0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ВКУСОТИИ
« Отговор #140 -: Март 12, 2006, 12:23:31 pm »
ЗНаех си... :) Ама аз не ям заешко,просто ловджийското заглавие на твойта вкусотия ме наведе на мисълта за нетактичния въпрос. :oops: Ще ме извиниш,каня те със заешката рода на морковена торта. :D
ВКУСОТИИ
« Отговор #141 -: Март 12, 2006, 12:26:20 pm »
Благодаря, Мини_маус  :D
ВКУСОТИИ
« Отговор #142 -: Март 13, 2006, 17:57:52 pm »
Момичета, ето един сайт който освен вкусни рецепти съдържа и други интересни статии  :lol:  :lol:
http://gotvarstvo.georgievi.net/

Всеки край е едно ново начало!
Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!
ВКУСОТИИ
« Отговор #143 -: Март 26, 2006, 09:55:45 am »
Малко салатки, които успешно могат да заменят и основното ядене, но пък ако сте само на тях може и да олекнете... :wink:

Билкова салата със сирене `Зелен рай`

Продукти:билков микс-връзка магданоз, мащерка,чубрица, босилек,риган,джоджен.300г сирене,глава лук, 2-3 сухара,2-3 зелени чушки,1 киви,зехтин, сол и черен пипер на вкус.
Приготвяне:Сиренето се нарязва на кубчета ,които се овалват в билковия микс, смесен с пипер, сол и зехтин.В голяма купа се разбъркват оваляните сиренца, начупените сухари, нарязаните чушки/може и предварително да ги изпечете и обелите/,лука на полумесеци и киви.Полива се със зехтин и се добавя сол при необходимост.
В зависимост от вкуса ви количеството на билките ще уточните по предпочитание.


Богата салата с камби и мляко

Продукти:2 сварени яйца,1 ч.ч. сварен грах,100г кисело мляко,връзка магданоз, 8-10 червени мариновани камби,100г колбас,100г майонеза, 1ч.л. горчица,черен пипер и сол на вкус.
Приготвяне:Нарязват се яйцата,магданоза,колбаса,камбите.Млякото се разбърква с майонезата,горчицата и пипер,сол.Смесват се с нарязаните продукти и граха.Поднася се обилно поръсена с кашкавал.


Оризова салата `Китайски залез`

Продукти:100г шунка/салам, кремвирш/,100г сварен ориз,100г ролца от раци, по 3 с.л. от консерви-грах, зелен фасул,царевица, соев сос на вкус,1 яйце, копър, 2 ск. чесън.
Приготвявне:Всичко се нарязва на кубчета/ленти, произволна форма/.Смесва се с ориза,накълцания копър и чесън.Яйцето се изпържва, накъсва се на парчета и се разбърква в салатата.Овкусява се със соев сос и се поднася веднага.


Манекенска салата

Продукти: 2-3 моркова,2-3 ябълки,главичка целина, глава бяла ряпа, кофичка нискомаслено мляко, сол на вкус, орехови ядки, 100г кълнове
ПРиготвяне:Настъргват се  на едро моркови, целина и ряпа.Ябълките се нарязват на ленти, напръсква се всичко с лим. сок за да не почернее.Омесват се с кълновете и сол на вкус.Поднася се поръсена с орехови ядки.
ВКУСОТИИ
« Отговор #144 -: Март 30, 2006, 14:56:42 pm »
alomita мерси за линка :)

ето още няколко от мен :)

http://www.gotvetesmen.com
http://www.zdrave.bg
http://www.kulinarbg.net
http://www.margaritta.dir.bg

имам още много във favorites...ако някой иска да пусне отделна тема и да подредим полезното :) [/url]
ВКУСОТИИ
« Отговор #145 -: Април 04, 2006, 17:49:56 pm »
Вижтв тези сандвичи! 8O
http://www.hinddawn.com/incredible_pages/sandwitch_art/index.html

е как да не съм дебела после?? искам да ям от всичките :lol:
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
ВКУСОТИИ
« Отговор #146 -: Април 04, 2006, 18:06:21 pm »
Каква красота само!Аз пък като ги гледам какви са засукани, направо не си представям да ги хапна, жал ми е:)
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
ВКУСОТИИ
« Отговор #147 -: Април 07, 2006, 14:06:43 pm »
Диде, идеите за сандвичи са разкошни, а какъв ефект ще имат върху хората...Не са само за детски рождени дни, аз ще пробвам скоро... :wink:
ВКУСОТИИ
« Отговор #148 -: Април 07, 2006, 16:19:40 pm »
Мини и аз мисля да пробвам:))
после ще сравняваме
ВКУСОТИИ
« Отговор #149 -: Април 09, 2006, 21:13:27 pm »
Еми ето това е моята прослувута баница :lol:
Давам Ви и рецепта за тези, на които им изглежда хубава:
ПРОДУКТИ:
За плънката: 1 ч.ч. брашно, 1 ч.ч. олио, 1 бакпулвер, 1 ч.ч. кисело мляко, 3-4 яйца, бучка около 350 гр. сирене.
Разбива се хубаво в голяма купа.
Реди се в намазнена тава - 2 кори, от сместа пак 2 кори, пак смес и така, докато покриете с последните кори.
Разрязвате баницата на квадрати, върху всеки слагате по малко масло или маргарин, каквото имате под ръка.
След това разбивате в купа 2 яйца с 1 ч.ч. газирана вода, с така получената смес заливате баницата и печете, в предварително загрята на 250 градуса фурна.

Приятен апетит! :eating:http://snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=545319
ВКУСОТИИ
« Отговор #150 -: Април 09, 2006, 21:31:00 pm »
Офффффффф, нищо не става с това ИМГ мама му стара..... :evil:
ВКУСОТИИ
« Отговор #151 -: Април 09, 2006, 22:43:31 pm »
ВКУСОТИИ
« Отговор #152 -: Април 10, 2006, 08:07:00 am »
Мари, иде ми да счупя монитора и да си взема цялата тава :wink: .Баница със сирене обожавам, а твоята е страхотна. :D
ВКУСОТИИ
« Отговор #153 -: Април 14, 2006, 10:04:55 am »
Телешко с тиквички на фурна Покана за близост :wink:

Продукти:500-600г телешко месо/нарязано на жулиени/, глава лук/на шайби/,2-3 тиквички/на жулиети отново/,1-2 гъби Кладница/с печурки е прекалено обикновено, Кладницата е по-сочна/,олио, сол/аз сол не ползвам, само Пикантина/, марината:2-3 с.л. кисело мляко,2 счукани скилидки чесън,на върха на ч.л. къри.
ПРиготвяне:Телешкото се слага за 30 мин. в маринатата/става изключително сочно/.В тавичка се слагат отцеденото месо, тиквичките, гъбите.Лукът се запича на котлон двустранно, така придобива `карамелен вкус`.Реди се и той в тавичката.Слага се маринатата, олио и пикантина на вкус, покрива се със фолио и се пече.Накрая се маха фолиото и се оставя  да се запече/да стане златисто/.

ПРобвала съм като всеки един продукт първо се запържи и после се реди в тавата-също е вкусно, но написания вариант е по-здравословен. :wink:
СТава и в тенджера, гърне, йенски съд.Може да стане китайсско ястие само като добавите малко соев сос и го сготвите в уок.
« Последна редакция: Октомври 18, 2013, 13:14:52 pm от mishanta »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
ВКУСОТИИ
« Отговор #154 -: Април 19, 2006, 13:18:06 pm »
Искам да споделя с вас една много лесна и вкусна  рецепта , която правя всеки Великден.

Пълнен козунак със сладолед

Необходимо е козунак, кръгъл и висок поне 4 пръста (7-8 см)
Добре е ако в него има стафиди,черешки, и др.захар.плодове, орехи и т.н
Поне 2 вида сладолед (бял,кафяв,розов,виолет и т.н).
Изрязва се "капак", от долната страна на козунака, а вътрешността се издълбава.Напълва де със сладолед, като се редуват цветовете.
Поставя се капака. Завива се с фолио (прозрачно).Поставя се във фризера.
Яде се на Великден.
15-20 мин преди консумация се поставя в хладилник (да се отпусне малко).
Може и на стайна температура (5-8 мин) Реже се като торта.
А бих вих ви почерпила с това за Великден :wink:
« Последна редакция: Ноември 05, 2013, 15:31:23 pm от mishanta »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
ВКУСОТИИ
« Отговор #155 -: Април 19, 2006, 13:41:54 pm »
Онзи ден пробвах една много хубава рецепта, която гледах по тв наскоро. Ще ви я споделя, защото е лесна, а много вкусна.

Телешко с пресен лук и сметана

1 кг телешко се нарязва на тънки жулиени или хапки (по желание), запържва се от двете страни и се вади от тигана.
Нарязвате 4-5 връзки пресен лук и го запържвате до омекване, сипвате 200 мл сметана за готвене, подправяме с чили и черен пипер (по желание), връщате месото в тигана и задушавате около 25 мин.

П.С. Ама че съм и аз, забравих да го снимам, ама нали бяхме огладнелииииииииииии :twisted:
« Последна редакция: Октомври 18, 2013, 13:13:49 pm от mishanta »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
ВКУСОТИИ
« Отговор #156 -: Април 19, 2006, 14:07:49 pm »
Mari_Pz, сигурно е страхотно.
Много прилича на Бьоф Строганов, но той се прави със стар лук - а аз много го обичам. Бих опитала и с пресен. М-м..  как ми се хапва...

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
ВКУСОТИИ
« Отговор #157 -: Април 19, 2006, 14:08:42 pm »
Тази тема е садо - мазохистична!  :lol:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
ВКУСОТИИ
« Отговор #158 -: Април 19, 2006, 14:13:21 pm »
Ееееееееееееееее не бе, просто обменяме инфо :twisted:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
ВКУСОТИИ
« Отговор #159 -: Април 19, 2006, 18:41:12 pm »
Цитат на: Mari_Pz
Ееееееееееееееее не бе, просто обменяме инфо :twisted:


Инфо, да, бе, а гладните!  :lol:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу