2 дълбоки чинии докато изстине.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
ВКУСОТИИ
« Отговор #164 -: Април 29, 2006, 21:21:53 pm »
Аз не умея да правя хубави баници,
но тази  винаги става супер. Към яйцата обаче  прибавям газирана вода (не обикновенна).
Правя и друг вариант на тази рецепта: Прибавям локум .

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
ВКУСОТИИ
« Отговор #165 -: Април 29, 2006, 23:06:03 pm »
Цитат на: denis
Аз не умея да правя хубави баници,
но тази  винаги става супер. Към яйцата обаче  прибавям газирана вода (не обикновенна).
Правя и друг вариант на тази рецепта: Прибавям локум .


И аз смесвам яйцата с газирана вода, най-добре се получава с естествено газираните води (като Перие, например, друг вид не съм срещала на бг пазара). Моята се получава супер.
Денис, а ти къде и как го слагаш локума, нарязваш ли го и слагаш ли и яйца или само локум, кори и мазнина?сори, ако ти се стори, че въпроса ми е тъпичък, но не съм от най-вещите домакини.
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
ВКУСОТИИ
« Отговор #166 -: Април 29, 2006, 23:26:03 pm »
Момичета,
пускам една много хубава рецепта за приготвяне на телешко месо (тип като винен кебаб), рецептата е на мъжа ми, той ме научи и аз я правя, не съм я изпробвала лично, не обичам месо, но всички, които съм нагостила с това ястие казват, че е превъзходно, месото било много крехко.

Телешко винен кебап

И така, необходими продукти:  1 1/2 телешко месо (шол), 2 моркова, 1 домат, 4 глави лук за готвене, 1.с.л. брашно, няколко скилидки чесън, сол, черен пипер.
Начин на приготвяне:  месото се нарязва на малки парченца и се задушава в малко мазнина до златисто, след което месото се прехвърля в тенджера с подсолена вода, колкото да покрие месото и се вари на бавен огън. Междувременно се задушават първо лукът, а после настърганите на ситно морковчета и домата, след което се прибавят към месото. След това се загрява на тиган без мазнина до златисто 1 с.л. брашно, като се бърка непрекъснато, за да не загори и се добавя към врящото ястие.  Месото се вари около 1 1/2ч. поне на слаб огън. Бихте могли да добавите и кафена чашка топло мляко към яхнията, казват че така месото ставало по-крехко. Правила съм я и по-двата начина, мъжът ми казва че няма разлила. В края се прибавят настърганите на ситно скилидни чесън и магданоз.
За гарнитура се поднася картофено пюре, а аз лично предпочитам - варен кафяв ориз, което е и по-здравословно.
Enjoy:)
« Последна редакция: Октомври 18, 2013, 13:11:57 pm от mishanta »
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
ВКУСОТИИ
« Отговор #167 -: Април 30, 2006, 08:50:12 am »
Цитат на: rally_g

Денис, а ти къде и как го слагаш локума, нарязваш ли го и слагаш ли и яйца или само локум, кори и мазнина?сори, ако ти се стори, че въпроса ми е тъпичък, но не съм от най-вещите домакини.


Аз немога да ям само баница, така без нищо. Ако ям, то е винаги само с мед. И затова тази със локума ми харесва много.
Локума го слагам заедно със сиренето (или сирене + 1 яйце  и нарязани парченца локум .Една кутия локум).Отгоре я заливам с гореща мазнина (след като я нарежа) и накрая с яйцата и газир.вода.
И после   ям само заради локума. :wink:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
ВКУСОТИИ
« Отговор #168 -: Април 30, 2006, 12:09:01 pm »
Благодаря ти Денис, ще я пробвам някой път, звучи вкусно;)
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*
ВКУСОТИИ
« Отговор #169 -: Май 04, 2006, 12:28:33 pm »


айде да ви кажа смотани соленки които мъжете много харесват

250гр.масло
450тр.брашно
5тр.захар
2 яйца
100гр.сирене

та значи месете тесто от маслото брашното иахарта и половиното сирене след тей изрезвате кръгчета с чашка и въгре пълните от останалото сирене разбито с 1 яйце и слепвате крайчетата редите в тавичка мажете с жътъка от другото яйце ръсете по мерак ким или сусам и печете за кратко в гореща фурна и сервирате на мъжете))))
« Последна редакция: Октомври 27, 2013, 15:21:03 pm от mishanta »


*
ВКУСОТИИ
« Отговор #170 -: Май 04, 2006, 12:30:51 pm »

май ще излезе вече и чинията


*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
ВКУСОТИИ
« Отговор #171 -: Май 04, 2006, 19:30:51 pm »
Днес правих за сефте едно много лесно и вкусно ястие.Та значи:
 
        0.500гр. кайма
        1-2 супени лъжици дом пюре
        1 гл. лук,чубрица,червен и черен пипер
        1 ч.л. сметана/но може и без нея ако не разполагате/
        100гр. кашкавал
        1 пакет полуготово картофено пюре/или сами си приготвяте такова,но за 1.20 не си заслужава плескането/  :lol:
      Предварително се задушава лука,нарязан на ситно.Прибавя се каймата и се запържва като за мусака.Добавят се сметаната,дом пюре и подправките.Готовата смес се изсипва във йенска тавичка.
   Отделно се приготвя картофеното пюре според инструкциите на опаковката.Изсипва се върху каймата.Отгоре се настъргва кашкавал и се запича.Да ви е сладко :D

   П.С. В сместа с каймата може пожелание да прибавите нарязани кисели краставички,варени яйца и гъби.
ВКУСОТИИ
« Отговор #172 -: Май 05, 2006, 15:04:00 pm »
Нали сега е времето на пресните картофки...
Това е моето хрупкаво предложенийце.

Хрупкави пресни картофи с бекон на фурна

кг пресни картофи
2 яйца
настърган кашкавал
2 домата
1гл. лук
100г бекон
4с.л. бяло вино
кубче бульон
1ч.л. зеленч. микс/риган,мащерка/

Настърганите лук и домати се запържват.Добавят се лентичките бекон,чесъна.След малко-виното,подправките и бульона,разтворен в малко водичка.
В намазнена тава се редят нарязаните картофи,заливат се със соса.Пече се в силна фурна.Накрая се залива с разбитите яйца и кашкавал и се допича за да хване златиста коричка. :P
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
ВКУСОТИИ
« Отговор #173 -: Май 06, 2006, 13:46:12 pm »


            Благодаря за рецептата Мини,много вкусно се получи.Но имам един съвет-преди да залееш картофите със сместа е хубаво да ги задушиш малко,защото доматите стягат картофите и стават по-бавно.Освен това в сместа добавих и 1с.л. заквасена сметана.Иначе рецептата си заслужава  :wink:
ВКУСОТИИ
« Отговор #174 -: Май 06, 2006, 15:25:14 pm »
Цитат на: kareliya


            Благодаря за рецептата Мини,много вкусно се получи.Но имам един съвет-преди да залееш картофите със сместа е хубаво да ги задушиш малко,защото доматите стягат картофите и стават по-бавно.Освен това в сместа добавих и 1с.л. заквасена сметана.Иначе рецептата си заслужава  :wink:

Аз ги запържвам преди това,ама реших да пропусна тая нездравословна подробност. :oops:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
ВКУСОТИИ
« Отговор #175 -: Май 08, 2006, 20:17:49 pm »
БРУСКЕТИ
         продукти:
- франзела
- 2-3 домата
- 1-2 ск.чесън
- 5-6 маслини
- 2 с.л. зехтин
- риган
- босилек
- сол
- настърган кашкавал

1. В купа: доматите, без семки нарязани на малки кубченца +нарязани на ситно маслини +счукан чесън +риган + босилек + сол
Сместа престоява 10-15 мин.
2. В тава: се нареждат нарязани по диагонал филийки франзела - пекат се на 180 градуса - да се зачервят от двете страни.
3. Върху всяка филийка се поставя плънка и отгоре настърган  кашкавал.
4.Пекат  се само отгоре -  да се запече хубаво кашкавала.

Това е нещо, което в къщи много обичат и което правя от доста години, и все още харесват   :wink: (както и бонбони от моркови и захаросани кестени )

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
ВКУСОТИИ
« Отговор #176 -: Май 11, 2006, 19:38:59 pm »
Пълнени гъби
------------------------
1 кг. печурки- по- едрички
250 гр. шунка
5-6 средно големи кисели краставички
кашкавал
сол
черен пипер
магданоз и копър /по желание/
Гъбите се сваряват в подсолена вода и след това се почистват от пънчетата. Шунката и краставичките се нарязват на ситно, омесват се с подправките и след това се слага от сместа върху всяка гъбка. Отгоре се слага кашкавала, нареждат се в тавичка, слага се мазнина и тавата се покрива с фолио. Запичат се около 10 минути.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
ВКУСОТИИ
« Отговор #177 -: Май 19, 2006, 11:45:34 am »
айде на Супата от тиквичкииии
продукти
4-5 тиквички
връзка пресен лук
2-3 моркова
малко домати от консерва
ориз
олио
червен пипер 1 малка лъжичка
магданоз и копър
2 капки оцет
сол


та значи нарязвате лука на ситно ,морковите ги настъргвате и запържвате леко лука морковите и доматите в олиото, заливате с вода и нарязвате тиквичките на кубчетада речем на кубчета около 2-3 см. и ги пускате да се варят, след като се посварят добавяте шепа ориз и червения пипер като е готово и изключити котлона добавяте на ситно магданоза и копъра и 2 капки оцет и сол

и приятен ви апетит накрая :D


ВКУСОТИИ
« Отговор #178 -: Май 19, 2006, 14:10:10 pm »
Цитат на: denis
(както и бонбони от моркови и захаросани кестени )

Искам за бонбоните, моля, моля, моля!!!

Цитат на: L_R
4-5 тиквички

Лили, колко като кг? Щото има тиквички и тиквенца, ама и тиквища...
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
ВКУСОТИИ
« Отговор #179 -: Май 20, 2006, 08:48:04 am »
Бонбони от моркови

Продукти:
500-600 гр. настъргани моркови
400-500 гр. захар
1-2 щипки лимонена к-на
50-100 мл.вода

 В тенджера се слагат : моркови, захар, вода.
Ври на слаб огън, докато се изпари течността и докато се сгъсти сместа. Към края доста се бърка. Трябва да се внимава да не се карамелизират морковите.
5-10 мин преди това се слага лим.к-на.
Когато изстине се оформят топчета, овалват се в:
-кристална захар
-смлени орехи (или др.ядки)
-кокосови стърготини
-шокол.пръчици
и т.н каквото ти хрумне.

Много е лесно и се прави на око, дори продуктите -слагаш колкото прецениш . Ако искаш по-сладки бонбони - слагаш повече захар.
Няма как да не станат- лесно е .
 :wink:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум