0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ВКУСОТИИ
« Отговор #180 -: Май 20, 2006, 08:51:07 am »
Благодаря, Денис  :balk_21:
*

    skrita

  • ***
  • 226
  • Обичам послушни бебета
ВКУСОТИИ
« Отговор #181 -: Май 23, 2006, 09:48:45 am »
Ето ви едно сайтче от което да черпите идейки:
http://www.hinddawn.com/incredible_pages/sandwitch_art/index.html
*
ВКУСОТИИ
« Отговор #182 -: Май 25, 2006, 21:20:17 pm »
Цитат на: skrita
Ето ви едно сайтче от което да черпите идейки:
http://www.hinddawn.com/incredible_pages/sandwitch_art/index.html
 
   страхотни са :lol:  :lol:  :lol:
ВКУСОТИИ
« Отговор #183 -: Май 29, 2006, 16:30:57 pm »
***
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
ВКУСОТИИ
« Отговор #184 -: Юни 01, 2006, 19:29:18 pm »

      Големи красотички си намерила Скрита :D
   Ето и рецепта на много лесни и вкусни шницелчета.



    250гр.кайма
    1ч.ч. кис.мляко
    1ч.ч  настъргани сурови картофи
    1 яйце
    4-5 с.л. галета
    1 настъргана глава лук
    1ч.ч брашно,подправки на вкус


   Всичко се разбърква.С голяма лъжица се загребва от сместа и се пържи в сгорещено олио.Да ви е сладко.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
ВКУСОТИИ
« Отговор #185 -: Юни 12, 2006, 19:04:59 pm »
Торта с крем Брюле и корнфлейкс
Продукти  
 за блата:
250 корнфлейкс - жълти люспи
400 течен шоколад

крем Брюле:
1 л. течна сметана / Хопла-сладка/
8 жълтъка
8 с.л захар
2 п.ванилия
3 желатина

желе:
300 мл сироп от ягоди
2 желатина

Начин на приготвяне:
1.Блат: Котнфлейкса се разбърква с разтопения на водна
баня течен шоколад.
Във форма с повижно дъно се оформя пласт от сместа.
Слага се във фризера, докато се приготви Брюлето.

2.Брюле: В тенджера се слага сметаната да заври.
    Прибавят  се разбитите на крем жълтъци +захар +ванилия.
Бърка се непрекъснато, като заври се маха от котлона
и се прибавя разтвореният желатин ( в 3 -4 с.л вода).
Крема се охлажда в студена вода.
Излива се върху пласта от корнфлейкс.

3. Желе: Сиропа се слага да заври , маха се от котлона и
 се прибавя разтвореният желатин.
Охлажда се в  студена вода и се излива на тънка струя много внимателно върху
Брюлето, което трябва да е стегнало много добре.
Тортата се слага в хладилник за 1-2 часа.

ПП. Рецептата е авторска :wink:
Ето как изглежда:



Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
ВКУСОТИИ
« Отговор #186 -: Юни 12, 2006, 20:56:27 pm »
Бяла риба с канапе от картофи
--------------------------------------


4 филета от хек
3-4 средно големи картофа
пакетче майонеза
копър
сол
черен пипер



Картофите се режат на много тънки кръгчета (като за чипс). Копъра се нарязва на ситно и се смесва с майонезата. Картофите се нареждат по дължина върху фолио, отгоре се намазват с майонезата, слага се рибата и върху нея отново картофи и отново майонеза. Запича се около 30 минути.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
ВКУСОТИИ
« Отговор #187 -: Юни 14, 2006, 23:18:14 pm »
Ох, Денис, пращай и мостри! :balk_53:
*
ВКУСОТИИ
« Отговор #188 -: Юни 18, 2006, 00:38:15 am »
Едно бързо и лесно ястие.

Нужно ви е дългозърнест ориз - аз ползвам басмати
1/2 кутийка грах
1/2 кутийка бейби морковчета
пилешки бульон (ползвам Маги)
подправка за пиле
микс зелени подправки на Маги
3 бутчета (бухалки)
олио (на око)
черен пипер (слагам на прах)
Съдинката е гювеч(е)

Измивате оризчето, слагате го в гювеча. Добавяте грахчето и морковчетата. Подправяте с зелените подправки, черният пипер, бульончето разтваряте в малко топла водичка и изливате в гювеча. Добавяте олио. Разбърквате всичко.
Подправяте пилешките бутчета с подправката за пиле и ги слагате при сместа от ориз и зеленчуци. Доливате водичка (така че да е достатъчно за количеството ориз което сте сложили). Аз го слагам на 250 градуса, после може да намалите на 200-180.*

Ето финалният резултат сниман с телефончето.



Ако обичате гъбки, може да добавите и от тях.
Да ви е вкусно!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
ВКУСОТИИ
« Отговор #189 -: Юни 18, 2006, 07:02:10 am »
Мила  БУБИ и аз правя нещо подобно и е много вкусно!!!
Но аз наблягвам на бутчета защото съм много месоядно! :lol:  :oops:  :lol:
*
ВКУСОТИИ
« Отговор #190 -: Юни 18, 2006, 12:53:44 pm »
Цитат на: adi
Мила  БУБИ и аз правя нещо подобно и е много вкусно!!!
Но аз наблягвам на бутчета защото съм много месоядно! :lol:  :oops:  :lol:


И аз много обичам, но сега се вталявам уж и гледам да пазя диета. Това е само за мъжо, аз съм на пушеко и само на бяло месце. Обаче съм доволна от 65 съм заковала на 55 сега :)
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
ВКУСОТИИ
« Отговор #191 -: Юни 18, 2006, 13:33:53 pm »
Цитат на: bubeto
Цитат на: adi
Мила  БУБИ и аз правя нещо подобно и е много вкусно!!!
Но аз наблягвам на бутчета защото съм много месоядно! :lol:  :oops:  :lol:


И аз много обичам, но сега се вталявам уж и гледам да пазя диета. Това е само за мъжо, аз съм на пушеко и само на бяло месце. Обаче съм доволна от 65 съм заковала на 55 сега :)



Миличка я разкажи по подробно за колко време и как успя да смъкнеш тия килца!!!!!!!!!!!!Че и аз имам нужда да смъквам ....но тоя
моя  вълчи апетит!!!!!!!???? :oops:
*
ВКУСОТИИ
« Отговор #192 -: Юни 18, 2006, 14:42:58 pm »
Цитат на: adi
Цитат на: bubeto
Цитат на: adi
Мила  БУБИ и аз правя нещо подобно и е много вкусно!!!
Но аз наблягвам на бутчета защото съм много месоядно! :lol:  :oops:  :lol:


И аз много обичам, но сега се вталявам уж и гледам да пазя диета. Това е само за мъжо, аз съм на пушеко и само на бяло месце. Обаче съм доволна от 65 съм заковала на 55 сега :)



Миличка я разкажи по подробно за колко време и как успя да смъкнеш тия килца!!!!!!!!!!!!Че и аз имам нужда да смъквам ....но тоя
моя  вълчи апетит!!!!!!!???? :oops:


Глад миличка, 12 дена направих по схемата на Емилова (чай-плод) и 6 се захранвах.
Сега минавам на диетата на Майкъл Търман - треньора от Пълна промяна, гледам в дира, доста е ефективна. Съобразена е с фигурата, прави се едно тестче. Определя се група тяло и почваш 6 дневен хранителен режим по него. Мен стимулациите и утрогестана ме бяха направили кюфте, сега съм много доволна, че вече пак си изглеждам мадама, е има още 4-5 кг. за сваляне, но не е като да са 15 кг.:)
Макар че последните най-трудно се свалят!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
ВКУСОТИИ
« Отговор #193 -: Юни 18, 2006, 16:02:15 pm »
Мила Бубка да ти кажа и моите килца се понатрупаха особенно сега след втората стимулация!В момента съм на Дуфастон и незнам дали е от него но имам страшен  апетит  а и всякаш цялата се напомпих! :oops: Ужас!! :oops:
Буби когато така с глад ги свали после когато почнеш да ядеш дали няма да качиш повече???? :?:
*
ВКУСОТИИ
« Отговор #194 -: Юни 18, 2006, 16:51:09 pm »
Цитат на: adi
Мила Бубка да ти кажа и моите килца се понатрупаха особенно сега след втората стимулация!В момента съм на Дуфастон и незнам дали е от него но имам страшен  апетит  а и всякаш цялата се напомпих! :oops: Ужас!! :oops:
Буби когато така с глад ги свали после когато почнеш да ядеш дали няма да качиш повече???? :?:


Ами миличка и мен от това ме е страх за това съм на хранителен режим. Първият път като направи глад не качих веднага, напротив даже с хранителен режим смъкнах още малко (бях на НВД). Обаче след спонтанния аборт направо подлудях за сладко, после дойде и втория и ... по-скоро се получи хормонално тъпчене със сладко. Принципно не съм склонна към напълняване, винаги съм била клъощава, но така се случи - лакомия бе. Аз ги качих за 2 години все пак.
*
ВКУСОТИИ
« Отговор #195 -: Юни 20, 2006, 07:15:32 am »
ето една рецепта пак за гювеч от чат другарче


Бърз Гювеч

кило и двеста прасе или микс фифти фифти с овнешко коет са изкисва неколко часа в оцет или пресно млеко да са отмирише
три супени лъжици мас са запържват колкот месото да побелее у тенджера под налягане , добавя се кило картофи,дафинов
лист, чер и червен пипер една чаена лъжичка , сол на вкус, чаша вино и вода пак толкоз , щипка кимион.затваряте и след кат почне да фъска броите
20-25 минути,махате от огъня и имате картофена яхния , зима се замразен гювеч от Била примерно или такъв у буркани
,па са турят два пакета замразен или два буркана инакъв у един пръстен съд и са добавя убавинята от гореспоменатото тенджере
мета са у фурната и са пиче на макс докат картофите фанат цвет на препечени . вади са наръсва са с пресен магданоз
и са гарнира с люти чушки ,за който обича, па са седа на софрата и са викат бабаити с кофа червено вино.
« Последна редакция: Юли 02, 2013, 14:08:12 pm от mishanta »


*
ВКУСОТИИ
« Отговор #196 -: Юни 20, 2006, 07:17:24 am »
тук ще ви напиша за тикви рецепта нъли вече са едрички и дъртички та да си ги пълнете с ориз и кайма и кашкавал

та значи взимате си тикви дълбаете ги и онуй издълбаното го нарезвате и пържите после слагате оризчик на око и малко на ситно лучец заедно с ориза и пак пържите слагате и водица до се свари и подправки по мерак кеф ви зелени кеф ви пипери като е готово и изснине смесвате и каймицата на сурово и пълнете тиквите нареждате в тавичка и слагате кашкавала най отгоре кеф ви стърган кеф ви на лентички и печете
ей тва се получава


*
Лазаня с тиквички :)
« Отговор #197 -: Юни 21, 2006, 22:33:31 pm »
Така съм го именувала. Тиквичките се белят и режат по дължина на около 7-8 мм. (може и 1 см.). Слагат се в осолена вряла вода за 3-4 минути след което се охлаждат със студена водичка.
Плънката е 250-300 грама сирене настъргано на най-едрото ренде, 1/2 чаша кисело мляко от 4%, 2 яйца, копър и чесънче на вкус.
Редят се тиквички, смес, слага се малко масълце. Пак тиквички, смес като последния пласт да е само тиквички. Слага се във фурната и се пече на 250 градуса. Когато ведите, че водичката е извряла (тиквичките въпреки че са парнати пускат водичка, киселото мляко също) се заливат с другата 1/2 кисело мляко в което също има 1 яйце. Пече се докато хване хубава коричка. Ето снимки:





*
Бързи соленки
« Отговор #198 -: Юни 21, 2006, 22:48:42 pm »
Продуктите са:
- 125 гр. масло (оригиналната рецепта е с мас, ама нейсе не намерих);
- 1 с.л. сода;
- щипка сол (на око);
- сирене 250 грама, настъргано на едрото на рендето;
- кисело мляко 1 чаена чаша – аз ползвам 3% (май толкова беше)
- брашно –  колкото поеме (гладко тесто).*
Оставяте да стегне в хладилника за около 30 минути.
Откъсвате си една топчица, разточвате с дебелина до 3-4 мм. Намаслявате тавичката, слагате хартия за печене, намаслявате и нея и редите соленките на разстояние от 3 см. Слагате малко кашкавалче. Печете на предварително загрята фурна на 180-200 градуса на най-долната скара.
* не се слага яйце :)

Изглеждат ето така:


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
ВКУСОТИИ
« Отговор #199 -: Юни 22, 2006, 19:38:50 pm »
Гледам сме на вълна 'тиквички', пък и сега им е сезона- ето и моя вариант:
2 тиквички
3 връзки пресен лук
250 гр. кайма
150 гр. бекон /пушени гърди/
1 домат
1 чушка
1 морков
100 гр. кашкавал
сол, черен и червен пипер, кимион, босилек, мащерка

 Тиквичките се издълбават и вътрешността им се нарязва на ситно. Останалите зеленчуци, нарязани на дребно и частта от тиквичките се  задушават, прибавя се каймата и бекона и след като се разнесе каймата се дърпат от котлона. Напълнените тиквички се запичат във фурната, като няколко минути преди да се извадят се слага кашкавала да се запече. С домата- по същия начин.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит