0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
ВКУСОТИИ
« Отговор #120 -: Февруари 05, 2006, 21:16:09 pm »


Бързо месно руло

ПРОДУКТИ:
500 гр. кайма
2-3 яйца
1 малка главичка червен (или бял) лук, нарязан на ситно
1/2 морков, сварен
200 гр. гъби, сварени или консервирани
скилидка чесън, нарязана на ситно или счукана
2-3 с.л. нарязан на ситно пресен магданоз
2 с.л. галета, препълнени
2-3 с.л. бяло вино
сол, черен пипер, подправки за месо на вкус
Всичко се омесва заедно и се слага в намазнена тавичка. Покрива се с алуминиево фолио, което се маха малко преди да е готово за да се запече рулото.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
ВКУСОТИИ
« Отговор #121 -: Февруари 05, 2006, 21:27:41 pm »
Айде идвааам с виното
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
ВКУСОТИИ
« Отговор #122 -: Февруари 06, 2006, 00:15:42 am »
Охххх, ще ми провалите диетата вие  :lol: !!!!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
ВКУСОТИИ
« Отговор #123 -: Февруари 06, 2006, 09:30:16 am »
Цитат на: little_rabbit
Цитат на: mini_mouse

Домашна торта с орехи
-----------------------------

Мини_маус, нещо не ми се получи крема като хората  :cry:
На вкус е добре, ама на вид... малко като повърнато изглежда. Дали не е защото снега ми не беше съвсем сняг?

Литъл Рабит, съжалявам, че крема не ти е станал пухкав, описала си точно вида му :wink: , разбрах,хи-хи.
Като размиваше брашното във водата, водата студена ли беше, бучки те грябва да има.
ПРи наливане в млякото, последното не трябва да е горещо, за да не стане на бучки размитото брашно.То се сипва на струйка и се бърка непрестанно.Котлона е слаб.На водна баня се прави крема.
Я сега кажи ти как го направи? :lol:
ВКУСОТИИ
« Отговор #124 -: Февруари 06, 2006, 09:32:49 am »
Ох, Мини, ти си направила цяла кулинарна книга с богат/ама много богат!!/ материал снимков. :P Ако я издадеш, ще си купя първа, да знаеш!! :wink:
ВКУСОТИИ
« Отговор #125 -: Февруари 06, 2006, 11:24:07 am »
Уф, Мини_маус, направих го глупаво  :lol:
Първо тръгнах да разтварям захарта в млакото без водна баня, после сложих тенджерата на водна баня, но трябваше да се загрява водата... И накрая се оказа, че водата в банята не ще да завира, щото тенджерата е с лошо дъно, та мъжо помагаше да я преместя в една друга, бе, мани... И накрая, като натъпках и снега - тогава станаха проблемите. Преди него всичко си беше ОК, даже изглеждаше много хубаво крема. Май снега ми не е бил много сняг.

Следващия път ще я направя по-умно  :D
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
ВКУСОТИИ
« Отговор #126 -: Февруари 08, 2006, 11:48:27 am »
А сега нещо специално за Хера!

Офицерски сладкиш


ПРОДУКТИ:
4 яйца
2 ч.ч. кисело мляко
3 ч.ч. брашно
1 ч.ч. олио
2-2.5 ч.ч. захар
1 пакетче амонячна сода
4-5 супени лъжици какао
1 чаена чаша ситно нарязани орехи
пудра захар


ПРИГОТВЯНЕ:
Яйцата се разбиват и се добавя захарта, олиото и брашното. В отделен съд се разтваря амонячната сода в киселото мляко. После се добавят към яйцата, олиото, захарта и брашното. След като се смесят, се получава жълто тесто/като за кекс/ отсипва се 1/3 и в нея се добавя какаото, докато се получи наситен кафяв цвят. Тавата се приготвя за печене като се намазва с тънък слой олио и се поръсва ситно с брашно. След това се изсипва половината от жълтото тесто, редува се с кафявото и най-отгоре другата половина от жълтото тесто. Поръсва се със ситно нарязаните орехи и се пече. След като се опече, се поръсва с пудра захар.  
 :P  :P  :P
*
ВКУСОТИИ
« Отговор #127 -: Февруари 18, 2006, 13:01:51 pm »
я да питам и аз
слабото ми място е рибата та мисълта ми еда ме научите някви рецепти че крайно време е да въведа и тия планктони като за ядене че мъжките искат
та мисълна ми е да кажете за маслена риба сафрид мерлуза и прочие
с пържене и паниране се справям ама то си трябва гарнитурки сосчета и прочие та ще съм благодарна ако споделите
защото аз мразя риба поради което нито купувам нито приготвям ама е крайно време това да се промени


ВКУСОТИИ
« Отговор #128 -: Февруари 18, 2006, 13:50:06 pm »
Тъй като си събирам рецепти в папки копирам няколко/те са копирани от нета :wink: /. Пробвала съм ги обаче, иначе няма как да стане `пресейката` на `това е вкусно-това не е` .

ФИЛЕ ОТ РИБА СЪС СОС ОТ БЯЛО ВИНО


4 филета от постна риба (хек, мерлуза) за 2 порции
1 глава кромид лук
2 с.л. олио
1 ч.ч. бяло вино
100 гр сметана
магданоз, 1 с.л.
2 с.л. царевично брашно
чесъм 2-3 скилидки

--------------------------------------------------------------------------------
Филетата риба посипвате с царвичното брашно, черен пипер на вкус и
пържете в сгорещено олио до златисто.

Универсален сос за риба

Приготвяне на соса:

Лукът нарязвате на ситно и задушвавате с маслото и малко вода. След това добавяте бялото вино. Ври на бавен огън около 10 минути. Снема се от огъня и се прибавя 100 гр сметана, магданоз нарязан на дребно, лимонов сок на вкус и чесново брашно (или счукани 2-3 скилидки чесън).

Целият сос може и да се пасира.


Тази риба се сервира със студено бяло вино и много лимон.


БЯЛА РИБА С ДОМАТЕНА ПОАНТА ВЪРХУ КАНАПЕ

Продукти:
сол
1 1/2 ч.чаша макарони
1 с.л.зехтин
1 малка глава лук, нарязана на ситно
1 червена чушка, нарязана на ситно
1 скилидка чесън, нарязана фино
1/4 ч.л.копър
2 домата, на кубчета
2 филета бяла риба
1/4 ч.л.сол
щипка едро смлян черен пипер
Начин на приготвяне:
Сварете пастата във вряща подсолена вода, според инструкциите.
Междувременно сгрейте зехтина в тиган с незалепващо дъно. Задушете в мазнината чушката, лука, чесъна и копъра, до омекване на зеленчуците.
Добавете доматите със сока им. Оставете сместа да заври, след което намалете огъня. Оставете да къкри още 5 минути.
Поставете филетата върху доматената смес. Овкусете със сол и черен пипер. Покрийте с капак и оставете рибата да се задуши за 10 минути.
Сервирайте върху отцедената паста.

РИБА С ОРЕХОВ СОС

риба/ около килограм /
1 глава лук
1 парче целина
2-3 корена от магданоз
4-5 лъжици олио
1 лъжица брашно
1 дафинов лист
няколко зърна черен пипер
1 лъжица оцет
20 ореха - нарязани на иглички
лимон
олио за пържене

Начин на приготвяне:
Рибата се изчиства от люспите и вътрешностите нарязва се на парчета, поръсва се със сол, черен пипер и лимонов сок и се оставя да престои 20 мин.
Овалва се в брашно и се пържи.
За соса лукът се нарязва на ситно, целината и корените - на филийки, и се задушават в олиото.
Прибавя се брашното и се пържи до златисто.
Разрежда се с гореща вода, посолява се, пасира се и ври около 20-30 минути.
Прибавят се да дафиновият лист, черният пипер, оцетът и орехите.
Ври на слаб огън още около 10-15 мин.
Рибата се нарежда в чиния и се залива със соса, от който са махнати дафиновият лист и пиперът.
Вместо орехи може да е с бадеми, става вкусно!
« Последна редакция: Ноември 28, 2013, 15:48:07 pm от mishanta »
ВКУСОТИИ
« Отговор #129 -: Февруари 18, 2006, 13:53:54 pm »
Сос за риба -универсален/от `Е-кулинар`/


Подходящ за пържена, печена или варена риба, както и като подправка за рибена чорба.


ПРОДУКТИ:
клонче девесил
7-8 скилидки чесън
5 люти чушлета
150 мл рибен бульон (или пилешки)
1 ч.л. олио
лимонов сок(оцет)
сол
черен пипер


 
ПРИГОТВЯНЕ:
1. Нарежете девисила на ситно, чесъна счукайте или пресовайте. Изпечете лютите чушлета на котлона или на скара. Обелете, изчистете от семките и нарежете на ситно.
 
2. Смесете девисила, чесъна и лютите чушлета в купа, добавете олиото и разбъркайте добре. Разредете с топлия бульон. Подправете на вкус със сол, черен пипер и лимонов сок.

РИБА СЪС СОС `ТАРТАР`


Продукти:

 360г риба
 1 лъжица брашно
 половин дафинов лист
 1 яйце
 140г майонеза
 2-3 кисели краставички
 40мл растително масло
 1/2 лъжичка горчица
 2 щипки захар
 2 лъжички вода
 копър
 лимон

Начин на приготвяне:
Рибата се почиства, измива се и се вари или пържи.
Краставичките се нарязват на дребно и се прибавят към майонезата, към тях се слагат горчицата и захарта.
Ако сосът е много гъст се разрежда с хладка вода.
Полученият сос тартар се поднася отстрани на рибата или се залива.
По желание към соса може да се прибави копър.
Гарнира се с резенчета лимон.
*
ВКУСОТИИ
« Отговор #130 -: Февруари 21, 2006, 18:56:51 pm »
за ribata само спанак, става убиство ...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
ВКУСОТИИ
« Отговор #131 -: Февруари 24, 2006, 16:21:47 pm »
Цитат на: Kaffee
за ribata само спанак, става убиство ...


Пипе, я раздуй подробности, душата, че имам една консерва спанак за убиване?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
ВКУСОТИИ
« Отговор #132 -: Февруари 26, 2006, 22:43:43 pm »
Винаги се заричам да не влизам тук, че лигите ми все текат пусто :twisted:
Много хубави рецепти момичета...особено сладките работи :oops:
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
ВКУСОТИИ
« Отговор #133 -: Февруари 27, 2006, 08:23:17 am »
Хера, кажи какво ти се яде, ще спретнем нещо лесно , което да си го забъркаш бързо и да стане вкусно. :wink:

Следващата рецерта я  казвах на Ния, одобрила я е  :wink: , дано и на вас хареса.

ПИЛЕШКИ ХАПКИ-АРОМАТНИ

 пилешко месо , нарязано на хапки
къри,сол, стрит джожден

Месцата се разбъркват с джоджена , солта и кърито, престояват минимум 30 мин.Изпържват се , леко оваляни в брашно, поднасят се веднага , обилно поръсени с кашкавал.
*
ВКУСОТИИ
« Отговор #134 -: Март 04, 2006, 15:14:15 pm »
Мини   рецептата е страхотна....... :beerdr:  може да пуснеш още подобни да пробваме и тях........ :lol:
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
ВКУСОТИИ
« Отговор #135 -: Март 09, 2006, 11:06:31 am »
БЪРЗИ И ЛЕСНИ ДОМАШНИ ШНИЦЕЛИ                                                   300 гр. кайма ,2 големи картофа ,1 ч.ч. брашно ,1 ч.ч. кисело мляко.2 глави настърган лук.2-3 яйца.чубрица,сол,черен пипер. Всички продукти се смесват до получаване на хомог.смес .Взима се с голяма лъжица от сместа и се растилат в тигана.
*
ВКУСОТИИ
« Отговор #136 -: Март 09, 2006, 11:21:51 am »
КАКАОВ СЛАДКИШ  -БЛАТ-1 яйце,1ч.ч. захар,1ч.ч.кисело мляко,1/2 ч.ч.олио,1и 1/2 ч.ч. брашно,1ч.л. сода+1/2ч.л.лимонтузу, 1 лъжица какао   КРЕМ-1 голяма лъжица масло,5 суп.лъж.вода,5 суп.лъж.захар,1 суп.лъж.какао .Крема се слага в/у блата след като изстине,като преди това блата се надупчва с вилица тук-там.
ВКУСОТИИ
« Отговор #137 -: Март 09, 2006, 11:31:59 am »
Свинско по ловджийски   

Избира се 1 кг крехко свинско месо, нарязва се на порции и се задушава с 3 лъжици олио или свинска мас и малко водица заедно с нарязаните на дребно 2 главички кромид лук, 2 моркова и 1 резенче целина. Когато омекне месото, се прибавят настърганите на ренде червени домати или 1 лъжичка доматено пюре и се поръсва с червен пипер. След 15 мин се добавят 300 г обелени цели лукчета (арпаджик), 100 г шунка (колбас), нарязана на ивички, 150 г гъби и чашка вино. Гозбата се оставя да се задушава на тих огън почти до готовност. Тогава се прибавят още 1 чаша вино, дафинов лист, черен пипер на зърна, дребно нарязан магданоз, лъжица препечено брашно, размито във вода. Задушава се още десетина минути, отстранява се от огъня и се подправя с 1 лъжица краве масло.
ВКУСОТИИ
« Отговор #138 -: Март 12, 2006, 11:27:26 am »
Цитат на: little_rabbit
Свинско по ловджийски   

Избира се 1 кг крехко свинско месо, нарязва се на порции и се задушава с 3 лъжици олио или свинска мас и малко водица заедно с нарязаните на дребно 2 главички кромид лук, 2 моркова и 1 резенче целина. Когато омекне месото, се прибавят настърганите на ренде червени домати или 1 лъжичка доматено пюре и се поръсва с червен пипер. След 15 мин се добавят 300 г обелени цели лукчета (арпаджик), 100 г шунка (колбас), нарязана на ивички, 150 г гъби и чашка вино. Гозбата се оставя да се задушава на тих огън почти до готовност. Тогава се прибавят още 1 чаша вино, дафинов лист, черен пипер на зърна, дребно нарязан магданоз, лъжица препечено брашно, размито във вода. Задушава се още десетина минути, отстранява се от огъня и се подправя с 1 лъжица краве масло.


Въпросът ми е малко неделикатен, но имайки предвид вкусната тема, ще те питам, с риск да заподскачаш от възмущение :wink: -Зайче-байче, а заешки рецепти нямаш ли, нещо като `Заек по ловджийски`? :wink:
ВКУСОТИИ
« Отговор #139 -: Март 12, 2006, 12:09:30 pm »
Цитат на: mini_mouse
Въпросът ми е малко неделикатен, но имайки предвид вкусната тема, ще те питам, с риск да заподскачаш от възмущение :wink: -Зайче-байче, а заешки рецепти нямаш ли, нещо като `Заек по ловджийски`? :wink:

В нашта къща канибали няма  :lol:

А като видя заешки труп в Била, направо ми става лошо  :cry:
Да убият братовчеда, да го съблекат и да го сложат на витрина... Ужас  :cry: