0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Практически съвети
« Отговор #180 -: Август 12, 2008, 22:32:22 pm »
Нашият син дойде в нас 20 дни преди да навърши 2 години. Три дни преди делото ни предложиха и друго дете на 6 месеца, което ние отказахме, защото две деца наведнъж щяха да ни дойдат много. Съвсем честно си признавам, че ако второто предложение не се беше забавило по вина на пощите, щяхме да вземем бебето. Да влезе в дома ти дете на 2 години е невероятен стрес за родителите. Нашето дете се адаптира много лесно, но е във възраст, в която се осъзнава като индивид и е много трудно. Дори чисто физически е трудно, защото на тази възраст децата просто не се спират, да не говорим, че се тръшка за щяло и не щяло. Аз все още не мога да свикна напълно с него. Да не говорим, че е съвсем като изтърван, буквално идва от гората. Много е трудно да се справи човек с едно дете, за което са се грижили само до толкова, че да е криво-ляво нахранено и облечено.

Мога още много да пиша, но ще спра със съвета да не вдигате възрастта. Защото най-важното е, че по-малкото дете е живяло много по-малко в институция, а липсата на индивидуални грижи е голям минус. Моят син от три месеца е в нас, но категорично отказва се гушка и скоро няма изгледи да го направи. Това е само пример, разбира се, но му липсват много от нещата, които правят децата на неговата възраст. Да не говорим, че в развитието си отговаряше на дете на годинка. Вече започва да наваксва, но нещата стават бавно.
*

    stela_ivanova

  • *
  • 30
  • Ако някой реши да ми пише: Skype: stela_vasileva82
Re: Практически съвети
« Отговор #181 -: Август 12, 2008, 22:39:58 pm »
Благодаря ти Цвети, много ни помогна. Може ли да те питам колко време чакахте докато Ви се обадиха!
Re: Практически съвети
« Отговор #182 -: Август 12, 2008, 22:41:45 pm »
Ние с теб се гоним из темите днес. Писах в другата тема, но и тук ще кажа - 13 месеца от вписването ни в регистрите.
*

    stela_ivanova

  • *
  • 30
  • Ако някой реши да ми пише: Skype: stela_vasileva82
Re: Практически съвети
« Отговор #183 -: Август 12, 2008, 22:50:02 pm »
ВИДЯХ МИЛА ЦВЕТИ БЛАГОДАРЯ ТИ! :D
Re: Практически съвети
« Отговор #184 -: Август 27, 2008, 12:30:25 pm »
Моля някой от вече осиновилите да пише, какви допълнителни изследвания на детето сте искали да бъдат направени. Добре знаете, че майки оставяши детето си за осиновяване не пият фолиева к-на, не ходят на прегледи и т.н.
Re: Практически съвети
« Отговор #185 -: Август 27, 2008, 13:37:31 pm »
Можем само да си представим колко е трудно с ве4е поотраснало дете :balk_113: и то не в семейна обстановка,но съм на мнение ,4е си заслужава усилията !Все пак тези малки души4ки имат нужда от май4ината ръка,която да ги води и подкрепя в житейския път!Дори да не са бебета ,те го заслужават!Аз бих взела и по голямо дете,но това е ли4ен избор!
Цвети ,дано след време си спомняш със смях трудностите през първите месеци от вземането на син4ето ти! :balk_602:
Re: Практически съвети
« Отговор #186 -: Август 27, 2008, 14:51:26 pm »
Можем само да си представим колко е трудно с ве4е поотраснало дете :balk_113: и то не в семейна обстановка,но съм на мнение ,4е си заслужава усилията !Все пак тези малки души4ки имат нужда от май4ината ръка,която да ги води и подкрепя в житейския път!Дори да не са бебета ,те го заслужават!Аз бих взела и по голямо дете,но това е ли4ен избор!

Така е, абсолютно си права, но е важно човек да е подготвен, понеже иначе се сблъсква с една реалност, за която дори и не е предполагал, а и в която не може да вземе правилното решение.
Радвам се, че искаш да вземеш по-голямо дете - те наистина също имат нужда от семейство, но те моля да се подготвиш.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Практически съвети
« Отговор #187 -: Август 28, 2008, 14:27:25 pm »
Аз май съм се вманячила на тема изследвания, след като питам тук, където никой не пита.
Re: Практически съвети
« Отговор #188 -: Септември 02, 2008, 13:26:17 pm »
Никакви изследвания не сме правили, два месеца след като детето дойде в нас направихме кръвна картина, а урина така и не успяхме да вземем, така че я пропуснахме.
Re: Практически съвети
« Отговор #189 -: Септември 02, 2008, 16:28:10 pm »
Никакви изследвания не сме правили, два месеца след като детето дойде в нас направихме кръвна картина, а урина така и не успяхме да вземем, така че я пропуснахме.
Ето - наистина съм се пристрастила. Благодаря за отговора.
Re: Практически съвети
« Отговор #190 -: Октомври 08, 2008, 11:27:28 am »
Здравейте, имам един въпрос: В момента си подготвяме документите за осиновяване и тъй като преди три месеца, при последната инсеминация, правихме вирусологични изследвания, искам да попитам някой знае ли колко време е валидността на тези изследвания, мога ли да ги приложа към документите или триабва да правим нови?
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Практически съвети
« Отговор #191 -: Октомври 08, 2008, 13:24:51 pm »
Здравейте, имам един въпрос: В момента си подготвяме документите за осиновяване и тъй като преди три месеца, при последната инсеминация, правихме вирусологични изследвания, искам да попитам някой знае ли колко време е валидността на тези изследвания, мога ли да ги приложа към документите или триабва да правим нови?

Преди 2 седмици тук във Варна ми казаха, че валидноста на документите, които се подготвят за осиновяване била 6 месеца???Аз в нета съм чела, че е 1 месец.
ако не ти представлява трудност се обади на социалната и я питай. А и предполагам някое от момичетата минали вече по пътя ще даде по-точна информация от мен.
Успех:)
*
Re: Практически съвети
« Отговор #192 -: Октомври 08, 2008, 14:13:55 pm »
Аз знам, че тези изследвания са валидни 6 месеца.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Практически съвети
« Отговор #193 -: Октомври 08, 2008, 15:30:43 pm »
Аз знам, че тези изследвания са валидни 6 месеца.

Подкрепям.
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*

    Iv_i

Re: Практически съвети
« Отговор #194 -: Октомври 14, 2008, 13:44:12 pm »
Четох, четох, ама пак да си попитам - като си от София, от къде се взема заявлението и списъка с необходимите документи? От районната дирекция по адрес от л.к., в нашия случай е Красно село на ул."Ами Буе" 79 или от

ул. "Димитър Хаджикоцев" № 80

т.е. къде да отидем за първи път?
*
Re: Практически съвети
« Отговор #195 -: Октомври 14, 2008, 14:05:34 pm »
В Отдел "Закрила на детето" към Районната служба по адресна регистрация, в твоя случай в отдела в Красно село.
Успех  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    Iv_i

Re: Практически съвети
« Отговор #196 -: Октомври 14, 2008, 14:32:48 pm »
Много благодаря!  :crossfingers:
*

    Raffa

Re: Практически съвети
« Отговор #197 -: Октомври 21, 2008, 12:16:00 pm »
Здравейте :)

Искам да Ви попитам колко подробни въпроси задават социалните работници при провежданите 3 срещи за проучването. Най-вече ме интересува дали влизат в детайли относно медицинските прични за стерилитет, ако това е мотива за осиновяване. Питат ли какви са точно медицинските проблеми, какви процедури сме правили и т.н. Или просто им казваме, ами от еди колко си години не става и толкова, т.е. до колко навлизат в детайли по този въпрос?
Благодаря  8)

*
Re: Практически съвети
« Отговор #198 -: Октомври 21, 2008, 12:19:18 pm »
Зависи от социалния работник... По принцип няма логика  причините за стерилитет да са основна тема на разговора. Водещото е да изясните мотивите ви за осиновяване
В очакване ....
*
Re: Практически съвети
« Отговор #199 -: Октомври 21, 2008, 13:11:44 pm »
Мен не са ме питали подобно нещо. Не е задлъжително да е налице стерилитет, за да осиновиш дете, макар че това е най-често срещаната причина.
И още нещо - ако наистина проучването при теб се изчерпи с три срещи, ще си късметлийка бих казала  :wink: Аз по едно време се отказах изобщо да броя срещите  :lol:
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin