0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Практически съвети
« Отговор #80 -: Април 26, 2007, 17:52:05 pm »
Благодаря ти, Фоксче!!! Искам да те питам вие каква възраст за детенцето посочихте?


*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Практически съвети
« Отговор #81 -: Май 07, 2007, 17:36:13 pm »
Здравейте, момичета!!! Имаме си социален работник и дори направи посещението вкъщи!!! Миналата сряда беше, но нали бях и след лапаро и ми се насъбраха повечко емоции и затова чак сега ви пиша. Социалният ни работник е много приятен млад човек и посещението мина много добре, само дето се притеснявах много затова. Тази седмица ни предстоят разговорите с поръчителите. Според социалния този срок от три месеца ще бъде съкратен от него и ще се справи максимум за около два месеца. Ще ви пиша когато имам новини!!!! :P :P :P


*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Практически съвети
« Отговор #82 -: Май 07, 2007, 18:52:55 pm »
Поздравления Киара :D,
Стискам силно палци наистина да приключите за 2 месеца и направо да счупите рекордите по най-кратко чакане после  :bighug:.
Намерихме нашето синче.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Практически съвети
« Отговор #83 -: Май 07, 2007, 19:05:13 pm »
Пети-Пати, от твоите уста в Божиите уши!!! :P :P :P Вие докъде я докарахте? Какво решихте за инвитро, ще правите ли?


*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Практически съвети
« Отговор #84 -: Май 07, 2007, 19:56:27 pm »
На фронта на осиновяването: вече получихме заповедта от нашата социална дирекция за вписване в регистъра. Сега чакаме писмата с потвърждение, че сме вписани в отделните регионални дирекции.

За ин витрото - милото още много се колебае. Аз обаче съм си записала час при док за идния понеделник и ще поговорим с него, защото при мен предимплантационната диагностика е от решаващо значение.
Като имам новини ще пиша :D.
Успех мила Киара :D.
Намерихме нашето синче.
Re: Практически съвети
« Отговор #85 -: Май 08, 2007, 09:10:07 am »
Честито и на двете :D.
Киара, желая проучването да бъде по-кратко и от два месеца и след това много бързо да дойде детенцето.
Пети-Пати, успех с доктора и скоро да се похвалиш с две новинки (стискам палци) :D
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Практически съвети
« Отговор #86 -: Май 08, 2007, 17:55:01 pm »
Благодаря ти, Фоксче!!! :D :D :D Знаеш, че същото пожелание, скоро да се похвалиш с едно бебче, важи и за теб!!! Стискам ти палци от все сърце!!!
Писмата с потвърждение, че сме вписани в отделните регионални дирекции, като препоръчани ли се пращат, как беше при вас?


*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Практически съвети
« Отговор #87 -: Май 08, 2007, 18:38:28 pm »
Kiara, ние днес получихме писмото от София-град и беше препоръчано. А дали и другите ще бъдат така - незнам :?.
Намерихме нашето синче.
Re: Практически съвети
« Отговор #88 -: Май 12, 2007, 16:41:04 pm »
Момичета, искам да попитам - необходима ли е препоръка от работодателя?
Здравей, мъниче!
Re: Практически съвети
« Отговор #89 -: Май 12, 2007, 22:26:12 pm »
Не е необходима и слава богу-то само това остава и от работата да ни оценяват за родители.
Успех, бъдещи мами, с вас съм!
Re: Практически съвети
« Отговор #90 -: Май 13, 2007, 11:12:01 am »
Четох някъде по сайтовете, където са предложени списъци, че трябвало... Добре, че не е така... Нямаше да е много приятно... Благодаря за бързия отговор!!!
Целувам ви всички  :lol: :lol: :lol:
Здравей, мъниче!
Re: Практически съвети
« Отговор #91 -: Май 16, 2007, 08:19:12 am »
На нас ни казаха, че ще е добре едната препоръка да е от колега на съпруга ми, но тъй като той е управител на фирмата :D, минахме без това, но е добре поне едните препоръчители да имат детенце, като не е задължително.
За писмата- тъй като нашия вход се заключва писмата и пускат под вратата, а и ако е отворена врата нашата пощ. кутия не се заключва говорихме със социалната и тя се обади на жената, която разпраща тези писма и се уговорихме, че можем да си направим пощенска кутия в пощата и там да получаваме писмата. Казаха, че няма проблеми когато ни изберат да ни се обадят и по мобилните телефони.
Re: Практически съвети
« Отговор #92 -: Юни 10, 2007, 09:35:53 am »
Момичета, безкрайно ме вълнува въпроса:"Защо не ни дадоха номерче при подаване на заявлението? Ами ако се обърка нещо?"
 :ask:
Здравей, мъниче!
*

    mimss

  • *
  • 156
  • И от най-тъмните облаци вали светла вода!
Re: Практически съвети
« Отговор #93 -: Юни 10, 2007, 11:08:14 am »
Боги,

Задължително трябва да ти дадат входящ номер. Иначе, каква е гаранцията, че заявлението ти няма да попадне в "кръглата папка", както счетоводителите шеговито наричат кошчето за боклук?

Още в понеделник иди и питай. От датата на подаване тече тримесечен срок за изготвяне на доклада ти.

Ако греша, поправете ме.
Re: Практически съвети
« Отговор #94 -: Юни 10, 2007, 16:12:35 pm »
Оф,малко се притесних... :( Още утре ще реша този проблем!
mimss :thankyousign:
Здравей, мъниче!
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Практически съвети
« Отговор #95 -: Юни 11, 2007, 08:49:43 am »
Богдана, не се притеснявай :D. На нас също не ни дадоха входящ номер на момента :D. Обадиха ни се след 2-3 дни, уведомиха ни кой ще ни е социалния работник и тогава ни казаха номера. Важното е да се увериш, че датата на входящия номер е тази, на която сте подали заявлението.
Успех!
Намерихме нашето синче.
*

    stela_ivanova

  • *
  • 30
  • Ако някой реши да ми пише: Skype: stela_vasileva82
Re: Практически съвети
« Отговор #96 -: Ноември 01, 2007, 17:02:48 pm »
Здравейте мили дами!
казвам се Стела и много бих се радвала ако ми помогнете!
Днес с моят съпруг подадохме заявлението за кандитат осиновители и другата сряда ще ни посети социалната работничка в дома ни. Усещам страх, дори не знам какво ме очаква. Иска ми се да имаме едно хубаво детенце на което да дадем всичката си любов! моля Ви кажете ми какво ме очаква...
*
Re: Практически съвети
« Отговор #97 -: Ноември 01, 2007, 17:18:00 pm »
Във философски план - никой не може да ти каже какво те очаква  :lol:

В по-практичен план в общи линии те очаква следното:

1. Посещение на соц. работник у вас - не му се плаши :D. Минава леко и спокойно. Не се приготвяй като че ще посрещаш 12 души гости, просо бъдете максимално спокойни, отговаряйте на въпрсите, които ви задават без притеснения. Вероятно ще ви питат какви са мотивите ви да искате да осиновите, как взехте решението си, ще кажете ли на детенцето, че е осиновено

2. Срещи на соц. работник с поръчителите ви.

3. Може да ви пратят на курс за осиновители - това не зависи от социалния работник, а от това, дали във вашата дирекция има такава практика. В нашата например нямаше и не ни пратиха.

4. За три месеца социалния ви доклад трябва да приключи и да ви впишат в регистрите на кандидат осиновителите.

С това приключва лесната част  :lol:

Започва трудната - чакането. Колко дълго ще чакате - никой не може да ви каже, зависи от изискванията, които сте посочили в заявлението си.
Ние осиновихме Никола точно една година, след като подадохме документите си и 9 месеца, след като бяхме вписани в регистрите.

Питай още  :lol:. Само че, ако искаш да получишпо-изчерпателни отговори - бъди по-конкретна.

Успех
В очакване ....
*

    stela_ivanova

  • *
  • 30
  • Ако някой реши да ми пише: Skype: stela_vasileva82
Re: Практически съвети
« Отговор #98 -: Ноември 01, 2007, 17:37:54 pm »
Благодаря ти наистина ми вдъхна кураж. не ме притеснява чакането просто искам и ние да сме щастливи - някой ден. Единственото нещо което не сме оточнили със социалната работничка е възраста на детето. по този въпрос не можем да се разберем с моят мъж.
Каква възраст е най-добре да посочим? :bori_008:
Re: Практически съвети
« Отговор #99 -: Ноември 01, 2007, 18:56:15 pm »
Решение за възрастта можете да вземете само вие двамата със съпруга си. Всяка възраст си има своите предимства и недостатъци и успех.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.